Odstranění promáčklin na lednici vlastníma rukama

Chladničky všech značek jsou náchylné k promáčknutí vnějšího povrchu. Mezi hlavní příčiny takové vady patří výrobní vady, nešťastná přeprava nebo nesprávné používání. V našem článku vám řekneme, jaké metody pomáhají odstranit důlek na chladničce vlastníma rukama, co dělat, aby nedošlo k poškození dveří jednotky.

Před zahájením je třeba posoudit povahu vady, aby bylo možné ji samostatně narovnat. V případě hlubokého ohybu, uvolněného nátěru a roztrženého kovu opravte jednotku bez použití výplně, poté lze jednotku natřít nebo přelakovat. Pokud je karoserie ještě neporušená a lakovaná, je vhodná metoda tepelné roztažnosti, která spočívá v zahřátí důlku a jeho následném prudkém ochlazení.

Neopatrné mechanické působení na nerezovou ocel může tento tenkostěnný kov poškodit. Kolem závady nebo uvnitř chladničky neudeřte běžným kladivem. Nejenže by se tím zničil lak, ale mohlo by dojít i k vážnému poškození přístroje.

Pozor! Nerozebírejte dveře. Pokud není montáž provedena s dostatečnými zkušenostmi, může dojít k narušení těsnosti jednotky, což může vést ke změně teploty uvnitř jednotky, k namrzání nebo rychlému znehodnocení výrobků.

Nejúčinnější způsob odstranění promáčkliny na chladničce zahrnuje následující kroky:

 • Odstranění problémové oblasti. To vám umožní jasně posoudit povahu závady a odstranit případné nečistoty.
 • Obvod poškozeného místa zahřejte fénem na vlasy. Nastavte střední teplotu a zahřívejte postižené místo po dobu 30-60 sekund. Kov by měl mírně expandovat.
 • Používejte rukavice. To zabrání tomu, aby vám při práci se suchým ledem vznikly na rukou omrzliny.
 • Zabalte jej do zámiše, abyste zabránili poškrábání nerezové oceli během operace.
 • Přiložte led na střed důlku, přitlačte jej a krouživými pohyby jej po dobu 1 minuty roztírejte po celém povrchu.

Po odstranění ledové tkaniny by měla být dutina narovnaná. Trvá to asi 2-3 sekundy., a uslyšíte prasknutí, které znamená, že se kov vrátil do původní polohy. Pokud se situace nezmění, postup opakujte.

opravit, promáčklinu, chladničky

Rychlá změna teploty

Při menším poškození lze použít několik metod. Před použitím jednoho z nich je třeba poškozené místo důkladně očistit papírem nebo utěrkou. Dále se zamyslete nad tím, jak opravit promáčklinu v chladničce pomocí střídání opačných teplot. K tomu použijte zapnutý vysoušeč vlasů. Nasměrujte přístroj na pohmožděné místo a zahřívejte ho asi minutu, čímž se kov roztáhne. Průměrná teplota je dostatečná k tomu, aby se zabránilo přehřátí povrchu, které by poškodilo těsnění v meziprostorech.

Oprava promáčklého plechu na autě

Poté je třeba připravit suchý led. Abyste mohli pracovat s ledem a předešli vážnému poranění odhalené pokožky, používejte vhodné ochranné rukavice. Je také nutné chránit kovový povrch chladničky před možným poškrábáním. Proto také vložte kousek ledu do měkkého semišového hadříku. Po umístění do středu poškození začněte led jemně posouvat od středu ke krajům po celé ploše, a to přibližně po dobu jedné minuty. Pak zastavte a odstraňte látku. Jedná se o jednoduchý a cenově dostupný způsob, jak odstranit promáčklinu v chladničce. Kov se vrátí do své polohy s výrazným cvaknutím.

READ  Jak odstranit zažloutnutí vnější části chladničky s mrazničkou

Metody opravy vady

Jak vyrovnat povrch s kontrastními teplotami

Prvním krokem je vyčištění a odmaštění pracovní plochy. Doporučuje se používat měkké utěrky nebo papírové ručníky. Čištění speciálními přípravky, které mohou kombinovat čisticí prostředek a odmašťovadlo. Nepoužívejte čisticí prostředky na kuchyňský nebo koupelnový nábytek. Po vyčištění zahřejte okolí důlku. Můžete ji zahřát běžným fénem na vlasy po dobu asi jedné minuty. V souladu s fyzikálními zákony se kov při zahřívání rozpíná, proto je důležité to nepřehánět.

Jakmile je oblast zahřátá, měl by se na důlek umístit suchý led (volně prodejný v lékárnách). Suchý led je dobré vložit do nějaké látky, aby led nepoškrábal chladničku. Poté se povrch důlku asi minutu krouživými pohyby ošetřuje suchým ledem. Znamením, že se to podařilo, je hlasité prasknutí. Tento praskající zvuk znamená, že se kov vrátil do původní podoby (nebo se jí alespoň blíží). Pokud neslyšíte prasknutí a vizuálně se nic nezmění, musíte manipulaci zopakovat.

Jak odstranit promáčklinu na lednici pomocí přísavky do auta

Pokud použijete přísavku do auta, je velmi snadné se důlku zbavit. Pokud přísavku nemáte, doporučujeme ji zakoupit.к. Je užitečná i pro majitele automobilů. Stejný mechanismus lze použít i k odstranění promáčklin na vozidle. Tuto přísavku lze zakoupit v obchodech s autodíly. Jedinou nevýhodou tohoto zařízení. jeho, účinnost přísavek z notoricky známé čínské webové stránky je pod velkou otázkou.

Stejně jako u výše uvedené metody je třeba nejprve vymazat pracovní prostor. Poté je třeba použít speciální lepidlo, které je součástí přísavky. Poté přiložte přísavku na důlek. Po zaschnutí lepidla se spotřebič nasadí, přičemž okraje se opatří gumovými proužky (tyto gumové proužky jsou nutné, aby nedošlo k poškození sousedních kovových ploch). Začněte tahat kovovou rukojetí (rukojeť je našroubovaná na závitu přísavky). Stačí pár tahů a důlek je pryč. Zbytky lepidla lze odstranit vodou nebo speciálním čisticím prostředkem.

Stěrka a gumová palička proti důlku na lednici

Především je třeba poznamenat, že byste nikdy neměli používat obyčejné kladivo, protože by povrch ještě více poškodilo. Z tohoto důvodu budete k odstranění důlku potřebovat pogumované kladivo a stěrku. Pokud s těmito nástroji nemáte zkušenosti, je lepší tuto metodu odmítnout. Prvním krokem je také vyčištění postiženého povrchu. Po vyčištění zahřejte obvod promáčkliny (lze použít běžný fén) a pomocí stěrky zcela zakryjte poškozené místo. Jemný úder vyvolá rezonanci, která způsobí, že důlek zmizí.

Odstraňte závadu pomocí stlačeného vzduchu

Pokud máte po ruce plechovku se stlačeným vzduchem (obvykle se používá k čištění počítače a jeho částí), můžete ji použít k rychlému a snadnému odstranění závady. Plechovku s postřikem je třeba otočit dnem vzhůru a nastříkat na poškozený povrch. Kondenzace smrští kov zpět do původní podoby, ale pokud se tak nestane, je třeba to udělat ještě dvakrát nebo třikrát, ale je možné, že tato metoda nepomůže.

Pomocí stěrky a gumové paličky

Tato metoda je vhodná, pokud je nedokonalost povrchu významná. K práci budete potřebovat gumovou paličku a hladítko. hladítko na omítání nebo obklady:

 • odmastěte problematické místo na chladiči;
 • Pomocí horkovzdušné pistole důlek vyfoukněte. Dbejte na to, aby povrchová teplota působící na poškozený povrch nebyla příliš vysoká. V opačném případě hrozí poškození vrstvy laku.
 • vypněte fén, přiložte stěrku na nerovnou plochu tak, aby stěrka zcela zakryla defekt;
 • Lehce poklepejte gumovou paličkou na celý povrch stěrky;
 • Tím se důlek v důsledku provedené práce vyrovná.
READ  Jak odstranit škrábance z černé chladničky s mrazničkou

DŮLEŽITÉ! Pro tuto metodu nepoužívejte kovovou paličku místo gumové. Při poklepávání hladítkem buďte jemní a nespěchejte.

Jak sami otestovat těsnost dveří chladničky

Dveře chladničky je možné zkontrolovat pomocí improvizovaných prostředků. Potřebujete 50 mm široký list papíru o gramáži 80 g/m. List papíru se vloží příčně mezi dveře a tělo chladničky. Papír by se neměl snadno vytahovat ani znovu vracet (list by se měl zmačkat). Použitý výrobek by také neměl sklouznout dolů, ale zůstat na stejném místě, kde byl umístěn. Pokud je tomu naopak, je čas vyhlásit poplach.

Není vždy nutné volat mistry na opravu domácích spotřebičů najednou. Zejména pokud jde o opravu drobných závad, jako je například netěsnost dveří chladničky. Pokud však není možné situaci napravit svépomocí, není nutné „znovu vynalézat kolo“, ale je lepší obrátit se s žádostí o kvalifikovanou pomoc na odborníky.

Jak ručně vyměnit těsnění: Pokyny krok za krokem

Pružná gumová páska umístěná po vnitřním obvodu boxu slouží jako jakási bariéra chránící prostor chladničky před pronikáním proudů teplého vzduchu z místnosti. Pokud se mezi „gumičkou“ a krabičkou objeví mezery a praskliny, je čas vyměnit zvláštní „pojistku“. To lze provést i bez speciálního vybavení. Výměna těsnění dveří chladničky zahrnuje následující kroky:

 • Přípravné vybavení: elektrický šroubovák, šroubovák (pokud je páska přišroubovaná), špachtle, lepidlo (pokud je páska přilepená), fén, čisté měkké hadry, voda, mýdlo, rozpouštědlo nebo ocet, vhodný tmel
 • Přípravná fáze spočívá v odpojení spotřebiče od elektrické sítě a vyčkání 30 minut. Dveře lze z pantů vyjmout a položit je na podlahu
 • Odstraňte starou pásku pomocí šroubováku. Dávejte pozor, abyste nepoškodili povrch krytu
 • Dezinfekce. čištění kanálu pod těsněním. Doporučuje se použít mýdlový roztok. V případě odolných nečistot použijte rozpouštědlo nebo vodu zředěnou octem. Dokážou důkladně odmastit povrch, který je třeba po čištění vysušit
 • Instalace nové těsnicí pryže je přímo závislá na předchozím způsobu upevnění. Ve všech případech by měla být nová verze natažena po celém obvodu (více kusů není přípustných). Páska by měla být v drážkách pevně uchycena. Doporučuje se dodatečné upevnění pomocí lepidla nebo samořezných šroubů (závisí na modelu). Poté je třeba konstrukci vysušit fénem. Pokud nemáte stavební sušičku, je vhodná i běžná domácí sušička
 • Poslední fází je kontrola. Správně smontované dveře by měly ke karoserii přiléhat, jako by byly ke karoserii přilepené. Abyste byli zcela spokojeni, můžete test provést ještě jednou s kouskem papíru.

Jak nastavit dveře: návod krok za krokem

Pokyny pro nastavení mechanismu otevírání a zavírání dveří chladničky nevyžadují žádné zvláštní dovednosti. Potřebujete jen pevnou ruku a ochotu problém vyřešit.

 • Odpojení spotřebiče ze zásuvky a půlhodinové vyčkávání
 • Připravte si nářadí: klíč, šroubovák
 • Základní krok. Otevřete dveře a pomocí klíče mírně povolte šrouby na horním a dolním závěsu. Pak zkontrolujte, která část je na krabici uvolněná. Pokud se jedná o spodní, odstraňte zespodu jeden podpůrný pásek, a pokud se jedná o horní, proveďte totéž jako u spodního. Po dokončení práce je třeba šrouby ručně připevnit a dotáhnout.

Důležité! Abyste eliminovali riziko deformace a pokřivení, neprovádějte tento postup sami.

Jak opravit nesouosost: návod krok za krokem

Deformace je častou příčinou volného uložení dveří a prostoru chladničky. Proto je pro vyřešení problému nutné jej přesunout na opačnou stranu. Postup je stejný jako u dříve popsaných metod: nejprve vypněte přívod elektrické energie do zařízení a vyčkejte přibližně 30 minut. Poté si připravte potřebné nářadí: šroubovák.

READ  Dveře nové chladničky se špatně otevírají

Důležité! Neobejde se bez pomocníka pro daný úkol.

 • Uvolněte konstrukci od jejího obsahu: lahví, kontejnerů atd.
 • Opatrně vyjměte dveřní křídlo z kování
 • Umístěte dveře na druhou stranu
 • Nastavení zavíracího zdvihu pomocí šroubováku a šroubů
 • Namontujte zbývající kování: zátky, ozdobné kryty
 • Kontrola kvality provedené práce.

Co nedělat

Jak radí odborníci, nejprve jsem si poškozený povrch dobře prohlédl. Barva byla neporušená a bez odštěpků. Proto jsem se rozhodl chvíli počkat. kov má tendenci „hrát“, takže povrch může získat svůj původní vzhled. To zřejmě nebyl můj případ.

opravit, promáčklinu, chladničky
 • Odmítnutí demontáže dveří. Za prvé, nejsem opravář, takže je nepravděpodobné, že bych to dal dohromady tak, jak to bylo. Za druhé hrozí riziko narušení vzduchotěsnosti křídla.
 • Nepokoušel jsem se ho narovnat kladivem, i když to byla první myšlenka, která mě napadla. Dveře však můžete poškodit ještě více. odštípnout lak a přidat nové promáčkliny.
 • vzdát se myšlenky na opravu defektu natřením promáčkliny. Koupit základní nátěr není problém, ale dosáhnout dokonalé shody barev je obtížné. A přebarvení celé lednice nebylo součástí mého plánu.

Nezapomeňte na! Promáčkliny nemají vliv na funkčnost spotřebiče. Pokud vás z nich příliš nebolí oči, nechte je tak, jak jsou. Moderní jednotky jsou navíc vyrobeny z tenkého plechu, takže neopatrný pohyb může situaci ještě zhoršit.

Budete k tomu potřebovat stavební fén a granulovaný suchý led:

 • Opatrně otřete povrch navlhčenou houbou, poté jej odmastěte a osušte papírovou utěrkou;
 • Zahřívejte důlek fénem (nastavte nízkou nebo střední teplotu) po dobu jedné minuty;
 • Kostky ledu vložte do středu malého kusu zámiše a rohy omotejte tak, aby vznikl pytel;
 • Vypněte fén, přiložte led na defekt a krouživými pohyby potřete celý obvod poškozeného místa.

V případě potřeby zopakujte postup od začátku.

Jak odstranit fénem a suchým ledem nerezový spotřebič?

K práci budete potřebovat stavební sušičku a granulovaný suchý led:

 • Povrch důkladně otřete navlhčenou houbou, poté jej odmastěte a osušte papírovou utěrkou;
 • Zahřívejte důlek fénem (nastavte nízkou nebo střední teplotu) po dobu jedné minuty;
 • Do středu malého kousku zámišové látky vložte ledové pelety a rohy látky omotejte tak, aby vznikl váček;
 • Vypněte fén, přiložte led na defekt a krouživými pohyby otřete celý obvod poškozeného místa.
opravit, promáčklinu, chladničky

V případě potřeby opakujte kroky od začátku.

Lze doma obnovit gumičky?

Deformované těsnění můžete zkusit opravit sami. Současní vynalézaví uživatelé vyvinuli celou sbírku metod, z nichž nejčastější je možnost opětovného zavěšení dveří. Technicky je to možné, ale není zaručena úplná úspěšnost.

Při otáčení dveří byste měli myslet na to, zda by otevírání dveří na druhou stranu nebylo nepohodlné. Chladnička je poměrně velký spotřebič. Každý centimetr prostoru je pro něj vyhrazen. Při zavěšování dvířek bude pravděpodobně nutné provést celkovou změnu uspořádání kuchyňské linky. Stojí to za to??

| Denial of responsibility | Contacts |RSS