Instalace myčky nádobí Electrolux

Chcete-li myčku připojit sami, proveďte následující kroky: Vypusťte vodu, napájení. Doporučení, že nezáleží na tom, jak to uděláte, je již neúspěšné, protože zástrčky a přívody na stroji jsou navrženy tak, aby byly připojeny bezpečným způsobem. Kdo to chce udělat po svém, musí se hodně snažit a pravděpodobně to bude muset předělat.

Chcete-li myčku připojit k odtoku, jednoduše přetáhněte odtokovou hadici přes konektor. Musí však být splněny dvě podmínky:

 • Horní ohyb. Zabrání tomu, aby se odtok z dřezu dostal do myčky (zakroužkováno červeně).
 • Spodní ohyb (na obrázku zakroužkován hnědou barvou). Jedná se o stejné vodní těsnění jako v umyvadle nebo na toaletě. Těsnění vody je důležité zejména u myčky nádobí: pokud je odtok prázdný, škodliviny z odpadních vod budou unikat do uzavřeného prostoru myčky nádobí, nikoli do vzduchu. Spodní ohyb by proto měl být co nejhlubší a ohyb co nejkratší.

Někdy se objevují doporučení, jak vyřešit problém s odvodněním odvedením odpadní trubky přímo do dřezu. To se nesmí provádět z následujících důvodů:

 • Odtoková hadice může z dřezu vyklouznout a odtok z dřezu se dostane na podlahu.
 • Odpadní čerpadlo stroje by muselo pracovat přesčas, aby odčerpalo odpad. a rychle by selhalo.

Pro žádný typ myčky nedoporučujeme připojení k teplovodní síti. Zaprvé, úspory na ohřevu vody jsou jen zdánlivé: teplá voda je dražší než elektřina. Pokud již máte elektrický kotel, víte to.

Za druhé, kvalita horké vody je nevyhnutelně horší než kvalita studené vody: její cesta od přívodu vody k vám

delší a složitější. přes kotelnu, kde je v kontaktu s kovem vodního topného systému, a přes další potrubí. Vodárenské společnosti po celém světě mají ve smlouvách se svými zákazníky uvedeno, že teplá voda se nesmí používat k vaření.

Myčka nádobí je zasažena velmi konkrétním a nepříjemným způsobem: selže zpětný ventil. Při správné instalaci nedochází k úniku do podlahy, ale může se objevit nepříjemný zápach z umytého nádobí.

Vlastní připojení myčky k přívodu vody se provádí následujícím způsobem:

 • Uzavření vody v bytě.
 • Odpojte studenou hadici od dřezové baterie; odstraňte starý tmel a zlikvidujte jej.
 • Připojte k potrubí další T-kus, připojte směšovač a filtr (na obrázku zakroužkován modře), poté připojte kulový ventil a ohřívač myčky. Nezapomeňte izolovat všechny závitové spoje těsnicí páskou.
 • Zkontrolujte, zda je kulový ventil uzavřen.

Síťovou zástrčku jednoduše zapojte do síťové zásuvky myčky, protože je již zapojena do sítě.

Kontrola těsnosti

Otevřete vodu v bytě. Poté myčku vypněte, aniž byste ji zapnuli, a otevřete uzavírací kohoutek. Zkontrolujte případné netěsnosti. Zapněte myčku, spusťte zkušební cyklus nebo do ní vložte náplň nádobí a umyjte ji. Nikde nic neuniká. nechte otevřený uzavírací ventil, zapnutou pojistku stroje a používejte.

Speciální funkce a vybavení

Funkčnost myček se neustále zdokonaluje, a proto jsou modely švédské značky mezi spotřebiteli velmi žádané. K dispozici je několik řad myček nádobí v různých funkčních provedeních:

 • Řada „Green“ je navržena pro úspornou spotřebu elektrické energie díky současnému připojení na studenou a teplou vodu.
 • „Comfort Lift“. řada jednotek s výškově nastavitelným košem. Speciální mechanismus usnadňuje použití.
 • „Real Life“. řada velkokapacitních strojů.
 • „Real Life Slim“. kompaktní myčky nádobí do šířky 45 cm.
 • FlexiWash. nejmodernější vývoj zaměřený na různé stupně mytí a teplotní rozsahy.

Výhody a nevýhody

Pračky švédské značky Electolux mají oproti modelům jiných společností řadu výhod:

namontovat, myčku, nádobí, electrolux
 • Úsporná spotřeba třídy „A“;
 • přípojka teplé vody;
 • velká kapacita nakládací komory;
 • Snížená hladina hluku;
 • 2 nebo 3 koše;
 • snadné ovládání
 • stylový design.

Nevýhody, soudě podle recenzí majitelů, jsou tyto

Instalační rozměry myčky

Správné rozměry můžete zjistit ještě před nákupem na webových stránkách výrobce nebo prodejce spotřebiče. Ty by měly být násobkem výšky a šířky pracovní desky a případných rozměrů skříněk nebo skříněk, pokud má být zařízení ukryto ve dveřích. Místo jednoduchých dveří se často používá ozdobná klapka, která je řešena stejně jako fasáda.

READ  Kolik soli přidávat do myčky nádobí

Existuje několik standardních řešení. Standardní hloubka je 0,55 m. Pro přívod vzduchu a chlazení tak zbývá dostatečný prostor o šířce necelých 50 cm. Pro kuchyňské linky určené pro standardní komerční kuchyně jsou k dispozici užší modely o šířce 0,45 m. Může se pohybovat až do 0,65 m. Tato výška je často 0,6 m. Výška se pohybuje od 0,815 m do 0,875 m. Jedná se o násobek výšky běžných pracovních desek.

myčky nádobí jsou vyráběny v nejmenších rozměrech. Instalují se nejen pod pracovní desku. Jsou dokonce umístěny v horních modulech. Horní skříňky jsou užší a v průměru o 15 cm méně hluboké. V tomto případě byste neměli mít s odtokem žádné problémy. ani na velkou vzdálenost od sifonu. Stačí pouze skrýt odtokové potrubí, připojit spotřebič k vodovodní síti a vyřešit problém s elektřinou. Tyto spotřebiče mají malou kapacitu, ale jsou kompaktní a spotřebovávají méně vody a elektřiny.

Výrobci kuchyňského nábytku připočítávají malou rezervu 2 mm na každé straně uvnitř modulů. Plně integrované spotřebiče jsou naopak o něco menší, než je inzerovaná velikost. To proto, aby se i při nejmenších nerovnostech vešla do připravené niky.

Rozměry vestavné myčky jsou jedním z nejdůležitějších kritérií pro výběr myčky. Pokud se nejedná o správnou velikost, je lepší od nákupu upustit a pokračovat v hledání.

Zapadají do nábytku

Potřebné přípojky pro připojení myčky jsou na místě. Poté nastavte výšku jednotky pomocí nožiček, a abyste se ujistili, že jsou ve stejné výšce, použijte vodováhu.

Před zabudováním spotřebiče do kuchyňské linky byste měli provést zkušební provoz s mycím prostředkem. To vám pomůže zjistit, zda jsou nějaké problémy s připojením, zda dochází k netěsnostem na spojích a zda jsou nějaké drobné problémy, které je třeba včas odstranit.

Vložení do skříně

Pokud jste spotřebiče zakoupili odděleně od nábytku a myčka není integrovaná do skříňky a pokud to není úkolem firmy, která nábytek montuje a instaluje, měli byste spotřebiče instalovat sami po instalaci kuchyňských skříněk.

Pokud jste v plánu kuchyně počítali se zapuštěním do prostoru, usnadní vám to instalaci spotřebiče v zadní části místnosti. Nebo pokud máte v kuchyni dlouho používanou myčku a nehodláte ji měnit, ale myčku jste si koupili už dávno, stačí rozebrat jednu ze skříněk a uvést ji do provozu.

Kuchyňský nábytek má obvykle standardní rozměry podlahových skříněk, které jsou většinou stejně velké jako vestavěné spotřebiče. Proto je pro instalaci stroje do skříně nutné odstranit čela, závěsy, zadní stěnu, aby nepřekážela instalaci hadic a spodní police. Pokud měla skříň zásuvky, vyjměte je a odšroubujte tyče, na kterých byly nainstalovány. V důsledku toho by měly zůstat pouze boční panely a pracovní deska.

Upozorňujeme, že pro vestavné spotřebiče je nutné objednat kuchyňskou skříňku u výrobce nábytku.

Dále je třeba vnitřek nábytkové skříně vyložit parotěsnou zábranou, protože většina moderního nábytku je vyrobena z dřevotřískových desek, které mohou bobtnat a ztrácet tvar. neodolají páře a vlhkosti.

Dalším důležitým bodem je povrch, na kterém bude stroj instalován. Pokud ji neumístíte na podlahu, ale na kuchyňský podstavec, zajistěte, aby byl vyrovnaný a dostatečně pevný.

Nyní myčku opatrně zasuňte na místo a dávejte pozor, abyste nepoškodili kabely a hadice. Je důležité, aby mezi stěnou a zadní stranou spotřebiče zůstala vzduchová mezera alespoň 5 cm.

Dalším krokem je zajištění stroje tak, aby se během provozu nevibroval a nepohyboval. K tomu použijte upevňovací díly, které se prodávají se strojem. Otevřete dvířka spotřebiče a najděte zátky na bocích, vyjměte je a pomocí otvorů, které jsou k tomu určené, připevněte spotřebič k přilehlým bočním panelům skříňky, poté zátky vraťte zpět na místo.

Izolace pracovní desky

Jakmile je spotřebič na svém místě, je třeba namontovat přední část a postarat se o pracovní desku. Faktem je, že pracovní desky se vyrábějí z různých materiálů, nejčastěji však z nich:

READ  Jak zavěsit sušičku na nádobí v kufříku

Zde vše závisí na přání a finančních možnostech zákazníka. Pokud jsou pracovní desky vyrobeny z přírodního nebo umělého kamene, pára z myčky je nijak nepoškodí.

Pracovní desky z dřevovláknitých desek. středně husté dřevovláknité desky s laminovanou fólií nebo akrylovou vrstvou. také netrpí párou, protože materiál je odolný proti vlhkosti.

A zde v nejrozpočtovějších variantách kuchyní použijte desku vyrobenou ze stejné dřevotřísky různých tlouštěk a tento materiál by měl být chráněn před párou, aby se prodloužila životnost výrobku. Myčka je dodávána se speciální kovovou deskou, která chrání vyčnívající okraj pracovní desky před vlhkostí a párou.

Upevnění přední části

Obkladový panel myčky nádobí. Montuje se přímo na dveře jednotky a výrobce poskytuje otvory pro šrouby pro montáž.

Samotnou přední část je nejlépe objednat u stejného výrobce, u kterého byla zakoupena kuchyňská sestava. Nebo si je můžete vyrobit z dvířek skříně, do které jste stroj nainstalovali.

Práci s montáží čelních ploch vám usnadní šablona, na které jsou vyznačeny upevňovací body. Měla by být mimochodem uvedena i v dokumentaci k zařízení.

Pro správné a úhledné zavěšení přední strany uvádíme několik tipů:

 • Nejdříve je třeba připevnit úchytku na přední stranu, přičemž je třeba vycházet z úchytek sousedních skříněk;
 • Pomocí svinovacího metru zkontrolujte polohu dveří a šablony a ujistěte se, že jsou všechny symetricky vyrovnané;
 • použijte řádně zajištěnou šablonu, aby se zabránilo jejímu posunutí;
 • Zvolte správnou délku upevňovacích šroubů. Nesmí vyčnívat zepředu, ale musí hluboko a trvale proniknout do panelu.

Připojení a umístění myčky

Před zahájením práce si připravte příslušenství:

 • Sifon se dvěma nebo třemi odtoky. Další konektory jsou užitečné pro připojení dalších spotřebičů. Pokud to není nutné, lze jeden spoj uzavřít záslepkou.
 • Potrubní tvarovky z mosazi, bronzu nebo plastu. Závit ¾“. Pokud na T-kusu nemáte uzavírací kohoutek, můžete si ho zakoupit samostatně.
 • Filtr. Instalované k odstranění nečistot z vody.
 • Hadice dostatečné délky, pokud standardní hadice nestačí.
 • Fumku. Pryžová páska Fum pro vodotěsnost spojů.

Mezi potřebné nástroje patří nastavitelný klíč, kleště, šroubovák.

Postupujte ve správném pořadí. Nejprve připojte odtok, poté přívod vody a napájení. Záleží na vás, zda chcete připojit všechny zásuvky najednou a umístit myčku do skříňky, nebo ji umístit na místo a připojit až poté.

Práce s odtokem

Připojte vypouštěcí hadici k výstupu sifonu. V horní části se musí ohýbat, aby odpadní voda nevytékala do násypky stroje. Spodní ohyb (vycházející ze stroje) by měl být krátký a hluboký.

Připojení k vodě

Již jste se rozhodli, ke kterému vodovodnímu potrubí se připojíte? Připojení teplé vody naleznete v našem článku. Nejprve uzavřete uzavírací ventil. Odstraňte kuchyňskou baterii a starou izolaci z vývodu vody. Instalace mosazného T-kusu. Připojte směšovač, předfiltr a hadici myčky k vývodům (lze připojit pomocí spojovací trubky. henka). Důkladně izolujte všechny spoje páskou Fumi-Tape (omotejte ji nejméně 10krát kolem závitů).

Pokud kulový ventil na T-kusu nemáte, přidejte ho.

Zbývá ji jen zapojit. Nyní jste připraveni na zkušební provoz a kontrolu myčky v provozu. Otevřete uzavírací kohoutek a proveďte zkušební spuštění myčky bez nádobí. Zkontrolujte, zda nedochází k únikům.

Připojení myčky nádobí Electrolux je snadné vlastními silami. Nejdůležitější je jednat důsledně a dodržovat pokyny. Video vám pomůže:

Potřebné nástroje a materiály

Instalaci myčky je možné provést svépomocí, pokud máte několik nástrojů. Ve většině případů budete potřebovat:

 • nastavitelný klíč. Pohyblivá část umožňuje přizpůsobení pracovní části spojovacím prvkům, se kterými se pracuje. Nástroj je považován za univerzální.
 • Sada různých šroubováků. K práci jsou zapotřebí tvarové šroubováky a ploché šroubováky.
 • Izolační páska. Používá se k ovinutí kolem závitové plochy.

Pokud není k dispozici nastavitelný klíč a velikost šroubení je malá, používají se kleště. Potřebný spotřební materiál je následující:

namontovat, myčku, nádobí, electrolux
 • Lapač zápachu vybavený konektorem.
 • T-kus pro případné vložení potrubí.
 • Kování Silumin.
 • Kulový ventil určený k uzavření průtoku v případě potřeby.

Připojení bez MUF se nedoporučuje provádět, protože. к. Vytvořený spoj bude mít špatnou vzduchotěsnost. Pračka se sušičkou je také často připojena při použití daných materiálů a nástrojů, takže s velikostí není problém.

Rozměry myčky a přední části

Nákup vestavného kuchyňského dřezu je delikátní úkol. Musíte přesně změřit rozměry spotřebiče a prostor, do kterého jej hodláte instalovat. Velikost přední části závisí na velikosti vaší myčky Electrolux.

READ  Sůl do myčky nádobí, jak používat

Standardní, zcela zapuštěné podložky mají šířku 45 nebo 60 cm a výšku 82 cm. V obchodech však najdete i menší modely, které měří na výšku 50 nebo 60 cm. Před nákupem si tedy změřte rozměry skříně s přesností na milimetry.

Myčku nádobí a další vestavné spotřebiče je nejlepší vybrat ještě před objednáním nábytku. V tomto případě je jen malá pravděpodobnost záměny rozměrů výklenku a přední části. Pravdou je, že automatické topení s ventilátorem může mít šířku 59,4 cm, nikoli 60 cm, jak je uvedeno na webových stránkách. a to je velký rozdíl.

Šířka a výška čela musí být přesně vypočtena. Bylo by nemožné vyříznout cokoli, co by mohlo chybět, aniž by se poškodil vzhled dveří, protože boky a přední strana ozdobné desky jsou laminované a zabalené ve fólii.

Výška čela musí být o několik milimetrů vyšší než dvířka myčky. Nohy myčky nádobí je třeba upravit tak, aby dekorativní panel ladil se zbytkem nábytku. Tím je zajištěno, že je stěna pevně na svém místě.

Velikost přední části myček nádobí Electrolux, které jsou částečně zapuštěné, závisí na šířce jejich přístrojové desky. Tlačítka a ukazatele jsou integrovány do dveří a musí zůstat otevřené. Montáž na stěnu je v tomto případě ještě jednodušší než u zcela zapuštěné trouby.

V jaké fázi by měla být fasáda osazena?

Chcete-li nainstalovat přední část myčky nádobí, musíte pochopit kroky instalace. Klíčovou součástí práce je připojení zařízení ke kanalizačnímu potrubí, elektrickému a vodovodnímu systému. Práce spojené s montáží přední části se provádějí jako závěrečná fáze po dokončení hlavních úkolů.

Mnoho uživatelů se ptá, zda lze stroj spustit, pokud ještě není nainstalována přední část. Podle odborníků je lepší ji odložit až do dokončení instalace. Bez spolehlivé ochrany nebude spotřebič schopen plnit své základní funkce a jeho provoz bude doprovázen vysokými emisemi tepla a hlukem.

Není neobvyklé, že se na začátku instalace zařídí fasáda a na konci se odloží připojení na servisní vedení. Tato možnost je povolena pouze v případě zpoždění z důvodu souběžné výměny stoupacího potrubí WC nebo pokládky nového elektrického vedení. Aby uživatelé neplýtvali časem, provádějí zdobení.

Integrace myčky nádobí do předem sestavené kuchyně: jak vyzkoušet provoz spotřebiče

Kontrola provozu myčky nádobí je důležitá pro ověření správnosti instalace. Pro provedení testu musí být automatická pračka se sušičkou spuštěna. Zkušební provoz se provádí bez vkládání nádobí do spotřebiče. Prací prostředek však musíte do pračky vložit i přesto. Ke změkčení vody lze přidat malé množství soli.

Pouze na základě kontroly myčky nádobí je možné posoudit, zda byla instalace provedena správně?

Doporučujeme fotografie instalačních kroků, které podrobně popisují postup instalace myčky nádobí krok za krokem. Video na toto téma také umožňuje pochopit podrobnosti této operace.

Ponechání spotřebiče zapnutého během zkušebního provozu se rozhodně nedoporučuje. V opačném případě je možné přehlédnout různé poruchy elektroniky, přívodu vody a odtoku. Kontrola provozu pračky se sušičkou také umožňuje zkontrolovat správnou funkci filtrů.

Pokud výsledky kontroly ukazují, že myčka funguje správně, znamená to, že instalace byla provedena správně a přístroj je připraven k použití. Odborníci doporučují věnovat nějaký čas sledování počítače, protože problém s připojením se nemusí projevit hned.

Integrace myčky nádobí do kuchyňského nábytku není jednoduchá, ale při správné přípravě lze spotřebič nainstalovat svépomocí. Než začnete, je dobré si prostudovat nejen postup instalace, ale také návod, který je dodáván s myčkou. Správnou instalaci usnadňují také doplňkové fotografie a videa.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS