prát, uggs, pračce

Mohu prát Uggs v pračce, jak prát ručně?

Uggs lze prát v pračce pouze v určitých případech. Záleží na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Nesprávná péče o boty přispívá k jejich předčasnému opotřebení. Proto je nutné vědět, jak čistit UGG.

Uggs jsou považovány za jeden z nejpohodlnějších modelů zimní obuvi. Jejich název je odvozen od značky Uggs Australia. Byl to on, kdo vyrobil původní model bot. Původně se vyráběly z ovčí kůže, která se speciálně upravovala. Umožňuje dosáhnout maximální termoregulace. Z hlediska pohodlí při nošení jsou přirovnávány k pantoflím.

Uggs se skládají z přírodní kožešiny na vnitřní straně a semiše na vnější straně. Protože nejsou odolné vůči vlhkosti a silniční soli, měly by se nosit pouze za suchého počasí. Přesto lze obuv čistit v pračce. Je však důležité nejprve prostudovat jeho složení a doporučení výrobce.

Jak čistit UGG. nejlepší způsoby, jak na to

Než vyrazíte v uggách ven, měli byste je ošetřit speciálním vodoodpudivým přípravkem, i když ne vždy stačí. Úklid domácnosti lze provádět různými způsoby. Volba závisí na tom, jak moc je špína. Kromě speciálních čisticích prostředků, které se prodávají v obchodech, můžete použít i improvizované, které najdete v každé domácnosti. Boty lze čistit nasucho i namokro. Lehké znečištění lze odstranit štětcem, gumou. Skvrny po požití. použití benzínu, octa, alkoholu.

Alkohol a ocet

Nejčastější zimní skvrny od soli. Někdy stačí zaschlou sůl vyčistit kartáčem, ale jsou případy, kdy se skvrny v produktu usadí. Na přírodní semišové tkaniny se obzvláště dobře osvědčuje ocet a lihový olej.

Jak vyčistit UGG pomocí těchto složek:

 • připravte roztok alkoholu ve vodě v poměru 5 polévkových lžic k jedné;
 • Pomocí houbičky naneste na potřísněné místo alkohol;
 • Rozpusťte 5 gramů (1 polévková lžíce. lžíce octa v litru vody;
 • Naneste jej na skvrnu, osušte a rozetřete suchou houbou.

Benzín

Existuje ještě jeden účinný způsob praní uggs pomocí improvizovaných prostředků. K tomu byste měli používat pouze speciální čištěný benzín. Bojuje proti všem druhům nečistot, protože na boty se může dostat nejen sůl, ale také mastnota, káva a víno. Skvrny, které jsou velmi silně usazené v povrchu, lze odstranit benzínem. Můžete jej otřít hadříkem namočeným v benzinu. Jiná metoda používá benzín a škrob. Složky se smíchají do kašovité konzistence, pokryjí se skvrnou a nechají se zaschnout.

Čím dříve začnete botu čistit, tím to bude snazší. Odstranit odolné skvrny svépomocí je velmi obtížné. V takových případech je nejlepší zavolat do čistírny.

Jakmile směs zcela zaschne, lze ji odstranit flanelovým nebo měkkým hadříkem. Benzín rychle schne, takže tento způsob čištění lze považovat za středně dlouhotrvající. Benzín má však zvláštní zápach, takže po odstranění skvrny musíte boty vyvětrat na suchém místě.

Guma

Těm, kteří hledají, jak prát uggs jedním z nejbezpečnějších způsobů, doporučujeme věnovat pozornost obyčejné papírové gumě. Jedná se o suchou metodu čištění skvrn od soli z obuvi. Je vhodný pro světlé boty, protože tmavě hnědé nebo černé boty mohou zanechat stopy od samotné gumičky.

READ  Jak vyměnit ventil na pračce

Nejprve se ujistěte, že jsou vaše boty dobře vysušené. Poté odstraňte suchý prach a částečky soli kartáčem nebo suchou houbou. Netřete příliš silně, ale krouživými pohyby. Po lehkém vykartáčování rozetřete gumičkou místa, kde se sůl nejvíce usazuje v semiši. Poté můžete povrch osvěžit suchým hadříkem.

Lemon

Další snadný a cenově dostupný způsob domácího čištění uggs pomocí cenově dostupného materiálu. Jednoduše vezměte čerstvý citron, rozkrojte ho napůl a odstraňte z něj semínka, aby nepoškodila povrch. Na již vysušenou a vyčištěnou botu od suchých částic je třeba kápnout kapku citronové šťávy nebo ji můžete jednoduše dobře potřít půlkou citronu, aby se nečistoty zcela nasytily šťávou. Poté boty umístěte na dobře větrané místo a počkejte, dokud zcela nezaschnou, a poté povrch přejeďte speciálním čistým kartáčem.

Talkový prášek

Spotřebitelé se často ptají, zda se uggs mohou prát v pračce, pokud dojde k velkému znečištění. V jednotlivých případech to lze provést, ale než se uchýlíte k radikálním metodám, je lepší vyzkoušet jednoduchý způsob boje se špínou. Tato metoda je dostupná zejména v rodinách s malými dětmi, protože bude zapotřebí běžný dětský mastek.

Místo, kde je skvrna, by se mělo hojně zasypat dětským pudrem a nechat několik hodin působit. Je lepší ji uchovávat déle. asi šest hodin. Vyčistěte přes noc tímto způsobem. Po uplynutí času z bot smyjte mastek a pořádně je otřete.

bochník

Pokud je na nich hodně nečistot, hledají ženy způsob, jak vyprat uggy v pračce, aniž by se poškodil jejich vzhled. Ještě předtím však stojí za to vyzkoušet několik jednoduchých technik boje proti skvrnám, které vašim botám neublíží. Cenově dostupným a rychlým způsobem čištění je použití obyčejné lopatky.

Chcete-li nečistoty vysušit a odstranit, vezměte si strouhanku a krouživými pohyby ji rozetřete po povrchu. Skvrny od soli lze tímto způsobem odstranit, ale nezapomeňte použít bílý chléb na světlé látky a žitný na tmavší barvy.

Čištění párou je považováno za klasickou metodu čištění semišové kůže od nečistot. Pro pohodlnou práci s obuví je lepší použít konvici se širokým hrdlem. Pára může způsobit vážné popáleniny, proto nezapomínejte na bezpečnostní opatření. Udržujte boty v páře, ale ne příliš horké. Po několika minutách se nečistoty začnou z povrchu uvolňovat. Je třeba ji odstranit čistým hadříkem. Jedná se o dobrou metodu čištění, protože nedochází k deformaci obuvi a nepoužívají se žádné agresivní složky. K tomuto způsobu čištění lze použít také parní čističe.

Velmi znečištěné UGG lze prát v běžné vodě, ale neměli byste je vystavovat tekoucímu proudu. Nejlépe je mýt kartáčem nebo flanelkou a vyměnit špinavou vodu.

Speciální produkty

Hledáte-li možnosti, jak kromě domácích materiálů vyčistit uggs od velmi obtížných nečistot, stojí za to obrátit se na profesionální nástroje. Kromě kartáčů na suché nečistoty existují speciální spreje, které obsahují kyselinu uhličitou. Je to jeden z nejlepších nástrojů v boji proti špíně.

READ  Jak vyčistit filtr v pračce gorenje

Mytí rukou

Dětská obuv z přírodních materiálů (jehněčí kůže nebo semiš) by se měla prát pouze v ruce. Kožešina by v pračce nevydržela. Zničí se nejen tkanina ovčí kůže, ale i vnější tkanina. Boty ztrácejí svůj vzhled a končí v odpadkovém koši.

Jako prací prostředek se používá šampon nebo prací gel. Běžné mýdlo a prací prostředek zanechají šmouhy a srst nebude tak nadýchaná, jako když jste ji koupili.

Ruční praní

 • Nechte botu uschnout. To usnadňuje odstraňování nečistot. Drhněte zámišovým kartáčem.
 • Ošetřete odolnou špínu domácími prostředky, chvíli počkejte. Po odstranění nečistot je umyjte.
 • Nalijte vodu do umyvadla nebo vany o teplotě 30-40 °C. Přidejte prací prostředek a vyšlehejte do pěny. Nelijte gel na samotné boty, bude trvat déle, než je vyperete z látky.
 • Pěna se nanáší na znečištěný povrch štětcem nebo hadříkem a roztírá se.
 • Pěnu spolu s nečistotami odstraňte vlhkým hadříkem, v případě potřeby důkladně opláchněte teplou vodou.

Tyto výrobky nekruťte. Uggs se deformují. Nechte ve vaně, dokud voda neodteče. Nasaďte sklenice vhodné velikosti a otočte je dnem vzhůru. Voda rychleji odtéká a nezachytává se v ponožce.

Praní v pračce

prát, uggs, pračce

Jaké produkty používat?

Na boty z přírodní kůže můžete použít následující čisticí prostředky:

 • slabým roztokem pracího mýdla;
 • Prášek z vlny;
 • prostředek na mytí nádobí;
 • jemný prací gel;
 • šampon a kondicionér.

Abyste zabránili vzniku šmouh, neperte uggs v silném mýdlovém roztoku. Veškeré nečistoty lze odstranit malým množstvím čisticího prostředku.

Pokyny k sušení Uggs

Správné sušení je důležitým faktorem, který musí být stejně jako proces praní proveden co nejsprávněji. Po vyprání obuvi je tedy nutné jemně vymačkat přebytečnou vodu rukama a poté výrobek položit na rovný povrch. Počkejte několik hodin, než voda odteče, a boty budou suché a připravené k dalšímu použití.

V případě potřeby můžete uggy vložit do umyvadla nebo vany, aby voda odtekla. Doporučuje se také vycpat nosy velkým množstvím papíru nebo novin a do dříku vložit plastovou láhev. Je to především proto, aby boty neztratily svůj původní tvar. V tomto stavu lze uggy umístit do blízkosti radiátoru a sušit je při pokojové teplotě. Oděv nesušte fénem ani na radiátoru, mohlo by dojít k jeho deformaci.

prát, uggs, pračce

Po krátké době papír vyjměte a vyměňte ho za jiný, suchý. K vyhlazení žmolků můžete použít speciální kartáč určený pro semišové tkaniny. Tento přístup pomáhá navrátit sametový pocit.

Zbavte se nepříjemného zápachu

Nezřídka se stává, že praní v pračce zbaví prádlo špíny a skvrn, ale neodstraní nepříjemné pachy. Osvědčené prostředky jsou užitečné.

Peroxid vodíku. Nalijte ji dovnitř kufru, nechte ji 10 až 15 minut působit a poté ji znovu vyperte v pračce, ale bez pracího prostředku.

Čpavek. Vnitřní stranu oděvu potřete čpavkem, vložte do sáčku a pevně jej zavažte na přibližně 30 minut. Perte stejným způsobem bez pracího prostředku.

Zelený čaj. Vložte několik mokrých čajových sáčků do svých kalhot a nechte je 24 hodin namočené. Po zápachu nezůstane ani stopa.

Doufáme, že jsme zodpověděli vaše otázky a poskytli vám dobré rady ohledně praní střižových bot v pračce. Nyní víte, jak se zbavit nečistot. Pokud je to možné, noste boty co nejšetrněji, aby vydržely co nejdéle a nemusely se intenzivně čistit.

READ  Jak se zbavit plísní v pračce

Jak správně nosit

Boty z ovčí kůže jsou ideální pro obyvatele naší země, protože je zahřejí i v těch největších mrazech. Ale naše zimy nejsou dostatečně suché. Pokud je budete nosit několik hodin na rozbředlém sněhu, zničíte je nadobro. To platí zejména ve městech, kde jsou silnice posypány speciálními protiskluzovými chemikáliemi. Činidla zanechávají na obuvi šmouhy, semiš ztrácí barvu a tvrdne. Předejděte následkům tím, že se budete o své kožešinové boty dobře starat. Jak to udělat, abyste si nezničili boty natrvalo?

Než začneme vyprávět o správné péči, promluvme si o typech kožešinových bot prodávaných ruskými obchody, protože to závisí na specifikách čištění. Přicházejí UGG:

 • Přírodní, šité z pravé ovčí kůže, semiš;
 • Umělé, oba nebo jeden z materiálů jsou nepřirozené;
 • Pletená, přírodní nebo syntetická kožešina na vnitřní straně a pletená tkanina na vnější straně.

Boty z přírodního semiše a jehněčí kůže Umělé boty Pletené boty pro ženy

Kůže

U kůže je koženka ideální pro mokrou péči.

 • Otřete houbou navlhčenou jemným čisticím prostředkem.
 • Jemně opláchněte tekoucí vodou.
 • Nechte uschnout pomocí utěrky nebo ručníku.
 • Ošetření vodoodpudivým přípravkem.

Malé tajemství: abyste se zbavili nepříjemného zápachu, použijte sprej na boty nebo obyčejnou jedlou sodu. Nalijte ji do boty, protřepejte ji sevřením manžety a nechte ji přes noc působit. Ráno zbytky sody vytřepejte nebo je vysajte. Zápach zmizí.

Pravidla pro sušení přírodních a syntetických kalhot uggs

Uggs vysychají bez ohledu na materiál, ze kterého jsou vyrobeny:

 • Vycpěte boty novinami a do manžety boty vložte láhev vhodné velikosti. To pomůže zachovat jejich původní tvar.
 • Ujistěte se, že je místo sušení dobře větrané.
 • Nepokládejte boty na chladič. Optimální je používat speciální přístroje pro sušení obuvi, ale teplota ohřevu nesmí překročit 40 stupňů Celsia.
prát, uggs, pračce

Důležité! Před prvním použitím obuvi nečekejte déle než dva dny. To je dostatečně dlouhá doba na to, aby uggy dobře vyschly. Doporučuje se pravidelně vyměňovat papír uvnitř výrobku za suchý.

 • Abyste se vyhnuli odolným nečistotám, měli byste boty denně kartáčovat speciálním kartáčem.
 • K čištění nepoužívejte horkou vodu.
 • Impregnace přírodních tkanin odpuzující vodu je povinná.
 • Abyste se vyhnuli nepříjemnému zápachu uvnitř boty, doporučujeme použít deodorant.

Uggs jsou velmi teplé, praktické a nepostradatelné v chladném počasí. Správná péče udržuje jejich vzhled a tvar po dlouhou dobu. Než pošlete své UGG do bubnu pračky, měli byste vždy zkontrolovat, zda je lze prát. Stačí vědět, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Na vnitřní straně kvalitního výrobku je vždy štítek se složením materiálu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS