Hladké lokny místo nadýchané noční můry: kudrnatá metoda pro líné

Od dětství jsem měla velmi suché a nadýchané vlasy, které se jedním tahem proměnily v pampelišku. Moje krátké vlasy vypadaly, jako bych právě vypadla ze seníku, a moje dlouhé vlasy mi zabralo 45 minut až hodinu a půl, než jsem se rozhodla je rozčesat. Pokud jsou vám všechny tyto problémy povědomé, ráda bych se s vámi podělila o recept na zkrocení kudrnaté hrůzy, který jsem před několika měsíci vyvinula sama pro sebe.

Oficiálním přístupem k úpravě kudrnatých a vlnitých vlasů je „kudrnatá metoda“ a na internetu je o ní spousta videí a článků. Bohužel mi žádný návod stoprocentně nevyhovoval, protože navrhovaná řešení byla často drahá, komplikovaná a pro mě nevhodná. Proto jsem se pokusil vytvořit základní recepturu, která dává určitý výsledek bez čehokoli navíc a do které si každý může přidat, co mu vyhovuje.

Šampon. Vaše obvyklé. Šampon zůstává na vlasech 1-2 minuty a má malý účinek na vlasy. Jeho hlavní funkcí je. dobře si opláchněte vlasy.

Příklad: Kerasys Deep Damage Recovery, ale na rozdíl od stejné Pure Line. o tom, jak rychle se vaše vlasy zašpiní.

Maska na vlasy. Pro velmi suché vlasy je kondicionér zcela nedostatečný. Maska by však měla být dostatečně lehká, níže vysvětlím proč.

Příklad: Fructis Superfood Aloe (ostatní masky ze stejné řady nebyly vhodné)

Superpevný gel na vlasy. Stylingový vosk je vhodný, ale není tak snadné ho aplikovat. Pěnu jsem nezkoušel.

Hřeben, který lze použít ve sprše (voda se může nasát, zůstat tam a způsobit nepříjemný zápach)

Příklad: Špičkový hřeben funguje, ale postačí i obyčejný.

Staré čisté tričko, kterým si můžete otřít hlavu. Tričko je lepší než ručník, protože neabsorbuje tolik vlhkosti jako ručník, který vlasy vysušuje.

Použijte fén, nejlépe na teplé nebo studené nastavení.

Nekartáčujte si vlasy před sprchováním. Kudrnaté vlasy jsou velmi křehké, a protože se zamotávají, jejich kartáčování je velmi traumatizující. Když jsou vlasy rozcuchané a hodně zamotané, stačí je vzít do ruky a jemně je osprchovat prsty.

Umyjte kořínky vlasů a pokožku hlavy ve sprše. Pěna, která vzniká při oplachování šamponu z pokožky hlavy, je dostatečná pro hlavní délku vlasů. Suché vlasy. Vlasy není třeba mýt šamponem.

Na vlasy naneste dostatečné množství masky. Vytvářejte pocit vlasů jako mořských řas. Začněte jemně kartáčovat vlasy. S vodou a kluzkou maskou na vlasech je snazší rozplétat uzly a zabránit slepení vlasů. Na mokrém hřebenu nestrávím víc než 5 minut.

Nepovinný krok 1: připněte vlasy nahoru pomocí kraba, umyjte se (5 minut do nekonečna). Maska na vlasy dále vyživuje vlasy.

Nepovinný krok 2: Opláchněte masku. Masku stále potřebujeme, ale při česání se mísí s prachovými částicemi a já osobně ji chci smýt.

Přistupte přímo k sušení. Ano, přímo ve sprše.

Přehoďte vlasy dopředu, skrčte se nad vanou. Opět použijeme masku. Podle toho, jak je maska mastná, naneste více nebo méně. Čistící prostředek používám v příkladu hodně, až získá efekt „mořských řas“.

natočit, vlasy, pomocí, fénu

Pročešte je kartáčem a vytvořte jednotlivé prameny, dokud jsou ještě rovné. Zjistěte, zda z nich netrčí chmýří? Pokud je to vidět již v této fázi, potřebujete více masky a vody. Obojí přidávejte tak dlouho, dokud vlákna nebudou hladká.

Položte prameny na dlaň, zvedněte je k pokožce hlavy a jemně je stiskněte. Vlasy vydávají zvuk „chomp, chomp, chomp“ a rovné prameny se mění na kudrnaté. Proveďte to se všemi vlasy na hlavě. Pokud je tam chmýří. přidejte vodu a masku. Proces „mačkání“ je podrobně ukázán v některém z videí na YouTube.

Naneste gel hojně, ale jemně na mokré vlasy pokryté maskou na vlasy. Můžeme také „zmáčknout“. Naneste 100% pramenů, ty, které vynecháte, se zacuchají. Před aplikací není třeba vlasy sušit. Stačí, aby se při tom vytlačila část vody.

Opatrně, bez přetržení, je zajistěte hrubou krabí nití. Vlasy by měly být uvnitř kraba. Vlasy si omotejte tričkem jako turban, abyste zabránili odkapávání vody.

Přirozené vlny fénem bez mačkání | TMT

Odstraňte kraba a vložte všechny vlasy do vertikálně stojícího difuzéru, počínaje konečky. Vypadá to, jako bychom stáli se skloněnou hlavou a vlasy měli v difuzéru.

Vlasy fénujte 2-3 minuty studeným vzduchem (může to být déle, ale nemám dost trpělivosti) a 30-40 sekund horkým vzduchem, aby se vytvořila „kasta“. Tvrdý film kolem kadeří. Konce kadeří mohou být poměrně tvrdé. To je normální.

READ  Řídicí jednotka Indesit iwsb 5085

Fénování vlasů přirozeně. Mohli byste se pokusit o fénování, ale to není reálné, protože ve vlasech zůstává mnoho vody a masky. Po celou dobu sušení maska a voda vlasy nasáknou, zatímco „kasta“ je chrání před příliš rychlým odpařováním. Sušení mi trvá asi čtyři až pět hodin.

Výsledkem je dobře definovaná, velmi tuhá lokna, která vypadá uměle (efekt „mokrých vlasů“). Opravte to. Za tímto účelem:

(a) Upleťte si volný cop a jděte spát. „Sádra“ spadne, když se ve spánku převalujete.

b) „Tahejte“ za vlasy, dokud „kasta“ neodpadne.

V obou případech máme měkké kudrnaté kadeře, které vydrží skvělé asi 2 dny. Na třetím a čtvrtém místě si můžete udělat copánky z trávy nebo objemné vysoké účesy. NEKARTÁČUJTE vlasy po celé délce, účesy vytvářejte oddělováním kudrlinek, nesnažte se je rozdělit. V opačném případě se místo kudrlinek vytvoří chmýří.

Během pracího cyklu se vyčešou velké kadeře. Je to normální. Vlasy vypadávají každý den. Odstraňujeme je každodenním česáním, ale v loknách zůstávají na hlavě 4-5 dní. Rozdělte tedy výsledný svazek na 4-5 dní, přičemž vezměte v úvahu, že některé z vlasů, které dříve vypadávaly samy na podlahu a kterých jste si nevšimli, a uvědomte si, že počet vypadaných vlasů za den se nezměnil.

„Chaotické“ vlasy. Pokud je maska příliš mastná, vlasy ji nebudou schopny celou vstřebat, takže místo lesklých vlasů budou mastné.

Univerzální techniky úpravy vlasů pomocí fénu

Ať už je váš účes jakýkoli, při úpravě vlasů fénem je důležité dodržovat několik zásad:

 • Před použitím horkovzdušného vysoušeče vlasy vysušte a nechte je přirozeně uschnout tak, že je vysušíte ručníkem, netřete je a nechte je přirozeně uschnout asi deset minut. Když na čerstvě umytou hlavu namíříte horký proud vzduchu, hrozí, že se vlasy ztenčí, budou křehké, matné a roztřepené.
 • Před úpravou vlasů je pročešte hřebenem nebo hřebenem s jemnými zuby
 • Uhlaďte trochu vlhké vlasy a naneste přípravek na ochranu před teplem, aby se prameny pokryly tenkou vrstvou. Chrání před horkým vzduchem a snižuje statickou elektřinu.
 • Rozdělte vlasy na vodorovné části (například temeno, spánky a zátylek). Zatímco upravujete jeden pramen, učešte ostatní, aby nepřekážely.

Metody a techniky úpravy vlasů bez fénu

Účes nemusí nutně vyžadovat použití přístrojů. Krásně upravené vlasy jsou možné i bez fénu nebo kulmy, a co je nejdůležitější. vědět, jaké techniky fungují v různých situacích, které jim pomohou zvlnit a co naopak narovnat.

Pro větší objem

Zde je několik skvělých tipů, jak vytvořit objemný účes bez použití fénu.

 • Váš šatník by měl být také vybaven produkty pro zpevnění vlasů, jako jsou spreje a suché šampony, které pomáhají nadýchat vlasy a zvednout je u kořínků.
 • Nejjednodušší způsob, jak vlasy vypadají plnější, je pročešete si vlhké vlasy hřebenem a po umytí zakloňte hlavu dolů.
 • Starý dobrý hřeben na temeni a vzadu na hlavě v kombinaci s lakem na vlasy zaručeně vytvoří hřívu i na jemných vlasech.
 • Válečky na suchý zip jsou skvělé pro zesílení vlasů, pokud je předem napěníte a pak je natočíte jen u kořínků.

Pro kudrlinky

Nadýchané lokny nebo uvolněné vlny vytvoříte za pouhých pět minut pomocí horké kulmy, ale pokud dáváte přednost méně traumatické metodě, budete muset spát s natáčkami. Je to strašně nepříjemné, i když existují mírné varianty. Ale pro krásu se nedá nic udělat?

 • Každý pramen před natočením nastříkejte sprejem na lokny a druhý den ráno ho nastříkejte, abyste získali zábavný vzhled.
 • Velké lokny a měkké vlny se vytvářejí pomocí natáček o velkém průměru.
 • K vytvoření drobných vlasů potřebujete ploché pěnové natáčky.

Nebo to může být ještě jednodušší: večer si sepněte mírně vlhké prameny do drdolu a ráno je stočte do copu, abyste měli přirozeně vypadající lehké vlny.

Narovnání vlasů

Tajemstvím dokonale hladkého účesu bez fénu je správné mytí a vysoušení vlasů. Kudrnaté vlasy se po tomto ošetření bohužel příliš nezmění, ale kudrnaté vlasy budou vypadat skvěle.

 • Nejprve se podívejte po skvělých šamponech a kondicionérech: na etiketě by mělo být uvedeno „rovné vlasy“ nebo „proti krepatění“ a hledejte ceramidy a polymery pro uhlazení. Stejný účinek mají i mnohými neoblíbené silikony.
 • Na vlasy po umytí naneste hydratační krém, který zabrání krepatění a poletování vlasů. Oleje a silikony v přípravku jsou velkou výhodou.
 • Několikrát si vlasy vysušte ručníkem od kořínků ke konečkům a jemně vysušte každý pramen.
 • Vlhké prameny kartáčujte každých 5-10 minut kostěným kartáčem, dokud nejsou vlasy zcela suché.

Styl hlavy

Moderní fény jsou vybaveny nástavci, které usnadňují úpravu vlasů:

 • Koncentrátor. Nepostradatelný doplněk fénu pro každý účes. Umožňuje přesné nasměrování proudu vzduchu správným směrem. Šířka trysky by neměla být větší než 1 cm na 7-9 cm;
 • Difuzor. Běžný nástavec oblíbených modelů fénů na vlasy. Je určen k vysoušení velké plochy vlasů nebo k vytváření jemných kudrlinek v chaotickém vzoru. Tryska má ve své základně malé otvory a několik vyčnívajících „prstů“, kolem kterých se navíjejí vlákna.
READ  Jak fénovat kadeře kartáčem na vlasy

Fén s tímto nástavcem se drží před konečky vlasů a táhne se zpět ke kořínkům. Poté zapněte režim středního výkonu a prameny sušte pomalými krouživými pohyby;

 • Tyto vysoušeče vlasů s kartáčovými hlavami nebo rotačními částmi jsou navrženy tak, aby usnadnily proces úpravy vlasů, pokud k dosažení požadovaného výsledku nestačí jeden fén a hřeben.

Chyba: Při rozdělování vlasů do sekcí si to příliš komplikujete

Nemám trpělivost dělat 12 nebo 15 pramenů! Nejdřív ty spodní pak ty uprostřed a nahoře A vlasy připnuté nahoře se dostávají zpod sponek, rozpadají se a překážejí. Prameny, které jsou již upravené, a ty, které nejsou, se navzájem zamotávají. Pokud budu muset měřit šířku každého z nich, vzdám to bez boje.

Trpělivost! Nikdo, věřte mi, neměří šířku pramenů každé ráno. A naučíte se intuitivně vybírat úseky správné velikosti. Je jich osm: dvě nahoře, dvě vlevo, dvě vpravo a dvě vzadu. Takto se to dělá.

Začněte tím, že si položíte ukazováčky na spánky a budete jimi pohybovat směrem k sobě, jako byste kreslili trojúhelník. Toto je první pramen. Až bude hotový, nakreslete na něj další trojúhelník, což je druhý pramen.

Dva prameny vlasů v úrovni čela sepněte na stranu, aby nebyly vidět. Upevněte pravou část a přejděte ke stylování levé boční části. Posuňte svorku doleva. přejděte na pravou část.

Nyní k boční části. Musí být také rozdělena na dvě části. Položte si prst za ucho a posuňte ho svisle nahoru směrem k temeni hlavy. Vše před touto čarou je první vlákno. Stejné množství vlasů za ním je druhý pramen.

Nakonec stačí vlasy zastrčit na zátylku. Je to snadné, protože boky a horní část jsou již připraveny a zadní část se vám nezadrhne.

Úprava vlasů fénem a kartáčem: mistrovská třída

Jak si doma udělat jednoduchý denní bob. a kde na to vzít?? Julie chodila do Brush Salon School, kde se každý naučí používat fén a kartáč. Připomínáme vám, že právě tam se Lena Korenková učila, jak dělat lokny. Pokud však kadeře nejsou každodenní volbou, ale náladovou volbou, pak je styling pomocí fénu a kartáče nejzákladnější, a to vždy! Tak jsem se vydal pragmatickou cestou a šel se to naučit do Brushe. Tím spíš, že od té doby, co mě Alex Contier ostříhal, musím mít vlasy upravené.

Jak vidíte, v době pořízení této fotografie jsem měla hodně vlasů.) Což mě netěšilo, protože bylo čím dál těžší dát to všechno dohromady, zvlášť s mýma ochablýma rukama.

Za prvé, mistryně Olga Degtyareva. který vede tyto workshopy v Brush, myje mi vlasy a radí mi, abych to dělala po jedné linii.

Dalším krokem je vysušení vlasů fénem a použití spreje pro zvětšení objemu.

Naším úkolem je přece pomoci kartáčem vysušit vlasy a dát jim požadovaný tvar, aniž bychom „zabili“ objem u kořínků.

Vlasy fénujeme vzhůru nohama, také kvůli objemu.

Fénování má také svůj trik. Například je dobré fénovat vlasy tak, že fén držíte nad hlavou, nikoli na boku nebo dole. Vlasy můžete také pročesat prsty nebo hřebenem. Pokud foukáte příliš silně na stranu, nikoli podél vlasového stvolu, šupinky se neuzavřou a vlasy budou suché, ale lesklé.

Před úpravou je důležité nechat vlasy zcela uschnout. Není hned patrné, kdy jsou vlasy horké. Můžete tedy buď fén vypnout a počkat, až trochu vychladne, abyste zjistili, zda je třeba vlasy dále fénovat, nebo můžete zapnout fén na studeno, abyste zjistili, zda se to stane.

Teď je třeba zachovat alespoň trochu objemu při stylingu.)

Jednoduše prsty nakreslete dvě rovnoběžné čáry směrem nahoru přibližně od konečků obočí, abyste oddělili střední část od bočních. Sepněte je, aby nepřekážely (při sepnutí se nesnažte udělat culík dozadu, ale vlasy zvedněte a zafixujte, aby neztratily objem). Nejlepší je nedělat rozčesávací zónu širší než kartáč, jinak se přebytečné vlasy zachytí, roztrhají a způsobí vám bolest.

Boční plochy rozdělíme na dva obdélníky. jeden před uchem (rozdělíme ho prstem přímo od ucha nahoru a přetáhneme ho přes kůži), druhý za uchem. Připínání nepotřebných pramenů vlasů, aby nepřekážely.

Tady je obrázek pro všechny, kteří se ptali, kde mi vypadávají vlasy. Tady jsou, moje lysiny

„Nyní je fén a kartáč v rukou duet a tanec lásky, který by měl probíhat ve vzájemném souladu,“ říká Olga poeticky. „Ooohok,“ pomyslím si a přemýšlím, jak je nejlépe a nejpohodlněji vzít do ruky. Správné držení fénu a kartáče je velmi důležité. Musíte jimi pohybovat současně stejným směrem a podél růstu vlasů (jinak se ztratí lesk). Pokud si na to zvyknete pravou rukou, máte problémy s levou rukou. Mistr doporučuje začátečníkům, aby si to nejprve vyzkoušeli bez zapnutí fénu, abyste zjistili, jak se cítíte pohodlněji.

READ  Jak sušit vlasy bez fénu

Dále: oddělíme pramen a natočíme ho na kartáč, přičemž ho pevně držíme u hlavy. Poté kartáček mírně nadzvedněte a dokonce lehce poškrábejte pokožku. Díky tomu vlasy zůstanou u kořínků a při úpravě se nebudou lámat. Na kartáč nasaďte fén. aby nezvedal šupiny a vyhlazoval je směrem dolů. Stačí zapnout fén a pohybovat s kartáčem po prameni, na konci jen trochu zatočit a pustit.

Můžete si ji několikrát projít. Pokud jste s ním spokojeni, nechte ho tam, pokud ne, můžete ho přejít od středu ke špičkám.

Důležité je ! Vést pramen kartáčem a fénem ani dopředu, ani dozadu, ale rovnou na stranu hlavy. V opačném případě se bude kroutit špatným směrem a ubírat kořenům na objemu.

Po chvíli hraní jsem získal slušný vzhled. Během procesu jsem si uvědomila, jak důležitý je pohodlný fén. ne příliš velký, ne příliš těžký, který se dá pohodlně otáčet do všech směrů a má všechna správná tlačítka. Při úpravě vlasů na pravé a levé straně vystřídám několik fénů z těch, které mám v salonu, než se mi to podaří.

Tip: Při úpravě vlasů na levé straně držte fén v levé ruce a kartáč na vlasy v pravé ruce.

Další tip: Kartáč můžete nejprve nahřát fénem a poté jím přidat do již tak mírně nadýchaného pramene trochu více vlasů. Pro začátečníky to může být jednodušší.

Vlasy uprostřed jsou poslední vlasy, které je třeba upravit. Princip je stejný: na temeni ustřihněte pramen široký jako kartáč, natočte ho na kartáč, mírně ho nadzvedněte a vysušte. Důležité je, aby vlasy směřovaly rovně nahoru. Pokud ji odnesete na stranu, stočí se do strany a vyčnívá dozadu. Můžete ho překrýt jiným pramenem a přesunout ho na opačnou stranu. ale pouze v případě, že máte manévrovací prostor a není to „horní“ pramen.

nejlepších tipů pro úpravu vlasů fénem

Pro vytvoření dokonalého účesu pomocí fénu platí několik pravidel:

 • Snažíme se o optimální vzdálenost 15-20 cm od vlasů před fénem.
 • Vlasy před fénováním vysušte: 10-15 minut přirozeného sušení stačí k přípravě na agresivní horký vzduch.
 • Při fénování vlasů nechte konečky vždy mírně vlhké, abyste předešli problému roztřepených konečků a zabránili lámání vlasů.
 • Při úpravě vlasů používejte difuzéry nebo koncentrátory, které nasměrují horký vzduch do určité oblasti a nezpůsobí chaos na celé hlavě.
 • V levé ruce držte fén a pravou rukou si hřebenem vytvořte krásný účes. Nebo naopak, pokud jste levák.

Důležité na ! Před fénováním je třeba použít přípravek na ochranu před teplem, zejména pokud fénujete často. L’Oréal Professionnel Blow Dry je všestranný přípravek: blokuje škodlivé teploty až do 230 °C, zjemňuje vlasy a snižuje jejich lámavost. Budete potřebovat 3 až 5 dávek (jedno stisknutí pipety je jedna dávka). Zahřejte krém v dlaních a naneste jej na vlhké, lehce ručníkem vysušené vlasy, postupujte od spánků směrem dolů. Další výhodou je účinek proti krepatění, který trvá čtyři dny.

hlavních pravidel pro fénování vlasů

Chcete-li vytvořit dokonalý účes pomocí fénu, musíte dodržovat několik jednoduchých pravidel:

 • Nejvhodnější vzdálenost mezi vlasy a vlasem je 15-20 cm.
 • Vysušte vlasy do sucha: 10-15 minut přirozeného sušení stačí na to, abyste je připravili na agresivní teplo.
 • Při fénování udržujte konečky vlasů vždy mírně vlhké, abyste zabránili roztřepení konečků a lámání vlasů.
 • Pro úpravu vlasů používejte difuzní nebo koncentrační hlavice. směrují horký vzduch do určité oblasti, aniž by způsobily spoušť na zbytku hlavy.
 • Chcete-li vytvořit krásný účes, držte fén v levé ruce a hřeben v pravé ruce. Nebo naopak, pokud jste levák.

Důležité! Před fénováním je třeba použít přípravek na ochranu před teplem, zejména pokud fénujete často. L’Oréal Professionnel Blow Dry Cream je všestranný: chrání před poškozením teplem až do 230 °C, zjemňuje vlasy a snižuje jejich lámavost. Budete potřebovat 3 až 5 střiků (jedno stisknutí dávkovače znamená jeden střik). Zahřejte krém v dlaních a naneste jej na vlhké, lehce ručníkem vysušené vlasy od spánků směrem dolů. Další výhodou tohoto krému je účinek proti krepatění po dobu čtyř dnů.

A konečně je tu lak na vlasy

Ať už se rozhodnete natočit kadeře fénem jakýmkoli způsobem, nezapomeňte výsledek zafixovat lakem na nehty. Nezapomeňte nastříkat lak na vlasy asi 20 cm od pramenů, aby se neslepily. Pro každý den je samozřejmě lepší používat lehký styler.

Tip redakce: Vyzkoušejte například Pure Line Trimmer Spray Natural Shine. Přípravek s výtažkem z jetele, který pomáhá zanechat vlasy lesklé a lehce upravené.

natočit, vlasy, pomocí, fénu
| Denial of responsibility | Contacts |RSS