Jak nasadit patku na šicí stroj

Velmi často se stává, že švadlena neví, k čemu jsou šicí patky určeny.

Procházel jsem internet a zjistil jsem, že populace je v tomto ohledu velmi neinformovaná, takže tady je důvod: všechny obrázky šití nohou mají. pohled shora. Přestože pracovní částí chodidla je jeho spodní část. podkladová deska.

Montážní sada na nohy zobrazená na fotografii 1. zde jsou jejich jména:

 • Patka pro šití rovným stehem.
 • Přítlačná patka pro pilování válcuje okraj materiálu. A šitím „roulickým“, klikatým a rovným stehem.
 • Patka pro šití knoflíkových dírek.
 • Nohy. široký řezák.
 • Patka na knoflíkové dírky.
 • Nohy. šnek.
 • Nohy. úzký knoflík.
 • Patka pro šití vlasce.
 • Tenká přítlačná patka pro šití zipů.
 • Regulátor, stop.
 • Šroub pro upevnění nožiček.
 • Šroub pro upevnění, elektromotor.
 • Bobbin.
 • Cívka.

Foto 2, ukazuje patku pro rovný steh.

Všechny rovné šicí stroje používají patky s touto patkou!

Zde jsou uvedeny parametry, na které je třeba dávat pozor při instalaci patky:

U silně opotřebovaných nohou se tato drážka nevyskytuje. Šití pak vypadá „nadýchaně“. Je tedy nutné vzít trojúhelníkový diamantový pilník a provést řez pod úhlem. Ořízněte, vyhlaďte kulatým pilníkem s diamantovým ostřím.

Obrázek 2-1 ukazuje, proč jsou patky jednoho stroje velmi často nevhodné pro druhý stroj. Zde jsou dvě svislé osy:

Než si půjdete koupit patku pro svůj stroj, měli byste: změřit vzdálenost mezi osami „A“ a „B“.

Fotografie 3 ukazuje patku, univerzální, pro provádění klikatého stehu. S touto patkou lze provádět následující šicí operace.

 • Šití rovných stehů. Na těžké tkaniny.
 • Překrývání, klikaté prošívání.
 • Sešijte dva kusy látky k sobě. jak je znázorněno na fotografii 3.
 • Šití záplat.

Fotografie 4 ukazuje krajkovou patku šitou touto patkou.

Fotografie 5 ukazuje operaci prováděnou nohou

Fotografie 6 ukazuje přítlačnou patku. s nastavitelnou zátkou.

Fotografie 7 ukazuje, jak se používá patka. Dvě možnosti:

Pokud potřebujete šít, šijte rovnoběžně s okrajem látky, rovným nebo klikatým stehem. Povolte šroub s palcem a nastavte zarážku na požadovanou délku. Při šití dbejte na to, aby se zátka pohybovala podél okraje látky. Tato patka se hodí při prošívání matrací.

Na fotografii 8 je zobrazen nástroj pro výrobu šicí patky pro šití dvěma jehlami. Na obrázcích níže jsou znázorněny hlavní části tohoto spotřebiče:

 • Drážka na této jehle pochází ze stroje Singer z roku 1900.
 • Drážka a drážkování na této jehle pocházejí ze stroje Singer z roku 1900.
 • Drážkovaná jehla. Řemeslná jehla.
 • Jehla s drážkou. Řemeslná výroba.
 • Drážkovaná jehla. Řemeslná výroba.
 • Svěrný šroub.
 • Upínací šroubek jehly, odlomený kus jehly a jehla s čísly a

Doporučuji vám přečíst si! Klikněte na odkaz.

Ale nikdo ho nikdy nepoužil. A tady je důvod:

 • Upevnění není provedeno správně. Každá jehla musí mít vlastní upínací šroub.
 • Na těchto jehlicích dochází k vynechávání ok, zejména u hustých materiálů.
 • Slot. hluboko usazené ve svorce jehly. Drážka jehly na seřízeném stroji není zarovnána s dráhou chapače.
 • Jehly s drážkami znamenají, že jehly byly přetvořeny z průmyslových jehel na domácí jehly.

Fotografie 8-1 ukazuje, jak by to mělo vypadat.

Obrázek 9 ukazuje dvě dvojité jehly. Tyto jehly lze zakoupit v obchodě. Tyto soupravy se liší vzdáleností mezi jehlami a číslem jehly.

dvojité jehly, lze šít pouze na strojích šijících cik-cak!

Na obrázku 10 je patka pro knoflíkovou dírku. V naší sadě je pod

Na fotografii 11 je patka takto poskládána a sešita

Fotografie 12 ukazuje, že šicí patky se u jednotlivých strojů liší, ale jedno mají společné. Zde jsou pro ilustraci uvedeny nohy. pro zapošívání:

Tajemství: šicí stroj dostatečně netlačí na látku? Existuje jednoduché řešení

Pokud stroj při šití špatně posouvá látku, můžete jednoduše upravit hroty. Nevyznívají dostatečně silně.

Tento šroub povolte pomocí imbusového klíče:

Upravte excentr a dotáhněte jej zpět.

Patka pro speciální tkaniny

V samostatné kategorii: pomůcky, které usnadňují šití na obtížných látkách, např. na elastických nebo kluzkých látkách

Všimněte si, že pro dosažení vysoké kvality šití potřebujete také vhodné jehly a nitě.

Horní podavač

Často se také nazývá „chodidlo“. Vhodné pro vícevrstvé projekty, prošívání a šití náladových látek. Jak již název napovídá, hlavním úkolem horního dopravníku je „duplikovat“ práci spodního dopravníku. To umožňuje rovnoměrný posun tkaniny na obou stranách. Lze vyrobit s vodítkem a vyměnitelnými podrážkami.

Teflon a váleček

Dva typy nožiček pro práci s kůží, vinylem a podobnými materiály, které se obtížně tlačí. Teflonové patky jsou vyrobeny ze speciálního kluzného plastu, zatímco válečková patka usnadňuje postup díky svému krouticímu momentu.

Pro pleteniny

Tato konstrukce obsahuje zarážku a někdy i silikonovou záplatu, která zabraňuje tomu, aby pružný materiál narazil do zubů podavače. Patka musí být správně nastavena, s dlouhou páčkou za jehelní tyčí.

Výběr nitě pro šití kožených tašek.

Vlákna by měla být pevná a pružná. Přísně nedoporučujeme používat sovětské nitě. rychle hnijí, trhají se a švy na výrobku se jednoduše oddělí. Nepoužíváme ani kapronovou nit, kterou používají ševci k šití. Jsou příliš zkroucené a příliš tlusté. Používají se pouze pro ruční šití a nejsou vhodné pro šití na stroji. Lze je použít, pokud si šijete kousek kůže na ruce.

Používám zesílenou šňůru 35-45L od firmy Sinton. Používám je k šití umělé kůže. Samotná nit je lesklá, nedeformuje se, perfektně prošívá a drží ve švech, nevyboulí se, nezamotává se. Má širokou škálu barevných odstínů. Pokud máte možnost, jděte do toho, bez ohledu na peníze. Zvláště pokud je můžete získat ve velkém. Nitě jsem koupila v Magu, což je velkoobchod. Hledejte tedy společné zakázky, které s ním spolupracují.

READ  Šicí stroj Singer, jak navléknout nit

Vlákno 35-45 je silné, takže není snadné ho přetrhnout. Jsou také pevné a odolné. Kvalita nití je důležitá, ať už šijete pro sebe, nebo na prodej.

Tato nit není silná, nemusíte na ni stroj nastavovat. Jehla na ně jsem dal 0-100, pro střední hustotu koženky a tenké kůže.Sintonova nit je moje oblíbená. Jednoho dne jsem šel do tureckého železářství v Minsku. Rozhodl jsem se rozšířit svůj sortiment a koupil jsem si nit Mikron. Koupil jsem si ji a celý večer jsem plival. kroucení je volné a nit se při navíjení na cívku a při šití trhala. Na hotovém výrobku vypadají krásně, ale čas na šití tašky pomocí těchto nití jsem měl 4krát delší, plus zbytečné nervy.

Rád bych vám řekl o vlákně 0. Používá se pro vnější šití, aby se vytvořil šev, kde nit vyčnívá. Zkoušel jsem to se silnější jehlou. Můj stroj začal vynechávat stehy. Zřídka, ale bylo to tak. Т.е. Při takovém rozdílu v tloušťce závitu je třeba upravit. Pokud nejste odborník, doporučuji pouze otáčet kolečky, abyste našli správnou polohu, pokud plánujete neustále používat oba závity. Polohu knoflíků můžete označit perem nebo fixem tak, abyste dosáhli dokonalého stehu. Znám řemeslnici, která touto nití šije a vyšívá pravou kůži. Nelíbí se mi stehy s touto nití. Jsou hrubší. Také většinou šiji z umělé kůže. Je měkčí a pružnější. Dvacítku používám jen na šití nebo pera. Pokud nejste zkušení švadleny, zatím nepřekračujte hodnotu 0. 0 můžete použít jak pro obšívání, tak pro šití.

Jak vybrat správnou nit pro šicí stroj.

K tomu slouží tabulky. Tloušťka jehly je přizpůsobena tloušťce látky a nitě. Pokud máte špatnou kombinaci jehly, nitě a látky, přetrhne se i dobrá nit. Nedávno mi jedna dívka řekla, že stroj začíná být nevrlý. Promazala ho a předělala, dokonce k tomu přiměla i svého manžela. Tolik pozornosti se stroji nedostalo za celý život. A nakonec se ukázalo, že problémem byl přece jen špatný výběr vláken.

Označování vláken.

Ne vždy je možné porozumět značení na nitích, zejména na moderních nitích. Tak nebuďte líní, vygooglujte si to a přečtěte si to. Ze svých zkušeností a zkušeností ostatních dívek na fóru mohu říci, že můžete bezpečně vzít vlákno označené LH a LL. Jsou levné, vhodné pro syntetickou i přírodní kůži. LL obsahuje lněná a lavsanová vlákna. Proto jsou trochu matné a trochu lesklé. Není to zrovna bavlna nebo lavsan, ale je to dobrá kvalita. Dá se s nimi pracovat. Mají docela velkou barevnou škálu, ale nejsou tak jasné jako například moje Sinton.Čísla označují tloušťku. 5 vhodné pro šití kůže a kožešin. 5 tenčí než mám obě čísla, nevidím velký rozdíl. Ale šiji kombinaci syntetické kůže a látky nebo jen syntetickou kůži. Proto mi výběr tohoto vlákna nevadí.

Délka stehu.

Přírodní kůže je proříznutá, jak si pamatujete. Čím častěji se tedy šije, tím větší je šance, že se nebude šít, ale že se bude trhat ořezaná linie. A platí pro přírodní i syntetickou kůži, přestože má textilní základ. Tyto materiály nemají rády krátké a časté stehy. Knoflíkem pro nastavení délky stehu musíte otočit téměř úplně nahoru. Příklad: šiji 3 až 4 mm. Nastavení kratší délky stehu rozhodně není dobrý nápad. Zaprvé, vlákno je silnější. Jehla je proto silnější a otvor pro nit je větší. A představte si. otvory budou vedle sebe. Vlákno je natažené, ty 1,5-2 mm jsou přetržené a je tam trhlina.

nasadit, patku, šicí, stroj

Co když je vaším snem šít pravou kůži, ale váš domácí stroj to nezvládne?? Nelze například nastavit délku stehu na nejdelší nastavení a snížit napětí nitě. A co je nejdůležitější. mějte ruce nahoře. Zaměřte svou pozornost na umělou kůži. Má velký potenciál, velký výběr barev, tloušťky, kvality a možností nákupu. Tak se nenechte frustrovat, začněte šít umělou kůži, vydělávejte a sbírejte peníze na dobrý stroj.

Pokud je stroj částečný a délka stehu je velmi krátká, možná se kůže špatně pohybuje s dopravním pásem. Někteří lidé říkají, že jednou rukou tahají a druhou šťouchají. Tím jsem si prošla, když jsem šila na stroji Brother. Je to fungující metoda, ale doporučuji vám, abyste byli opatrní, protože existuje velké riziko zlomení jehly. Zejména ve chvíli, kdy se dostane do mechanismu raketoplánu. Pak je třeba vše rozebrat a vytáhnout. Je dobré, když se nic nedeformuje. Nestraším vás, je to schůdná možnost s pomocí na jiných místech. Někdy se setkáte s koženkou, kterou nezvednou ani válečkové patky. Pak si pomozte rukama, ale velmi opatrně.

How To Change The Feet On Your Sewing Machine

Aby výrobek lépe vklouzl pod přítlačnou patku, vyrovnejte kožené švy přítlačnou patkou, aby byly plošší. Pokud správně nastavíte napětí, nedojde k roztržení. S umělou kůží se hůře pracuje, je v tomto ohledu choulostivější. A nezplošťujte ji. roztrhla by se a odřela barva.

Jak používat volitelnou patku pro šicí stroje Janome a FAMILY

Pomocí této jedinečné patky snadno a rychle ušijete skrytý zip.

2.Umístěte pravou stranu zipu směrem k pravé straně oděvu.

Ohněte chapače doprava a spusťte přítlačnou patku tak, aby chapače ležely v drážce napravo od jehly. Šijte až po značku konce střihu.

Levou polovinu zipu umístěte směrem k přední části levé strany oděvu. Ujistěte se, že jsou obě poloviny dílu zarovnané.

Ohněte chapače doleva a spusťte přítlačnou patku tak, aby chapače ležely v drážce vlevo od jehly. Šijte až po značku konce střihu.

Použijte na stroji standardní patku a šijte pod zipem.

Patka pro slepý steh

Patka blindhem je vhodná pro šití jemných látek střední a vyšší gramáže.

Přehněte okraj oděvu dovnitř na šířku lemování.

Nyní přeložte záhyb tak, aby okraj švu přesahoval 1 cm.

Položte látku pod přítlačnou patku rubovou stranou nahoru a přehněte ji podél vodítka, jak je znázorněno na obrázku.

Umístěte jehlu tak, aby se přesně trefila do záhybu látky a nabrala 1 až 2 nitě látky.

Sada dvou přítlačných patek pro 5 a 7 děr

READ  Nohy pro průmyslový šicí stroj juki

S připínací patkou a dvojitou jehlou o průměru 2 mm můžete rychle připnout tenkou látku. Délka slepého stehu 2-2,5 mm.

Při šití dvojjehlou se vytvářejí špendlíkové polštářky, přičemž se látka podává pomocí špendlíku, který se zasune do prohlubně ve spodní části patky.

Vložte kolík do zářezu ve spodní části patky, abyste mohli vést další záhyb.

Lemování šikmou vazbou je dostatečně jednoduchý způsob, jak udržet okraje látky úhledné a čisté. K tomu potřebujete vystřihnout 24 mm širokou šikmou vazbu.

Začátek šikmé vazby nařízněte šikmo.

zahákněte ostrý roh lemu do šnečího okraje a stáhněte jej za nohu.

Vraťte lem zpět, nebo jehlu nastavte tak, aby pronikla do prýmku 1-1,5 mm od přeloženého okraje lemu.

Umístěte lem ořezávaného dílu mezi přeložený lem do výřezu ořezávače. Při šití se lemování automaticky obtáčí kolem šicího vzoru.

Šňůrová patka

Pomocí této patky lze krásně ozdobit oděv šňůrkami. V závislosti na tloušťce šňůr můžete šít jednu, dvě nebo tři šňůry najednou.

Navlékněte šňůru (šňůry) do otvoru pro šňůru na přítlačné patce.

Jednoduše podložte látku, spusťte přítlačnou patku a ušijte několik přichycovacích stehů vybraným stehem.

Šijte ve směru šňůry a přidržujte ji na místě.

Lemování okrajů zabraňuje drolení okrajů látky a patka vytváří krásný a odolný steh. Pomocí této patky lze šít okraje šál, šátků, lehkých oděvů nebo bytových dekorací bez nutnosti prošívání okraje.

Ustřihněte malý kousek látky šikmo ke straně řezu, který se bude šít.

Vložte ustřižený roh látky do otvoru pro lemování na přítlačné patce.

Spusťte přítlačnou patku a ušijte několik stehů, přičemž obě nitě přeložte dozadu. Za tímto účelem přehněte okraj látky a nechte jej vstoupit do otvoru pro lemování v přítlačné patce.

Pokračujte v šití a rovnoměrně rozdělte látku dopředu.

Tato patka je vyrobena ze speciální směsi pro šití materiálů, které se s kovovou patkou špatně šijí. vinyl, imitace kůže, přírodní kůže, nubuk atd. Při práci se posouvá po povrchu látky a provádí sešívání.

Sada patek pro korálkování

Pomocí patky rychle a přesně prošijete a ozdobíte svůj výrobek.

1.Umístěte korálkovou nit pod přítlačnou patku do drážky.

3.Pro velikost korálků zvolte klikatý steh. Šířka klikatého tvaru by neměla být příliš častá.

4.Vždy přichytávejte na začátku šití.

Pomocí této patky můžete šít na látku nebo vytvářet vyvýšené efekty. Nastavením napětí nitě můžete také zvětšit nebo zmenšit přiléhavost. Zvýšení délky stehu / 3,5. 4,5 /. Při šití s touto patkou se látka smrští.

Tvorba bouclé na povrchu tkaniny je umožněna samotnou konstrukcí patky. Při pohybu přítlačné patky nad látkou se na látce objeví pružné nitě.е. bouclé. Šířka klikatky může být v rozmezí 3-6 mm. Délka stehu 0,5 až 1 mm. Napětí horní nitě je sníženo. Šitím po sobě jdoucích stehů můžete ozdobit jakýkoli předmět.

Zvolte rovný steh s jehlou ve střední poloze. Rozložte látku a veďte patku podél linie švu. Další oko pleteme souběžně s předchozím okem.

Použití patky je velmi praktické pro šití.

Nepostradatelný také při přidávání ozdobných stehů podél švu.

Patka na knoflíkové dírky

1.Nastavte šířku cikcaku na stroji tak, aby odpovídala vzdálenosti mezi knoflíkovými dírkami.

2.Vypněte spodní podavač nebo nainstalujte šicí patku.

3.Umístěte knoflík na látku podle značek tak, aby byl knoflík zajištěn / dočasné lepidlo na látky Madeira je schopno udržet knoflík na místě po celou dobu práce /.

Šicí patka.

Ačkoli je lemování spodní části oděvu s uzavřeným švem poměrně jednoduchý postup šití, vyžaduje velké úsilí. Rýhování, rovnání, dočasné ruční prošívání atd.д. atd.п.

Můžeme se bez nich obejít?? Ano, existuje způsob, jak se této rutiny zbavit, a to pomocí speciální patky pro šicí stroje. patky pro lemový steh.

Pro tuto přítlačnou patku existují různé názvy. Patka pro knoflíkové dírky, patka pro lemování, patka pro lemování, patka pro prošívání, patka pro podkasávání, patka pro lemování, patka pro řezání, patka pro lemování. To je vše.

Patky pro lemování se u jednotlivých výrobců šicích strojů liší podle tvaru, velikosti a materiálu. Tyto rozdíly mohou být menší nebo větší. Všechny tyto lemy však mají jedno společné: mohou být dodávány v několika velikostech od stejného výrobce. K dispozici jsou přítlačné patky pro lemování v šířkách 2 mm, 3 mm, 4 mm, 5 mm a 6 mm.

Všechny tyto nohy však mají jedno společné. Každý z nich má na přední straně zařízení na kroucení, které zdvojnásobí materiál během jediné operace a vytvoří pěkný, pevný podřez jedním tahem.

Tento steh se nazývá různě: úzký podkasaný steh, americký steh, moskevský steh, úzký podkasaný steh atd.д.

Přítlačná patka, přítlačný mechanismus nebo jak se jim také říká „šnek“ (1 na fotografii),

má (2 na obrázku) průvodce. Drží okraj látky u štěrbiny a zabraňuje tak vyklouznutí látky z kulmy.

Mnoho šicích strojů je standardně vybaveno lemovací patkou. Ale vždy jen v jedné velikosti. Takže jak ti, kteří mají pouze jednu velikost lemovací patky, tak ti, kteří ji nemají vůbec, uvažují o pořízení patky. Je pravda, že někteří lidé sní o prvním, zatímco jiní o dalším.

Jak používat lemovací patku?

Mnoho šicích nadšenců hledá na internetu informace o tom, jak používat lemovací patku. A informací je opravdu hodně. Zejména jak používat nohu. Mohu přidat něco nového?? Pokusím se.

Vysvětlete, že patka je nainstalována na šicím stroji, myslím, že to není nutné. To už je každému jasné. Přestože je spodní patka velmi podobná mechanismu hlavní šicí patky, navzájem se liší. Tento rozdíl je patrný zejména ve způsobu upevnění přítlačné patky do držáku přítlačné patky šicího stroje.

Při výběru lemů vždy pečlivě zkontrolujte informace na přítlačné patce a nezapomeňte se poradit při nákupu přítlačné patky. Možná budete potřebovat adaptér. adaptér z jednoho typu nožního nástavce na jiný, vhodný pro. Obecně platí, že je třeba vzít v úvahu všechny.

Úzké lemování by mělo být provedeno tenkými nitěmi 20, 50. A jemná jehla 0, Délka stehu 2,5. 3 mm. (U velmi tenkých látek je vhodné okraj trochu naškrobit.)

Takže nit a jehla jsou na místě, patka také, stehy jsou odkryté.

READ  Srovnání bimetalových a hliníkových otopných těles

Co se týče samotného fungování chodidla a jeho hlavního účelu. provádění lemy. Celá složitost přítlačné patky spočívá ve správném vložení látky do rylovacího nástroje přítlačné patky.

Jedná se o nejrozšířenější metodu na internetu.

Navlékání látky do přítlačné patky touto metodou začíná odstřižením rohu látky. Jak to udělat správně?

nasadit, patku, šicí, stroj

Roh musí být uříznut pod úhlem 45° k látce. To znamená, že rovnoramenný pravoúhlý trojúhelník je vždy vyříznut z okraje látky.

Délka obou stran trojúhelníku se rovná dvojnásobku šířky lemu, který vytváří přítlačná patka. Pokud například přítlačná patka vytvoří lem široký 2 mm, je třeba od okraje látky odříznout trojúhelník o délce strany 4 mm. Pro 3 mm lemy 6 mm, pro 4 mm 8 mm, pro 5 mm 10 mm atd.д.

Podél sešívaného okraje přeložte látku na šířku, která je dvojnásobkem šířky hotového lemu.

Např. 2 mm přeložený přehyb 4 mm, 3 mm přeložený přehyb 6 mm, 4 mm přeložený přehyb 8 mm atd.д. To znamená, že ořezová linie přeložené látky se musí shodovat s linií procházející vrcholem řezaného trojúhelníku na straně kolmé ke straně zpracovávané látky.

Začněte vkládat látku do lemovací patky.

Patka pro slepý steh

Existuje rychlý a snadný způsob, jak složit kalhoty a pyžama tak, aby na přední straně nebyly vidět žádné nitě?? Samozřejmě, pokud použijete speciální patky pro slepé šití. Existuje několik typů přítlačných patek. Tyto přítlačné patky umožňují šít téměř neviditelné okraje: na přední straně oděvu zůstane jen několik drobných stehů, které zachytí jen několik nití ve struktuře látky.

Bývaly doby, kdy se neviditelné stehy daly šít pouze ručně. V současné době tomu tak ale není. A pokud použijete průhlednou vrchní nit, je šití ještě hůře zjistitelné.

Dejte nám vědět do komentářů, pokud byste chtěli podrobné návody na funkce šicího stroje, varianty stehů a triky při šití.

Zašívání na šicím stroji: příprava na práci

Jak zašít oděv na šicím stroji? To se na každém počítači provádí jinak. Většina moderních šicích strojů má speciální režim „zapošívání“. Kromě speciálních druhů stehů pro prošívání existují také speciální stehy. Patku pro zapošívání na šicím stroji lze použít jak pro zapošívání, tak pro prošívání. U některých modelů je možné použít režim zapošívání s patkou pro automatickou knoflíkovou dírku.

Pokud máte tlačítko pro zpětný steh, můžete šít běžným strojovým stehem a poté obrátit směr šití. Pokud váš stroj nemá zpětný chod, budete muset látku odvíjet ručně.

Doporučujeme zapošívání s podkladem z látky stejné hustoty. Tím se dosáhne rovnoměrného a rovnoměrného stehu, zatímco podávací pes pracuje normálně. Trhlinu můžete také zpevnit pomocí lepicího polštářku, ale při použití kousku látky bude zapošití bezpečnější a trvanlivější. Vezměte si klapku v podobném nebo o něco světlejším odstínu.

Výběr nitě je při strojovém zapošívání velmi důležitý. Vaším úkolem je vybrat nitě, které jsou barevně co nejpodobnější hlavní látce. Tímto způsobem bude výsledek začištění co nejméně nápadný. Pokud nemůžete najít přesný odstín, je lepší zvolit světlejší než tmavší.

Džínové oblečení lze nejen nenápadně prošívat, ale také zdobit takovým prošíváním. Můžete ji zašít kontrastními nitěmi nebo ji udělat přes klopu jiné barvy tak, aby byla viditelná na přední straně oděvu.

Pojďme se tedy podívat, jak zapošít oděv na šicím stroji!

V odpovědi na ‚Sorry guys, no more marshmallows.

Protože jsem 25 let žil v blízkosti hřbitova, podělím se s vámi o své postřehy:

1) veškerou mouku, sladkosti a podobné věci tahají psi a vrány, obarvená vajíčka milují bezdomovci

2) psi mohou stále hrabat v písku a značit

3) čerstvé květiny za pár dní leží povadlé ošklivé smetí, které do vaší další návštěvy nikdo neodstraní

4) Žárovky, broky, pokud nejsou zakopané, také leží kdekoli, ale ne tam, kde jsou ponechány

5) imho Nejpohodlnější a nejkrásnější je položit plastovou travní rohož, tráva skrz ni špatně prorůstá, levná

obklady jsou o něco dražší a pracnější

Pokud na něj nasypete štěrk, je těžké z něj dostat odpadky

6) imho Nejlepší plot je pozinkovaný řetězový plot, nerezaví, stačí natřít sloupky, nebrání čištění, je levnější, dokonce levnější, když si ho vyrobíte sami, pokud to umíte

Bez plotu také v pořádku, ale najednou ve „svém obsazeném“ místě může někdo umístit, je lepší označit to s tabulkou nebo lavičkou

7) imho je lepší utrácet za věnce co nejméně, žijící příbuzní potřebují peníze více a věnce mají cenu jako odpad, někdy je vítr odfoukne nebo po čase spadnou do koše

8) dražší rakev se vybírá z jediného důvodu: „co si lidé pomyslí“, druhý den ji pohřbíte a nikdo ji nikdy neuvidí, pokud vám nezáleží na tom, co si kdo myslí, vezměte si tu nejlevnější

9) Pokud jsou v blízkosti hrobu stromy, je vhodné se jich zbavit dříve, než vyrostou. Na hřbitově není nic dobrého, neustále uklízíte listí a modlíte se, aby nespadlo a něco nerozbilo

10) imho Památka může také vzít ne nejdražší, menší. Jedná se pouze o pohřbené peníze, které uvidíte 1-2krát ročně

11) ačkoli pohřeb je nepochybně smutek a všechno ostatní, pokud si zachováte chladnou hlavu, nemusíte přijít o příliš mnoho peněz, po nějaké době smutek pomine a peníze jsou užitečnější pro živé

12) imho kněží na pohřbech také nejsou nutní (pokud vaši přátelé nejsou blázni do víry), každý má jiné rituály, zdá se, že si je vymýšlí

13) Není důvod se bát hřbitova, ani jeden mrtvý se sám nevyhrabal

Shrnuto: čistý hrob s prázdnou zelenou rohoží bude vypadat lépe než hrob vykopaný psy, se suchými košťaty, obaly od cukrovinek, rozházenými věnci, svícny a skleničkami od panáků.

To jsou jen mé postřehy. Pokud je tam něco jiného, opravte mě v komentářích

| Denial of responsibility | Contacts |RSS