Proč se syntetické vlákno v bundě po vyprání sbalí?

Představme si, že potřebujete vyprat bundu se syntetickou výplní pro celou rodinu. Vhodíte oděv do pračky, zvolíte oblíbený prací cyklus a necháte ho svému pomocníkovi. Po chvíli otevřete dvířka a zjistíte, že syntetická vlákna jsou smotaná do jednoho pevného a tvrdého klubka. Podívejme se, co jste udělali špatně:

 • Nepřečetli jste si štítek výrobce s informacemi o výrobku;
 • Použití jiného než šetrného režimu praní ve vodě o teplotě vyšší než 40 stupňů Celsia;
 • Použili jste špatné prací prostředky;
 • Otočili jste oblečení na příliš vysoké otáčky.
prát, podzimní, bundu, pračce

Jak si správně vybrat péřovou bundu

Pokud jste krok praní provedli správně a výše uvedené poznámky se vás netýkají, možná jste se dopustili chyby při sušení svrchního oblečení, a to zavěšení mokrého syntetického kabátu nebo bundy ve svislé poloze a vůbec jste s ním netřepali.

Bez ohledu na to, jaké chyby děláte, může se stát, že se syntetika ve vašem svrchním oblečení znehodnotí a vy si dokonce myslíte, že je to nenapravitelné. Ale nerozčilujte se, vyhoďte své oblíbené kousky oblečení a jděte si koupit nové. Našli jsme několik chytrých způsobů, jak vrátit vašim fleecovým bundám jejich bývalou slávu, aniž byste ztratili cokoli z jejich vnitřního vybavení.

Pokud jde o základní požadavky: režim jemného praní; teplota vody. 30 stupňů; prášek nebo prací prostředek musí být měkký a bez bělidel (může zkazit věci a zanechat na něm šmouhy).

Aby byla bunda nadýchaná, měli byste ji vyprat podle tohoto algoritmu:

 • Do bubnu pračky můžete vložit svrchní oblečení s chmýřím a tenisové míčky.
 • Praní na nejtenčí stupeň, nelze přidávat žádný prací prostředek.
 • Zapněte pračku a počkejte na konec cyklu.

Jak prát bundu v pračce

Stejně jako všechny svrchní oděvy se i bundy mohou časem ušpinit a je třeba je čistit. Perete bundu v pračce?? Odpověď na tuto otázku závisí především na materiálu, ze kterého je svrchní oděv vyroben. Tento článek vysvětluje, jak se starat o různé bundy.

Ne všechny bundy lze prát v pračce

Jak prát bundu v pračce

Tkanina se snadno zašpiní, protože musí odolávat povětrnostním vlivům: dešti a sněhu, prachu, špíně, špíně a silničnímu znečištění. Tato tkanina může časem změknout a vyblednout, i když není potřísněná. Jak prát bundu v pračce? Podělte se o naše tipy v tomto článku.

Jak prát bundu v pračce

Nejdříve je třeba zajistit správnou teplotu vody. Pomohou vám štítky na bundě, které obsahují informace o oděvu a způsobu jeho čištění. Pokud je na štítku obrázek zkřížený dvěma zkříženými čarami trojúhelníku, znamená to, že bundu nelze prát v pračce. Tento oděv je třeba prát v ruce.

READ  Kam vložit kondicionér do pračky

Nejčastěji je pro praní bundy stanovena hranice 30-40 stupňů. Praní při vyšší teplotě může způsobit, že se bunda velmi zdeformuje nebo změní barvu.

Abyste se nemuseli obávat deformace, můžete bundu prát ve speciálním pracím sáčku.

Před praním bundy zkontrolujte kapsy a vyprázdněte je. Peníze a doklady jsou často ponechány v kapsách a poškození vodou je značně poškodí.

Zapněte všechny zipy na bundě, aby nepoškodily buben pračky při praní, a rozepněte chlupaté části. Obraťte bundu naruby.

Při praní bundy je vhodné použít funkci extra máchání, aby se zabránilo vzniku šmouh na tkanině.

Nalijte prací prostředek do přihrádky pračky, ale pro praní bund v automatické pračce je vhodnější tekutý prací prostředek. bude se lépe vymývat.

Pokud jde o dobu odstřeďování, můžete možnosti pro určitý oděv zkontrolovat na jeho štítku. Pokud je na něm symbol proti přetočení (čtverec se třemi svislými čarami), je proces zakázán a oděv musí být rozbalen ručně.

Specifika praní různých typů bund

Fleecové bundy lze prát v plně automatické pračce. Tyto předměty by se měly prát ve speciálním režimu pro syntetické tkaniny. Teplota vody nesmí být vyšší než 40 stupňů Celsia.

Péřové bundy jsou náročnější na praní. Jejich vycpávky by se mohly při praní rozpadnout. Chcete-li takovou bundu správně vyprat v pračce, musíte ji nejprve oddělit od ostatních věcí. Praní na jemný cyklus při teplotě do 30 stupňů Celsia. Péřové bundy by se měly sušit ve vodorovné poloze.

Membránové bundy jsou jediné, které nejsou vhodné pro praní v automatické pračce. Takové oděvy je třeba prát ručně, věnovat zvláštní pozornost výběru pracího prostředku a nikdy nepoužívat bělidla.

Zbavte se zbytkové vlhkosti?

Po vyprání by se bunda měla nechat zcela uschnout. Žádná zvláštní pravidla pro sušící membrány, především kvůli ochraně tkaniny před vysokými teplotami a UV zářením. Baterie, fény a ohřívače nejsou povoleny. bundu je lepší položit na rovnou plochu nebo pověsit a poté nechat zcela uschnout.

Žehlení se nedoporučuje a není nutné: při správném sušení se membránová tkanina sama vyrovná. Tkaninu lze také žehlit přes silný flanel nebo ručník.

Membránové pláště by měly být ošetřeny speciální impregnací v povrchové úpravě. To zvyšuje ochranné vlastnosti a životnost oděvu. Zejména pokud máte oděv déle než dva roky a začíná prosakovat.

Po umytí je vhodné membránu naimpregnovat!

Postupujte podle návodu k použití. Některé se stříkají ze vzdálenosti 10-20 cm, jiné vyžadují namočení do roztoku. Hlavní je pořídit si výrobek na oblečení, ne na stany a markýzy.

Upřímně řečeno, nejlepší způsob čištění oděvů se syntetickou výplní je jejich chemické čištění nebo profesionální praní. Lze ji však prát i ručně, a to při dodržení určitých pravidel.

READ  Chyba e 16 v pračce

Před praním se podívejte do pokynů k péči výrobce tkaniny

Praní v pračce: 4 pravidla

Jak prát syntetickou bundu v pračce? Pro zajištění efektivního výsledku je třeba dodržet několik parametrů.

Pokyny vám pomohou zohlednit všechny podrobnosti:

Pro praní bundy ze syntetických vláken v pračce zvolte tekutý prací prostředek pro jemné tkaniny.

Nepoužívejte mycí prostředky obsahující bělidla.

Nyní začněte s přípravou samotné bundy:

 • Případné kožešiny zrušte. Řádně je vyčistěte.
 • Zkontrolujte si kapsy a odstraňte z nich všechny cizí předměty.
 • Zapněte všechny zipy a otočte bundu naruby.
 • Vložte bundu do sáčku. Pokud se obáváte, že váš oblíbený oděv ztratí svůj tvar. vložte jej před praním v pračce do pracího sáčku.
 • Pokud má bunda silné skvrny nebo mastné skvrny, je třeba je nejprve vyprat. Stačí obyčejné domácí mýdlo. Problematická místa dobře navlhčete a potřete mýdlem. Oděv není třeba následně máchat. stačí jej ihned vložit do pračky.

Před praním syntetické bundy se ujistěte, že jsou všechny švy neporušené, jinak hrozí, že se na povrchu oděvu a v bubnu pračky objeví částečky výplně.

Ruční praní

Pokud váháte nebo nedůvěřujete praní syntetické bundy v pračce, perte ji ručně. Ale bez předmáčení a bělení!

Teploty a hodnoty pracího prostředku se neliší od pračky. Jediné, co je třeba přidat, je dodatečné opláchnutí. To pomáhá důkladně odstranit zbytky mycího prostředku.

Ideální prací vana pro ruční praní svrchních oděvů

Jak prát syntetickou bundu v automatické pračce

Lehké syntetické bundy jsou velmi oblíbené u lidí všech věkových kategorií. Polstrování je vynikající kvality, dobře udržuje teplo a je za rozumnou cenu. Mnoho lidí se bojí prát syntetické bundy a obleky v pračce, protože se obávají, že ztratí své vlastnosti a původní vzhled. Ujišťujeme vás, že je možné čistit oblečení v pračce, pokud dodržíte určitá doporučení. Zjistíme, jak vyprat bundu s umělou kožešinou.

Jak vyprat bundu doma? Projděme si kontrolní seznam:

 • Vždy kontrolujte kapsy, zda v nich nejsou cizí předměty.
 • Zapněte všechny knoflíky a zámky bez ohledu na to, zda perete zimní oblečení nebo větrovky.
 • Pokud plánujete bundu prát s jinými věcmi, pak se držte pravidla: světlé se světlým, barevné s barevným, černé s tmavým.

Co se týče aspektů. projděme si je níže.

Otázka Potřebuje vaše bunda tenisové míčky a proč?

Mnohé z nejlepších tipů, jak prát zimní bundy, doporučují použití tenisových míčků (stačí je vložit do bubnu pračky spolu s nějakou věcí). Proč? Aby se zabránilo stržení tepelné izolace. Takže si raději přihoďte pár míčků. péřová a syntetická bunda bude po vyprání s nimi vypadat mnohem lépe.

Mějte na paměti, že míče jsou obvykle potaženy látkou. pokud není dobrá, může hrozit jejich vyblednutí. Proto si vybírejte produkty, kterým důvěřujete

Otázka Tekutý práškový nebo granulovaný prací prostředek

Často, když přemýšlíte o tom, jak umýt podzimní nebo zimní bundu (není to rozdíl), vzniká otázka. jaký je nejlepší prášek, který můžete použít. Zde je odpověď obvyklá: vodnatý.

READ  Pokud se v pračce objeví zápach

Pokud používáte membránovou bundu (například od společnosti Columbia s technologií Omni-Heat c (Omni-Tech) a Omni-Tech), je vhodnější zakoupit speciální prací prostředek pro tyto tkaniny. Můžete však použít i jednoduchý, vysoce kvalitní vodový prací prostředek. Granulovaný prostředek na praní však může bundu zbavit jejích membránových vlastností, protože větší částice pravděpodobněji ucpou póry oděvu.

Otázka Vyplatí se přidávat oplachovací prostředek?

Při praní bund lze přidat prostředek na máchání, ale v přiměřeném množství. Pokud chcete do pračky vložit kus džínoviny, použijte ji jako první. Hodil by se i změkčovač tkanin.

Otázka Mohu při praní v sušičce odstředit bundu?

V 9 z 10 případů kategoricky ne. Nevíte, jak vyprat bundu v pračce? Jedno ze základních pravidel. tkanina s výplní (peří, sintepon) nebo se speciálními vlastnostmi (membrána) by měla být spřádána ručně. V opačném případě je velká šance, že se bunda zkazí. Vnější tkanina i izolátor se mohou poškodit.

Jednou z věcí, které v pračce neodstředíte, jsou zimní kombinézy. zde se na některé z nich podívejte.

To může pomoci zabránit vysychání bundy

Ať už tedy přemýšlíte o praní bundy s výplní nebo větrovky, v určitém okamžiku přijde na řadu i otázka sušení. Jak to udělat správně? Několik tipů:

prát, podzimní, bundu, pračce
 • Nesušte bundy v pračce.
 • Bundy s výplní byste měli nejprve nechat ležet na plocho, dokud voda nevyschne. Tímto způsobem můžete zachovat tvar oděvu.
 • Jakmile tekutina odteče, můžete bundu zavěsit na šňůru, dokud zcela nevyschne, nebo ji pověsit na prádelní šňůru.
 • Lehké bundy, například lehké větrovky, lze ihned pověsit a nechat uschnout.
 • Bundy by se neměly sušit na radiátoru nebo na přímém slunci. Nejlépe v teplých, větraných prostorách s normální nebo nízkou vlhkostí vzduchu.

Pokud je tkanina označena obdélníkem s čárou, nesmí se prát v pračce. Pokud oděv vyperete správně, nezničí se a ušetříte za chemické čištění.

Před opětovným praním zapněte zip, odstraňte odnímatelné části a zkontrolujte kapsy. Čistěte v souladu s materiálem použitým na oděv:

 • Při praní syntetických tkanin vždy zohledněte typ materiálu. Syntetické materiály mění při namočení do vody svou strukturu, proto je čistěte v čistírně. Tepelné rány lze čistit ručně nebo ve stroji. Nepoužívejte ždímačku.
 • Pokud je bunda vyrobena z prachového peří, bylo by lepší svěřit ji odborníkům a nechat ji vyčistit v čistírně.
 • Nylon, džínovinu a syntetické tkaniny lze čistit v pračce při teplotě nižší než 40 °C. Zvolte pro bundu program pro pikantní praní a sušte ji ve vodorovné poloze.
 • Tkaniny s membránami vyžadují použití specifických pracích prostředků. Propustnost vody a vzduchu tkaniny může být změněna.
 • Boloňskou bundu, polyester a chollovlákno je povoleno prát v režimu stříkání, max. 400-600 otáček za minutu.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS