způsobů, jak se zbavit zápachu plastu z nové konvice

Čaj nebo káva budou chutnat skvěle, pokud budete používat kvalitní čištěnou vodu. Další tajemství. dobrá konvice. Moderní majitelé domů a kancelářští pracovníci si často vaří čaj v rychlovarné konvici. Každý, kdo spotřebič používal, ví, že voda v něm často nepříjemně zapáchá. To se často stává u nových spotřebičů. Webové stránky pro ženy „Krásné a úspěšné“ dnes svým čtenářkám poradí, jak se v nové konvici zbavit zápachu plastu a vychutnat si chutné nápoje.

Výrobní materiál: co ovlivňuje?

Materiálem pro výrobu rychlovarných konvic je obvykle plast, sklo nebo kov. Co způsobuje nepříjemný zápach?

Prvním důvodem jsou technické oleje. Při výrobě konvic z jakéhokoli materiálu se používají technické oleje. Někdy se jejich zbytky špatně odstraňují a v konvici pak dlouho zůstává štiplavý, nepříjemný zápach. Zachovává se bez ohledu na materiál konvice.

Této nákazy se můžete pokusit zbavit trojím převařením vody v konvici nebo použitím spolehlivějších prostředků, a to jak domácích, tak speciálních.

odstranit, plastovou, příchuť, konvici

Druhým důvodem je porušené těsnění. konvice se obvykle prodávají v uzavřeném sáčku, po otevření cítíme zvláštní zápach. je to vzduch z výroby, který se do sáčku dostal před jeho uzavřením.

Pokud se jedná o tento problém, můžete se zápachu snadno zbavit. stačí místnost dobře vyvětrat a konvici opláchnout, pak ji několikrát převařit a vodu vypustit. Chcete-li se problému zbavit rychleji a spolehlivěji, můžete použít speciální přípravky.

Třetím důvodem jsou barviva, změkčovadla nebo jiné složky v plastu. To je nejzávažnější důvod.

Pokud jste již v obchodě pocítili, že konvice daného modelu vyzařuje silný a nepříjemný plastový zápach, znamená to, že kvalita spotřebiče je ještě velmi žádoucí. S největší pravděpodobností není výrobce této značky široce známý nebo se jedná o levnou napodobeninu.

Pokud je příčinou samotný plast, není možné problém vyřešit, takovou konvici lze pouze vyhodit nebo vrátit zpět do obchodu, v žádném případě z ní nesmíte pít vodu. Nebezpečné látky se při ohřevu dostanou do vody. Je to nebezpečné pro vaše zdraví.

Speciální prostředky proti zápachu plastů v konvici

Elektrická konvice by neměla vydávat silný plastový zápach. Alespoň jeden, který nezmizí po dvou nebo třech převařeních. Proto výrobci čisticích prostředků nevyrábějí žádné speciální čisticí prostředky. Existují však univerzální prostředky pro odstranění nepříjemných pachů zakoupené v obchodě. jedná se o tzv. neutralizátory a absorbenty.

Důležité je ! K odstranění zápachu z plastů lze použít pouze netoxické prostředky.

Měli byste si vybrat univerzální neutralizátory, které jsou schváleny pro použití v čisticích přístrojích a kuchyňském nádobí. Příklady speciálních produktů:

 • Pohlcovač pachů Topperr do chladničky. Jedná se o perforovanou kapsli naplněnou gelovými granulemi. Přibližná hodnota Můžete ji vložit do konvice a nechat ji 24 hodin odstát.
 • TRASH BUSTER Odstraňovač zápachu má neutralizační a dezinfekční vlastnosti. Lze použít na všechny povrchy. K dispozici jako sprej a čisticí prostředek.
 • OdorGone, univerzální sprej na odstranění zápachu, zbavuje všechny pachy na molekulární úrovni a je účinný i proti chemikáliím. Po ošetření nezůstávají žádné zbytky. a vyšší.

Méně obvyklé lidové prostředky proti zápachu

Dosud popsané metody jsou mnohým známé, ale existují i další neobvyklé metody, které můžete použít k řešení zápachu. Jsou také velmi účinné, takže je můžete použít k zastavení zápachu plastu v konvici.

 • Použití koření. Například bobkový list působí proti nepříjemným pachům a konvice nesmrdí plastem. Několik listů je třeba uvařit v konvici a vodu vypustit. Po umytí konvice po proceduře by měla syntetická příchuť zmizet.
 • Mletá káva. Předem umyjte konvici a naplňte ji kávovým práškem. Díky své dobré absorpční schopnosti káva pohltí nepříjemný zápach během 10-12 hodin. Po uplynutí této doby je třeba spotřebič znovu opláchnout.
 • Cukr. Převařte vodu a přidejte několik lžiček písku. Po krátké době se roztok vypustí a konvice se znovu propláchne.
 • Sodovka Sprite. Zatímco Coca-Cola je účinná proti vodnímu kameni, Sprite je účinný proti zápachu. Nalijte plnou konvici jedlé sody a nápoj uvařte. Nechte ji ve spotřebiči 10-12 hodin a poté ji vypusťte. Rychlovarnou konvici lze používat po umytí vodou.
READ  Jak odstranit plísně z pračky

Když se vám nepodaří neutralizovat nepříjemný zápach, můžete zkusit použít komerční čisticí prostředky. Připravte si na jeho základě roztok, přidejte ho dovnitř a zapněte zařízení. Vroucí louh se vypustí, pak se konvice opláchne a důkladně umyje. Po dokončení postupu je třeba nabrat čistou vodu, převařit ji a vypustit. zápach by měl zmizet.

Nepoužívejte agresivní čisticí prostředky nebo prostředky obsahující škodlivé látky. Tím se zápach pouze zhorší a konvice se trvale poškodí. Proto si pečlivě přečtěte návod a obsah používaného pracího prostředku.

Příčiny zápachu plastů

Než se pustíme do odstraňování zápachu z konvice, zjistíme, odkud pochází. Příčiny zápachu nové konvice a jeho škodlivé účinky jsou následující:

odstranit, plastovou, příchuť, konvici
 • Olejové zbytky (technologické). Tento problém lze snadno vyřešit umytím spotřebiče.
 • Chemický, plastový zápach může být způsoben těsným, téměř vzduchotěsným uzavřením konvice. Odstraňuje se vyvětráním spotřebiče a převařením vody po zakoupení.
 • Nekvalitní, levný materiál s příliš velkým množstvím změkčovadel. Při ohřevu se do vody, kterou člověk pije, uvolňují škodlivé látky. Je lepší se takové konvice co nejdříve zbavit, protože není bezpečná pro vaše zdraví.
 • Příčinou zápachu plastu mohou být také barviva v nové konvici, která jsou přítomna ve složení hlavního materiálu. Bez důkladného opláchnutí spotřebiče je používání vody v něm ohřáté nezdravé.
 • Někdy konvice zapáchá v důsledku dlouhodobého používání. To znamená, že je třeba se ho zbavit a koupit si nového kuchyňského pomocníka. Kousky rozbitého plastu se do lidského těla dostávají při vaření vody spolu s čajem nebo kávou, které pijete.

Po zvážení příčin zápachu z plastů vyvstává logická otázka: je vůbec možné používat takové spotřebiče?? Ano, můžete. Je však důležité dodržovat pravidla správného používání:

 • Nenechávejte vodu po varu v konvici.
 • Vodu již nevařte.
 • Ohřívejte jen tolik vody, kolik okamžitě potřebujete.

Pokud si myslíte, že je váš spotřebič vyroben z kvalitního materiálu a přečetli jste si všechna bezpečnostní opatření při jeho používání, můžete se pokusit zbavit konvice zápachu plastu.

Použití nástrojů

Metoda odstranění zápachu pomocí citronů se skládá z několika kroků.

 • Naplňte konvici vodou až po maximální hladinu.
 • Rozkrojte 2-3 půlky citronů a vymačkejte je do konvice.
 • Rozmačkejte vymačkané půlky a přidejte je do vody.
 • Zapněte konvici a přiveďte vodu k varu.
 • Když je konvice vypnutá, nechte citronový roztok uvnitř po dobu 24 hodin.
 • Celý postup opakujte po 24 hodinách.
 • Opláchněte konvici čistou vodou.

Použití kyseliny citronové místo citronu je podobné. Do plné konvice přidejte jednu polévkovou lžíci kyseliny.

Tento postup často stačí k odstranění zápachu plastu a gumy. Pokud je v konvici stále cítit syntetické aroma, můžete metodu zopakovat nebo použít jiné prostředky.

Metoda jedlé sody

Zápachu se můžete zbavit také pomocí jedlé sody. Tato metoda je časově méně náročná a skládá se z následujících kroků.

 • Do konvice přidejte tři lžíce jedlé sody.
 • Nalijte vodu a zapněte spotřebič.
 • Když se roztok jedlé sody vaří, počkejte, až vychladne, a znovu ho převařte.
 • Vylijte vodu a konvici umyjte.
READ  Co na kůži po laserové epilaci

Metoda s použitím octa

Při použití octa k odstranění zápachu nepoužívejte kyselinu octovou. To může konvici zničit, zejména pokud to přeženete, a stane se nepoužitelnou. K odstranění zápachu použijte 9% stolní ocet.

 • Do konvice nalijte půl šálku octa.
 • Napusťte vodu až po maximální hladinu.
 • Zapněte konvici, počkejte, až bude roztok horký, ale ne vařící, a konvici vypněte.
 • Octový roztok slijte a spotřebič opláchněte.

Pokud nemáte doma jedlou sodu, citron nebo ocet, můžete se pokusit odstranit zápach pomocí čisticích prostředků na bázi alkalické vody. Podobné produkty se používají k čištění různých typů varných ploch.

Způsoby odstranění zápachu plastů

Není těžké vyřešit otázku, jak se zbavit výrobního zápachu plastu v konvici. Stačí konvici vypláchnout studenou vodou a nechat ji 2-3 dny otevřenou. Poté převařte konvici s vodou, kterou je vhodné následně vypustit. Konvice je nyní připravena k použití. Ještě snadněji lze odstranit stopy technologického oleje. Konvici propláchněte horkou vodou a převařte v ní vodu, která se nebude znovu používat.

Pokud taková manipulace nepomůže, můžete použít lidové metody k odstranění nepříjemných pachů nových kuchyňských spotřebičů.

Citron nebo kyselina citronová

Na jedno čištění budete potřebovat 2 sáčky kyseliny citronové nebo 2-3 citrony, které je třeba nejprve nakrájet na malé klínky. Ponořte citron do konvice, naplňte ji vodou až po vrch a vařte. Obsah konvice se poté nechá 12 hodin odmočit, konvice se opakovaně vyvaří, vypustí a spotřebič se zevnitř opláchne studenou vodou.

Tato metoda je jednoduchá a spolehlivá, ale má určité kontraindikace. Kyselina může způsobit korozi některých plastových dílů a zanechat skvrny na kovových dílech. Zpravidla se to týká levných kuchyňských spotřebičů, které používají nekvalitní komponenty.

Důležité: Nezvyšujte kyselost v naději, že se rychleji zbavíte nepříjemné vůně. Vysoká koncentrace citronové šťávy může způsobit značné poškození nejlepších a nejdražších spotřebičů.

Bobkový list

Výborným pomocníkem v boji proti nepříjemným pachům je také bobkový list. Princip činnosti je prakticky totožný s předchozí verzí:

 • Do konvice ponořte 10-15 bobkových listů;
 • Naplňte ji vodou až po maximální hladinu;
 • převařte vodu;
 • Vodu s vavřínovým listem nechte 2 až 3 hodiny odstát;
 • Odvar znovu povařte a opět nechte 2 hodiny odstát;
 • vypustit tekutinu;
 • Opláchněte vnitřek studenou vodou.

Jedlá soda a ocet proti zápachu

Co dělat, když je rychlovarná konvice cítit plastem, ale nemáte po ruce bobkový list ani citron?? Pomoci může ocet nebo obyčejná jedlá soda.

Tři až čtyři polévkové lžíce jedlé sody na dva litry vody. Vařte konvici, dokud není plná. Roztok nechte 2-3 hodiny odstát a znovu jej převařte. Poté je třeba vodu vypustit a konvici důkladně vypláchnout.

Octový roztok nevařte, ale jednoduše zahřejte vodu na teplotu asi 80-90 °C. Roztok nechte vychladnout a poté postup 2-3krát zopakujte. Tento recept používá jak ocet (2 lžíce), tak stolní ocet (100-150 ml). Výpočty jsou uvedeny pro 2-3litrovou konvici.

odstranit, plastovou, příchuť, konvici

Sycené nápoje

Existuje několik exotických způsobů, jak odstranit přetrvávající zápach plastu z konvice. Patří mezi ně používání sycených nápojů. Nejoblíbenější jsou Sprite a Coca-Cola. Obsahují kyselinu citronovou a další složky, které pomáhají bojovat s problémy, jako je vodní kámen, nečistoty a nepříjemný zápach. Recept je velmi jednoduchý. konvici je třeba naplnit nápojem až po vrch a vařit. Po vychladnutí zopakujte postup ještě 1 až 2krát. Po vyčištění se konvice opláchne tekoucí vodou.

Cukr

Navzdory pochybným předpovědím může cukr pomoci i s problémem nepříjemného zápachu z nové konvice. V tomto případě je třeba připravit sladký roztok a do hrnce přidat 70-100 gramů. cukr. Vodu stačí jednou převařit, nechat vychladnout a vylít. Mezi nepříjemné momenty tohoto postupu patří stopy spáleného cukru na spirále nebo stěnách konvice, které se obtížně odstraňují lehkým opláchnutím.

Existuje několik dalších oblíbených metod, jak odstranit zápach plastu z nové konvice. Ti odvážnější mohou vyzkoušet povrchově aktivní látky. Ve většině případů slibují dobrý účinek, ale vyžadují důkladnější a delší oplachování. Solný nálev z kysaného zelí je bohatý na kyseliny, takže se snadno zbavíte jakékoli chuti kromě vlastní. Doporučuje se také vařit solný roztok v konvici, který bude během procedury nepříjemně zapáchat, po skončení procedury bude viset ve vzduchu a budete ho z konvice těžko odstraňovat.

Nejjednodušším doporučeným prostředkem je aktivní uhlí, které nevyžaduje vaření ani jinou manipulaci. Stačí ji položit na dno a poté konvici pevně přikrýt utěrkou nebo plastovou fólií. Po 24 hodinách se aktivní uhlí odstraní a konvice se propláchne.

READ  Jak odstranit zámek z plynového potrubí

Jak bojovat proti zápachu plastů

Pokud je vaše nová konvice cítit plastem, použijte osvědčené prostředky k jeho odstranění:

 • Vezměte šťávu ze 3-4 citronů a nalijte ji do konvice. Naplňte konvici vodou až po okraj a vařte ji. Nechte v něm tekutinu 24 hodin a pak ji znovu převařte. Pokud je stále cítit po plastu, postup několikrát opakujte.
 • Můžete také použít citronovou kůru. Naplňte jím konvici do poloviny jejího objemu. Zalijte čistou vodou a přiveďte k varu. Pokud nepříjemný zápach přetrvává, postup opakujte.
 • Můžete vzít 2 polévkové lžíce 9% roztoku kyseliny octové nebo 100 g stolního octa, přidat vodu do konvice a přivést k varu. Po takovém čištění již nebude vonět po plastu. Po skončení postupu konvici důkladně opláchněte, aby se ocet nedostal do nápojů.
 • Vezměte 3 lžíce jedlé sody, rozpusťte ji ve vodě, nalijte do konvice a přiveďte k varu. Pokud zápach přetrvává, je třeba postup několikrát opakovat. „Plastový“ zápach by měl zmizet.

Použití těchto metod by mělo odstranit zápach plastu. Pokud je konvice také cítit plastem, znamená to, že byl použit plast, který není vhodný pro potraviny, a měl by být vrácen nebo vyhozen. Používání takové konvice je zdraví škodlivé!

Tip na údržbu

Přítomnost zápachu v nové konvici je běžným jevem u výrobků, které nebyly používány. Nedá se říct, zda se neztratí, a proto je při výběru důležité hledat spotřebič bez závad. Ačkoli je to obtížné, je možné rizika minimalizovat.

První věc, které je třeba se vyhnout, jsou pochybné levné spotřebiče. Je vyrobena z nekvalitního plastu, a proto byste se měli okamžitě postarat o to, jak z konvice odstranit zápach plastu. Podle odborníků je nejlepší zvolit spotřebiče z nerezové oceli. Materiál neovlivňuje chuť vody, je trvanlivý a odolný. Kromě toho je plášť z nerezové oceli lépe odolný vůči teplu a čisticím prostředkům.

Bez ohledu na to, jak kvalitní je konvice, vyžaduje pečlivou údržbu. jeho vlastnosti závisí na materiálu, z něhož je vyroben. Nerezová ocel, sklo a plast vyžadují odlišné přístupy. Vnitřek konvice je třeba pravidelně čistit, odstraňovat vodní kámen, pravidelně ji větrat a důkladně oplachovat.

Dnes si již nelze představit kuchyň nebo kancelář bez rychlovarné konvice, takže problém nepříjemného zápachu je mnoha lidem známý. Lidé používají různé způsoby odstranění, z nichž každý je svým způsobem dobrý. Nejlépe pomocí lidových prostředků, protože jsou nejbezpečnější možností.

Péče o oblečení zabraňuje nepříjemnému zápachu a znečištění

Chcete-li se vyhnout nepříjemným pachům, je lepší zvolit spotřebič z nerezové oceli

| Denial of responsibility | Contacts |RSS