žvýkačku, pračce

Prasklá manžeta v pračce. co dělat??

Moderní hostitelka si nedokáže představit svůj život bez pračky, takže porucha pomocníka vyžaduje okamžitou opravu. Nezřídka se stává, že manžeta střešního okna selže a nelze ji vždy vyměnit v co nejkratší době. Obecně platí, že taková porucha neovlivní provoz pračky, ale může zkazit pohodlí jejích majitelů, protože v blízkosti poklopu pračky neustále uniká voda. Proto si mnoho majitelů domů klade otázku, jak pračku utěsnit a zda to lze provést samostatně. Můžete ji samozřejmě utěsnit, ale pravděpodobně nevydrží dlouho. Tato oprava by měla být provedena jako dočasné opatření, dokud nebude díl zcela vyměněn.

Pochopte příčinu zlomeniny manžety hned na začátku. Je jasné, zda má smysl provádět takovou opravu doma a jak se podobné situaci v budoucnu vyhnout. Příčin prasknutí může být celá řada.

 • Trhliny, které jsou způsobeny silnými vibracemi bubnu stroje. Lze ji opravit, ale je třeba vyřešit vibrace, což je mnohem obtížnější.
 • Někdy je Stírání těsnění, Pokud je s mechanismem něco v nepořádku a manžeta o něco drhne. Taková porucha může být způsobena nesprávným seřízením bubnu. Před opravou je třeba odstranit příčinu poškození.
 • Trhlinu nebo řeznou ránu, která může být způsobena zapomenutými drobnými.
 • „Nenapravitelné“ škody, které nelze opravit.

K tomu může dojít z mnoha důvodů, například zpočátku kvůli nekvalitnímu těsnění nebo prasklinám vzniklým stářím, které se znovu a znovu objevují. Takové poškození nelze opravit a nemá smysl.

Proč je nutné gumové těsnění

Úkolem těsnění každé podložky je utěsnit. Zabraňuje pronikání vody na ostatní části spotřebiče a skládá se ze dvou částí. Ty lze označit jako „viditelné“ a „neviditelné“ části. Účelem „neviditelné části“ je hermeticky utěsnit prostor mezi otvorem plniče a krytem pračky se sušičkou během praní. Pokud je poškozená, může snadno proniknout voda a poškodit desku plošných spojů.

Další gumička („viditelná část“) je připevněna na dveřích a slouží k jejich pevnému utěsnění. Zabraňuje úniku vody z bubnu během praní, který by mohl způsobit zkrat.

Těsnění je důležitou součástí pračky a jakékoli poškození je třeba okamžitě vyměnit nebo opravit (pokud je to možné). Pokud je nutné odstranit olejové těsnění? O tom bude pojednáno níže.

K jakému přetržení manžety dochází?

Abyste nemuseli každý měsíc vyměňovat olejové těsnění, je důležité zjistit příčinu poškození. K opotřebení dochází přirozeně, ale nejčastěji je to uživatel, kdo způsobuje poškození těsnění.

Jakákoli součást pračky Atlant má životnost. gumová podložka může vydržet několik let. Závady na manžetě se někdy objeví dříve, a to v důsledku neopatrného zacházení se strojem ze strany uživatele. Existuje několik příčin předčasného poškození těsnění:

 • do nádrže spadne ostrý kovový předmět (kostice podprsenky, hřebík, kancelářská sponka, knoflík, klíče);
 • neustálé tření o oděv (překročení nosnosti bubnu), těžké předměty, boty prané v pračce;
 • tvorba plísní na povrchu manžety, které „korodují“ těsnění;
 • Neopatrné vkládání a vyjímání prádla z bubnu, které způsobí poškození těsnění;
 • velmi časté praní při vysokých teplotách;
 • Silné vibrace těla během cyklu.
READ  Co znamená se na pračce

Agresivní mycí prostředky používané při mytí mohou mít také negativní vliv na dveřní límec.

Šetrné používání stroje Atlant pomáhá zabránit zrychlenému poškození pryžového těsnění. Po každém použití je třeba těsnicí okraj otřít do sucha a buben vyvětrat, aby se zabránilo vzniku plísní. Před vložením prádla vždy zkontrolujte kapsy, zda se do nádrže pračky se sušičkou nedostaly cizí předměty. Je také důležité používat kvalitní prací prostředky a nepřehánět dávkování pracího prostředku a kondicionéru doporučené výrobcem.

Je lepší těsnění pravidelně kontrolovat, zda není poškozené. I malá trhlina může způsobit únik. Pokud není možné těsnicí hranu ihned vyměnit, lze ji opravit utěsněním vadného místa speciální pryžovou záplatou. Jedná se však o dočasné opatření a vadné těsnění je třeba co nejdříve vyměnit.

Nežertujte s těsností pračky. Proto byste při prvním „příznaku“ měli poškozené těsnění odstranit a namontovat nové. Tím spíše, že oprava může být provedena vlastníma rukama, aniž by přeplatil za práci mistra.

Zajímavé:

 • Jak vyměnit těsnění na pračce Siemens?
 • Pryžové těsnění na pračce netěsní
 • Jak vyměnit manžetu na pračce Samsung
 • Jak vyměnit manžetu na pračce Whirlpool?
 • Jak vybrat náhradní manžetu pro pračku?
 • Jak vyměnit okraj pračky Indesit

Jak vyměnit těsnění dveří

Po dokončení odstranění staré pryže můžete přejít přímo k její výměně. Nejdříve je třeba najít správné olejové těsnění. Pokud plánujete hledat v nejbližších obchodech s domácími spotřebiči a příslušenstvím, můžete si jako příklad vzít starou pečeť. Pro správný výběr je třeba znát nejen vnitřní a vnější průměr manžety, ale také zjistit, zda má další otvory. Tyto otvory se používají u novějších modelů automatických praček se sušičkou pro ostřikování nebo zesílené sušení praného prádla.

Důležité! Nové umístění manžety by mělo dokonale odpovídat modelu stroje.

Před výměnou manžety je vhodné odstranit z odkrytého okraje nádrže veškeré nečistoty, usazeniny, soli a zbytky prášku. K čištění lze použít běžný mýdlový roztok. Malá rada: po otření rtu není třeba roztok smývat, protože se nová manžeta lépe usadí.

Poté nasaďte horní část těsnění na nádrž tak, aby značky na obou částech byly v jedné rovině, a poté dvěma palci vytáhněte těsnění ze středu do stran. Po nasazení těsnicího okraje zkontrolujte, zda je správně usazen; okraj těsnicího okraje by měl být nahoře a odtokové otvory dole.

Dále zajistěte první klip. V případě drátěných svorek budete k jejich utažení opět potřebovat kleště. Plastové svorky se opravují nejsnáze. Po nasazení těsnicí pásky na přední stěnu můžete přikročit k umístění druhého límce. Všechny tyto operace jsou dokončeny a pračka může být spuštěna v jakémkoli krátkém pracím programu v režimu „test“. Pokud jsou všechny operace provedeny správně, únik se zastaví.

Úpravy opravy límce

Někdy dochází k situacím, kdy je „gumička“ umístěná na dvířkách pračky roztržená a výměna manžety zatím není možná.

Kdy ji budete potřebovat opravit?

Pokud například nemůžete aktuálně najít vhodný díl pro váš model stroje nebo pokud jste si jej objednali a musíte dlouho čekat na jeho dodání.

Jsou situace, kdy není možné vyčlenit z rodinného rozpočtu prostředky na nákup nového dílu. V takových situacích pomůže oprava límce, tj. utěsnění poškozeného místa.

Vysoké teploty, prací prostředky a neustálé tření prádla si brzy vyberou svou daň a díra v manžetě se znovu objeví

READ  Pračka se sušičkou nevypouští všechnu vodu

Je třeba vzít v úvahu, že lepení náplasti je dočasné opatření. Proto je třeba vynaložit veškeré úsilí, aby opotřebované těsnění bylo co nejdříve nahrazeno novým.

Jak vybrat a připravit těsnění rtů?

Nejprve je třeba zkontrolovat poškozený těsnicí okraj a zjistit příčinu netěsnosti. Jen tak lze zjistit, zda je oprava těsnění účelná, či nikoli. Za tímto účelem je třeba manžetu vyjmout ze stroje, jak je popsáno výše.

Na návštěvě u kutila. Jak snadno odstranit žvýkačku z oblečení

Pouze sejmutím předního límce a přitažením olejového těsnění k sobě lze zjistit poškození, jeho rozsah a případnou opravu

Pokud je řezná rána, průraz nebo odřenina malá, oprava se rozhodně vyplatí. Pokud je poškození velké nebo je poškození více, je lepší s lepením nespěchat.

Po určení příčiny opravy je třeba zvolit materiál pro záplatu. Musí být pevný a zároveň odolný. Někteří mistři doporučují používat k tomuto účelu kondomy nebo lékařské gumové rukavice.

Skvělá možnost. speciální záplaty určené k opravě nafukovacích matrací. Najdete je ve sportovních obchodech.

Použité lepidlo musí mít vynikající lepicí vlastnosti. V tomto případě si látka musí zachovat pružnost i po úplném zaschnutí. Přesně tak se chovají výrobky určené k opravě obuvi a gumárenského zboží.

Pokyny pro montáž pěnového těsnění

Lepení gumových těsnění je činnost, která nevyžaduje žádné zvláštní znalosti ani dovednosti. Abyste však nebyli zklamáni výsledkem, je lepší přesně dodržovat pokyny.

První metodou opravy, kterou navrhujeme, je utěsnění. Provádí se podle následujícího schématu:

 • Příprava opravy. Vybraný materiál je složen z několika vrstev a slepen dohromady. Velikost záplaty by měla být 1,5-2krát větší než samotný defekt.
 • Odmastěte poškozené místo a jeho okolí. Použijte líh, aceton, lakový benzin apod. Odmašťovací prostředek nechte zcela zaschnout.
 • Naneste lepidlo na límec a záplatu.
 • Rozmazané části k sobě přitiskněte, a to buď ihned, nebo až po několika minutách, v závislosti na pokynech na lahvičce s lepidlem.
 • Zafixujte manžetu v její přirozené poloze pomocí vhodných předmětů. Díl nechte působit až 24 hodin.

Po důkladném zaschnutí lepidla lze těsnicí pásek znovu nasadit.

Opravená manžeta se musí vrátit na své místo stejným způsobem jako nová manžeta. Protože je pryž již natažená, je třeba vyvinout menší sílu než u nového dílu

Existuje druhá metoda, která je považována za spolehlivější. Tato metoda kombinuje šití a lepení.

 • Defekt sešijte silnou syntetickou nití. K tomu se používá fotbalový kloub.
 • Poté je vše bohatě napuštěno silikonovým tmelem na pryž a plast.

Poté, stejně jako u předchozího způsobu, ponechte límec v přirozené poloze po dobu 24 hodin a poté jej znovu nainstalujte do skříně stroje.

Po dokončení opravy je třeba zkontrolovat kvalitu práce. Za tímto účelem vložte do bubnu prádlo a spusťte praní na nejkratší program. Na konci cyklu zkontrolujte, zda se lepená oblast opakovaně neroztrhla.

Nejen manžetu, která těsní kolem dvířek pračky s předním plněním, lze vyměnit vlastníma rukama. Výměna řemene pračky pro kutily. Pokyny krok za krokem, jak to udělat, najdete v našem doporučeném článku.

Závěr a užitečné video

Sledování videí vám pomůže lépe pochopit některé podrobnosti výměny límce pračky u různých modelů.

Výměna manžety u pračky s horním plněním:

U modelu pračky se sušičkou s předním plněním vyměňte gumový límec dvířek:

Poškození těsnění dvířek pračky a sušičky, tj. manžety, je problém, který lze vyřešit bez přivolání odborníků. Nejdůležitější je pečlivě dodržovat pokyny.

READ  Jak odbourat vodní kámen v pračce

Pokud máte s výměnou potíže, můžete pračku poslat do servisního střediska nebo požádat technika, aby vás navštívil doma.

Zanechte prosím své komentáře v níže uvedeném poli, zveřejněte fotografie a dotazy. Řekněte nám o svých zkušenostech s výměnou těsnění na dvířkách pračky. Sdílet technologická tajemství, která mohou být pro návštěvníky užitečná.

Demontáž předního panelu

Chcete-li žvýkačku z bubnu pračky úplně odstranit, musíte demontovat také přední část bubnu. Není to složité, pokud se budete řídit našimi pokyny:

 • Odšroubujte upevňovací prvky na zadní straně stroje a sejměte horní kryt.
 • Odstraňte dávkovač pracího prostředku. pod ním najdete další šrouby, které drží přední panel na svém místě.
 • Pomocí tenkého šroubováku odšroubujte západky na ovládací skříňce, vyjměte ji a položte na horní část krytu.
 • Odstraňte také spodní panel (kde je vypouštěcí filtr).
 • Přejeďte po obvodu předního panelu a odšroubujte upevňovací prvky, které jej drží na místě.
 • Nyní můžete stěnu přitáhnout k sobě a získat tak přístup k vnitřní straně těsnění.

Varování! U značek jako AEG, Samsung nebo Indesit není nutné demontovat přední část pračky. Stačí odšroubovat a sejmout horní kryt.

Důvody selhání manžety

Pokud dojde k poruše u stroje s předním plněním, má to vážnější následky než u vertikálního spotřebiče. Většinu závad lze přičíst následujícím příčinám:

 • přirozené opotřebení (i u nejpevnějších materiálů dochází vlivem vibrací a střídavého namáhání k oděru pryže, kterému je zbytečné předcházet, takže když se díl stane nepoužitelným, je třeba ho jednoduše vyměnit)
 • poškození v důsledku kontaktu s ostrými částmi oděvu (ozdobné spony a přezky, ostré předměty v kapsách. to vše může gumový prvek proříznout, a pokud k tomu dojde, je nepravděpodobné, že by se dal zachránit);
 • používání velmi agresivních mycích prostředků (některé chemikálie rozpouštějí vulkanizační proces a snižují odolnost pryže, proto si před mytím pečlivě přečtěte složení);
 • napadení plísněmi (tyto bakterie časem zkazí úplně všechno, včasné čištění a pravidelné větrání pračky situaci zlepší; k prevenci se běžně používají prací prostředky obsahující kyselinu citronovou).

Zkušenosti ukazují, že největší podíl závad je způsoben nedbalým zacházením se strojem. Pouze dodržování provozních podmínek a pravidelná preventivní opatření povedou k dlouhé životnosti manžet i samotného přístroje.

Spolehlivé pračky od společnosti Kuppersberg

Když nemá smysl opravovat starou pračku nebo jste se právě rozhodli obnovit domácí spotřebiče. stojí za to zvážit kvalitní spotřebič od společnosti Kuppersberg. Modely této značky jsou vyrobeny ze spolehlivých materiálů, které vydrží dlouho. Pračky Kuppersberg lze instalovat jako vestavné nebo volně stojící. Vestavné spotřebiče lze namontovat do nábytku, což usnadňuje jejich používání. Vybírat můžete z modelů s nosností 6 až 9 kg a rychlostí ždímání až 1600 otáček za minutu.

V naší podnikové prodejně můžete zakoupit nejen pračky, ale i další domácí spotřebiče. Robustní varné desky a trouby umožňují přípravu chutných pokrmů a odsavače par odvádějí horký vzduch z místnosti. Tiché a úsporné chladničky Kuppersberg jsou ideální pro skladování potravin a mytí nádobí. robustní myčky nádobí. vybavené množstvím jedinečných programů.

Pračka Kuppersberg WIS46106

| Denial of responsibility | Contacts |RSS