Nechcete se učit zdlouhavý návod k nastavení vysavače Roborock Sweep One nebo ho nemáte? Níže uvedený jednoduchý návod vám pomůže rychle pochopit hlavní tlačítka a prvky vysavače, jak jej nabíjet, jak jej připojit k telefonu a zvládnout všechny metody čištění.

Konstrukce robotického vysavače

Robotický vysavač má po celém těle rozmístěno množství senzorů. Na spodní straně nástavby jsou senzory pádu, na bocích senzory vzdálenosti od stěn, kolize, návratu do dokovací stanice, nahoře (ve věži) laserové senzory. Všechny pomáhají stroji při navigaci v prostoru a sestavování map.Na horní straně čističky se nachází senzorová věž a tři ovládací tlačítka. Centrální tlačítko slouží k zapnutí a vypnutí přístroje (dlouhým stisknutím tlačítka) a ke spuštění základního čištění. Druhé tlačítko spustí částečné vysávání a třetí tlačítko slouží k nabíjení vysavače. Více o nich později.Horní část čističky je opatřena výklopným víkem. Po otevření se pod ním nachází nádoba na odpadky s filtrem. Po každém čištění jej můžete snadno vyjmout a vyčistit, stejně jako vyklepat vyjímatelný filtr. Vedle nádoby na prach je štěrbinový kartáč na sbírání vlasů z hlavního kartáče a čištění dalších předmětů.

Na boku jednotky je reproduktor, který vás informuje o jejím průběhu pomocí hlasových příkazů. Ventilační otvory a posuvný nárazník chrání spotřebič před nárazem.Ve spodní části krytu je hlavní kartáč a boční kartáč. Hlavní kartáč je uprostřed a je krytý speciálním krytem kartáče. Snadno se však odstraňuje při čištění. Boční kartáč vypadá drobný, ale účinně odvádí nečistoty ke středovému kartáči. Na stejné straně těla je také několik koleček, která umožňují volný pohyb robota všemi směry, a kontakty pro nabíjení vysavače z dokovací stanice.Ve spodní části je připojena tryska pro mokré čištění. Jedná se o plastovou nádobu, která se naplní vodou a vloží se do otvoru, dokud nezapadne na místo.

Zařízení dokovací stanice

Nabíjecí stanice je malá plošina s plošinou, na které bude vysavač jezdit. Na podložce jsou dvě nabíjecí svorky, ke kterým se jednotka přichytí svými kontakty. Na horní straně dokovací stanice je umístěna kontrolka LED a na boku je zásuvka pro kabel. Samotný kabel, stejně jako u robotického vysavače Xiaomi Mi, nelze nikam navinout, takže je zajištěn suchým zipem. K ochraně dřevěné podlahy před případným zatékáním vody je k dispozici speciální nepromokavá podložka.

Ovládání zařízení

Nyní je třeba říci, jaké pokyny jsou vysavači dávány softwarem a jaké informace lze pomocí něj získat:

 • Nastavte režimy čištění v části „Clean.
 • Pošlete robotický vysavač zpět na základnu, pokud byl uklizen mnohem rychleji, než bylo plánováno (sekce Dock).
 • Ve sloupci „Časovač“ můžete nastavit dobu úklidu a také frekvenci, s jakou má robotický vysavač Xiaomi provádět cykly čištění prostor od nečistot.
 • V režimu „Cleanup mode“ můžete vybrat režim čištění místnosti ze čtyř možností. Zde je možné zvolit minimální nebo maximální intenzitu. Rozdíl spočívá v účinnosti čištění a hlučnosti vysavače.
 • V položce „Péče“ najdete informace o opotřebení všech hlavních částí robotického vysavače Xiaomi.
 • Ruční ovládání robotického vysavače přímo ze smartphonu. Tato funkce je k dispozici v části „Dálkové ovládání“.
READ  Jak mlít zrnkovou kávu bez mlýnku

Nepřehlédnutelná je nová funkce, která je k dispozici v nejnovějších verzích aplikace Mi Home. Aplikace nyní na hlavní obrazovce zobrazuje plán místností, který vytváří robotický vysavač pomocí zabudovaných senzorů a modulu GPS.

⚙️ Jak připojit robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Mop P ke smartphonu

Moderní robotické vysavače mají skvělou funkčnost, která je zajištěna prostřednictvím vlastní aplikace. Dnes vám řekneme, jak připojit robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Mop a robotický vysavač Mi Vacuum Mop P k vašemu gadgetu.

K připojení potřebujete aplikaci Mi Home, kterou si můžete stáhnout z Obchodu Play i AppStore.

Stáhněte si aplikaci, spusťte ji a přihlaste se do svého evropského regionu. Po vstupu do hlavní nabídky aplikace klepněte na ikonu „“ v pravém horním rohu a přidejte nové zařízení.

Nyní je třeba resetovat nastavení Wi-Fi na vysavači stisknutím tlačítek power a home na 3 sekundy, dokud neuslyšíte pípnutí. Po obnovení nastavení Wi-Fi bude vysavač automaticky detekován v seznamu dostupných zařízení pro připojení, můžete jej také vybrat ručně.

Dále zadejte údaje o hotspotu Wi-Fi, ke kterému se má vysavač Xiaomi připojit. Podporováno je pouze pásmo 2,4 GHz.

Nyní musíte počkat několik sekund, než se připojíte.

Připojený vysavač vás poté vyzve, abyste zadali umístění.

Přístup můžete také sdílet s ostatními uživateli zařízení Mi Home.

Robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Mop P je připojen k vašemu smartphonu a připraven k další manipulaci pouhým klepnutím na ikonu vysavače, která se zobrazí v hlavní nabídce aplikace Mi Home.

Můžete také použít pokyny pro nastavení ruského hlasu svého nového přítele.

Jak připojit čínskou verzi robotického vysavače Xiaomi k Wi-Fi

Při pokusu o synchronizaci často dochází k chybám: aplikace nerozpozná zařízení. Důvodem je nesoulad mezi regiony. Verzi zařízení lze zjistit prostřednictvím samotného programu. Čínský vysavač funguje pouze s pevninskou Čínou.

Pozor! Pokud je příručka v balení kompletně v čínštině, pak jste si zakoupili tuto verzi.

 • Pokud používáte mezinárodní verzi, musíte přejít do sekce nastavení aplikace a najít položku „Profil“. V řádku „Region“ zadejte svou zemi.
 • Před připojením čínského robotického vysavače Xiaomi 1S musíte místo své země zadat „Mainland China“. Poté se program resetuje.

Výše uvedené kroky pomohou odstranit chybu související s nesouladem oblastí a synchronizaci provést normálně.

Připojení robotického vysavače Xiaomi

Před nastavením připojení Wi-Fi pro Xiaomi byste měli nejprve zapnout robotický vysavač. K tomu stačí stisknout velké tlačítko na předním panelu. Zkontrolujte také, zda je aktivován bezdrátový modul. nejnovější modely Xiaomi mají pro tento účel speciální indikátor na předním krytu.

Pro telefony se systémem Android a iOS

Bez ohledu na operační systém telefonu si pro synchronizaci s vysavačem musíte stáhnout mobilní aplikaci Mi Home: pro iOS je k dispozici v AppStore, pro Android v Play-marketu.

READ  Jak rozebrat vysavač Bosch runn n

Poté postupujte v následujícím pořadí:

 • Otevřete aplikaci a povolte přístup ke všem požadovaným možnostem.
 • Zaregistrujte se nebo se přihlaste ke stávajícímu účtu.
 • Podle toho, pro kterou zemi je vysavač vyroben, vyberte oblast připojení. Určení cílové země je poměrně snadné. Stačí se podívat na nápis na krabici: pokud je ve formě znaků, vyberte Čínu; pokud je nápis v angličtině, vyberte jakoukoli evropskou zemi; pokud je v ruštině, vyberte Rusko. Pokud vybraná oblast není vhodná pro toto konkrétní zařízení, většina (nebo všechny) možností ovládání nebude aktivní a budete vyzváni ke změně nastavení.
 • Na hlavní kartě aplikace stiskněte tlačítko se znakem “ “ nebo „Přidat zařízení“ a najděte vysavač v seznamu dostupných zařízení (dokud není synchronizace dokončena, robot vydává Wi-Fi jako router). Pokud se dostupný model Xiaomi nepodařilo najít v seznamu, je třeba jeho název zadat do vyhledávacího řádku ručně.
 • Klikněte na požadované zařízení v seznamu, počkejte, až se otevře nová karta, a poté obnovte bezdrátové nastavení robotického vysavače. Za tímto účelem stiskněte na několik sekund současně obě tlačítka na předním panelu: „Start“ a „Home“ (v závislosti na modelu jsou možné různé kombinace tlačítek).
 • Otevřete další kartu v aplikaci („Další“) a ze seznamu dostupných sítí Wi-Fi vyberte svou domácí síť a zadejte heslo.
 • Návrat do mobilní aplikace.

Nyní se robot zobrazí na hlavní obrazovce a můžete pomocí něj zahájit podrobnou konfiguraci robotického vysavače: přepínat režimy, nastavit plán úklidu, upravit množství vody pro úklid mokré podlahy a pracovat s interaktivní mapou místnosti.

Funkce

Při připojování k iPhonu se může stát, že telefon tvrdošíjně nevidí robotické zařízení, přestože opakovaně resetuje síťové připojení. V tomto případě může být nutné změnit nastavenou oblast na Indii nebo Čínu. Nastavení můžete změnit na adrese: Profil/Nastavení/Region.

Další zvláštností služby Mi Home je, že servery, přes které se připojení uskutečňuje, jsou často nedostupné. V tomto případě je rozumné pokusit se připojit za několik hodin nebo následující den.

Chyby v připojení

Pokud jsou servery Xiaomi 12-24 hodin po prvním pokusu stále nedostupné a aplikace vám neumožňuje přihlásit se k registrovanému účtu, můžete se zkusit připojit k serveru přes VPN. Algoritmus připojení je následující:

 • stáhněte si do telefonu aplikaci VPN Master, Express VPN nebo Nord VPN;
 • zapněte nainstalovanou aplikaci a vyberte zemi, ze které se bude připojení uskutečňovat (nejlépe Německo nebo Singapur);
 • Otevřete aplikaci Mi Home a pokuste se znovu autorizovat nebo přihlásit k účtu.

Po úspěšném přihlášení do služby Mi Home lze software VPN deaktivovat a vrátit se k obvyklému připojení.

Další častou technickou chybou je, že se robotický vysavač nemůže připojit k existující síti Wi-Fi. Řešením takového problému je změna nastavení DNS. Otevřete „Vlastnosti sítě“ a na zobrazené kartě přejděte na: „Změnit síť/Pokročilé/Uživatel“. Zkopírujte čísla z pole DNS dolů do poznámkového bloku. stará adresa připojení se může hodit pro případ, že by roboticky řízený vysavač později našel domácí síť. Poté vymažte všechny číslice v poli DNS a na jejich místo napište nové: 114.114.114.114. Poté se robotický vysavač v naprosté většině případů bez problémů připojí k síti WiFi.

READ  Náhradní holicí kazety gillette venus

Je mi 29 let, posledních 8 let pracuji jako prodejce hardwaru ve velkém maloobchodním řetězci mvideo. Dlouholeté zkušenosti s výběrem produktů a poradenstvím zákazníkům. Před dvěma lety jsem narazil na robotický vysavač a tento trend se mi opravdu líbil. Jednoho dne jsem si uvědomil, že chci vytvořit osobní webové stránky, kde bych čtenářům pomáhal s výběrem robotických vysavačů. Toto je můj koníček. Všechny materiály na těchto stránkách jsem napsal já osobně. Pro radu navštivte mou stránku

Jakou aplikaci potřebujete pro robotický vysavač Xiaomi

K dálkovému ovládání chytrých vysavačů Xiaomi používá univerzální nástroj MiHome.

Umožňuje mapovat váš domov, uklízet podle oblastí, nastavit virtuální zdi, zvolit konkrétní plán úklidu a mnoho dalšího. Aplikace je k dispozici ke stažení pro zařízení se systémem Android a iOS. V systému Android funguje nástroj od verze čtyři, v systému iOS od verze devět prostřednictvím bezdrátového směrovače Wi-Fi na frekvenci 2,4 GHz.

připojit, robotický, vysavač, síti

Co dělat, když nemohu připojit svůj robotický vysavač Xiaomi ke smartphonu?

V tomto případě se pokusíme znovu připojit. Může dojít k chybě při připojování vysavače k síti, která brání dokončení připojení. V takovém případě restartujte aplikaci a znovu se připojte.

Pomůže také resetování nastavení Wi-Fi robotického vysavače. Stiskněte tlačítko napájení a tlačítko domů a počkejte 5-10 sekund, než přístroj zapípá. Poté připojte vysavač.

připojit, robotický, vysavač, síti

Pokud tyto možnosti nefungovaly, resetujte systém robotického vysavače. Stiskněte tlačítko Reset pod víkem a počkejte, až přístroj zapípá.

Práce s Wi-Fi

Někdy nastávají situace, kdy se musíte do aplikace přihlásit z různých účtů. Pokaždé se musíte přihlásit a odhlásit z aplikace, což není příliš pohodlné. Vývojáři však našli řešení a usnadnili používání zařízení pomocí chytrého telefonu. Přemýšleli o duplikaci aplikace v Xiaomi.

Vezměte prosím na vědomí! Jde o speciální volbu, která program kompletně zkopíruje a spustí ho pod jiným názvem.

 • V nabídce nastavení vyberte možnost „Duplikovat aplikace“. Kliknutím na něj se otevře seznam již nainstalovaných prostředků. Zobrazí se pouze aplikace, které chcete duplikovat. Jinými slovy, programy, které nelze duplikovat, se nezobrazí.
 • Poté klikněte na posuvník vedle určité aplikace a její ikona změní barvu. Tím se potvrdí, že je aktivována redundance pro systém Android.
 • Po provedení těchto kroků se na ploše objeví zástupce s označením „Duplikovat“. Po kliknutí na něj se zobrazí okno, ve kterém musíte zadat svůj účet, a pak se můžete pustit do práce.

Od autora

Pozdravy! Jmenuji se Nikolaj Semenov. Více než 5 let pracoval jako asistent prodeje ve známém maloobchodním řetězci. V současné době se zabývám opravami domácích spotřebičů a píšu články pro web robotratings.na základě mých zkušeností. Každý článek jsem napsal já osobně a vychází z mých vlastních zkušeností s robotickými vysavači.

Děkuji

| Denial of responsibility | Contacts |RSS