Praní péřových polštářů v pračce

Moderní pračky poskytují potřebnou jemnost pro praní polštářů, takže je lze používat bez omezení. Nejlepší je, když je k dispozici režim „peřiny“ nebo „objemné předměty“. V závislosti na značce, kterou používáte, existuje mnoho dalších možností. Pokud je polštář velký, je nepravděpodobné, že by se dal vyprat, ale pokud se vejde do bubnu, měli byste postupovat podle těchto pokynů:

 • Zvolte nejjemnější nastavení a nezapomeňte vypnout odstřeďování, aby nedošlo k poškození oděvu.
 • Nastavte teplotu nejvýše 40 °C; pokud není příliš znečištěná, stačí 30 °C.
 • Lze použít pouze tekutý prací prostředek bez silného zápachu. V současné době existuje mnoho ekologických sloučenin vyrobených z přírodních složek, které jsou pro tento účel skvělé.
 • Do bubnu by mělo být umístěno několik tenisových míčků nebo gumových žínek, aby se maximalizoval prací účinek.
 • Ujistěte se, že jste použili extra máchání, abyste odstranili co nejvíce zbytků pracího prostředku.

Pokud je polštář velký, je třeba ho roztrhat a rozdělit náplň na části. K praní peří lze použít vyrobené nebo podomácku vyrobené prací pytle. nejlépe z bavlny nebo jiného přírodního materiálu.

Polštář je lepší sušit na čerstvém vzduchu a slunci. Proto je nejlepší prát v létě nebo když je venku sucho. Jinak se uvnitř vytvoří plíseň a polštář budete muset vyhodit.

Pokud byly použity sáčky, je sušení peří mnohem snazší. Rovnoměrně je rozprostřete a přikryjte gázou. Nádivka by se měla pravidelně hníst, aby se zajistilo její rovnoměrné schnutí.

Četnost mytí závisí na materiálu náplně.

Typy výplní

Protože trávíme hodně času v posteli a zotavujeme se, je velmi důležité, abychom si pohodlně odpočinuli. Pouze v tomto případě si můžete odpočinout. Každý si vybere doplňky, které mu zajistí pohodlí a útulnost. To zahrnuje polštáře. Cokoli je třeba včas umýt. Ložní prádlo se často posílá do pračky. Jak prát polštáře? Typ ošetření závisí na výplni.

V obchodech jsou k dispozici lůžkoviny s těmito druhy výplní:

Problém je v tom, že každá náplň vyžaduje individuální přístup. Zjistěme, jak a co prát polštář s různými výplněmi.

Jak prát

Nejjednodušší způsob praní polštáře je v pračce. Hlavní je nastavit správný režim praní a teplotu. Duté vlákno lze prát při teplotách do 70 stupňů, ale pro sintepon mohou být kritické teploty nad 40 stupňů. Pokud si nejste jisti, co je ve výplni, stačí nastavit teplotu na 40 stupňů a ze stejného důvodu vypnout odstřeďování, protože se nedoporučuje prát syntetické polštáře. tato výplň může být matoucí a obtížně se rovná.

 • Nalijte do pračky trochu pracího prostředku. Perte nejlépe tekutými pracími prostředky, protože prášek se ze syntetických vláken špatně vymývá. Nepoužívejte bělidlo. Poškozují konstrukci.
 • Vložte do bubnu několik tenisových míčků. Ty zabraňují shlukování syntetických vláken. Pokud žádnou nemáte, nic se neděje. pokud se náplň shrne, můžete ji po umytí rozdrtit.
 • Perte na alternativní prací cyklus „syntetika“ nebo „dětské prádlo“. Pokud máte v úmyslu prát polštář z cholových vláken, můžete nechat zapnutý cyklus odstřeďování.
 • Spuštění pračky.
 • Po skončení praní polštář vyjměte a v případě potřeby ručně vyždímejte. Nepřekrucujte to. Chcete-li ji rychleji vysušit, zabalte ji do savé látky, abyste odstranili přebytečnou vlhkost.
 • Je lepší sušit ve vodorovné poloze na dobře větraném místě, například položením přes šňůry na prádlo. Tímto způsobem se nádivka nebude ohýbat na jednu stranu, ale pokud se tak stane, není to kritické. lze ji snadno narovnat. Pokud chcete, můžete ji zavěsit za rohy, aby voda rychleji odtékala.
 • Je nezbytné je pravidelně protřepávat, aby se zajistilo rovnoměrné schnutí plsti nebo holovlákna. Rychle schnou, takže není třeba sušení urychlovat.
READ  Jak odstranit těsnění z pračky

Pokud se rozhodnete prát polštář z paměťové pěny ručně, upozorňujeme, že bude třeba vynaložit určité úsilí, aby správně fungoval:

 • Možná budete chtít zvýšit teplotu vody pro mytí rukou (50-70 °C), protože se při mytí ochladí. Stačí jen tolik vody, aby se polštář zcela namočil.
 • Prací prostředek se ředí, dokud se nerozpustí.
 • Namočte polštář, rozdrťte ho, ale nemačkejte ho, jen do něj jemně tlučte pěstmi. Otočte ji a znovu ji impregnujte. A to několikrát.
 • Oplachování. Abyste to udělali dobře, musíte několikrát napustit čistou vodu a „šlehat“ produkt. Pod tlakem to pravděpodobně nebude fungovat, protože tkanina se pouze nafoukne a neopláchne náplň.
 • Podržte polštář ve vzduchu a nechte vodu odtéct, případně ji mírně zmáčkněte. Zbylou vlhkost nasajte froté ručníkem.
 • Sušte ji stejně jako při praní v pračce.

Pokud je syntepon po vyprání zmačkaný, můžete ho načechrat několika způsoby. Zkuste výrobek rozbít rukama nebo šlehačem. Někteří lidé doporučují použít vysavač, který vlhký polštář přejíždí a vytlačuje chuchvalce na správná místa. Pokud vše selže, stačí ji roztrhnout, vyjmout náplň, rukama ji rozcuchat (můžete ji také rozčesat dřevěným hřebenem se širokými zuby) a vrátit na své místo.

Jak rychle vysušit péřový polštář

Nebude fungovat dostatečně rychle, i když budete chtít. Pokud jste výrobek napařili a rozprostřeli pírko v tenkých vrstvách, bude za 2 dny suchý, pokud je horký. Pokud perete péřový polštář vcelku bez napařování, trvá dlouho, než uschne.

Pro praní je nejlepší zvolit letní období nebo prát péřové polštáře v zimě, kdy se doma topí. Jinak riskujete, že si zničíte své oblíbené věci. Peří může kvůli vlhkosti zplesnivět. Jakmile se v polštáři usadí plíseň, není již použitelný a lze jej pouze vyhodit do koše.

prát, polštář, pračce

Hned po vyprání jsem ji dala do sušičky. Několikrát denně jsem ji načechrávala a otáčela. Po jednom dni, kdy už nebyla téměř žádná vlhkost (15 stupňů), se polštář dostal na radiátor. Na radiátoru se nechala schnout další tři dny. Poslední 2 dny byl produkt suchý, ale rozhodl jsem se, že se ujistím, že je to jen v případě. Několikrát denně měňte polohu polštáře, šlehejte a rozprostírejte peří. Sušení trvalo 5 dní.

READ  Chyba not2 v pračce Samsung

Co dělat, když je třeba polštář vyprat

Je třeba objasnit typ výplně (přírodní nebo umělá). S péřovými polštáři se manipuluje obtížněji než se silikonovými vzorky.

Je důležité zajistit čerstvý vzduch větráním sušicího prostoru a co nejčastěji peří načechrávat.

Hospodyňky někdy přiznávají, že nevědí, jak prát syntetické nebo péřové polštáře. Opravdu stačí jen vlastní síly nebo správný druh praní v pračce.

Automatický režim ošetřuje přírodní i syntetické výplně. Měla by být provedena po prvních šesti měsících nepřetržitého používání. Standardní sušení na slunci nemá požadovaný účinek.

Pro zničení bakterií a patogenních mikrobů je třeba provést kvartizaci a intenzivní čištění vzduchu.

Žádné chemické čištění: Jak pečovat o vlastní polštáře

Polštář se denně dotýká vašeho obličeje, proto je jeho hygienický stav obzvláště důležitý. Je třeba pravidelně prát nejen povlaky na polštáře, ale také samotné polštáře. Třikrát až čtyřikrát ročně. Která metoda závisí na typu náplně.

Péřové polštáře si můžete vyprat sami, protože dnešní trh nabízí hospodyňkám různé prací prostředky na praní peří a péřových polštářů. Od doby, kdy se péřové bundy rozšířily, dodává prodejní průmysl zákazníkům všechny možné pomůcky pro péči o ně.

Praní je nezbytné, protože přírodní materiály jako peří a prach vodního ptactva dobře absorbují vlhkost, prach a výměšky žláz. Je to živná půda pro nejrůznější bakterie, které způsobují alergie, onemocnění dýchacích cest a kožní problémy.

prát, polštář, pračce

Polštáře plněné peřím se mohou a měly by se prát

Mnoho žen v domácnosti se jen velmi zřídka ptá na nutnost prát péřový polštář. Předpokládá se, že systematické praní a výměna povlaků na polštáře je dostatečnou péčí. Bohužel si málokdo uvědomuje nebezpečí znečištěného povlaku na polštář.

S používáním znečištěných a nevyčištěných péřových polštářů však souvisí vznik mnoha onemocnění dýchacího systému. Polštář je nutné prát, jak říkají lékaři a alergici, ale ne častěji než jednou nebo dvakrát ročně. Častější praní může vést ke ztrátě kvality.

V minulosti bylo praní polštářů spíše restaurátorským procesem, ale dnes je díky technologickému pokroku tento proces mnohem jednodušší

READ  Voda neuniká z bubnu pračky

To vyvolává otázku, jak správně prát péřové polštáře a polštáře z prachového peří. Budu upřímný, před mnoha lety, kdy nebyly k dispozici pračky a různé prostředky na rozpad při praní, váš skromný sluha vyšíval hotový polštář, přičemž peří a prachové peří sušil odděleně (nevyhnutelně cestou ztratil většinu prachové složky). Po této bolestivé proceduře se peří zašije zpět do peřiny nebo se v některých případech zakoupí specifická látka a ušije se nová peřina. Tato metoda je dnes naštěstí již dávno zapomenuta a praní péřového polštáře je jednodušší než načechrání kadeří.

PRANÍ, SUŠENÍ, ŽEHLENÍ ������Jak to dělám já? ��‍♀️

Jak prát anatomický polštář s paměťovou pěnou?

Moderní výrobky jsou vyrobeny z materiálů, které nehromadí prach a neabsorbují pachy, takže polštář obvykle není třeba prát a stačí ho vyvětrat.

prát, polštář, pračce

Pračka může pomoci osvěžit vzhled povlaků na polštáře a potahů. Pokud se na povrchu polštáře, který byl bez potahu, objeví skvrna, můžete ji zkusit jemně odstranit malým množstvím mýdlového roztoku. V případech, kdy je znečištění závažné, je vhodné použít chemické čištění.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS