Žvýkačka odstraňující vodní kámen a zápach

Pokud je vaším největším problémem usazování dásní, zbavíte se jich při 60 stupních mytí jedním z následujících prostředků.

 • Přidejte 100 g kyseliny citronové (na každých 6-7 kg prádla) do přihrádky na prací prostředek a perte na vysoký stupeň od 60 °C.
 • Speciální přípravky na odstraňování vodního kamene v domácích spotřebičích.
 • 9% ocet. nalijte po 70 ml do přihrádky na prášek a oplachovací prostředek. Zahrnout dlouhý program od 60 stupňů. Po 15 minutách stiskněte tlačítko pauzy a nechte působit 1 hodinu. poté pokračujte v praní.

Tip:! Ocet a kyselina citronová jsou agresivní vůči gumě, proto odborníci doporučují používat je jednou za šest měsíců. Nepříjemný zápach snadno a rychle odstraníte umytím dvířek navlhčenou houbičkou s prostředkem na mytí nádobí. Je třeba ji umýt na 60 stupňů za sucha a místo prášku použít tablety do myčky nádobí nebo mycí prostředek na nádobí, aby se myčka vyčistila. Touto metodou se také zbavíte nečistot uvnitř pračky, které jsou často příčinou nepříjemného zápachu.

Indikace k čištění

Při plánování způsobu čištění žvýkaček v pračce je třeba vzít v úvahu, jak pračka funguje. Výrobci spotřebičů doporučují pravidelné čištění bubnu, těsnicí vložky a zásobníků, aby se předešlo nežádoucím následkům.

Když je třeba v případě nouze vyčistit gumu bubnu pračky:

 • po pracím cyklu si na prádle všimnete zakalených skvrn;
 • objeví se zatuchlý zápach;
 • hromadění usazenin na povrchu tmelu;
 • přítomnost hlenu, nečistot a usazenin v dutinách pryžové vložky.

Nedodržení hygienických požadavků může mít neblahé následky v podobě rozvoje patogenních mikroorganismů ve vlhkém prostředí pryže, micel, které mohou způsobit řadu nebezpečných onemocnění.

Zbavení se rzi a vodního kamene

Odstraňovač laku

Pokud na těsnicí gumě bubnu objevíte rezavé skvrny, můžete je odstranit acetonovým odlakovačem na nehty.

 • Namočte vatový tampon do přípravku a otřete povrch, přičemž zvláštní pozornost věnujte rezavým místům.
 • Na rezavých místech nechte 1 hodinu působit vatový tampon namočený v přípravku, poté stroj opláchněte a otřete do sucha.

Prostředek na máchání prádla

Pláchátka na prádlo jsou vynikajícím prostředkem proti zápachu z okraje pračky. Okraj pračky hojně posypte prostředkem na máchání, nechte ho působit přes noc a ráno pračku zapněte a vypláchněte. Předpokládá se však, že pokud se oplachovací prostředek řádně neopláchne, může být živnou půdou pro bakterie a plísně.

READ  Jak vyčistit filtr v pračce gorenje

Zbavte se nečistot a prachu

Není snadné rychle a účinně vyčistit pračku od nečistot. Pro začátek zvažte nejjednodušší a nejlevnější řešení. jedlou sodu.

 • Do jedlé sody přidejte trochu vody, abyste vytvořili pastu.
 • Pomocí obyčejné kuchyňské houbičky naneste na znečištěná gumová těsnění pračky zrnka jedlé sody a nechte je asi půl hodiny působit.
 • Pak dejte pračku na cyklus máchání a nechte vše vyprat.

Čistící prostředky na bázi chlóru

Čistič na bázi chlóru je velmi dobrým prostředkem k odstranění nečistot, které se nahromadily na těsnicí gumě.

 • Nejprve očistěte povrchové nečistoty vlhkým hadříkem.
 • Okraje žvýkačky opatrně odklopte a použijte houbičku namočenou v chemickém přípravku.
 • Poté zavřete dvířka přístroje a nechte jej půl hodiny stát.
 • Spuštění praní bez prádla pro vyčištění pračky.

Prostředek na mytí nádobí

Pryž je měkký materiál, proto s ní zacházejte opatrně. Při lehkém znečištění nepoužívejte agresivní prostředky; žvýkačku můžete umýt houbičkou namočenou v prostředku na mytí nádobí. To dodá manžetě příjemnou vůni a svěží vzhled.

Mýdlo na praní prádla

Dalším přírodním, ale velmi účinným způsobem čištění jednoduchých nečistot z manžet pračky je použití pracího mýdla, nejlépe strouhaného nebo tekutého.

 • Smíchejte mýdlo na praní, pár kapek prostředku na mytí nádobí a několik kapek bělidla.
 • Přidejte do směsi vodu a dobře napěňte.
 • Napěňte celou manžetu a nechte ji několik hodin působit, poté zapněte cyklus naprázdno a dvakrát propláchněte.
 • Na samém konci by měla být guma otřena suchým savým hadříkem.

K dispozici je také tekutý prací gel určený speciálně pro pračky. lze jej zakoupit v každém obchodě s čisticími prostředky pro domácnost.

Jak a čím čistit gumové těsnění v bubnu pračky

Těsnicí hmotu lze čistit různými typy domácích i profesionálních chemikálií.

Než začnete čistit žvýkačky v bubnu pračky, musíte uvolnit standardní dávkovač nebo vertikální dávkovač z prádla, nasadit si rukavice a zkontrolovat pračku. Příčinou mohou být plísně, vodní kámen, rez a usazeniny. Skvrny od černého slizu jsou doprovázeny nepříjemným zápachem; domácími prostředky je nelze vždy odstranit.

Pro plísně

Plíseň na gumě vozu lze vyčistit roztokem vitriolu. Na 20 g čisticího prostředku do pračky použiji 1 litr vody. Pro přípravu prostředku je třeba vzít skleněnou nádobu, nalít do ní horkou kapalinu, přidat požadované množství prášku.

Vyčistěte celou těsnicí lištu připraveným roztokem, nechte dávkovač 24 hodin vyschnout a poté použijte prostředek na mytí nádobí k důkladnému umytí gumy. Tato metoda je vhodná pro stroje, kde je tmel mírně znečištěný. Formu můžete z dílu zcela odstranit sejmutím manžety a ošetřením krytu stroje pod ní.

READ  Jak prát polštář v pračce

Prací pás je ke skříni připevněn pomocí klipsů. Vytáhněte je, odstraňte gumu, vložte je do umyvadla s teplou vodou. Vyčistěte a otřete prostor pod prvkem mechanismu. Osušte těsnění rtů suchým hadříkem nebo papírovou utěrkou.

Některé stroje mají jiný způsob upevnění manžety. Před demontáží dílu si podrobně přečtěte návod k použití spotřebiče.

Jak správně prát? Máme pár tipů, které určitě neděláte

Extrakt z monardy je dobrým prostředkem k čištění pryžových těsnění. Přípravek lze získat v lékárně. Zřeďte čisticí prostředek v destilované vodě (200 ml na 15 ml Monardy), nalijte do rozprašovače a naneste na nečistoty, aniž byste je oplachovali.

Po použití jakéhokoli pracího prostředku musí být automatická pračka spuštěna na dlouhý program při maximální teplotě 95 °C. Po skončení cyklu musí být buben vytřen do sucha a ponechán otevřený.

Odstranění vodního kamene

Pračku můžete odvápnit pomocí domácích chemikálií nebo tradičních receptů.

Jednou za čtyři měsíce pračku vyčistěte kyselinou citronovou:

 • Do zásuvky na prací prostředek nasypte 100 g pracího prostředku;
 • Nastavte režim na vysokou teplotu;
 • Spuštění dlouhého pracího programu bez prádla.

Dobrý způsob, jak zabránit usazování vodního kamene a kalu v pračce.

Ocet může pomoci při odstraňování vodního kamene a solných usazenin. Lze jej použít k čištění těsnění pračky a k odstranění nepříjemných pachů:

 • Do přihrádky na prádlo nalijte dvě sklenice octa;
 • Nechte spotřebič zapnutý na dlouhé praní a zvolte maximální teplotu;
 • po pěti minutách přejděte do režimu pauzy na jednu hodinu;
 • Vyjměte pračku z režimu pauzy; počkejte, dokud se praní nedokončí;
 • Spusťte krátký program;
 • Všechny části pračky se sušičkou očistěte papírovou utěrkou nebo suchým hadříkem;
 • Nechte dvířka otevřená, dokud guma zcela nevyschne.

Před nepříjemnými pachy

Důsledkem špatně udržovaných praček je vlhkost a plíseň. Je důležité zjistit, kde se zápach vyskytuje. Pokud si nejste jisti, co je cítit, měli byste zavolat odborníka, aby zjistil příčinu.

žvýkačky, pračce

Doporučujeme čistit pryž v bubnu domácím čisticím prostředkem s obsahem neagresivního chlóru. Vhodný je recept s použitím octa a kyseliny citronové.

Gumu lze čistit pomocí tablet do myčky nádobí. Do bubnu nasypte 6 jednotek, spusťte dlouhý cyklus při maximální teplotě, uprostřed cyklu udělejte tříhodinovou pauzu. Pokud vaše zařízení touto funkcí nedisponuje, můžete vytáhnout zástrčku ze zásuvky. Mytí je třeba obnovit po 3 hodinách. Doporučuje se další cyklus máchání.

Černá pračka není ochranou proti plísním

Výskyt plísní nejen kazí vzhled pračky, ale je také zdraví škodlivý, způsobuje řadu nepříjemných onemocnění a snižuje imunitu. Co způsobuje plísně? Jak se ho zbavit?

žvýkačky, pračce
 • Vlhká místnost;
 • Není zde žádné větrání;
 • Špatné osvětlení;
 • Chladné prostředí;
 • Velké množství špinavého prádla;
 • Nedostatek mokrého úklidu místnosti;
 • Ucpaná ventilace;
 • Vadné sanitární zařízení; vlhká místnost.
READ  Vypraný flash disk v pračce co dělat

Abyste se této nákazy zbavili, je třeba provést dezinfekci. Umístěte pračku do teplé a větrané místnosti, která je dobře osvětlená, sledujte stav vodovodního potrubí a čistotu místnosti. Černé automatické pračky nejsou tak oblíbené jako tradiční bílé a stříbrné. Je po nich velmi malá poptávka, takže je výrobci téměř nevyrábějí, ale přesto jsou na trhu a existují milovníci těchto exkluzivit.

Na trhu najdete známé značky. Bosch, Gorenje, Beko, LG, AEG.

Modely těchto značek mají různé technické specifikace, takže si můžete vybrat pračku se sušičkou ve stejné barvě jako oblíbené barvy pro své designové nápady.

Proč zůstává v manžetě pračky voda??

V každém kroku provozu pračky je v nádrži voda. Mezi tělesem a dveřmi je speciální pryžové těsnění, které zabraňuje úniku vody. Říká se tomu manžeta. Po praní však zůstává ve žvýkačce voda. Majitelé spotřebičů musí po každém vypnutí otřít vlhkost. Proč se voda shromažďuje na manžetě a jaké je nebezpečí, když je na dílu neustále voda??

Profesionální a oblíbené prostředky pro čištění žvýkaček v pračce

Opravdu musíte čistit žvýkačky v pračce?? Účinnost pračky často závisí na její čistotě. Pokud se neudržuje v čistotě, může se na něm usazovat špína, růst houby a plísně a nakonec přestane fungovat.

Péče o pračku, jak vyčistit průchodku

Několik měsíců po zakoupení pračky si lidé všimnou nečistot na těsnicí gumě. Veškeré pokusy o jejich otření vlhkým hadříkem se míjejí účinkem a po několika týdnech se v bubnu objeví nepříjemný zápach.

Zjistěte, proč dochází ke znečištění a jak můžete žvýkačky v automatické pračce co nejsnadněji vyčistit.

 • Pomocí vlhké houby odstraňte z vnější strany žvýkačky plíseň nebo usazeniny.
 • Odhrňte okraje manžety a otřete vnitřní stranu.
 • Namočte houbičku do bělidla nebo jiného čisticího prostředku na bázi bělidla a otřete gumu.
 • Zavřete buben a nechte stroj půl hodiny stát.
 • Pračku zapněte tlačítkem „Start“
 • Na ovládacím panelu vyhledejte dvě tlačítka s hvězdičkou
 • Znovu stiskněte tlačítko ON
 • Přibližně 90 minut.
 • Jakmile je proces čištění dokončen, pračka se sušičkou vydá akustický signál.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS