odstranit, plísně, pračky

Jak se snadno zbavit zápachu a plísní v pračce?

Nyní, když už víme, kde se plíseň v pračce skrývá a odkud pochází, čekají na všechny dobré zprávy. Nyní je čas zjistit, jak odstranit plíseň z pračky. Ukázalo se, že s ním lze bojovat a snadno ho porazit. Nepotřebujete časově náročné a drahé nástroje. Je k dispozici všem a v každé domácnosti.

Recept s jedlou sodou

Tato metoda je účinná v případě, že se jedná o to, jak vyčistit pračku od zápachu plísní. Jedlá soda je obzvláště dobrá při odstraňování zápachu.

 • Zřeďte sklenici jedlé sody ve stejném množství vody.
 • Směs se nanáší na všechna přístupná místa uvnitř, na dveře a do prostoru pro prášek.
 • Po 2 hodinách spusťte praní bez prádla v úsporném režimu.

Jak odstranit plíseň z automatické pračky pomocí octového roztoku

Láhev octa najdete v každé domácnosti. To je užitečné, protože kyselina účinně odstraňuje plísně z gumy pračky. Postačí koncentrace 9 %.

 • Do zásuvky na prací prostředek se nalije pouze půl šálku tekutiny.
 • Aktivace programu pro silně znečištěnou bílou barvu.
 • Pokud vám spotřebič oznámí, že voda dosáhla limitu, přerušte praní na 1 hodinu. Poté stroj znovu spusťte.

Tato metoda je obzvláště užitečná, protože nejenže odstraňuje plísně v pračce, ale zbavuje ji i vodního kamene.

Kyselina citronová může pomoci zbavit se plísní

Je důležité, že tato potravinářská přísada se používá jako prostředek k čištění pračky od plísní.

K odstranění plísní v pračce použijte prací prostředek připravený v obchodě

V obchodě s čisticími prostředky pro domácnost je k dispozici spousta prostředků, které vám pomohou vyřešit problém s plísněmi.

P pro dlaždice, které také často plesniví. Nebo tekutiny a gely na toaletní mísu, které zároveň s čištěním bojují proti bakteriím.

 • Přípravek aplikujte v koncentraci uvedené na obalu na místa, kde hrozí nebo může hrozit vznik plísní.
 • Nakonec je nutné, aby pračka běžela nepřetržitě na volnoběh.

Existuje však skvělý, osvědčený a levný prostředek proti zápachu v pračce s antibakteriálním účinkem. Můžete si ji koupit za zlomek ceny (od výrobce) zde.

Rady pro nejtěžší případy

Všechny odstraňovače plísní z praček jsou dobré a obvykle problém vyřeší. Pokud se to nepodaří, musíte použít síran měďnatý.

 • Rozpusťte 5 g látky v 1 litru vody.
 • Otřete vše uvnitř pračky a nechte 3 hodiny působit.
 • Poté spusťte cyklus máchání, který by se měl opakovat celkem dvakrát.

Vzhledem k tomu, že se jedná o jedovatou chemikálii, používejte rukavice a respirátor.

Zajímavé : Jak se zbavit zatuchlého zápachu doma i na zahradě

Kde se plísně objevují?

Růst plísní na pryžových částech dávkovače je obvykle způsoben následujícími faktory:

 • Vlhkost. Tento spotřebič se obvykle instaluje v koupelně. Pravidelně vysoká vlhkost vzduchu je hlavní příčinou vzniku plísní. Abyste minimalizovali růst plísní uvnitř bubnu, měli byste vždy po praní otevřít dvířka spotřebiče a vyvětrat jej.
 • Teplo. Černé znečištění vzniká rychleji při vyšších okolních teplotách. Stimuluje také teplá voda používaná k mytí.
 • Dirt. Předměty v bubnu automatické pračky a sušičky neustále přenášejí bakterie a spory. Je příznivým prostředím pro tvorbu plísní a zápachu.

Pokud je z bubnu cítit zápach a na některých místech se objevují černé skvrny, je třeba okamžitě jednat. Než se však podaří houbu vymýtit, je třeba ji najít. Někdy je tento úkol poněkud složitý. Plíseň se vyvíjí převážně v

READ  Jak se zbavit zápachu z pračky

Ignorování černé plísně uvnitř domácího spotřebiče není dobrý nápad. Tyto mikrospóry vedou k místním a celkovým alergickým reakcím. Zejména způsobují svědění, zčervenání kůže, olupování. V závažných případech může plíseň způsobit Pschycosis (Quinckeho edém) nebo těžší kopřivku. Kromě toho houba negativně ovlivňuje dýchací orgány. Pravidelně se vyskytující spory pronikají do dýchacího systému a způsobují zánět průdušek, zápal plic, zhoršení nebo rozvoj průduškového astmatu.

Většina plísní se hromadí mezi gumičkami, které oddělují průzor od bubnu. Často zde zůstávají drobné nečistoty a trvá dlouho, než se voda odpaří. Pračku můžete zbavit plísní a nečistot pomocí několika lidových prostředků a řady pracích prostředků.

Opravné prostředky

Název produktu Více informací na
Lidové prostředky
Kyselina citronová Doporučuje se smíchat kyselinu citronovou s pracím práškem v poměru 1:2. Směs zřeďte vodou na kašovitou konzistenci a naneste na postižená místa. Po 24 hodinách tekutinu opláchněte teplou vodou.
Síran měďnatý Navlhčete měkký hadřík tekutinou. Otřete prvky spotřebiče hadříkem a poté je opláchněte vlažnou vodou a mýdlem.
Chemikálie pro domácnost
Bělidlo Rychlým způsobem, jak se houby zbavit, je použití přípravku Belitina. Plíseň se „bojí“ jakékoli formy chlóru a v mžiku zmizí. Z bezpečnostních důvodů je nejlepší nosit rukavice a obličejovou masku.

Důkladně otřete pryžové těsnění. Zejména vnitřek příslušenství. Musí se čistit měkkým hadříkem omotaným kolem prstu. Vyčistěte dvířka spotřebiče. Lze použít jakýkoli mycí prostředek: mýdlo, gel na mytí nádobí, čistič skla. Vyperte prádlo

Pro zaručené odstranění plísní je důležité spustit prací cyklus na maximální teplotu bez předpírky prádla. Pro dosažení nejlepších výsledků můžete do vody přidat trochu bělidla

„Stanoviště“ plísní v pračce

Existuje pět míst ve stroji, která jsou nejvíce ohrožena plísněmi

Pračku je třeba vyčistit od plísní. Při sebemenším výskytu plísní (zápach, plíseň) je třeba s nimi okamžitě bojovat. V opačném případě se může rozšířit a poškodit spotřebič.

Existuje mnoho různých způsobů, jak se zbavit plísní v pračce. Zde je podrobný pohled na každou z nich.

Proč se objevují houby?

Kolonie plísní se mohou rychle rozrůstat, takže chcete-li s nimi úspěšně bojovat, musíte zjistit, co je příčinou problému:

 • Vysoká vlhkost. To platí jak pro vlhkost v místnosti, kde je pračka instalována, tak pro samotnou pračku. Nevypláchnutá a suchá nádrž na prací prostředek, nesprávná péče o buben a těsnění způsobují vznik plísní a hniloby.
 • Nesprávné použití oplachovacího prostředku. Po praní s vonnými pracími prostředky je třeba pračku přepnout na extra máchání. Změkčovač tkanin zanechává na povrchu mastný film, který je živnou půdou pro plísně.
 • Praní s prášky bez bělidla. Bělící prostředky mají dezinfekční účinek. bojují proti bakteriím a plísním.
 • Rychlé praní ve studené vodě. Krátký cyklus znamená úsporu času a energie, ale také poškození pračky. Praní při nízkých teplotách ponechává spotřebič dlouho bez dezinfekce a nízké teploty podporují vznik plísní. Prádlo se musí pravidelně prát při teplotě nejméně 60 °C.
 • Víko nechte pevně zavřené. V bubnu není žádné větrání a povrchy nevysychají.

Jak se zbavit plísní v pračce pomocí bělidla

Poté otřete díly suchým měkkým hadříkem. Otevřete dvířka spotřebiče na 24 hodin. Nádobu vyjměte a vysušte.

Jak vyčistit pračku

Pokud je stroj zvenku čistý a těsnění, buben a zásobník jsou zbaveny i drobných usazenin, ale zápach plísně je stále cítit, je pravděpodobné, že se plíseň usadila na vnitřních částech.

V takovém případě se k boji proti houbě doporučují následující domácí prostředky:

Do části s práškem nasypte 200 g jedlé sody a přidejte 10 tablet peroxidu. Nastavte spotřebič na dlouhý prací program a zvolte maximální teplotu.

READ  Jak odstranit zápach nafty z pračky

Pračka se sušičkou by měla být v provozu intenzivně půl hodiny. poté je třeba spustit cyklus máchání.

Po skončení volnoběžného cyklu je vhodné vyjmout odnímatelné části a položit je na hadřík, otřít stěny bubnu suchým hadříkem a vyjmout a opláchnout filtr.

Do nádoby na prášek nalijte 200 ml stolního slaného octa a zapněte pračku na 90 °C. Tím se z pračky a všech jejích vnitřních částí odstraní nečistoty, plísně a případný zápach.

Po skončení programu otřete všechny povrchy suchým hadříkem a pračku se sušičkou znovu zapněte na vysoké otáčky, ale bez pracího prostředku.

Připravte si kaši z jedlé sody a vody, působte na gumové těsnění, stěny bubnu, nádobu a další přístupné části. Nechte přípravek na povrchu spotřebiče působit 30 minut, poté naplňte balení sody do nádoby na prášek a zapněte spotřebič na vysokou teplotu.

Hydrogenuhličitan sodný je velmi účinný čisticí prostředek a odstraňuje také plísně a pachy vlhkosti, aniž by poškodil různé materiály.

Jak vyčistit pračku snadno a rychle. Návod na odstranění zápachu z pračky.

Bělidlo je oblíbený a levný výrobek, který se hojně používá v domácnosti a díky vysokému obsahu chlóru dokáže mimo jiné odstranit plísně a zatuchlinu z pračky.

Naplňte celou láhev pracího prostředku. 900-1000 ml. do přihrádky na prášek a přepněte na nastavení vhodné pro těžko odstranitelné nečistoty. Po 2 až 2,5 hodinách provozu by měl být program nastaven na 1-2hodinovou pauzu. Tím je zajištěno kompletní vyčištění všech dílů a vyčištění nádrže stroje.

Po uplynutí této doby je třeba pokračovat v praní a do přihrádky na máchadlo přidat litr 9% stolního octa a spustit cyklus máchání.

Po vyčištění nechte spotřebič 2 až 3 dny důkladně vyschnout pootevřenými dvířky.

Takový přípravek zcela odstraní plísně v pračce, aniž by dal plísním možnost růstu, ale metoda je poměrně agresivní a neměla by se používat častěji než jednou za 6 měsíců.

Další silně účinný prostředek proti plísním, který by měl být použit v závažnějších případech. Domestos je silný dezinfekční čisticí prostředek, jehož použití vyžaduje použití gumových rukavic a povinné větrání místnosti po zákroku.

Naneste gel na buben a otřete jím namočenou houbičkou gumové těsnění. Dveře by měly být zavřené a ponechány po dobu 3-4 hodin.

Po uplynutí této doby spusťte cyklus máchání a přidejte do pračky 3 lžíce pracího prostředku.L kyseliny citronové. Na konci procesu je třeba přepnout na režim mytí, který zvýší teplotu vody na 90 stupňů. Do nádoby na prášek vložte 200 g „limonky“.

Vyčistěte buben a nechte dvířka otevřená, aby se mohl vyvětrat. Tato metoda nejenže odstraní plíseň a zápach, ale navíc kyselina citronová odstraní veškeré inkrustace, které se na topném tělese vytvoří.

Pokud během provozu pračky uslyšíte chrastění nebo jiný hluk, musíte proces zastavit a odstranit uvolněné částečky nánosu z odtokové hadice.

Kromě domácích prostředků můžete použít speciální průmyslové prostředky pro boj proti plísním. „Bugy proti plísním“, „Deo proti plísním“, „Savo“ a další, přičemž se zaměřte na pokyny uvedené výrobcem.

Doporučujeme shlédnout video k tomuto článku.

Vystudoval střední školu fyziky a matematiky a uměleckou školu. Vystudoval ekonomii, titul v oboru řízení inovací. Pracovník na volné noze. Ženatý, aktivně cestující. Zajímá se o buddhistickou filozofii, má rád transsexualismus a miluje středomořskou kuchyni.

Nalezena chyba? Označte text myší a stiskněte tlačítko :

Existují speciální pasti na moly. Lepkavá vrstva, kterou jsou potaženy, obsahuje přidané samičí feromony, které přitahují samce. Přilepením na past jsou vyřazeni z procesu rozmnožování, což vede ke snížení populace molů.

Nejen talíře a šálky lze mýt v myčce na nádobí. Plastové hračky, skleněné kryty luceren a dokonce i špinavou zeleninu, jako jsou brambory, lze doplnit, ale ne mycími prostředky.

READ  Co znamená chyba ue u pračky

Napnuté stropy z PVC fólie snesou 70 až 120 litrů vody na 1 m2 (v závislosti na velikosti, napnutí a kvalitě fólie). Takže se nemusíte obávat úniku vody od sousedů z horního patra.

Čerstvé citrony se hodí nejen na čaj: pomocí napůl rozkrojených citrusových plodů vyčistěte skvrny z povrchu akrylátové vany. Případně můžete provést rychlé mytí v mikrovlnné troubě pomocí nádoby s vodou a plátků citronu po dobu 8 až 10 minut při maximálním výkonu. Jakmile se nečistoty rozpustí, stačí je setřít houbou.

odstranit, plísně, pračky

Šetrné používání pračky může způsobit nepříjemný zápach. Praní při teplotách nižších než 60 ℃ a krátké máchání umožňuje plísním a bakteriím ze špinavého oblečení zůstat na vnitřním povrchu a aktivně se množit.

Nejjednodušší způsob, jak odstranit vodní kámen a usazeniny ze železné desky, je použití kuchyňské soli. Na papír nasypte silnou vrstvu soli, zahřejte žehličku na maximum a několikrát přejeďte žehličkou po solné podložce a lehce přitlačte.

Pokud se na vašich oblíbených věcech objeví první známky žmolkování v podobě neudržovaných žmolků, můžete se jich zbavit pomocí speciálního holicího strojku. Rychle a účinně odstraňuje chuchvalce vláken a navrací oděvu důstojný vzhled.

odstranit, plísně, pračky

Před odstraněním různých skvrn z oblečení je třeba zjistit, jak bezpečné je zvolené rozpouštědlo pro samotnou tkaninu. Malé množství se aplikuje na malou plochu na spodní straně oděvu po dobu 5-10 minut. Pokud si materiál zachová svou strukturu a barvu, můžete přejít k barvení.

Zlaté a stříbrné nitě, které se v dávných dobách používaly k vyšívání oděvů, se nazývají cívky. K jejich výrobě se dlouho tahal kovový drát kleštěmi na požadovanou jemnost. Odtud pochází slovo „pracovat“, které znamená „zabývat se únavnými úkoly“ nebo „zdržovat se“.

Proč se objevují houby?

Kolonie hub se mohou rychle rozrůstat, takže pokud chcete problém odstranit, musíte zjistit, co ho způsobuje:

 • Vysoká vlhkost. to znamená jak vlhkost v místnosti, kde je pračka instalována, tak v pračce samotné. Nevypláchnutá a suchá nádrž na prací prostředek, nedostatečná údržba bubnu a těsnění podporují vznik plísní a vlhkosti.
 • Praní s nesprávným máchacím prostředkem. Po praní s vonnými pracími prostředky vyžaduje pračka dodatečné máchání. Změkčovač tkanin zanechává na povrchu mastný film, který je živnou půdou pro plísně.
 • Praní v pracích prostředcích bez bělidel. Bělící čisticí prostředky jsou silné dezinfekční prostředky, které bojují proti růstu bakterií a plísní.
 • Rychlé praní ve studené vodě. Krátký cyklus, oblíbený majiteli domů, šetří čas a energii, ale škodí spotřebiči. Nízké teploty nechávají stroj dlouho bez dezinfekce a nízké teploty podporují vznik plísní. Spotřebič pravidelně myjte při teplotě nejméně 60 °C.
 • Víko nechte pevně zavřené. V bubnu není žádné větrání, povrchy nevysychají a zůstávají neustále vlhké.

Tip! Kromě univerzálního pracího prostředku si kupte i bělící prostředek. Stačí ji použít několikrát za měsíc, aby se stroj udržel čistý.

Jak se doma zbavit zápachu z pračky

Existují jednoduché a cenově dostupné způsoby, jak se vypořádat s nepříjemnými pachy, které se v domácnosti objeví, zejména

Chcete-li odstranit zápach z pračky pomocí těchto čisticích prostředků, postupujte podle následujícího návodu:

 • Připravte si vodný roztok s některým z výše uvedených prostředků v poměru 1:1.
 • Naplňte zásuvku na prací prostředky pracím prostředkem.
 • Nastavení maximální teploty.
 • Spuštění stroje.
 • Po dokončení cyklu použijte cyklus dodatečného máchání.

Po ukončení používání spotřebiče jej vyvětrejte tak, že necháte dvířka otevřená po dobu 3 až 4 hodin.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS