Pečujte o svou přikrývku správně

Aby přikrývka dlouho vydržela a neztratila svůj tvar a vzhled, měli byste ji nejen správně prát, ale také o ni dobře pečovat.

prát, přikrývku, pračce

 • Baisony mají tendenci absorbovat vlhkost, ale měly by se pravidelně „větrat“ vyvěšením na balkoně nebo verandě nebo v místnosti s průvanem. Nejlepší je nevystavovat výrobek slunečnímu záření.
 • Při skladování přikrývky je lepší zakoupit speciální obal, ve kterém výrobek vydrží déle, nebo vakuový pytel, který také zmenší prostor, který přikrývka zabere ve skříni. Pokud ji však nemáte, můžete deku jednoduše zabalit do prostěradla a uložit ji do skříně.
 • Pokud se na přikrývce objeví odolná skvrna, raději ji co nejdříve odstraňte, jinak by se vryla do vláken přikrývky a bylo by prakticky nemožné ji odstranit.
 • Pravděpodobně používáte peřiny! A je to tak správně, protože na sebe mohou vzít část špíny, ale mezitím se bavlněná peřina pere mnohem lépe než bajonet, nemyslíte?

Důležité! I v případě, že se na přikrývce nevyskytují závažné skvrny nebo viditelné znečištění, měli byste ji pravidelně prát, protože při dlouhodobém používání proniká prach a nečistoty do vláken výrobku. Ztrácí svůj tvar a vzhled.

Deku z ovčí kůže lze prát v pračce

Při správné péči o přikrývku a pravidelném praní povlaku na přikrývku nemusí být nutné prát celou vlněnou přikrývku. Pokud je však cítit vlhkostí nebo je silně znečištěný, měl by se rozhodně osvěžit. Vyvstává však otázka, jak vyprat přikrývku z ovčí vlny, zda je to možné pomocí pračky? Pokusme se porozumět.

 • Pro praní v pračce doporučujeme maximální teplotu 40 stupňů.
 • Rychlost otáčení by měla být minimální. Tím se zabrání srážení tkaniny.
 • Praní se změkčovadlem zajistí, že přikrývka bude měkká a příjemně vonět.
 • Pokud je vaše přikrývka vyrobena ze směsi vlny, měli byste použít jemný prací program.

Jedná se o jednoduchý postup:

 • Připravte si nádobu na praní přikrývky.
 • Naplňte umyvadlo teplou vodou.
 • Přidejte prací prostředek.
 • Skvrny vyperte a deku na 30 minut namočte.
 • Po uplynutí uvedené doby důkladně opláchněte a nechte uschnout.
 • Sušení venku nebo na balkoně.

Péče a videa

Plavky mají fascinující vlastnost: po dvou až třech vypráních získají vzhled, který je při používání neměnný. Takové lůžkoviny vydrží dlouho a při správné péči si zachovají dobrý vzhled. Pračka by měla vědět, jak udržet přikrývku čistou:

 • Deku je vhodné po zakoupení vyprat.
 • Používejte povlak na přikrývku a udržujte ho čistý, abyste výrobek nemuseli prát tak často.
 • Praní dětské deky by mělo být pikantnější a prací prostředky by měly být neškodné.
 • Jelikož je baize deka vysoce savá, doporučuje se ji často protřepávat a občas sušit na ulici nebo na balkoně, ale ne na přímém slunci.
 • Pro uložení na polici je třeba přikrývku předem vyčistit. Můžete ji vložit do speciální přikrývky nebo prostěradla.
 • Oděvy z baize skladujte na větraném místě.

Přikrývky jsou při péči o malé děti nepostradatelné. Díky vynikajícím vlastnostem se deky bikeshare těší velké oblibě. Milují je dospělí i děti. Mladé ženy v domácnosti se však často obávají, zda můžete deku vyprat v pračce. Dovolte nám, abychom je uklidnili, můžete je umýt. jen to udělejte správně. Správné praní je přímo závislé na vlastnostech materiálu použitého k výrobě přikrývky. A z čeho je vyrobena baize deka?? Tento materiál je vyroben z přírodních vláken. obvykle z bavlny. Někdy obsahují stopy viskózy nebo vlny. Výsledkem je výrobek, který je měkký a lehký. Měli byste znát přesné složení své pračky, které je uvedeno na štítku na přikrývce. Tento článek vysvětluje obecná pravidla a cykly, když uvažujete o praní přikrývky v pračce.

READ  Co lze udělat s motorem pračky

V čem je toto povlečení tak dobré??

 • Velmi dobře absorbují vlhkost a transpirují.
 • Přírodní složení nezpůsobuje alergické reakce.
 • Jsou příjemné na dotek, lehké a měkké.
 • Přes všechny své velké výhody jsou cenově dostupné.
 • Takové přikrývky nevyžadují složitou péči.

Důležité je ! Přírodní bavlněné tkaniny si časem zachovávají své vlastnosti a lze je prát tak často, jak je třeba. Deka neztratí svůj tvar ani velikost častým praním. Hlavní je to udělat správně.

Jak prát fleecovou deku v pračce

Pro správnou péči o vaše nejmenší se vyplatí vybrat pro ně správné oblečení. Deky jsou nejlepší péčí pro děti i dospělé. Až budete starší a budete tento typ přikrývek používat, možná vás bude zajímat, jak správně vyprat chlupatou přikrývku v pračce. Před praním je třeba se seznámit se složením přikrývky a pak. aby nedošlo ke zkažení výrobku, stojí za to dodržovat některá pravidla, která jsou popsána v tomto článku.

Vlastnosti fuzzy přikrývky:

Hlavní výhodou péče o přikrývku je, že je vyrobena z bavlny, což znamená, že si zachová svůj původní vzhled i po mnoha vypráních. Hlavní je to udělat správně.

Péče o baize deku

Tyto přikrývky dobře absorbují vlhkost, takže je třeba je větrat venku a mimo dosah přímého slunečního světla.

Co nejčastěji protřepávejte peřinu. To pomůže zachovat tvar.

Přikrývku skladujte pouze na větraném místě. Pokud je k dispozici, uložte jej také do speciálního obalu.

Peřinu vyperte, jakmile budete mít možnost nebo jakmile na ní objevíte skvrny.

Výběr správného pracího prostředku

Prací prostředek na deku stojí za zvážení, pokud máte děti. Pokud je k dispozici, vyberte změkčovač tkanin pro dětské zboží.

Pokud je v přikrývce vlna, použijte speciální prací prostředek na vlnu.

Do praní je dobré přidat kondicionér na žínku. Díky tomu je přikrývka měkká a příjemně voní.

Vyperte oděv v pračce

Před praním se vždy podívejte na štítky na přikrývce, kde najdete podrobnosti o nastavení parametrů praní pro daný oděv. Pokud je na štítku uvedeno, že lze prát v pračce, čtěte dále.

Přikrývku nejprve protřepejte a pak zkontrolujte, zda na ní nejsou skvrny. V případě hlubokých skvrn namočte deku do mýdlové vody a ošetřete ji speciálním roztokem.

Poté vložte přikrývku do bubnu a změňte prací program na Jemné praní nebo Dětské praní. Praní provádějte při maximální teplotě 40 °C, protože hrozí poškození přikrývky. Otáčejte pračku na nejnižší stupeň nebo ji otáčejte co nejméně.

Po vyprání přikrývku dobře protřepejte a pověste ji na větraném místě, dokud neuschne.

Jak prát fleecovou deku v pračce

Každá maminka chce pro své dítě to nejlepší, a tak není divu, že každá domácnost s malými dětmi má baize deky. Jejich přírodní složení a měkké rouno jsou vhodné pro novorozence, protože je udržují v teple a nezpůsobují alergické reakce. Dětské potřeby je třeba pravidelně čistit, a proto by mnoho maminek rádo vědělo, jak vyprat dětskou peřinku, aby zůstala v perfektním stavu a vypadala déle skvěle.

Z čeho se skládá?

Než začnete prát fleecovou deku, musíte nejprve zjistit, z čeho je vyrobena. Dobrou vlastností těchto oděvů je, že neobsahují žádné syntetické přísady. Jsou vyrobeny z přírodní bavlny. Bavlněná vlákna se kroutí na speciálních strojích. Ze získané příze se vytvoří příze, která se navine na cívky a vloží do žakárového stroje, který vyrobí tkaninu baize.

Někdy se k bavlně přidávají další přírodní příze, aby byla deka teplejší. Často se jedná o vlnu. Fleecová deka je hustší, ale musíte si uvědomit, že chlupatá vlna může u dítěte vyvolat alergie.

Výhody fleecových přikrývek

Technologie bavlny umožňuje pravidelné praní. Vlákna si zachovávají své vlastnosti po dlouhou dobu, takže se deka nedeformuje ani nezmenšuje při soustavném kontaktu s vodou. Neváhejte vyprat dětskou deku baize. Udělejte to, když je výrobek špinavý, protože čistota je velmi důležitá pro zdraví dítěte.

 • Dokonale absorbuje vlhkost a je prodyšná, takže když se přikryjete, bude vám v peřině vždy teplo a pohodlí;
 • Je hypoalergenní, vyrobený z materiálů šetrných k životnímu prostředí a nevyžaduje žádnou zvláštní péči;
 • přikrývka z baize je lehká, měkká a cenově dostupná, což vůbec neovlivňuje její kvalitu.
READ  Jak je na pračce se sušičkou označeno máchání

Díky těmto vlastnostem má každá hospodyňka baize deku, zejména pokud jsou v rodině děti.

Jaký druh prášku je lepší?

Prací prostředek je třeba pečlivě vybírat, protože nevhodné přípravky mohou podráždit jemnou dětskou pokožku. Pro praní baize deky je nejlepší použít dětské mýdlové hobliny. Dokonale čistí a je bezpečný pro děti.

Lze jej používat i s čisticími prostředky určenými pro děti. Osvědčené:

Dětský pudr „Svět dětství“ dobře působí na odolné skvrny. Je vyroben z mýdlového prášku a je ideální pro praní dětských přikrývek.

Jak nejlépe vyprat dětskou deku?

Před praním fleecové deky zkontrolujte štítek na každém kusu. Výrobce může mít zvláštní doporučení pro péči. Pokud není do tkaniny přidána vlněná nit, měla by být baize deka obvykle snadno pratelná. Můžete ji bez obav nechat v pračce.

Jak prát přikrývku v pračce? Dodržujte několik jednoduchých pravidel.

 • Aby deka nebyla drsná, tuhá, nesrážela se nebo nezměnila barvu, je třeba správně nastavit teplotu vody. Neměla by být vyšší než 40 °C.
 • Před praním deku oprašte a vložte ji do bubnu pračky.
 • Zvolte nastavení „bavlna“, dejte do žlábku správné množství pracího prostředku, nastavte jemné odstřeďování na 400-500 otáček za minutu a začněte prát!

Důležité! Nezapomeňte použít změkčovač tkanin. Bavlněná vlákna jsou po něm měkká a nadýchaná.

Jak se zbavit skvrn

Dětské přikrývky se těžko chrání před skvrnami, proto se nezlobte, když se objeví. Pokud jsou nečistoty čerstvé, snadno se jich zbavíte.

Chcete-li vyčistit skvrny, namočte přikrývku před praním v pračce na hodinu do vlažné vody a poté pečlivě vydrhněte znečištěná místa vodou a mýdlem. Pokud jsou skvrny velmi odolné, pořiďte si odstraňovač skvrn bez chlóru a ošetřete je podle návodu. Chvíli počkejte a zkontrolujte, zda není znečištěný. Pokud zůstanou, zopakujte postup ještě jednou.

Lze jej vyžehlit?

Po vyprání je třeba bambusovou přikrývku řádně vysušit. Za tímto účelem ji vyjměte z bubnu, protřepejte ji a pověste ji venku ve stínu a pečlivě vyhlaďte všechny záhyby.

Po úplném zaschnutí může být chmýří tuhé. Žehlička může pomoci situaci napravit. Předehřejte ji na 150 °C a přikrývku pečlivě vyžehlete z obou stran. Pak vezměte kartáč s měkkými štětinami a vyčesejte přikrývku, jak nejlépe umíte, a snažte se odstranit neposlušné žmolky. To dodává oděvu objem a měkkost.

Jak prát přikrývku s vlnou

Tento oděv perte šetrněji. Nejlépe je prát v ruce s použitím tekutého pracího prostředku speciálně určeného pro vlnu.

 • Naplňte velké umyvadlo teplou vodou, rozpusťte prací prostředek a oděv namočte.
 • Oděv nechte půl hodiny odpočívat, poté jej jemně otřete rukama, opláchněte a nechte okapat.
 • Vložte přikrývku do dřezu a počkejte, až odteče. Poté dlaněmi jemně setřete přebytečnou vlhkost a položte oděv na rovný povrch.
 • Oděv občas obraťte, a když je zcela suchý, pověste jej do průvanu, dokud zcela neuschne.
 • Žehlete při nízké teplotě přes gázu.

Když není čas na ruční praní, nezoufejte a neptejte se, zda lze přikrývku s fleecovou podšívkou prát v pračce. To je povoleno, pokud dodržíte několik pravidel.

Nesměšujte teploty, při kterých by se měla prát baize deka. Teplota by nikdy neměla překročit 40 °C, jinak by se vlna mohla zkroutit nebo srazit. Pokud je stroj vybaven režimem „Wool“, zvolte tento režim. Pokud ji nemáte, můžete použít „jemné praní“. Hoďte do bubnu několik tenisových míčků a roztočte je naplno. Odstřeďte ji a vysušte stejným způsobem jako po ručním praní.

Správně udržovaná fleecová přikrývka si může udržet svůj tvar, měkkost a barvu po mnoho let, proto dbejte na to, abyste s ní zacházeli s láskou a péčí.

READ  Péřový polštář můžete vyprat v pračce

Jak prát přikrývku v pračce

Není nic lepšího než se zachumlat do teplé, huňaté a neposkvrněné peřiny. Ale mytí těchto masivních předmětů je pro paní trochu lahůdka. Je skvělé, pokud můžete přikrývku prát v pračce, ale ne všechny výrobky lze takto prát. Způsob čištění závisí na typu tkaniny na horní straně a na výplni. Před praním proto musíme pečlivě prozkoumat složení a pokyny k péči na etiketě nebo obalu.

Verze Sinteponov je velmi teplá a lehká, spí se pod ní pohodlně, protože je tak zbožňovaná. Některé paní se budou ptát, zda se dá vyprat? Odpověď zní ano, můžete a měli byste. Doporučuje se provádět každé 3-4 měsíce. Koneckonců, tento materiál absorbuje poměrně velké množství našeho potu vylučovaného během spánku, a proto nepříjemný zápach, zatuchlina a vlhkost.

Praní membránového oblečení s Fibertec Pro Wash

Jak prát v pračce

Nebojte se praní v pračce, protože sintepon je dostatečně pevný, odolný, i když syntetický materiál. Proto není nutné se obávat porušení jeho struktury při mytí. Před vložením přikrývky do bubnu stroje je samozřejmě vhodné zkontrolovat štítek.

Zvolte neagresivní prací prostředek a použijte vodnatý prací prostředek. Nepoužívejte bělidlo.

 • Před vložením do pračky je třeba peřinu srolovat do trubky a složit; nejlépe ji předem namočit.
 • Nechte v pračce místo. v těsném bubnu bude prádlo špatně čisté a praní bude nedostatečné.
 • Vhodnější teplota vody pro praní syntetických tkanin: 40-50 °C. Můžete použít program pro syntetické prádlo.
 • Co nejvíce je opláchněte. Pokud to vaše pračka umožňuje, vyplatí se ji dvakrát vymáchat.
 • Nejlepší je nastavit minimální rychlost odstřeďování, aby se rouno neshrnovalo a zůstalo nadýchané.

Malé tajemství. Abyste zabránili žmolkování syntetických vláken, vložte do bubnu během praní speciální gumové míčky nebo jednoduše použijte tenisové míčky.

Bohužel pro nás ne každý stroj pojme celou přikrývku v bubnu. V tomto případě doporučujeme mytí rukou.

Ruční praní

Naplňte vanu vodou. Nezapomeňte na teplotu, nepřekračujte hranici 40 °C. Důkladně rozpusťte prací prostředek ve vodě, nejlépe pomocí pracího gelu. Do tohoto mýdlového roztoku vložte přikrývku. Nechte ji ve vodě alespoň jednu hodinu. Pokud je potah silně znečištěný, použijte prací mýdlo.

Pro dosažení nejlepších výsledků lze výrobek sešlapat nohama.

DŮLEŽITÉ! Neotírejte povlak na přikrývku kartáčem.

Po namočení oděv důkladně opláchněte, dokud si nebudete jisti, že jste vyprali i poslední zbytky mýdla, 2-3krát by to mělo stačit. Vymačkejte co nejvíce vody a nechte ji odtéct.

Po skončení praní je třeba deku, stejně jako každý jiný předmět, správně usušit. Nejlepší volbou je bubnová sušička. Opatrně oděv rozbalte a pečlivě uhlaďte. Během sušení ji občas obracejte a protřepávejte.

Lze ji prát v pračce??

Bambusová přikrývka má oproti péřovým lůžkovinám mnoho výhod. Bambus je měkký, pružný, tvarovatelný a odolný proti pomačkání. Bambus je ekologicky šetrný materiál, ale neposkytuje prostor saprofytům, hmyzu ani různým mikrobům. Pokud se o něj však nepečuje, časem se mezi vlákna dostanou nečistoty, bambus ztratí svůj tvar a stane se živnou půdou pro bakterie.

Bláto není odolné, a proto je třeba se ho včas zbavit. Výrobky z bambusových vláken, včetně přikrývek, lze prát ručně nebo v pračce. Musí se však prát a sušit správným způsobem, jinak hrozí jeho poškození. Zjistěme, jak prát a prát v pračce bambusové přikrývky, a pak zjistěte, jak je správně sušit.

Pro vaši informaci! Bambusové stonky se štěpí na nejjemnější vlákna, která se následně speciálně upravují, aby vznikla vysoce kvalitní bambusová výplň.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS