super recepty na domácí přípravu kávy Americano

Káva je nápoj, který vám ráno dodá energii a elán. V nabídce je tolik nápojů, které ne každý zná. Americano je mezi nimi oblíbený nápoj. Jedná se o kávu espresso, která se ředí horkou vodou. Obsah pěny závisí přímo na způsobu míchání vody a kávy. Nabídka nápojů je pestrá: latté, cappuccino, moka a další. Ale právě Americano odhalí všechny své výjimečné chutě po prvním doušku.

Užitečné informace

Bez znalosti toho, jak uvařit dobrou kávu, je těžké začít s některými obecnými informacemi. Přečíst si návod ke kávovaru nestačí. vědět, jak ji vařit a jaké suroviny použít. Nemusíte být baristou, abyste pronikli do tajů přípravy osvěžujícího elixíru, ale musíte znát druhy kávy, mletí kávových zrn, které je třeba použít.

Na světě existuje mnoho odrůd této rostliny. V průmyslovém měřítku se jako surovina pro výrobu nápojů pěstují pouze dva druhy. Jedna se nazývá Arabica (arabská), druhá Robusta (konžská). První z nich má bohatou chuť a vůni s pikantním aroma, zatímco druhá má základnější chuť a hořkost a dvojnásobný obsah kofeinu.

Pro vaření se nejedná o fazole, ale o mletý prášek. Existuje pět stupňů mletí v závislosti na velikosti částic získaného produktu:

 • Předem hrubý. vhodný pro přípravu v kávovaru s gejzírem.
 • Střední nebo univerzální. používá se ve všech kávovarech.
 • Jemné. ideální pro zařízení typu kapátko.
 • Super-slim. používá se pro přípravu espressa v kávovaru.
 • Extra jemné. nejjemnější mletí, téměř jako prach. Není vhodný pro standardní kávovary, protože má silnou sílu spaření.

Pravidla pro výrobu cappuccina

Příprava pravého cappuccina je nemožná bez kávovaru a ručního cappuccinátoru. Husté pěny lze dosáhnout pouze pomocí speciálního pěniče. Snadno ovladatelné stroje Delongi, Bosch, Philips, Melitta, Saeko. Pracují rychle, bez závad. Ale ani pak by nápoj nemusel fungovat.

Než si v kávovaru připravíte cappuccino, musíte znát několik speciálních vlastností a způsob jeho přípravy. Pro přípravu cappuccina potřebujete správné ingredience, správné nádobí a správný přístroj. Vzhledem k tomu, že cappuccino je směsí espressa a mléka, je nejlepší vybírat kávová zrna nejvyšší kvality. arabiku nebo robustu.

Mléko

Před přípravou cappuccina v kávovaru je třeba vybrat správné mléko.

 • Nepoužívejte odstředěnou kávu, nelze z ní vytvořit dobrou pěnu. Obsah tuku musí být nejméně 3,5 %.
 • Musí mít vysoký obsah bílkovin, pak je pěna lehčí a sušší.
 • Požadovaná teplota 3-5 0. Speciální káva pak nemá pachuť vařeného mléka.
 • Cappuccino by se mělo připravovat pouze z čerstvého, neběleného sušeného mléka.
READ  bliká kontrolka kávy kávovaru saeco incanto

Nádobí

Chcete-li připravit lahodnou kávu, je vhodné věnovat pozornost i nádobí. Nejdůležitější je, že se musí zahřát na 40 °C. Pokud váš kávovar tuto funkci nemá, musíte šálek vypláchnout vroucí vodou. Nádobu na nápoje také důkladně zahřejte a vysušte.

Jak by měl nápoj vypadat

Ani dobrý kávovar nemusí vždy připravit skvělé cappuccino. Pouze pokud se s ním naučíte zacházet, můžete si uvařit kávu, která bude chutnat. Abyste to mohli udělat, musíte vědět, jaké by mělo být pravé cappuccino:

 • skládá se ze tří částí: espressa, mléka a pěny, přičemž každá část zabírá třetinu šálku;
 • Káva by měla mít plnou chuť bez hořkosti;
 • barva je světle hnědá;
 • Teplota nápoje 60-70 0 ;
 • Pěna je hustá, lehká a hustá.
připravit, americano, kávovaru

Zkontrolujte pěnu nasypáním cukru na vrchol. Korálky musí zůstat na povrchu.

Jak připravit různé druhy kávy?

Při přípravě nápojů používejte stojatou a filtrovanou vodu. V opačném případě hrozí nebezpečí usazování vodního kamene na částech stroje.

Espresso

 • Zapněte pračku, dokud se voda nezačne zahřívat.
 • Vyjměte zásobník a vložte do něj 2 espressa. л. mletou kávu (bez lžičky) a rozdrtit lžičkou.
 • Vraťte kužel na místo a zajistěte jej.
 • Když se rozsvítí kontrolka připravenosti k použití, vložte pod přístroj nahřátý šálek a stiskněte tlačítko pro vaření.

Na jeden držák espressa lze připravit pouze jednu kávu, proto použitou kapsli vyhoďte a kužel opláchněte pod tekoucí vodou.

Kávové a mléčné speciality

Středně tučné mléko (2,5 %) je vhodné pro aperitivy. Pokud není džbánek (na mléko nebo smetanu) součástí přístroje, můžete použít jinou velkou nádobu, t. к. pěna zvětšuje svůj objem. Mléko našleháte tak, že do něj ponoříte špičku cappuccina. Po přípravě je třeba nádrž a trubku vypláchnout.

Cappuccino

Nejprve si připravíte 100 ml kávy, poté ušleháte a ohřejete stejné množství mléka. Do šálku nalijte nejprve espresso, pak mléko a nakonec pěnu. Přidejte do nápoje zmrzlinu nebo strouhanou čokoládu. Koření se přidává podle potřeby.

Latte

Připravte si nápoj, na který potřebujete 40 ml espressa a 200 ml vychlazeného mléka. Káva se nalije do vysoké sklenice a poté se pěnivá složka pomalu přelije přes stěnu. Latte lze ozdobit kousky ořechů a ochutit skořicí.

studený nápoj. glace

Připravuje se jako cappuccino. Při nalévání nápoje do šálku se však kostky ledu umístí na dno nádoby. použije se 100 ml espressa a chlazeného mléka.

Příprava a spojení s espressem

Moderní americano, ať už s kávovarem, nebo bez něj, se připravuje několika způsoby. Nejsou příliš drasticky odlišné, ale chutnají jinak:

 • Italský. Tato metoda spočívá v přidání vroucí vody do šálku espressa. Nápoj ve své konečné podobě postrádá jakoukoli pěnu.
 • Švýcarský způsob. Do šálku s vroucí vodou se přidá espresso. Tato varianta zaručuje přítomnost odolné pěny.
 • Švédský. Jedná se o relativně novou variantu, která se však stala poměrně populární. Některé kavárny nyní nabízejí přípravu vlastního americanos. Espresso, sklenici vroucí vody a větší šálek na míchání. Každý si tedy může připravit nápoj podle svých představ.
READ  Zapojení kávovaru delonghi do přívodu vody

Moderní varianta americana navíc umožňuje použití nejrůznějších přísad. mléka, ovocných sirupů, koření a dokonce i alkoholu. Záleží na individuálních preferencích zákazníka. Americano se stejně jako espresso vyrábí pouze z mleté zrnkové kávy.

Rozdíl mezi těmito nápoji spočívá v síle a přípravě. Americano je jemné, snadno se pije a má téměř stejný povzbuzující účinek.

Jak zpestřit chuť kávy

Klasickou variantu, kávu se smetanou, si oblíbilo mnoho lidí. Jemná smetanová příchuť zjemňuje hořkost. Ti, kdo mají rádi originální chutě, přidávají do americana různé ingredience. Přídatné látky snižují obsah kofeinu a pomáhají zpestřit chuť, čímž jí dodávají jemné tóny:

 • Meruňkový, malinový nebo třešňový sirup dodá ovocný nádech;
 • koření (skořice, vanilka a zázvor) dodává chuti bohatší nádech;
 • Máta peprná osvěžuje chuť;
 • Likér, grappa nebo rum promění Americano v koktejl.

Sladit můžete nejen cukrem. Přidává se do něj karamelový sirup, med a marmeláda. Studená káva posypaná čokoládovými lupínky a nasekanými ořechy je vynikající dezert.

Čím se Americano liší od ostatních káv

V nápoji vyniknou chuťové nuance surovin použitých při výrobě piva. Může mít čokoládovou, karamelovou, květinovou nebo kouřovou chuť.

 • Z espressa. Silná káva má hořčí chuť a vyrábí se ze středně mletého materiálu. Na jeho povrchu je vždy pěna. Americano lze připravit ze středně mletých zrn. Cappuccino je volitelné.
 • Z lunga. Tekutina pomalu prochází vrstvou mletých kávových zrn a výsledkem je plná chuť. Připravené lungo se vyznačuje vysokou silou a silným a vytrvalým aroma.
 • Od cappuccina. Cappuccino se připravuje z mléka, které se napění do espressa. Má nízkou sílu a jemnou, krémovou chuť. Pokud zkombinujete mléčnou pěnu s americanem, je produkt chuťově výraznější a silnější.

Historie kávy americano

Již před druhou světovou válkou se v USA používaly překapávací kávovary s filtry. Američané dávali přednost pálivé a jemné. Káva se připravovala zalitím mletých kávových zrn a filtru vroucí vodou a říkalo se jí „Joe’s Mug“. Filtrovaná káva byla podávána v šálku o objemu 220 ml.

Během druhé světové války se američtí vojáci vylodili v Itálii a snažili se najít známý hrnek Joe. V restauracích ani kavárnách však nebyl k dispozici žádný filtrovaný nápoj. Italové dávali přednost malému objemu kávy. Baristé mohli vojákům nabídnout pouze espresso.

READ  Jak používat kávové lusky bez kávovaru

Američanům to nebylo po chuti. Objem byl příliš malý a samotná káva byla hořká a nechutná. Armáda však našla způsob, jak to udělat. Objednali si espresso a přidali do něj horkou vodu. Byla to slabá káva, která jim připomínala Mug Joe.

Na počest vojáků z USA Italové espresso, ředěné horkou vodou, nazývají americano.

Po válce se tento nápoj stal oblíbeným nejen v západní, ale i ve východní Evropě. V USA se nejvíce rozšířila v polovině 90. let, kdy byla zavedena do populárních kávovarů a espresovačů. XX v., když byl představen v populárním seriálu Starbuks.

Žebříček kávovarů na karob pro domácnost

Mezi nabízenými možnostmi a při rozhodování o tom, který kávovar je nejlepší, se zaměřte na úspěšné modely na základě recenzí zákazníků.

De’Longhi ECP 33.21

Kávovar na karob s cappuccinátorem, který umí připravit lahodné espresso a cappuccino. Má odnímatelnou nádržku na vodu, která pojme 1 litr vody, a speciální zásobník, do kterého lze umístit šálky vysoké až 13 cm.

 • K dispozici je mletá káva i lusky;
 • stylový design;
 • pracuje tiše;
 • pohodlné ovládání;
 • Funkce ohřívače šálků;
 • odnímatelný zásobník.
připravit, americano, kávovaru

Má několik nevýhod, jako je nemožnost použití mleté kávy a malá velikost zásobníku, ale přijatelná cena a kvalita nápoje to vynahradí.

Saeco Poemia HD8425/21

Dvoušálek je energeticky úsporný, a pokud se půl hodiny nepoužívá, automaticky se vypne.

 • kompaktnost;
 • Kapučinátor má nástavec panarello, který vytváří lahodnou pěnu
 • rychlé zahřátí kotle;
 • ohřívač šálků.
připravit, americano, kávovaru

Jedinou nevýhodou tohoto kávovaru s jedním kořenem je, že jej nelze používat s vysokými šálky.

Polaris PCM 1516E

Adobe Crema má elektromechanické ovládání a některé funkce jsou manuální. Díky podsvícení si na něm můžete připravit espresso a cappuccino i ve tmě. Pro kávovar by měla být vybrána pouze mletá káva.

Při zkoumání, které kávovary jsou vhodné do domácnosti a které do kanceláře, je třeba mít jasno v jejich funkcích, prozkoumat přednosti. Výrobci rohovníku stojí za pozornost a jsou již dlouho žádaní, ale než si ho koupíte, musíte najít nejlepší možnost s ohledem na všechna vaše přání.

Nejlépe by měly být vybaveny dalšími funkcemi, pak můžete rychle a chutně vytvořit nejen espresso, ale také cappuccino.

Známý, vysoce kvalifikovaný barista v Rusku s devítiletou praxí v oboru kávovarů. Tvůrce desítek receptů na kávu. Několikanásobné ocenění na mezinárodních baristických soutěžích.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS