Jak prát péřovou bundu: Štítek vám napoví

Štítky péřových bund obsahují pokyny pro použití a péči. Na nálepkách s kapkami mohou být uvedeny prací symboly označující prací cykly a parametry praní, které vám pomohou správně vyprat prádlo a zabránit poškození oblečení.

Jak prát záclony

Jaké symboly najdete na etiketě? Nejprve se může objevit ikona s přeškrtnutým umyvadlem, což znamená „nemýt“. Symbol pánve a rukou označuje, že je povoleno pouze mytí rukou. Absence tohoto symbolu umožňuje prát peří v pračce. Číslo udává maximální teplotu, při které lze oděv prát.

Zkontrolujte výplň, prošívanost péřové bundy a kvalitu švů.

Navzdory názvu není péřová bunda vždy plněná peřím.

Jak vyprat polštář s různými výplněmi

prát, peří, pračce

Pohodlný spánek závisí na: ložním prádle, správném výběru lůžkovin, povlečení. Polštář vyžaduje zvýšenou pozornost a péči. Samozřejmě, aby výrobek vydržel dlouho a byl bez štěnic a roztočů, je třeba jej v přiměřených intervalech prát.

Můžete je prát nejen ručně, ale také v pračce. V tomto článku vám poradíme, jak na to.

Jak prát péřovou bundu v pračce

Péřové bundy jsou nejlepší volbou pro oblečení do chladného počasí. jsou úsporné, pohodlné a teplé. Žádný oděv však nezůstane dlouho čistý a stejně ho budete muset vyprat. A pak vyvstává otázka: jak se umýt, aby se puch nesrazil dolů?

Meta.Webové stránky vám odpoví na otázku a poskytnou doporučení, jak udržet zimní oblečení v dobrém stavu.

READ  Jak zrušit program pračky LG

Pokud si vybíráte péřovou přikrývku, je nejlepší zvolit prošívanou, protože po vyprání rychle získá svůj tvar a nevypadá jako pytel peří, který se válí na dně.

Jak správně prát polštáře

Z mnoha předmětů v domácnosti je nejpečlivější a nejjemnější péče nutná pro polštáře. Jde o to, že částečky kůže, prach a pot nahromaděné uvnitř polštáře jsou živnou půdou pro mikroby a roztoče, kteří mohou u lidí vyvolat alergické reakce. Z tohoto důvodu je třeba je pravidelně prát. V tomto článku se s vámi podělíme o naše zkušenosti s praním a poradíme vám, jak prát polštář v pračce.

Ruční praní péřových polštářů

Existuje technika, která poskytuje nejlepší výsledky. Potah z peří bude muset být roztrhán, ale výplň bude vyčištěna v nejlepší kvalitě. Práci proveďte následujícím způsobem:

  • Najděte vhodnou nádobu a naplňte ji teplou čistou vodou. Přidejte tekutý prací prostředek bez vůně a dobře promíchejte.
  • Vypláchněte peřinu a obsah opatrně vylijte do vody. Rukama načechrejte peří tak, aby bylo rovnoměrně mokré.
  • Obsah nechte působit 3-4 hodiny a poté vodu opatrně vypusťte. Nejlépe se k tomu hodí síto nebo cedník.
  • Peří a prachové peří opláchněte pod tekoucí vodou a jemně vyždímejte, abyste odstranili přebytečnou vlhkost.
  • Peří důkladně omyjte v mýdlové vodě, nejlépe alespoň 15 minut.
  • Kapalinu znovu vyprázdněte a poté ji propláchněte v čisté vodě, abyste odstranili zbytky pracího prostředku. Můžete přidat několik kapek vonného oleje, aby náplň po zaschnutí příjemně voněla.
  • Peří a prach je lepší sušit na slunci. Pokud je rozprostřete v tenké vrstvě, mohou být hotové za několik hodin. Pokud však není slunečné počasí, trvá to mnohem déle.

Nezapomeňte na povlak na přikrývku. Určitě by se měla vyprat a vysušit. Můžete to udělat s ostatními věcmi v pračce.

Jak prát péřovou bundu v pračce?

Svrchní oblečení se v zimě mnohem rychleji zašpiní. Kromě sněhu je pokryta sutí a nečistotami. Péřové bundy mají tendenci špinit rukávy, boky a spodní část zad, zejména pokud je bunda dlouhá. Jak zjistit, zda lze péřovou bundu prát v automatické pračce, nebo ji stačí poslat do čistírny?? Na štítcích na bundách je obvykle uvedeno, zda a jak moc je lze prát. Péřové bundy s výplní z hallofibre, sinteponu a sintepuchu lze obvykle prát v pračce. Ale přírodní peří, velbloudí srst (nebo jakákoli jiná vlna) se může srazit. Bunda z přírodního prachového peří je s největší pravděpodobností podrobena pouze chemickému čištění.

READ  Jaké jsou přepravní šrouby v pračce?

Jak vyprat péřovou bundu, aby se neohýbala

Péřová bunda je v zimě nejoblíbenějším svrchním oblečením. Výrobci dnes používají různé výplně, od přírodního peří a prachového peří až po syntetické materiály. Jak prát v pračce. to je otázka, která zajímá mnoho Ukrajinců. A TCS.ua vám to pomůže vyřešit.

Je důležité, aby se prací peří a prachové peří pralo velmi správně. Používejte pouze tekuté prací prostředky, protože granulovaný prášek může zanechávat šmouhy. Peřinu vkládejte do pračky pouze tehdy, pokud jste ji zapnuli a obrátili naruby.

Pokud na štítku není uveden symbol ručního praní, znamená to, že péřovou bundu lze prát v pračce. Alternativou k tenisovému míčku je speciální žínka, která je nyní k dostání téměř v každém železářství. Zabraňují shlukování chmýří.

Před praním v pračce roztřiďte prádlo podle hmotnosti a typu tkaniny

Nezapomeňte, že velké a těžké předměty, jako je pléd, ložní prádlo nebo přehoz, by se neměly prát s ostatním oblečením. Pračka totiž nesprávně otáčí předměty v bubnu, což může způsobit i poruchu.

Nezapomeňte, že spodní prádlo, hedvábí nebo jiné jemné tkaniny by se neměly míchat s džínami. Kartonová struktura džínů je poměrně hustá a může poškodit ostatní oblečení. Do pračky také nedávejte společně věci pro dospělé a pro děti

| Denial of responsibility | Contacts |RSS