Pokyny pro provádění depilace obličeje doma

Pro voskování je zapotřebí minimum materiálů a nástrojů: dřevěné špachtle při použití plechovkového a granulovaného vosku a obvazové pásky (bavlněné nebo papírové) pro kazety a plechovky. U granulovaného přípravku nejsou potřeba žádné voskovací pásky. Kromě vosku si můžete zakoupit kompletní sadu, která obsahuje všechny potřebné produkty.

používat, voskování, doma

Pro teplé přípravky budete potřebovat tavič vosku. Jedná se o speciální přístroj, který umožňuje zahřátí materiálu na požadovanou teplotu. K voskování lze použít vodní lázeň nebo mikrovlnnou troubu. Voskovač však usnadňuje kontrolu stavu zahřívaného materiálu díky indikátorům teploty.

 • určené k tavení vosku z fólií a plechovek;
 • se používá k ohřevu voskovací kazety;
 • Kombinace, která umožňuje zahřívat jakýkoli druh vosku.

Předepilované proužky nevyžadují žádné další prostředky pro aplikaci nebo odstranění, a proto jsou považovány za nejjednodušší způsob depilace.

Základním pravidlem pro správnou depilaci je nanášet vrstvu vosku v souladu s linií chloupků a odstraňovat ji v opačném směru. Technika se může zdát bolestivá, zejména při prvním zákroku, ale jakmile si na ni zvyknete, nepříjemné pocity se zmírní. Při pravidelné depilaci navíc chloupky řídnou a pokaždé se lépe vytrhávají, takže je depilace pohodlnější.

Pravidla pro přípravu

Ať už si pro domácí proceduru vyberete jakýkoli vosk, je důležité, abyste svou pokožku na nadcházející sezení řádně připravili. Nejprve věnujte pozornost délce chloupků v ošetřované oblasti: neměly by být příliš krátké. Pokud jste si předtím chloupky holili nebo vytrhávali, počkejte, až budou dlouhé asi 5 mm. To je optimální délka pro začátek depilace (jinak vosk nezachytí chloupky).

Před očkováním věnujte pozornost stavu kůže: neměla by mít žádné léze, škrábance, vystouplá znaménka nebo záněty.

Před zahájením hlavní léčby je důležité dodržovat následující pravidla:

  Nejméně 2 dny před nadcházejícím procesem si nechte udělat peeling obličeje. Hloubkové čištění pokožky a odstranění odumřelé kůže zajistí snadné odstranění chloupků při depilaci voskem.

Před voskováním se vždy ujistěte, zda nejste na vosk alergičtí. Den před plánovaným zákrokem naneste malé množství přípravku na zápěstí a sledujte stav pokožky. Pokud se u vás vyskytnou jakékoli kožní reakce, jako je pálení, vyrážka nebo olupování, nepoužívejte jej.

Jak si depilovat obličej různými druhy vosku

Jakmile dodržíte všechna pravidla pro přípravu obličeje na nadcházející depilaci, přejděte k hlavnímu úkonu. Protože depilace voskem je poměrně bolestivý zákrok, zejména při prvním provedení, je žádoucí použít léky proti bolesti. Míra nepohodlí je dána individuálními faktory a liší se v závislosti na charakteristice ošetřované oblasti: oblast horního rtu je citlivější než oblast mezi obočím.

Nejběžnějším anestetikem používaným k očkování je krém Emla, který obsahuje anestetický komplex (lidokain a prilokain). Krém naneste na požadovanou oblast 1,5 hodiny před hlavním sezením a pro lepší vstřebání jej zakryjte malým kouskem plastové fólie.

Pokud jste zvolili voskování teplými kuličkami nebo nádobkou, postupujte podle pokynů pro správné provedení:

 • Zahřejte složení na přibližně 40 stupňů a poté zkontrolujte, zda není materiál příliš horký.
 • Uchopte trochu elastické hmoty špachtlí a rovnoměrně ji rozetřete po obličeji: na horní ret, abyste odstranili pramínky, nebo na obočí, abyste upravili jeho linii. Nanášejte materiál ve směru růstu chloupků, abyste získali rovnoměrný pruh.

Postup nanášení granulovaného vosku je stejný, jen k jeho odstranění nepotřebujete obvazový pásek. Po zahřátí vosku jej pomocí špachtle rozetřete po povrchu a vytvořte rovnoměrnou vrstvu. Při tomto postupu se snažte ponechat malou vyčnívající oblast materiálu, za kterou můžete snadno zatáhnout a vrstvu odstranit. Tento typ vosku rychle zasychá, proto ho nenechávejte na pokožce déle než 15 sekund.

K odstranění chloupků na vnitřní straně nosu použijte dva vatové tampony. Vyválejte do nich vosk a poté vložte jeden do každého nosního průduchu do malé hloubky. Poté přitiskněte vosk na křídla nosu, podržte asi 30 sekund a tyčinky prudce vytáhněte.

Při výběru teplého vosku do kazety se zaměřte na vosky určené speciálně na obličej. Mají užší špičku, takže je lze použít v užších oblastech. Obecné pokyny pro použití tohoto typu vosku jsou následující

 • Odstraňte ochrannou fólii z kazety a vložte ji do voskovače.
 • Po 30 sekundách obraťte kazetu a přesuňte válečkový nástavec po ploše obličeje.
 • Na vrstvu vosku položte obvazový proužek, přitlačte jej a důkladně uhlaďte. Ujistěte se, že je proužek větší než vrstva vosku.
 • Po 25-30 sekundách uchopte okraj pásku a prudce jej odtrhněte spolu s chloupky ve směru jejich růstu.

Pokud se rozhodnete použít předem navoskované proužky, nejprve je jemně třete mezi dlaněmi po dobu 40-50 sekund. Měli byste cítit, jak se vosková vrstva připevněná k proužkům stává pružnou a poddajnou. Poté přiložte proužek na připravenou oblast obličeje podle směru růstu chloupků. Asi po 5 sekundách odtrhněte papír proti růstu chloupků a zároveň přitlačte na kůži vedle místa, kde chcete materiál odstranit.

Pro oblast obličeje jsou k dispozici speciální proužky. Existují například přípravky na depilaci nosních dutin nebo na odstranění úponů, které se tvoří nad horním rtem. Pokud potřebujete ošetřit velmi malou plochu, jednoduše rozstříhejte pásek na několik částí.

Jak se zbavit zbytků vosku

Po aplikaci mohou na pokožce zůstat kousky vosku. K jejich odstranění použijte hadřík navlhčený kosmetickým olejem, který je často součástí sady předem připravených proužků.

Pokud nemáte k dispozici sadu kapesníků, můžete vzít obyčejné vatové tampony nebo disky a namočit je do jakéhokoli základního oleje (olivového, mandlového apod.).) a zbavte se zbytků vosku na obličeji. K odstranění lepkavých kousků může být vhodný také mastný krém nebo speciální pleťová voda určená k depilaci voskem.

READ  Jaké nádobí by se nemělo používat na sklokeramické varné desce?

Při použití předem připravených proužků je obvykle nutné odstranit zbytky přípravku. teplé přípravky se snadno opláchnou čistou vodou.

Další péče o pleť

Po úplném odstranění chloupků v požadované oblasti okamžitě ošetřete povrch antiseptikem (Miramistin, Chlorhexidin) a naneste hydratační krém. Postupně postupujte takto:

 • Po dobu nejméně 8 hodin ošetřená místa na obličeji nenamáčejte vodou.
 • Následující 2-3 dny se snažte vyvarovat jakýchkoli zásahů do pokožky, které by mohly negativně ovlivnit její stav:
 • Voskované místo netřete rukama ani ručníkem;
 • Nechoďte do bazénu, sauny ani solária;
 • Vyhýbejte se dlouhodobému pobytu na slunci.
 • Následující 3 až 4 dny udržujte pokožku hydratovanou, nanášejte zklidňující krém a používejte přípravek proti zarůstání chloupků. Nepoužívejte přípravky obsahující alkohol.
 • Po třech dnech (nejdříve) proveďte peeling všech oblastí obličeje, abyste zabránili zarůstání chloupků. Poté postup čištění pleti opakujte každé 3 dny.

Pokud si po depilaci voskem všimnete podráždění na obličeji, nemusíte se hned znepokojovat: citlivá pokožka může na stresující proceduru reagovat tímto způsobem. Obvykle trvá několik hodin, než zarudnutí zcela zmizí.

Při silném zarudnutí, skvrnách, šupinatění nebo pupíncích používejte výživné a antiseptické krémy, jako je Actovegin nebo Bepanthen. Pomáhá regenerovat pokožku a odstraňovat záněty. Velmi účinná je také aplikace heřmánkového, petrželového nebo aloe oleje, který pomáhá snižovat otoky a zlepšuje regenerační proces. Pokud potíže do jednoho dne nezmizí, navštivte dermatologa.

Výběr vosku pro depilaci

Dobrý včelí vosk je vhodný pro domácí postup. Při použití plechovkové nebo kazetové metody se používají papírové nebo látkové proužky.

Hot

Voskování za tepla zahrnuje aplikaci dobře zahřátého produktu o teplotě až 50 °C. Zahřejte je speciálním tavicím přístrojem, který z tvrdého studeného vosku vytvoří měkkou a poddajnou hmotu. Při kontaktu s pokožkou obalí chloupky a rozšíří póry, takže je lze snadno a bez nepříjemných pocitů odstranit.

Při domácí depilaci horkým voskem se používá špachtle, která vosk rovnoměrně rozprostře na pokožku. Na horní část se přiloží obvazová páska, která umožňuje odstranění přípravku spolu s vlasy. Pokud na kůži zůstanou jednotlivé chloupky, lze je odstranit pinzetou, protože metoda zalepování není opakovatelná.

Teplé

Teplá depilace zahrnuje použití volnějšího přípravku, který je předinstalován ve speciální kazetě. Kazeta je vybavena aplikátorem, který je určen k rovnoměrnému rozložení hmoty na kůži. Stejně jako v prvním případě lze kazetový vosk zahřívat ve voskovacím přístroji, ale pokud jej nemáte, můžete použít vodní lázeň.

Teplota výrobku je přibližně 40 °C. K přípravě vosku lze použít filmový vosk, který je k dispozici také v granulích. Před voskováním se granule roztaví, poté se nanesou špachtlí a překryjí obvazem. Teplý filmový vosk nezpůsobuje popáleniny ani bolest, takže je vhodný pro citlivou pokožku. Nedokáže však odstranit velmi tuhé chloupky, proto jej používejte pouze na slabší chloupky v domácnosti.

Cold

Studená metoda spočívá v domácí depilaci bikin nebo jiných částí těla. Proužky s již naneseným voskem jsou k dispozici v obchodě. Zahřívají se v dlaních a poté se nanášejí na pokožku. Po nalepení každého proužku se tento proužek spolu s vegetací odtrhne od povrchu kůže. Použití studeného vosku v domácích podmínkách je jednou z nejšetrnějších metod depilace. Lze jej použít i na knír nad horním rtem bez obav z podráždění pokožky.

Jaký je rozdíl mezi depilací žen a mužů?

Mezi ženskou a mužskou depilací není zásadní rozdíl, kromě toho, že silnější a tvrdší mužské chloupky se odstraňují účinněji tvrdým horkým voskem. Prioritními oblastmi pro odstranění chloupků u mužů jsou z estetických a hygienických důvodů hrudník, záda a podpaží. Vlasové folikuly mužů jsou umístěny hlouběji než u žen, což způsobuje, že epilace je bolestivější. Účinek depilace voskem u mužů trvá přibližně 2 týdny.

Jak voskovat doma

Hladké nohy jsou jedním ze znaků upravené ženy. Nežádoucí chloupky na těle si můžete odstranit sami doma několika způsoby: vytrháváním, holením, použitím speciálního krému, epilátoru, vosku (vaksiru) nebo cukrové pasty (shugaringu). Jak voskovat doma. Přečtěte si rady, užitečné tipy.

Než začnete s depilací voskovými kazetami

Pro úspěšnou kazetovou depilaci je žádoucí, aby chloupky měly délku alespoň 3-4 mm. Chcete-li pokožku připravit na depilaci, dopřejte si relaxační koupel s levandulovým olejem a očistěte si povrch, který chcete depilovat, peelingem. To pomůže odloupnout odumřelé kožní buňky a vosk lépe přilne k tělu.

Typy depilace voskem

Rozlišuje se depilace horkým, teplým a studeným voskem. Každý z nich má své výhody a nevýhody.

Jak používat vosk doma?

Jak jsme se zmínili výše, existují různé typy depilace:

Jaké jsou jednotlivé metody?

Postup voskování je následující:

 • Vosk zahřejte v taviči vosku (speciální zařízení na zahřívání vosku) na teplotu uvedenou v návodu;
 • Jemně naneste zahřátý vosk na pokožku v oblasti, kterou chcete ošetřit. linie bikin, podpaží, nohy, paže, horní ret;
 • Počkejte, až vosk ztuhne;
 • Vosk odstraňte tak, že ho prsty zvednete a stáhnete proti stonku vlasu;
 • Kůži dezinfikujeme a zklidníme: místo dezinfikujeme antiseptickým přípravkem (vhodný je chlorhexidin), osprchujeme chladivou vodou (lze použít kostky ledu) a namažeme zklidňujícím krémem.
 • Chloupky se snáze odstraňují, protože se pokožka snadno zahřívá;
 • Nižší práh bolesti, takže lze použít i na oblast bikin;
 • Riziko podráždění ošetřovaných oblastí je sníženo;
 • Výsledek je dlouhodobý;
 • Tento vosk lze používat opakovaně.

Hlavní nevýhodou horkého vosku je nebezpečí popálení při nesprávném postupu. Je důležité přečíst si návod k použití vosku a dodržovat všechny pokyny.

Důležité! Horký vosk je lepší zahřívat ve voskovce. můžete tak sledovat teplotu. Nepoužívejte improvizované prostředky, jako je mikrovlnná trouba nebo vodní lázeň. můžete vosk přehřát a místo krásné hladké pokožky získat silné popáleniny.

Jak používat teplý vosk k depilaci:

 • Zahřejte vosk v termostatu na stanovenou teplotu;
 • Aplikujte ji speciální špachtlí na pokožku nohou, podpaží;
 • Nanesenou vrstvu vosku přitlačte pruhem látky;
 • Po vychladnutí vosku odtrhněte proužek s chloupky rovnoběžně s pokožkou;
 • Přebytečný vosk z pokožky odstraňte olejem;
 • Vydezinfikujte si pokožku, zklidněte ji kontrastní sprchou a naneste krém.
 • Bezpečné použití v domácnosti. riziko popálení je velmi malé;
 • Má dlouhotrvající účinek, asi měsíc a půl;
 • Tento vosk se často prodává v kazetách a velmi snadno se nanáší.
READ  Jak vymazat chybu e15 v myčce nádobí

Jak používat vosk pro domácí epilaci? O studeném vosku ví asi každý, protože alespoň jednou v životě použil „staré dobré“ voskové pásky:

 • Pásek zahřejte v dlaních;
 • Naneste jej na ošetřovaný povrch;
 • Rychlým pohybem ji stáhněte proti růstu vlasů;
 • Má uklidňující a zklidňující účinek.
 • Je snadno dostupný ve formátu proužku;
 • Velmi snadné použití, nevyžaduje žádné speciální nástroje pro zahřívání a aplikaci;
 • Vhodné pro případy, kdy se chcete zbavit chloupků „ihned“.

Mezi nevýhody studené depilace patří nízká účinnost ve srovnání s teplou a horkou depilací. Kromě toho je tato metoda použitelná hlavně pro odstraňování chloupků z nohou, odstraňování zbytečných porostů z jiných oblastí pomocí voskových pásků bude problematické a poměrně bolestivé.

Důležité! Před voskováním je třeba otestovat snášenlivost jakéhokoli vosku s produktem! Naneste si na předloktí trochu vosku a počkejte asi půl hodiny: pokud jste na některý z těchto produktů alergičtí, přestaňte ho používat a zkuste jiný. Pokud se u vás nevyskytnou žádné reakce, můžete depilovat jen.

Použití horkého vosku

Voskování odstraňuje kutikulu a částečně traumatizuje vlasový folikul.

Voskování lyží Home made

Vysoká teplota vosku zapaří kožní póry, což umožní dobře zachytit vlasové folikuly, snižuje pocit bolesti během procedury. Díky tomu můžete horkým voskem odstranit chloupky v nejchoulostivějších oblastech těla: v oblasti bikin, podpaží, horního rtu.

Příprava pokožky je důležitou součástí depilace

Aby byla epilace bezbolestná a výsledek dlouho vydržel, je nutné pokožku řádně připravit. Je dobré začít s přípravou s malým předstihem:

 • Tři dny před zákrokem si pleť vyčistěte peelingem, abyste zabránili zarůstání chloupků a pupínků. Peeling lze zakoupit nebo si ho vyrobit sám;
 • těsně před domácí depilací voskem by měla být pokožka ošetřena dezinfekčním prostředkem;
 • Navlhčení povrchu pomocí pleťového mléka, mastku nebo dětského pudru může zlepšit přilnavost vosku;
 • je důležité pamatovat na délku chloupků: nesmí být menší než 5 mm, proto je třeba ošetřované oblasti přejet žiletkou 5-7 dní předem;
 • Pokožka je citlivá na sluneční úpal, proto se několik dní před depilací nevystavujte soláriu ani horkému slunci.

Jak používat horký vosk

Depilaci horkým voskem si určitě můžete udělat sami doma, ale může vás popálit.

 • dřevěnou špachtlí nebo hladítkem;
 • nádobu na ohřev vosku nebo speciální termostat;
 • látkové proužky, ale můžete se bez nich obejít;
 • peeling na pleť;
 • dezinfekční prostředek;
 • Krém nebo gel podle vašeho výběru pro zjemnění pokožky po depilaci voskem.

Termostat ohřívá vosk na určitou teplotu, protože má zabudované senzory. regulátory. Požadovaná teplota se nastavuje ručně a chvíli se udržuje, aby vosk nevychladl nebo se nepřehřál.

 • Připravte pokožku antibakteriálním přípravkem; v případě přecitlivělosti se doporučuje pokrytí mastkem.
 • Zahřejte vosk a naneste ho na čistou a suchou pokožku po směru růstu chloupků. Poté ihned přitiskněte pruh látky, pokud je použit, a počkejte, až kompozice ztvrdne. Vosk lze nanášet na několik míst najednou.
 • Po vytvrzení vezměte okraj látkového proužku nebo ztvrdlého vosku a prudce jím trhněte rovnoběžně s pokožkou. Zde je nutné odtrhnout přísně proti růstu vlasů.
 • Na depilované místo naneste dezinfekční a výživný krém. Voskování je dokončeno.

Depilace voskem během těhotenství

Žádné kontraindikace depilace u těhotných žen. Jedná se však o individuální přístup. Pokud jste se před těhotenstvím depilovala, neměla byste to dělat ani v těhotenství.

Těhotenství oslabuje imunitní systém, zvyšuje riziko vzniku křečových žil a alergií, proto je vhodné vybírat produkty pečlivěji a nedotýkat se míst s poškozenou pokožkou. Pokud existuje sebemenší riziko pro plod nebo zvýšený děložní tonus, je depilace přísně kontraindikována. To platí zejména v prvním trimestru, kdy dochází k hormonálním změnám a může dojít k potratu. Neexistuje žádné riziko.

Ve třetím trimestru, pokud se během těhotenství vyskytnou komplikace, může voskování vyvolat předčasný porod.

Těhotné ženy by proto měly možnost depilace horkým voskem vždy konzultovat s gynekologem.

Výhody a nevýhody depilace horkým voskem

Používání horkého vosku má své výhody i nevýhody.

 • Používejte na všechny oblasti těla, včetně těch s největší koncentrací nervových zakončení: oblast bikin, podpaží, obličej;
 • Výsledek je dlouhodobý, nové chloupky začínají růst po 3-4 týdnech. To je způsobeno tím, že je snazší extrahovat vlasové folikuly z pórů napařené pokožky;
 • estetika po jeho použití se projevuje absencí tuhých štětin, zatímco opakovaná depilace ochuzuje chloupky a zpomaluje jejich růst
 • okamžitý výsledek;
 • lze depilovat velké plochy během jednoho zákroku;
 • Bolestivá depilace je minimální díky vysoké teplotě, která zklidňuje svaly.
 • Popáleniny kůže;
 • Potřeba speciálních dovedností, bez kterých se chloupky zcela nevytrhají a rychle se objeví nové.

Kromě horkého vosku používáme také teplý (měkký) vosk.

 • bod tání. Teplý vosk se stává tekutým při 35-40 stupních Celsia a horký vosk při 50-70 stupních;
 • bolestivost. Depilace teplým voskem je bolestivější než depilace horkým voskem;
 • oblast použití. Horký vosk je díky svým méně bolestivým vlastnostem vhodný pro všechny oblasti pokožky.

Vlastnosti používání horkého vosku v peletách

Granulovaný vosk lze díky bodu tání 40 stupňů Celsia používat doma, což snižuje možnost poranění nebo popálení. Spotřebuje méně než běžný horký vosk. Tato kompozice vytvrzuje na kůži po dobu 7 až 10 sekund, plasticita hmoty je zachována po dlouhou dobu. To vše umožňuje bezpečně provést depilaci na vlastní pěst.

Jeden den před depilací voskem s granulemi můžete otestovat alergii sondou na malé ploše kůže.

 • kuperóza, křečové žíly, tromboflebitida;
 • Diabetes mellitus, který způsobuje kožní léze;
 • Poškození kůže pořezáním nebo poškrábáním.

Jak nanášet horký vosk v kazetě

Levná a účinná domácí depilace horkými voskovými kazetami. Co to je? Jedná se o malou nádobku s tryskou nebo válečkem naplněnou přípravkem na odstraňování chloupků pro vaše pohodlí. Tryska umožňuje rovnoměrné rozložení hmoty a vytvoření filmu, který zachytí chloupky. Vosková kazeta musí být předehřátá v termostatu.

 • Má teplotu tání 37 až 39 °C, takže je bezpečný, ale není vhodný pro depilaci choulostivých míst, protože by byl značně bolestivý;
 • Hmota se rovnoměrně rozprostře pomocí válečku nebo trysky, což nevyžaduje žádné speciální dovednosti a usnadňuje domácí použití;
 • Čisticí prostředek v kazetě je velmi úsporný a vydrží velmi dlouho;
 • K rozehřátí vosku by se měl použít přístroj na tavení za tepla nebo vodní lázeň. Používání mikrovlnné trouby vyžaduje určitou zručnost, protože sebemenší přehřátí by způsobilo výbuch kazety zevnitř.
READ  Jak používat kávové lusky bez kávovaru

Co je filmový vosk?

Pokud jste se alespoň jednou depilovali běžným horkým voskem, jistě víte, co je to vosková kazeta. Jedná se v podstatě o stejný druh vosku a vypadá podobně. Ten je však díky svému modifikovanému složení považován za pokročilou verzi svého tradičního „společníka“: je mnohem plastičtější a lépe zachycuje nežádoucí chloupky. Svůj název získal podle své struktury, která dokáže kopírovat anatomii těla. dobře se ukládá a přiléhá k pokožce.

Filmový vosk se prodává také v kazetách, ale častěji se vyskytuje v granulích

Kvalitní filmový vosk může obsahovat

 • borovicová pryskyřice včetně modifikovaného laku;
 • různé parafíny;
 • pryžové součásti;
 • oxid zinečnatý (antiseptikum);
 • mastek
 • oxid titaničitý (titanová běloba) atd.

Mezi další složky patří různé esenciální oleje, hojivé a protizánětlivé složky. Například výtažek z čajovníku má dezinfekční účinky, zatímco azulen zabraňuje podráždění a urychluje proces regenerace pokožky. Kromě toho se však do složení často přidávají různé pasty, vonné látky a barviva. Samozřejmě je vhodnější dávat přednost jejich přírodním protějškům, jak je to jen možné.

Pokud složení neobsahuje možné alergeny nebo jiné dráždivé látky, lze tento filmový vosk použít téměř na všechny části těla

Pro malé nebo citlivé oblasti je vhodnější použít kazetu, která pomůže bez větší námahy nanést vosk v dokonale tenké vrstvě. Pro velké plochy je však lepší zvolit granulovaný materiál: lépe se rozprostírá.

Mimochodem, před nákupem vždy zkontrolujte dobu vytvrzování: kosmetičky doporučují kupovat filmový vosk, který chladne pomalu. Obvykle trvá 10 až 20 sekund, než začne pohodlně fungovat. Začátečníci mají čas na správné rozložení materiálu, zatímco profesionálové si během postupu dávají na čas.

Typy vosku, výhody a nevýhody

Vosk se dodává ve sklenicích, peletách, kazetách a pásech. Volba formy závisí na osobních preferencích a na oblasti zamýšleného účinku. Na voskování nohou je potřeba hodně materiálu, takže budete potřebovat potištěnou nádobu s voskem. Na druhou stranu k odstranění „úponků“ nad horním rtem stačí několik voskových peletek.

Vosky obvykle obsahují přírodní dřevěné pryskyřice, včelí vosk, vitamíny a pečující přísady. Vosky jsou k dispozici pro všechny typy pleti: normální, suchou i citlivou. Složky, které obsahují, zlepšují stav pokožky během ošetření, vyživují ji, hydratují a zvláčňují.

Vosky se mohou lišit v závislosti na teplotě použití:

Každý typ vosku má své výhody a nevýhody a každý je vhodný pro konkrétní situaci. Horký vosk je nejuniverzálnější. Snadno odstraní tuhé a husté vlasy. Před nanesením na tělo se zahřeje na teplotu doporučenou výrobcem (47-55 °C). Vosková hmota odpařuje pokožku a připravuje ji na odstranění chloupků.

Tekutý vosk, který se zanoří do každého vlasového folikulu, umožňuje snadnější odstranění chloupků. Zákrok je méně bolestivý a traumatizující, proto se depilace horkým voskem používá pro citlivé oblasti v oblasti bikin a podpaží. Horký vosk je k dispozici ve sklenicích, granulích, destičkách a kuličkách.

Zákrok má jednu velkou nevýhodu: příliš horký vosk způsobuje popáleniny tkáně. Teplý vosk má průměrný bod tání 35-40 °C. Používá se na břicho, ruce a nohy. Většinou se dodává v kazetách s odnímatelným válečkem, někdy ve sklenicích. Vosk se zahřívá v misce s horkou vodou nebo v taviči vosku.

Vosk je poddajný a obvykle obsahuje vinyl a pryž. Chladne pomaleji než horký vosk, takže se pokožka déle napařuje. Odstraňuje se pomocí speciálních pásků. Existují vosky, které po ztvrdnutí na kůži vytvoří film. Po vychladnutí hmoty ji lze snadno odstranit jednoduše rukou, bez použití pásků nebo jiných zařízení.

Tento vosk se často nazývá fóliový vosk. Pro domácí depilaci se často volí teplý vosk. Je bezpečná: je pouze o 1 až 2 stupně teplejší než teplota vašeho těla, takže je nepravděpodobné, že by způsobila popáleniny. A vosk je dostatečně účinný. Válečkový aplikátor usnadňuje manipulaci.

Teplé směsi jsou také úspornější: díky pomalému tuhnutí a plasticitě lze roztok nanášet v tenčí vrstvě. Studený vosk funguje na tenké, řídké chloupky, jako jsou chloupky v obličeji, na prstech rukou a nohou. K dispozici ve speciálně vyvinutých proužcích.

Vosk nepotřebuje speciální ohřívací zařízení: lze jej ohřívat v ruce.

Voskové pásky jsou nepostradatelné, když není možné provést úplnou depilaci. Proužky jsou k dispozici v různých velikostech pro různé části těla. Tato metoda však není vhodná pro citlivé oblasti pokožky, protože bez předchozího napaření pokožky zvyšuje traumatičnost zákroku.

Podle způsobu odstraňování složení z pokožky se rozlišují dva typy vosku:

 • Proužek,
 • bez pruhů.

V prvním případě se vosk nanese v tenké vrstvě na tělo, poté se na něj položí proužek tkáně nebo papíru, který se tlakem vyhladí, aby se zajistilo lepší přilnutí papíru k vosku a vosku ke kůži. Poté se pásek prudce odtrhne v opačném směru, než rostou vlasy. Abyste netraumatizovali kůži, snažte se provádět úkony rovnoběžně s povrchem kůže.

V druhém případě se silně zahřátá vosková hmota nanáší na kůži v kapalné formě. Když vosk vychladne, ztuhne. Odstraněný vosk včetně zapouzdřených chloupků lze snadno odstranit pouhýma rukama. Tato metoda je méně bolestivá a vhodná pro osoby s citlivou pokožkou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS