Opravy šicích strojů

Jak správně nastavit (seřídit) overlockové, rolové a ploché stehy (švy) na overlockových, duvetlockových a plochých šicích strojích pomocí regulátorů napětí nití.

Zvolte steh (šev), který vás zajímá, je označen velkými písmeny a obklopen šedým rámečkem. Číslo „1“ je správné, všechna ostatní čísla v červené barvě jsou špatné napětí jednoho nebo více vláken. Porovnáním své verze s odpovídajícím obrázkem můžete určit, který regulátor napětí nitě je třeba použít pro správné nastavení stehu.

Některé stehy v tomto článku chybí, například 5nitný zpevňovací steh, který se jednoduše skládá ze stejného 3nitného overlockového stehu a dvounitného řetízkového stehu, a jejich samostatné šití je popsáno zde. Ostatní stehy, které zde chybí, lze nastavit úplně stejně, jen se řídit zásadami nastavení popsanými v tomto článku.

Popis a typ overcastingového stehu, užitkového stehu a plochého stehu naleznete v části Overcasting a užitkový steh.

Pokud se vám nepodaří seřídit steh, můžete nás kontaktovat na výše uvedeném telefonu, provádíme nastavení, seřízení, údržbu a opravy šicích strojů za rozumné ceny, které si můžete přečíst v ceníku.

Tajemství: šicí stroj špatně pohybuje látkou? Existuje jednoduché řešení

Pokud váš šicí stroj nepohybuje látkou při šití plynule, stačí nastavit podávací psi. Nevycházejí dostatečně daleko.

Tento šroub povolte pomocí imbusového klíče:

Upravte excentr a dotáhněte jej zpět.

Jak zajistit vlákno?

Ať se snažíte strojový steh táhnout rovně sebevíc, pokud nejsou jeho konce zajištěny, veškerá práce přijde vniveč. Proto musí být stehy na začátku a na konci pevně sevřené. Za tímto účelem se na okrajích provede oddělování.

Tento příspěvek se bude věnovat právě tomu, jaké vazby existují a jak je provést.

V „sadě“ užitečných funkcí moderních šicích strojů je jedna prostě úžasná. Je to schopnost šicího stroje automaticky podvazovat na začátku a na konci švu. Je to velmi užitečné.

No, ti, jejichž šicí stroj nemá takovou funkci, nebo jste prostě zapomněli to udělat včas, musí sami, vlastníma rukama nebo šicím strojem, ale ujistěte se, že „opravit“ šev. To lze provést několika způsoby.

Konce nití můžete jednoduše a triviálně svázat

A zastřihněte přebytečné konce nitě blíže k uzlu.

Konce nití svažte krejčovským uzlem.

Abyste se ujistili, že je uzel blízko švu, můžete ho upravit jehlou

a odstřihněte konce nitě v blízkosti vzniklého uzlu.

Táhněte za jeden konec nitě, horní nebo dolní, na tom nezáleží. Vzniklou knoflíkovou dírku zvedněte jehlou nebo špendlíkem a zcela ji vytáhněte. Tam jednoduše zavažte konce nití (jak zavázat, viz „Jak zavázat“). výše).

Na začátku a na konci stehu (1,5 cm od okraje) nastavte páčku nastavení délky stehu o 0,5-0,7 mm.

Tyto drobné stehy zabraňují praskání stehů.

Vazbu lze vytvořit sešitím několika stehů na místě. Za tímto účelem:

 • nebo nastavte ovládací prvek délky stehu na 0;
 • nebo vynechat pásový dopravník, mechanismus podávání materiálu;
 • nebo lehce přidržte látku na jednom místě, aby se dále nevzdalovala.

Šijte do vzdálenosti 1,5 cm od střihu, pak se vraťte na linii střihu a pokračujte v šití. Šití překrývajících se stehů a přichycovacích stehů.

Šijte pozpátku pomocí tlačítka nebo páčky zpětného chodu. Nebo je v rámci „rozměrů“ sešívaných vrstev látky jednoduše jednou rozložte o 180°⁰ a podruhé o 180°⁰.

Na začátku šití a po dokončení šití nechte konce nití dlouhé alespoň 5-10 cm.

Pak provlékněte první konec nitě očkem ruční šicí jehly a ručně ji přichyťte.

Pokud přichytáváte u střihu, jehož část přídavku na šev bude později odstřižena (přebytečná šířka přídavku na šev), je lepší umístit přichytávku v určité vzdálenosti od střihu, v místě plánovaného průsečíku švů, aby nedošlo k jejímu „vytažení“.

Jak vidíte, zapínání nití šicích strojů může být různé, prováděné různými způsoby. Každý si tedy sám vybere, co mu „sedí“. Hlavní věc, že zvolený typ příchytky, co nejsnadněji a nejrychleji „postavený“, a že se hodí a provádí šicí operace a produkt.

Před mnoha lety, když jsem se začala učit šít, mě upřímně řečeno nenapadlo, že je potřeba udělat na začátku a na konci švu příchytku, že je to tak důležité. Ale život je dobrý učitel. Jednou nebo dvakrát jsem musela šít znovu a nevědomost a lenost zmizely jako mávnutím ruky. Takže vám přeji, abyste se jako chytří lidé, a jsem si jistý, že to děláte, učili z chyb druhých, ne ze svých vlastních.

Ať jsou vazby na švech, které vyrábíte, pevné, spolehlivé a krásné. S pozdravem, Milla Sidelnikova!

Užitečné rady pro nastavení a seřízení stroje

Chcete-li rychle seřídit šicí stroj, přečtěte si následující tipy, které vám pomohou určit, co dělat, když máte problém.

Potřebujete nastavit napětí nitě. Horní závit se nastavuje velmi snadno, ale spodní závit vyžaduje pokročilejší manipulaci. Přístup k závitu v horizontálních raketoplánech je trochu obtížný.

Situace vyžaduje úpravu délky a šířky stehu. To lze snadno provést pomocí speciálního přepínače.

Při šití je horní vzor odsazen od spodního vzoru. Zde je třeba nastavit přítlak přítlačné patky.

Potřeba seřízení háku, možná bude potřeba pomoc odborníka.

Je třeba provést preventivní údržbu pedálu. Demontáž a čištění. Pokud problém přetrvává, obraťte se na odborníka.

nastavit, šicím, stroji

Jak šít úplety bez natahování

Aby se pletenina při zpracování neroztahovala, doporučují odborníci používat overlock nebo moderní šicí stroje vybavené diferenciálním dopravníkem. Rovnoměrný pohyb horní a spodní vrstvy strečové tkaniny zajišťuje rovnoměrné prošití.

Při zpracování se pleteniny často shromažďují a natahují, což způsobuje vážné potíže. Několik triků zkušených švadlen pomáhá zabránit takovému natahování.

READ  Jak nastavit čas na troubě Hansa

Těsně před prací můžete okraje látky potřít pastou, která se vyrábí z obyčejného škrobu nebo mouky. Směs se správnými vlastnostmi se rovnoměrně nanáší na okraje tkaniny speciálním štětcem a pak se počká, až zaschne.

Okraje se vytvrzují, drží tvar látky a zabraňují nežádoucímu roztažení. Po sešití se tkanina vypere, aby se odstranily zbytky klovacího prostředku.

Použití papíru je také často účinným způsobem, jak zabránit deformacím. Na látku položte listy papíru, přes které se položí stehy. Pak se papír z látky jednoduše odtrhne.

Pokud se tkanina nevytahuje, lze ji následně vyžehlit. Někdy se tímto ošetřením vrátí výrobku jeho původní tvar.

Jak nastavit šití šicího stroje?

Dobrý den, všichni čtenáři blogu milla-sidelnikova.com!

Krásné a hladké švy jsou velmi důležité! Stehy jsou jedním z hlavních konstrukčních prvků výrobku a jejich kvalitní provedení je ukazatelem profesionality osoby, která je zhotovila. Proto byste se měli snažit udělat vše pro to, aby stehy šicího stroje byly bezchybné.

Než však začnete šít švy, musíte se na to řádně připravit. Je lepší věnovat přípravě trochu více času, abyste práci zvládli rychle, přesně a úhledně.

A samozřejmě se také připravte na úspěšnou práci. Pak bude proces šlapat jako hodinky.

Před šitím na šicím stroji je třeba splnit několik podmínek.

Zvolte čísla jehel a nití šicího stroje v závislosti na šicí operaci a tloušťce látky.

Všechny vnitřní stehy jsou v barvě látky.

Dokončovací stehy lze šít buď barevnou, nebo kontrastní nití. Dokončovací stehy jsou buď z hedvábí, nebo ze syntetických nití. Rozhodně však musí být odolnější vůči „agresivnímu prostředí“ než nitě pro vnitřní švy, protože během provozu hotového výrobku z nich a „požadovat“ více.

Délky stehů pro vnitřní stehy šicího stroje závisí na tloušťce zpracovávané látky. Čím silnější je látka, tím delší je délka stehu. Může být 2 až 3 mm. Steh této délky se nazývá normální nebo normální.

Protože je látka silnější, automaticky se zkracuje délka stehu, takže při šití například kůže, imitace kůže, semiše atd.д., Délka stehu se zvýší na 2,5. 4 mm. To se dělá také proto, aby se látka sama o sobě neroztrhla kvůli řadě hustých vpichů jehlou.

V místech, která jsou nejvíce namáhána (např. střední šev na zadní straně nohavic, šev v průramcích na zadní straně atd.), jsou strojové stehy obzvláště náchylné k ohýbání.д.) je nejlepší šít menšími stehy (do 1 mm).

Velmi krátké stehy 0,5. 0,7 mm.

Délky dokončovacích stehů jsou nastaveny delší. A možná 4. 5 mm.

Než začnete šít strojové stehy, je třeba nastříhané kusy svařit. To znamená, že se postaví čelem k sobě se zarovnanými přídavky na švy a značkami stehů a sešitými překrývacími stehy.

Nebo před šitím na šicím stroji lze vzory připnout k sobě. Tento „postup“ lze provést i v případě, že je šev šitý v přímých liniích. Poté se přes šev připnou špendlíky.

Pravděpodobnost, že se jehla šicího stroje trefí přesně do špendlíku, samozřejmě není tak velká. Pokud se tak stane, jehla a jehlice se pravděpodobně stanou nepoužitelnými pro další práci. A riskovat „zdraví“ šicího stroje, já osobně nikdy nespěchám. Takže těsně před patkou šicího stroje odstraním kolíčky.

Položte látku pod přítlačnou patku tak, aby celá látka byla na levé straně patky.

Naopak, pokud budete šít úzký lem nebo se bude šít pas, pak by měla být látka na pravé straně patky.

Strojové stehy se šijí přesně podél obrysů vzoru (který je již vyznačen na látce) ve vzdálenosti 0,1-0,15 cm od užitkového stehu.

Šití Šicí stroj posune vrstvu látky přes druhou, i když stříhání a šití není možné, i když je přídavek na šev stejný. Chcete-li toto posouvání vrstev nějak minimalizovat, dodržujte následující pravidla:

 • Pokud je délka střihového vzoru stejná, může být šev šitý na obou stranách vzoru. Střih spodního dílu by však měl být pravou rukou mírně přitažen k sobě a střih horního dílu by měl být veden (tlačen pod patku šicího stroje) levou rukou;
 • pokud je šev o něco delší než jiný šev, šije se na straně s kratším švem;
 • (1 na obrázku 1) pokud se strojovým stehem spojují dva švy, které „patří“ k různým tloušťkám látek, je silnější látka umístěna dole.
 • (2 na obrázku 1) pokud spojíte dva vzory, jeden s rovným střihem a druhý se šikmým, pak se „spojení“ těchto dvou vzorů pro sešití umístí tak, že rovný střih je nahoře a šikmý dole;
 • Pokud je steh umístěn na uzavřeném obrysu, bude umístěn na vnitřní straně;
 • (3 na obrázku 1) a pokud je jeden ze spojovaných vzorů (při šití na uzavřeném obrysu) zploštělý, bude umístěn na spodní straně;
 • (1 na obrázku 2) pokud jsou spojeny dva švy, z nichž jeden je spoj (prošitý šev), bude šití probíhat ze strany se spojem;
 • (2 na obrázku 2) při spojování řezů, z nichž jeden je rovný a druhý vypouklý, se steh šije na vypouklé straně;
 • (3 na obrázku 2) při spojování dvou konkávních a konvexních švů bude steh šitý na konkávní straně.

Pokud je steh šitý šikmo ke koncům osnovy, měl by být šitý ze širší strany vzoru na užší stranu. Je tak méně pravděpodobné, že dojde k prošití.

Při šití strojového stehu na uzavřené smyčce může být konec stehu přehnutý přes první steh o 2 až 2,5 cm.

Jak šít plochými stehy?

V předchozím článku jsme tedy připravili šicí stroj na práci. Konce horní a dolní nitě vytáhněte na 15 mm a navlékněte je pod přítlačnou patku dozadu. Dále pro vyrovnání stehu pod patkou šicího stroje?

READ  Proč je spodní nit šicího stroje zaseknutá?

Koneckonců i šití je tak důležité! Kvalita šití určuje vzhled výrobku a jeho životnost. Podle strojového stehu na první pohled poznáte, kdo ho dělal, zda amatér, nebo profesionál.

V dnešním článku se tedy podíváme na to, jak rychle, efektivně a od prvního okamžiku vytvořit strojový steh.

Aby strojový steh dokonale fungoval, musí současně působit dva faktory. Šicí stroj, základní nástroj pro šití, by měl být stoprocentně připraven k práci. A člověk, který ji používá, musí mít správný přístup.

Což znamená, že šicí stroj je stoprocentně připraven?

nastavit, šicím, stroji

Jehla šicího stroje ((tloušťka stonku (velikost), tvar špičky) musí být v bezvadném stavu a musí odpovídat typu a tloušťce látky;

Stehy. nitě v šicím stroji musí být kvalitní, vhodné pro daný typ látky, její tloušťku i velikost jehly;

Horní a dolní nit musí být ze stejného těsta. To znamená, že musí mít stejnou tloušťku a nejlépe stejnou značku;

Šicí stroj musí být navlečen horní a spodní nití přesně podle vzoru navrženého výrobcem šicího stroje v návodu k obsluze šicího stroje.

Pokud není k dispozici automatická regulace napětí nitě, musí být napětí horní i spodní nitě nastaveno nezávisle. Jak lze toto napětí upravit??

Správně nastavené napětí horních a dolních nití je takové, kdy se při šití proplétají uprostřed šitých vrstev látky, nikoliv na jejich horním nebo dolním povrchu. Stehy tvořící horní a dolní okraj by měly být stejné.

Před šitím hlavního stehu proto vždy proveďte zkušební šití. Pro zkušební steh je nejlepší, když jsou horní a spodní nit kontrastní barvy, aby bylo lépe vidět jejich proplétání. Přitom steh pro zkušební steh musí mít přesně stejnou konstrukci, strukturu a velikost jako steh, který se má šít.

Pokud jsou stehy na důkazu stejné na horní i dolní straně látky, lze napětí horní a dolní nitě považovat za správné.

Pokud se na spodní straně látky vytvoří smyčky horní nitě, utáhněte horní nit.

Pokud se na horním povrchu tkaniny tvoří smyčky spodní nitě, je nutné zvýšit napětí spodní nitě.

Napětí jehlové nitě se nastavuje pomocí regulátoru jehlové nitě. Na různých šicích strojích vypadá různě. Může to být rotující kruh nebo šroub. Vždy se však nachází na hlavě šicího stroje, někde v blízkosti jehly nebo horní dráhy nitě. Vždy upravuje vzdálenost mezi kotouči, podložkami atd.п. které upínají horní závit.

Na regulátoru jehlové nitě je obvykle stupnice. Požadované napětí horní nitě se nastavuje pomocí značky. Čím vyšší je číslo uvedené na regulátoru jehlové nitě, tím je nit napnutější.

Regulátor napětí cívkové nitě se nachází na cívkovém pouzdře.

Jedná se o malý šroubek, který reguluje přítlak pružné desky umístěné zde na cívkovém pouzdře. Podle toho, jak velké napětí závitu je potřeba, lze šroub povolit (vyšroubovat) nebo utáhnout (zašroubovat).

Také délku stehu je třeba přizpůsobit tloušťce šitých vrstev látky a šití. U mechanických šicích strojů se to provádí buď posouváním knoflíku pro nastavení délky stehu, nebo se to dá nastavit na displeji počítačových strojů.

No, s čísly na displeji počítačových strojů, vše je jasné, co je vystaveno tak dlouhý steh (v mm) a bude šít šicí stroj.

Stupnice umístěná na regulátoru délky stehu mechanických šicích strojů může být s:

 • dělení na palce od 0 do 20, kde číslo znamená počet ok na palec (1 palec ≈ 2,54 cm). Pokud jich napíšete 10, bude počet ok v palci 10, což znamená, že délka stehu bude přibližně 2,54 mm;
 • s metrickým dělením (0, 1, 2, 3 atd.).д.), kde číslo udává, kolik mm připadá na jeden steh;
 • Číslované dělení (od 0 do 9), kde je délka stehu vystavena, můžeme říci, že způsob vypichování, čím vyšší číslo na stupnici, tím delší steh a naopak.

Při šití vnitřních švů je regulátor šicího stroje nastaven na dělení, při kterém má šicí stroj šít normálním (běžným) stehem:

 • U šicích strojů s palcovým dělením se doporučuje nastavit dělení mezi 10 a 12;
 • s metrickým dělením po 3 mm
 • S číslovaným dělením na číslo 5.

Nastavení šířky stehu jako takové není k dispozici. Je zde možnost nastavení šířky stehu. Tuto hodnotu lze nastavit také na displeji počítačových šicích strojů nebo na regulátoru šířky stehu u mechanických strojů.

Přítlak přítlačné patky, pokud není automatický a lze jej regulovat, musí být také nastaven. Pro tenké látky nastavte přítlačnou patku na nižší přítlak na látku, pro silnější látky na vyšší přítlak.

Při šití různých stehů používejte doporučené stehy pro každý steh.

Jak problém vyřešit

Řešení závisí na tom, o jaký problém se jedná. Pokud se ve stehu objeví smyčky, zastavte stroj, odpojte jej od napětí a diagnostikujte závadu. Opravy se doporučují provádět následujícím způsobem:

 • Zkontrolujte nastavení napínáku a ujistěte se, že se nit netřepí. V případě potřeby lze všechny prvky nastavit pomocí příslušných přepínačů. Samostatně zkontrolujte stupeň závitování. Všimněte si horních a dolních vláken.
 • Poté vytáhněte hák ze stroje a pečlivě jej zkontrolujte, zda není poškozen zvenčí. Zkontrolujte také jehlu, nitě a stav horního napínáku. V případě zjištění nedostatků je třeba prvek rychle vyměnit.
 • Pokud závity nemají stejnou tloušťku, jeden z nich vyměňte. Zohledňují se specifika návrhu, protože někdy je vyžadována určitá odchylka.
 • Doporučuje se posunout přítlačnou patku. Pokud nedrží látku pevně, bude šev vždy nerovnoměrný. Seřízení systému nebo výměna dílu. Při problémech kontaktujte servisní středisko.
 • Kontrola jehlové desky. Promáčkliny a jiné vady mohou způsobit, že uzel nebude správně fungovat. Vyměňte, pokud je vadný.

Je velmi obtížné podrobně zkontrolovat všechny sestavy a desky šicího stroje, zejména pokud má člověk s tímto typem zařízení málo zkušeností. Pokud tedy ve většině případů nelze spotřebič opravit výše uvedenými způsoby, je nejlepší zavolat odborníka. Nekompetentní zásah může způsobit ještě závažnější problémy.

READ  Jak nastavit rychlost ventilátoru na skříni

Triky pro šití úpletů na běžném šicím stroji

Mnoho lidí, kteří se pokoušeli šít pleteniny na běžném šicím stroji, často zjistilo, že stroj odmítá vytvářet pěkné a rovné stehy. V pleteném stehu se tvoří přeskoky, spodní nit smyčky, a někdy se přeruší. Proč k tomu dochází a jak to lze napravit??

Za prvé. nejprve se pro šití látek z dresu používá speciální pletací stroj, tzv. plochý šicí stroj nebo stroj na řetízkový steh. Šev na zadní straně je jako „copánek“. Podívejte se na jakoukoli výrobu na tričku a uvidíte, že.

Za druhé, pro šití střihů pletenin se používá overlock, který má diferenciální (protahování tkaniny) kolejnici se současným polstrováním šicího řetízkového stehu.

A za třetí, pro šití úpletů se používají speciální jehly a nitě. Tento poslední bod je pro váš šicí stroj rozhodující, proto se dozvíte, jakou jehlu potřebujete pro šití úpletů, jakou nit použít pro kvalitní šití a další faktory, které ovlivňují kvalitu stehu.

Jehlice na pleteniny

Příčin špatné kvality stehu při šití úpletů je celá řada. Jednou z nich je špatná jehla. Víceúčelové jehly, které se často používají v šicích strojích, nejsou příliš vhodné pro pružné úplety. Ostrý okraj jehly může nejen poškodit vazbu pleteniny, ale může být také příčinou příliš malé smyčky v blízkosti očka jehly. A háček háčku přes něj jen přejede, aniž by zachytil horní nit. To vede k přeskokům.

Vyměňte jehlu za speciální jehlu se zaoblenou špičkou, určenou speciálně pro šití pletenin. Jehla s tímto hrotem neprorazí vlákna pleteniny, ale prochází mezi nimi a vytváří nejlepší podmínky pro tvorbu smyček. „Ball point“ na obalu jehly znamená „Jersy“ a „ball point“ na obalu znamená, že jehla má zaoblený hrot.

Měli byste si však uvědomit, že koupě balení speciálních pletacích jehel ne vždy problém vyřeší, zejména u starších šicích strojů, jako je Podolská nebo Čajka. Existuje řada dalších faktorů, o nichž bude pojednáno níže.

Na obrázku je znázorněna pletenina v pružné vazbě. Připomíná pletení jehlou nebo šicím strojem, odtud název žerzej. „Pružné“ smyčky dodávají tkaninám mnoho užitečných vlastností, jako je pružnost, nízká mačkavost atd., Problémy však působí i při jejich šití na běžných domácích šicích strojích.

nastavit, šicím, stroji

Pletací nitě a jejich napětí

Žádné narovnávače jako šití úpletů. Pletení pro šicí stroj s člunkovým stehem je výzvou, kterou ne všechny stroje zvládnou. Moderní domácí stroje to však dokážou, pokud je splněno několik požadavků. Jak jste již zjistili, jednou z nich je kvalitní nit a správné napětí nitě.

Šicí nitě by měly být tenké, pružné a silné. V podstatě všechny typy moderních nití dostupných na trhu v oddělení příslušenství splňují tyto parametry. Přesto si musíte na základě zkušeností zjistit, který typ nitě je pro váš stroj nejvhodnější.

Samozřejmě byste měli „zapomenout“ na silné dokončovací nitě, zejména na nitě ze starých zásob po babičce. Ideálně se pro šití úpletů hodí nitě na velkých kuželových cívkách, ale protože jsou poměrně drahé, používají se nitě na malých cívkách, např. „ideální“.

Před šitím úpletů je třeba správně nastavit napětí horní a spodní nitě.

Navlékač cívky není třeba běžně seřizovat, ale při šití úpletů často odstraňuje smyčky ve stehu. Pokud se při tahu horní nit nezastaví ve smyčce dole, zkuste povolit napětí spodní nitě.

Vezměte prosím na vědomí, že při šití na pletenině bude steh v jednom směru volnější (obvykle křížem). Tento „efekt“ nelze odstranit napínáním. Jednoduše pletené pod vlivem nohy a zubů rkake protáhl, a pak se stará forma a stehy uvolnil. Mimochodem, je třeba upravit také tlak na nohy.

Abyste tomu předešli, použijte stabilizátory (distanční prvky) včetně předem nastříhaných proužků novin. Pod látku se vloží kousek papíru a poté se opatrně vytáhne ze švu. Mimochodem, často se tímto „složitým“ způsobem eliminují přeskoky v šití šicího stroje Podolskaya nebo Chaika.

Ale samozřejmě je to příliš extravagantní a nežádoucí. Pokud jste vyměnili jehlu a nit, upravili napětí, ale smyčky a přeskoky nezmizely, je třeba seřídit šicí stroj. Nastavení šití pro pleteniny však může upravit pouze zkušený šicí stroj.

Jaký je rozdíl mezi pletacím strojem overlock

Prakticky všechny moderní overlocky pro domácnost jsou pletené overlocky. Hlavní rozdíl mezi pleteným overlockem a běžným overlockem je ten, že pletený overlock má speciální zařízení lamely (zuby pod patkou). Během práce laťka specificky stlačuje (roztahuje) pleteninu a po tkaní se tkanina opět roztahuje (stahuje). Díky tomu je šev roztažitelný a má větší pevnost v tahu.

Pokud například šijete na běžném strojovém úpletu a zároveň silně napnete nit, abyste odstranili vůli ve stehu, získáte velmi pěkný steh, ale ne silný. Roztáhněte oblast rukama a váš krásný šev jednoduše praskne. To je hlavní účel pletacího stroje. vytvářet pružné a elastické stehy.

Šití pro začátečníky. Začínáme šít na šicím stroji

Overlocky s diferenciální lištou jsou schopny šít nejen úplety. Tuto funkci lze snadno deaktivovat pomocí speciálního knoflíku. A dokonce i opačně, můžete „donutit“ kolejnici, aby látku zvedla. Měli byste vědět, že overlocky starších modelů, včetně overlocku třídy 51, nejsou schopny šít pleteniny. A nedivte se, že spoje pletených oděvů pletených pouze třípramenným overlockem mohou časem prasknout.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS