Jak se voskovat doma

Pro depilaci voskem nemusíte navštěvovat kosmetický salon. Voskování si můžete provést sami. K tomu je třeba zvolit vhodné složení, zahřát ho na optimální teplotu a rovnoměrně nanést na požadovanou oblast těla. Účinnost zákroku do značné míry závisí na správné přípravě, technice epilace. Pokud dodržíte všechny jemnosti, výsledek může trvat až několik týdnů, na kůži nebudou žádné komplikace. V tomto článku se dozvíte, jak si správně depilovat chloupky doma.

provádět, depilaci, voskem

Ne všechno je tak dokonalé, jak se na první pohled zdá. Pokud zvolíte špatný směr vytrhávání chloupků, cibulky změní směr a zarostou pod kůži. Zarostlé chloupky nejenže kazí vzhled pokožky, ale způsobují zánět žláz, zarudnutí pokožky může zůstat po dlouhou dobu (několik let).

Slabé chloupky se mohou odlomit v blízkosti kůže. To nejen kazí estetiku, ale také aktivuje růst chloupků. Tmavé, tuhé vlasy se postupně stávají jemnějšími, zatímco chmýří může být hrubší a tmavší.

Pokud depilaci neprovedete rychle, může být bolestivá a zanechat na kůži modřiny a podlitiny. Pokud je pokožka citlivá, podráždění trvá až 3 dny.

Někteří klienti jsou na složky alergičtí.

Dlouhé ženské nohy izolované na bílé. Depilace

Recepty na vaření

Mnoho spotřebitelů si raději vyrábí vlastní vosky, aby se ujistili, že neobsahují žádné škodlivé složky.

Odborníci doporučují striktně dodržovat navrženou recepturu, protože nedodržení poměrů může vést ke zhoršení adhezních vlastností vosku, tj. е. ke snížení koeficientu přilnavosti k vlasům.

Klasická varianta

Ingredience vložte do kovového hrnce a dejte je vařit do vodní lázně. Když se přísady rozpustí, je třeba je důkladně promíchat. Složení by mělo připomínat řídké palačinkové těsto a mělo by snadno stékat ze lžíce, ale nemělo by být vodnaté. Pokud chcete, můžete vosk ochutit 1-2 kapkami oblíbeného esenciálního oleje.

Jakmile směs vychladne, zhoustne, ale zachová si své plastické vlastnosti. Po úplném vychladnutí lze vosk nakrájet na kousky a skladovat do doby, než bude potřeba. Vosk nemá datum spotřeby.

Příprava včelího vosku

Včelí vosk lze samozřejmě zakoupit hotový. Někdy však může obsahovat různé přísady. Proto si mnoho žen raději vyrábí vlastní včelí vosk. Komponentu připravte následujícím způsobem:

 • Nejprve je třeba zakoupit plástový med ve včelařských obchodech.
 • Med musí být vyjmut z plástů.

Sloučenina s glycerinem

Glycerin má změkčující účinky, proto je jeho použití ve směsích vosků velmi oblíbené.

Vosky vložte do kovové misky a rozpusťte je ve vodní lázni. Ingredience dobře promíchejte a přidejte glycerin.

Vosk lze obohatit 1-2 kapkami libovolného esenciálního oleje.

Tekutý vosk

Směsi pro depilaci na bázi včelího nebo karnaubského vosku mají po úplném vychladnutí pevnou strukturu. Před použitím by se proto měly zahřát. Můžete připravit složení, které po vychladnutí neztvrdne. Její plasticitu lze zvýšit pouze zahřátím rukou. Proto se mu říká tekutý vosk.

Tato vosková směs je podobná šugaringové pastě, ale liší se od ní tím, že neobsahuje vodu.

Cukr a med se zahřívají ve vodní lázni a míchají se do hladka. Poté se do sladké směsi přidá vosk. Měla by se úplně rozpustit. Vyjměte tekutý vosk z vodní lázně, promíchejte ho a přidejte levandulový esenciální olej.

Tekutý vosk se nesmí skladovat, proto je třeba jej připravit bezprostředně před použitím.

Odstraňování chloupků na obličeji Recenze

Chlupy na obličeji odstraňuji voskem. Tato metoda je pro mě nejlepší (zkoušela jsem nitě, oheň, speciální proužky i vytrhávání.)!) Pouze vosk, pouze hardcore! Za prvé: potřebujete vosk. Mám plechovku vosku, koupenou v profesionálním obchodě s kosmetickými potřebami. Sklenice je velká a nespotřebovala jsem ani polovinu. Za druhé: potřebujete speciální voskové tyčinky. Mám dřevěné. Za třetí: jsou zapotřebí speciální voskové pásky. Tento materiál jsem koupil dvakrát. Voskové pásky na knír jsou velmi úsporné. Jeden proužek vystačí na dvě nebo dokonce tři epilace. Za čtvrté, potřebujete mikrovlnnou troubu. Nebo speciální zařízení na zahřívání vosku. Používám mikrovlnnou troubu. Na tyčinku nasbírám potřebné množství vosku, vložím ji do skleněné nádoby a vložím do trouby asi na jednu minutu.Během této doby se vosk rozpustí na správnou konzistenci, abyste ho mohli snadno nanášet. Za páté: Prášek. Používám pudr k epilaci pokožky. Chrání pokožku, aby ji horký vosk nepoškodil. Takže mám vše, co potřebujete k epilaci. Pudr jsem si nanesla na pleť. Pak rychle, ještě než vosk ztuhne, nanesu ho tyčinkou na kůži od koutku rtů směrem nahoru. Tímto způsobem depilace získám co nejvíce chloupků a je snazší je odstranit. Předem nastříhané proužky lepím na vosk, který ještě NEZATVRDL. Vyhlaďte proužky a přitiskněte je k vosku, aby tam všechny držely. i knír, i vosk a proužky. Nejděsivější část! Nyní je třeba odtrhnout proužky. Moje ruka je vycvičená. Knír si odstraňuji už 10 let. A stále to bolí. Ale není to nijak bolestivé, ne, jen cítím, jak se mi vosk odlepuje od kůže. Proužky trhám ve směru zdola nahoru. Chytnu špičku a rychle a tvrdě ji odtrhnu. Při správné depilaci se kůže neodlepí a všechny chloupky zůstanou na proužku. Po strhnutí proužků si obličej otřu hydratačním krémem. Celá procedura mi nezabere víc než pět minut. Voskování se mi líbí kvůli úspoře času a peněz. Jedinou nevýhodou je bolest, ale s tou jsem se smířil.

READ  Jaký je nejlepší pohlcovač zápachu pro vaši chladničku

Jak upozorňuje uživatel JurTanka, knírku nad horním rtem se můžete zbavit za pouhých 5 minut pomocí vosku z plechovky

JurTanka

http://irecommend.(Mám nejlepší vosk na trhu, ale nevím, jaký druh vosku chci

Po dlouhém hledání dokonalého způsobu odstranění kníru (dlouhotrvajícího, bezbolestného a nedráždivého, aby po opětovném zarůstání chloupků vypadal normálně): 1) Zkoušel jsem bělení. No To není zrovna správná cesta pro knír. Vybělené úponky se na slunci krásně lesknou. 2) depilační krém. Pro někoho je to dobré, ale pro mě ne. Mám z nich hrozné podráždění, jako by mi tento krém rozežíral kůži 3) Wax. Dodává se v různých formách (teplé, proužky, kazety atd.).). Vyberte si. Ale už jsem se rozhodl pro teplý filmový azulenový vosk. Nejlepší na něm je, že nedráždí, netraumatizuje a zcela odstraní všechny chloupky najednou. 5 minut po depilaci je hladká a bez podráždění. Ráda bych vás také varovala před nákupem voskových pásek na obličej pro tento účel. Jsou pro pokožku velmi traumatizující.

Uživatelka gurka dala přednost jiným metodám před filmovou depilací, která jí pomohla mít hladkou a nepodrážděnou pokožku nad horním rtem

gurka

http://irecommend.ru/content/ne-zhenskoe-eto-delo-usy-nosit-ili-vy-khotite-byt-kak-konchita-vurst

Vlastně jsem si jich ani nějak nevšimla, ale potkala jsem hodnou tetu, která do nich prostě šťouchla. Byly však matné a nevýrazné. Rozhodla jsem se, že už toho mám dost, a po dlouhém hledání všech možných způsobů jsem se obrátila na depilaci v salonu. Bála jsem se to udělat sama doma, vždyť je to tvář. Přihlásil se k léčbě, tady to přijde. Posadila jsem se na židli, v televizi běžel komediální klub, mistr si otřel oblast nad rty nějakým přípravkem a pak nanesl trochu pudru. Voskované. A my tu sedíme a čekáme, až se to vyléčí. Není možné sledovat komedii a sedět s voskem na rtu (místo smíchu ze mě vyšlo pár chrchlání). A přichází okamžik X. Voskař stáhl vosk a zeptal se, jestli to bolí? No, nejsem stydlivý, vytáhnu epilátor podpaží a bikinovou zónu. Nechci tedy říct, že to byla nesnesitelná bolest. Vteřinku. Před depilací jsem se bála, jak půjdu domů s takovou zrzkou? Tak jsem se objednala do salonu, který je mi nejblíže. Ale epilace byla provedena, ani si nevšimnu, že to nebylo patrné. Mistr říkal, že záleží na kůži (jakou mám kůži)?))). Díky tomu ji používám už měsíc a půl. I když někdy malé chloupky podpořím pinzetou. Voskování je dobrá věc. Tady přemýšlím o tom, že to zvládnu :)))

Ludmila Fonda

http://irecommend.ru/content/vosk-vs-usiki

Jsem asi rok nebo tak chloupky nad mým rtem jen tyto voskové pásky pro obličej VEET a odstranit. Jsem s ním spokojený. Bylo to rychlé, pohodlné, téměř bezbolestné. Doporučuji, zvláště když nemám čas chodit pokaždé ke kosmetičce. Moje vlasy jsou blond, ale na slunci jsou stále vidět. Rok voskování, aniž by byla hrubší nebo tmavší.Stejně jako dříve. Žádné odlupování a zarudnutí.

Lisa

https://www.babyblog.ru/community/post/krasota/1745727

Vanilkové voskové pásky na obličej Lady Caramel nemusí poskytovat dokonale čistý výsledek. Skvěle však odstraňují jemné a krátké ochlupení. S jednotlivými přilnavými chloupky lze snadno manipulovat pinzetou, abyste dosáhli požadovaného efektu. Postup je standardní: kůže se vydezinfikuje, položí se na suchý povrch podél porostu, pohladí se pro lepší přilnavost, přitáhne se proti.Konečný výsledek není stoprocentně čistý: nejvzdálenější chloupky v koutku rtů jsou stále na svém místě. Buď moje technika pokulhává na obou nohách, nebo záleží na proužcích: je možné, že to byli rošťáci, jejichž ošetření se dostalo až na okraj voskového proužku, který byl nedotčený. Zbytky lepkavé vrstvy se neodstraňují ubrouskem, ale vlastním hydrofilním olejem. Mírné zarudnutí opadne během hodinyRozměry celé plochy papíru jsou přibližně 8 x téměř 4 cm, použitelná plocha s voskem. 5 x 1,5 cm. Ruka se dobře drží na rtu, vrstva vosku je tenká, ale tak akorát, aby se dala uchopit. Neslyšel jsem přímou vanilkovou vůni: vosk je jako vosk, v dálce cosi nenápadně sladce voní.

Jaký je nejlepší vosk na depilaci?

K odstranění chloupků lze použít různé druhy vosku. Jsou rozděleny do 2 skupin:

Podívejme se na každou z nich podrobněji.

 • Teplý vosk se skládá z pryskyřic smíchaných s různými změkčovadly. Díky tukovému základu se rychle zahřeje na teplotu, která je pro pokožku příjemná, a po přípravě má hustou konzistenci. Vyžaduje speciální látkové nebo papírové proužky.
 • Horký vosk se vyrábí z borové pryskyřice nebo jejích náhražek a rostlinných olejů. Vyžaduje dlouhé zahřívání (až 45-47 stupňů) a je připraven k použití, když se stane tekutým. Po nanesení vosk ztvrdne a odstraní se z pokožky tahem za jeden okraj aplikace.
 • Filmový vosk je druh horkého vosku. Má mnoho stejných vlastností jako teplý vosk:
   Taví se při teplotě 37 stupňů, takže nehrozí popáleniny.
  provádět, depilaci, voskem
 • Úsporný, protože se nanáší pouze v tenké vrstvě.
 • Díky obsahu přírodního kaučuku neztrácí pružnost ani po ochlazení. Vosk se při epilaci neporušuje.
 • má dostatečně dlouhou dobu nastavení (7-10 sekund). Je to dostatečně dlouhá doba na to, aby se každý vlas přilepil k aplikaci a zahřál kořínky.
 • Lze použít na všechny oblasti.Výrobci dávkují tento druh vosku ve dvou formách: v kartuších a v granulích.
 • Přípravek v kazetách se nejlépe používá na malé plochy pokožky. Při voskování se vosk zahřívá přímo v kazetách.
 • Granulát je vhodný pro odstraňování nežádoucí vegetace na velké ploše, protože se snadno připravuje ve správném množství. Hlavní nevýhodou této odrůdy je časově náročný proces tavení.
 • Voskové pásky. Jedná se o předem nastříhané kusy látky, jejichž jedna strana je pokryta vrstvou měkkého vosku. Přilepí se na požadované místo a prudkým pohybem se odtrhnou. Pásky se snadno používají a jsou ideální pro depilaci nejen nohou, ale i nejcitlivějších oblastí: obličeje, oblasti bikin a podpaží. Lze je použít i k odstranění krátkých chloupků.
READ  Krém po depilaci proti zarůstání chloupků

Metody tavení

Při použití vosku pro domácí depilaci není nutné kupovat speciální zařízení v podobě ohřívače k roztavení vosku. Pro tento účel budou vhodné improvizované domácí prostředky. Sloučeninu můžete roztavit ve vodní lázni.

Zařízení na tavení vosku:

Vezměte prosím na vědomí! Zvolte velkou pánev, na malé pánvi může vosk vystříknout a skončit na otevřeném ohni, což způsobí požár.

 • Naplňte pánev vodou do jedné třetiny jejího objemu. Uprostřed je umístěna nádoba s voskem, jejíž okraje jsou nad hladinou vody;
 • Pánev postavte na sporák a při nízké teplotě obsah neustále míchejte stěrkou;
 • Nádobu nechte asi 10 minut na teple. Je důležité, aby se do vosku nedostala voda;
 • Když je konzistence homogenní, lze pánev vyjmout.

Další informace. Elektrický sporák je výhodou, protože vosk, který se při zahřívání stává plynným, může přijít do kontaktu s plamenem hořáku.

Někteří odborníci rozpouštějí vosk v mikrovlnné troubě. V takových případech potřebujete nádobu (vhodnou do mikrovlnné trouby) s voskem, špachtli a teploměr.

Depilace filmovým voskem DEPILICA Professional

 • Vložte materiál do nádoby a vložte ji do trouby;
 • Nastavte dobu rozpouštění, jejíž délka závisí na specifikacích mikrovlnné trouby. Při středním výkonu trouby je časovač nastaven na 45 sekund;
 • Zkontrolujte teplotu vosku.

Recept na domácí vosk

Jak si doma vyrobit depilační vosk pomocí improvizovaných prostředků:

Recept je složitý

Jsou zapotřebí dva vosky. karnaubský vosk (360 g).) a včelí vosk (130 g.), glycerin (7 ml.).Příprava se provádí takto:

 • Pro lepší kontrolu procesu by se přísady měly tavit ve vodní lázni, dokud nevznikne homogenní hmota;
 • Směs se mírně ochladí na 40 °C a přidá se glycerin;
 • Přidejte esenciální olej (2-3 kapky) pro příjemnou vůni.

Recept. med a citron

Recept na bázi medu a citronu je poměrně účinný a vhodný pro oblast bikin. Produkty potřebné k depilaci: půlka citronu, med (300 g).). Příprava se provádí v následujícím pořadí:

 • vymačkejte citron a smíchejte ho s medem;
 • přidejte vodu (100 ml).) a důkladně promíchejte;
 • Směs postavte na oheň a po několika minutách přidejte vodu (100 ml).);
 • Vařte, dokud sirup nezhoustne. Nechte ji mírně vychladnout a použijte podle návodu.

Recept. cukr

Potřebné ingredience: cukr (500 g).), parafín. 50 gramů, citron (2 ks).), glycerin (1.5 ч.л.).

Jak si doma připravit vosk na odstranění chloupků:

 • vymačkejte šťávu z citronů, přidejte cukr a parafín;
 • Postavte na oheň a počkejte, až se cukr a parafín zcela rozpustí;
 • přidejte glycerin;
 • Přiveďte k hustému sirupu a stáhněte z ohně;
 • naneste na tělo v teple, počkejte, až ztvrdne, a pak odtrhněte proužky.

Recept je účinný

Potřebné produkty pro domácí výrobu depilačního vosku: med (100 g).); parafín (50 g.), kalafuna (150-200 g.).

provádět, depilaci, voskem

Všechny ingredience dejte do mísy a postavte na oheň, dokud se nerozpustí. K vaření můžete použít také tavicí vosk. Poté směs odstavte z ohně a ochlaďte ji na 40-45 °C.

Vhodné pro drsnou pokožku nohou a rukou.

Jak si depilovat chloupky doma

Postup domácí depilace je naprosto nekomplikovaný. Aby to bylo co nejméně bolestivé, můžete se uchýlit k použití analgetik nebo protizánětlivých látek ( Ibuprofen). Užijte je hodinu před zákrokem.

Můžete také použít analgetické gely s „Ibuprofenem“, „Diclofenacem“ ve složení. Nepoužívejte žádné masti proti bolesti. Tím se ztíží voskování mastných vlasů. Při domácím zákroku lze také použít anestezii pomocí dimetikonového obkladu. Zřeďte „Dimethoxy“ vodou v poměru 1:3, přidejte do ní dvě ampule „Lidocoinu“. Řešením jsou namočené gázové proužky nebo gázové obvazy, které se přikládají na místa, která se mají depilovat doma. Gáza je nahoře zabalena do plastové fólie. Směs nechte na pokožce působit asi 20 minut. Po voskování je třeba ji dobře umýt teplou vodou.

Abyste se vyhnuli budoucímu zarůstání chloupků, měli byste si před depilací doma (několik dní před ošetřením) udělat peeling a peeling. Poté na pokožku naneste dětský pudr nebo mastek. Absorbují vlhkost a tuk, takže se vosk lépe spojí s vlasy.

Před domácí depilací si můžete připravit peeling podle následujícího receptu: rostlinný olej z kávové sedliny (nerafinovaný). Zemina by měla být usušena a poté smíchána s olejem nebo zakysanou smetanou (dvojitou smetanou). Masírujte 3-4 minuty. Poté ji nechte na pokožce působit 10 minut a opláchněte ji.

Existují také recepty na peelingy ze kuchyňské soli, mořské soli, jahod a cukru.

Několik tipů, jak depilovat pokožku, najdete v tomto videu.

Voskování za studena

Sady pro depilaci studeným voskem jsou běžně dostupné v kosmetických obchodech a jsou vhodné pro domácí ošetření. Obvykle se dodávají s několika již navoskovanými proužky a ubrouskem se zklidňujícím mlékem pro dobu po depilaci. Samotné proužky lze také ošetřit přípravky, které postup změkčují, jako je rostlinný olej, šťáva z aloe vera.

READ  Stroj Podol vynechává stehy, co dělat

Existují sady Deep Depil, které jsou určeny k epilaci různých částí těla, obvykle těch s jemným ochlupením: obličeje, podpaží, paží, nohou. Proto při jejich výběru věnujte pozornost pokynům na obalu, které kromě těchto informací obsahují také návod k použití.

Studené voskové pásky není třeba zahřívat. Výrobci obvykle doporučují zahřívat je v dlaních po dobu asi 30 sekund.

Ochranný proužek se poté odlepí, přiloží na kůži a pevně přitiskne. Při nalepování musí být umístěna v souladu s růstem vlasů.

Rychlým pohybem ji odtrhněte od stonku vlasů. Pokud některé chloupky zůstanou, je třeba proceduru opakovat. Jeden proužek lze použít několikrát.

Výhody této metody domácí depilace mohou být méně bolestivé ve srovnání s použitím horkého a teplého vosku. Nevýhodou je, že jeden proužek často neodstraní všechny chloupky, takže musíte proces několikrát opakovat a dráždit pokožku znovu. Pozor! Voskové pásky nelze použít na mateřská znaménka. Podívejte se na video o domácím voskování studeným voskem.

Jak provádět depilaci teplým voskem

Ve vosku, který se používá pro epilaci teplé, na rozdíl od používané v horké formě, zahrnuty speciální přísady, které mu umožňují, aby se stal plastický i v ne tak horké formě. Někteří výrobci doporučují pro ohřev použít mikrovlnnou troubu, do které se vosk umístí na dobu až jedné minuty. Vosk, který je třeba zahřát na páře. Vlastnosti aplikace závisí na značce, výrobci, přísadách a balení.

Mírně zahřátý vosk se roztírá na oblast pokožky pomocí speciální špachtle, která je dodávána se sadou pro domácí epilaci teplým voskem. Poté ji musíte přikrýt pruhem látky a dobře ji přitisknout. Pak počkejte, až ztvrdne, a vytrhněte ji proti růstu chloupků. Doba, po kterou je třeba počkat před odtržením, je uvedena na obalu. různé značky a výrobci se liší.

Výhody domácí depilace teplým voskem:

Nevýhodou je, že ve srovnání s horkým voskem teplý vosk méně přilne k vlasům, takže účinek nemusí být 100%.

Teplý vosk dokáže odstranit měkké chloupky, není vhodný pro tvrdé chloupky.

Voskové kazety

Poměrně novým a pohodlným vynálezem pro domácí očkování je teplá vosková kazeta. Tato kazeta se vloží do speciálního zařízení, kde se vosk roztaví. Má váleček, na který se vosk nanáší na pokožku v tenké vrstvě.

Poté se na tuto vrstvu přiloží pruh látky (je součástí dodávky). Po chvíli, jakmile vosk ztvrdne, se pruh látky odtrhne proti růstu chloupků. Pokud se jednotlivé částečky materiálu nepodaří z pokožky odstranit, lze je odstranit speciálními ubrousky, které se dodávají v sadě, nebo tampony namočenými v jakémkoli rostlinném oleji.

Domácí voskování pomocí voskové kazety je prý rychlé a snadné, jak můžete vidět ve videu. Tato metoda však není vhodná pro použití v oblastech s tuhými vlasy.

Epilace za tepla

Depilace horkým voskem se nejlépe používá na tuhé chloupky v oblasti bikin, nohou. Lze ji provádět doma nebo v kosmetickém salonu.

K domácí přípravě horkého vosku pro depilaci potřebujete nádobu na roztavení vosku. Můžete použít starý hrnec. K tomuto účelu je k dispozici také speciální voskovač, který má několik výhod. Má vestavěný teplotní senzor. Zaprvé dokáže udržet vosk dlouho teplý. A za druhé zabrání přehřátí, čímž zabrání riziku popálení.

Kontraindikace

I přes téměř naprostou bezpečnost depilace voskem dnes existuje řada kontraindikací pro použití této kosmetické procedury, takže zde jsou nejdůležitější z nich.

Voskování se tedy neprovádí v případech, kdy se voskování nedoporučuje:

 • Přítomnost bradavic, papilomů, mateřských znamének a dalších útvarů na těle;
 • odřeniny, poranění nebo řezné rány;
 • Druhá metoda spočívá v použití starého voskovacího hrnce k roztavení vosku, čímž se předchází kožním onemocněním nebo infekcím;
 • Přecitlivělost na voskové látky a související kosmetické přípravky;
 • U křečových žil a oparů;
 • Při jakémkoli onemocnění ledvin;
 • Diabetes, protože zvyšuje riziko komplikací a zpožďuje dobu regenerace kůže;. protože zbytečný bolestivý šok pro tělo může negativně ovlivnit průběh procesu;
 • během menstruace (pouze z hygienických důvodů).

Kontraindikace

Některé z nich, o kterých jsme se již zmínili, jsou léze, podráždění kůže. Patří mezi ně rány po kousnutí, popáleniny od slunce a kožní nemoci.

Pokud jde o epilaci nohou, depilace horkým voskem se nedoporučuje v případě křečových žil a kuperózy. Předpokládá se, že nadměrné teplo má v těchto případech negativní vliv na poškozené cévy.

Pečlivé odstraňování chloupků z míst s mateřskými znaménky (zejména vystouplými), bradavicemi a papilomy.

Zákrok se nedoporučuje těhotným ženám, které jej dosud nepodstoupily. Poprvé je bolest vždy akutní. To tělo stresuje a do krevního oběhu se uvolňuje adrenalin a další hormony. Pokud u vás existuje riziko potratu nebo jiných abnormalit, neměla byste zákrok podstoupit.

Se správnými nástroji a znalostmi můžete provádět depilaci horkým voskem i doma. Budete potřebovat vosk, tavič vosku, špachtli a speciální papírové proužky. Abyste se vyhnuli nepříjemným následkům, je důležité se na epilaci řádně připravit a po ní o pokožku dobře pečovat. Je však lepší nechat si v salonu vybrat ten správný vosk, který vás zbaví chloupků co nejméně bolestivým způsobem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS