Stručný přehled různých typů spotřebičů

Vestavěný. Ty, které vyžadují montáž kuchyňského čela. Tyto myčky nádobí jsou k dispozici s vnitřním ovládacím panelem a s dálkovým externím ovládáním. Druhá možnost by znamenala zkrácení čela kuchyně o výšku ovládacího panelu. Rozměry čel a přehledný návod se šablonou, jak zavěsit čela na myčku, naleznete v dodané dokumentaci.

Volně stojící (ne vestavěné). Tento typ myčky lze také integrovat do kuchyňské linky pod společnou pracovní desku. Nepotřebuje však žádná další čela, aby ladila s celkovým designem kuchyňské sestavy. Tento typ myčky má nejméně problémů. Jednoduše se zasune pod pracovní desku do výklenku.

Stolní. Mini verze kompletní myčky nádobí. Díky svým kompaktním rozměrům může být umístěn i na pracovní desce, což v malých kuchyních není vždy možné. Proto jsou nejčastěji výklenky ve spodních skříňkách určeny pro stolní modely. Také model s myčkou nádobí, který nevyžaduje žádné designové finesy v designu kuchyně.

Šířka 450 mm a 600 mm. určené pro 9 a 12 sad nádobí. Jediným rozdílem je šířka výklenku. jinak je způsob integrace myčky do kuchyně a zavěšení přední části prakticky totožný.

Konstrukční zvláštnosti vestavných kuchyňských dřezů

Nabídka modelů, které lze integrovat do kuchyňské linky, je mnohem širší než u volně stojících modelů. Je to díky prostorově úsporné a ergonomické koncepci uspořádání kuchyně. Chcete-li se dozvědět o nejlepších značkách, které se specializují na výrobu modelu plyšové hračky na míru, klikněte na tento odkaz.

Integrovaná myčka nádobí vyžaduje samostatnou skříňku nebo spíše výklenek ve skříni. Od běžných kuchyňských skříněk se liší tím, že nemá zadní stěnu ani podstavec.

Spotřebiče jsou zabudovány do skříněk a čelní stěny jsou opatřeny panely, takže jsou v zavřeném stavu zcela skryté. Tento typ instalace pomáhá vytvořit jednotný vzhled kuchyně

Stroj se instaluje přímo na podlahu pomocí 3 nebo 4 opěrných nohou. Díky absenci zadní stěny lze přívodní a vypouštěcí hadice volně umístit.

Skříň musí mít pevné stěny, na kterých je upevněno tělo myčky, a „horní“ část tvořenou pracovní deskou. Přední deska není připevněna ke stěnám jako u běžných skříněk, ale přímo na dvířkách myčky.

Není třeba experimentovat se spojovacím materiálem: Výrobci počítají s montáží pomocí šroubů a dodávají speciální otvory pro šrouby. Podrobné pokyny k instalaci přední části vestavného modelu myčky naleznete zde.

Co je přední část pračky?? Dekorativní prvek, často vyrobený ze stejného materiálu jako čela celé kuchyňské sestavy. Může být vyrobena z dřevovláknité desky, plastu, laminované dřevotřísky, masivního dřeva nebo kombinace těchto materiálů.

Upevňovací prvky nejsou zvenku viditelné, protože se montují zevnitř, ze strany dvířek spotřebiče. Samořezné šrouby se šroubují do otvorů a částečně, nikoli skrz, do panelu

Existuje několik způsobů, jak ji vyrobit:

 • Objednává se společně s kuchyňskou linkou, pokud jsou předem známy rozměry stroje;
 • ručně vyrobené z dvířek rozebrané kuchyňské skříňky;
 • pokud nejsou k dispozici žádná „extra“ čela, lze zvolit podobný styl a barvu.

První způsob je považován za nejpraktičtější: při objednávce jsou zohledněny všechny rozměry stroje, takže fasáda dokonale „sedí“. Ne vždy je to však pravda. s možnostmi integrace myčky do vaší stávající kuchyně.

Rozměry dveří a přední části. Stříška a upevnění

Rozměry krycího panelu závisí na velikosti myčky. Může se jednat o úzký panel. 45-60 cm, plnohodnotný panel. od 60 cm nebo kompaktní spotřebič. 50-60 cm na výšku.

Je vhodné rozhodnout se pro výběr spotřebiče a následně objednat kuchyň s připraveným výklenkem.

Co dělat, když je přední část myčky příliš dlouhá?? Nemůžete ji řezat, protože byste zničili vzhled skříně. Na horní straně je laminovaná a potažená dekorativní fólií.

Pokud je přední část o něco větší než dvířka, upravte nožičky spotřebiče tak, aby se dokonale vešel pod pracovní desku.

Výrobci Bosch, Siemens poskytují výkres v životní velikosti, šrouby, samolepicí pásky a upevňovací prvky. Podle pokynů zjistíte, jak panel připevnit. Zkušenému truhláři by to nemělo trvat déle než 10-15 minut.

Priorita montáže

Po umístění myčky pod přední část zkuste zavřít dvířka. Pokud dekorativní prvek naráží na sokl, muselo se jednat o chybu v odhadu. V takovém případě lze v podstavci vytvořit mezeru o tloušťce předního panelu.

READ  Ceresite cm 11 je vhodný pro podlahové vytápění

Spotřebiče Hansa, Miele mohou být vybaveny vlastním dekorativním panelem.

namontovat, přední, část, myčky, bosch

Po dokončení práce je vhodné zkontrolovat napnutí dveří. Někdy si uživatelé stěžují, že se správně nezavírá.

Nastavení mechanismu: utáhněte šroub, který zajišťuje tažnou šňůru. Protože jsou dveře výklopné, měly by se zavírat poměrně snadno lehkým pohybem prstů.

Typy front, funkce

Čelní plochy pro Miele Maker jsou dekorativní obložení, které ladí s kuchyňským nábytkem. Upevnění na dvířka spotřebiče. Desky z dřevovláknitých desek jsou praktické, odolné a mají dlouhou životnost. Mohou být laminované, potažené barevnou fólií, originální kování, lze na ně přišroubovat různé dekorativní prvky. Závěsné dřevotřískové desky, PVC. velké riziko. Tyto materiály se snadno deformují vibracemi, teplem a vlhkostí.

Funkce obložení:

 • Snadnější výběr spotřebičů. Nemusíte se starat o barvu krytu a soustředit se na technické detaily. myčka je stejně neviditelná.
 • Dětská pojistka. Žádné děti se nestanou obětí zvědavosti skrytých dveří přihrádky.
 • Zvuková izolace. Přídavný panel pohlcuje hluk. Německé vestavné modely, jako jsou Siemens, Bosch, Miele a Hansa, jsou vybaveny speciálním těsněním pohlcujícím hluk, které se vkládá mezi dveře a přední panel.

Typ upevnění

Obložení lze ke dveřím připevnit pomocí šroubů (u vestavěných spotřebičů) nebo může být výklopné (u částečně vestavěných spotřebičů). Posuvné držáky se často používají u modelů Gorenier, Ikea, Electrolux a Beko.

Rozměry obložení

V závislosti na rozměrech automatické myčky nádobí. Standardní šířka stroje 60 cm (plná velikost), 45 cm (úzká). Běžná výška je 82 cm. Rozměry se mohou od standardních značně lišit. Doporučujeme zakoupit přední část až po zakoupení myčky. Aby se dokonale vešla pod pracovní desku a mohla se upevnit na místě. Kuchyně Ikea se hodí pro všechny modely myček nádobí, např. Pokud je přední část větší než dveře, zachytí se při otevírání o podstavec.

Připevnění přední části k myčce nádobí

Po zakoupení vestavné myčky nádobí je problémem nejen to, jak ji připojit k odtoku nebo přívodu vody a k elektrickému systému, ale také jak připevnit přední část ke dveřím. Většina lidí svěřuje tento úkol výrobcům nábytku a jen někteří si věší přední část sami. Co je pro tento typ prací potřeba a jak je instalovat. na tyto otázky vám odpovíme.

Co potřebujete k instalaci přední části?

Pokud je instalace myčky dostatečně složitá, můžete si přední část nainstalovat sami.

K tomuto úkolu jsou zapotřebí následující nástroje:

 • nábytkový panel (v tomto případě bude jeho vzhled přímo záviset na designu kuchyňské sestavy);
 • vhodnou pracovní desku;
 • měřící páska;
 • šroubovák;
 • potřebné kování.

S těmito pomůckami je snadné umístit talíř do myčky, a to i vlastními silami. K provedení tohoto postupu nejsou zapotřebí žádné zvláštní dovednosti ani zkušenosti.

Jak nainstalovat přední díly?

Existuje několik způsobů instalace myčky: zařízení může být integrováno do předem smontované kuchyňské linky nebo od ní odděleno. Pouze první varianta vyžaduje, aby byly dveře zavěšeny na pantech, což je velmi jednoduché, protože renomovaní výrobci mají k dispozici podrobné pokyny, jak to udělat.

Při montáži přední části spotřebiče Bosch postupujte takto

 • Zařízení se nejprve pomocí speciálních šroubů namontuje na určené místo v požadované výšce. Mějte na paměti, že modely pro vestavbu se již dodávají s předinstalovanými šablonami, které lze použít ke snadné montáži čela nábytku na dvířka myčky.
 • Upevňovací prvky musí být zasunuty do drážek na tělese spotřebiče. Dále je třeba vyměnit malé „nativní“ šrouby na vnitřní straně dveří za delší kování s maticemi. Tím se zajistí, že přední část nábytku bude držet bezpečněji. Po dokončení stačí ke dveřím připevnit kliku a ozdobné prvky.
 • Dalším jednoduchým způsobem instalace přední části je. Před připevněním šroubu na místo jej přelepte oboustrannou lepicí páskou. Při připojování spotřebiče k elektrické síti odborníci doporučují také kabel o průřezu 1,5 mm. Pokud jde o zásuvku, ujistěte se, že je uzemněná. Požadovaná hodnota je 16 ampér.

Ve videu se můžete podívat, jak se instaluje přední část myčky. Všechna tato doporučení je třeba důsledně dodržovat. Při jejich správném dodržení lze dekorativní dveře namontovat bez námahy a v krátké době. Pokud si nejste jisti sami sebou, můžete instalaci vždy svěřit zkušeným řemeslníkům, kteří se v tom vyznají.

To znamená, že stroj je těsně pod běžnou výškou kuchyňské pracovní desky. 822 mm, s přední částí 720 mm a podstavcem vysokým 100 mm.

READ  Kam umístit oplachovací prostředek v myčce Bosch

Výška pracovní desky 850. 860 mm, v závislosti na tloušťce pracovní desky.

Standardní dvířka jsou k dispozici pro 600 nebo 450 mm široká kuchyňská čela od všech výrobců kuchyní.

Lze jej namontovat přímo na dvířka myčky, není nutný žádný další otevírací mechanismus kromě nábytkové úchytky.

Nejprve se smontuje přední část a poté se skříňka myčky vyrovná a upevní v kuchyňském výklenku!

Video instructions for installing Bosch Built-in Dishwashers

Zkušenému řemeslníkovi zabere zavěšení 15-20 minut.

Budete potřebovat šroubovák s křížovým nebo hvězdicovým hrotem, šídlo, vrták na otvory pro rukojeť.

Po montáži kliky nakreslete výkres na zadní stranu dveří.Šídlem označte polohu otvorů a přizpůsobte je výšce upevnění vzhledem ke dveřím.

Zajistěte potřebné háčky podle schématu.Po odšroubování samořezných šroubů z dvířek je nasaďte a posuňte ke dveřím. Našroubujte dlouhé šrouby a připevněte přední část na spodní nebo horní straně (záleží na výrobci).

Po otevření dveří směrem k sobě zašroubujte místo krátkých šroubů dlouhé.

Napětí pružiny na dveřích si můžete nastavit sami. Otáčením šroubů ocelové lanko utáhnete nebo povolíte.

Napětí pružiny dveří je správné, pokud dveře zůstanou při úplném otevření ve vodorovné poloze a mírným zatlačením prstu se zvednou a zavřou.

Nejběžnější instalace myčky se skládá z následujících kroků:

 • Připojení k přívodu studené vody.
 • Zavedení vypouštěcí hadice do odvodňovacího systému.
 • Zapojení napájecího kabelu.
 • Zavěšení čelního panelu na přední dvířka myčky nádobí.

Při plánování uspořádání instalace je třeba zvážit, kde budou umístěny vývody pro vypouštění, plnění a napájení. Nedoporučuje se to dělat za spotřebičem.к. nelze jej zasunout. Přístup k nim na straně dřezu by byl obtížný (u zapuštěných spotřebičů). Zbývá jen prostor pod dřezem.

Nejdříve se zamyslete nad prvními třemi body, které se týkají připojení vestavných i volně stojících myček nádobí.

Máte přívod studené vody s kulovým ventilem (¾ připojení). V tomto případě není připojení obtížné, protože.к. Těsnicí pryž je součástí sady a k použití není potřeba žádná pěnová páska ani jiné pásky.

Není kam připojit přívodní hadici vody. Tuto situaci probereme podrobněji.

а). Podívejte se pod dřez, jak je provedeno připojení studené vody k baterii. Obvykle se připojují pomocí závitové přípojky ½“.

V takovém případě je nejlepší T-kus ½ x ½ x ¾ míče, plstěná páska nebo tričko.п. Nebo si můžete podobnou konfiguraci sestavit sami z T-kusu, kulového ventilu, konektoru(ů).

Na závit je třeba našroubovat trojúhelník místo hadice studené vody baterie a samotnou hadici baterie na opačné straně. závit plnicí hadice myčky by měl směřovat dolů. při nákupu zkontrolujte, na které straně má být koncovka připojena.

Nezapomeňte, že všechny závitové spoje musí mít „vinutí“ (nebo t.п.), s výjimkou plnicích hadic, které jsou opatřeny gumovým těsněním.

б). Směšovací baterii připojíte pomocí kleštin. V tomto případě probíhá montáž T-kusu stejným způsobem jako výše. Drobnou nepříjemností bude přípojka studené vody do kuchyně (pokud je k dispozici) nebo do celého bytu.

Jediný rozdíl je v tom, že T-kus musí být nainstalován před připojením kleštiny.

в). Máte starý způsob přívodu vody k umyvadlovému kohoutku s kovovými trubkami a zásuvkami. Tato možnost je stále častěji minulostí, ale pro úplnost je třeba zvážit i tuto možnost.

Budete si muset koupit „spojku“ (odtok). Kulový ventil (¾ spojky na obou stranách) a vinutí.

Nasaďte na trubku objímku se závitem, vyvrtejte otvor a našroubujte kohoutek, poté připojte plnicí hadici.

Hadice musí být správně nainstalovány, nesmí být pod napětím a nejlépe tak, aby bylo možné myčku vytáhnout bez odpojení hadic. Proto bude pravděpodobně nutné je (plnicí a vypouštěcí hadici) prodloužit.

Existuje několik možností připojení odtoku.

а). Přímo do odvodňovacího potrubí pomocí T-kusu a průchodky pro odvodňovací hadici. Ten musí být nastaven tak, aby byla zachována výška ohybu vypouštěcí hadice a aby se do něj nedostala voda. vytékající z dřezu nebo jiných zdrojů odtoku (jinak by se voda mohla shromažďovat v myčce a poté vytékat na podlahu).

б). V umyvadlovém sifonu s přípojkou pro vypouštěcí hadici. Tímto způsobem nemusíte nic vymýšlet.к. sifon je navržen tak, aby voda z dřezu nevytékala do odtokové hadice, výška odtokové hadice a absence „samospádu“.

Elektrickou zásuvku je nejvhodnější umístit na stranu myčky, tj.к. elektrická zásuvka na zadní straně spotřebiče může bránit jeho zasunutí do polohy.

Myčku nádobí je nejlépe napájet samostatnou zásuvkou v bytě nebo na schodišti, která je vybavena samostatnou 16A pojistkou. V případě, že není k dispozici, zapojte ji pokud možno z rozváděče pomocí vodiče 3×1.5 (minimálně) a zemnící zásuvky. Pokud to není možné, zkuste vést vodič z blízké uzemněné zásuvky nebo v krajním případě použijte kvalitní prodlužovací kabel.

READ  Únik vody z vnitřní jednotky klimatizace

Následující údaje platí pouze pro vestavné spotřebiče.

Před instalací přední části si uvědomte, že většina z nich není výškově nastavitelná vzhledem ke dveřím. Veškerá nastavení se provádějí otáčením nožiček.

Proto je dobré myčku před instalací přední části zasunout a upravit její polohu. Změřte vzdálenost od horního okraje upevňovacích otvorů předních dvířek (kam později zapadne přední hrana nebo šrouby) k okraji pracovní desky (vzdálenost A) a vzdálenost od horního okraje sousedního čela k okraji pracovní desky (vzdálenost B). pak vypočítejte podle vzorce A. B = C (vzdálenost od okraje předního panelu k horním upevňovacím otvorům na předních dveřích).

Poté vezměte papírovou šablonu dodanou s myčkou nádobí a pomocí pásky ji připevněte na vnitřní stranu přední strany s ohledem na provedené výpočty. Doporučujeme vše překontrolovat.

Poté si šídlem nebo něčím podobným označíte otvory (přesně uprostřed) a vrtákem (pod úhlem 90°) do hloubky nepřesahující tloušťku přední strany. Průměr vrtáku by měl být poloviční než průměr šroubu (obvykle od 1,5 mm).5 až 2 mm) a zasuňte ji do vrtáku tak, aby nevyčnívala více než ¾ přední části vrtáku. Takové otvory jsou v konečném důsledku bezpečnější než šrouby bez předvrtání.

Vyvrtejte otvory pro otevírací madlo dveří, nejlépe na přední straně. V opačném případě může dojít k poškození povlaku (objeví se tříska) kolem otvoru, když vrták vyjede ven. Upevňovací šrouby kliky na vnitřní straně fasády mohou být zapuštěny, tj.к. mohou bránit těsnému přilnutí přední části myčky k jejímu tělu.

Přišroubujte upevňovací prvky a připevněte přední část podle pokynů. U některých strojů (např. Bosch, SIEMENS) nezapomeňte vyměnit krátké šrouby za dlouhé (4 ks), které protáhnou přední část dvířky (dva nahoře, dva uprostřed), na okrajích.

Pokud si s některými věcmi nevíte rady, zavolejte odborníka.

Dobrý den, milý čtenáři! Vysvětlete, jaké jsou úskalí instalace myčky pod pracovní desku. Na internetu je mnoho informací o připojení zařízení ke službám, ale téma integrace do kuchyňské linky není popsáno. Ačkoli by si toto téma zasloužilo samostatný článek.

Díky bohu, že zkušenosti s instalací myčky v kuchyni stačí k tomu, abyste eliminovali zbytečné pohyby a přemýšlení. Budete přesně vědět, co máte dělat. Výsledkem je dokonale provedená instalace.

 • Rozměry výklenku pro myčku nádobí
 • Oprava myčky nádobí
 • Správné umístění myčky v kuchyni
 • Co dělat s podstavcem pod myčkou nádobí
 • Video na
 • Závěr

Především bych vás chtěl upozornit, abyste moje doporučení nepovažovali za zcela správná. Pohled na chyby a závěry, které vedly k vynikajícím výsledkům. Neváhejte se podělit o svá řešení v komentářích.

Označení fasády

Přední část myčky je ozdobný panelový prvek vyrobený z nábytkových materiálů. Hlavním účelem přední části je skrýt myčku nádobí v kuchyňském nábytku a učinit z ní součást interiéru kuchyně.

Plně integrované myčky nádobí mají obvykle hloubku 450 mm nebo 650 mm. Výklopná přední část těchto jednotek nabízí následující výhody:

 • Myčku nádobí nemusíte barevně ladit. dokonale splyne s místností, protože je její nedílnou součástí;
 • Tlačítka na ovládacím panelu jsou téměř neviditelná, děti je nebudou mačkat náhodně;
 • má zvukově izolační vlastnosti, zvuk myčky je méně slyšitelný.

Desky na mytí nádobí jsou vyrobeny z jemně zrnitých dřevovláknitých desek střední hustoty o tloušťce obvykle 16 mm (tloušťka nábytku) a jsou potaženy fólií, která přesně odpovídá struktuře, textuře a barvě nábytku.

U některých modelů myček nádobí lze otevřená dvířka zajistit až po instalaci sporáku.

Obložení myčky nádobí: praktické tipy pro instalaci

Vestavná myčka nádobí se od volně stojícího modelu liší tím, že vyžaduje další konstrukční úpravy na přední straně myčky.

Dekorativní povrch se jednoduše zvolí tak, aby ladil s okolním dekorem, a poté se přední část namontuje na myčku.

Jestliže zkušení řemeslníci zvládnou práci rychle, pro nováčky je to úkol poměrně náročný. Pro pochopení specifik instalace fasády je třeba pečlivě prostudovat návod a znát některé detaily instalace. O tom všem se podrobně dočtete v našem článku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS