Jak vyčistit pračku od zápachu benzínu

Mnoho hospodyněk si už týdny láme hlavu nad tím, jak se zbavit zápachu z myčky. Zápachu se zbavíte snadno. vlhké prostředí podporuje množení bakterií. Mnohem těžší je však zbavit se zápachu ropných produktů, jako je benzín, parafín a nafta. Zkušení majitelé mají několik metod, jak tyto přetrvávající pachy ze stroje odstranit.

Odkud se bere zápach ropných produktů z pračky?? Samozřejmě se tam dostanou i s prádlem. Je to jediný způsob, jak se cizí látka může dostat do stroje. Žíravé kapaliny se mohou na oblečení dostat dvěma způsoby:

 • Byli jste znečištěni kontaktem. Například muž je motorista. Oblečení může být také kontaminováno výfukovými plyny.
 • Často je používají ženy v domácnosti k odstranění skvrn. Špína je odstraněna, ale zbytky pracího prostředku zůstávají.

Bezpodmínečně se musíte zbavit benzinových výparů ze stroje. Neplují jen tak v bubnu, ale zapouštějí se do prádla.

Několik užitečných tipů

Když hledáte odpověď na otázku, jak se zbavit zápachu benzínu na oblečení, existuje několik způsobů, jak na to. Není to samozřejmě snadný úkol, jak se zbavit zápachu. To závisí spíše na obtížnosti znečištění. Zvažte dvě možnosti:

 • Větrání. Někdy to stačí. Pověste oblečení na balkon nebo ven. Při mírném znečištění může zápach zmizet po několika dnech nebo dokonce po několika týdnech.
 • Namočte. Pokud první metoda nefunguje, namočte oblečení do velkého umyvadla s teplou vodou, změkčovadlem a velkým množstvím prášku. Oblečení vyperte a nechte ho přes noc. Opláchněte a důkladně opláchněte vodou a mýdlem. Vložte je do pračky a přepněte na program dlouhého praní.

Nyní víte, jak se zbavit zápachu benzínu z oblečení a pračky. Vyzkoušejte všechny metody a najděte ten nejlepší způsob. Přejeme vám, abyste těchto problémů měli co nejméně!

Mnoho hospodyněk si už týdny láme hlavu nad tím, jak se zbavit zápachu z pračky. Zápach se snadno objeví, protože vlhké prostředí je příznivé pro růst bakterií. Je však obtížnější zbavit se pachů na bázi ropy. benzínu, parafínu, nafty. Zkušení majitelé vozů mají několik metod, které pomáhají tyto přetrvávající pachy z interiéru vozu vyhnat.

Jak odstranit zápach nafty z automobilu

Často je nutné vyčistit nepříjemný zápach nafty uvnitř vozu. Nejlepším způsobem, jak se zbavit určitého zápachu v autě, je použití adsorbentů, které pohlcují nežádoucí pachy. K čištění si můžete vybrat jeden z následujících produktů

Chcete-li potahy vyčistit, stačí znečištěné místo vydatně zasypat adsorbentem a po třiceti až čtyřiceti minutách zbytky nečistot odstranit. Pokud se chcete zbavit nepříjemného zápachu nafty z kožených potahů, důkladně je omyjte mýdlovým roztokem.

Prací prostředky pro domácnost

Hospodyně musí vyzkoušet několik věcí, aby našla správný lék

Když se zápachu z pračky nezbavíte místními prostředky, používají se domácí chemikálie. Vypočítejte dávkování podle pokynů. Po předběžném ošetření proveďte suché opláchnutí s dalším cyklem máchání.

Dezinfikuje; bezpečně odstraňuje vodní kámen, mastnotu a usazeniny. Neutralizuje zápach. Nalijte gel, spusťte cyklus při 60 ℃. Pro zlepšení provozu stroje, používá se jednou za šest měsíců.

Antibakteriální prášek bez obsahu kyselin obsahuje triclosan, uhličitany alkalických kovů. Dezinfikuje. Odstraňuje usazeniny vodního kamene z vnitřku pračky, čistí topné těleso. Rozpouští zbytky pracích prostředků. Zabraňuje tvorbě plísní ve stroji, v odpadním systému.

Čistič rychle odstraní zdroj zápachu

Nasypte balení pracího prostředku do bubnu, zapněte praní na vysokou teplotu (bez odstřeďování). Použití 2 až 4krát ročně v případě měkké vody, až 10krát v případě tvrdé vody.

Odkaz! Citrusové slupky nebo oloupané brambory vložené do pračky po vyprání pohltí nežádoucí pachy.

Levný a účinný produkt. Obsahuje kyselinu citronovou a chlorid sodný. Rozpouští vodní kámen. Nepoškozuje pryžové, plastové ani kovové díly. Nastavení normálního režimu na 70 ℃. Praní bez prádla.

Prášek obsahující uhličitan sodný, tripolyfosfát a síran sodný se přidává do pracího prostředku při každém praní. Vhodné pro všechny druhy tkanin. Snižuje spotřebu mycího prostředku. Zabraňuje usazování plaku, změkčuje vodu a odstraňuje vodní kámen. Pomáhá prodloužit životnost stroje. Velmi úsporný: ve středně tvrdé vodě 25 gramů prášku na 10 litrů, v tvrdé vodě dvojnásobek.

Speciální přípravky jsou účinné, ale zároveň nepoškozují gumu, plast a kov

Díky vysokému obsahu uhličitanu sodného (sody) a trilonu B intenzivně změkčuje a odstraňuje nečistoty, rozpouští rez. Výrobci doporučují přidat 1 lžičku pracího prostředku na každé praní v měkké vodě. л. Granule, 2,5. 3 polévkové lžíce v tvrdém mýdle. л.

K dispozici jako kapalina nebo prášek. Obsahuje kyselinu citronovou, glycerin, aktivní uhlí, povrchově aktivní látky. Antibakteriální prostředek ničí nečistoty i v těžko přístupných místech. Prodlužuje životnost dávkovače. Antikorozní a změkčující prostředky nepoškozují kov ani pryž.

Roztok koncentrovaného chlóru ničí plísně, spory hub, viry a smradlavé bakterie. Nepoškozuje kovové, gumové prvky. Kapalina se stírá na díly. Prádlo perte bez přísad nebo zvolte praní naprázdno (30. 60 minut).

READ  V pračce indesit nefunguje odstřeďování

Čističe trubek čistí vnitřní prostor stroje

Agresivní koncentrovaná kapalina. Díky směsi organických kyselin rychle odstraňuje vodní kámen, rez, vápenaté usazeniny. Zvyšuje tepelný výkon topného tělesa. Nalijte 0,2 l koncentrátu do zásuvky na prášek, aktivujte dávkovač na 15 minut a poté zvolte program oplachování.

Odstraňuje nečistoty, neutralizuje zápach. Nalijte 0,25 litru roztoku pracího prostředku do nádoby na prací prostředek, zvolte krátký program a následné máchání. Namočte znečištěné odnímatelné části (0,2 litru přípravku na 8 litrů teplé vody). Po 25 až 35 minutách drhněte kartáčem, opláchněte tekoucí vodou. Otřete těsnění hadříkem navlhčeným roztokem. Po 15 minutách se opláchne.

Mezi účinné složky patří kyselina citronová, hydrogenuhličitan sodný, citronan trisodný. Tablety rychle rozpouštějí vodní kámen, mastné usazeniny; odstraňují zbytky mycích prostředků. Vložte jednu tabletu do dávkovače, zapněte normální program bez ždímání.

Tablety jsou vhodné pro všechny modely vozidel

Čisticí prostředky z této řady čistí povrchy od všech druhů nečistot. Černé plísně na gumových těsněních se zbavíte postřikem s obsahem chlóru (nastříkejte, po 20 minutách odstraňte vlhkou houbou, vydrhněte). Anti-Fouling Brillant odstraňuje stopy rzi, mastnoty a rozpouští přebytečné čisticí prostředky na plastech a kovu. Postřikovač pomáhá zbavit se nečistot v odlehlých rozích, na spojích dílů.

Další informace! Před aplikací přípravků navlhčete ošetřované plochy.

Tablety na mytí nádobí v myčce

Tablety jsou k dispozici pro použití v myčkách nádobí; zastavují množení bakterií a brání tvorbě vodního kamene, rzi a vápenatých usazenin. Přípravky také rozpouštějí mastnotu a bílkovinné usazeniny.

Kombinace varu a tablet na mytí nádobí je účinným nástrojem

Tyto prostředky jsou tedy vhodné i pro odstranění nepříjemného zápachu z pračky. Vložte jednu kapsli do misky na prášek a 2 až 3 kapsle do bubnu myčky. Zahajte fázi varu. Po 35 až 45 minutách přestaňte. Po 2 hodinách se léčba znovu zahájí.

Kupte si hypoalergenní tablety bez chlóru, které obsahují komplex čisticích prostředků a čisticích složek (Filtero 7 v 1; Somat Machine Cleaner; Finish Rinse).

Použijte jedlou sodu a ocet

Jedním z nejoblíbenějších receptů proti zápachu v pračce je recept na bázi jedlé sody. Podstata této metody spočívá v tom, že se do přihrádky na prášek nasype polovina 400g balení jedlé sody. Pak spusťte libovolný režim praní, ale pouze při teplotě nepřesahující 30 stupňů. Oblečení nemusíte dávat do bubnu.

Důležité! Vyvarujte se spuštění cyklu s vařící vodou a praní při teplotě vyšší než 30 stupňů Celsia. olejový zápach benzínu by ještě více pronikl do gumových dílů.

Chcete-li zvýšit účinek suchého praní, můžete oplachování gumiček a filtr ručně vysušte pomocí jedlé sody. Kapky benzinu se nejčastěji zachytí na gumovém kamaši.

Druhým způsobem odstranění zápachu je praní za sucha s bílým octem. Tento ocet není tak koncentrovaný jako běžný ocet. Spusťte prací cyklus a počkejte několik sekund. Poté do sběrače prášku nalijte sklenici octa. Proč ji nemůžete nasypat najednou? Jde o to, že voda v bubnu se čerpá v několika fázích, a aby se ocet z bubnu nevyplavil, je lepší ho vylít před poslední sadou vody.

Zápach octa neutralizuje zápach benzínu, ale v pračce chvíli zůstává. Ocet se však rychle odpařuje, proto otevřete dvířka bubnu a vyvětrejte prostor, kde spotřebič stojí.

Nabídky obchodu

Pro ty, kteří nevěří, že se zápachu benzinu z auta zbaví improvizovanými prostředky, mají supermarkety řadu možností:

 • Frau Schmidt neutralizuje jakýkoli nežádoucí zápach. Zanechává jemnou citronovou vůni,
 • Fine by Well Done je tableta, která krátce zanechává nepříjemnou chemickou vůni. Odstraňují však také benzin a jiné pachy. Navíc dezinfikují díly automobilů.
 • Filtero funguje jako kyselina citronová. odstraňuje vodní kámen a s ním i zápach.
 • Beckmann nejen odstraňuje nepříjemné pachy, ale také šetrně odstraňuje usazeniny vodního kamene. Také zbavuje prací prostředky zápachu.

Zde je jen stručný seznam domácích čisticích prostředků. Na pultech obchodů je více rozpočtových možností, ale podle odborníků jsou tyto nejúčinnější.

Jak odstranit zatuchlý zápach z pračky?

Od pračky tradičně očekáváme čisté a voňavé prádlo.

Vybíráme si voňavé prací prostředky a aviváže, které vyhovují našemu čichu ale někdy je to všechno k ničemu: pračka najednou začne vydávat nepříjemný zápach.

Někdy je to jen pračka samotná, ale v opravdu špatných případech může pračka zanechat zatuchlý zápach. Co se stalo s vaším starým kamarádem a co s tím??

Pokud se zápach rozšířil do prádla, je bohužel nutné ho vyřešit ručně: opláchnout ve vaně s kondicionérem. Do této nepříjemné situace vás dostal stroj, se kterým je třeba jednat. Příčin zápachu z pračky může být několik.

Chyby v obsluze, které vedou k nepříjemnému zápachu v pračce

 • Nejčastější příčinou je nejběžnější. Pračka se dusí, protože nezavřete dvířka hned po vyprání. Nezapomeňte, že pračka potřebuje čas na odpaření vlhkosti. Proto vždy nechte dveře po umytí alespoň několik hodin pootevřené.
 • Nezapomeňte gumovou manžetu po umytí otřít: v záhybech manžety zůstává voda a často i drobné nečistoty. Nejenže může způsobovat nepříjemný zápach, ale může také způsobovat vznik plísní. obvykle černých. Pokud se plíseň rozšíří příliš hluboko do gumy, bude nutné olejové těsnění vyměnit. Povrchovou plíseň však lze snadno odstranit omytím manžet tekutinou na mytí nádobí.
 • Nepoužívejte buben pračky se sušičkou k ukládání špinavého prádla. Představte si, že máte příliš vlhkou pračku (zejména pokud jste ji nenechali důkladně vyschnout) a pak do ní vložíte špinavé oblečení. Vytváří dokonalou živnou půdu pro bakterie, plísně a další nepříjemné potvůrky. Pořízení koše na špinavé prádlo: nezabere vám v bytě moc místa, ale ušetří vám starosti se smradem z prádla!
READ  Čištění pračky mycím prostředkem na nádobí

9 ne zcela zřejmých příčin zápachu z pračky

Následující příčiny zatuchlého zápachu jsou méně časté než chybné postupy, ale přesto se vyskytují.

 • Neúspěšná výměna pracího prostředku nebo kondicionéru. Nepříjemné pachy může někdy způsobit nový prací prostředek, zejména pokud není nejkvalitnější. „Ulpívání na stěnách pračky znamená, že prací prostředek nakonec začne být cítit hnilobou, vůbec nevoní.
 • Přebytečné čisticí prostředky a klimatizace. Příčina zápachu je zde téměř stejná jako u nekvalitního pracího prostředku. Příliš mnoho zbytků ulpívá na stěnách stroje a po určité době začíná vydávat nepříjemný zápach.
 • Kontaminace zásuvky na prací prostředky. I dobrý roztok nalitý ve správném množství zanechá na stěnách zásobníku malý film. Postupem času se vrstva ztenčuje a často vykazuje známky plísní. Nejlepším způsobem, jak se této nepříjemnosti vyhnout, je jednou za měsíc koš vyjmout a opláchnout ho pod teplou vodou.
 • Kontaminace kanálu pro detergent. Stejně jako na vaničce se může vrstva pracího prostředku se skvrnami plísně objevit i dále proti proudu, tj. ve splachovacím kanálu prášku a kondicionéru. Vyjměte žlab a posviťte si na něj: pokud vidíte stopy plísně, je nutné provést mechanické čištění. Můžete to udělat sami pomocí malého drátěného kartáčku nebo to nechat udělat laboranta. Upozornění: problémy s kanálem na prací prostředek jsou nejčastěji způsobeny silným znečištěním žlabu. Abyste tomuto onemocnění předešli, stačí udržovat stelivo v čistotě a už se o něj nebudete muset starat.
 • Odtokový filtr je znečištěný. Odtokový filtr běžně zachycuje odpadky, aby se neucpal: mohou v něm skončit největší žmolky, nitě, knoflíky a dokonce i mince. Odtokový filtr se musí čistit každých šest měsíců! Jinak by se mohlo stát, že „bohatství“, které zachytí, začne „kvasit“ a hnít, což by způsobilo určitý zápach. Ucpaný filtr může také ztížit nebo zcela „zablokovat“ odtokový systém pračky.
 • Ve stroji stále zůstává voda. Není ho moc. takže ho nevidíte, ale časem začne „docházet“. zejména pokud je stroj v době nepoužívání pevně uzavřen. Nejčastější příčinou je nesprávné připojení k odvodňovacímu systému nebo, pokud se nikdy předtím nevyskytl problém, vadné odvodňovací čerpadlo. Doporučujeme vám vyhledat pomoc servisu.
 • Příčinou zápachu může být zastaralá vypouštěcí hadice: na stěnách spotřebiče často ulpívají nečistoty a zbytky mycího prostředku, zejména u nekvalitních výrobků, které začnou hnít a způsobují nepříjemný zápach. Můžete zkusit vyčistit zaseknutou hadici: Za tímto účelem spusťte spotřebič bez praní při maximální teplotě. Pokud zápach přetrvává, je třeba vyměnit starou hadici za novou.
 • „Vodní kámen na topném tělese může také způsobovat zápach hniloby a zatuchliny. Ne náhodou dáváme vodní kámen do uvozovek. ve skutečnosti se jedná o nánosy pracího prostředku, žmolků, odpadků a případně vodního kamene. Tento „koktejl“ nejsilněji ulpívá na topném tělese. V některých případech, zejména pokud pračku používáte zřídka nebo perete prádlo při nízkých teplotách, začne být „vodní kámen“ cítit. Při vysokých teplotách však může také „zapáchat“, což může způsobovat zápach hoření Pro odstranění zápachu pravidelně používejte speciální prací prostředek pro pračky nebo kyselinu citronovou. Tím se vyčistí topné těleso od „vodního kamene“ (kyselina citronová by se měla používat při praní bez prádla při 90 stupních). Pokud je v návodu k pračce uvedeno, že je povoleno používat chlorové bělidlo, můžete pračku „spustit“ při teplotě 90-95 stupňů s látkou na bázi chloru.

Pokud propláchnutí nepomůže, budete bohužel muset zavolat servisního technika a nechat spotřebič mechanicky odvápnit.

Závěrem tohoto článku bychom chtěli apelovat na všechny majitele praček: přečtěte si a dodržujte pokyny! Správné a pečlivé používání je klíčem k dlouhé životnosti každého spotřebiče.

Jak se zbavit zápachu parafínu z pračky?

Holky SOS, šel do obchodu, můj manžel přišel domů z práce a běžel v pračce pracovní oblečení, a ona byla v obou nafty a parafínu. Pračka smrdí, koupelna smrdí, oblečení jsem si dala na balkon a teď ho nemůžu vyvětrat, protože taky smrdí. Obvykle je namočím v umyvadle a pak je dám do pračky, jsou cítit, ale po dalším praní jsou pryč. Nevím, co mám dělat

Nikdy jsem o něm neslyšela, ale podle chuti se to asi pozná

S touto věcí jsem se nesetkala, ale kyselina citronová mi pomáhá se všemi zápachy, kterých se nemohu zbavit.Říká se tomu 2 v 1, abyste se zbavili vodního kamene a cizích pachů. Nevím, jak je to s parafínem, ale ten pomáhá proti zápachu benzínu

Nevím, jak je to s touto věcí, ale mně kyselina citronová pomáhá se všemi pachy, kterých se nemůžu zbavit.Říká se mu 2 v 1, zbaví vás vodního kamene i zápachu. Nevím, jak je to s parafínem, ale zachránilo mě to před zápachem benzínu

Děkuji mnohokrát.Vložíte ji do bubnu nebo do přihrádky na prášek?

odstranit, zápach, nafty, pračky

Děkuji mnohokrát.Vložíte ji do bubnu nebo do přihrádky na prášek?

V přihrádce na prášek je můj stroj velmi chytrý, první voda může odtékat, ale ve skutečnosti, pokud vaše čerpání vody a myje okamžitě s touto vodou. není to otázka principu.

READ  Kolik pracího prostředku dát do pračky

V oddělení pro prášek, můj stroj je velmi chytrý a první voda může být vypuštěna, ale ve skutečnosti, pokud vaše čerpání vody a okamžitě tato voda myje. není důležité.

Mám to. Moc vám děkuji. Zkusím to zítra ráno

Bylo to takhle. Bělení pomohlo. Přístroji to neublíží. Nejprve jsem na 30 polotovarů spustil studený a nalil bělící hmotu. Pak ještě jednou vypláchnu prázdné (mám na to 9 minut) a pak dám ponožky normálně vyprat

Ventilujte. Otevřete všechna okna, pokud to počasí dovolí. Stroj je vybaven speciálními prostředky pro potlačení zápachu. Nalijete ji dovnitř, dáte pračku na nejdelší nastavení bez jakýchkoli předmětů, jen s vodou a pracím prostředkem. Několikrát jsem to udělal. Pomohlo mi to zbavit se silného zápachu rozpouštědel. Asi za týden to úplně zmizelo.

Bylo to totéž. Bělení pomohlo. Stroj to nepoškodí. Nejdříve jsem spustil studenou na 30 prázdných a nalil bělidlo. Pak ještě jednou prázdný opláchnout (mám 9 minut) a pak ponožky již hodil na obvyklé praní

Děkuji za tip, kolik bych tam měl dát??

Ventilujte. Pokud to počasí dovolí, otevřete všechna okna. Pro stroj existují speciální prostředky na potlačení zápachu. Naplňte ji, dejte pračku na nejdelší nastavení bez jakýchkoli přídavků, jen s vodou a samotným pracím prostředkem. Několikrát. Tím jste se zbavili silného zápachu rozpouštědla. Asi za týden to bylo úplně pryč.

Jaký druh čisticího prostředku jste použili?? Četla jsem recenze na populární produkty z této kategorie a recenze se liší, někteří lidé dostanou hit a někteří mají stále zápach po několika praních s produktem

Dejte koňskou dávku kadidla a nechte stroj běžet naprázdno.

Chápu, děkuji mnohokrát. Zkusím to zítra ráno

Stroj je mrtvý. Poslední věc, kterou potřebuje, je další kyselina. Před naléváním nejprve varujte manžela, jinak vás do toho dostane.

Děkuji za tip, kolik bych tam měl dát??

Kéž bychom si vzali hypotéku?

Máte hlučné sousedy?

K čemu jsou kočky??

Členka ženy.ru bere na vědomí a souhlasí s tím, že nese plnou odpovědnost za veškerý materiál zveřejněný částečně nebo v plném rozsahu prostřednictvím služby Žena.ru. Uživatelka Woman.ručí za to, že zveřejněním svých materiálů neporušuje práva třetích stran (mimo jiné autorská práva) a nepoškozuje jejich čest a důstojnost.

Uživatel webu Žena.ltd, odesláním materiálu projevujete zájem o jeho zveřejnění na stránkách a vyjadřujete svůj souhlas s jeho dalším použitím vlastníky stránek Woman.Viz. Veškeré materiály na webu Woman.ru, bez ohledu na formu a datum zveřejnění na webu, lze použít pouze se souhlasem majitelů webu.

Používání a přetiskování tiskovin od ženy.Následující informace jsou k dispozici pouze s aktivním odkazem na zdroj. Fotografický materiál lze použít pouze s písemným souhlasem správy stránek.

zveřejňování duševního vlastnictví (fotografie, videa, literární díla, ochranné známky atd.).д.) u ženy.Tato služba je povolena pouze těm, kteří mají potřebná práva k jejímu zpřístupnění.

Copyright (c) 2016-2021 Hurst Shkulev Publishing Ltd

Osvědčení o registraci média EL č. FS77-65950, vydané Federální službou pro dohled nad komunikacemi, informačními technologiemi a masmédii (Roskomnadzor) dne 10. června 2016. 16

Zakladatel: Hurst Shkulev Publishing Ltd

Kontaktní údaje redakce na státní orgány (včetně Roskomnadzoru):

Profylaxe

Pračku jste vyčistili podle všech doporučení, ale zápach nezmizel. Co dělat? V takovém případě se obraťte na dílnu. Odborník zkontroluje stav čerpadla, topného tělesa a dalších vnitřních částí zařízení, se kterými si laik obvykle neporadí.

Co dělat, aby vaše pračka nezapáchala?

Přestože čištění pračky nepatří mezi oblíbené a zábavné činnosti, je velmi důležité. Jednou ročně spotřebič vyčistěte, vyčistěte těsnění, dvířka, vnitřní prostor, odstraňte nečistoty a nezapomeňte na zásuvku na mycí prostředek.

odstranit, zápach, nafty, pračky

Běžné mytí trvá několik minut. Pokud ji však zanedbáte, může se stát, že budete muset spotřebič čistit celý den. V nejhorším případě znečištění způsobí, že se pračka porouchá a vy si budete muset koupit novou.

 • Pračku pravidelně větrejte.
 • Zkontrolujte filtr a prostor za ním. Je třeba odstranit veškeré usazeniny a nečistoty.
 • Dávkujte prací prostředek v souladu s pokyny, typem tkaniny, tvrdostí vody.
 • Po mytí nechte přihrádku a dvířka spotřebiče otevřené.
 • Pravidelně, nejlépe dvakrát měsíčně, nastavte cyklus na 60-90 °C. Povlečení, ručníky. hodí se na ložní prádlo a osušky.
 • Jednou za 3 měsíce proveďte praní naprázdno při teplotě 90ºC tak, že do bubnu místo prádla nalijete 1 l octa.
 • Po každém mytí otřete gumová těsnění dvířek suchým hadříkem.

Důležité! Někteří výrobci již u svých spotřebičů vyvinuli samočisticí nebo parní čisticí programy.

Někdy nepomůže ani ta nejlepší rada a musíme se obrátit na odborníky. Zařízení může mít konstrukční vady (buben, čerpadlo). V takovém případě bude nutné jej rozebrat a opravit.

Před použitím pračky je vhodné si pečlivě přečíst návod, zejména před praním vlny. Některé pračky nejsou určeny k praní tohoto materiálu, a proto se mohou ucpat.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS