Lze do sprchového koutu nainstalovat parní generátor, a pokud ano, jak jej lze použít??

Vzhledem k vysoké ceně takové instalace chtějí ti, kteří si rádi vezmou páru, tento přístroj vyrobit sami. Na internetu lze nyní nalézt mnoho schémat, podle kterých lze poměrně snadno sestavit parní generátor.

Zvažte podomácku vyrobený model, který používá prázdnou plynovou láhev, vyvrtané otvory a přivařená topná tělesa. Pokud však žijete v bytovém domě, tento nápad nepoužívejte, protože není bezpečný. Proto je lepší koupit si hotovou jednotku a nainstalovat ji.

Některé obchody se sanitární keramikou nabízejí například elektrické jednotky a můžete si také koupit miniaturní model, který má minimální soubor možností a funkcí.

Návrhy

Postup výběru sprchového koutu s parním generátorem je třeba rozdělit do dvou částí:

Podle principu ohřevu vody, který je v konstrukci obsažen, se parní generátory dělí do tří skupin:

 • Elektrodové: v nich jsou topné články. elektrody. umístěny v nádrži s vodou.
 • Topná tělesa: v těchto konstrukcích se obvykle používají „suchá“ topná tělesa. jsou umístěna mimo nádrž naplněnou vodou.
 • Indukce: v tomto případě je topným prvkem vysokofrekvenční zářič. Svou energii předávají přímo stěnám nádoby, od kterých se voda ohřívá.

Elektrodové vyvíječe páry se používají v nízkonákladových kabinách. Elektrody se však často rozpadají kvůli usazování vodního kamene. Postup jejich výměny je však jednoduchý.

používat, parní, generátor

Topná tělesa jsou dražší než elektrody, zejména u „suchých“ ohřívačů. Protože však nepřicházejí do styku s vodou, mají dlouhou životnost.

Indukční parní generátory jsou nejdražší. Jejich spolehlivost závisí na kvalitě elektroniky v jednotce. Mnoho výrobců ve snaze vyrábět levnější produkty používá komponenty vyrobené v Číně, což má negativní dopad na životnost parního generátoru.

Náklady jsou ovlivněny také výkonem. čím vyšší je, tím dražší je zařízení na výrobu páry. Důležitá je také jeho produktivita, která se pohybuje od 2,5 do 8 kg/h. Tyto parametry ovlivňují rychlost dodávky páry do pracovního prostoru.

Nejlepší výrobci

Sprchové kabiny s parním generátorem, vyrobené v Číně, jsou běžně k dispozici širokému okruhu zákazníků. Docela známá značka SSWW. Model SSWW B106B je úspěšný. Kromě základních funkcí: vířivé vany a turecké lázně má řadu dalších možností.

READ  Připojení elektromotoru z chladničky ke kompresoru

Další oblíbená čínská značka Apollo. Sanitární zařízení této značky ve všech ohledech podobné předchozí verzi.

Evropští výrobci jsou na našem trhu také hojně zastoupeni.

Model AM.PM Bliss 3/4. vyrobeno v Německu.

Model TIMO (Finsko). 64 700.

Všechny tyto kabiny jsou vysoce kvalitní, všestranné a konstrukčně celistvé.

Rád bych zmínil ruského výrobce. Teplodar. Jejich vybavení je stejně dobré jako u jejich zahraničních konkurentů

Spotřebiče vlastní výroby

Ti, kteří si chtějí vyrobit parní generátor vlastníma rukama, nebudou mít s montáží žádné problémy. Jediné, co musíte udělat, je vybrat vhodnou skříň a nainstalovat do ní elektrické topné těleso. Domácí kutilové k tomuto účelu nejčastěji používají malou plynovou láhev. Tato nádoba je vybavena potrubím pro přívod vody a odvod páry a uvnitř je instalováno topné těleso.

Domácí zařízení na výrobu páry není obtížné vyrobit, ale jeho zamýšlené použití může být nebezpečné pro zdraví fanoušků páry

První nevýhodou vlastních zařízení pro výrobu páry doma. je nízká účinnost, takže mohou jen stěží konkurovat továrním modelům.

Druhou nevýhodou je bezpečnost aplikace. Na jedné straně je voda a elektřina a na druhé straně pára, která vytváří tlak. Hrozí nebezpečí úrazu elektrickým proudem a miniexploze. Důrazně doporučeno pro použití ve vícepodlažních budovách. Ušetříte na továrním zařízení, můžete pak platit zdravím a získat spoustu peněz na opravy ve svém bytě a u sousedů.

Stavebnictví

Každý parní generátor obsahuje řídicí jednotku a kryt, který obsahuje nádrž na vodu, čerpadlo a samotný vodní topný článek. Při takovém množství výplňových detailů nezabírá pouzdro parního generátoru pro domácnost na rozdíl od jeho průmyslových protějšků mnoho místa. Zvenku jsou umístěny přívodní a odvodní kohoutky. Řídicí jednotka vám pomůže měnit teplotu a kontrolovat spotřebu vody a páry.

Sprchový kout můžete proměnit v saunu. A cena vypadá mnohem zajímavěji než u hotové kabiny s vestavěným takovým gadgetem. Stačí zakoupit parní generátor s nejmenšími funkcemi. Nyní jsou k dispozici jednotky, které se liší způsobem ohřevu vody a výroby páry.

 • Elektrodové parní generátory. Voda se ohřívá pomocí elektrod. Voda se průchodem proudu mění na páru. Na elektrodách se netvoří vodní kámen, takže se nevypalují. Velkou výhodou je bezpochyby nejnižší cena ze všech parních generátorů.
 • Ventilátorové parní generátory. Vyrábějí páru pomocí speciálních topných těles. Takové generátory mohou pracovat na destilovanou vodu, což umožňuje opětovné využití zbývajícího kondenzátu. Tuto výhodu však převažuje řada nevýhod. složitost konstrukce a v důsledku toho vyšší cena.
 • Indukční parní generátory. Jak název napovídá, zahřívání je způsobeno elektromagnetickou indukcí. Velkou výhodou je, že se nepoužívá žádný spotřební materiál, jako jsou elektrody nebo topná tělesa.
READ  Jakou indukční pánev zvolit pro indukční vařič?

Jak nainstalovat parní generátor

připojení elektrického zařízení. Dokončovací krok instalace.

Před prvním použitím spotřebiče proveďte zkušební provoz: Naplňte parní potrubí vodou a uveďte parní generátor do provozu. Pokud je vše v pořádku, začne se pára tvořit za 4-5 minut. Vypněte jej a znovu zapněte. Veškerá pára se pak vypouští ven. Poté můžete generátor páry bezpečně používat.

I malý parní generátor může proměnit váš sprchový kout v příjemné místo pro zlepšení vašeho zdraví a snížení stresu, kterému bohužel nejsme imunní.

Princip fungování

Sprchové kouty jsou obvykle vybaveny domácími parními generátory, jejichž funkčnost se u jednotlivých modelů příliš neliší.

Nejjednodušší zařízení se skládá z nádrže na vodu s topným tělesem a soustavy 3 elektromagnetických ventilů. První ventil naplní nádrž vodou, druhý ventil naplní kabinu párou a třetí ventil vypustí zbytkovou vodu do odtoku. Pořadí činnosti takového systému je následující:

Snímač měří hladinu vody v nádrži, a pokud je nižší než nastavená hladina, otevře se přívodní ventil;2. Po dosažení požadované úrovně se ventil uzavře a spustí se vytápění;3. Uživatel může na řídicí jednotce nastavit teplotu kabiny, která má být vytápěna. Po dosažení této hodnoty se topná tělesa vypnou;4. řídicí jednotka zajišťuje udržování hladiny vody v nádrži a pravidelně otevírá ventil pro plnění;5. na konci ošetření lze otevřít ventil, který umožňuje vypouštění přebytečné vody do odpadního potrubí

Kontrola zařízení

Po dokončení montáže se hodnotí těsnost spojů a správnost práce systému. Otevřete vodovodní kohoutek, zapněte spotřebič pomocí tlačítka napájení na boku. Poté se zahájí proces zahřívání. Pokud se prostor kabiny po 5 minutách naplní párou a po vypnutí pára zmizí, zařízení pracuje správně. Testování zahrnuje několik provozních cyklů spotřebiče.

Při častém používání spotřebiče dochází k poruchám. Jsou způsobeny špatnou kvalitou vody, přepětím v elektrické síti. Pokud generátor nefunguje, je třeba provést komplexní diagnostiku. Hlavní závady jsou:

 • přestane unikat pára;
 • spotřebič se nezapne;
 • nízká teplota ohřevu vody;
 • netěsnost ve spojích;
 • usazování vodního kamene na topném tělese.

Opravy svépomocí jsou obtížné, proto se vyplatí obrátit se na odborníka. To zahrnuje testování, opravu vadných součástí a odstranění vodního kamene ze spotřebiče.

Odrůdy zařízení: výhody a nevýhody

Před úpravou sprchového koutu je třeba objasnit výhody a nevýhody jednotlivých parních generátorů. Klasifikace jako elektrodové, indukční, klasické topné prvky.

READ  Jaké nádobí by se nemělo používat na sklokeramické varné desce?

S elektrickými topnými tělesy

Jedná se o nejlevnější typ, který se instaluje ve většině levných kabinek. Zařízení jsou vybavena jednoduchým trubkovým ohřívačem, který je v principu podobný jednoduchým kotlům. Nevýhodou je rychlé poškození topného tělesa tvorbou vodního kamene.

Elektrické topné těleso parního generátoru je nejlevnější.

Elektrodové parní generátory

K ohřevu vody v tomto zařízení se používá elektrická energie. Hlavní výhodou je, že neobsahuje vodní kámen.

Indukční jednotky

Vysokofrekvenční záření vyzařované zařízením ohřívá kapalinu a předává teplo na stěny nádoby. Za hlavní výhodu těchto systémů je považována nižší spotřeba energie ve srovnání s topnými tělesy.

Jak vybrat správné zařízení

Při nákupu parního generátoru je třeba vzít v úvahu tato základní kritéria. Prvním krokem je volba příkonu. Může mít výkon od 1 do 22 kW. Průměrný metr krychlový spotřebuje jeden kilowatt. Pokud potřebujete pro organizaci parní generátor, měl by mít výkon 10 kW. Dostatečné pro kabinu o objemu 13 až 15 metrů krychlových.

Dbejte na objem nádrže. Parní generátor lze nakonfigurovat na dvacet sedm nebo třicet litrů. Tyto modely jsou pro sprchový kout příliš velké. Vhodné jsou také modely s objemem tři, sedm litrů. Tento objem vám umožní strávit ve sprchové kabině hodinu. Kapacita zařízení může být 2,5-8 kg/h. Je nutné použít vyšší číslo, protože se tím zajistí rychlé naplnění boxu párou.

používat, parní, generátor

Při výběru parního generátoru bychom měli vzít v úvahu ovládací panel. Tlačítka jsou u některých modelů umístěna na těle spotřebiče. Je vhodné používat modely s dálkovým ovládáním. Odborníci doporučují vybírat spotřebiče s čidlem přehřátí (zabraňuje poruše topného tělesa). Musí mít také čisticí systém (pro automatické odstraňování vodního kamene z parního generátoru). Tyto možnosti mohou prodloužit životnost spotřebiče. Odborníci upozorňují uživatele na skutečnost, že pokud je voda přesycena vodním kamenem, automatické čištění je neúčinné. V takovém případě je třeba nainstalovat filtry.

Při pořizování parního generátoru je nutné se zaměřit na materiál pláště. Lepší alternativou je nerezová ocel. Není poškozena korozí. Také robustní, což prodlužuje životnost parního generátoru. Plast není nejlepší volbou, protože neodolává dostatečně vysokým teplotám a uvolňuje toxické látky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS