Co se stane s vaším tělem, když budete každý den jíst lněná semínka??

Lněná semínka můžete nasekat v mixéru nebo kuchyňském robotu. Mnoho lidí má v kuchyni alespoň jeden z těchto spotřebičů. Chcete-li rozemlít lněná semínka pomocí mixéru, přidejte do přístroje 1 šálek (150 g) lněných semínek a několik minut je melte, dokud nebudou semínka rozdrcena na požadovanou konzistenci.

Pokud chcete lněná semínka rozemlít pomocí kuchyňského robotu, přidejte alespoň 1 šálek (150 g) lněných semínek a rozemelte je, dokud nezískáte požadovanou konzistenci. Trvá to několik minut.

Použití mixéru nebo kuchyňského robotu je však časově náročné a musíte rozemlít velké množství semen najednou. Jiné metody umožňují rozemlít malé množství

Lněná semínka můžete rozemlít v mixéru nebo kuchyňském robotu, ale měli byste je rozemlít v dávkách alespoň po 1 šálku (150 g).

Jak mlít kmín?

Vezměte semínka a rozemelte je v kávovaru nebo mlýnku na koření. Rozemelte je na malou velikost, abyste je mohli snadno spolknout. Nejlepší je semínka rozemlít na prášek. Můžete je také rozemlít v hmoždíři a tlouku.

Nedávno jsem to udělal tak, že jsem sezamová semínka nejprve pomalu opražil na pánvi na mírném ohni. Po skončení pražení nechte semena vychladnout. Pak rozmělníte. Funguje to dobře.

Bruska

Mlýnek na kávu je nejjednodušší a nejpohodlnější způsob mletí lněných semínek.

Mlýnky na kávu jsou relativně levné, rychlé a účinné.

Chcete-li takto semlít lněná semínka, přidejte celá semínka na úroveň mlýnku, který používáte speciálně pro lněná semínka, a zapněte jej. Úplné rozemletí lněných semínek trvá jen několik sekund.

Mlýnek navíc umožňuje namlít jen potřebné množství, což přispívá ke snížení množství odpadu.

Mlýnek je snadný, rychlý a pohodlný způsob mletí lněných semínek.

Léčivé vlastnosti lněných semínek

Mletá lněná semínka mohou zlepšit celkový stav organismu a působit na orgány a systémy. Mletí výrobku není obtížné, stačí jakýkoli kuchyňský přístroj, jako je mlýnek na kávu. Výsledkem konzumace výrobku je zlepšení zdravotního stavu, výrobek má tento účinek:

 • pomáhá regulovat trávicí proces;
 • zlepšuje motoriku střev;
 • vytváří podmínky pro normalizaci jater;
 • pomáhá odstraňovat přebytečnou vodu, toxiny a odpadní látky;
 • mají pozitivní vliv na lidský imunitní systém.
READ  Jaký je rozdíl mezi sklokeramickou a indukční varnou deskou?

Spolu s užíváním mletých lněných semínek doporučují lékaři zvýšit denní spotřebu vody na dva a půl litru vody.

Ze lnu se získává řada užitečných surovin:

semena obsahují velké množství živin:

 • Draslík. pomáhá posilovat stěny cév, normalizuje kardiovaskulární systém, pomáhá odstraňovat přebytečnou vodu a tím eliminuje otoky;
 • aminokyseliny. přírodní bílkoviny, mají vysokou výživovou hodnotu;
 • fosfor, který má příznivý vliv na kostní tkáň a zlepšuje mozkovou činnost;
 • Rostlinná vláknina. pomáhá odstraňovat toxiny, pomáhá normalizovat chuť k jídlu;
 • fytoestrogeny. prospěšné pro reprodukci žen;
 • polysacharidy. zmírňují příznaky zánětlivých stavů v žaludku;
 • Vitamíny. zlepšují metabolismus a posilují nervový systém;
 • lignany. prevence rakoviny, brzdí vývoj patogenních buněk;
 • Polynenasycené mastné kyseliny. pomáhají eliminovat špatný cholesterol.

Jak mlít lněné semínko

Lněné semínko se navzdory své tvrdé slupce poměrně snadno mele. Ve skutečnosti existuje několik různých možností, ze kterých si mohou lidé vybrat.

Mlýn na lněné semínko

Chcete-li se dostat do technické oblasti, existuje speciální zařízení na mletí tohoto obilí, které se nazývá mlýnek na len. Tento snadno použitelný zásuvný přístroj plní základní funkce kuchyňského robota, ale může být dražší. To je ideální pro ty, kterým vadí zbytky lněného semínka uvízlé v prasklinách jejich další elektroniky. Pro použití vložte do misky až 1 šálek lněných semínek, přiklopte víko a stiskněte tlačítko start pro zahájení procesu.

Mlýnek na kávu

Nejjednodušší volba pro mletí lněných semínek v mlýnku na kávu. Výkonné čepele snadno rozřežou semena. Pokud má váš mlýnek na kávu několik nastavení, vyberte to nejlepší. Naplňte mlýnek semeny až po rysku. Přiložte víko a stiskněte tlačítko Start. Během 10 sekund si připravíte lněnou moučku, kterou můžete použít na pečení, vaření nebo do svých oblíbených nápojů.

Mlýnek na pepř

Staré pepřové vločky se vznášejí? Toto je další nástroj, který lze použít k mletí lněných semínek. Nevýhodou je však to, že vyžaduje staromódní mazání loktem a může být časově náročnější než použití elektrického přístroje. Stonkové mlýnky naplňte lněnými semínky, nasaďte dno a otočením horní části mlýnku jej zapněte. Vaše lněné semínko se zbaví dna.

Hmoždíř a tlouk

Staromódní hmoždíř a tlouk je původní způsob mletí lněných semínek. Pokud patříte k těm několika málo spotřebitelům, kteří je vlastní, stačí vám jen pár minut a špetka síly v ramenou, abyste je předali. Pro použití přidejte do hmoždíře ½ šálku lněných semínek. Ruční mletí semen pomocí rotačního tlouku. S tímto nástrojem nejlépe fungují malé sklenice.

READ  Jaký je rozdíl mezi overlockem a šicím strojem?

Kuchyňský kombajn

Malé kuchyňské roboty lze použít k mletí v závislosti na typu modelu. Mějte na paměti, že hmoždíře s odstupňovanými lopatkami, které jsou od sebe značně vzdáleny, budou hůře rozemílat malé množství lněného semínka. Přidejte jeden šálek lněného semínka na shromáždění. Kryt a puls na tlačítku. Může být nutné očistit semena ze stran směrem ke středu malou špachtlí, aby se zajistilo rovnoměrnější rozmělnění.

Ponorný mixér

Ponorné mixéry jsou obvykle vyhrazeny pro polévky, ale lze je použít i k sekání těchto semínek. Před mletím vložte semena do hluboké mísy, aby se nerozstřikovala. Ponořte ruční nástroj do semen a stiskněte tlačítko nízkého výkonu. Na rozdíl od polévky nechcete mixérem neustále procházet bez přestávky.

Jak Získat z Lněného Semínka Maximum Živin [VÝŽIVA]

mlít, lněná, semínka, mlýnku

Lněná semínka v kosmetice

Užitečný produkt lze použít externě. Pomáhá odstraňovat celou řadu kosmetických problémů a dodává pleti a vlasům zdravý vzhled.

Maska na obličej

 • Lněná semínka. 1 polévková lžíce. л.
 • Vroucí voda. 0,5 polévkové lžíce.
 • Krém (pro citlivou a suchou pokožku). 1 polévková lžíce. л.
 • Ovesná mouka (pro mastnou a problematickou pleť). 1 polévková lžíce. л.

Jak vařit: Lněná semínka zalijte vroucí vodou. Směs nechte 15 minut louhovat ve vodní lázni. Sceďte vývar. Přidejte požadovanou složku (ovesnou mouku nebo smetanu).

Jak používat: Aplikujte na vyčištěnou pleť. Po 15 minutách opláchněte. Masku opakujte 2-3krát týdně.

Výsledek: Maska čistí a vyživuje pleť, zmenšuje póry a odstraňuje mastnotu. Maska vyhlazuje vrásky, normalizuje látkovou výměnu v epidermis.

Maska na vlasy

Postup přípravy: Semínka zalijte vroucí vodou a směs důkladně rozmixujte.

Jak používat: Naneste teplou masku ke kořínkům vlasů a po celé délce. Na hlavu si nasaďte plastovou čepici a přikryjte ji ručníkem. Po 2 hodinách opláchněte. Ošetření opakujte 2krát týdně.

Výsledek: Maska zanechává vlasy hedvábně hladké. Posiluje cibulku a zlepšuje růst vlasů.

Jak správně namlít lněná semínka

Při porovnání celých a drcených lněných semínek je vhodnější drcené lněné semínko. Semena rozemelte na vaření vývarů nebo nálevů nebo je přidejte do hotových jídel. To, co se prodává již rozemleté, není nejlepší volbou, složení zrn není zdaleka ideální. Dlouhá doba skladování, průhledné obaly a vystavení slunci mají často negativní vliv na hodnotu materiálu. Lepšího výsledku lze dosáhnout zakoupením celých lněných semínek a jejich rozemletím. Můžete ji snadno připravit v mixéru, mlýnku na kávu nebo kuchyňském robotu.

Vláknina ze lněných semen: výhody, použití

Lze drcené obiloviny dlouhodobě skladovat?? Látky obsažené v surovině při mletí oxidují, ztrácejí své vlastnosti a stávají se dokonce karcinogenními. Celá jádra se skladují až rok a doporučuje se je rozemlít těsně před použitím. V případě nouze je třeba přebytečné suroviny vložit do nádoby a uložit do chladničky, můžete použít i mrazničku. Pokud je to možné, snažte se je použít co nejdříve.

READ  Jak správně nasadit mřížku do mlýnku na více druhů potravin

Maska z lněných semínek na obličej a tělo

Přináším vám recept na úžasnou masku z lněných semínek na obličej a pokožku celého těla. Tento lék má velmi silný omlazující účinek. Vhodné pro všechny typy pleti a věkové kategorie.

 • lněné semínko (vhodné zejména na akné a stárnoucí pleť)
 • květy měsíčku lékařského (má zvláčňující a hydratační účinky)
 • med (pro změkčení a omlazení)
 • Škrob (velmi dobrý na vrásky)

Uvařte 1 polévkovou lžíci. л. Směs květů měsíčku lékařského na 200 ml. vroucí voda. Nechte vše 15 minut vařit. Pak květy sceďte. Do scezeného roztoku přidejte 4 lžíce květů měsíčku lékařského. л. l lněného semínka a trochu promíchejte. Večer směs nechte působit. Obvykle se louhuje přibližně 10 až 12 hodin.

Večer směs znovu přeceďte a nezapomeňte ji přecedit přes síto. Potřebujeme lněné semínko, aby se vytvořila pěna a mucil. Poslední z nich je v této masce nejpotřebnější.

Dlouho a silně třete síto. Čím více slizu, tím lepší je účinek masky. Veškerá vzniklá scezená pěna a kal se důkladně seškrábne ze síta a odešle do scezeného roztoku.

Výsledkem je lepkavá tekutina. Poté přidáme 1 lžičku. л. tekutý med a promíchejte. Nyní k zahuštění masky přidáme škrob (až 1 polévková lžíce. л.). Důkladně ji promícháme, aby nevznikly hrudky.

Uchovávejte v chladničce po dobu 10 dnů. Před použitím masku promíchejte, protože škrob se může usadit.

Nanášejte ve 3 až 4 vrstvách, dokud každá vrstva zcela nezaschne. To znamená, že naneseme jednu vrstvu. ta zaschne, pak naneseme další a tak dále.

Celá procedura trvá přibližně 20 až 25 minut. Výsledek procesu se zpravidla objeví po 10 aplikacích.

Lněné semínko v jiných nádobách

Upozorňujeme, že hmotnost vychází z objemu nádob a v žádném případě nezaručujeme, že obsahují uvedený objem, ale pro orientační měření v každodenním životě je vypočtená hmotnost zcela použitelná.

Pro přesnější určení hmotnosti byste měli použít váhu!

Vezměte také na vědomí, že některé látky mohou mít na tyto nádoby destruktivní účinek a v reálném životě v nich nemohou být.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS