Jak napnout pružinu v pračce

Nádrž je zavěšena na tlumičích a pružinách, které tlumí vibrace, kmitání a otřesy.

Při nesprávné obsluze, nadměrném opotřebení nebo závadě musí být vyměněny.

Spotřebič začne poskakovat a něco narazí do horního krytu?

Buben a motor jsou zavěšeny shora na železných tyčích a zespodu na 2 pístových tlumičích. Ty se časem opotřebují, roztáhnou a při vykládání bubnu narazí na horní kryt. Upevnění pomocí háčku a smyčky a píst přišroubovaný 2 šrouby.

Umístěte těsnění na pračku

Chcete-li to zkontrolovat, přitáhněte nádržku k sobě a uvolněte ji, když jsou dvířka otevřená.Pokud se jen zasune na místo. Pružiny jsou s největší pravděpodobností provozuschopné. Ale pokud se bude kývat ze strany na stranu. V takovém případě je nutné jej vyměnit nebo demontovat a opravit.

Můžete zkusit vývodky vyměnit, omýt je benzínem a namazat litolem nebo silikonem.

Pro výměnu je často nutné vyjmout celou nádrž.

U modelu Bosch-2063OE můžete také ohnout spodní výstupky a vytáhnout je spodním otvorem.

Bosch řady „MAX-4“ lze vyměnit bez demontáže nádrže pomocí vrtáku o průměru 13,2 mm.

Ariston Margarita 2000 sled prací:

Nakloňte jednotku na stranu Torx klíč 10 mm vyšroubujte matici, která je připevněna ke skříni Zatlačením na tyč ji vytáhněte ze skříně 2 prostředky 17 a 15 mm vyšroubujte šroub a demontujte

Jsou konstrukčně shodné, ale díky tomu, že vratná pružina je posunuta ven, jsou jejich vlastnosti stabilnější. Upevnění pomocí standardních očních šroubů. Procvakněte jimi plastové kolíky nebo upevňovací šrouby.

Tyto čepy a šrouby můžete jednoduše vyšroubovat a odstranit s minimem nářadí. Tlumiče jsou přitlačovány k pístu pomocí U-konzoly, která je připevněna speciálně k tělesu.

Tlumiče často netlumí vibrace dostatečně, protože upnutí vložek je volné. Pak postupujte takto. stiskněte „fousky“ držáku.

Pokud jsou pláště velmi opotřebované, je třeba je vyměnit. Za tímto účelem vyšroubujte čtyři šrouby, které připevňují držák ke skříni, a vyjměte tlumiče z nádrže.

Jeden konec je umístěn nahoře a je připevněn k plášti a druhý k nádrži. Při nárazu do nádrže se roztahují a stlačují, čímž tlumí vibrace nádrže. Pro výměnu stáhněte okraj a vyjměte háček z klipu.Použijte praktický nástroj pro pohodlí.

Ne vždy je dostatek místa pro vyjmutí.

V takovém případě odstraňte všechny překážející součásti, dokud nezbude dostatek místa pro manévrování.

Výměna pružiny zavěšení pračky Bosch

V případě nadměrných vibrací nebo deformace nádrže u pračky Bosch (Bosch) může být nutné vyměnit pružinu závěsného systému. Účelem pružiny je vrátit nádrž pračky se sušičkou do výchozí polohy, když se buben při pohybu rozvibruje. Proto je při chodu spotřebiče, zejména při otáčení, pružina závěsu značně namáhána, a proto může dojít k jejímu poškození (ohnutí, prasknutí).Před prováděním jakýchkoli oprav odpojte spotřebič od elektrické sítě. Pro přístup k výměně pružiny je nutné sejmout horní kryt stroje. Vyšroubujte dva šrouby upevňující kryt na horní zadní stěně, posuňte kryt dozadu a oddělte jej od skříně. V tomto příkladu je pružina připevněna k výztuze a je v tahu. Chcete-li pružinu uvolnit a vyjmout, odpojte a spusťte jeden konec výztuhy. V tomto příkladu je pružina připevněna výztuhou a je v tahu. Odpojte a uvolněte pružinu a spusťte jeden konec výztuhy, abyste ji mohli vyjmout. Za tímto účelem odstraňte horní protizávaží, což je kámen určitého tvaru přišroubovaný k nádrži. Odšroubujte matice a odpojte protizávaží zvednutím nahoru. Odstraňte šrouby z výztuhy, dva na každé straně, a zvedněte konec s pružinou, která má být vyměněna. Vyšroubujte šrouby upevňující výztužnou tyč, dva na každé straně, a zvedněte konec, na kterém je připevněna vyměňovaná pružina. Zatlačte výztužnou tyč na stranu zadní stěny a opatrně ji spusťte dolů, dokud se pružina dostatečně neuvolní. Uvolněnou pružinu je třeba ještě napnout, aby se jeden z jejích konců uvolnil. Po odstranění staré pružiny nasaďte na nádrž nejprve novou pružinu a poté našroubujte druhý konec na přírubu. Po připevnění nové pružiny k nádrži a výztuze zvedněte snížený okraj výztuhy a umístěte ji na původní místo na těle pračky. Znovu sestavte v opačném pořadí. Po dokončení opravy je třeba zkontrolovat provedenou práci spuštěním pračky se sušičkou v režimu odstřeďování.

READ  Jak vyčistit filtr v pračce Whirlpool

Zjistěte, jak odšroubovat, demontovat, vyjmout a vyčistit filtr vypouštěcího čerpadla pračky se sušičkou (čerpadlo)

Výměna ložisek a vývodek

Abyste se dostali k ložiskové jednotce, bude nutné téměř úplně rozebrat kryt pračky, vytáhnout nádržku a vydlabat plastovou nádobu. Jedná se o poměrně časově náročný proces, takže před zahájením opravy musíte reálně zhodnotit své síly. Při práci bude zapotřebí následující nářadí:

 • dva šroubováky (křížový šroubovák a šroubovák s drážkou);
 • elektrický šroubovák
 • kladivo;
 • kroutit se;
 • kleště;
 • Různé zásuvky.

Automatické pračky mohou být vybaveny skládacími a tvarovanými nádržemi.

Pokud má vaše pračka se sušičkou nedemontovanou nádrž, musíte ji rozřezat. Připravte se na to:

Před demontáží pračky se sušičkou nezapomeňte pračku odpojit od napětí a odpojit ji od přívodu vody a odpadní vody. Poté posuňte dávkovač doprostřed místnosti tak, abyste měli přístup ke všem stranám skříňky. Další postup je následující:

Abyste při opětovné montáži neudělali chybu, nezapomeňte si vyfotografovat původní umístění dílů, schémata kontaktů atd. Při nesprávném zapojení byť jen jediného vodiče nebude spotřebič správně fungovat.

Nyní již nic nebrání tomu, aby byla nádrž odstraněna. Zbývá jen uvolnit tlumiče, vypořádat se s pružinami a vyjmout sestavu ze skříně stroje. Dále zkontrolujte, zda je nádrž skládací, nebo ne.

Pokud je nádrž skládací, lze ji velmi snadno vyjmout. Za tímto účelem vyšroubujte šroub zajišťující řemenici bubnu a vypořádejte se s úchytkami (jsou to šrouby nebo západky) umístěnými po obvodu. Poté se nádrž „rozdělí“ na dvě poloviny.

napnout, pružinu, pračce

U nerozebíratelných nádrží se budete muset zapotit. Tyto kontejnery jsem pilkou na železo rozřezal přes svařovací šev. Po dokončení opravy se poloviny utěsní vodotěsným silikonovým tmelem a sešroubují.

Další práce se provádí s polovinou nádrže, ve které se nachází buben. Kovovou nádrž je třeba vyjmout a odložit stranou. Zůstane vám plastový díl, v jehož středu jsou umístěna ložiska a vývodka.

Vývodku lze vyjmout běžným šroubovákem s drážkou. Nebojte se ji roztrhnout. gumu nelze znovu použít. Ložiska se z nádrže vyrazí kladivem a úderníkem. Je důležité dbát na to, aby nedošlo k poškození krytu.

Před montáží nových ložisek nezapomeňte očistit uložení od rzi, nečistot a hoblin. Kovové kroužky se lisují také pomocí kladiva a děrovačky. Na horní straně je umístěna těsnicí vývodka.

Nová ložiska a vývodky by měly být nejlépe ošetřeny speciálním vodotěsným mazivem. prodlouží to jejich životnost.

Pokračujte v montáži pračky se sušičkou. Nejprve vyměňte buben a upevněte řemenici. Poté se poloviny nádrže spojí k sobě. Z bezpečnostních důvodů je lepší ošetřit okraje vodotěsným silikonovým tmelem, i když je nádrž skládací.

Po umístění nádrže do skříně lze znovu namontovat díly demontované při demontáži: topné těleso, hnací řemen, protizávaží, panely atd. Všechny konektory by měly být dotaženy novými kabelovými páskami. Po dokončení spusťte zkušební praní a sledujte, jak pračka funguje. Hluk a klepání by měly ustat.

READ  Přihrádka kondicionéru pračky LG

Pokud se vyskytne problém s pouzdry

Výměna ložisek a vývodek není vždy snadná. Neočekávaně se může vyskytnout problém, například vyjetí bubnového pouzdra. Tím se zabrání montáži nových dílů. Jak se s takovou závadou vypořádat vlastníma rukama?

Pokud má náboj bubnového kříže „drážky“, které jsou snadno nahmatatelné, lze náboj opracovat ručně. V opačném případě by nové těsnění nemohlo správně těsnit, do ložisek by pronikala voda a ložiska by selhala ještě dříve. Jak se vypořádat s výtokem?

Zde je třeba sledovat procento opotřebení pouzdra. Pokud je opotřebení jen malé, stačí kov vyfrézovat frézovací směsí. Pokud jsou drážky dostatečně silné, je nutné je vystružit.

Je třeba si uvědomit, že po vystružení pouzdra se jeho průměr zmenší. Proto bude muset být žláza o něco menší, než byla. Například místo 30mm O-kroužku může být potřeba 28mm O-kroužek. Je důležité, aby byl pevně „usazen“ na náboji kliky.

Pokud je křížové pouzdro bubnu silně poškozené, je vhodné zvážit jeho výměnu. V obchodech jsou dnes k dispozici opravné sady pro různé modely praček. Náhradní díly lze získat také na internetu.

Tímto způsobem je možné odstranit zpětnou vazbu bubnu pračky doma bez mistra. Hlavní je pečlivě dodržovat pokyny. Jakmile je příčina závady správně určena, nemůže být obtížné se s ní vypořádat.

Jak rychle rozebrat pračku

Olejové těsnění nemusí být vždy vyměněno

Poškození spodní strany olejového těsnění je dostatečným důvodem pro jeho výměnu. Do otvoru začne prosakovat voda a nakonec dojde k úniku vody ze stroje. V tomto případě však není nutné měnit límec, můžete jej posunout tak, aby byl otvor nahoře, problém je vyřešen a nemusíte utrácet peníze za nový díl.

Někteří lidé se snaží zapnout nádrž otevřením dvířek. Tímto způsobem nic neuděláte, protože límec drží na místě dvě svorky: vnitřní a vnější límec. Před přesunutím límce je třeba provést určité manipulace.

 • Ohněte okraje límce u stěny poklopu. Najdete zde kovovou nebo plastovou svorku. Háček a pohybujte se po obvodu, dokud nenajdete spojovací prvek.
 • Uvolněte uzávěr tak, aby vnější límec již nedržel gumičku.
 • Stejným způsobem, pouze na druhé straně límce, umístěte vnitřní svorku.
 • Zvedněte ji šroubovákem a uvolněte ji, ale pružinu nemusíte odstraňovat.
 • Otočte gumičku tak, aby se mezera nacházela v horní části poklopu.

Nyní změňte pořadí svorek: nejprve vnitřní svorku a poté vnější svorku. Rukama nahmatejte límec a zkontrolujte, zda jsou pryžové těsnění a dva páskové zámky správně umístěny v drážce. Zavřete poklop pračky. Pokud se nevyskytnou žádné problémy, udělali jste to správně.

napnout, pružinu, pračce

Vezměte na vědomí! Nasazování a sundávání těchto svorek může být obtížné a časově náročné, ale pokud se pokusíte manžetu otočit a nebudete si všímat upevnění, riskujete, že se gumička zcela roztrhne.

Pečlivě vybírejte nářadí potřebné k opravám. Vyhněte se velmi ostrým šroubovákům nebo jiným předmětům, které by mohly otvor v těsnění ještě zvětšit, protože jeho otočení nepomůže a budete muset koupit nové těsnění.

Tlumiče s lisovanými podložkami. jak je opravit a vyměnit

Tento typ tlumiče je jedním z nejběžnějších. Používá se v mnoha modelech praček. U tlumičů s tlakovými skořepinami se síla vibrací nádrže snižuje třením mezi pístem a skořepinami, které jsou k němu pevně přitlačeny. Vložky se upínají pomocí speciálního držáku ve tvaru písmene „U“. Ten je pomocí těsnění připevněn k vnitřku pračky.

READ  Z odtokové hadice pračky vytéká voda

Může se stát, že lisovací síla skořápek oslabí. Pak je tlumič méně účinný při tlumení vibrací.

V této situaci je nutné pružné části U-konzoly pevněji utáhnout. Podložky se mohou časem opotřebovat. V tomto případě je třeba je vyměnit. Abychom je mohli vyměnit, musíme vyšroubovat 4 šrouby, které připevňují držák k pračce, a vyjmout naši část. Poté musíme ohnout „fousy“ držáku.

Ne vždy je to možné provést ručně. Protože mnoho lidí na to prostě nemá sílu. Můžete se pokusit zajistit držák nohou. A pak oběma rukama oddělte pružné „vousy“. Poté se opotřebované ložiskové pláště odstraní a nahradí novými. Poté je třeba tlumič opět sestavit.

Tlumiče s lisovanými podložkami. jak opravit a vyměnit

Tento typ tlumiče je jedním z nejběžnějších. Používá se v mnoha modelech praček. U tlumičů s lisovanými vložkami se síla vibrací nádrže snižuje třením pístu a vložek, které jsou k němu pevně přitisknuty. Podložky se upínají pomocí speciálního držáku ve tvaru písmene „U“. Ten je pomocí těsnění připevněn k vnitřní straně pračky.

Stává se, že přítlačná síla vložek je volná. A pak začne tlumič hůře pohlcovat vibrace.

V takovém případě pevněji utáhněte pružné části držáku ve tvaru U. Podložky se mohou časem opotřebovat. V takovém případě je třeba je vyměnit. Abychom je mohli vyměnit, musíme vyšroubovat 4 šrouby, které připevňují držák k pračce, a vyjmout naši část. Poté musíme ohnout „fousy“ držáku.

Ne vždy je to možné provést ručně. Protože mnoho lidí na to prostě nemá sílu. Držák můžete zkusit upevnit nohou. A oběma rukama oddělte „vousy“ pružiny. Poté vyjměte opotřebované nábojnice a nahraďte je novými. Pak už stačí jen sestavit tlumič.

Další důvod silných vibrací

Někdy jsou silné vibrace způsobeny nerovnostmi na povrchu ložiska, které nelze odstranit. Nebo po delší době provozu spotřebiče dochází k místnímu opotřebení opěrných ploch pod chodidly. To způsobuje, že spotřebič je během provozu nevyvážený a začne poskakovat a třást se.

Pokud seřízení nožiček problém nevyřeší, můžete použít antivibrační držák. Tím se sníží vibrace a hluk a zabrání se dalšímu poškození podlahy. Tato podpěra je vyrobena z polymerního materiálu a může mít různé tvary a velikosti. Lze zakoupit v obchodech se spotřebiči.

Co udělat pro odstranění závady

Některé závady lze opravit vlastníma rukama. Pokud však máte potíže s opravou nebo je váš spotřebič v záruce, je nejlepší zavolat do zákaznického servisu. Chcete-li zjistit, jak to provést sami, přečtěte si níže uvedenou příručku pro opravy.

Přepravní šrouby

U všech značek (Indesit, Ariston, Samsung) jsou šrouby umístěny vzadu. Jednoduše otočte podložku zadním panelem směrem ven a vyšroubujte šrouby, jak je znázorněno na obrázku.

Je důležité stroj správně umístit a nainstalovat, aby nedocházelo ke zbytečným vibracím. Za tímto účelem dodržujte základní doporučení:

 • Připravte si stabilní základnu. Podlaha pod spotřebičem musí být rovná a stabilní. Pokud tomu tak není, můžete si sami připravit betonový podklad nebo podstavec.
 • Vyrovnejte pouzdro přesně do roviny. Nožičky vám pomohou přizpůsobit instalaci. Zašroubujte je, abyste nastavili výšku stroje.
napnout, pružinu, pračce

Pokud stroj po splnění požadavků nadále hučí a vibruje, použijte speciální podložky. Informace o správném výběru naleznete v článku „Antivibrační podstavce praček“. Vyberte a porovnejte“.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS