• dřez;
 • písku;
 • cementu;
 • nádobu na maltu;
 • Žáruvzdorné cihly. 20-21 ks;
 • stěrka;
 • kus kovu nebo pevného pletiva.

Vyjměte starý dřez a odstraňte všechny sanitární armatury (sifon, trubky atd.).д.), takže zůstane pouze kovová konstrukce. Povrch dřezu důkladně otřete a omyjte ze všech stran.

Pec na chleba

Umývadlo položte dnem vzhůru na místo, kde bude umístěno budoucí saunové topidlo. Nakreslete obrys a nakreslete základnu konstrukce.

Připravte cementovou maltu. Do nádoby na maltu nasypte písek a cement v poměru 1 díl cementu na 3 díly písku. Písek a cement důkladně promíchejte. Nalijte vodu a promíchejte maltu. V případě potřeby lze vodu přidávat postupně, aby se malta stala vlhkou hmotou.

Nejprve rozetřete cementovou maltu na obrys konstrukce a na žebro položte žáruvzdornou cihlu. Na každou stěnu položte dvě řady cihel.

Na vyzděné stěny na jednom konci položíme kus kovu nebo silnou mříž, která bude sloužit jako nadpraží. Na improvizované nadpraží položte řadu zdiva a vytvořte třetí řadu dvou bočních stěn.

Důkladně zapravte všechny spáry na vnitřní i vnější straně kamen. Pomocí štětce odstraňte přebytečnou maltu z kamen.

Umístěte dřez na horní část cihlové stěny dřezem směrem od stěny. Zakryjte vypouštěcí otvor kovovou zátkou nebo kusem kovu.

Dejte do dřezu dřevěné uhlí a rozdělejte oheň.

Na pánev položíme rošt a na otevřeném ohni upečeme jakýkoli pokrm.

Do otvoru na straně nadpraží vložte několik žáruvzdorných cihel. Položte na ně dříví a zapalte je.

Na žebrovanou plochu dřezu přidejte nebo rozpusťte kousek oleje, aby se zabránilo přilepení povrchu.

Výběr místa pro kamna

Levná verze zahradního sporáku by měla být instalována na nejvhodnějším místě. Vybíráte si ji podle určitých pravidel:

 • Postavte sporák vlastníma rukama na nejvzdálenějším místě zahradního trávníku, protože zeleň kolem něj po chvíli rychle zmizí.
 • Ponechte kolem sporáku dostatek prostoru pro hosty nebo přátele.
 • Prostor na zahradě pro stavbu grilu musí být rovný.
 • Nestavte vařič nad komunikace domku, protože byste ho museli v případě poškození demontovat.
 • zadní stěna trouby nesmí být připevněna k chatě. Musí tvořit samostatnou stěnu, protože zdivo se zahřívá a ztrácí kvalitu.
 • Místo musí být vybráno tak, aby kouř nerušil sousedy.
READ  Jak postavit saunový sporák z cihel

Nástroje potřebné pro stavbu zahradní pece vlastníma rukama

 • Kvalita a žáruvzdornost cihel;
 • písku;
 • ocelový vak do ohniště;
 • hlína;
 • cementu;
 • vodováhu;
 • Capronova šňůra;
 • lopata;
 • hladítko.

Nejlepší způsob, jak postavit zahradní sporák, je použít kvalitní a kvalitní cihly, které nepotřebují žádné dekorace. Takové cihly však není snadné najít. Sporák v ekonomické verzi může být vyroben z běžných stavebních cihel, které vypadají velmi podobně jako kvalitní cihly, ale musí být obložen dlaždicemi, což vyžaduje čas a peníze.

Montáž základů

Zahradní pec má pásový základ. Oblast budoucí pece je vyznačena šňůrou. Je velmi důležité přesně změřit všechny úhly a vytvořit čtyřúhelník. To má zajistit správnou orientaci budovy, i když se sporák bude skládat ze tří stěn.

Pokud jsou stěny silné půl cihly, bude otvor pro základy o 10 cm širší a asi metr hluboký. Poté se smíchá malta z cementu s říčním pískem v poměru 1:3, přidá se voda a míchá se, aby vznikla tekutá homogenní hmota.

Poté připravenou jámu vyplňte drceným kamenem, rozbitými cihlami a dalšími odpadky, důkladně ji zabalte a zalijte cementovou maltou. Poté se vše pokryje střešní lepenkou, která slouží jako hydroizolace.

Vařiče jsou k dispozici u výrobce

Prefabrikované konstrukce lze použít i pro spalování odpadků. Vhodné zejména pro ty, kteří chtějí nechat exteriér webu v perfektním stavu nebo nechtějí trávit čas zděním cihel. V takovém případě jsou tato zařízení skvělým řešením.

Tyto konstrukce se skládají z následujících prvků:

spalovací komora; popelník; topeniště s roštem.

V závislosti na tvaru jsou k dispozici také recyklační zařízení:

Likvidační pec je podobná pečlivě uzavřené nádobě z masivního kovu, která je navíc potažena speciálním ohnivzdorným smaltem. V závislosti na možnostech, které jsou na trhu k dispozici, mohou mít konstrukce další funkce, například si můžete zakoupit sporák, který umožňuje ohřívat vodu.

Při výběru se zaměřte především na velikost spalovací komory, která závisí na tom, kolik odpadu plánujete najednou zlikvidovat. Nejlepší je volit stavby s komínem, protože to má vliv nejen na bezpečnost, ale také zkracuje dobu potřebnou k hoření.

Stavba venkovní pece pro váš venkovský dům vlastníma rukama

Vaření na otevřeném ohni je oblíbené v soukromých nebo venkovských domech a víkendových chatách.

Nejběžnější možnosti jednotek pro vytváření chutných jídel jsou považovány za klasickou venkovní troubu, design s varnou plochou, s grilem, grilem, troubou nebo kamny-ohněm.

Často se umísťují do altánů, ale také na volná prostranství.

READ  Termo taška s chladicí baterií Jak používat

Kterou možnost zvolit?

Při výběru grilu je třeba zvážit několik věcí:

 • Předpokládaná četnost použití. Pokud vaříte jen několikrát za sezónu, nemá smysl mít drahou stacionární konstrukci, která zabírá spoustu místa.
 • Typ paliva (dřevo, plyn nebo elektřina). Pro pokládku plynového potrubí je potřeba velké množství stavebních povolení.
 • Přítomnost nebo nepřítomnost osobního pozemku.

Cihlová pec: konstrukční pravidla, prvky pokládky a výkresy

Co je to útulný domov?? Je to, když je v zimě teplo a v létě chladno, když šlapete po podlahové krytině, která je příjemná na dotek a nemrzne, když máte pohodlný nábytek a útulnou postel pro vás i vaše děti. Děti usínají rychleji a lépe spí, když jsou v teple a pohodlí na měkkých matracích dětské velikosti https://mebelsait.dp.ua/detskie-matrasy.

Když přemýšlíte o stavbě vlastního domu, chcete, aby byl teplý a útulný. Moderní plynové a elektrické kotle, konvertory atd. mohou vytápět váš domov.д., ale nemohou vytvořit útulnou atmosféru. Proto se opět aktivně používá vytápění kamny.

Kamna jsou designovým vrcholem a úsporným topným zařízením. Pro zednické práce je mnohem snazší najít zkušeného kamnáře. Toto dávno zapomenuté řemeslo se však teprve začíná prosazovat a zkušených kamnářů je velmi málo.

Proto vyvstává logická otázka: „Jak postavit cihlovou pec vlastníma rukama?“?“.

správné položení saunových kamen vyžaduje velké úsilí a je třeba prostudovat mnoho návodů na zednické práce.

Ohniště, topeniště a komín

Hlavní rozdíly oproti sporáku na tuhá paliva spočívají ve výkonnějším topeništi a v absenci komínového prahu (komínového zubu) ve spalovací komoře. Zub zachycuje horké plyny pod varnou plochou, což v letním sporáku snižuje spotřebu paliva na vaření. Komín není u grubu potřeba, protože.к. přebytečné teplo se využije k vytápění.

Výkonnější pec je nutná, protože proudy spalin jsou navíc brzděny sporákem. Komín se silnějším kouřovodem není užitečný: plyny v topeništi se okamžitě rozšíří, ochladí se. Jejich tepelná energie se přemění na mechanickou energii, která úspěšně uniká do komína. Obrazně řečeno, topeniště a komín v deskovém sporáku fungují na principu tahu a tahu, přičemž „tah“ zde představuje topeniště s vyšším výkonem. To vysvětluje zvláštní požadavky na kování pecí a kamen pro hrubé stavby, viz. dále.

Štíty

V závislosti na použití existují různé typy topných panelů. Schémata ohřívačů viz obr. nižší; palivová část je všude znázorněna symbolicky.

 • Postupný tah s krátkými svislými kanály. Nejmenší a nejsnadněji sestavitelný. Odpor proti proudění plynu je největší. Kompaktnost a tepelná účinnost sporáku je průměrná. Nejčastěji používané rozložení;
 • Řadový provoz s horizontálními kanály. Rozměry saunových kamen jsou stejné jako u předchozího modelu. ale je mnohem obtížnější postavit zakladač s vodorovnými kanály. Odpor proti proudění plynu cca. 1,5krát menší. Tepelná účinnost je proto vyšší. Je možné postavit ležatou, t.е. horní kanál se příliš nezahřívá;
 • Postupný tah s dlouhými svislými kanály. Tepelná účinnost jako u panelu s horizontálními kanály, technologická složitost. jako u panelu s krátkými vertikálními kanály. Zabírá nejmenší plochu, ale vyžaduje hodně materiálu a dobrý základ (viz katalog 336). Dále) v důsledku vysokého měrného tlaku v ložisku. Optimální varianta pro domácí topný sporák pro 2-3 místnosti, viz. Dále;
 • Paralelní zdvih. Nejvyšší tepelná účinnost, nejnižší hmotnost na jednotku tepelného výkonu. Největší nároky na prostor a složitost procesu. Lze použít s pecí se sníženým výkonem. Optimální pro použití jako rozšíření stávajícího sporáku bez úprav.
READ  Jak vyjmout indukční varnou desku

Poznámka: existují také sériově-paralelní nebo šachovnicová topeniště. Je nejsložitější, ale také nejlehčí a klade nejmenší odpor proudění plynů. Proveditelné pouze v domě s vytápěným podkrovím, viz Katalog 33, strana 40. dále.

Speciální funkce sporáku

Tradiční konstrukce klasické cihlové trouby zajišťuje rychlejší ohřev v pečicím prostoru a pomalejší ohřev stěn (přečtěte si „Co je konvekční trouba. princip a konstrukce“). Mnoho uživatelů není s touto funkcí spokojeno. Řešením tohoto problému je systém přídavného spalování. V důsledku toho nemá smysl vařič pro vaření zcela zatěžovat a vystačíte si pouze se sekundárním ohništěm.

Při stavbě topné cihlové konstrukce ve venkovském domě není vždy vhodné vybavit topeniště studnami a kanály jako v případě holandské trouby (další informace: „Ohřívací box kovové trouby vlastníma rukama„). Komín musí být nejméně 3 m vysoký, aby byl zajištěn dobrý tah. V létě postačí k provozu sporáku boční topeniště. Když se pustíte do vaření, musíte naložit asi tři kilogramy paliva. opečených briket nebo malých polen. „Brikety pro hořící vařiče vlastníma rukama„.

Venkovní pece pro venkovské domy vlastníma rukama

Jít na chatu v den volna s rodinou a připravovat kebab nebo grilovat. co může být lepšího než mít na chatě zároveň venkovní pec. Venkovní trouby jsou příjemné, protože zabraňují kouři a chuť venkovního vaření je mnohem lepší než v troubě.

Dobře se hodí i do zahrady u dači, zejména pokud je výzdoba promyšlená.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS