Melaminová houba

Melaminová houba. know-how pro domácí péči. Vypadá téměř jako obyčejná houba, dobře se stlačuje a působí jako guma. Funguje stejně jako guma v tužce. Melaminovou houbičku lze použít k odstranění stop po fixách a fixech a některých dalších druhů nečistot. Houba se postupně opotřebovává, stejně jako guma. Materiál je mimořádně bezpečný a neškodný a ve většině případů může nahradit čisticí prostředky.

Jak vyčistit varnou desku

Každá hospodyňka ví, že je lepší odstranit všechny nečistoty hned, jinak vysoké teploty ztvrdnou a vysuší tuk (zásadní faktor pro varnou plochu) a později se s ním bude špatně manipulovat. Ani ti nejpečlivější lidé však nemohou nečistoty vždy ihned odstranit, protože varná deska a gril se během vaření zahřívají a není bezpečné s tím cokoli dělat. Pro ty, kteří jsou příliš líní nebo prostě nemají čas na čištění roštu, může být čištění obtížné! Abyste udrželi varnou desku čistou, stačí znát několik jednoduchých způsobů čištění. Povrchy se samozřejmě liší. sklokeramika, smalt a ocel vyžadují poněkud odlišné přístupy. ale metody, které jsme shromáždili, lze považovat za univerzální a použitelné pro všechny typy povrchů.

Při výběru některého z následujících prostředků nezapomeňte na bezpečnostní opatření a některá doporučení:

odstranit, mastnotu, kuchyňské, desky
  • Pokud hodláte provést komplexní čištění varné desky (nejen povrchu, ale i hořáků, knoflíků a dalších prvků), je nejlepší odpojit spotřebič od přívodu plynu a/nebo elektřiny;
  • nejprve vyjměte mřížky z varné desky, poté vyjměte hořáky, které je třeba čistit odděleně od varné desky. Pokud jsou rukojeti odnímatelné, je třeba je v této fázi také odstranit;
  • Před čištěním odstraňte z povrchu varné desky suchou houbou případné částečky jídla;
  • Domácí chemikálie a koncentrované roztoky kyselin mohou poškodit vaše ruce, proto nezapomeňte nosit rukavice;
  • nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky ani kovové houbičky, protože mohou poškrábat nejen sklokeramiku a smalt, ale také nerezovou ocel.

Prostředek na mytí nádobí

Tato metoda je jednoduchá a každou hospodyňku pravděpodobně napadlo použít k čištění povrchu varné desky běžný čisticí prostředek. Pokud není mastnota příliš stará, stačí navlhčit houbičku čisticím prostředkem, napěnit ji a nanést pěnu na znečištěná místa. Mýdlový roztok dokáže změkčit i poměrně velké nečistoty. Nejlépe je nechat ji působit asi 10-15 minut, pak pěnu opláchnout vlhkou houbou a utřít sporák do sucha.

Ocet

Ocet lze použít na větší a odolnější nečistoty. Nejsnadněji se nanáší pomocí stříkací pistole, ale můžete jej také jen nakapat na mastná nebo ohořelá místa a jemně nanést houbičkou. Po nanesení octa jej nechte působit asi 15-20 minut, aby mohl proniknout do nečistot a změkčit je. Po takové manipulaci by měly všechny skvrny z povrchu doslova zmizet bez větší námahy.

Citron nebo kyselina citronová

Princip účinku je totožný s předchozí metodou, protože účinnou látkou v obou případech je kyselina. Kapka citronové šťávy nebo potřete znečištěné místo plátkem citronu. Alternativou je kyselina citronová, která se předem rozpustí v malém množství vody. Po aplikaci octa počkejte 15-20 minut a poté zkuste povrch varné desky jemně vyčistit houbou. Pokud použijete citron, získáte jako bonus příjemnou vůni.

Pracovní deska. montáž dřezu a kompletace. renovace kuchyně 6. díl

Čpavek

Čpavek může také účinně odstranit odolné nečistoty z varné desky. Zřeďte 1 lžičku čpavku ve sklenici vody a roztok naneste na povrch. Nechte nečistoty nasáknout po dobu 10-15 minut. Poté lze nečistoty snadno odstranit pomocí ztuhlé houby nebo jemného zubního kartáčku. Nepoužívejte nadměrnou sílu, abyste nepoškrábali povrch.

READ  Jak odstranit mastnotu a nečistoty z varné desky

Soda

Jedlá soda je univerzální čisticí prostředek, který se hodí při čištění varných ploch. Z prášku připravte pastu z jedlé sody zalitím trochou vody. Vzniklou hmotu rovnoměrně naneste na varnou plochu a nechte ji 30 minut nasáknout. Některé ženy v domácnosti dokonce trochu kaše rozetřou, ale musí se to dělat velmi opatrně. Po uplynutí stanovené doby se jedlá soda jemně opláchne vlhkou houbou; silně znečištěná místa je třeba trochu potřít. Varnou desku stačí jen otřít do sucha a užívat si jejího lesklého povrchu.

Když jsou nečistoty silné, nechte kaši z jedlé sody působit 25-30 minut. Na zvláště citlivé oblasti se doporučuje aplikovat látku ve větším množství. Pokud není případ zanedbán, měla by stačit krátká doba trvání útoku jedlé sody 5-10 minut. Pokud jde o čištění sporáku po neúspěšných pokusech s vařením nebo po nečistých bývalých podnájemnících, lze kaši na vaření použít dvakrát a pokaždé zopakovat výše uvedený postup.

Sodový ocet

Pokud je váš sporák hodně znečištěný nebo jen důkladně čistíte a chcete, aby se všechny povrchy leskly jako nové, osvědčená kombinace jedlé sody a octa funguje nejlépe. Na povrch by se měl nanést ocet (o koncentraci 6 % nebo 9 %). Můžete použít stříkací pistoli nebo nalít trochu tekutiny na povrch a rozetřít ji houbou. Deska by měla být vlhká, ale neměla by plavat v octu. Nahoru nasypte jedlou sodu. Co se nakonec stane, snad každý ví. Směs začne syčet, protože složky reagují. Musíme počkat, až reakce skončí, a povrch umýt. Varná deska se bude lesknout a doslova skřípat. Nezapomeňte si vzít rukavice!

Roztok mýdla a sody

Složení funguje téměř stejně účinně jako ocet a jedlá soda. Dobře čistí povrch od sazí a mastnoty. Pro přípravu přípravku je třeba smíchat jedlou sodu a tekuté mýdlo v poměru 1:1, směs zředit trochou vody a výslednou látku nanést na varný povrch. Nyní můžeme 15-20 minut odpočívat, zatímco složky roztoku budou působit na nečistoty, a poté musíme roztok spolu s nečistotami z povrchu smýt, desku otřít do sucha a těšit se z výsledků.

Soda, prášek a lepidlo

Znečištění a skvrny lze tímto typem výrobku snadno odstranit s minimálním úsilím. Přesně to, co potřebujete! Potřebujete smíchat 3 polévkové lžíce. lžíce jedlé sody, ½ šálku jakéhokoli pracího prášku a 1 lžíce pracího prostředku. Nalijte lžíci kancelářského lepidla (ne PVA, je lepší použít silikátové lepidlo), zalijte sklenicí vody a dobře promíchejte. Nyní je nutné směs nanést velmi tence na celou varnou plochu a nechat ji 15-20 minut „pracovat“. Teď už zbývá jen umýt ji i s částečkami nečistot, které by měly jít bez větších obtíží dolů.

Čistící prostředek na bázi pracího mýdla

Tento přípravek se často doporučuje pro čištění sklokeramických povrchů, protože je nelze čistit abrazivy nebo kovovými houbičkami. Aby bylo jasno, ostatní povrchy je nejlepší nechat nedotčené, takže tuto směs můžeme nazvat univerzální.

Potřebujeme tedy smíchat 20 g jedlé sody, 2 lžíce mýdla na praní a 2 lžíce mýdla na praní. Lžíce octa a 25 gramů pracího mýdla. Rozpusťte vše v horké vodě. Získaná směs se nanese na povrch, nechá se působit několik hodin a opláchne se teplou vodou.

Složení soli

Účinnost směsi soli je srovnatelná s účinností směsi jedlé sody. Rozpusťte 2 lžíce soli v 0,5 l vody. lžičky soli. Vzniklý roztok se nanese na vařič a nechá se působit 8-12 hodin, nejlépe přes noc. Nečistoty by měly jít poměrně snadno odstranit houbičkou, ale pokud máte potíže, můžete je doplnit směsí mýdla, jedlé sody a octa, jak je popsáno výše.

READ  Jak nastavit hodiny na troubě Electrolux

Čpavek a anýzové kapky

Tento prostředek, který zná mnoho lidí již od dětství, lze použít jako samostatný čisticí prostředek nebo v kombinaci s jedlou sodou. Kapky se aplikují na znečištěná místa, můžete posypat jedlou sodou, můžete se bez ní obejít, pokud je sporák v relativně normálním stavu. Nechte prostředek působit 15-30 minut, poté by se nečistoty měly velmi snadno odstranit z povrchu.

Hořčičný prášek

Hořčičný prášek je vynikajícím prostředkem k odstranění mastnoty, a proto ho hospodyňky používají již léta. Naneste hořčičný prášek zředěný vodou, nechte působit několik hodin a poté opláchněte houbou.

Dalším podivným způsobem mytí varné desky je použití čištěného benzínu.

Jak odstranit skvrny z dlaždic

Zkontrolujte, o jaký druh skvrny se jedná. Pokud je skvrna zjevně od kávy, kakaa, sirupů, obecně čehokoli s cukrem. zalijte skvrnu horkou vodou a nechte ji chvíli působit. Cukr se při vysokých teplotách mění na karamel, který se obtížně seškrabuje, ale dobře se rozpouští ve vodě. Po 15 minutách vodu jednoduše opláchněte a povrch opět dobře otřete měkkým hadříkem.

Mastné skvrny odstraníte namočením špinavého povrchu do vody se saponátem na dobu asi 20 minut. Mastnota se vsákne a odloupne. Skvrna se však sroluje do hrudek, takže ji nejprve opláchněte špinavou vodou, setřete mastnotu a poté skvrnu několikrát opláchněte mýdlovou vodou, abyste odstranili zbytky mastného filmu.

Úporné, vypálené skvrny vyžadují radikálnější přístup. Ani ten nejúčinnější přípravek je neodstraní pouhou vodou. Tyto typy skvrn lze odstranit pouze běžně dostupnými čisticími prostředky na desky. Kromě láhve se saponátem si však kupte silné gumové rukavice a nové nylonové houbičky. Tyto prostředky jsou velmi agresivní a práce bez rukavic vás bude stát peníze v podobě chemických popálenin, štěpení nehtů a alergií. Odolné skvrny lze odstranit také pomocí jedlé sody, vodního octa, kyseliny citronové nebo soli. K mytí plastových částí, jako jsou rukojeti nebo panely varných desek, se nesmí používat chemické prostředky. Posypte rukojeti vařiče navlhčenou kyselinou citronovou nebo jedlou sodou a důkladně je otřete hadříkem, skvrny z těžko přístupných míst lze odstranit srolovaným rohem papírové utěrky.

Jak jednoduše a snadno odstranit mastnotu a saze z vařiče: nejúspornější způsoby

Existují však velmi jednoduché a úsporné způsoby, jak odstranit mastnotu a připáleniny z vařiče. Toto píše Glavred.

Pravidlo číslo dvě: udržujte mřížky čisté

Snadno se to řekne, ale není to snadné. Mřížky na plynové varné desce jsou nejlepším místem pro odstranění mastnoty. Tento problém lze snadno vyřešit, pokud máte kuchyňský spotřebič, jako je myčka nádobí. Stačí jednou nebo dvakrát denně položit gril a umýt ho při vysoké teplotě. Pouze předtím je třeba vyčistit mřížky'Ujistěte se, že jste odstranili všechny ucpávky, jinak jednoduše zmizí ve vánku vašeho úžasného stroje.

Všechny ostatní hospodyňky budou potřebovat před čištěním plynového sporáku trochu trpělivosti. Pokud jste plotýnku delší dobu nepoužívali, namočte ji do umyvadla nebo vany s velmi horkou vodou. Dejte tam trochu prostředku na mytí nádobí. Můžete použít jedlou sodu nebo otset. Možnost. Položte rošt na trojnožku a před něj položte kousek pasty a jemně jej navlhčete speciálním přípravkem na odstraňování vůní.

Nechte ji působit 6 let (nebo i přes noc). Zkuste gril nejprve vyčistit houbou s tvrdým povrchem. Předpoklady'Zabalte si ruce do chňapek! Můžete použít drátěný kartáč a silné ruce muže, které by měly být chráněny gumovými rukavicemi.

Pokud se tuku nezbavíte okamžitě, budete muset proces opakovat od začátku. Na obzvlášť hrubých místech můžete omáčku grilovat na žáru nebo zkusit použít stříkací pistoli.

Jak vyčistit odolnou mastnotu v kuchyni

Většina hospodyněk tak či onak zjistí, že je nutné zbavit se odolných mastných usazenin na kuchyňském nádobí, kuchyňských spotřebičích nebo všude tam, kde se připravuje jídlo. Zatvrdlé tukové skvrny zapáchají a vypadají ještě hůř a bakterie jsou v nich více doma. Ale i když se zdá, že se špíny nemůžete zbavit vůbec, existují triky, které mohou vše změnit.

READ  Jak vařit kukuřici v tlakovém hrnci

První, co ženu napadne, když se rozhodne pro celoplošný úklid kuchyně, je použití komerčních mycích a čisticích prostředků. Je to pohodlné, ale často drahé. A většina přípravků, které dokáží odstranit odolnou kuchyňskou mastnotu, zdaleka není neškodná.

Hlavu vzhůru! Účinné chemické látky obsažené v těchto výrobcích mohou při kontaktu s nábytkem a lidskou pokožkou způsobit její vážné poškození.

Pět užitečných tipů pro úklid kuchyně

Používejte jemné mycí prostředky. Patří sem čisticí prostředky v kuchyni a čisticí utěrky, kartáče a houbičky. Co můžete použít na čištění sporáku, dlaždic nebo dřezu, byste neměli používat na jiné kuchyňské povrchy. Drsné výrobky a příslušenství mohou poškodit povrchy. A i když si toho hned nevšimnete, na drobných škrábancích a nerovnostech se rychle usazuje prach a mastnota, což vaši kuchyni znehodnotí a ztíží její čištění.

Dvojité čištění. Po umytí veškeré mastnoty a prachu nebuďte líní nábytek dvakrát otřít měkkým hadříkem namočeným v čisté vodě. Nejprve odstraňte zbytky produktu a poté přebytečnou vlhkost. Na čistém a suchém povrchu se hůře drží prach a jiné nečistoty a kuchyňská linka zůstane déle čistá.

odstranit, mastnotu, kuchyňské, desky

Větrání skříní. Při úklidu skříněk a polic zevnitř si dejte na čas a ukliďte všechny volné sklenice, nádobí, náčiní a další kuchyňské potřeby. Nejprve otřete povrchy do sucha a poté nechte skříně několik minut otevřené, aby vyschly a vyvětraly. Je to vhodná chvíle, abyste se kriticky podívali na to, co je uvnitř: vyhoďte vše, co je prošlé, poškozené nebo zastaralé, nebo přemýšlejte, kam dát to, co nepoužíváte.

Pozor na lesklé povrchy. Chcete-li, aby váš nábytek vypadal déle dobře, otírejte přední strany s vysokým leskem vždy do sucha, bez kapek a šmouh. Na lesklé nebo skleněné povrchy používejte speciální čisticí prostředky pro domácnost s jemnou texturou a vyhněte se abrazivním čisticím prostředkům.

Používejte jedlou sodu, ocet a další přírodní prostředky. Dlouhotrvající mastné skvrny lze odstranit jedlou sodou, octem, alkoholem a dokonce i čpavkem. Výhodou používání těchto metod je jejich ekologičnost a cenová dostupnost. Nezapomeňte vyzkoušet jakýkoli lidový prostředek na malé nenápadné ploše na kuchyňské desce, abyste se ujistili, že nepoškodí povrch.

Jak čistit elektrickou varnou desku

Každá hospodyňka by měla vědět, jak správně vyčistit indukční varnou desku. Tuto práci zvládnete vždy, pokud máte pár triků. Snadno se zbavíte připálených zbytků jídla, zbytků mléka a mastných skvrn, aniž byste poškodili choulostivé povrchy.

Abyste se snadno zbavili i těch největších nečistot, musíte použít speciální škrabku nebo gumovou stěrku. Ty se tak snadno čistí. Pro dosažení nejlepších výsledků držte škrabku pod úhlem 30°.

Zkušené a vynalézavé hospodyňky již objevily několik lidových prostředků, které lze použít k čištění nové generace elektrických sporáků. Povrch ošetřete jedním z těchto přípravků, nechte jej několik minut působit a jemně odstraňte nasáklé nečistoty.

Lze použít následující produkty:

Tím však objevy nekončí a vy sami můžete experimentovat donekonečna a třeba se stát jedním z průkopníků nové metody čištění elektrických sporáků od nečistot.

Jak vyčistit starý sporák od starého tuku; jak vyčistit a umýt připálené hořáky

Sporák je klíčovým doplňkem každé kuchyně. Při vaření se na povrchu tohoto sporáku jistě objeví mastné skvrny, které není vždy možné okamžitě odstranit.

Vyvstává tedy otázka, jak doma odstranit karbonové usazeniny a mastnotu z elektrického sporáku? Jak vyčistit elektrickou troubu?

V tomto článku se dozvíte, jak rychle toho můžete dosáhnout s minimálními nároky na úklid.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS