Jak se rychle zbavit zápachu v multifunkčním vařiči

Stále více žen v domácnosti používá k vaření multifunkční vařič. S multifunkčním vařičem můžete v krátkém čase připravit různé pokrmy a potěšit rodinu chutným a zdravým jídlem. Můžete v něm uvařit polévku, uvařit hlavní jídlo nebo upéct voňavé sušenky na čaj.

Po zakoupení multifunkčního vařiče můžete cítit gumu nebo plast. Jeho štiplavý zápach se vstřebává do vařeného jídla. Nepříjemný zápach většinou zmizí po několika použitích. Zápach v multifunkčním hrnci se může objevit ve dvou případech: při použití nového spotřebiče a po vaření.

Příčiny zápachu

Než se pustíte do boje proti zápachu, musíte nejprve zjistit jeho příčinu a zdroj. Moderní „zařízení“ v podobě multicookeru zbavuje hostitelku nevyhnutelného „stání“ u sporáku a neustálé kontroly vaření, čímž uvolňuje čas a energii pro jiné, důležitější a zajímavější věci. Zároveň multifunkční hrnec pomáhá připravovat různé pokrmy, aniž by kuchyň byla zahlcena špinavým nádobím, což umožňuje hostitelce být kreativní a potěšit rodinu nebo hosty novými a zajímavými pokrmy. V prvním chodu to mohou být polévky a boršč, ve druhém různé kaše, pilaf, masové a rybí pokrmy. Jako dezert můžete v multicookeru upéct lahodný quiche, cheesecake nebo dokonce bochník.

Zde vzniká potřeba odstranit nepříjemné pachy, aby nekazily zvláštní chuť potravin.

Odhalte zdroje zápachu ve svém multifunkčním vařiči Redmond.

Zdroj:

Tovární zápach maziva, gumy nebo plastu. Tyto chemické pachy uvolňované gumovými těsněními nebo plastovými díly mohou nasáknout do vařeného jídla a zcela zničit jeho chuť.

Zdroj:

Jednoduché a prosté jsou vůně koření používaného při vaření. Někdy jsou tak silné, že pouhé umytí mísy multicookeru nepomůže problém vyřešit.

Zdroj:

Saze a mastnota. Není žádným tajemstvím, že z potravin, které se vaří jako hlavní jídlo, se občas uvolňuje tuk, který se může také spalovat. Špínu je třeba ihned odstranit, aby nezkazila chuť následného pokrmu.

Po identifikaci a vyřešení zdrojů zápachu je třeba je odstranit.

Několik dalších nápadů na odstranění zápachu:

Důležité! Pokud má pánev keramický povlak, není tato metoda vhodná, protože multifunkční hrnec může ztmavnout.

 • Nepříjemný zápach z multicookeru pomůže odstranit roztok soli nebo sody, kterým mísu několikrát vypláchnete. Za tímto účelem rozpusťte 1 lžičku jedlé sody nebo soli v jednom litru vody a vařte půl hodiny v parním režimu.
 • Hrubá mořská sůl může být velmi účinná. Naplňte dno mísy multicookeru malým množstvím této látky a zahřívejte 10 minut. Poté hrnec přiklopte pokličkou a nechte ho přes noc vychladnout. Ráno opláchněte a osušte mísu multicookeru.
 • Můžete také použít všechny prostředky dohromady a nepříjemný zápach bude určitě nadobro pryč. V míse multicookeru uvaříme nadrobno nakrájený kořen celeru, přidáme špetku mletého černého pepře a na kousky nakrájený citron. Po tomto postupu otřete pánev suchou utěrkou.
 • Případně můžete po každém vaření převařit vodu s plátkem citronu. Zápach předchozího jídla se pak eliminuje přípravou dalšího pokrmu.
READ  Lze polypropylen umístit na držák na ručníky?

Pomůcky pro odstranění nepříjemných pachů

Vůně čerstvého citronu a kyselina, kterou obsahuje, nejenže pomůže odstranit zápach z nového multicookeru, ale také osvěží výrobek po vaření ryb a kořeněných jídel. Chcete-li ji vyčistit, nalijte 2 litry vody a nakrájejte půl citronu na klínky, poté zapněte na půl hodiny parní režim. Místo přírodního ovoce lze použít kyselinu citronovou. Jedna čajová lžička prášku na stejné množství vody.

Nejjednodušší a nejbezpečnější způsob, jak se zbavit „technického“ zápachu z nového multifunkčního vařiče, je půl hodiny vařit vodu v míse spotřebiče. Vroucí voda pohlcuje pachy a dezinfikuje interiér, ale někdy je třeba proces 1-2krát opakovat, abyste se pachů zbavili úplně.

Pro zvýšení účinku varu můžete do vody přidat lžíci 9% octa nebo nasekaný celer či kořen zázvoru. Na konci postupu je třeba mísu multicookeru opláchnout studenou vodou a otřít suchým hadříkem.

Má schopnost neutralizovat téměř všechny pachy a najdete ho v každé kuchyni. Vyčistěte nový multicooker hadříkem namočeným v 9% roztoku octa a pečlivě otřete vnitřní povrch mísy a zejména silikonové těsnění. Postup je však třeba provádět velmi opatrně, protože výrobek nesmí přijít do styku s topnými tělesy spotřebiče. Po ošetření je třeba zbytky octa opláchnout tekoucí vodou.

Skvělý přírodní absorbent. přírodní káva. pomůže zbavit váš multifunkční vařič Redmond nebo jakýkoli jiný model zápachu. K tomu je třeba rozemlít několik kávových zrn, nasypat je do malé nádoby, položit ji na dno mísy multicookeru, zavřít víko a nechat přes noc.

Boj proti zápachu plastu v novém spotřebiči

Až si nový spotřebič přinesete domů a vybalíte ho, nejenže vás potěší nepříjemný zápach plastu, ale budete se s ním muset vypořádat. Podívejme se na několik běžných prostředků, které pomáhají potlačit nepříjemný zápach.

Kyselina citronová

Když nové spotřebiče zapáchají, pomůže kyselina citronová nebo čerstvý citron. Do mísy spotřebiče nalijte litr čisté vody a přidejte do ní kyselinu citronovou nebo nakrájený citron. Poté nastavte parní program na půl hodiny a zapněte multifunkční vařič. Po uplynutí doby slijte citronovou vodu a umyjte mísu.

Ocet

Tento prostředek je poměrně účinný, pokud má spotřebič specifický zápach, například plastu. Ocet lze použít k odstranění zápachu z multifunkčního vařiče dvěma způsoby.

 • Navlhčete hadřík 9% octem a otřete jím mísu a víko spotřebiče. Zvýšenou pozornost věnujte silikonovému těsnění na víku. Je také vhodné vyčistit vnější část multifunkčního vařiče.
 • Naplňte džbán litrem vody a přidejte lžíci octa. Poté, stejně jako v případě kyseliny citronové, nastavte parní hrnec na půl hodiny na vaření v páře.
READ  Z odsavače par vychází zápach od sousedů

Gel na mytí nádobí

Pokud spotřebič zapáchá, zkuste použít prostředek na mytí nádobí. To vyžaduje odstranění těsnicí gumy z víka spotřebiče. Po vyjmutí ji důkladně umyjte houbou se saponátem a poté opláchněte čistou vodou. Po otření gumy ji vraťte na místo. Nepokládejte jej na mokré místo, aby se na topné těleso nedostala vlhkost.

Tyto metody se snadno používají a jsou velmi účinné. Pomocí nich se zbavíte nepříjemného zápachu syntetických plastů a gumy, který je vlastní novým spotřebičům.

Čištění a odstraňování pachů v multifunkčním vařiči

Při čištění multicookeru dodržujte jedno základní pravidlo: nikdy nepoužívejte drátěnky nebo jiné abrazivní prostředky, houbičky s drsným povrchem. Mohou poškrábat, poškodit povrch spotřebiče. Použijte měkký hadřík nebo houbu namočenou v jemném mycím prostředku, například v gelu na mytí nádobí.

Jak se zbavit zápachu z multifunkčního vařiče jeho důkladným vyčištěním:

 • Vypnutí spotřebiče.
 • Omyjte všechny díly gelem na mytí nádobí. Spotřebič nečistěte horkou vodou bezprostředně po použití.
 • Vnitřní stěny vyčistěte měkkým hadříkem nebo houbičkou a speciálním čisticím prostředkem pro multifunkční vařiče a mikrovlnné trouby nebo jinou vhodnou látkou. Pokud se na pánvi nacházejí přichycené nebo připálené zbytky jídla, můžete je odstranit pomocí speciálního čisticího spreje. V případě odolných skvrn převařte v multifunkčním vařiči vodu (několik minut). to pomůže změkčit skvrny, které vydávají zápach.
 • Nyní odstraňte mastné usazeniny nebo zbytky jídla kolem těsnění dveří. To lze provést pomocí houby.
 • Vnější stranu spotřebiče otřete vlhkým hadříkem s vhodným čisticím prostředkem. Dávejte pozor, abyste látku příliš nenamočili. Nedovolte, aby se do větracích otvorů dostala voda. Nenamáčejte ovládací panel.
 • Skleněné povrchy lze leštit citronovou šťávou nebo octem zředěným vodou.
 • Otřete multicooker do sucha.

Dvojitá síla citronu a pomeranče

Výrobci Virpul a Redmond doporučují odstranit zápach citronem a pomerančem.

odstranit, plastový, zápach, multifunkčního, vařiče

Vložte plátky citrusů do mísy multicookeru, naplňte je vodou a zapněte přístroj na 30 minut. Pomeranč zachycuje mastnotu, citron odstraňuje zápach, pára změkčuje a odstraňuje nečistoty (které pak lze snadno odstranit houbou).

Univerzální čisticí prostředek

Domácí univerzální čisticí prostředek je praktickým prostředkem, který mnoho hospodyněk oceňuje pro jeho schopnost zbavit se zápachu ryb, odstranit zápach plastů z nového multifunkčního vařiče. Postup výroby je velmi jednoduchý.

K výrobě roztoku budete potřebovat:

 • 1 l teplé vody;
 • 1 polévková lžíce. л. jedlá soda;
 • 1 polévková lžíce. л. ocet;
 • Několik kapek esenciálního oleje (lze použít citrusy, borovicovou vůni, skořici, levanduli).

Smíchejte přísady, nalijte tekutinu do rozprašovače a postříkejte vnitřek spotřebiče. Po 15 minutách otřete vlhkým a poté suchým hadříkem.

Důležité! Roztok s esenciálními oleji lze použít na jakýkoli varný povrch. Osvěžuje místnost, příjemně ji provoní a dodává jí vůni.

Původ zápachu

Zápach v multifunkčním vařiči se může objevit v několika případech:

 • Nový spotřebič se vyznačuje plastovým zápachem, který po několika dnech používání sám zmizí.
 • Po vaření potravin se specifickým aroma (např., ryby), je často cítit přetrvávající zápach z vařeného jídla.
 • Pokud v multifunkčním vařiči vaříte jídlo delší dobu, aniž byste ho vyčistili, získá zatuchlý zápach.
READ  Jak odstranit plíseň z pračky

Odstranění zápachu z nového spotřebiče

Nikdy nepoužitý spotřebič může vydávat přetrvávající zápach gumy a plastu. Obavy hostesek, že se dostane i do jídla, jsou pochopitelné. Problém můžete odstranit pomocí jedné z následujících možností.

 • Do hrnce nalijte litr vody a přidejte lžíci čerstvě vymačkané citronové šťávy (můžete ji nahradit práškovou kyselinou citronovou). Poté se parní hrnec přepne na půl hodiny do provozního režimu „Steam“. Obvykle tato metoda stačí k odstranění cizího aroma.
 • Pomáhá také ocet (9% ocet). Namočte do něj vlhký hadřík a otřete celý spotřebič, ale nedotýkejte se topného tělesa.
 • Zápach může odstranit i ocet. ve stejné koncentraci dvou lžiček octa zředěných v litru vody.
 • Někdy také stačí pouhé opláchnutí pomocí mycího prostředku. Nejprve odstraňte silikonové těsnění z víka (to je to, které obvykle „zapáchá“) a důkladně ho opláchněte pod tekoucí vodou. Na místo by se měla vrátit až po vyschnutí.

Podivnému a zvláštnímu zápachu můžete předejít již v počáteční fázi nákupu spotřebiče kontrolou těsnicího materiálu. Nejlevnější verze často vydávají zápach. pak je okamžitě vyhoďte. Zápach z plastů může vznikat také v důsledku vadného nádobí. Při prvních příznacích by měl být spotřebič odeslán k výměně.

Jak se zbavit zápachu plastu v novém multifunkčním vařiči

Nově zakoupené levné spotřebiče jsou často charakteristicky cítit plastem nebo gumou. V průvodní dokumentaci k výrobku výrobci vysvětlují, že specifický zápach není známkou poruchy. Nepříjemný zápach unikne sám. K tomu dochází po 2-3 třech dnech používání.

Pokud se chcete zápachu zbavit rychleji, měli byste mísu multifunkčního vařiče umýt mycím prostředkem a převařit v ní vodu. Silikonové těsnění na víku je třeba odstranit, ošetřit čisticím prostředkem pro domácnost a opláchnout pod tekoucí vodou. Po zaschnutí ji vraťte na místo.

odstranit, plastový, zápach, multifunkčního, vařiče

Preventivní opatření

Abyste zabránili opětovnému vzniku nepříjemného zápachu po čištění a zkažení vařených potravin, dodržujte doporučení pro péči o multifunkční vařič. Nejsou složité:

 • nenechávejte vařené jídlo v hrnku, ale přendejte ho do jiné nádoby;
 • nezavírejte multicooker po ukončení vaření;
 • Neumisťujte spotřebič do blízkosti radiátoru. teplé prostředí je příznivé pro vznik bakterií.

Pokud pochybujete o platnosti těchto pravidel, uložte do multicookeru pomerančovou nebo citronovou kůru. Po uvaření můžete také naplnit hrst kávových zrn. V takovém případě se ze spotřebiče line příjemná vůně a nevznikají žádné problémy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS