Vytvoření kontaktní pájky

Tuto možnost lze považovat za nejjednodušší a nejlevnější. Tato konstrukce upravuje napětí na páječce změnou teploty tepla hrotu. Experimentálně určete výkon ohřívače a polohu regulátoru.

Proces pájení lze přizpůsobit vašim potřebám a výrobnímu času. Stmívač pro lustr může fungovat jako regulátor napětí. Jedinou nevýhodou této myšlenky je malý rozsah možných teplot na výstupu. To znamená, že by bylo lepší, aby rozsah napětí pro pájení. 200-220V spíše než 0-max. Možná bude nutné obvod doladit přidáním „ladicího“ rezistoru k hlavnímu rezistoru.

Obvod k sestavení doma

Usměrňovací můstek v tomto obvodu zvýší napětí z 220 V na 310 V na výstupu. Tato možnost je vhodná pro domácí kutily, jejichž domácí elektrické napětí je nízké, což neumožňuje zahřátí páječky na pracovní teplotu. Pokud nemáte stmívač, můžete si ho vyrobit sami.

Nejjednodušší pájecí stanice vlastníma rukama

Pryč jsou doby, kdy pájecí stanice byly drahé a ne tak dostupné jako nyní. To bylo předtím, než neexistovaly čínské internetové obchody a amatéři si mohli koupit pájecí stanice za báječné ceny. V dnešní době je to samozřejmě trochu jinak. Trh je zaplaven levnými kopiemi japonských hrotů Hakko T12.

Tyto hroty způsobily revoluci v práci s pájecími tyčinkami. Během několika sekund se zahřejí na provozní teplotu a mají nehořlavou špičku.

Tyto hroty mají termočlánek v těsné blízkosti hrotu, což umožňuje pájecí stanici okamžitě reagovat na změny teploty hrotu, a tím i poměrně přesně regulovat teplotu hrotu.

Ještě větší oblibě se však těšilo něco od společnosti Hakko. tato stanice:

Toto je Hakko 936, běžná analogová pájecí stanice. Existoval nespočet klonů této stanice a 936. stanici vyráběl doslova každý, kdo byl líný, a byla cenově nejdostupnější.

Nápad na tento projekt dostal autor kanálu YouTube AKA KASYAN, když na půdě našel tuto pájku:

Rozhodl se postavit jednoduchou pájecí stanici a vzpomenout si na staré časy. Níže je schéma originální pájecí stanice Hakko 936:

Na následujícím obrázku vidíte zjednodušené zapojení z čínských klonů stejné stanice:

Obvod čínských klonů je mnohem jednodušší. Autor ji přepracoval, něco přidal, něco ubral, čímž ji přizpůsobil svým potřebám.

Jak vidíte, řídicím článkem v původním zapojení je triak:

A v triaku budeme mít nějaké ztráty, ale nejsou tak velké, takže jsem vzal tranzistor s polním efektem.

Stanice je analogová, bez PWM regulace. Veškeré řízení je založeno na dvojitém operačním zesilovači lm358.

Jak víte, každá normální páječka má termočlánek.

To je nutné pro kontrolu teploty hrotu. Termočlánek jsou dva různorodé kovy svařené dohromady. Termočlánek má hrot ve tvaru kuličky, která se zahřívá, a když se zahřeje, termočlánek generuje zanedbatelnou elektřinu.

Pokud připojíte termočlánek k multimetru a zahřejete ho, napětí je pouze 12 mV.

Tato hodnota je velmi nízká pro řízení termočlánku v reálném obvodu. Toto napětí je třeba zvýšit, a proto je první částí obvodu zesilovač napětí z termočlánku.

Pro objasnění proveďme stejný experiment, ale se zesilovačem:

Jak vidíte, napětí multimetru se zvýší na 1,5 V. Zesílené napětí je pak přivedeno na inverzní vstup druhého prvku.

Jeho neinvertující vstup je napájen napětím z referenčního zdroje, který je tvořen stabilizační diodou 5,1 V.

Pak se napětí z termočlánku porovná s referenčním napětím, a pokud je napětí, které přichází z termočlánku, nižší než referenční napětí, pak na výstupu operačního zesilovače dostaneme jedničku (1) nebo plusový výkon a naopak.

Na odtokové straně tranzistoru je připojeno topné těleso pájky a LED dioda, která slouží jako indikátor.

Pokud se kontrolka LED rozsvítí, znamená to, že se žihadlo zahřívá. Během provozu se bude periodicky zapínat a vypínat, to znamená, že pokud je termočlánek studený. tranzistor se zapne a začne se ohřívat, a když se topné těleso, a tedy i termočlánek ohřeje na předem stanovenou teplotu, tranzistor se uzavře a ohřev se zastaví, a tak pořád dokola.

K regulaci teploty lze použít proměnný odpor.

Obecně tyto páječky pracují s napětím 24 V a někdy i s mírně nižším napětím.

Pro napájení řídicího obvodu, představovaného operačním zesilovačem, se napětí sníží na 12 V pomocí druhé Zenerovy diody.

Samozřejmě je možné použít 12V regulátor, ale operační zesilovač spotřebovává velmi malý proud a postačí běžný 1W regulátor.

Můžete si vystačit s jedním regulátorem a brát referenční napětí přímo od napájecího operátora, ale pak musíte přepočítat mnoho součástek obvodu a mít samostatný referenční zdroj.

Takto kompaktní je deska plošných spojů:

Můžete jej zkontrolovat společně se společným archivem projektu. Nyní obvod otestujeme. Na obrázku níže je znázorněno rozložení vývodů konektoru použitého v tomto projektu pájky:

Poté vše zapojte podle schématu. Topné těleso nemá polaritu, ale termočlánek ano, a pokud není termočlánek správně zapojen, obvod nebude reagovat na teplo a tranzistor bude stále otevřený.

Po připojení je třeba zkalibrovat teplotu hrotu páječky. Speciálně pro tento úkol je na desce umístěn trimovací rezistor.

Další podrobnosti o postupu montáže, nastavení a kalibraci podomácku vyrobené pájecí stanice naleznete v originálním videu autora:

Pomalým otáčením trimru musíme dosáhnout požadované teploty. Maximální teplota těchto pájecích stanic se obvykle pohybuje mezi 420 a 480 stupni.

Nyní je kalibrace dokončena. Poté je třeba vše do kufříku uložit.

Nyní vytvoříme analogovou stupnici. Nejprve nastavíte regulátor na minimum, počkáte na maximální ohřev a změříte teplotu. Uveďte hodnoty na stupnici.

Poté provedeme totéž pro různé teploty: 250 stupňů, 280, 300, 320, 350 a tak dále až do 480 stupňů.

Po všech těchto manipulacích máte klon zmíněné na začátku článku Nakko 936. Vše funguje naprosto stejným způsobem.

Aby bylo možné sledovat proces ohřevu v reálném čase, měla by být na předním panelu umístěna kontrolka LED. Pájecí stanice, kterou máme jako výsledek. To je prozatím vše. Děkujeme vám za pozornost. Brzy se uvidíme!

připojit, pájecí, sušičku, stanice

Čištění sušičky prádla.

Tento příspěvek může obsahovat partnerské odkazy. To znamená, že za použité odkazy získávám malou provizi bez dalších nákladů pro vás. Další informace naleznete v mých zásadách ochrany osobních údajů.

READ  Jak připojit robotický vysavač k telefonu

Schéma zapojení páječky

A toto je vlastně schéma zapojení všech výše uvedených zařízení. Takže „jít“ zdola nahoru. Výstupní vodiče z regulátoru napájení se připojují k bílému a šedému vodiči vedoucímu k topné spirále páječky, výstupní vodiče z nastavitelného 24 V zdroje napájení se připojují k vodiči vedoucímu k ventilátoru páječky (plusový vodič napájení k hnědému, minusový vodič napájení k modrému), žlutý se vynechává, černý a červený vodič se připojují k zásuvkám multimetru pro připojení termočlánku, což jsou termočlánky umístěné uvnitř horkovzdušné pistole. Zelený vodič ignorujte. Místa, kde jsou vodiče spojeny, pečlivě izolujeme páskou. Především se jedná o zkroucené výstupní vodiče z regulátoru napájení vysavače s vodiči vedoucími k topné spirále, které přenášejí životu nebezpečné napětí až 220 V.

Na levém obrázku jsou všechna zapojení dokončena, multimetr na hranici měření teploty ukazuje pokojovou teplotu. Pozice regulátoru v napájecím zdroji 24 V i v regulátoru napájení jsou v krajní levé poloze, takříkajíc „na nule“.

Poté otočte regulátor napájení do střední polohy a přiveďte do sestaveného obvodu síťové napětí 220 V. Poté opatrně otočte knoflíkem (vždy z dielektrického materiálu) potenciometru regulátoru výkonu topné spirály doprava a současně zkontrolujte ukazatel teploty. Začíná stoupat. V určitém okamžiku přestaneme zvyšovat výkon topné spirály a začneme snižovat průtok vzduchu, přičemž teplota se bude nadále zvyšovat.

Na pravé fotografii podle údaje multimetru teplota téměř dosáhla 360 stupňů, ale skutečná teplota vzduchu vycházejícího z trysky fénu je o něco nižší, v tomto konkrétním případě je tento rozdíl 70 stupňů na nižší straně. Údaje byly získány praktickým měřením teploty vzduchu vycházejícího z trysky páječky pomocí termočlánku multimetru.

Jak připojit pájecí sušičku bez stanice

PÁJKA Z ČÍNY. PÁJECÍ STANICE VLASTNÍMA RUKAMA. ARDUINO NANO, ATMEGA8 NENÍ NAŠE NANO.Jak rychle vyřešit připojení pájecí sušičky za 17 minut bez stanice, podrobně a názorně popsáno. Koupeno ráno. zapojeno přes den. aplikováno večer.

DIY montáž pájecí stanice pro čínskou pájecí sušičku vlastníma rukama, cenově výhodná a nekomplikovaná.Princip činnosti je založen na regulaci výkonu pomocí. viz. video. Video na YouTube klikněte na odkaz.

Podívejte se, kam vedou dráty, a vyrobte si domácí pájecí stanici.

Pro příznivce něčeho složitějšího. podívejte se, jak postavit stanici na mikrokontroléru a arduinu, která pípá, prdí, bliká.

Jste hobbyista a jste začátečník, ale podlehl jste náladě veřejnosti na radioamatérském fóru a objednal jste si pájku v obchodě AliExpress. Čekali jste na jeho příchod a nyní si ho se zájmem prohlížíte. Určitě byste si přáli, abyste ho mohli zapojit a vyzkoušet. A je rychlý a levný.

To je docela možné. Je to tak snadné. Budete potřebovat 24voltový zdroj s regulací výstupního napětí, regulátor napájení z domácího vysavače a multimetr s funkcí měření teploty.

Pájecí fén na vlasy

V mnoha případech si domácí kutilové vyrobili páječku z obyčejného fénu na vlasy, stavebního vysoušeče nebo dokonce pájky. V druhém případě je však třeba provést závažné úpravy. Pájka nemá přívod vzduchu a je mnohem obtížnější ji postavit než topné těleso.

Bez ohledu na to, které z výše uvedených zařízení se rozhodnete použít jako základ pro výrobu vlastní pájecí jednotky, musíte zajistit, aby prefabrikovaná sušárna byla schopna udržet nastavenou teplotu.

Pokud jste našli dobrý konstrukční fén s termostatem, připravte se na některé změny v jeho konstrukci. To nevyhnutelně znamená, že teplotní stupnice na něm nebude odrážet skutečné hodnoty naměřené páječkou na desce plošných spojů.

Doporučujeme proto nejprve vyzkoušet domácí páječku pomocí digitálního kontaktního teploměru. Pokud se teplota po mnoha testech pohybuje v rozmezí 190-240 stupňů, znamená to, že je fén připraven k práci. Pokud zaznamenáte nějaké odchylky, budete muset ještě trochu zapracovat na jeho konstrukci, aby vám poskytoval optimální hodnoty teploty.

Nejtěžší část stavby páječky z páječky. Musíte nejen stabilizovat teplotu, ale také nějak vyřešit problém s přívodem vzduchu, a proto musíte vše postavit od začátku.

  • K vytvoření takového zařízení pro pájení potřebujete topné těleso, které je umístěno ve skleněné trubici, a již přes něj na druhém konci bude přiváděn vzduch.
  • Žihadlo z páječky je třeba zlikvidovat.
  • Pro správnou funkci musí vzduch vstupovat do trubice přímo přes cívku, která ho následně ohřívá.
  • Druhý konec trubice by měl být o něco delší než první. Následně k němu připojíte hadici pro nafukování vzduchu. Jako vhodné mechanismy, které budou pověřeny takovým úkolem, si můžete vybrat předělat akvarijní kompresor, ručně vyrobený mech z plastové lahve, nebo můžete taková zařízení opustit a vůbec čerpat vzduch ústy.

Vzhledem k tomu, že vytvoření takového vysoušeče vlasů má nejvíce problémů (nastavení teploty, nedostatečná možnost nastavení intenzity ohřevu), musíte strávit spoustu času a úsilí, abyste to udělali, ale ani pak si nebudete jisti, že takový vysoušeč vlasů bude udržovat hodnoty, které jste nastavili. Jako základnu je nejlepší použít obyčejný, levný stavební fén a páječku můžete použít k jiným účelům.

Pájecí stanice pro opravy fénem nebo.

domácí pájecí stanice 2v1 založená na horkovzdušné pistoli a montážní sadě pájecí stanice na T12 Začněte s horkovzdušnou pistolí. Koupil vysoušeč vlasů na eBay v loňském roce za nejlevnější cenu. Je to příliš staré na to, abych si vzpomněl na obal, ale pamatuji si, že to byla žlutá obálka, jejíž vnitřní povrch byl zašlý a velikost obalu byla o něco větší než antistatická, ve které byl umístěn, někde kolem 300x400mm. Proč dát fén do antistatické Vzpomínám si, že to přišlo docela rychle a nepoškozené. Obchodní podmínky z webových stránek prodejce: 1. Model: 858 858D 898D 852D 2. Barva: černá 3. Rozměry: (8.66 x 2.36 x 1.18″ / (22 x 6 x 3) cm (D x Š x V) 4. Hmotnost: 7.90oz / 224g 5. Napětí: 220 V Balení obsahuje: 1 x rukojeť horkovzdušné pistole Velikost a hmotnost se zdá být shodná. Pouze jsem získal váhu bez drátu. Metr dlouhý drát mi nestačí, takže jsem ho rychle nahradil dvoumetrovým. A připájel jsem osmipinový konektor GX16, který jsem si předem koupil na ali. Uvnitř vysoušeče vlasů se nachází typ turbíny s 24V motorem. A topné těleso s odporem 69 ohmů. Jednoduchou manipulací s čísly získáme výkon fénu na vlasy 700 W. Myslím, že je to příliš, proto bude topení v řídicí jednotce fungovat přes diodu. Půl hodiny mu stačí. Mimochodem, v pozadí je vidět jazýčkový spínač. Vypnutí vysoušeče vlasů po zasunutí do stojanu, pokud z něj nikdo nevyjmul magnet. Budu používat fén bez stojanu. Takže jazýčkový spínač je tam jen pro jistotu Uvnitř jsem našrouboval malý mikrospínač, který ručně napodobuje jazýčkový spínač. Ze své demence jsem si koupila nejlevnější trysky na fén. Byly čtyři Ale vůbec nebyly pro něj. Museli jsme se dostat ze situace řezáním svorky pro upevnění pomocí pily na kov a ohýbáním okrajů nástavce pomocí bočních fréz, abychom získali nějaké háčky, které jdou do vodítek na fénu na ohřívač těla. Po otočení trysky se pevně zajistí na tělese ohřívače. O fénu a jeho přípravě se zdá být vše. O pájce. Musel jsem také vyměnit drát za dvoumetrový. Dráty byly delší a měly větší odpor, takže jsem si musel trochu pohrát i tady. Vyřadil jsem uzemnění jako třídu. pokud možno paralelně vedené vodiče. Celkem jsou to dva dráty pro plus a minus/obecně a jeden pro snímač vibrací. Ohřívač nestačil vyvinout plný výkon. Musel jsem našroubovat „národní“ zdroj, který používám k napájení páječky a vysoušeče ventilátoru, a utáhnout trimr v obvodu TL431. Což mi umožnilo nastavit výstupní napětí. Zvýšil jsem na 26.5 V, aby se vyrovnal úbytek napětí na vodičích. Hotovo s pájkou Mimochodem, tady je rukojeť z BAKON 950D, nějak se mi nelíbilo odšroubování/vyšroubování matice při výměně žihadla. Zkusím rukojeť bez matice, možná to bude lepší. A nyní ke stavbě pájecí stanice 2v1. O sadě T12 psát nebudu. Už je napsaná/navržená. Nyní se seznámíme s fénem Nyní přejdeme k ovladači fénu a připojovacímu boxu. Nechtěl jsem to dělat sám. Při hledání vhodného schématu řídicí jednotky fénu jsme opět hledali na internetu. Našel jsem blog, kde autor napsal stručný popis jednoduché řídicí desky s krátkým videem. Byl jsem spokojen. Stáhl jsem si schéma, překreslil ho v DipTrace a vytiskl. Poté jsme vyrobili desku pro řídicí jednotku. Mimochodem, na fotografii je již vidět druhá deska. První bylo jen vyzkoušet, jak to funguje. Fungovalo to. Vyrobil jsem druhou desku a sestavil všechny skupiny, ale donedávna jsem se nedostal k tomu, abych je sestavil všechny. Pod desku a napájecí zdroj bylo v místním obchodě s rádii zakoupeno pouzdro s „ušima“, 185.795.553 mm. S „ušima“ pro umístění pájecí stanice na stěnu. Do skříně byly vyvrtány otvory pro výfukový ventilátor a ventilaci, aby se do ní vešly indikátory a konektory. Teď už nemohu proces vyfotit, protože je to už příliš dávno. V té době jsem si nemyslel, že budu psát nějaké recenze na mussecraft. Poté nainstaloval regulátor od stavitele páječky T12 do pouzdra. Instalace napájecího zdroje 24 V pro páječku. Napájí také ventilátor fénu. Napájení 5 V pro řídicí jednotku fénu, kované z žárovky RGB. Regulátor otáček ventilátoru je sestaven a nainstalován na dvojici tranzistorů a 10 kOhm termistoru, otáčky ventilátoru jsou regulovány v závislosti na teplotě uvnitř skříně. Termistor je umístěn v cestě cirkulace vzduchu před ventilátorem. Uvnitř řídicí jednotky Pak vše zavřete a získáme sadu tří komponentů, pájku, fén a řídicí jednotku. Připojte páječku a fén k ovládacímu panelu a získáte pájecí stanici 2v1. Co jsme získali. Pájka na T12, o které už bylo napsáno hodně, a fén na vlasy. specifikace fénu:. topné těleso napájené z 220 V, přes diodu. stabilizace nastavené teploty. libovolné nastavení teploty. po vypnutí se při zapnutí fénu nastaví poslední vystavená teplota. tři přednastavené teploty. nastavitelná rychlost proudění horkého vzduchu. Kolik metrů krychlových za hodinu, netuším Napájení ventilátoru 24 V z napájení páječky. ventilátor se odpojí při umístění do stojanu, pokud je přítomen magnet, nebo se odpojí ručně pomocí mikrospínačů. po odpojení ventilátor běží, dokud teplota neklesne na minimum pro sušičku, 50 stupňů Celsia maximální teplota.480 stupňů. minimální teplota. 50 stupňů. akustický signál při ustálení teploty. Nyní malé video ze stanice. Proč je tak hlučný, to nevím. Ve skutečnosti je sušička mnohem tišší.
Tradičně odkaz ke stažení archivu, schéma a tištěný spoj v DipTrace a firmware z blogu. Velký dík patří autorovi. Zde je odkaz na archiv s termostatem. Dodatek: Na výzvu GDN byl z radokotu stažen a nahrán aktualizovaný firmware a rezistor R1 byl nahrazen 10 kOhm. Aktualizovaný firmware má pět předvoleb teploty a vypnutí sušičky při 40 stupních Celsia, nikoliv při 50. Zobrazené číslice přestaly být nervózní a nepříjemné a výstupní teplota se stala stabilnější. Odkaz na stažení aktualizace firmwaru, abyste nemuseli hledat v divočině Radiocat fóra. Krátké video s novým firmwarem.

READ  Jak připojit motor pračky

Páječka pro opravy pájecích stanic nebo.

domácí pájecí stanice 2v1, založená na fénu a montážní sadě pájecí stanice pro T12. Koupil ji na eBay v loňském roce za nejnižší cenu. Obal už nemám, ale vzpomínám si, že to byla žlutá obálka o velikosti malého antistatického sáčku, ve které byla sušička umístěna, někde kolem 300x400mm. Proč fén v antistatické Vzpomínám si, že dorazí docela rychle a nepoškozený. TTX z webových stránek prodejce: 1. Model: 858 858D 898D 852D 2. Barva: černá 3. Rozměry: (8.66 x 2.36 x 1.18″ / (22 x 6 x 3) cm (D x Š x V) 4. Hmotnost: 7.90oz / 224g 5. Napětí: 220 V Balení obsahuje: 1 x rukojeť horkovzdušné pistole Zdá se, že velikost a hmotnost odpovídají. Jen moje váha je bez drátu. Kabel o délce 1 metr byl pro mě příliš krátký, a tak jsem ho rychle vyměnil za kabel o délce 2 metry. A připájel jsem osmipinový konektor GX16, který jsem si předem koupil na Ali. Uvnitř sušičky je turbína s 24V motorem. A topné těleso s odporem 69 ohmů. Jednoduchou manipulací s čísly získáme výkon fénu na vlasy 700 W. Myslím, že je to pro něj trochu moc, takže topení v řídicí jednotce bude fungovat přes diodu. Půl hodiny mu stačí. Mimochodem, v pozadí je vidět jazýčkový spínač. Vypnout fén, když je umístěn ve stojanu, pokud z něj nikdo nevytahuje magnet. Budu používat vysoušeč vlasů bez stojanu. Proto je tam ten jazýčkový spínač jen pro jistotu. Uvnitř jsem našrouboval malý mikrospínač, který ručně napodobuje jazýčkový spínač. Ve své demenci jsem si koupil nejlevnější trysky, které jsem pro svůj fén našel. Byly čtyři Ale vůbec nebyly pro něj. Musel jsem se z této situace dostat tak, že jsem pilkou na kov odřízl svorku pro upevnění a bočními frézami ohnul okraje trysky, abych získal háčky, které se zasunou do vodítek na těle ohřívače fénu. Při otáčení je tryska pevně připevněna k tělesu ohřívače. O fénu a jeho přípravě si myslím, že to je vše. O pájce. Musel jsem vyměnit drát za dvoumetrový. Dráty byly delší a měly větší odpor, takže jsem musel trochu žonglovat i zde. Vyřadil jsem zemi jako třídu. Pokud je to možné, jsou vodiče paralelní. Takže je to dvojitý vodič pro plus a mínus/společný a jeden pro snímač vibrací. A to nestačilo, aby páječka vyvinula plný výkon. Musel jsem si trochu pohrát s „národním“ zdrojem, který používám k napájení páječky a ventilátoru sušičky, a k TL431 jsem přišrouboval výškový reproduktor. Což mi umožnilo nastavit výstupní napětí. Zvýšil jsem ji na 26.5 voltů, aby se vyrovnal úbytek napětí na vodičích. Hotovo s páječkou Mimochodem, tady je rukojeť z BAKON 950D, nějak se mi nelíbilo odšroubování/vyšroubování matice pro výměnu hrotu. Zkusím kliku bez matice, možná to bude lepší. A přejděte k výrobě pájecí stanice 2v1. O sadě T12 psát nebudu. Již napsáno/přepsáno zde. Seznámili jsme se s fénem Nyní se přesuneme k řídicí jednotce fénu a krabičce, která vše spojuje. Nechtěl jsem to dělat sám. Při hledání vhodného schématu řídicí jednotky fénu jsem opět hledal na internetu. Kde jsem narazil na blog, kde autor stručně hovoří o jednoduchém ovládacím panelu s krátkým videem. Nevadí mi to. Stáhl jsem si schéma a překreslil ho v DipTrace. Pak vyrobil desku pro řídicí jednotku. Mimochodem, fotografie je již druhá deska. Nejdříve jsem chtěl vyzkoušet, jak to funguje. Funguje to. Udělal druhou desku, sestavil všechny na skupinách, ale shromažďovat až do konce rukou ještě. Pod desku a napájecí jednotku, v místním rádio obchodě byl zakoupen případ s „uši“, velikost 185.795.553mm. S „ušima“, protože pájecí stanice bude umístěna na stěně. Ve skříni byly vyvrtány otvory pro výfukový ventilátor a ventilaci, pro instalaci indikátorů a konektorů. Vzhledem ke stáří času není možné tento proces natočit. V té době jsem ještě nevěděl, že mohu na webu dělat nějaké recenze. Poté se do pouzdra namontuje regulátor z pájecí stanice konstruktéra T12. je nainstalován 24V napájecí zdroj páječky. Napájí také ventilátor fénu. Byl zapojen 5voltový mikroprocesor, který napájel ovladač fénu kovaný z RGB žárovky. Regulátor otáček ventilátoru je sestaven a nainstalován na dvojici tranzistorů a 10 kOhm termistoru, otáčky ventilátoru se regulují v závislosti na teplotě uvnitř skříně. Termistor umístěný na cestě cirkulace vzduchu před ventilátorem. Nastavuje se normálně Uvnitř řídicí jednotky Pak vše uzavřete a získáte sadu tří komponentů, pájku, fén a řídicí jednotku. Připojte páječku a fén k ovládacímu panelu a získáte pájecí stanici 2v1. Co máme? Páječka T12, o které se již hodně psalo, a fén na vlasy. Procesní schéma vysoušeče vlasů:. topné těleso napájené diodou 220 V. stabilizace nastavené teploty. libovolné nastavení teploty. po vypnutí přístroje se po zapnutí vrátí poslední nastavená teplota. tři přednastavené teploty. regulace rychlosti hmotnostního toku horkého vzduchu. Kolik metrů krychlových za hodinu, netuším ventilátor napájený 24 V, z napájecího zdroje pájky. vypne fén při instalaci do stojanu, v přítomnosti magnetu nebo při ručním vypnutí pomocí mikrotužky. po vypnutí ventilátor běží, dokud teplota neklesne na minimum pro fén, 50 stupňů Celsia maximální teplota.480 stupňů. minimální teplota. 50 stupňů. zvukový signál při ustálení teploty. Nyní krátké video ze stanice. Proč je tak hlučný, nevím. Skutečný je mnohem tišší.
Jako obvykle odkaz ke stažení archivu, schéma a schéma zapojení v DipTrace, plus firmware z blogu. Děkujeme autorovi. Zde je odkaz na archiv s termostatem. Dodatek: Na návrh GDN jsem stáhl a nahrál nový firmware, také jsem změnil odpor R1 na 10 kOhm. Přístroj má pět přednastavených teplot a vypíná sušičku při 40 stupních Celsia namísto 50. Čísla se zdají být méně nervózní a výstupní teplota je stabilnější. Zde je odkaz ke stažení aktualizace firmwaru, abychom vám ušetřili hledání na fóru Radiocatu. Krátké video s novým firmwarem.

READ  Jak připojit elektrickou varnou desku Electrolux

Jemné detaily

Podívejme se pod ventilátor, jak je cívka připojena ke kabelu. Konstrukce je velmi dobře udržovatelná. Pro výměnu cívky stačí povolit několik šroubů, např. přizpůsobit odpor cívky napětí stávajícího zdroje napájení.

K topnému kabelu jsem připájel plátky, ale konce vodičů jste mohli smotat do kroužků a pocínovat je, stejně jako to děláme při výměně skládací síťové zástrčky.

Většina operací, které hodlám s páječkou provádět, vyžaduje obě ruce volné. Proto jsem si vyrobil takovýto stojan, abych mohl fén na stole upevnit. Svěrka s otevřeným obvodem umožňuje sušičku bezpečně držet a v případě potřeby ji lze ze stojanu snadno sejmout.

Vypočítejme topné těleso pro fén s výkonem 300 W a napájecím napětím 24 V. Zvolil jsem takové napájecí napětí, abych v případě potřeby vyššího výkonu mohl zůstat v mezích 36 V, což je předběžně bezpečné napětí, se kterým se dá žít.

Hodnota odporu topného tělesa takového fénu je stejná:

Pokud použijete pět paralelních cívek, bude odpor každé z nich pětkrát větší:

připojit, pájecí, sušičku, stanice

Pomocí ohmmetru určete potřebnou délku nichromového vodiče. Mám asi 1100 mm. Můžete si odměřit úseky drátu a navinout je na trn, nebo můžete vypočítat délku návinu.

Protože jeden ze spirálových vodičů může být vytvořen již při navíjení, odečetl jsem od experimentálně získané délky 50 mm:

Délku navinutí drátu na trnu lze určit následujícím způsobem:

H = 1050/ 3,14 / (40,4) 0,4 ≈ 30 (mm)

Základy pájení fénem

Než začnete navrhovat domácí páječku, měli byste se seznámit se základními způsoby použití nástroje.

V těchto případech může být zpravidla zapotřebí pájecí horkovzdušná pistole:

Aby byly blízké součásti chráněny před teplem, měly by být na ně umístěny speciální štíty z hliníkové fólie.

Poté zkontrolujte, zda jsou všechny kontakty pevně připájeny pájecí jehlou.

Demontáž prvku pomocí fénu je ještě snazší. Pro odstranění vadného čipu je nutné:

Při zahřívání povrchu horkovzdušnou pistolí provádějte krouživé pohyby. Tato technika pomáhá zabránit lokálnímu přehřátí a deformaci geometrie desky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS