Jak připojit robotický vysavač k telefonu

Tým internetového obchodu Radiooboz často pomáhá řešit problémy se zapojením robotických vysavačů a dalších chytrých gadgetů od Xiaomi, a to jak našim zákazníkům, tak i našim kolegům. Neúnavně se staráme o to, aby každý, kdo si koupil techniku Xiaomi, ji mohl plně využívat. Robotické vysavače a další chytré gadgety od Xiaomi nabízejí elegantní funkce díky možnosti připojení k chytrému telefonu prostřednictvím aplikace Mi Home. Propojení s aplikací výrazně rozšiřuje možnosti spotřebiče a umožňuje naplno využívat množství koncipovaných funkcí. Aplikace robotického vysavače umožňuje nastavit plán úklidu, sledovat pohyb, monitorovat baterii, omezit oblast úklidu a dokonce jej ovládat pomocí dálkového ovladače.

V tomto článku vám chceme ukázat posloupnost kroků při práci s Mi Home: jak poprvé připojit robotický vysavač Xiaomi k Wi-Fi, jak najít svůj gadget a popsat možné problémy a způsoby jejich řešení.

Nastavení nabíjecí základny

Nejprve byste měli plně nabít baterii zařízení. To trvá v průměru 7-9 hodin. Lze nabíjet prostřednictvím dokovací stanice nebo připojením síťového adaptéru přímo k pouzdru. Po čištění nebo při poklesu úrovně energie se gadget sám vrátí do základny.

Dokovací stanice robotického vysavače by měla být správně nainstalována:

 • Alespoň jeden metr volného prostoru před dokovací stanicí;
 • po stranách. od 50 cm;
 • Nepoužitý síťový kabel nabíječky nesmí bránit pohybu spotřebiče.

Robotický vysavač se dobíjí tak, že se připojí k dokovací stanici. Kontrolka vás upozorní na nízký stav baterie. Jeho význam a informace o ovládání robotického vysavače z telefonu jsou vysvětleny v uživatelské příručce. Po úplném nabití baterie můžete přistoupit k připojení robota k síti Wi-Fi.

Jak nastavit robotický vysavač Xiaomi po připojení k iPhonu nebo Androidu

Po synchronizaci se na obrazovce zobrazí název a stav zařízení: ujetá vzdálenost, procento baterie, doba čištění. Domovská mapa se nachází uprostřed stránky. Stisknutím 3 teček v pravém horním rohu přejdete do nabídky nastavení. Tlačítko „Dokovací stanice“ slouží k odeslání zařízení do základny. Stisknutím stejnojmenného tlačítka spustíte čištění.

Posunutím obrazovky dolů se otevře seznam pokročilých nastavení. K dispozici jsou funkce jako:

Můžete ji změnit prostřednictvím položky nastavení zařízení:

Proč aplikace a které z nich používají různí výrobci

Všechny aplikace si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat z GooglePlay a AppStore.

 • Zobrazit technické informace. To znamená zjistit zbývající energii baterie, kolik času zbývá do konce nabíjení. A některé vysavače mají statistiky kvality úklidu, který provádějí.
 • Dálkové ovládání robotického vysavače. Použití virtuálního joysticku nebo navigačních kláves (v závislosti na tom, jak vývojář tuto funkci implementoval).
 • Povolení nebo zakázání hlasových oznámení. Robot vás upozorní, kdy začal uklízet, co právě dělá atd. Tato funkce je spíše žertem než užitečná, ale přesto je implementována.
 • Hlasové ovládání robota. Místo stisknutí tlačítek můžete jednoduše posílat příkazy prostřednictvím asistenta nainstalovaného ve vašem smartphonu (např. prostřednictvím služby Yandex Alice).
 • Aktualizace firmwaru zabudovaného v robotickém vysavači. Výrobce čas od času vydá aktualizovaný software pro tyto spotřebiče. A to prostřednictvím proprietární aplikace, kterou stáhnete, odešlete přímo do vysavače a nainstalujete.
 • Nastavení oblasti čištění. Můžete například přidat „virtuální“ zeď, kam nechcete, aby robotický vysavač jezdil.

Některé aplikace také umožňují upozornění, když chcete vyprázdnit prachovou nádobu od nahromaděného nepořádku nebo když chcete vyčistit senzory, protože jsou silně znečištěné.

Ecovacs

Pro stažení softwaru je nutné naskenovat QR-kód uvedený v návodu k použití. Aplikaci si můžete stáhnout také přímo z webových stránek výrobce (ve formátu APK, pouze pro zařízení se systémem Android).

READ  Jak vyčistit kotel na tuhá paliva od sazí

Pro synchronizaci s vysavačem je nutné spustit program, je nutné povolit přístup k umístění. Poté robota zapněte, připojte se k jeho přístupovému bodu a. Aplikace by měla okamžitě zobrazit připojené spotřebiče a položky, které lze nastavit.

Eufy (RoboVac)

Tento výrobce používá aplikaci Eufy Home. Najděte ji pomocí integrovaného vyhledávání v obchodě s aplikacemi. Není nutné vytvářet osobní profil, software funguje i v místním režimu (tj. bez připojení k internetu). V procesu nastavení však můžete zadat také heslo pro domácí síť Wi-Fi. To vám umožní ovládat robotický vysavač na dálku, a to i přes internet.

ILife

Tento výrobce používá aplikaci iLife Home. Můžete také použít software iLife Home EU. Z hlediska funkčnosti a grafického rozhraní je zcela totožný, liší se pouze v jazycích podporovaných softwarem.

Pro spárování smartphonu s robotickým vysavačem je třeba vytvořit osobní profil iLife a udělit povolení k přístupu k poloze. Pak. zapněte vyhledávání zařízení, zapněte vysavač. Jednou z výhod iLife je, že podporuje bezdrátové připojení, a to nejen prostřednictvím Wi-Fi, ale také Bluetooth.

Robotické vysavače kompatibilní s Alice

Modelů robotických vysavačů s podporou stanice Yandex není mnoho. Podívejme se na ty nejoblíbenější:

 • Elari (SmartBot, SmartBot Turbo). přestože ruská značka vstoupila na trh nedávno, vyráběné produkty se vyznačují kvalitní konstrukcí a dobrými technickými vlastnostmi.
 • iClebo (O5 Wi-Fi, Mi Robot Vacuum Cleaner).Jihokorejská společnost. iClebo O5 Wi-Fi je jediným robotem v řadě, který rozpozná příkazy v ruštině.
 • Xiaomi je společnost, která vyrábí nejen chytré telefony, ale také robotické vysavače. Seznam modelů, které lze připojit k virtuálnímu hlasovému asistentovi:
  ;

 • Mi Robot Vacuum-Mop; ;
 • Mi Robot Vacuum-Mop Essential; ; ;
 • Chytrý zametací vysavač Roborock S6;
 • Robotický vysavač Roborock S7;
 • Zametací robot Mijia 1T;
 • Vysavač Mijia LDS;
 • Zametací vysavač Mijia G1;
 • Zametací vysavač Mijia 2C.

Návod k robotickému vysavači

Bohužel neexistuje přímý přístup k mapě se souřadnicemi bez zakořenění zařízení. Bude nutné provést některé ruční práce. Schéma tvorby mapy funguje následovně: počáteční bod mapy (měl by být přímo před dokovací stanicí) je někde kolem [25500,25500] a mapa se pak vytváří kolem této souřadnice.

Určení souřadnic

Stačí si vytvořit mřížku a poté přečíst požadované souřadnice:

Ujistěte se, že je dokovací stanice v pevné poloze (aby byl výchozí bod vždy stejný). Pokud tak ještě neučinil, nechte robota vytvořit kompletní mapu vašeho bytu/domu spuštěním úklidu z aplikace Mi Home. Použijte akční kartu Go To Goal. Zvětšením souřadnice x se robot posune vzhledem k výchozímu bodu doprava (zmenšením doleva), zvětšením souřadnice y se robot posune vzhledem k výchozímu bodu nahoru (zmenšením dolů). Pokusem a omylem se vám podaří najít správné souřadnice míst, která chcete vyčistit.

Kontrola čištění

Použití akční karty „přesun na cíl“

Tato mapa vyžaduje zadání souřadnic X a Y oblasti, do které se chcete dostat. Pokud neznáte správné souřadnice, použijte aplikaci Mi Home pro chytré telefony, kde po odeslání souřadnic uvidíte, kam se váš Mi Robot skutečně chystá.

Použití akční karty „Clear Zone“

Tato akční karta vyžaduje, abyste vstoupili do jedné nebo více oblastí a vyčistili je. Zóna má dvě souřadnice: první je levý dolní roh, druhá je pravý horní roh a na konci můžete zadat, kolikrát se má zóna vyčistit. Jednotlivé zóny by tedy vypadaly takto [25200, 27500, 27250, 30250, 1]. Můžete zadat několik zón tak, že je oddělíte čárkami. Čištění zóny se dvěma zónami by tedy vypadalo takto [25200, 27500, 27250, 30250, 1], [27000, 22250, 28200, 27000, 1].

Interakce s dokovací stanicí

 • Umístěte dokovací stanici na rovný povrch ke stěně.
 • Dbejte na to, aby se všechny předměty nacházely nejméně 0,5 metru od bočních stran čističe a nejméně 1 metr od jeho přední části.
 • Připojení dokovací stanice do zásuvky.
 • Ujistěte se, že je v oblasti, kde dokujete, silný signál Wi-Fi.
READ  Čím nahradit voskové pásky

Dokovací stanici uchovávejte mimo dosah přímého slunečního světla a nezakrývejte ji jinými předměty. V opačném případě robotický vysavač nemůže dokovat.

Změna zásuvného modulu

Pokud zásuvný modul často selhává, vyměňte jej:

 • Stažení a instalace dokončeného softwaru.
 • Přihlaste se a vyberte umístění „China“.
 • Připojte zařízení Xiaomi a přejděte do zásuvného modulu pro správu.
 • Stažení pluginu bez uzamčení.
 • Přejděte na „Internal Memory/Plugin/Install/MPC/615“.
 • Soubor s příponou.Nahraďte soubor APK tím, který jste stáhli.

Vyměňte hlasový modul

Chcete-li si stáhnout ruský hlasový balíček, použijte software Mirobo. Je třeba získat IP adresu a token zařízení. Pokud token v aplikaci Mi Home nevidíte, můžete jej získat prohledáním protokolů připojeného zařízení se systémem Android. Jednoduše nainstalujte starší verzi aplikace Mi Home do svého zařízení se systémem Android, připojte se k robotickému vysavači Xiaomi a projděte následující složku:

připojit, robotický, vysavač, telefonu

/ SDCard / SmartHome / logy / plug_DeviceManager.

Otevřete poslední textový soubor (20xx-xx-xx).txt) a vyhledejte v něm slovo „token“. Zde najdete 32místný token.

Firmware

Ujistěte se, že jste svůj vysavač Xiaomi aktualizovali na nejnovější dostupný firmware pomocí aplikace Xiaomi hoover robot. Mi Home.

V některých případech to může vést k resetování tokenu, takže bude nutné token znovu vyhledat.

Proč Wi-Fi vysavače nevidí?

Robotické vysavače, a to i ty nejpokročilejší a nejlépe konstruované, mohou mít uživatelské chyby. Jedna z nejčastějších chyb Wi-Fi nevidí roboty. Někdy pomůže pouhý restart routeru, telefonu nebo vysavače. Ale častěji se to nedaří. Porozumění nejčastějším problémům a jejich řešení.

Robot se nepřipojuje k síti Wi-Fi

Zkontrolujte signál, pokud je slabý, robotický vysavač se nepřipojí. Problém může být v samotném zařízení. Pokud je modul slabý, zkuste jej přiblížit ke směrovači, restartovat a znovu připojit.

Jednou z nejčastějších příčin této závady je také špatný výběr regionu při nastavování aplikace. Změna adresy DNS v nastavení Wi-Fi.

V pokročilém nastavení sítě zadejte ručně hodnotu 114.114.114.114. Změna regionu. Nejlépe Indie, Německo, Čína. Nebo země, pro které je asistent určen.

Všimněte si, že robotická asistence je určena převážně pro města v Číně.

Nelze se připojit k vašemu účtu

Častěji se problémy vyskytují na samotném serveru. Jednoduše nepřijímá přenosy ze zařízení.

Chvíli počkejte a zkuste to znovu.

Instalace softwaru VPN. Vyberte oblast Čína nebo Německo.

Restart aplikace. Xiaomi nemá problém pracovat v jiných zemích. Podobné problémy se často vyskytují i v Rusku.

Chyba aplikace: přiblížení telefonu k routeru.

Jedním z řešení je skutečně přiblížit smartphone a robota k routeru. Ale ne vždy to funguje.

Zkontrolujte, zda síť Wi-Fi obsahuje čísla a další symboly. Název sítě a heslo musí být napsány pouze malými písmeny v angličtině.

Zkontrolujte také všechna oprávnění aplikace Mi Home. V části Oprávnění aplikace musí být zaškrtnuta všechna políčka.

Robot přehlédne oblasti tmavé barvy

Senzory v aplikaci jsou velmi citlivé a tmavý chodník je interpretován jako změna výšky a možnost pádu. Přejděte do nastavení a nuceně povolte čištění na mapě v těchto oblastech.

Jakmile si pořídíte pokročilé chytré zařízení a správně ho nastavíte, můžete si úklid domácnosti výrazně usnadnit.

Připojení k síti Wi-Fi

Musí být robotický vysavač připojen k Wi-Fi, aby fungoval??. Ne, může fungovat i bez připojení, ale v takovém případě bude vysávat ve výchozím nastavení. Můžete například změnit přívod vody na látku nebo změnit nastavení jazyka, nastavit zakázané oblasti a zvýšit sací výkon. Robotický vysavač má mnoho nastavení, která se provádějí prostřednictvím aplikace. Pokud jej ještě nechcete připojit, ale chcete se podívat, jak funguje, stačí jednou stisknout tlačítko „Power“.

Připojení k Wi-Fi budu ukazovat na příkladu modelu Xiaomi Roborock, takže vše probíhá podobně i u jiných modelů. Pouze aplikace v telefonu se může mírně lišit. Před připojením robotického vysavače k routeru doporučuji resetovat nastavení Wi-Fi. to provedete stisknutím tlačítek „Home“ a „Spot-clean“.

 • Přejděte na Google Play nebo App Store a najděte aplikaci, která podporuje váš robotický vysavač. Modely Roborock a Xiaomi mají aplikaci „Mi Home“, která spolupracuje s dalšími chytrými domácími zařízeními Xiaomi. Při prvním spuštění aplikace souhlasíte s jejími podmínkami.
 • Téměř všechny aplikace nabízejí účast v programu zlepšování produktů. Není na tom nic zvláštního, jen se na servery výrobce odešlou některá data, aby bylo možné sledovat práci robota, program a identifikovat chyby. Pokud to považujete za nepřijatelné, můžete to odmítnout. Výběr jazyka a oblasti.
 • Klikněte na tlačítko „Přihlásit se“. Téměř všechny takové aplikace používají účty. Pokud již máte účet, zadejte své uživatelské jméno a heslo. Pokud nemáte účet, klikněte na „Vytvořit účet“ a postupujte podle postupu registrace.
 • Na konci jsou zásady ochrany osobních údajů, které musíte opět přijmout. Pokud máte model MaxV s kamerami, budete dotázáni, zda máte domácí zvířata. Vysavač tak může v reálném čase odhalit „překvapení“ zanechaná vaším domácím mazlíčkem.
READ  Robotický vysavač Samsung se nepřipojí k síti Wi-Fi

Nelze se připojit k síti Wi-Fi. Nelze nastavit aplikaci

Pokud máte potíže s připojením k síti Wi-Fi nebo s počátečním nastavením aplikace, vyzkoušejte některé návrhy:

 • Téměř všichni moderní roboti pracují výhradně s 2,4 GHz Wi-Fi.
 • Při nastavování se snažte přiblížit telefon co nejblíže k zařízení.
 • Zkuste robotický vysavač zcela resetovat. Za tímto účelem najděte pod víkem tlačítko „Reset“ a stiskněte jej sponkou nebo jehlou. Měli byste slyšet zprávu: „Resetovat nastavení“.
 • Je nutné, aby Wi-Fi vydával směrovač, nikoli telefon. Mnoho modelů se nepřipojí k dočasnému hotspotu z chytrých telefonů.
 • Před nastavením zkuste znovu resetovat Wi-Fi stisknutím dvou tlačítek.

Algoritmus připojení k Alici

Postup připojení spotřebiče k hlasovému asistentovi je u jednotlivých výrobců v podstatě stejný. U smartphonů se systémem iOS nebo Android je postup také stejný. Uživatelé se často ptají, jak ovládat robotický vysavač prostřednictvím aplikace Alice. Navrhujeme obecné schéma synchronizace s virtuálním asistentem.

připojit, robotický, vysavač, telefonu

Instalace mobilní aplikace

Chcete-li připojit zařízení k aplikaci Alice, nainstalujte si do chytrého telefonu aplikaci. Musí odpovídat vašemu modelu vysavače.

 • Zaregistrujte si účet nebo se přihlaste ke stávajícímu účtu.
 • V nabídce spotřebiče nastavte přístup ke všem možnostem.
 • Zadejte oblast připojení odpovídající zemi výroby.
 • V aplikaci stiskněte tlačítko „“ nebo „Přidat zařízení“ a vyberte model v seznamu.
 • Obnovte nastavení sítě podle návodu k použití.
 • Stiskněte tlačítko „Další“ a nastavte přístup k domácí síti Wi-Fi.

Na obrazovce telefonu se zobrazí zástupce zařízení. Nyní můžete přejít k dalšímu kroku.

Synchronizace s Yandexem

Chcete-li zjistit, jak zapnout robotický vysavač pomocí aplikace Alice, musíte si nejprve vytvořit účet v aplikaci Yandex. Chcete-li spotřebič spustit prostřednictvím ekosystému chytré domácnosti, je třeba jej přidat do seznamu připojených zařízení v aplikaci Yandex.

Chcete-li ovládat robotický vysavač, který spolupracuje s aplikací Alice, musíte spojit účty v aplikaci Yandex a v aplikaci gadget.

Pokud je operace úspěšná, zařízení se objeví v seznamu a lze jej ovládat prostřednictvím virtuálního asistenta. Hlasové příkazy zahájení, pozastavení, ukončení čištění. Kupte si robotický vysavač s Alicí. zjednodušte si každodenní úklid domácnosti od prachu a nečistot.

připojit, robotický, vysavač, telefonu

Možné problémy

Při připojování k virtuálnímu asistentovi někdy dochází k problémům. Synchronizace může při prvním pokusu selhat s chybovým hlášením a výzvou k opakování pokusu později. K selhání často dochází z důvodu přetížení serveru. Lepší je zkusit se připojit po nějaké době.

Další problém je způsoben tím, že uživatelé nevědí, jak připojit robotický vysavač Xiaomi k Alici. V tomto případě se spotřebič po registraci v aplikaci Yandex nezobrazí v seznamu aktivních zařízení. To může být způsobeno nesprávně zvolenou oblastí připojení.

 • V účtu Mi Home vyberte možnost „Oprávnění účtů“.
 • Otevřete podsekci Yandex, zrušte propojení všech služeb.
 • Znovu se přihlaste a vyberte správný region (pevninská Čína nebo. v závislosti na verzi vašeho modelu).

Gadget se musí objevit v seznamu aktivních. Nyní si můžete vyzkoušet, jak robotický vysavač Xiaomi funguje s aplikací Yandex.Alice.

Podpora ruského virtuálního asistenta minimalizuje zapojení majitele do správy domácích spotřebičů. Správná konfigurace připojení automatické čističky k Alici zvyšuje její použitelnost.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS