Kdo nemá doma mikrovlnnou troubu? JAK bez něj ohříváte jídlo??

Mikrovlnnou troubu máme v rodině už léta. Vzpomínám si, že když jsem byl malý, ohřívali jsme polévku v naběračce a smažili kaši nebo nudle na pánvi. Teď je to tak výhodné. vložte talíř, vyndejte horké jídlo a snězte ho. Není třeba čistit připálené hrnce a pánve! (bolavé téma mého dětství)

Vím, že mikrovlnná trouba je nezdravá, ale nemůžu se jí vzdát! Nechci, aby si moje děti ohřívaly jídlo v plynové troubě. Н

Nedokážu si představit, jak je možné připravit tolik jídla, aby se všichni najedli najednou a nezbylo žádné jídlo navíc nebo aby si někdo třeba nechtěl přidat? I když se snažím, nedokážu to! A také je mi líto mého času, abych musela každý den vařit mnohokrát denně jen čerstvé jídlo pro svou velkou rodinu! Jen párkrát jsem se pokusil něco uvařit. ale nelíbí se mi to. A nemám ráda rozmrazování. Pro mě tento spotřebič existuje pouze pro zahřívání.

Zkopírujte kód a vložte jej do pole pro vytvoření záznamu na LiveInternetu, přičemž předem zapněte režim „Zdroj“

Země maminek → Kdo nemá doma mikrovlnnou troubu. Jak bez něj ohříváte jídlo??

Mikrovlnnou troubu máme v rodině už léta. Vzpomínám si, že když jsem byl malý, ohřívali jsme polévku v naběračce a smažili kaši nebo nudle na pánvi. Teď je to tak pohodlné. vložte talíř, vyndejte horké jídlo a snězte ho. Není třeba čistit připálené hrnce a pánve! (bolavé téma mého dětství) Vím, že mikrovlnná trouba je nezdravá, ale nemůžu se jí vzdát! Přečtěte si o tom vše

Čím nahradit mikrovlnnou troubu v kuchyni

Důvody pro nepoužívání mikrovlnné trouby v kuchyni jsou druhotné, pokud jste se již rozhodli, že vaření a ohřívání jídla bude brzy nahrazeno jiným zařízením. Pro správný výběr je třeba analyzovat, jak často budete alternativu používat, jaké funkce jsou důležité a jaký je rozpočet.

Stejně důležitý je pro ženy v domácnosti i vzhled spotřebiče. pokud nebude ladit s designem, bude v kuchyni působit nepatřičně. Přesto zůstává bezpečnost nejvyšší prioritou.

Plynová nebo elektrická trouba

Klasickou možností, jak nepoužívat mikrovlnnou troubu, je návrat ke stacionární elektrické nebo plynové troubě. To je to, od čeho se inženýři a konstruktéři svého času snažili oprostit. představit mikrovlnnou troubu jako kompaktní alternativu. Stačí pár rychlých dotyků na ovládacím panelu a v kuchyni ušetříte spoustu času.

Pokud však jde o zdravé stravování, není nic lepšího než multifunkční trouby zabudované do rámu sporáku nebo spojené s varnou deskou. Funkčnost moderních spotřebičů, vhodných pro každodenní použití, vám umožní připravit jakýkoli pokrm.

Plynová nebo elektrická trouba je ideální pro přípravu velkého množství stejného druhu potravin (např. pečiva). K použití je vhodné jak kovové nádobí (talíře, pánve, tácy), tak nádoby ze žáruvzdorného skla.

Multicooker

Multicooker je přijatelnou alternativou mikrovlnné trouby. Funguje podle zavedeného vzoru většiny elektronických domácích spotřebičů:

Hlavním rozdílem mezi multicookerem a mikrovlnnou troubou je omezení rychlého ohřevu. Vařit lze z přírodních nebo nezpracovaných potravin nebo polotovarů. Funkce jednoduchého multicookeru jsou omezeny na 5 až 6 programů.

Profesionální zařízení jsou schopna uvařit jakýkoli druh jídla podle 30-40 přednastavených algoritmů vaření. Mají také rozmrazovací program pro rozmrazování napůl uvařených potravin. Rychlost je však výrazně nižší než u mikrovlnné trouby, která tuto operaci provede téměř okamžitě.

READ  Jak snížit tlak v plynovém kotli

Parní vařič

V parním hrnci lze připravovat nízkokalorická jídla se zachováním vitamínů a minerálů. Ošetření polotovarů molekulami vody je pro lidské zdraví prospěšnější než vysokofrekvenční proudy.

Z technického hlediska se jedná o velmi chytré řešení. Varná komora, inspirovaná vzduchovým grilem nebo starými uzbeckými hrnci na vaření knedlíků (manti), je rozdělena do několika úrovní. Umožňuje vařit 3 nebo 4 pokrmy najednou.

Milovníci tučných jídel však s touto možností nebudou spokojeni. Použití parního hrnce jako hlavní náhrady mikrovlnné trouby ve velké rodině je nepraktické.

Aerogrill

Nejuniverzálnějším spotřebičem v moderní domácí nebo profesionální kuchyni je vzduchový gril. Kombinuje funkce několika spotřebičů:

Princip činnosti vzduchového grilu: Předvařené potraviny se ohřívají vzduchem cirkulujícím pomocí ventilátoru. Skleněná mísa je vybavena víceúrovňovou mřížkou, na které můžete vařit různé recepty, ohřívat jídlo z chladničky.

Pražírna

Další vysoce specializovanou variantou, která nahrazuje mikrovlnné proudy méně nebezpečným vysokoteplotním ošetřením, je pražič. Je to prakticky replika mikrovlnné trouby. Pracovní pole je vybaveno vodorovnými rošty, na které se ukládají polotovary. Naprogramovanou teplotu vaření udržují topná tělesa. Horní jednotka se používá jako gril, spodní jednotka jako ohřívací zařízení.

Termostat reguluje teplotu v pečicí troubě v rozmezí od 60 °C do 290 °C. To je dostatečné pro přípravu standardních i speciálních receptů. Pro drůbež a maso je k dispozici rožeň. Ventilátor má za následek krátkodobé snížení teploty, aniž by ovlivnil hermetické uzavření pracovního prostoru.

Správný způsob ohřívání jídla v troubě?

Předehřívejte v troubě 10 minut na 190 stupňů a poté odstraňte fólii. Zahřívejte, dokud se nevytvoří křupavá kůrka. Pokud si chcete ohřát několik kousků pizzy, trouba vám pomůže. lepší možnost.

Mini trouba funguje jako standardní trouba s několika provozními režimy: horní, spodní, kombinovaný ohřev, gril, konvekce. U mikrovlnných trub se tyto funkce vyskytují pouze u dražších modelů Mini trouby lze používat jako mikrovlnné trouby, ale mikrovlnné trouby jako elektrické trouby nikoli.

Jak ohřívat jídlo bez oleje?

Mými oblíbenými pomůckami jsou nepřilnavá pánev, voda a pečicí fólie. Do nepřilnavé pánve nalijte trochu vody, přidejte potraviny, přiveďte je k varu, trochu ztlumte oheň a nechte je několik minut přikryté.

 • Miska polévky (asi 300 ml) se ohřeje za 3 minuty;
 • Horký sypký pokrm (těstoviny, pilaf, rýže se zeleninou a azu) se ohřeje za 1,5 minuty;
 • Mleté kuřecí řízky včetně silného kusu masa 2 minuty prohřívejte;
 • Nápoj zahřejte na pokojovou teplotu. 30 sekund (např. džus z lednice);

Jak ohřívat mleté maso na pánvi?

Na pánvi rozehřejte olej a lžící z něj vyklopte mleté kuřecí řízky. Kotlety osmažte z obou stran na prudkém ohni, pak oheň snižte, přiklopte pokličkou a vařte je doměkka. Lahodné, šťavnaté kuřecí řízky jsou připraveny.

Kotlety položte na ohřev nebo na plotýnku. Pánev s vodou na sporáku přivedeme k varu, na ni položíme cedník a vložíme do něj řízky. tomu se říká vaření v páře. Kotlety můžete také ohřát na pánvi pod pokličkou na mírném ohni a přidat rostlinný olej. Tato metoda však není příliš vhodná, protože řízky absorbují olej a stávají se mastnými.

pec na bochníky

Pokud místo mikrovlnné trouby potřebujete pouze přístroj na pečení, je skvělou volbou bochníková trouba. O důvod víc, proč péct nejen domácí bochník na kynutém nebo kváskovém těstě, ale i další voňavé výrobky, jako jsou vdolky, buchty, koláče a koláče a mnoho dalšího. Nejlepší je, že se nemusíte nijak namáhat s přípravou těsta, trouba to udělá za vás. Díky odloženému startu můžete dát všechny ingredience do trouby večer a ráno si vychutnat vůni pečeného zboží.

Panasonic SD-2510

Výkon, W 550
Maximální hmotnost pečení, gramy 1000
Speciální programy Neloupaný chléb, marmeláda, bezlepkový chléb, pšeničný bochník, program na pečení s nízkým obsahem loupaného těsta a bochník s náplní
Volitelně Volba barvy kůrky, časovač, nastavení hmotnosti pečiva, hnětení, zrychlené pečení
Formy na hotové pečivo bochník
Udržování teploty je k dispozici až 1 hodinu
Počet programů 13
Odnímatelné víko
Bydlení plast
Délka napájecího kabelu, m 1
Rozměry (ŠxVxH), cm 26x39x36
Hmotnost, kg 6,5
Cena, rublů od 8 371
READ  Žádný tah v komíně plynového kotle

Nahrazení mikrovlnné trouby jinými spotřebiči

Kromě mikrovlnné trouby máte v kuchyni jistě i další spotřebiče s funkcí ohřevu. Vyzkoušejte je při každodenním vaření. svou práci odvedou správně a doba zahřívání je minimální.

Zde je několik alternativ k mikrovlnné troubě:

Parní trouba. nahradí mikrovlnku? Ohřívání jídla.

 • multicooker. Moderní modely mají dokonce funkci „předehřátí“ nebo „opětovného ohřátí“. Stačí jen přidat polévku nebo jídlo a zapojit ji. Ohřev je rovnoměrný, ale bez škodlivých magnetických toků, takže se nemusíte obávat o kvalitu potravin. Trvá 2-3 minuty. Jídlo zůstává stejně zdravé a chutné jako po uvaření;

Pokud nemáte v multifunkčním vařiči možnost předehřátí, použijte režim „Dušení“ nebo „Pečení“. Jen sledujte čas, ohřev jídla trvá 5 minut nebo méně.

 • pražič. Pokud máte rádi sendviče, hamburgery nebo ranní sendviče se sýrem a salámem, je pekáč ideální. Nahrazuje mikrovlnnou troubu při ohřevu pevných potravin. Tento spotřebič má 2 topná tělesa, která ohřívají potraviny;
 • vzduchový gril. Hodí se, když je třeba ohřát několik pokrmů. Například maso a rýži můžete pro přílohu snadno ohřívat odděleně, pokud potraviny postavíte na samostatné grilovací úrovně. Ohřev jídla trvá 4-5 minut. Dlouhodobé zahřívání má za následek převaření jídla, takže pokud se rozhodnete něco ohřívat ve vzduchovém grilu, nenechte se rozptylovat jinými věcmi.
 • Parní vařič. Jeden z nejdelších, ale nejbezpečnějších způsobů ohřevu potravin. Funguje tak, že vytváří horkou vodní páru, která následně ohřívá potraviny. Nechcete ztrácet 10 až 15 minut ohříváním jídla. Rychleji se odpaří a jídlo se ohřeje.

V ní můžete ohřívat uvařená jídla

Žádný spotřebič samozřejmě neohřeje jídlo tak rychle jako mikrovlnná trouba. Některé z nich vás však mohou dostat ze svízelné situace.

Multicooker

Výrobci doporučují, aby spotřebič určený k přípravě pokrmů nebyl používán k častému ohřívání a ohřívání. Některé multifunkční hrnce však mají dvě užitečné funkce. „ohřívání“ a „ohřev“. První funkce je určena k udržování konstantní teploty vařeného pokrmu, tj.е. Funguje na principu marmitu a nedoporučuje se v tomto režimu ohřívat potraviny. Druhá je však určena pouze pro vytápění.

Pokud multifunkční hrnec nemá režim „Ohřev“, je lepší použít jiný režim, například pečení nebo dušení, ale nastavit krátkou provozní dobu.

ohřívat, jídlo, mikrovlnné, trouby

Pražírna

Pravděpodobně nejmodernější a nejfunkčnější spotřebič. Mini trouba, která nahrazuje nejen mikrovlnnou troubu, ale také topinkovač, troubu na pečení chleba, sendvičovač a částečnou troubu. Její hlavní funkce: vaření, ohřívání a rozmrazování.

Vyhřívání jedním nebo dvěma topnými tělesy. Pokročilejší modely jsou vybaveny termostatem, který udržuje požadovanou teplotu po delší dobu, čímž odpadá nutnost ohřívání. Některé modely jsou vybaveny ventilátorem a pracují na principu konvekce.

Mini trouba dokáže ohřát jakýkoli pokrm během několika minut, a dokonce vám dodá lahodnou křupavou chuť. Na rozdíl od mikrovlnné trouby vrhá horký vzduch na jídlo z obou stran a ohřívá ho rovnoměrně.

Výrobci multifunkčních spotřebičů doporučují dodržovat doporučení pro ohřev uvedená v návodu. Zejména při ohřevu dětské výživy.

Elektrická trouba

Stejná pražička, ale ve větším měřítku. Vybaveno termostatem a 10-15 nastaveními, z nichž jedno je topení. Pokrm je ohříván zespodu, shora a rovnoměrně po stranách, což zajišťuje rovnoměrnou teplotu v celém pokrmu.

Některé elektrické trouby jsou vybaveny funkcí mikrovlnné trouby, takže jsou ideální náhradou mikrovlnné trouby. Tato zařízení jsou však mnohem dražší.

Jednou z nevýhod ohřevu jídla v elektrické troubě je doba, kterou potřebuje k ohřátí. několikanásobně delší.

Parník

Parní hrnec je stejně oblíbený jako mikrovlnná trouba, ale dokáže rychle a snadno ohřát téměř jakýkoli pokrm. A dokonce i „osvěžit“ zatuchlé bochníky a pečivo.

READ  Co znamená tlačítko mikrovlnné trouby?

Při ohřívání v parním hrnci přikryjte nádobu hliníkovou fólií potřenou trochou oleje, pokrm položte na fólii a zabalte. Zahřívání netrvá déle než 5 minut.

Postříkejte zatuchlý bochník vodou, zabalte ho do fólie a 5 minut ho vařte v páře. Tekuté potraviny (omáčky, polévky) zakryjte potravinovou fólií, aby nedocházelo ke kondenzaci.

Aerogrill

Skvělý spotřebič s funkcí ohřevu. Hlavní výhody: rychlý ohřev, udržení křupavé kůrky u pečeně a dodatečná funkce mytí.

Při ohřívání křehkých potravin je umístěte na samý vrchol přístroje a nastavte troubu na 10 minut a 220 °C. Přílohy a první chody lze umístit pod ně.

Funkce mini trouby

Mini trouba je ideální pro pečení koláčů, dortů a sušenek, pečení masa a ryb a dušení zeleniny. To znamená, že můžete připravovat stejné pokrmy jako v běžné troubě, jen rychleji a úsporněji.

Standardní trouby mají objem 50-70 litrů, spotřebují 2,5-4 kW a jejich zahřátí na 180 °C trvá 10-15 minut. K udržení teploty během pečení je zapotřebí dostatek energie. Každodenní jídla jsou obvykle malá a neúměrná objemu trouby. Ukázalo se, že většina energie trouby je zbytečná.

Mini trouby se díky svému malému objemu rychleji zahřívají a déle udržují vyšší teplotu. Například trouba s křemennými topnými tělesy dosáhne teploty 200 °C za 2 až 3 minuty.

Dobrou zprávou je, že výkon je srovnatelný s troubou plné velikosti a spotřeba energie je nižší.

Čím větší je objem trouby, tím větší je výkon potřebný k jejímu ohřevu. Nejoblíbenější jsou modely s výkonem 1 000-1 500 kW.

Odkaz. Oblíbené minitrouby těchto výrobců: Bork, Delonghi, Simfer, Kitfort, Rommelsbacher, Dex, Galaxy, Steba, Gemlux, GFgril Breakfast Bar.

Režimy

V minitroubě se jídlo připravuje teplem vyzařovaným topnými tělesy v horní a dolní části dutiny. Topná tělesa jsou u některých modelů nahrazena křemennými trubicemi. Tyto trouby se rychleji zahřejí na požadovanou teplotu.

Standardní režimy se skládají z horního nebo dolního ohřevu nebo současného ohřevu dvou prvků. Volitelné funkce: pizza, opékání z jedné nebo dvou stran, pečení, ohřev, rychlý ohřev, rozmrazování atd.

ohřívat, jídlo, mikrovlnné, trouby

Některé modely jsou vybaveny funkcí konvekce a grilu. Většina trub má otočný rožeň, kovový kolík, na který se pokládá zelenina nebo maso.

Bez ohledu na velikost fungují všechny mini trouby stejně. pečou a dusí. Jediný rozdíl je v počtu porcí. Kompaktní elektrická trouba snadno uspokojí potřeby průměrné rodiny o 3 až 5 osobách.

Výhody

Mini trouba může nahradit celou řadu kuchyňských spotřebičů a má mnoho výhod:

 • Malé rozměry. vhodné do malých kuchyní, venkovských domů, nájemních bytů, ubytoven;
 • Malý prostor trouby se rychleji zahřeje a udrží teplo déle než stacionární trouba;
 • tradiční přírodní způsob vaření, při kterém vše chutná výborně;
 • rychlý ohřev potravin s křupavou kůrkou;
 • jednoduché použití;
 • působivou nabídku pokrmů k přípravě;
 • Efektivita. nízké náklady a nižší spotřeba energie ve srovnání s troubou;
 • Vaření je možné téměř ve všech typech nádobí: kovovém, keramickém, hliněném, silikonovém, ze žáruvzdorného skla.

Nevýhody

Přes všechny své nesporné výhody je mini trouba zmenšenou a zjednodušenou verzí trouby. Jeho dvě hlavní přednosti. malé rozměry a funkce plné trouby. mu dávají některé nevýhody.

Tělo trouby je horké a stěny a sklo se mohou popálit.

Tvrzené sklo dveří (u levných modelů je jednoduché, u dražších dvojsklo) se také zahřívá. oproti tomu mají pevná dvířka trouby čtyři vrstvy bezpečnostního skla.

Varování! Pokud jsou v domě malé děti, dbejte na to, aby se během provozu nepřibližovaly ke spotřebiči ani se ho nedotýkaly.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS