Kladivo a váleček. užitečné nástroje, které vám pomohou

V porovnání se všemi možnostmi mletí bez mlýnku je kladívkový mlýnek nejjednodušším a nejnetradičnějším způsobem mletí kávy. Použijte jej, pokud nejsou k dispozici vhodnější nástroje.

K výrobě prášku vhodného k vaření nebo napařování potřebujete kromě kladiva také silný papír. Zabalte kávová zrna do papíru a poklepejte na ně kladívkem, aby se zrna nerozletěla. Starý způsob louskání fazolí a jejich příprava na aromatický nápoj. Dobře opražená zrna můžete také zkusit rozemlít stejným papírem a válečkem.

mlít, zrnkovou, kávu, mlýnku

Informace o článku

English: Grind Coffee Beans Without a Grinder, Italiano: Macinare il Caffè Senza Macina Caffè, Español: moler granos de café sin molinillo, Português: Moer Grãos de Café Sem Moedor, Deutsch: Kaffeebohnen ohne Mühle mahlen, Français: moudre des grains à café sans une machine à moudre, 中文: 不使用研磨研磨咖啡豆, Nederlands: Koffiebonen malen zonder molen, Bahasa Indonesia: Menggiling Biji Kopi Tanpa sebuah Penggiling, Čeština: Jak umlít kávu bez mlýnku, العربية: طحن حبوب البن بدون مطحنة, हिन्दी: कॉफ़ी बीन्स को ग्राइंडर के बिना पीसें, ไทย: บดกาแฟโดยไม่ใช้เครื่องบด, Tiếng Việt: Nghiền Hạt Cà phê Không cần Máy nghiền

Tato stránka byla zobrazena 125 861krát.

V mixéru můžete také mlít zrnkovou kávu. Mixovací nádobu dobře vypláchněte a důkladně osušte. Fazole vložte do mísy, přikryjte víkem a mixér zapněte na nejnižší rychlost. Mixér zapínejte po 2 sekundách 4-5krát, dokud nedosáhnete správné konzistence mletí.

Lesní káva ,mlýnek Lodos a konvička moka.

K mletí můžete použít také ponorný mixér. Během mletí zakryjte kádinku rukou, aby fazole nevylétly ven. Interval broušení lze prodloužit na 10-20 sekund.

Nevýhodou mletí kávy v mixéru je různá velikost zrn. Větší zrnka vyjměte a použijte je zvlášť pro vaření v šálku, menší pak do kávovaru nebo sítka.

Jak zjistit konzistenci mletí a jak je vizuálně číst

Než začneme popisovat metody broušení, definujme, jaké existují stupně broušení a jak je určit „od oka“. Obecně se rozlišují 3 stupně: hrubý, střední a jemný. Rádi bychom však seznam možností trochu rozšířili:

Stupeň broušení, broušení Vnější znaky způsobu mletí zrn
Hrubý (hrubý) Vypadá jako hrubá kuchyňská sůl, částice do velikosti 0,8 mm
Střední Vypadá jako krystalky cukru
Drobné Konzistence moučkového cukru
Jemné mletí pro espresso Připomíná vzhled jemné soli „Extra
Extra jemný, „prašný“ Vypadá to jako skořicové koření nebo tmavý prášek nebo mouka

Používání různých kuchyňských spotřebičů

K mletí kávy můžete použít také kuchyňské spotřebiče. K získání požadované velikosti částic se hodí mlýnek na maso, mixér a mechanický mlýn. Mletí fazolí je snadné a netrvá dlouho.

READ  Může mixér mlít kávovou sedlinu

Bruska

Bez mlýnku se zrnková káva mele na správnou velikost pomocí mlýnku na maso. V tomto případě postupujte takto

 • multifunkční mlýnek důkladně opláchněte, aby se do něj nedostaly cizí aromatické látky, a osušte jej;
 • nasypte zrna do mlýnku;
 • Rozemelte je, dokud nejsou rovnoměrně rozmělněné;
 • pokud jsou požadována jemná zrna, postup se opakuje.

Mlýnek je vhodný i pro přípravu v tlakovém hrnci, kávovaru a french pressu. Pokud je spotřebič vybaven noži vhodnými pro sekání koření, lze získat středně velké, rovnoměrné částice.

Použití mechanického mlýna

Mechanický mlýnek na kávu, který najdete téměř v každé domácí kuchyni, pomáhá mlít kávu. Obvykle se používá k mletí koření. Tím se nevytvoří jemné frakce. Při tomto způsobu mletí získáte pouze surovinu na několik šálků kávového nápoje. Nevhodné pro větší množství.

Zrna nasypte do mlýnku a otáčejte mlýnskými kameny pomocí víka nebo rukojeti. Při prvním mletí vám zůstanou velká zrna. Chcete-li potraviny rozemlít důkladněji, postupujte takto.

Blender

Nejjednodušší způsob mletí zrnkové kávy je pomocí mixéru. Tento kuchyňský nástroj je ideální, pokud potřebujete hrubší částice. Abyste zabránili přehřátí, spouštějte mixér v krátkých intervalech. Proveďte následující kroky:

 • Do džbánu nasypte 100 gramů zrnkové kávy;
 • Nastavte program míchání;
 • rozmělňujte po několika vteřinách;
 • V případě potřeby postupně přidávejte další zrna;
 • Proces broušení se opakuje ještě jednou.

Po dokončení této činnosti se ze džbánu vysype kávová sedlina a mixér se ihned rozebere a umyje. Tím se odstraní zápach, který se line z pražených zrn.

Pokud používáte ponorný mixér, vložte semena do úzké nádoby. Ujistěte se, že jste otvor zakryli rukou. Tím se zabrání tomu, aby produkt během mletí vylétl z pánve. Manipulace na impuls, v krocích až po deseti sekundách.

Žádný mlýnek není důvodem, proč si nedopřát oblíbené osvěžení. Zrna můžete mlít pomocí různých běžných nástrojů a přístrojů, které najdete v každé kuchyni. Vyžaduje jen trochu úsilí. To by mělo být provedeno bezprostředně před vařením nápoje.

Způsoby mletí kávy doma bez mlýnku, praktické rady

Chuť a aroma hotové kávy závisí především na správném mletí. Pražená zrna rozemelte na částice o velikosti vhodné pro daný způsob přípravy. Správně namlít kávu doma je obtížnější než se specializovaným zařízením nebo mlýnkem, ale přesto můžete dosáhnout stejné chuti a vůně pravé kávy. Mleté hovězí maso:

 • Hrubý/hrubý. Velikost mletých částic je do 1 mm. Vhodné pro french press, kávovar a vakuový kávovar, protože hrubé částice dobře otevírají aroma a nepadají do šálku. K dosažení hrubší frakce zrn bez použití mlýnku se používá kuchyňský robot nebo mixér.
 • Střední. Jednoduchý způsob, jak namlít kávová zrna bez mlýnku na střední hrubost, je ruční mletí pomocí kladiva, hmoždíře, nože. Střední dávky zvýrazní chuť překapávaných kávovarů.
 • Fine. Jemná zrnková káva se používá k přípravě v tlakovém hrnci, na espresso, k přípravě aromatických nápojů v kávovaru s gejzírem. Zrna se melou na jemný prášek pomocí válečku a pěchovadla bez použití mlýnku.
 • Extra jemné. Mletý na jemný prášek vhodný pro řeckou nebo tureckou kávu. Kávová sedlina dodává nápoji výraznou chuť a k jejímu mletí lze použít hmoždíř a tlouk.
READ  Může být solární panel napájen žárovkou?

Opravdoví znalci si šálek tohoto aromatického nápoje vychutnají, i když nemají po ruce mlýnek. Jemnost mletí má přímý vliv na sílu a chuť kávy. Například z mleté kávy v prášku připravíte bohaté a husté espresso. Fazole mleté na střední velikost částic, vhodné do mnoha různých nápojů, včetně latté.

Chuť kávy závisí na konzistenci mletí

Při vaření kávy se zrna extrahují: v horké vodě se rozpustí éterické oleje, kofein a další sloučeniny, které tvoří chuť a vůni nápoje. Čím jemněji jsou kávová zrna namleta, tím větší je celkový povrch částic a tím rychleji se z nich mohou vyplavit látky, které obsahují.

Zdá se, že jemné mletí je nejrychlejší cestou k úspěchu. Problém však spočívá v tom, že rychlost rozpouštění různých látek se liší.

 • vylučování látek, které jsou zodpovědné za charakteristickou kyselost kávy arabica.
 • Rozpouštění sloučenin ve vodě, které nápoji dodávají sladké, čokoládové nebo ovocno-jahodové tóny.
 • Zvyšuje hořkost tím, že nápoj nasytí tříslovinami, kofeinem a produkty rozkladu kyseliny chlorogenové.

Načasování závisí na způsobu přípravy. Například u espressa trvá každá fáze 8-10 sekund a u french pressu více než minutu (celková doba přípravy je 4-5 minut).

Čím jemnější je mletí zrn, tím rychleji proběhnou první dva kroky a začne poslední. Pokud se extrakce včas nezastaví, bude káva příliš silná a hořká.

Jak si doma uvařit mletou kávu

Příprava neapolské kávy v gejzíru je opravdu snadná. Naplňte spodní nádrž spotřebiče vodou, vyměňte filtr a zavřete víko. Do horní části se nasype jemně mletá káva. Voda při varu naplní nádobu na kávu a promění se v chutný osvěžující nápoj.

Pokud se má vařit nahrubo mletá zrnková káva, je vhodnou alternativou french press, který lze předehřát nalitím a vylitím vroucí vody. Pak se do sklenice nasypou 3-4 lžičky kávy, zalije se malým množstvím vroucí vody a zamíchá se. Po 30 sekundách naplňte sklenici french pressu zcela vroucí vodou a louhujte ji 5 až 6 minut.

Účinné tipy pro mletí kávy bez mlýnku na kávu. Jak vyrobit moučkový cukr bez speciálních zařízení?

Kávu můžete mlít pomocí nástrojů, které najdete v každé kuchyni. Hlavní je pochopit, jak manipulovat s tím či oním zařízením, abyste získali kvalitní surovinu vhodnou pro přípravu nápoje.

Kuchyňský stroj

Pokud je váš kuchyňský robot dostatečně výkonný na sekání ořechů, zvládne i sekání kávových zrn. Mlýn bude samozřejmě nerovnoměrný a poměrně hrubý, ale i tak z něj můžete připravit osvěžující nápoj. Za tímto účelem:

 • Odměřte množství mletých zrn potřebných pro přípravu nápoje a vložte je do mísy kuchyňského robotu.
 • Impulzivně rozmělňujte po dobu 5 sekund. Zkontrolujte konzistenci a hustotu mletí. Operaci opakujte, dokud mixér nedosáhne požadovaného výsledku.

Důležité! Mletá zrna vydávají velmi silné aroma. Chcete-li se ho zbavit, rozeberte a opláchněte kuchyňský robot ihned po mletí.

Blender

Mixér dává poměrně hrubou frakci kávových zrn, stejně jako mixér. Aby nedošlo k přehřátí a poškození přístroje, je důležité dodržovat níže uvedené pokyny:

 • Do nádoby mixéru nasypte 100 g zrnkové kávy.
 • Krátkými záškuby po dobu 2-3 sekund rozmělňujte.
 • V případě potřeby přidejte během procesu další fazole.
 • Po rozemletí všech zrn mixér znovu zapněte na 5-10 sekund, abyste získali jemnější a rovnoměrnější částice.
READ  Jak opláchnout vosk z těla

Varování! S ponorným mixérem se manipuluje mnohem hůře než se stacionárním mixérem. Aby se semena nerozptýlila do různých směrů. použijte vysokou mísu a víko.

Bruska

Nezáleží na tom, zda máte starý sovětský mlýnek nebo moderní elektrický. V prvním i druhém případě lze tuto techniku použít k mletí zrnkové kávy. A pokud je vybaven noži na koření, může být dokonce dobrou surovinou pro vaření ve varné konvici nebo french pressu.

Abyste se ujistili, že vás výsledný nápoj nezklame, postupujte podle níže uvedených pokynů:

 • Mlýnek důkladně vyčistěte. uvnitř i zvenku. Tím se zajistí, aby zrno neabsorbovalo žádné cizí pachy z potravin.
 • Naplňte stroj kukuřicí a protlačte ji přes nože. pokud není mletí dostatečně hrubé, opakujte operaci několikrát.

Ruční sekání

Ruční mletí je energeticky náročnější způsob získávání surové kávy, který můžete použít, pokud nemáte po ruce žádný z výše uvedených způsobů.

Pomoci vám mohou následující nástroje.

Mechanický mlýn

Mechanický mlýnek na koření může být užitečný, pokud si chcete připravit suroviny na několik šálků kávy. Kávová zrna mohou být hrubá a nepravidelná, ale stále jsou vhodná pro přípravu kávy. Za tímto účelem:

Kladivo

Mletí kávy se tak úplně nazvat nedá, ale zrna můžete mlít i tak.

 • Nasypte je do silného plastového sáčku se zipem.
 • Položte ji na ručník a rovnoměrně rozprostřete kávu. Na sáček položte další ručník.
 • Jemně poklepejte na sáček po celé ploše.
 • Postupně zvyšujte amplitudu a intenzitu poklepávání.
 • Pokračujte, dokud nebudou jádra nasekána na dostatečně hustou hmotu.

Malta

Mlýnek na koření vám pomůže i tehdy, když potřebujete připravit maximálně dvě porce osvěžujícího nápoje. Stupeň mletí závisí pouze na vašem přání a píli. můžete pracovat s hrubými i jemnými částicemi. Za tímto účelem:

 • Do hmoždíře nasypte 1-2 polévkové lžíce zrnkové kávy.
 • Vezměte pěchovadlo, zakryjte horní část hmoždíře rukou a začněte hníst semena podél stěn.
 • Vyjměte nástroj ze džbánu, postavte jej do svislé polohy a pokračujte v mletí, dokud nedosáhnete požadované konzistence.

Dávejte pozor! Pokud chcete získat jemnější a rovnoměrnější produkt, nasypte do hmoždíře malé množství fazolí.

Váleček

Obyčejný kuchyňský váleček může být stejně dobrý jako kladivo. Za tímto účelem:

 • Zrna nasypte do zipového sáčku a položte jej na rovný povrch.
 • Kávu rovnoměrně rozprostřete.
 • Sáček zabalte do ručníku.
 • Jemným poklepáváním přejeďte válečkem po zrnkách, aby se rozpadla.
 • Jádra rozválejte válečkem, stejně jako byste rozváleli těsto, abyste získali jemnější mletí.

Důležité! Pokud nemáte sáček se zipem, můžete použít pergamenový papír.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS