Ремонт швейной машинки Janome. Самые частые проблемы. Не сложный ремонт.

Proč šicí stroj nenavine nit na cívku??

Před odjezdem se všichni řemeslníci podrobí povinné lékařské prohlídce. Oprava s maskou a rukavicemi.

Volání hlavního operátora

Vyžádat si profesionální opravu je snadné. vyplňte online formulář nebo nám zavolejte:

Pokud šicí stroj nenavíjí cívku, lze příčinu problému hledat v poškození jednotky nebo jejích jednotlivých součástí, ve znečištěném vřetenu nebo v poruše upevnění pružiny. Jak vidíte, existuje mnoho důvodů poruchy, takže je lepší zavolat odborníka, který provede diagnostiku, určí typ poruchy a opraví ji.

Opravujeme šicí stroje všech známých značek (Juki, Janome, Toyota, Veritas, Brother, Merrylock atd.).), bez ohledu na úroveň obtížnosti a rok výroby modelu. Veškeré práce se provádějí doma za přítomnosti zákazníka (bez převozu zařízení do prodejny). Chcete-li pozvat odborníka, zavolejte nám na telefonní číslo 8 (495) 213-33-33 kterýkoli den v týdnu od 7:00 do 23:00 nebo zanechte online přihlášku na webových stránkách.

Tajemství: šicí stroj dostatečně netlačí na látku? Existuje jednoduché řešení

Pokud šicí stroj nedokáže při šití posunout látku, můžete jednoduše nastavit hroty. Nevyznívají dostatečně silně.

Tento šroub povolte imbusovým klíčem:

Seřiďte excentrický hřídel a znovu jej utáhněte.

Jak vložit cívku do šicího stroje: Singer, Brother, Janome

Před přímým vložením zkontrolujte, zda šířka cívky odpovídá šířce uzávěru. Cívka se musí pohodlně vejít do uzávěru. Nenechte nic zasahovat do jeho otáčení. Dbejte na to, aby šířka nitě nepřesahovala okraj. Pokud se na povrchu obrobku objeví odštěpky, praskliny nebo vrypy, povedou dříve či později k přetržení nitě a přetržení nitě při šití. I když se vlákno nepřetrhne, může to mít velmi negativní vliv na kvalitu práce.

Navlékání spodního závitu

Kromě vložení je třeba provést několik dalších operací, aby se vlákno navinulo. Pokud je postup neznámý, je třeba použít průvodce krok za krokem:

 • Nasaďte cívku na kolík cívky nitě, který je umístěn na horní straně šicího stroje.
 • Odvíjejte nit a navíjejte ji ručně na cívku. Pokud je díl vyroben z plastu, má obvykle speciální otvor pro vložení závitu a následné navinutí.
 • Umístěte malou cívku na navíječ a zajistěte ji na místě.
 • Sešlápnutím pedálu na ručním nebo automatickém stroji spustíte proces navíjení.

Navlékání horní nitě! Počkejte na dokončení procesu automatického navíjení. V případě potřeby můžete stroj zastavit po naplnění cívky nití, když je navinuto dostatečné množství nitě.

Bude vás zajímat konstrukce vzoru a návod na šití čtyřdílné sukně

Následuje samotná instalace, ale předtím je také důležité zkontrolovat, jaký typ chapačového mechanismu je v šicím stroji použit. U horizontálního háku je postup následující:

 • Sejmutí krytu. To závisí na modelu. Na různých strojích se odpojuje různými způsoby. Přečtěte si návod k obsluze.
 • Vezměte navlečený kus a odviňte asi 10 až 20 cm nitě. Tento úkon je nutný k tomu, abyste ji dostali ven jehlou, jednoduchou nití, dvojitou nití nebo horní nití.
 • Vložte navlečenou cívku do cívkového pouzdra.
 • Vraťte kryt na jeho místo.
 • Vytáhněte spodní vlákno.
READ  Janome ami 15 šicí stroj recenze

Nastavení napětí nitě Pokud chapač stroje směřuje svisle, postupuje se při navlékání nitě následovně:

 • Odstraňte kryt. Stejně jako v předchozím případě je nejlepší přečíst si návod k použití spotřebiče.
 • Odviňte 15-20 cm nitě z cívky a vložte ji do držáku (uzávěru).
 • Konec nitě protáhněte regulátorem napětí. Je důležité, aby směr závitu odpovídal poloze pružiny.
 • Vložte uzávěr do háčku a přidržte jej za označený jazýček nebo západku.
 • Vložte víčko a stiskněte západku, dokud neuslyšíte cvaknutí, což znamená, že je díl na svém místě.
 • Kontrola správného postupu. Konec uzávěru by měl zapadnout do drážky háčku.
 • Zavřete kryt obvyklým způsobem.
 • Vytáhněte spodní závit.

Navlékání nitě do šicího stroje

Přetržení cívkové nitě

Zamotaná spodní nit Pokud se spodní nit přetrhne, je třeba nejprve rozebrat člun. Můžete najít obrázek, jako je tento.

Nesprávné navlékání cívky Málokdy někdo věnuje pozornost nitím od cívky k cívkovému pouzdru. Stroj vždy šije dobře a pak najednou při šití jemné, drahé látky nit sklouzne a odlepí se. Zkontrolujte, zda správně navlékáte nit do cívkového pouzdra. Je žádoucí řídit se schématem navlékání vašeho stroje.

Vysoké napětí cívkové nitě Napětí cívkové nitě často není třeba nastavovat. Je lepší povolit nebo zvýšit napětí horní nitě. Pokud však potřebujete upravit napětí v cívkovém pouzdře, udělejte to opatrně. Šroub lze utáhnout nebo povolit maximálně o půl otáčky.

Nesprávně navlečený spodní závit Spodní závit musí být nejen pod deskou, ale musí nutně. Jako na obrázku vpravo. V opačném případě by mohl vyskočit a zamotat se do raketoplánu.

Viz. Také: Jak navlékat nit do šicího stroje

Synchronizace od honeybunny

, Po půldruhého století. Naučte se to za sto let. Přemýšlel jsem, proč to mám na stroji, ale je to zarážka napětí nitě pro navíjení v automatickém režimu.

Vložit obrázek

Do textu můžete nahrát obrázek z počítače:

Nejčastějším čtením na webu je:

Chci se s vámi podělit o přednášku klinického farmakologa o našich oblíbených antiviroticích. Začnu tím, že klinické zkoušky nových léků na dětech jsou v naší zemi zakázány, ale.! Asi jste si všichni všimli, že jakmile se v lékárně objeví nový lék, pediatři (ne všichni, ale mnozí) ho začnou předepisovat a pak zjišťují, zda pomohl. To jsem já o testování (všichni pochopili). Nyní se věnujme striktně faktům.

To může být zveřejněna dříve a já jsem to přehlédl, ale ještě jednou, ozbrojený je varován. Včera jsem byla doma, aby se mi stýskalo po vnučce a dceři, vnučka je nemocná, všechno bylo jako obvykle, vnučka se zotavuje, dcera dělala domácí úkoly a s vnučkou jsme si hrály a smály se, všichni byli v pohodě. Zdálo se, že se nic neděje, dokud nepřišla tato textová zpráva

READ  Jak sestavit chapač v šicím stroji

Můj šestnáctiletý bratr má přítelkyni. A pak jsem zaslechl jejich rozhovor. Můj bratr jede navštívit svou přítelkyni a můj manžel ho instruuje. Manžel. „Až půjdeš k ní domů, zeptej se jí, jestli chce jít na záchod, nestyď se. A pak se podívej pod víko záchodu. „Jestli najdeš vy-víte-co, vylez z té flákoty a vymaž její telefonní číslo.“.

cívku, stroji, janome

Mé babičce je 90 let a má pět dětí. Dědeček je pryč už více než 40 let. cheated, even had kids down the street (podváděl, dokonce měl děti na ulici). To je můj názor? Moje babička mi vždycky říkala, že když má člověk problémy, i když dělá palačinky, má toho nechat a jít. Upřímně, lidi. Kdo to dělá?? Ti, kteří všeho nechají a jdou, i když se jim nechce? Ti, které bolí hlava, mohou také napsat.

Jak vložit nit do chapače šicího stroje

Pokud má váš šicí stroj vodorovný chapač, je vkládání nitě mnohem snazší. V tomto ohledu je takové zařízení pohodlnější než vertikální. Je to proto, že cívku stačí vložit do stávajícího háčku. Obvykle má průhledné okénko, abyste viděli, kolik nitě zbývá na cívce. Totéž platí pro napětí horní a dolní nitě. Je zde automatický.

Nové raketoplány, které lze namontovat na stroje Janome, Brazier a Toyota

cívku, stroji, janome

Pro horizontální chapač stačí otevřít průhledné víko, vložit cívku a zavřít víko. Navíjení závitu je automatické. Není ani nutné vytahovat látku zpod patky nebo odstraňovat nit zjehly.

Důležité! Během šití se nit odvíjí z cívky. Tím se zabrání zamotání cívky a šicí stroj je tišší a jemnější.

Vertikální hák

Navlékání cívkové nitě do šicího stroje není nejsložitější proces. To usnadňuje čištění nebo opravu stroje, výměnu různých pohyblivých částí nebo kapání oleje. Manipulace s nití a cívkou je maximálně zjednodušena. Ani u starších modelů, jako je Zinger, Podolsk nebo Singer Tradition, není proces příliš složitý.

Nastavitelný přítlak nohou na materiál

Přítlak přítlačné patky na látku je třeba měnit jen zřídka. Při šití hedvábí nebo lehkých látek je však někdy nutné mírně snížit přítlačnou sílu otočením šroubu o dvě až tři otáčky doleva, tj. е. proti směru hodinových ručiček. Při šití silnějších materiálů, které vyžadují větší přítlak, otočte šroubem „K“ o dvě až tři otáčky doprava. е. po směru hodinových ručiček. Přítlak přítlačné patky musí být dostatečný, aby bylo zajištěno rovnoměrné podávání materiálu a aby nedošlo k nadzvednutí materiálu jehlou. Nadměrný tlak pouze brzdí stroj a způsobuje znehodnocení šicího materiálu,

Odstraňte horní kryt (dva šrouby na horní straně krytu) a namažte hlavní součásti předního prostoru několika kapkami oleje. Šroub 1 slouží k nastavení jehlové tyče, do které je jehla zasunuta. Šroub 2 upíná horní napínák závitu. Tento upevňovací prvek je třeba často dotahovat, protože plastové tělo napínáku se šroubem selže a napínák se začne v sedle kývat.

Pokud se látka nepohybuje hladce, je nejčastěji nutné jednoduše zvednout podávací psy nastavením přepínače do polohy (H). normální, B. vyšívání.

Při demontáži setrvačníku vždy dbejte na polohu výstupků třecí podložky (L). Povolte šroub (K) a zcela vyšroubujte třecí šroub, který drží setrvačník. Nastavení napnutí hnacího řemene nebo po uvolnění šroubu (B).

READ  Jak šít úplety na jednoduchém šicím stroji

Zařízení pro navíjení nitě na cívku je také třeba čas od času promazat a regulovat.

Před necelým týdnem došlo na domácí půdě k poměrně závažnému trestnému činu, kterému se také dostalo velké publicity v tisku. Ačkoli to v dnešní době zní šíleně, motivem vraždy byla žárlivost. A přemýšlela jsem, co bych dělala, kdyby mě manžel podvedl?

Byt jsme koupili v roce 2007, v roce 2008 jsme ho zrekonstruovali a oslavili kolaudaci. Dvě šestimetrové lodžie jsme ale nikdy nedokončili, protože jsme neměli dost peněz. Jeden náš kamarád kdysi pronesl větu: Nemůžeš to udělat hned. Už to nikdy neuděláte! Proto drobné vady v bytě jsem se snažil dokončit, zatímco čerstvé, a tady lodžie a stál až do letošního podzimu smutné a zchátralé, jako jsme zdědili po předchozích majitelích.

Moje maminka se velmi ráda dívá nebo si čte nejrůznější užitečné tipy. A tady se se mnou podělila o další tip, jak uklidit kuchyňskou zásuvku od sáčků s potravinami. Rád bych se podělil o svůj MC. Doufám, že to bude pro někoho užitečné. A proč mě inspirovaly příspěvky Flyledy, no, protože tyto příspěvky rád čtu a sleduji výsledky. Pouhých 20 minut a už je náš dům čistší a uklizenější.

V březnu jsem se zúčastnila pořadu „Fashionable Sentence“. Nepamatuji si na nic dobrého z tohoto seriálu, i když tam bylo pár pěkných momentů. Ale nejhorší je, že Nechal jsem si ostříhat vlasy. A tak teď sedím, dívám se na sebe do zrcadla a uvědomuji si, že tohle je jediná věc, kterou si pamatuji.

Přípravná fáze

Ujistěte se, že ve stroji nejsou žádná vlákna, která nyní nepotřebujete. Pokud jsou přítomny, je snadné je vytáhnout.

Zkontrolujte napínač horní nitě. Musí být v dobrém technickém stavu a všechny díly musí být na svém místě. Pokud na napínáku zůstávají žmolky z předchozích závitů, vyčistěte jej kartáčkem. Vytáhněte a zkontrolujte, zda nejsou háček, cívka a uzávěr narezlé.

Vzpomeňte si, kdy jste mechanismus mazali naposledy. Pokud je dostatečně dlouhá, např. pokud je starší než půl roku, rozeberte stroj a zkontrolujte stav převodů.

V případě potřeby je vyčistěte. K mazání pohyblivých částí používejte průmyslový nebo motorový olej. Znovu sestavte stroj, zapněte jej a nechte jej běžet jednu minutu bez zátěže.

Zkontrolujte, zda všechny mechanismy během zkušebního provozu fungují bez problémů a přesně. Nemělo by docházet ke zpomalení, když ho neočekáváte, ani k pohybu mechanismů se znatelnou silou.

Znovu nasaďte chapač, vložte jehlu odpovídající tloušťce horní nitě, kterou hodláte šít látky určité tloušťky a struktury. U domácích šicích strojů se používají jehly s podélně seříznutou jehlou na jedné straně.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS