Jak prát džínovou bundu

Spoluautorem tohoto článku je Safir Ali. Safir Ali je spoluzakladatelem a generálním ředitelem společnosti Hamper Dry Cleaning and Laundry, start-upu v texaském Houstonu, který znovuobjevuje prádelnu. Společnost Safir, která má více než šestileté zkušenosti s provozem a řízením podniku Hamper, se specializuje na inovativní způsoby, jak usnadnit chemické čištění, přičemž využívá zkušeností z rodinného podniku. Safir získal bakalářský titul v oboru obchodní správy a managementu na University of Texas AM. Hamper nabízí 24hodinovou čistírnu a službu praní prádla na vyžádání, stejně jako donáškovou službu a kiosek. O společnosti Hamper psaly časopisy Houston Rockets, Station Houston, Houston Business Journal, BBVA, Yahoo Finance a Innovation Map.

Tento článek uvádí 7 odkazů. které najdete v dolní části stránky.

Džínová bunda. je to zábavný, univerzální kousek oblečení, který lze nosit téměř kdekoli. Od baseballového zápasu přes víkendový brunch až po výlet na farmářský trh. Správné čištění džínové bundy vám vydrží dlouhá léta. Džíny vlastně ani nemusíte prát, pokud nejsou příliš špinavé. Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky týkající se praní džínových bund!

\ u00a9 2021 wikiHow, Inc. Všechna práva vyhrazena. Vlastníkem autorských práv je společnost wikiHow, Inc. vlastníkem tohoto obrázku podle amerických a mezinárodních zákonů o autorských právech. Tento obrázek není \ / b licencován pod licencí Creative Commons, která se vztahuje na textový obsah a některé další obrázky na webových stránkách wikiHow. Tento obrázek nesmí být používán jinými osobami bez výslovného písemného souhlasu společnosti wikiHow, Inc. \ n \ / p

Jak prát péřovou bundu?

 • naruby;
 • pouze ručně;
 • bez ždímání (voda by měla odtéct sama);
 • Použití jemného pracího prostředku;
 • ve vodě o teplotě do 40 stupňů Celsia.

Pro začátek namočte džíny na 20 minut do velmi studené vody. Poté jej ponořte do velmi horké vody, počkejte, až zcela vychladne, a poté vložte oblečení zpět do velmi studené vody. Nakonec oblečení dobře vyždímejte a rozložte k sušení na horký radiátor.

Speciální funkce pro žehlení džínů

Správně usušené džíny není třeba žehlit. Pokud máte velký záhyb, bez žehličky se neobejdete.

 • Přesušené džíny se téměř nedají vyžehlit, proto udržujte materiál mírně vlhký. Pokud oděv přesušíte, postříkejte jej vodou nebo použijte vlhký bavlněný hadřík.
 • Aktivace parního režimu. Horké a vlhké prostředí změkčuje materiál a pomáhá vyhlazovat záhyby.
 • Vždy volte teplotu kolem 150-180 stupňů. To je ideální teplota pro bavlněnou tkaninu.
 • Žehlete na rubové straně látky, abyste se vyhnuli horkým podrážkám.
 • Ošetření ozdobných záhybů na oděvu párou.
READ  Mohu baletní boty prát v pračce?

Džínovinu perte pouze naruby. Nepoužívejte prášky s bělidlem. Při namáčení a praní zřeďte prací prostředek ve vodě, nestříkejte jej na džíny. Džínovinu je dobré prát odděleně od ostatního oblečení.

Džínovinu perte v úplně uzavřené poloze. Ujistěte se, že jsou všechny nýty, knoflíky a zipy bezpečně upevněny. Kromě toho obraťte džíny naruby, aby se při praní neztratily žádné detaily.

prát, džínovou, bundu, pračce

Džíny jsou vyrobeny z bavlny s malým podílem syntetiky. Přírodní vlákna se horkou vodou srážejí a barvivo lze vyprat. Praní nebo žehlení může způsobit srážení nebo vyblednutí látky. Nejdůležitějším pravidlem při praní džínoviny je udržovat nízkou a mírnou teplotu.

 • nemyjte ani nenamáčejte ve vodě o teplotě vyšší než 40 stupňů;
 • Džíny s kovovým kováním nenamáčejte déle než dvě hodiny;
 • Nepoužívejte prací prostředky a prací gel na barevné tkaniny;
 • je vhodnější mytí rukou;
 • Neotírejte se o mycí desku;
 • Neperte džínové oblečení v pračce déle než 30 minut;
 • Při ručním praní opláchněte nejprve ve vodě stejné teploty a poté znovu ve studené vodě;
 • Sušte je na vzduchu venku, mimo dosah topných těles a sporáků;
 • Džíny by se měly žehlit na rubové straně látky, a to buď navlhčenou gázou, nebo mírně navlhčenou.

Džíny se v horké vodě srazí. V počátcích džínoviny se džínovina ještě prala. Tato metoda pomohla při přizpůsobení oděvu. Strečový denim lze smrštit zpět na původní velikost namočením do horké vody. Během praní byste ji však neměli přehřívat, zejména džínovou bundu. Jakmile by se srazil, bylo by obtížné jej obléknout přes svetr. Kovové díly při příliš dlouhém namočení rezaví. Suché oblečení zanechává hnědé stopy. Velmi znečištěný oděv lze namočit pouze na půl hodiny.

Univerzální prací prostředek obsahuje bělící částice. Džínovina se nesmí bělit, jinak by obarvená tkanina vybledla. Do vody proto přidejte tekuté čisticí prostředky. Barvivo se nanáší různými způsoby: podélně nebo pouze příčně. Tkanina je na zadní straně lehčí než na přední, takže je odolnější vůči teplu. Proto žehlete na špatné straně džínů. Žehlička může na přední straně zanechat stopy.

Přírodní bavlněné tkaniny nelze natahovat a měly by se prát pouze v ruce a čistit chemicky. Jinak by oděv neměl správný tvar. Většina džínů je vyrobena z látky s příměsí elastanu. Strečová tkanina umožňuje lepší praní v pračce. Složení tkaniny a pokyny k péči jsou uvedeny na štítku výrobce tkaniny.

prát, džínovou, bundu, pračce

Okamžité šetrné praní v pračce?

Přestože jsou džíny považovány za jeden z nejodolnějších a nejtrvanlivějších kusů oblečení, vyžadují zvláštní péči. To platí zejména pro praní, protože běžné prací prášky a prací cykly mohou být problematické, zejména pro značkové oděvy.

Džínovina je považována za jednu z nejodolnějších tkanin, ale pokud se o ni správně nepečuje, její barva a tvar se zhoršují, věci ztrácejí svůj původní vzhled. Péče o džínovinu není nijak zvlášť obtížná, ale je třeba dodržovat několik jednoduchých pravidel.Nejdříve je třeba vybrat správný čisticí prostředek. Běžné prací prostředky obsahují enzymy, fosfáty a další aktivní látky, které mohou narušit strukturu a barvu vašeho oblečení. Používejte krémy určené pro jemné barevné tkaniny. Výbornou náhradou pracího prostředku jsou gelové kapsle, ale nejsilnější kategorií by měly být odstraňovače skvrn s aktivním kyslíkem.Džíny musí být připraveny k praní: vyprázdněte kapsy, zapněte všechny zipy a knoflíky. Pokud jsou džíny vyšívané, zdobené perlami nebo jinými ozdobnými doplňky, obraťte je naruby. Návrháři ručně vyrábějí džíny a zdobí je korálky, štrasy a barevnými kameny. Taková krása je velmi citlivá na mechanické namáhání, a proto by se značkové zboží mělo prát ve speciálním sáčku.Pokud jsou džíny hodně špinavé, možná je budete muset předem namočit. Místo použití funkce praní v pračce je lepší ponořit džíny do teplé vody s trochou mýdla a vody.Téměř každá moderní pračka má prací program pro džínovinu. Pokud pračku nemáte, můžete použít režim ručního praní: buben se místo odstřeďování houpe, takže dopad na tkaninu je minimální. Řiďte se teplotními údaji uvedenými na štítku na vnitřní straně džínů. Doporučujeme džíny dvakrát opláchnout: tím se z látky vyperou všechny zbytky pracího prostředku a minimalizují se zbytky chemikálií.Džíny jsou velmi husté a obsahují hodně barvy, takže snadno vyblednou. Jelikož není udržitelné, aby pračka prala pouze jednu náplň, může být nutné prát světlé džíny se světlými předměty a tmavé předměty s tmavšími odstíny. S tmavšími odstíny. Po umytí otřete nýty a kovové části hadříkem navlhčeným v přípravku na odstraňování rzi. Kožené vložky a štítky ihned očistěte mastným krémem nebo glycerinem.Při praní džínů nepoužívejte změkčovač tkanin ani změkčovač/kondicionér. Použití prostředku na odstraňování vodního kamene je nejen neškodné, ale také navrací železným dílům lesk.

READ  Jak odstranit vodní kámen v pračce

Důrazně se nedoporučuje odstřeďovat džíny v pračce. Když jsou mokré, vyjměte je a pověste na věšák, narovnejte je, vyhlaďte záhyby a nechte hodinu odtékat vodu. Další sušení se doporučuje ve vodorovné poloze, rozložením džínů na několik rovnoběžných šňůr nebo na prádelní šňůře. Džíny sušte při pokojové teplotě a vyhněte se přímému slunečnímu záření.

Jak prát džíny v pračce v jemném cyklu?

Džínové bundy vyžadují zvláštní péči. Praní naruby v pračce při 40 °C s pracím práškem na barevné tkaniny. Sušte v dobře větraném prostoru nebo na balkoně. Poté oděv dobře vyžehlete ručně.

Syntetické kožešiny perte odděleně od ostatních oděvů. Pokud perete kapuci nebo límec, je nejlepší tyto části odepnout a zpracovat je odděleně od bundy. Po namočení vložte oděv do pračky a vyperte jej v šetrném cyklu při maximální teplotě 40 °C.

 • Po kontrole kapes je vyperte naruby;
 • Na oděvy s aplikacemi a nášivkami použijte prací sáček;
 • zapněte všechny knoflíky a zipy;
 • Pro tmavší oděvy používejte tekuté prášky, které se rychleji vymývají, a stabilizátory barev;
 • Napařování horkou žehličkou.
 • Praní nebo namáčení v horké vodě a následné sušení v bubnové sušičce při vysoké teplotě.
 • Vystavení vodě s kontrastní teplotou. Nejprve se oděv namočí nebo vypere v extrémně horké vodě
 • Vaření.
 • sušení oblečení po praní při vysoké teplotě nebo na slunci.

Praní džínů

Dávno pryč jsou doby, kdy se džínové bundy, kalhoty a další oděvy praly výhradně ručně. Přestože je to nejvhodnější způsob praní džín, používá se jen zřídka. Při jaké teplotě prát džínové bundy a další oděvy?? Stále častěji volte šetrné praní v pračce (tj. е. studenou vodou a nízkými otáčkami). Upozorňujeme však, že pokyny výrobce se mohou lišit. Abyste předešli poškození oděvu, vždy před vložením do pračky pečlivě zkontrolujte štítky.

prát, džínovou, bundu, pračce

Proč džíny vyžadují zvláštní péči? Protože obsahují vysoký podíl bavlněných vláken, mohou se srazit, ztratit tvar nebo barvu. Abyste tomu předešli, je nejlepší prát džínovinu odděleně od ostatních oděvů. Nedoporučuje se vkládat jeden pár do pračky s jinými textiliemi.

READ  Jak prát podzimní bundu v pračce

Nezapomeňte věnovat pozornost i dalším detailům:

 • Vyperte je naruby a předtím zkontrolujte kapsy;
 • Na oděvy s aplikacemi a nášivkami použijte prací sáček;
 • Zapněte všechny knoflíky a zipy;
 • používat tekuté prášky, které se rychleji perou, a stabilizátory barev pro tmavší oděvy;
 • Po 68 ponožkách vyperte (čím méně často, tím lépe);
 • Tkaninu nenamáčejte, protože by na ní zůstaly rezavé šmouhy;
 • Při silném znečištění potřete tkaninu pracím mýdlem a nechte ji několik hodin namočenou, než začnete prát obvyklé prádlo;
 • Nepoužívejte vodu o teplotě vyšší než 40 °C (u černých tkanin nepřesahující 30 °C), jinak může tkanina vyprchat nebo změnit svůj tvar;
 • nastavte program extra oplachování tak, aby nezůstaly zbytky mýdla.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat situacím, kdy je třeba odstranit skvrnu z tkaniny. Jelikož je džínovina založena na přírodních vláknech, může být velmi obtížné odstranit stopy po šťávách, bobulích, kávě apod. Mastné stopy můžete odstranit parafínem nebo prostředkem na mytí nádobí. Mnoho odolných skvrn lze ošetřit jedlou sodou a mýdlem na nádobí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS