Tiret turbo čisticí gel na komplikované ucpávky: návod k použití a bezpečnostní opatření

Automatické pračky jsou konstruovány tak, aby mohly pracovat několik let bez poruchy. Spotřebitelé, zvyklí na tento luxus, používají určitý postup. nasypou prášek, vloží předměty do bubnu a aktivují režim praní. Málokdy se stává, že by pračka byla vyčištěna od nánosů a nečistot, a brzy se objeví nepříjemný zápach, plíseň na gumových těsněních a šmouhy v bubnu. V takových situacích dobře pomáhá čisticí prostředek Tiret pro pračky. Je univerzální a lze jej použít s jakoukoli pračkou.

Jedním z nejlepších produktů na odstraňování ucpávek je Tiret Turbo. Četné recenze nám říkají, že tento čistič dokáže odstranit ucpávky jakékoliv složitosti.

Jeho hlavní výhodou je, že neobsahuje žádné látky, které by byly škodlivé pro lidský organismus.

Práci zvládne během několika minut. Není k tomu potřeba žádná síla, takže je vhodný pro každou hospodyňku.

Skládá se z velmi účinných, ale bezpečných látek:

Přípravek obsahuje účinnou látku chlor, která při reakci s ucpaným místem uvolňuje pěnu a oxid uhličitý.

Vytváří vzduchové bubliny vycházející z odtoku, které rozbíjejí ucpané potrubí. Chlór také ničí plísně a infekce ve vodovodním systému. Chlor je těkavá sloučenina, která v místnosti zanechá stopy po dvou hodinách.

Povrchově aktivní látky v přípravku Tiret Turbo přicházejí do kontaktu s tuky a rozkládají je na molekuly, díky čemuž je potrubí kompletně vyčištěno zevnitř.

Jak ji používat? Je to opravdu jednoduché. K odstranění ucpání potřebujete:

 • Do ucpaného odtoku nalijte část lahvičky přípravku Tiret Turbo a nechte ji několik minut působit. Pokud není ucpání příliš velké, stačí pět minut, ale pokud je čas, je lepší nechat přípravek působit dvacet minut.
 • Po uplynutí této doby byste měli do odtoku nalít více než dva litry vroucí vody. Čím více, tím lépe.
 • Nyní je vhodné počkat, až se systém propláchne vroucí vodou.
 • Pokud voda odtéká pomalu, je třeba čištění opakovat.

Stejně jako u každého čisticího prostředku platí i pro Tiret Turbo bezpečnostní opatření při jeho používání. Přestože se tvrdí, že jeho složení je bezpečné, neměli byste experimentovat se svým tělem

Vždy je nutné nosit gumové rukavice.

Uvědomte si, že chemická reakce může být poměrně prudká a z dřezu mohou létat stříkance. K ochraně očí by se měly používat ochranné brýle. Při čištění odtoku se nenaklánějte do blízkosti dřezu, abyste nevdechovali výpary chlóru a zabránili vniknutí přípravku do očí.

Tiret Turbo gel se nikdy nesmí kombinovat s bělidlem, protože chemická reakce může být nepředvídatelná. Toxické výpary mohou proniknout do těla a poškodit ho. Mimochodem, chlór je již dnes skvělým bělidlem. Nepotřebuje žádné pomocníky.

A je zbytečné říkat, že takový výrobek by se měl držet dál od malých dětí.

Prevence je vždy snazší než léčba. Stejné je to s dřeváky. Aby nedocházelo k příliš častému ucpávání, je třeba dodržovat některá základní pravidla:

 • Odtoky dřezů by měly mít speciální sítě, které zadržují nečistoty.
 • Nyní je možné zabudovat sekáček odpadu do téměř každého dřezu.
 • Systém Tiret Turbo používejte preventivně a pravidelně jej doplňujte.
READ  Jak odstranit stínítko z pračky Samsung

Typy znečištění spotřebičů v prádelně

Abyste předešli příliš častému ucpávání, musíte dodržovat několik pravidel: zjistěme, jaké problémy pračka způsobuje:

 • Vodní kámen, který se postupně usazuje na topném tělese, ztěžuje ohřev kapaliny a snižuje účinnost praní. Vrstva vodního kamene prodlužuje proces ohřevu, což má vliv na spotřebu elektrické energie. Pokud není topné těleso včas vyčištěno, vytvoří se na něm silná vrstva vodního kamene, která způsobí vážné poškození mechanismu přístroje;
 • Nečistoty, vlasy a prach v bubnu s oblečením se špatně vyplavují a usazují se uvnitř hadic a na dílech. Pokud se tento typ nečistot včas neodstraní, začne z bubnu unikat charakteristický zápach;
 • Plísně a houby ve stroji. Jakmile se dostane do látky, dostane se do lidského těla a způsobuje alergie.

Tiret Turbo

Vhodné pro kovové a plastové trubky

Díky své husté struktuře lépe proniká do potrubí (ve srovnání s tekutými čisticími prostředky 2 )

„Výrobky pod značkou TIRET zaujímají první místo z hlediska podílu na objemu prodeje v peněžním vyjádření na základě údajů společnosti Nielsen RMS pro kategorii „Odstraňovače ucpávek“ za 12 měsíců končících únorem 2020, pro celkový maloobchodní trh v Rusku, platných k 7. 7. 2020.04.2020. (© AC NIELSEN, 2020)

Účinnost proti ucpání různého charakteru od 2 minut do 40 minut, podle zkušebního protokolu společnosti NICBYTCHEM Ltd. ze dne 8. října 2010.11.2018г 2. Hustota tiretu je vyšší než hustota vody, proto dochází k rozvrstvení a pronikání tiretu do ucpávky. Kapalnými médii se rozumí média s hustotou rovnou hustotě vody a viskozitou blízkou 0. 3. Na základě studie společnosti Reckitt Benckiser, USA, 25.02.2009: není určeno pro měděné a gumové trubky, odstraňování ucpané toalety; vyvarujte se kontaktu se zlatými nebo měděnými povrchy, starými a poškozenými. Před použitím si pečlivě přečtěte návod k použití povrchu, s nímž může výrobek přijít do styku. Tento výrobek by neměl být používán, pokud se zjistí, že má možnou negativní interakci.

Pravidla pro používání prášku Tiret

Zjistěme, jak používat prací prostředky pro vaši pračku. Opatrná manipulace, protože prášek Tiret je agresivní chemikálie a při jeho použití se doporučují ochranné rukavice. Toto opatření zabrání podráždění pokožky chemickými složkami obsaženými v prášku.

Pokyny k použití prášku Tiret jsou následující

 • Vyjměte všechny předměty z bubnu automatické pračky se sušičkou;
 • Na hadřík se nasype malé množství čisticího prášku;
 • Nejprve se ošetří zásobník na suchý prášek a kondicionér, tedy oblast v blízkosti dávkovače;
 • otřete buben stroje, pryžové těsnění dvířek.
používat, pračky

Po tomto postupu se do zásobníku na prášek nasype asi dvě stě gramů Tiretu zředěného vodou a aktivuje se případný prací režim, při kterém se kapalina zahřeje na šedesát stupňů. Funkce spin není pro tento druh postupu nutná. Doporučujeme aktivovat možnost extra oplachování, aby se čisticí prostředek Tiret zcela opláchl. Jakmile je proces čištění dokončen, nepříjemný zápach ze stroje zmizí.

READ  Jak vložit prášek do pračky

Jak často by se měl automat čistit??

Tireté není nutné používat každý týden, účinek po jeho použití vydrží delší dobu. Jednou za šest měsíců je považováno za optimální řešení, což potvrzují četné reference majitelů domácích spotřebičů. V závislosti na znečištění stroje můžete prášek používat častěji.

Pravidelné čištění automatických strojů pomáhá prodloužit jejich životnost a zabraňuje tvorbě plísní a usazenin na vnitřním prostoru spotřebiče. Prací prostředek se vyznačuje schopností pomalu hromadit jemné nečistoty, zbytky pracího prostředku a nečistoty ve vodním systému. Prášek Tiret se používá k odstranění vodního kamene z ohřívače vody, k odstranění prášku a kondicionéru, které zůstaly v zásobníku, k opláchnutí vnitřních stěn hadic, k omytí nečistot ze stěn bubnu a k vyčištění gumového těsnění.

Jak udržet potrubí neporušené

Z chemických látek uvedených v článku je pouze „Flup“ někdy schopen rozpustit jednotlivé prvky kanalizačního systému, jako je vlnitá hadice nebo sifonová nádoba. Je pravda, že zničení plastu je možné, pokud je překročena doba určená pro působení prostředku.

Aby se zabránilo možnosti poškození kanalizace. Je třeba dodržovat doporučení výrobce výrobku. Pokud se po prvním ošetření nepodaří ucpávku odstranit, lze ji zkusit znovu, ale pouze v případě, že to výrobce nezakázal. V některých případech může být ucpané potrubí daleko, v takovém případě je lano nevyhnutelné.

Nastřelení pneu. takhle to nedělejte 🙂

Preventivní opatření

Abyste automatickou pračku používali co nejméně, doporučujeme ji pravidelně chránit před plísněmi, nečistotami a houbami. Za tímto účelem se provádějí následující opatření:

 • po skončení mytí se pryžový návlek důkladně otře suchým hadříkem a dvířka krytu vstřikovače se nechají otevřená, aby se vnitřní části stroje mohly důkladně vysušit;
 • zásobník na prášek pravidelně oplachovat pod tekoucí teplou vodou;
 • K odstranění vodního kamene se používá prostředek na odstraňování vodního kamene (prášek Tiret), který se vkládá do přístroje nejméně jednou za šest měsíců;
 • stroj je pravidelně ošetřován dezinfekčním prostředkem. Za tímto účelem se smíchá jeden šálek chlorového bělidla s několika šálky mycího prostředku nebo pracího prostředku, nalije se do bubnu, aktivuje se program a voda se ohřeje na 90 °C.

Tiret Turbo Professional gel proti ucpávání

Pravděpodobně znáte produkty jako Instant Power koncentrát, Krtek, Ecosliv 100 g odstraňovač ucpání, Atmosbio čistič odtoku 1 l (Maxime), Robik K-67 bakteriální čistič odtoku, které jsou v současné době dostupné na trhu. Je však obtížné označit je za bezpečné, protože většina blokovacích prostředků je založena na drsných chemických látkách, které mimo jiné nejsou vždy účinné. Chemikálie také produkují škodlivé výpary, které mohou po použití zanechat toxickou vrstvu v koupelně a kuchyni. s možnými negativními účinky na zdraví osob žijících v bytě/domě. V takové situaci je lepší důvěřovat jiným prostředkům, které slibují výsledky bez následků. Gel Tiret Professional byl a stále je velmi účinný při prevenci ucpání.

Pokud se podíváte, najdete v prodeji mnoho chemických prostředků na ucpanou kanalizaci. Pro mnoho majitelů domů je však turbo gel Tiret stále nejúčinnějším způsobem, jak odstranit ucpané odtoky. Proč? Pneumatiky pomáhají dezinfikovat a odstraňovat nečistoty, mastnotu, olej, vosk a plísně. Dalším pozitivním účinkem je změkčení vody. Zbývá jen odstranit ucpání. Vezměme si jako příklad turbo Tiret pro vyčištění ucpaného dřezu.

READ  Jak zrušit program pračky LG

Vyčištění ucpaného odtoku dvojitého dřezu

používat, pračky

Nejdříve se musíte postarat o svou ochranu. Budete potřebovat gumové rukavice na ochranu rukou a brýle na ochranu očí před kontaktem se sodou/gelem. Reakce na kontakt mohou být prudké. proto je nutné používat ochranné pomůcky. Dobrá péče ve správný čas.

Nyní jste připraveni, vezměte si odměrku gelu Tiret Professional a nalijte ji do odtoku. Nechte Tiret gel reagovat s ucpávkou.

Poté vezměte polovinu dávky tirette a vylijte ji do odtoku. Opět nechte ucpávku půl hodiny v klidu. Reakce gelu s ucpaným potrubím vytváří oxid uhličitý, který se projevuje jako bublinky a rozkládá nečistoty a mastnotu v potrubí.

Nyní přichází nejkritičtější okamžik celého postupu. Budete muset převařit vodu, 5-6 sklenic vroucí vody, kterou pomalu vylijete do odtoku, abyste vyplavili ucpávku oslabenou chemickou reakcí. Při sledování reakce se neohýbejte nad dřezem. Vroucí voda může zhoršit reakci při čištění.

Jak nalít čistič trubek do odtoku

Tím je obecně cyklus čištění potrubí ukončen. Pokud se ucpání nepodařilo odstranit napoprvé, pokračujte v opakování postupu. Zpravidla stačí 3-4krát. Nepoužívejte přípravek Tiret Pro s bělidlem, protože při kombinaci těchto dvou produktů vznikají škodlivé chemické plyny, které by se neměly vdechovat.

Nezapomeňte, že tento typ čističe trubek byste měli používat pouze v případě, že máte doma kovové potrubí. Kov této reakci snadno odolá, ale plastové trubky se mohou v důsledku této reakce roztavit. Výrobky pro plastové trubky jsou obvykle označeny plastovým štítkem.

V rámci prevence ucpání se doporučuje aplikovat tento roztok každý týden. To je vše, co jsme vám chtěli říci o aplikaci gelu Tiret Turbo Professional, doufáme, že tyto informace byly užitečné v boji proti ucpávání.

Jak jinak odstranit ucpání

Pokud nemůžete rychle zaběhnout do obchodu nebo nejste příznivci chemikálií, případně se nechcete uchýlit ke Krtečkovi, Tirettě nebo jiným přípravkům z jiných důvodů, zkuste vyčistit potrubí mechanicky nebo použijte lidové prostředky.

Na první pohled nejjednodušší metoda. použití pístu. Jedná se o gumovou trysku ve tvaru misky na dřevěné nebo plastové rukojeti, která slouží k odvádění vzduchu z potrubí, čímž se nečistoty protlačí potrubím a odstraní. Ne vždy je však píst schopen zbavit se nečistot, protože silné ucpávky nedokážou protlačit vzduch.

Pokud si zavoláte instalatéra, nebude do potrubí lít speciální přípravky, ale buď potrubí vyfouká, nebo ho rozebere a vyčistí hadicí nebo hákem, přičemž vytáhne nečistoty. Foukání se provádí pomocí speciálního zařízení, které se podobá vysavači. Potrubí sice můžete demontovat a vyčistit sami (pokud jste si jisti, že ho správně smontujete), ale nemůžete ho sami vyfoukat žádnými prostředky, protože byste mohli poškodit potrubí nejen v bytě, ale i ve společných prostorách. Je lepší zaplatit instalatéra než platit za opravy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS