používat, calgon, pračku

Jak používat Calgon pro pračky?

S příchodem praček a zhoršením kvality vody v městských vodovodech vyvstala otázka: Jak zabezpečit spotřebiče, aniž by se při praní zničilo oblečení a prádlo?? Bezpečné chemické látky. žádný mýtus. Samozřejmě, že vše, co je bezpečné, je relativně nebezpečné. Nikdo by neměl ignorovat obvyklá bezpečnostní opatření při používání speciálních výrobků pro péči o tělo.

Je velmi důležité vědět, jak používat Calgon v pračce, abyste dosáhli požadovaného účinku a navíc nepoškodili samotnou pračku nebo nezničili prádlo a oblečení.

Složení a forma

Hlavní účinnou složkou gelu Calgon je tripolyfosforečnan sodný. Tvrdá voda je díky účinné látce změkčena a nepoškozuje části pračky.

Calgon Gel do pračky obsahuje 15-30 % polykarboxylátů. Tyto látky zabraňují tvorbě uhličitanů tvořících vodní kámen. Asi 5-15 % složení tvoří mikrokrystalická celulóza, do 5 % polyetylenglykol. Přípravek obsahuje také povrchově aktivní látky, které napomáhají odstraňování nečistot.

Navzdory nepříliš „přátelským“ názvům složek je Calgon pro lidské tělo naprosto neškodný, pokud se používá správně a ve správném dávkování. Při používání přípravku je důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření. vyhnout se kontaktu s očima, ústy a žaludkem.

Calgon je na pultech k dispozici ve formě prášku, gelu a tablet.

Forma výroby nemá na obsah žádný vliv. základní účinné látky jsou ve všech třech případech totožné. Prací prostředek má jemnou, sotva znatelnou vůni, která nemá žádný vliv na vaše oblečení.

K čemu slouží?

Hlavní funkcí výrobku je změkčování vody. Pokud používáte Calgon pro pračky pravidelně, snižuje se tvorba solných usazenin, což zabraňuje poškození spotřebiče a nutnosti oprav v budoucnu.

Změkčovač však plní i řadu dalších úkolů. Díky snížené tvrdosti vody:

 • Zlepšuje se kvalita praní, snadno se odstraňují odolné skvrny.
 • Snižuje se spotřeba pracích prostředků a dalších čisticích prostředků.
 • Bělost bílků je zachována (díky normalizaci obsahu vápníku ve vodě).
 • Oblečení je po vyprání měkčí.

Změkčovač tkanin odstraňuje nepříjemné pachy z bubnu pračky. Jeho použití je neškodné pro tkaniny a lidské zdraví.

Typy Calgonu

Výrobek je na trhu dostupný ve třech formách. tekutý Calgon (jako prací gel), prášek a tablety. Tableta je nejpohodlnější formou. Tablety se přidávají bez ohledu na stupeň tvrdosti. Počet pilulek v balení je variabilní. od 12 kusů. a další.

Calgon gel se dodává v lahvích různých objemů, minimální objem je 0,75 litru. Tekutý prací prostředek se musí nalít přímo do bubnu. Nevýhodou je snadné rozlití, náhodné upuštění láhve na podlahu. Výhodou je, že působí okamžitě a rozpouští se ve vodě.

READ  Který fén je lepší používat?

Prášek Calgon je nejběžnější a nejoblíbenější. Může být smíchán ve stejném zásobníku jako prací prostředek a vložen do útrob pračky.

Pračku je nutné chránit před poškozením. Nejlepším prostředkem je Calgon. Na trhu je široká nabídka tohoto produktu. Kromě všech výše uvedených možností se můžete obrátit také na lidové prostředky. Není však jisté, co vašemu spotřebiči pomůže a co mu uškodí. Podle studií je Calgon uznáván jako nejlepší prací prostředek pro pračky. Calgon snižuje množství použitého pracího prostředku, šetří energii a nepoškozuje oblečení ani části pračky. Po porovnání praček je zřejmé, že topná tělesa dosahují 100 °C rychleji a mají čistší „vnitřek“. Pokud je uvnitř vodní kámen, ohřev na stejnou teplotu 100 °C vyžaduje mnohem více energie a času.

Přední světoví výrobci praček doporučují jeho používání. Řádně se starejte o své spotřebiče! Můžete se tak těšit na mnoho let dlouhou životnost spotřebiče a šetrnou péči o vaše oblečení.

Proč používat Calgon?

Calgon pro pračky. přípravek určený ke změkčování tvrdé vody a tvorbě vodního kamene na topném tělese pračky během praní. Nánosy vodního kamene na vnitřních částech stroje mohou způsobit poškození. Proto výrobci praček doporučují při praní přidávat prací prostředek, který změkčí vodu. Calgon je pravděpodobně nejznámější z těchto pracích prostředků, a proto se na něj zaměřujeme.

Výhody a nutnost používání přípravku Calgon jsou následující:

 • Zaprvé snižuje množství pracího prostředku potřebného na jeden prací cyklus tím, že změkčuje vodu;
 • Za druhé zabraňuje tvorbě vodního kamene na částech stroje, což může vést k jeho poškození;
 • Zatřetí zabraňuje usazování vodního kamene na prádle, který může způsobit, že bílé prádlo zešedne již po několika vypráních;
 • Za čtvrté, prádlo se lépe pere v měkké vodě, zejména odolné skvrny.

Navzdory výhodám a přínosům přípravku Calgon se někteří ptají, zda má nějaký vliv na zdraví? Někteří odborníci tvrdí, že jeho složky nemají negativní vliv na lidské zdraví. Při nalévání přípravku Calgon do stroje nejsou potřeba žádné rukavice. Přesto je třeba přijmout opatření.

Nejdůležitější je skladovat Calgon na tmavém místě mimo dosah dětí, mimo dosah potravin. Při zasažení nosu, očí nebo úst vypláchněte velkým množstvím vody.

Účinnost Calgonu: pravda nebo mýtus?

Panuje všeobecné přesvědčení, že Calgon není tak účinný, jak tvrdí jeho výrobce. Na základě některých recenzí spotřebitelů není vůbec účinný. Názory o neúčinnosti přípravku Calgon potvrdily nedávné laboratorní testy. Ukazuje se, že složení Calgonu je velmi podobné obvyklému prášku. Jeho složky pro změkčování vody jsou stejné jako složky obsažené v jakémkoli automatickém pracím prostředku.

Zkušené ženy v domácnosti tuto skutečnost již dlouho potvrzují pozorováním výsledků praní s Calgonem. Co se týká ochrany prvků pračky, ani zde není vše jasné. Na topném tělese pračky se objevuje vodní kámen, ať už s Calgonem nebo bez něj. Navíc může Calgon v některých případech poškodit vaši pračku.

READ  Jak se zbavit zápachu z pračky

Zastánci Calgonu uvádějí, že jeho složky mají příznivý vliv na praní prádla. Calgon pomáhá předcházet šednutí bílé barvy a zpomaluje celkové opotřebení. Zda potřebujete Calgon do své pračky, záleží jen na vás. Spočítejte si, kolik vás Calgon bude stát za 5 let. Za tyto peníze by se dala pořídit nová pračka.

Na tomto videu se můžete podívat, jak je Calgon účinný.

Čím nahradit Calgon?

Pokud jste příznivci používání změkčovače vody na praní, nemusíte utrácet majlant za vyhlášený Calgon. Můžete si vybrat levnější chemikálie. analogy. Dobrým příkladem náhrady Calgonu je Alphagon. Náklady na praní lze snížit na polovinu díky společnosti Calgon. A pokud změkčíte vodu pomocí jedlé sody, pak o nákladech nelze vůbec mluvit.

V případě, že je topné těleso stroje již pokryto vodním kamenem, lze použít následující prostředky. V opačném případě se nelze vyhnout poruchám.

Jak nahradit Calgon, protože Alphagon není jedinou náhradou? Na pultech najdete čisticí prostředek na vodní kámen EONA. Obsahuje složky, které změkčují a okyselují vodu, takže zabraňuje usazování vodního kamene a zefektivňuje praní.

Shrneme-li to, otázka, jak používat Calgon, nemusí být nejobtížnější. Odborníci říkají, že pokud používáte Calgon, pak jej používejte po celou dobu životnosti pračky a v žádném případě jej nepoužívejte čas od času. Občasné používání těchto výrobků pračku nenávratně poškozuje.

Jak používat

K mycímu prostředku je přibalen podrobný návod a vy byste se jím měli řídit:

používat, calgon, pračku

Pokud je voda středně tvrdá, měl by se přípravek přidávat do 1/3 šálku, jehož objem je 96 ml. Odměrka je přiložena. Jinými slovy, pouze 32 gramů prášku na jedno praní;

Pokud je voda velmi tvrdá, doporučuje se přidat 2/hustotu, tj. 64 g; pokud je voda velmi tvrdá, je třeba přidat plný šálek

Důležité! Pokud Calgon není ve formě prášku, ale ve formě tablet, měla by se použít jedna tableta na jeden mycí cyklus bez ohledu na tvrdost vody.

K čemu se používá?

Tvrdá voda je plná zbytků soli, které se usazují na vnitřku pračky a vytvářejí vrstvy usazenin. Jak to může způsobit poruchu? Topné těleso musí pro správnou funkci generovat více energie, a proto pracuje s velkým přetížením a selhává.

používat, calgon, pračku

Je třeba poznamenat, že Calgon není levný, ale v případě poškozené části bude její výměna nebo oprava určitě stát pěkný peníz. A když vezmete v úvahu, že se poškodí více než jedna část, je pravidelné změkčování vody mnohem levnější, a to jak z hlediska peněz, tak i nervů.

READ  Jak připojit přívod vody k pračce

Calgon je k dispozici ve třech formách: tablety, prášek a gel. V závislosti na kompletní sadě a hmotnosti se balení prodávají v poměrech 550 g, 1,1 kg a 1,6 kg látek, působení Kalgonu v jakémkoli druhu je stejné, proto je třeba si vybrat to, co vám vyhovuje nebo co máte rádi. V každém případě bude stroj udržován v perfektním stavu. Doba skladování. dva roky.

Hlavními příčinami poruch jsou

Přestože reklama na pračku označuje vodní kámen za hlavní příčinu poruchy pračky, odborníci, kteří se zabývají opravami, upozorňují, že tomu tak není. Podle nich je nejčastějším důvodem, proč spotřebič přestane správně fungovat, následující

 • opotřebení dílů a součástí;
 • ucpání (malé kovové části, jako jsou kancelářské sponky, knoflíky, kamínky, proklouznou bubnem);
 • Porucha topného tělesa (souvisí s vodním kamenem).
používat, calgon, pračku

Jak vidíme, usazeniny vodního kamene na topném tělese jsou až třetí nejčastější příčinou poruch, což není případ. Zpětná vazba od spotřebitelů naznačuje, že vodní kámen se tvoří i při neustálém používání výrobku. Proto můžeme směle hovořit o její bezmocnosti v boji proti tomuto problému. Odborníci také upozorňují, že používání výrobku nejenže nemá žádný pozitivní vliv na pračku, ale naopak má na ni negativní dopad. Pryžové díly se stávají nepoužitelnými kvůli některým složkám přípravku Calgon.

Účel

Kromě prevence tvorby vodního kamene výrobek účinně zvládá i další důležité úkoly. Toho je dosaženo díky jedinečnému složení a účinným látkám. Mezi další vlastnosti Calgonu patří:

 • Chrání stroj před možnými poruchami;
 • Podporuje hospodárné používání mycího prostředku;
 • Zvyšuje účinnost samotného mytí;
 • Zlepšuje používání domácích spotřebičů.

Předcházení poruchám

Protože se vodní kámen již netvoří, neusazuje se na vnitřních částech spotřebiče. Díky tomu se pračka neporouchá, dobře funguje a má delší životnost.

Úspora prášku

Voda se výrazně změkčí a její vlastnosti jsou několikanásobně účinnější. Prášek se začne měnit v bohatou pěnu. Jeho částice se zcela rozpouštějí, čímž se snižuje spotřeba pracího prostředku.

Calgon Review How To Clean Washing Machine Toni Interior

Kapacita praní

Díky svému jedinečnému účinku má Calgon skutečně pozitivní vliv na účinnost praní. V měkké vodě se všechny tkaniny čistí mnohem lépe. Odstraňuje i ty nejodolnější skvrny a odolnou špínu.

Zachování vlastností materiálu

Díky účinku Calgonu na strukturu vody a na součásti pračky je praní jemnější a šetrnější. Díky tomu si materiál zachovává svou měkkost a původní barvu.

Odstraňovač vodního kamene chrání tkaniny před ztvrdnutím a zašednutím.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS