Tipy na vaření čokolády, Recepty

Pro klasickou verzi z kávovaru budete potřebovat ingredience, které jsou snadno dostupné v každé kuchyni: sklenici mléka, několik lžic kakaového prášku, cukr, vanilku, skořici nebo jiné koření podle vaší chuti.

Různé země mají své vlastní speciality a tajemství přípravy tohoto sladkého dezertu. Vyzkoušejte tyto exotické recepty ve svém kávovaru a zjistěte, jak můžete připravit horkou čokoládu exotickým způsobem. Dodržujte výše uvedené poměry a seznam ingrediencí nebo si zkuste vytvořit vlastní variantu.

připravit, horkou, čokoládu, kávovaru

Italská horká čokoláda

Italský recept se od ostatních liší přidáním zvláštní přísady, arroruty. Jedná se o druh škrobové mouky, která se získává z kořenů některých tropických rostlin. Jeho název pochází z anglického arrow a root.

Pokud nemáte exotickou čokoládu, můžete ji snadno nahradit běžným bramborovým škrobem. Díky receptuře má italský horký čokoládový nápoj poměrně hustou konzistenci připomínající známý dezert panna cotta.

Nejprve smíchejte 120 ml středně tučného plnotučného mléka se 120 ml smetany. Pak přidejte 60 g hořké čokolády v prášku (75-85 % kakaa), což jsou asi 2-3 lžíce bez odměrky nebo sáčku. Ochutnejte a přidejte škrobnaté přísady, abyste dosáhli správné konzistence. Začněte s půlkou čajové lžičky a podle potřeby množství zvyšujte nebo snižujte.

Výslednou směs dobře promíchejte, až vznikne homogenní směs, nalijte ji do džbánu a spusťte kávovar.

Tajemství vaření! Pro hustou horkou čokoládu snižte množství páry v nastavení kávovaru, abyste mohli dezert jíst lžičkou.

Nakonec přidejte cukr, skořici a vanilku podle chuti. Těm, kteří mají rádi ostrá jídla, doporučujeme přidat 1 lžičku čerstvě nastrouhaného zázvoru. Získáte tak charakteristickou chuť horké čokolády a zároveň prospěšné účinky na imunitu.

Nápoj podávejte ve vysoké sklenici se speciální dezertní lžičkou s extra dlouhou rukojetí (známou také jako koktejlová lžička) a ozdobte šlehačkou nebo kandovaným ovocem. Při zvláštní příležitosti přidejte lžíci alkoholu (rumu nebo dobré brandy) pro pikantní nádech.

Francouzská horká čokoláda

Tento recept je považován za prapůvodce všech horkých kakaových nápojů. Fanoušci se domnívají, že horká čokoláda byla kdysi francouzskou specialitou.

Pro tuto specifickou chuť ji zkuste připravit takto: smíchejte 150 ml teplého mléka, 25 g jemně mleté čokolády a počkejte, až nápoj zhoustne.

Podávejte ve vysoké sklenici na hurikán nebo v žáruvzdorné sklenici na irskou kávu.

Pro vaši informaci! Byli to Francouzi, kdo jako první vynalezl zdobení horké čokolády šlehačkou a skořicovými proužky. Před zdobením počkejte, až se všechna pěna usadí.

READ  Jak naplnit topný systém s plynovým kotlem

Horká čokoláda se skořicí

Zvolte nezávisle na sobě poměr mléka a sušené čokolády, do hotového nápoje přidejte skořici: půl tyčinky skořice (po přidání ji nezapomeňte scedit) nebo půl lžičky mletého koření.

Horká čokoláda. nejlepší recepty na výrobu lahodného nápoje

Horká čokoláda je nápoj pro opravdové gurmány a pro ty, kteří si chtějí zlepšit náladu, nabít se vitalitou a pozitivní energií, zahřát se v zimním nachlazení. Při podávání doplňte pohoštění čokoládovými hoblinkami, marshmallows a oblíbenými sušenkami, croissanty nebo jiným pečivem.

Horká čokoláda v kávovaru

Horká čokoláda je pro děti vždy jednou z nejoblíbenějších pochoutek. A dospělí se někdy rádi rozmazlují lehce kyselým, bohatým a sladkým nápojem. Můžete ji připravit různými způsoby. Pokud však máte kávovar, můžete si z něj připravit lahodnou horkou čokoládu, která vás nejen povzbudí. Je také velmi prospěšný pro vaše srdce a pomáhá posilovat cévy.

Chcete-li si v kávovaru připravit horkou čokoládu, potřebujete přístroj s funkcí šlehání mléka. Říká se mu také cappuccino maker. To znamená, že naplníte speciální přihrádku mlékem a necháte ho vyšlehat do pěny. Téměř všechny moderní kávovary mají tuto funkci a používají ji k přípravě cappuccina a latté.

Mezi ingredience horké čokolády patří mléko. Nejlepší je plnotučné nebo nízkotučné mléko. Díky tomu je horká čokoláda viskóznější, intenzivnější a hustší. K přípravě horké čokolády potřebujete také čokoládový prášek. Koupíte ho v supermarketech ve speciálním oddělení. kde se prodávají čaje, káva a související produkty.

Postup vaření je následující. Nalijte plnotučné mléko do nádoby přístroje a zahřívejte ho, dokud není mírně teplé. Poté přisypte čokoládový prášek. Znovu připojte přístroj a zapněte cappuccino, které vmíchá čokoládu do ohřátého mléka. Čím více se mléko zahřívá, tím je čokoládový nápoj hustší.

Jakmile nápoj vyšleháte, můžete ho nalít do šálku a přidat trochu cukru a mleté skořice. Horkou čokoládu dobře promíchejte a můžete ochutnávat. Můžete ji také ozdobit nastrouhanou hořkou čokoládou.

Příprava horké čokolády v kávovaru: Jaké jsou její výhody a jaké ingredience se používají?

Horkou čokoládu si připravíte tak, že tabulku čokolády vložíte do misky a rozpustíte nad plamenem. Nápoj je třeba neustále míchat, aby se netvořily hrudky a čokoláda se nezapálila.

Příprava dezertů je mnohem snazší s automatickým kávovarem s přednastaveným receptem. Zvolte požadovaný program a stiskněte tlačítko: Stačí pár okamžiků a máte připravený hřejivý, aromatický nápoj správné konzistence!

Jaké ingredience potřebujete k přípravě horké čokolády pomocí kávovaru??

Snadné použití. Stačí přidat ingredience a přístroj udělá práci za vás. Může obsahovat pouze kakaový prášek nebo sušené mléko.

Kakaový prášek NESTLÉ Alegria obsahuje přírodní kakao a mléko. Krémová chuť a vanilková příchuť vás opravdu potěší.

dodává se ve 2 příchutích: sušené mléko nebo tekuté mléko. Lze použít pro horkou čokoládu na bázi mléka.

JAK PŘIPRAVIT HUSTOU HORKOU ČOKOLÁDU. HORKÁ ČOKOLÁDA, NÁVOD NA PŘÍPRAVU HORKÉ ČOKOLÁDY, ČOKOLÁDA

Vhodné pro kávovary na kapsle. Vnitřek tobolky obvykle obsahuje sušenou směs čokolády a mléka.

Většina věcí funguje automaticky, na rozdíl od kávovarů a vařičů, ale k naplnění kávovaru potřebujete speciální produkty.

READ  K čemu je dobrý zvlhčovač vzduchu?

Mléko

Nejlépe celozrnný výrobek s vysokým podílem tuku. Odborníci doporučují ředit mléko smetanou, která nejen zvyšuje obsah tuku, ale také dodává nápoji krémovější chuť. Někdy může být výhodnější použít sušené mléko (zředěné převařenou vodou).

Čokoládový prášek

Vyvážené složení výrobku s dobrým poměrem kakaového másla a kakaových bobů. Suchá čokoláda (černá nebo bílá) smíchaná s mlékem.

Kapsle

Sáčky na suchou čokoládu jsou vhodné pro kávovary na kapsle. Jsou velmi oblíbené díky svému snadnému použití. Nápoje, které chutnají skvěle s kapslemi Nescafe Dolce Gusto a Monbana.

Čokoládové tyčinky

Tento produkt se před použitím strouhá.

U běžného kávovaru (nikoli kávovaru na kapsle) postupujte následovně:

 • Mléčným výrobkem naplňte pinzetu (speciální nádobu na mléko), sklenici nebo pohár. Smíchejte sušené mléko s vodou, dokud směs nebude homogenní.
 • Ohřejte si mléko.
 • Nalijte 1 porci sušené čokolády do nádoby s teplým mlékem. Pokud máte velký sáček prášku, použijte odměrku. Místo čokoládového prášku lze použít i čokoládové lupínky.
 • Důkladně promíchejte.
 • Předehřejte směs mléka a čokolády pomocí páry z kávovaru. Přiveďte k varu, ale nevařte. Pokud váš stroj nemá kapučinátor, nezapomeňte směs při zahřívání míchat.
 • Směs nechte zhoustnout snížením teploty na minimum. Čím delší je doba zahřívání, tím hustší je horká čokoláda.

Směs z kleští ihned vylijte do vhodné nádoby (např. hrnku). Nepřipravujete si teplé jídlo předem. Podávejte a ihned spotřebujte.

Při přípravě pěny nemusíte směs míchat ani šlehat. s kapučinátorem přístroje. Kapučinátor dokonce ohřívá přísady a automaticky nastavuje teplotu. Jednoduše naplníte kleště přísadami a stisknete tlačítko. O zbytek se postará stroj.

Pokud používáte kávovar na kapsle, nemusíte dělat mnoho věcí. Kapsle, kterými přístroj naplníte, již obsahují správný poměr mléka a čokolády.

Příprava horké čokolády v kávovaru je poměrně snadná. Stačí jen vědět, jak ji připravit, a zvolit správné ingredience. Než začnete s přípravou, ujistěte se, že váš kávovar má speciální funkci.

Pečlivě si přečtěte návod ke kávovaru a pak se pusťte do přípravy horké čokolády. K tomu potřebujete následující ingredience:

 • Mléko. Pro horkou čokoládu je vhodné mléko jakékoli konzistence. Zcela odtučněné mléko se však nedoporučuje, protože dezert ztratí svou chuť. Dobrý nápoj si můžete připravit také ze sušeného mléka, které je třeba nejprve zředit vodou.
 • Suchá čokoláda. Přidáním čokoládového prášku do mléka získáte lahodnou horkou čokoládu. Značky kakaového prášku nabízejí jedinečné složení s vyváženým množstvím kakaových bobů a kakaového másla.
 • Kapsle. Kapsle do kávovaru se suchou čokoládou a mlékem uvnitř jsou velmi oblíbené, protože se snadno používají. Přístroje na cappuccino se často používají v kancelářích a maloobchodních prodejnách.
 • Čokoládové tyčinky. Pokud nemáte čokoládový prášek a váš přístroj není na kapsle, připravte si horký nápoj z normální tyčinky. Nastrouhejte nebo rozdrťte tabulku čokolády.

Nezáleží na tom, zda zvolíte kakaový prášek nebo pěnič, recept zůstává stejný. Jen opravdoví znalci čokolády vám řeknou, že bezkonkurenční chuť pochází z těch nejlepších ingrediencí.

DeLonghi PrimaDonna Elite. Příprava horké čokolády

U většiny modelů kávovarů je třeba naplnit všechny ingredience a zvolit příslušný režim, abyste mohli připravit lahodný dezert.

 • Nalijte sklenici mléka do speciálního džbánu. Pokud máte kakaový prášek, nasypte ho do misky a přidejte vodu. Poté je třeba mléko zahřát.
 • Přisypte sušený kakaový prášek nebo nasekané čokoládové tyčinky. Balený kakaový prášek je velmi vhodný k použití, protože jedno balení obsahuje přesně jeden šálek. Pokud máte obyčejný kakaový prášek nebo strouhanou čokoládu, přidejte 1 polévkovou lžíci této ingredience. Teplé mléko a čokoládu důkladně promíchejte.
 • Směs vařte v páře, dokud se téměř nerozvaří. Pokud váš kávovar není vybaven pěničem, je třeba směs během vaření neustále míchat.

Pokud chcete tekutý dezert, nemusíte ho dlouho zahřívat. Pro dosažení hustší konzistence je však třeba nápoj vařit delší dobu.

Jak připravit horkou čokoládu v kávovaru

Poměr mléka a sušené čokolády si zvolte sami a do hotového nápoje přidejte skořici: půl tyčinky skořice (po přidání ji nezapomeňte scedit) nebo půl lžičky mletého koření.

READ  Jak odstranit plastovou příchuť v konvici

Čokoládový prášek

Suchá čokoláda v prášku je dokonale vyvážený produkt, který obsahuje kakaové boby a kakaové máslo. Při výrobě horké čokolády pouze z prášku bez použití mléka vzniká hořká chuť hořké čokolády.

Pozor! Pozor na sušený čokoládový prášek: Pozorně si přečtěte složení. Nepoctiví výrobci mohou přidávat nežádoucí umělé přísady (konzervanty, stabilizátory, protispékavé látky) a cukr.

Pokud použijete nekvalitní a levný výrobek, žádný stroj z něj nedokáže vyrobit zdravý a chutný čokoládový dezert. Doporučujeme zvolit čokoládový prášek s vyšším podílem kakaového másla.

Ovesné vločky, pane!

Ovesnou kaši si můžete připravit přímo v kávovaru. Do baňky nalijte 10 uncí vody. Zapněte kávovar, vařte kávu 5 minut. Boom! Ovesná kaše připravena. Můžete ho jíst přímo z lahvičky s kávou, i když je lepší použít talířek.

Pokud zvládnete uvařit kaši v kávovaru, můžete si během chvilky uvařit instantní těstoviny. Recept se neliší od přípravy stejných těstovin ve sklenici nebo hrnku.

Jak připravit horkou čokoládu v kávovaru

Horká čokoláda je lahodný a zdravý nápoj, který vás zahřeje v zimním chladu a rozpustí led ve vašem zlomeném srdci. V nedávné minulosti provázela přípravu této pochoutky řada významných problémů. V dnešní době vám přístroje s funkcí horké čokolády umožní dopřát si ji nejméně 100krát denně.

Hrnek horké čokolády

Vychutnat si pikantní chuť horké čokolády u vás doma vyžaduje správný kávovar. V dnešní době mají spotřebitelé k dispozici nejrůznější kávovary. od cenově dostupných přístrojů pro domácí použití až po profesionální kávovary určené pro kavárny a restaurace. Aby váš kávovar mohl připravovat horkou čokoládu, musí být touto funkcí vybaven.

Výroba čokoládového nápoje

| Denial of responsibility | Contacts |RSS