Převod kotle na LPG: jak správně převést jednotku a nakonfigurovat automatizaci

Nabízené plynové kotle jsou navrženy a konfigurovány pro práci s plynem ze sítě. Ale co domácnosti, které nemají přívod zemního plynu?? Koneckonců, nyní potřebujete žít v normálních civilizovaných podmínkách s funkčním topným systémem.

Je to velmi jednoduché. přestavba kotle na zkapalněný plyn umožňuje vytápět domácnost a ohřívat sanitární vodu pomocí skupiny lahví nebo zásobníku plynu. K dosažení tohoto cíle bude nutné jednotku mírně upravit a překonfigurovat pro další parametry tlaku paliva. Podrobně vám vysvětlíme, jak práce probíhá.

Ohřev vody pro váš rekreační dům z plynového kotle.

Hledáte kotel nebo pec na odpady? Můžete si ji objednat na našich webových stránkách:

Kotle a ohřívače od výrobce! Vysoká účinnost a levné palivo! Nevyžaduje zvláštní údržbu. Dodávka po celém Rusku!

přestavět, plynový, ohřívač, kotel

Narazil jsem na vadný plynový kotel, který jsme chtěli vyhodit.

Po troše manipulace se mi ji podařilo obnovit a rozhodl jsem se ji někde použít.

Narazil jsem na vadný plynový kotel, který jsem chtěl vyhodit do koše.

Po krátké manipulaci jsem ho přestavěl a rozhodl se ho někde použít.

Na zahradě, teplá voda již mám a rozhodl se proměnit ji v kotel pro vytápění na jaře a na podzim období. Hlavním problémem plynového kotle je však vysoký výkon a vysoká spotřeba plynu, se kterou jsem nebyl spokojen. Tak jsem se rozhodl ji přepojit.

Původně bylo plánováno nainstalovat auto čerpadlo gazelle na 12 voltů, 2 chladiče z chladicího systému VAZ s nativními ventilátory, ale po výletu v obchodě, tato myšlenka ustoupila do pozadí.

Všichni, které znám, vědí, že vymýšlím nejrůznější neobvyklá řemesla, takže než něco vyhodím, nabídnou mi, že si to vyzvednou. Tak jsem dostal 2 výparníky z chladicí jednotky s ventilátory na 220 V, takže bylo rozhodnuto, že se bude topit na 220 V. Čerpadlo se hodilo z pračky Indesit.

Abych snížil spotřebu plynu, rozhodl jsem se použít 2 čínské plynové hořáky a odstranit původní hořáky. V hořácích jsou trysky vyvrtány o 1 mm.

Regulátory a uzavírací ventily jsou 2 ventily z plnicí lahve freonu. V tomto případě můžete nainstalovat další ventilátor na 220 V pro zlepšení trakce. Pro případ nouze jsou všechny ventilátory a čerpadlo napájeny z počítače nepřerušitelným zdrojem o výkonu 500 W.

Vytvoří se jednotka hořáku.

Jako expanzní nádoba se hodila dobíjecí láhev s freonem. Instalace nad radiátory a plynovým kohoutkem. Plynový kotel a radiátory jsou na jedné úrovni. Pokud chcete, můžete také použít elektrické topné těleso.

Čerpadlo pračky. Voda se čerpá do plynového chladiče. Proudění vody: expandér-čerpadlo-plynový ohřívač-radiátor-ohřívač-expandér. To je sériový obvod.

Celkem jsem potřeboval vytápět 28 km2.м., Topný výkon je 5 kW, tj. pro 50 m2.м. Proto jsem po zahřátí radiátorů vypnul jeden ze dvou hořáků ventilem a v závislosti na teplotě v kabině, pokud se zahřeje, vypnul ventilátory.

Větrací otvory jsou otevřeny zespodu, odvodit rukojeti na těle ne, jsem s tím spokojen, Zapálím plynové domácí plynový zapalovač pro plynové sporáky.

V zimě jsem tento systém ještě netestoval, protože na léto musím vše odstranit a odvézt do garáže. Proto není k dispozici fotografie kompletního vytápění. Teoreticky, pokud přidáte další 2 hořáky a místo vody použijete „nemrznoucí směs“ nebo nemrznoucí směs, ohřev neselže. A spotřeba plynu, ve srovnání s plynovým kotlem nebo plynovým kotlem, je slušná!

READ  Jak vybrat plynový kotel pro váš domov

cu3uf

Plynový kotel stojí 20 tisíc, a to, že nebude instalováno oběhové čerpadlo, tak přidejte ještě pár tisíc. Plynová kamna. 4 tisíce. Velmi mě lákalo ušetřit 15 tisíc, protože, jak jsem již řekl, jsem chudák, a tak jsem se rozhodl použít plynový kotel místo kotle na vytápění.

Moje obavy. Chladič neudrží zátěž, komín se spálí, chladič se přehřeje a plynová hadice se kvůli tomu spálí. nic z toho se nestalo. Funguje to, jsem šťastný, že to funguje. Problém je jinde. Voda začala stékat do domu a kondenzovala na stěnách komína. Nikdy předtím jsem s komíny nepracoval, takže je to pro mě trochu drsné probuzení. Říkají, že je třeba zaizolovat komín, ale já jsem do komína strčil vlnitou trubku a z té teď kape voda na ulici.

Co je v mém systému. 10litrová expanzní nádrž. 700 16 mm polyethylenové trubky podlahového vytápění. 300 metrů. 25 za metr. Baterie. 24 sekcí. 300 za sekci. Bateriové trubky. 20 mm polypropylen 50 metrů (dal mi ho soused). Dva páry rozdělovačů 650250 =1800 Šroubení, jako jsou šrouby, matice, ventily, adaptéry, armatury atd. Nespočet, zdá se, že většina peněz šla tam. Tři plynové lahve. 500 za redukci plynu a kyslíkovou hadici. 300 Musím také nainstalovat válce na ulici. dokud je ještě doma. Děsivé. Můj soused má polypropylenovou trubku z plynové láhve. Udělám totéž. Zapomněl jsem spočítat komínovou rouru. 200 za 3 metry. Pozinkované trubky 8 kusů po 120 (1 metr). Upevňovací šrouby. 200 Houba na potrubí, která chrání před deštěm. 240

A tak to funguje. Měl jsem elektrický kotel. Ale už mě to nebaví, protože minulou zimu jsem měl 10 tisíc měsíčně za topení. Podle mých výpočtů to bude stát asi 3 tisíce za benzín. v mo.

Systém funguje takto. Jsou nainstalována dvě oběhová čerpadla (bez hydrostrečerů). Jeden před plynovým ohřívačem vody, jeden za bateriemi před podlahovým vytápěním. Zapínají se pomocí termostatu, který jsem vyjmul z elektrokotle a připojil ho pomocí lepicí pásky přímo k rozdělovači. Zapnou se oběhová čerpadla, která táhnou vodu. průtok vody zapne plynový ohřívač vody. Po pěti až deseti minutách termostat vypne čerpadla a plyn v topení zhasne. Vše funguje jako hodinky.

Nevýhoda. Hodně tepla se ztrácí komínem. Příští rok se proto pokusím sehnat peníze na koupi slušného plynového kotle s koaxiálním komínem a uzavřenou spalovací komorou. Ale prozatím, jako poslední možnost, můžete použít ohřívač vody, jeho kapacita (20 kcal) je pro dům o rozloze 50-60 metrů zcela dostačující.

Tento list je určen pro ty, kteří mají pochybnosti o tom, zda je možné. Můžeš, já jsem to udělal. Nejvíce jsem se obával, že vodní hlava vytvořená cirkulárkou.Čerpadlo nemá dostatek času na spuštění ohřívače vody. Dost. V technickém listu reproduktoru je uvedeno, že minimální tlak vody. 0,02 MPa.

přestavět, plynový, ohřívač, kotel

P.S. Kromě již zmíněných 25 tisíc potřebujeme další pěticentimetrovou vrstvu betonu, ve které bude zapuštěno 300 metrů potrubí. (3 kostky po 4k. ). Vyztužující síť, která drží tyto trubky nahoře. Extrudovaný pěnový polystyren o tloušťce 5 cm (250 na metr, 65 m = 17 tis. s dodávkou). Majáky. 10 kusů na 200 (opakované použití). A taky potřebuju nakoupit jídlo na něco, když pracuju. Celkem je to asi 60 tisíc. pouze čisté výdaje. Je jasné, že si nemohu dovolit normální kotel, takže si musím hrát s plynovým kotlem.

READ  Doplňování kotle Vaillant turbo tek pro

A pokud si vzpomínáte, můj první krok byl mluvit s mistrem topenářem, který požádal o 40 tisíc za instalaci komína a pěti radiátorů. Za práce na podlahovém vytápění bych si účtoval dalších 50 tisíc. převzal. Takže jsem díky tvrdé práci a dobrému zdraví ušetřil 90 tisíc rublů. Trvalo mi asi dva měsíce, než jsem vše zvládl bez námahy.

Nebezpečí při používání ohřívače jako kotle

Než se rozhodnete pro vytápění plynovým kotlem, musíte být připraveni na možné mimořádné situace:

  • Pokud dojde k výpadku proudu, čerpadlo se zastaví a může dojít k selhání ohřívače. V některých případech může dokonce způsobit výbuch zařízení.
  • Pokud tlak plynu klesne, ventil se pravděpodobně nespustí.
  • Pokud tlak vody v systému klesne, spotřebič se nemůže vypnout kvůli absenci čidla.

Vzhledem ke všem nevýhodám používání plynových kotlů jako zdroje vytápění můžeme konstatovat, že je vhodnější a výhodnější pořídit si kotel podobného výkonu. Průtokový ohřívač by se měl používat pouze pro krátkodobé vytápění. Například pro vytápění garáže nebo rekreační chaty.

V malých bytech a rodinných domech, stejně jako v garážích, se někdy jako topné zařízení používá plynové topidlo. Na internetových fórech probíhá mnoho diskusí a debat na toto téma. Než však tuto myšlenku uvedete do praxe, měli byste se zamyslet nad všemi negativními aspekty používání plynového kotle namísto kotle na vytápění.

Jak velká by měla být plynová láhev?

Pokud je jediným důvodem současná spotřeba propanu, stačí jedna 50litrová láhev. I při nehospodárné spotřebě zkapalněného plynu by palivo mělo vystačit na 10-15 dní. A to za předpokladu, že se jedná o velkou rodinu se 4-5 osobami. V technickém listu ohřívače je uvedeno, že 50litrová plynová láhev vystačí na 10-12 hodin nepřetržité práce.

Odborníci doporučují instalovat kotle na propan přes spojovací rampu. Tak je možné snížit zatížení jednoho plynového ohřívače na několik plynových lahví, rovnoměrně rozdělit palivo a zabránit zamrzání stěn a reduktoru. Více menších nádob o objemu 25/40 litrů lze propojit rampou. Nebo použijte 50litrové lahve spojené do svazku.

Konstrukční vlastnosti kotlů

Turbína

Plynové turbokotle se vyznačují přítomností koaxiálního komína. Tento komín je konstrukce komín v trubce. Trubka o větším průměru odvádí spaliny ven, trubka o menším průměru umožňuje vstup spalovacího vzduchu ohřátého unikajícími plyny, což přispívá k ekonomické efektivitě.

Turbínový kotel je vybaven ventilátorem s nuceným tahem, kterým je vzduch přiváděn do spalovací jednotky. Tyto kotle mají uzavřenou spalovací komoru, která je obvykle vyrobena z mědi nebo jejích slitin.

Plyn v lahvích, propan, LPG

Tento kotel lze přestavět na plyn. lze používat nejen síťový plyn. Domácí jednotka může fungovat i na zkapalněný plyn nebo propan. Pro připojení plynu v lahvi je nutné nainstalovat redukci, protože plyn v lahvi je pod vysokým tlakem.

V některých případech je nutné vyměnit trysky za menší. Pro větší pohodlí, aby nebylo nutné neustále měnit válce, je možné některé válce připojit. Vzhledem k tomu, že za vytápění domu o rozloze asi 100 metrů čtverečních metanu na metr čtvereční byste zaplatili 12 000 USD nebo více.Pokud například k přípravě teplé vody používáte více než 2 lahve týdně, můžete si vypočítat, kolik plynových lahví chcete připojit.

Pro pohodlí a efektivnější využití plynových lahví se připojují v tzv. rampě, lze připojit až 10 lahví. Rampa se skládá z dvouramenného rozdělovače, který rozděluje celou skupinu nádrží na 2 části. Když hlavní skupině dojde palivo, přepne se na další skupinu.

READ  Řídicí deska plynového kotle vaillant

To vše je modernizace kotle.

Přemýšlejte o tom! Za úpravu kotle, pokud ji provede svářeč, zaplatíte 1-2 tisíce eur. Během topné sezóny ušetříte mnohem více. Pokud si můžete svářečské práce provést sami, ušetříte i tyto peníze.

Do horní a boční části kotle je také možné instalovat 20 metrů měděné trubky o vnitřním průměru 10 mm. Naviňte trubku kolem potrubí tak, aby cívka byla umístěna mezi stěnami pláště.

Pokud budou spoje, je třeba je zploštit a připájet acetylénovým hořákem. Přístup a výstup na vnější stěnu kotle. Nyní máte doma teplou vodu. V topné sezóně nebudete potřebovat plynový kotel. V tomto okamžiku se váš jednoduchý kotel změní na dvouokruhový.

Způsoby organizace topného systému s plynovým kotlem

Pokud uvažujeme o vytápění plynovým kotlem, bude systém zahrnovat: radiátory, PVC trubky pro plnění a cirkulaci topného média, oběhové čerpadlo pro cirkulaci vody v systému, uzavírací armatury (ventily, šroubení, spojky atd.) atd.д.) a příslušenství (šrouby, matice, rozpěrné zátky atd.).), přídavnou expanzní nádobu o požadovaném objemu a pozinkovaný komín.

Topný okruh se téměř neliší od standardních schémat, s výjimkou zdroje tepla. Menší tepelná čerpadla se používají pro vytápění menších místností. Tržní průměr Zatímco náklady na plynový kotel nepřesáhnou 10 000 EUR. Dvojnásobná úspora je atraktivní, a proto je ohřev vody plynovým ohřívačem pro mnoho občanů velmi zajímavý. Aby však bylo možné zařízení uvést do praxe, bude třeba provést drobné změny v jeho designu. Podle technických předpisů musí být plynové ohřívače vybaveny čidly, která regulují tlak vody v systému. Aby byl systém kompletní, musí být příslušný senzor deaktivován. Pro běžný provoz jednotky jsou k dispozici speciální senzory, které detekují přehřátí kapaliny. Optimální provozní teplota ohřívače teplé vody je v průměru 50 °C. Tato teplota není pro vytápění dostatečná. Teplota topného média musí být nejméně 55-60 °C, aby bylo zajištěno správné vytápění místnosti.

Při této teplotě plynový ohřívač aktivuje zařízení proti přehřátí, které způsobí, že ohřívač přestane pracovat. Pokud se aktivuje čidlo přehřátí kapaliny, není možné ohřívač používat jako alternativu k běžnému kotli. Dalším důležitým prvkem topného systému je oběhové čerpadlo. Bez tohoto zařízení by bylo obtížné organizovat vytápění z topného tělesa, protože teplonosná látka nebude přirozeně cirkulovat systémem.к. V systému nedochází k přirozené cirkulaci teplonosné látky. Čerpadlo bude uměle pohánět teplou vodu, která musí předávat svou tepelnou energii do radiátorů prostřednictvím topného okruhu pro následné vytápění. Po provedených manipulacích a opětovném vybavení bude možné ohřívat plynový ohřívač. Nezapomínejte však, že tuto možnost lze využít pro malé instalace a pořízení kompletního kotle z plynového kotle není prostě reálné.

Kdy není v bytě nebo domě povoleno topení

Jak nastavit samostatný topný systém v kuchyni,

Bojlery a kolony umožňují nebýt závislý na rozmarech a nařízeních dodavatelů teplé vody, zajistit příjemnou, normální teplotu vody v každém ročním období. Ačkoli se požadavky na jejich instalaci mohou zdát příliš přísné, je to pro bezpečnost obyvatel. Je lepší instalovat zařízení správně a v souladu s předpisy, než platit za jeho přemístění a opětovné připojení plynu. Jaké filtry jsou potřeba pro čištění vody v soukromých domech, najdete zde.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS