Jak čistit jednotlivé sestavy?

Na pryžové rukojeti a zásobníku prášku se často vyskytují kolonie plísní. Abyste se jich zbavili, musíte na problémových oblastech pracovat do hloubky.

Odstranění plísně z těsnění dveří

Pod těsnicí hranou dveří zavazadlového prostoru a v záhybech dveří se často usazují nečistoty a voda. V případě plísní nestačí pouhé otření vnější strany hadříkem, a to ani s použitím vhodných chemických prostředků.

Nejúčinnější budou následující akce:

 • Pomocí nástroje, např. šroubováku, vložte drátěnou svorku a opatrně s ní krouživým pohybem otáčejte, abyste nepoškodili pryž.
 • díl se dobře umyje ve velkém kbelíku vody se saponátem a bělidlem.
 • Buben a dvířka otřete houbou namočenou v bělidle.

Neodstraňujte díl, dokud všechny součásti nevyschnou. Mycelium plísní může prorůstat do gumy poměrně hluboko, takže není vždy možné manžetu zcela vyčistit.

V takových případech lze vyměnit pouze vadnou pryž za novou.

nuance čištění zásobníku prášku

Zásobník na prací prostředek a máchadlo je „špinavým místem“ pračky.

Na konci programu také prakticky vždy zůstane v zásuvce na prášek trochu vody. Proto je tento prostor oblíbeným místem výskytu kolonií plísní.

Pokud je v boxu na prášek plíseň, vyčistěte jej tímto způsobem:

 • Vyjměte koš ze stroje a dobře jej opláchněte pod horkou vodou.
 • Nalijte teplou vodu do vhodné nádoby a přidejte jednu z následujících chemikálií: bělidlo, domestos, toaletní kachna, silit.
 • Namočte přihrádku do získaného roztoku na několik hodin.
 • Po uplynutí doby vyjměte zásobník a důkladně jej vyčistěte střídavě kartáčem a hadříkem.
 • Dobře opláchněte čistou vodou.
 • Vysušte ji na vzduchu a pak ji vraťte na místo.

Pokud zásobník vykazuje drobné známky plísně, stačí jej dobře vyčistit kartáčkem pod horkou vodou. Stejně postupujte i u odtokového filtru, který je často znečištěn plísní.

 • Stiskněte jednou tlačítko Start/Pauza.
 • Po stisknutí tlačítka by měla pračka zastavit praní a odemknout dvířka.
 • Po dokončení operace. zavřete dvířka, stiskněte tlačítko play, spotřebič pokračuje v praní se zvoleným programem.
 • Pračku znovu spusťte pomocí vypínače a odpojením napájecího kabelu.
 • Spuštění pračky se sušičkou v testovacím režimu.
 • Spuštění autotestu pračky.

Možné příčiny nepřepínání režimů pračky jsou následující: porucha topného tělesa; během pracího cyklu poznáte, že jsou dvířka studená; poškození programu nebo řídicího modulu, které způsobuje nefunkčnost programu.

program, pračky

Co dělat, když pračka běží bez zastavení Restartujte pračku zastavením programu a opětovným spuštěním nového programu. Zkontrolujte tlak vody, otevřete ventily na maximum. Odstraňte případné ucpávky z potrubí, hadic a filtrů a zkontrolujte polohu hadic.

 • Pračku znovu spusťte pomocí tlačítka zapnutí/vypnutí nebo odpojením síťového kabelu.
 • Spuštění pračky se sušičkou v testovacím režimu.
 • Spusťte autotest pračky.
 • nastavte programový knoflík do neutrální polohy;
 • do 5 sekund stiskněte tlačítko Stop/Start;
 • Odpojte napájecí kabel a počkejte 15-20 minut;
 • Znovu zapněte stroj, spusťte příslušný program.
READ  Voda v bubnu pračky

Jak správně používat pračku?

Zde je výběr užitečných tipů pro provoz a prodloužení životnosti vaší pračky.

Nepoužívejte !

pokládání těžkých předmětů nebo stání na pračce. Opírání nebo opírání čehokoli o nakládací poklop. Dětem by nemělo být dovoleno používat pračku samostatně. ponechání domácích zvířat bez dozoru v blízkosti pračky. Během praní se nedoporučuje otevírat zásuvku na prací prostředek. To může způsobit přetečení vody. Otočte programový spínač proti směru hodinových ručiček! Po spuštění pračky resetujte prací program. Může dojít ke spuštění automatického systému stroje a poruše. Postříkejte pračku se sušičkou stříkací pistolí nebo pod proudem vody. K čištění používejte chemická rozpouštědla nebo abrazivní čisticí prášky.

stojí za to se na ně podívat.

Doporučujeme nechat dvířka po každém praní otevřená, aby se zabránilo navlhnutí pračky. Po každém praní doporučujeme vypnout ventil přívodu vody do pračky. Plášť a části pračky by se měly pravidelně otírat hadříkem namočeným v roztoku pracího prostředku. Před mytím spotřebič odpojte od elektrické sítě. Nádoba na prací prostředek se vyndá z pračky a umyje pod tekoucí teplou vodou. Hadice by se měla kontrolovat jednou ročně. Pokud se objeví známky poškození, je nutné hadici vyměnit. Hadice je při provozu pračky se sušičkou pod velkým tlakem a v případě poškození by mohla prasknout. Filtr v čerpadle pračky se sušičkou je třeba po praní vláknitých předmětů vyčistit. Před čištěním zkontrolujte, zda je proces mytí dokončen, a odpojte spotřebič od napájení. Po vyjmutí filtru se může objevit malé množství vody, proto si předem připravte nádobu na zachycení vody. Prádlo by mělo být v pračce umístěno rovně, ne na hromadách; čím více prádla do pračky vložíte, tím více prášku bude potřeba. Pokud naplníte buben prádlem, nebudete s výsledkem praní spokojeni. Také neperte jednu věc najednou. pračka nerozloží jednu věc rovnoměrně po celém bubnu před odstřeďováním. Je nezbytné třídit prádlo při všech praních. Používejte prací prostředek určený speciálně pro automatické pračky. Prášky nejsou vhodné pro mytí rukou, protože mají nedostatečnou pěnivost, která může způsobit nadměrné pěnění. Pozor na dětský prášek, velmi často se v návodu k použití (který nečteme) uvádí, že tento prášek se musí sypat přímo do bubnu na prádlo, nikoli do korýtka jako u běžných prášků. Kondicionér je lepší naředit vodou, protože je obvykle příliš hustý a pračka se sušičkou ho nepojme celý. Před vložením prádla zkontrolujte, zda se v bubnu nenacházejí cizí předměty, barevné papíry, jehly a špendlíky.

READ  Jak odstranit zápach z automatické pračky

Vodní kámen

Topná tělesa s bílým povlakem (Samsung, LG, Beko) jsou odolnější proti usazování vodního kamene a snadněji se odstraňují. a tyto prvky nesmí být poškozeny drobnými škrábanci (na rozdíl od prvků s černým nátěrem). Povlak lze snadno odstranit nožem nebo škrabkou, čímž se vytvoří nové usazeniny vodního kamene, které se bleskurychle odbourají.).

NEPŘIPRAVUJTE SE. smirkový papír.

Odstranění vodního kamene

Tato metoda je založena na použití různých magnetických změkčovačů vody (konvertory vody, filtry-změkčovače, které se instalují na vodovodní potrubí (na vstupu do bytu) nebo přímo na přívodní hadici pračky).

Intenzita usazování vodního kamene na topném tělese je přímo závislá na tom, jak horká je voda, tj.е. Čím vyšší je teplota vody, tím více vodního kamene se na topném tělese usazuje. Tuto skutečnost zohledňují výrobci praček při vytváření nových pracích programů, které čistí nečistoty v mírně ohřáté vodě (40-50 °C). Tyto novinky se zavádějí a úspěšně používají nejen v boji proti vodnímu kameni, ale také k úspoře energie. Perte při teplotě maximálně 70 stupňů, protože krystalizace probíhá při teplotě 75 stupňů.

Jednou ročně vyjměte topné těleso a omyjte jej v roztoku na odstraňování vodního kamene, přičemž vodní kámen odstraňte plastovou škrabkou nebo v nejhorším případě kovovou škrabkou na pánev (velmi opatrně). ). Čistěte v roztoku o teplotě do 75 stupňů Celsia, přičemž topné těleso z roztoku pravidelně vyjímejte a odstraňujte změklé saze až do jejich úplného rozpuštění.

Vůně.

Zápach je pravděpodobně způsoben pracím prostředkem, zkuste jej vyměnit. Vyčistěte filtr, zápach může být způsoben stojatou vodou. Nechte pračku sušit bez náplně v režimu varu. Provoz na sucho s přidanou kyselinou limonovou nebo octem. Spusťte spotřebič na sucho se speciálním pracím prostředkem přidaným do pračky se sušičkou. Pokud nechcete, aby se v pračce usadily plísně, otřete po praní límec dvířek a nechte dvířka pootevřená. Zápach může pocházet z odtoku. pořiďte si speciální ventil pro odtok.

READ  Jak odstranit kosti z bubnu pračky

Forma.

Pokud se na stěnách pračky objevila plíseň, namočte hadřík do vodného roztoku jedlé sody, plíseň opatrně odstraňte a místo vyčistěte stolním octem.

Pokud se budete řídit výše uvedenými jednoduchými radami, vaše pračka vydrží co nejdéle.

Chcete-li resetovat chyby Zanussi (chyby Electrolux), otočte knoflíkem volby programu o dva kroky proti směru hodinových ručiček z polohy „vypnuto“. Na panelu displeje se okamžitě zobrazí nejnovější chyba Zanussi.

Jak resetovat pračku Indesit? Stiskněte kosočtverec a podržte jej několik sekund. Pokud vše funguje správně, program by se měl zastavit. U starších modelů praček musíte navíc přepínač volby programu otočit do neutrální polohy.

 • Otevřete poklop pračky a vložte množství prádla až do maximální kapacity bubnu.
 • Zkontrolujte, zda je spotřebič zapojen do sítě, a stiskněte tlačítko napájení.
 • Výběrem mycího programu přesuňte volič programů do požadované polohy.

Většina moderních praček si „pamatuje“, kdy vypne napájení, a po obnovení napájení pokračuje v provozu ze stejného místa. U starších modelů se při náhlém přerušení napájení prací program přeruší a poté se znovu spustí.

LG pračka, program rychlý 17 minut

Obnovení programu pračky

Majitelé automatických praček jsou natolik zvyklí svěřovat péči o prádlo svému „domácímu pomocníkovi“, že poleví a často se dopouštějí poměrně nebezpečných chyb: do bubnu vkládají oblečení s telefony, pasy, penězi nebo čímkoli jiným cenným po kapsách, omylem vkládají bílé prádlo společně s barevným atd. Aby nedošlo k poškození vašeho majetku, musíte rychle resetovat prací program a zastavit pračku. Jak to udělat, zjistěte!

Pračka vyčerpává programy. opravte si ji sami

Problémy se zbloudilými pracími programy se nejčastěji objevují u různých modelů praček Indesit, Beko, Kandy a příliš složitých praček jiných výrobců se spoustou funkcí. Vaše oblíbené programy. ty, na které jste zvyklí a které často používáte. nejsou vybrány nebo jsou vybrány, ale bezradně. Stroj je přepne nebo je jednoduše nedokončí. Jaké jsou příčiny těchto poruch a co dělat pro jejich odstranění, se dozvíte v tomto článku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS