Recept na kávovou tombolu v kávovaru. Orange Raff. kávové recepty s pomerančovou šťávou

Raff. čistě moskevský vynález. Byl vynalezen v letech 1996-1997 v Coffee Bean, první kavárně amerického typu. Když jeden ze štamgastů, Rafael, požádal, aby mu něco připravili, tři baristé. Gleb Neveykin, Artyom Berestov a Galina Samokhina. připravili kávu se smetanou a vanilkovým cukrem. Poté si koktejl objednali vybíraví přátelé, kteří požádali číšníky, aby jim přinesli kávu jako Rafovi. Takto se nápoj dříve nazýval v baristech, ale později se zjednodušil. Začalo se mu říkat „raff“. Poté se otevřela první Coffeemania a tým baristů se tam přestěhoval. Raff se na novém místě vyráběl i nadále. Recept se nezměnil. Výsledkem byl kávový nápoj, který chutná jako zmrzlina crème brûlée, jako klasický vanilkový cukrový raff. Existují také raffy, ve kterých se experimentuje se složením cukru: levandulový. bílý, vanilkový a sušené květy levandule, citrusový. třtinový s pomerančovou a limetkovou kůrou.

Gleb se stal ředitelem baristického oddělení a hlavním pražičem v kavárenském řetězci „Kofemaniya“. O Artemovi teď nic nevím a Galina pracuje v kávovém průmyslu. Nemáme přehled o tom, kdy a v jakých kavárnách se raff začal objevovat, ale nyní je prakticky všude, a to nejen v kavárnách.

Jak podávat kávový nápoj s pomerančovým džusem

Káva Raff se tradičně podává v šálcích Faora, podobně jako cappuccino. Předehřátí hrnků. Kávu Raff lze také nalévat do velkých průhledných sklenic, jako je latte macchiato. Díky krémové a nadýchané pěně získá nápoj mimořádně chutný nádech.

Kávový nápoj s pomerančovými klínky, šťávou nebo kůrou lze připravit i jiným způsobem. Například smetana se nemíchá s ostatními ingrediencemi, ale přidává se až na konci, aby se na nápoji vytvořil pěkný nadýchaný „kopeček“.

Kávu ozdobte plátky pomeranče. Kopyta lze posypat skořicí: chutná to výborně a kávě to dodá nádech kyselosti. Oranžová káva s ledem vypadá krásně, když se nalije do sklenic.

Různé recepty na kávové speciality s pomerančem

Tradiční ingredience pro pomerančovou speciální kávu:

Je lepší používat čerstvě vymačkanou šťávu. Všechny přísady se přidají do džbánu a prošlehají se. Pokud chcete více kávy, můžete si dát 2 šálky espressa.

Kávový nápoj s pomerančem a horkou čokoládou

Recept na kávu s pomerančem a horkou čokoládou. jedna z oblíbených variant. Ingredience jsou stejné jako v předchozí verzi, navíc 100 ml čokolády a špetka skořice.

Existují 2 verze tohoto nápoje. Při prvním způsobu se všechny ingredience šlehají dohromady jako ve speciální kávové směsi. Ve druhé verzi se místo džusu použije plátek pomeranče, který se umístí na dno šálku, přidá se čokoláda a káva a nakonec se přidá šlehačka a špetka skořice.

Káva s pomerančovým likérem

Pomerančový likér a káva se v nápoji dobře doplňují. Recept vyžaduje 4 porce ingrediencí. Tento kávový nápoj přijde vhod při příjemném zimním večeru s přáteli:

 • Silná káva. asi 500 ml,
 • pomerančový likér 150 ml,
 • špetka prášku z pomerančové kůry,
 • šlehačka 100 ml,
 • Jeden plátek pomeranče na porci.

Zde smícháte kávu s likérem a doplníte šlehačkou a kůrou. Kompozici doplňuje plátek pomeranče. Důležitá je decentní výzdoba: nádherná chuť a vůně kávy s citrusovými tóny udělá skutečnou dovolenou a jemné servírování dodá okamžiku kouzlo.

READ  Jak vyčistit mlýnek v kávovaru

Káva se skořicí a pomerančem

Mnoho receptů, které kombinují kávu a pomerančový džus, obsahuje také skořici. Toto koření s trpkým aroma nápoj velmi dobře doplňuje a káva s pomerančem a skořicí je trvale oblíbená.

Pomerančovo-skořicová káva pro dva se připravuje z následujících ingrediencí:

Kávu se skořicí a plátky pomeranče vařte 20 minut. Polovinu cukru přidejte do kávy několik minut před jejím připravením; zbytek cukru zašlehejte do smetany.

Nalijte kávu do sklenic, vylijte smetanu a posypte strouhanou čokoládou. Čokoládovou tyčinku předem zchlaďte, aby se dala snadno strouhat.

Káva s kořením a pomerančovou kůrou

Při přípravě kávového nápoje s pomerančovou kůrou můžete improvizovat. Každý recept, včetně nápadu na kávu raff a další kávové nápoje, je výsledkem tvůrčího výzkumu, kulinářských pokusů a experimentů. Neomezujte se jen na jedno koření, recept na kávu s pomerančovou kůrou obsahuje skořici, vanilku a hřebíček.

Taková káva obsahuje tyto složky

 • Předem namletá káva. 4 čajové lžičky,
 • voda 150 ml,
 • pomerančová kůra. půl čajové lžičky,
 • skořice. čtvrt lžičky,
 • Trocha vanilky a hřebíčku.

Všechny ingredience se smíchají a káva se připraví v hmoždíři nebo kávovaru. Nalitou kávu zdobí šlehačka a plátky pomeranče.

Jedno z koření lze v případě potřeby a podle vlastní chuti nahradit jiným. Kardamom, muškátový oříšek a zázvor se hodí ke kávě. Při přidávání koření do nápoje však dbejte na střídmost: koření by mělo aroma kávy pouze obohatit, nikoli nahradit.

Smíchejte mléko a smetanu na 10% krémovitost

Hned na začátku chci poznamenat, že míchání smetany s mlékem představuje další zátěž pro intelektuální schopnosti baristy a vede k vyšší chybovosti. Mléko a smetanu je také třeba stále rovnoměrně míchat a dlouhodobé skladování otevřené smetany také není to nejlepší, co se jim může stát. Aby čtenář mohl posoudit, zda ji potřebuje, budou při míchání použity následující výpočty.

Pro výpočet jsme použili krém Fine Life prodávaný v Metru za cenu v době psaní článku. Konvenčně uvažujeme 3,2% tučnost mléka a cenu 60 za litr.

Při nákupu 10% krému: cena za litr je 183 rublů.

Pokud je zakoupena 20 % smetana: smíchejte smetanu a mléko v poměru 2:3. Výstup je 9,92 % smetany.

Pokud si koupíte 33% smetanu: smíchejte smetanu s mlékem v poměru 1:3. Výsledný krém má 10,65 % tuku.

Co máme celkem v ekonomice? Na ostrově s kávou s obratem přibližně 150.000, což je asi 1500 měsíčně.

Raff doma

Uvařit si doma raff je ještě jednodušší než předchozí nápoj. Zde je návod, co musíte udělat:

Připravte si bohatou černou kávu jako v předchozí verzi.

10% smetanu také zahříváme (ale nešleháme) na 65-70 stupňů.

Nalijte kávu a smetanu do mixéru, přidejte cukr (správně vanilkový) nebo sirup a vše vyšlehejte.

Doporučujeme trochu střídmosti, protože příliš mnoho dvojité smetany vám může způsobit nevolnost.

Tajemství lahodného nápoje

Bez ohledu na druh kávy je nejdůležitější kávový základ. Pokud není espresso správně připraveno nebo jsou zrna převařená, chuť vanilky, medu nebo citrusových plodů se zničí.

Pro přípravu kávy použijte kávovar, ale postačí i kávovar na krůtí maso nebo gejzír. Chcete-li vytvořit dokonalý koktejl a správně ho servírovat, využijte tato tajemství:

 • Smetana s obsahem nad 35 % musí být předem zředěna mlékem nebo vodou;
 • Vanilkový cukr a koření používejte s mírou, aby nebyly příliš výrazné;
 • před vařením zrna namelte, abyste dosáhli příjemného aroma;
 • předehřejte šálky na 20 stupňů Celsia, abyste zachovali chuť a teplotu spaření;
 • podávejte kávu v dlouhých průhledných šálcích nebo šálcích na cappuccino;
 • koktejl ozdobte stejnými ingrediencemi, které byly použity při přípravě: citrusové plátky pro citrusy, čokoládové lupínky, semínka květů.
READ  Jak vyprázdnit bimetalovou baterii

Není prostor pro experimentování. Doufáme, že nezůstanete u známých receptů a budete hledat nové chutě. Podělte se s našimi čtenáři o svá tajemství přípravy kávy.

Sdílejte prosím tento článek se svými přáteli na sociálních sítích. užijte si tyto chutné recepty na koktejly. Děkuji všem za vaše lajky.

Historie Rafu, jeho rozdíl od cappuccina

V polovině 90. let fungoval první řetězec kaváren Coffee Bean organizovaný podle západního vzoru. Není divu, že cizinci, včetně jistého Rafaela, který nebyl velkým příznivcem tradičního cappuccina a espressa, k ní rádi zavítali. Požádal baristy, aby pro něj vytvořili nějaký speciální nápoj, který nebude mít výraznou kávovou příchuť.

Tři mladí muži. Galina Samokhina, Artyom Berestov a Gleb Neveykin. ušlehali espresso s netučnou smetanou a cukrem a rozmarnému zákazníkovi naservírovali nový koktejl.

Vynález moskevských baristů se líbil nejen Rafaelovi, ale i jeho přátelům. Nyní si stále častěji objednávali „kávu jako od Rafa“. Postupně se tato fráze zredukovala na dvě slova. A v nabídce se objevil nový speciální nápoj: „Raff Coffee“.

V průběhu let přešli baristé pracovat do Caffeemanie a začali v nové provozovně připravovat smoothies. Tak se jejich „dítě mozku“ stalo populárním v Moskvě a poté v celé zemi. Dnes si můžete objednat speciální kávu téměř v každé místní kavárně, ale v zahraničí ji najdete jen zřídka. Prvním rozdílem mezi moskevským koktejlem a italským cappuccinem je nahrazení mléka smetanou, díky čemuž je chuť jemnější. Oba nápoje se také připravují odlišně. Při přípravě cappuccina se pouze našlehá mléko, které se pak přidá do základu. V „Raff Coffee“ se všechny ingredience pění současně, díky čemuž je koktejl vzdušný a doslova se rozplývá v ústech.

Vanilkový kávový dezert

Základem receptu je káva se smetanou a vanilkou. Příprava vanilkového kávového raffu trvá při použití standardních ingrediencí v průměru 15 minut.

Na jednu porci vanilkového rafu potřebujete:

 • 30-40 ml espressa (nebo černé kávy připravené z 10 gramů mleté zrnkové kávy na 30 gramů vody);
 • 100 ml čerstvé 10% smetany;
 • 1 lžička krystalového cukru;
 • Přidejte 5 g vanilkového cukru.

Připravte espresso obvyklým způsobem. Zahřejte smetanu a nalijte ji do džbánu. Poté přidejte espresso, vanilkový a běžný cukr a vyšlehejte. Vanilkový cukr je úspěšně nahrazen vanilkovým sirupem. V tomto případě je na jeden nápoj potřeba 1 dezertní lžička sirupu.

Raff se obvykle pije teplý. Nápoj se podává ve vysokých sklenicích, předem ohřátých, s koktejlovým brčkem nebo bez něj.

Kultura podávání a pití

Příprava a servírování je skutečné umění. Dojem z hotové pochoutky závisí na správných surovinách a náčiní. Teď, když jsme si přečetli o ingrediencích a způsobu přípravy této speciality v kávovaru, je čas začít ji servírovat.

Raff se podává jako cappuccino, v hlubokém šálku nebo jako latte ve vysoké sklenici na čiré stopce. Je to druh nádobí, které zprostředkovává krásu nápoje. Před podáváním šálek zahřejte, aby se co nejvíce zvýraznila chuť a vůně.

V Rusku je známý jako vysoce kvalifikovaný barista s devítiletou praxí v kávovém průmyslu. Autor desítek receptů na kávu. Držitel mnoha ocenění na mezinárodních baristických soutěžích.

Recept

Od 90. let. recept na kávu raff se vyvíjel. Mnoho kaváren si osvojilo stejný způsob přípravy tohoto nápoje a dnes existuje mnoho zajímavých a nečekaných variant.

Klasický recept

Klasický raff se připravuje z espressa připraveného v kávovaru, 100 g smetany, vanilkového cukru a bílého cukru. Zahřejte smetanu a vsypte do ní všechen cukr. Smíchejte sladkou smetanu a espresso a šlehejte, dokud se nevytvoří jemná pěna.

READ  Jak vařit kukuřici v tlakovém hrnci

Arašídové máslo

Pro tuto kávovou variaci potřebujete místo smetany mléko, arašídové máslo a bílý cukr místo třtinového. Nejdříve je třeba, aby pasta nebyla tak hustá. Zředí se horkou vodou a míchá se do hladka. Směs by měla mít konzistenci zakysané smetany. Pasta se smíchá s mlékem a cukrem a zahřeje se. Arašídová směs se smíchá s částí espressa a šlehačkou.

připravit, kávu, raff, kávovaru

Pokud do směsi arašídového mléka přidáte hořkou čokoládu nebo čokoládovou pastu, získáte další variantu arašídového raffu zvanou „Snickers“.

Se sýrem

Sýrová káva se připravuje různě v závislosti na výsledcích, kterých chcete dosáhnout. Krémový nápoj nasládlé chuti lze připravit z tvarohu Philadelphia. Do krému přidejte 2 lžíce šlehačky. л. Zahřívejte a míchejte, dokud nezískáte homogenní konzistenci, poté promíchejte a vyšlehejte s espressem jako v klasické verzi.

Existují také recepty na kávu se sýrem ricotta nebo mascarpone. Konzistencí se podobají tvarohu, ale mají jiný chuťový profil. Do těchto nápojů lze přidat koření: skořici, badyán, zázvor, pepř, muškátový oříšek. V tomto případě je lepší přidat koření při vaření kávy, pokud používáte krůtu, a pak je vyjmout před smícháním se smetanovo-sýrovou směsí. Nebo přidejte koření do smetany během ohřívání, aby se „uvařila“.

Pokud nechceme, aby byl nápoj příliš sladký, je vhodné přidat tavený sýr.

S halvou

Raff s halvou se připravuje s přídavkem 50 g sladkosti. Nejprve se mixérem nebo vidličkou rozdrtí na drobky a vlije se do horké smetany. Nebo směs zahřejte společně se smetanou a vyšlehejte ponorným mixérem.

Halva dodává nápoji hřejivý, exotický orientální nádech. Místo cukru lze přidat med.

Honey

V tomto receptu je třeba nahradit cukr medem. Vezměte si 1-2 h.л. medu nebo více, podle toho, jak sladkou chuť si přejete.

Levandulová nebo květinová

Levandulový raff je voňavý a sofistikovaný nápoj s francouzským nádechem. Lze ji vyrobit dvěma způsoby:

 • Květy rozemelte na prášek a spolu s cukrem je nasypte do espressa.
 • Sušené květy nasypte spolu s cukrem do již ohřáté smetany.

Vanilka

Stejná klasická verze, ale s vanilkovým sirupem. Vanilkový cukr nahraďte 20 ml vanilkového sirupu a postup opakujte.

Slané

Připravte si slanou verzi nápoje nejen nahrazením cukru solí v klasické verzi, ale také úpravou receptu na sýrovou kávu raff. Do smetanového sýra přidejte místo cukru sůl. Výsledkem je stejně jemná káva, která se skvěle hodí ke svačinám a sendvičům.

Čokoláda

Vezměte 50 g čokolády, nalámejte ji a přidejte do studeného krému. V této fázi můžete přidat skořici a vanilku. Zahřejte a počkejte, až se čokoláda rozpustí. Míchejte do hladka. Odstraňte skořici, smíchejte s espressem a vyšlehejte.

Citrus raff

Existuje několik způsobů přípravy citrusové kávy:

 • Přidejte čerstvě vymačkanou citrusovou šťávu. Směs citrusů může obsahovat pomeranč, citron nebo grapefruit. Vezměte 50 ml šťávy přecezené přes síto a smíchejte ji se smetanou.
 • Potřebujete kůru, kterou přidejte do smetany a povařte. Pro dosažení intenzivnější chuti můžete kombinovat první a druhou metodu.
 • Vezměte plátek pomeranče a citronu a vložte je do šálku, kam naléváte kávu. Fazole jemně rozemelte v hmoždíři, aby se roztekly. Připravte si klasický raff a nalijte ho do hrnku s plátky.

Který recept máte nejraději?? Komentujte tento článek a sdílejte ho na svých sociálních sítích, abyste nezapomněli na žádné skvělé recepty.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS