Jak doma rozebrat vysoušeč vlasů Philips

Oprava profesionálních vysoušečů vlasů je složitější. Díly jsou často doplněny o nepřetržitě fungující ovládací prvky a možnosti, jako je tlačítko Care. Speciální slitiny se používají k vytváření záporných iontů, které mají při zahřátí pozitivní účinek na vlasy. metodika zůstává stejná:

 • šňůry;
 • přepínače a tlačítka;
 • Vyčištění od prachu;
 • spirály;
 • motor;
 • Vizuální kontrola kondenzátorů, rezistorů.

Před opravou je vhodné získat schéma zapojení.

Průmyslové modely se od domácích modelů příliš neliší. Nedoporučuje se však vlasy fénovat. Tyto výrobky se vyznačují odolností vůči prachu, nárazům, vibracím, vlhkosti a dalším klimatickým faktorům. Domácí renovace průmyslového vysoušeče vlasů nedopadne dobře.

Elektrické spotřebiče používané v domácích modelech nejsou vhodné pro použití v drsných podmínkách. Požadavky jsou na vodiče, napájecí kabel, motor a spirály.

Jak rozebrat a opravit fén na příkladech různých modelů

Každý vysoušeč vlasů Roventa má základní součásti. Bez nich by nemohl plnit svou funkci. Přístroj je určen k fénování vlasů libovolné délky. A modely s odznakem ION vám poskytnou nejlepší možný styling vlasů.

Ačkoli má každý model jiné spínače, vnější vzhled každého modelu je bez ohledu na to stejný. Podle odborníků je nejsložitější částí zařízení tyristor, proto můžete opravy provádět sami bez problémů.

Algoritmus demontáže

Oprava by měla začít jednoduchou prohlídkou spotřebiče, tj. diagnostikou. Algoritmus:

 • Vše začíná u zásuvky. Podívejte se, zda nejsou kolíky spálené nebo uvolněné. Pokud zjistíte nějaké závady, je třeba je odstranit nebo dotáhnout. Zkontrolujte, zda zástrčka zapadá do kontaktů působením síly.
 • Následuje napájecí kabel. Diagnostika by měla být provedena v místě, kde vstupuje do rukojeti zařízení. Zde se nachází blok kontaktů. Zkontrolujte, zda není poškozená nebo roztřepená izolace.
 • Nejběžnějším způsobem demontáže tohoto spotřebiče je demontáž krytu. Konstrukce těla se skládá ze dvou polovin, které jsou spojeny šrouby, a v přední části trysky pomocí speciálně navržených západek. Demontáž je třeba provádět opatrně, protože tyto západky se mohou zlomit. Existují také šrouby, které jsou skryty nálepkami, plastovými vložkami a odnímatelnými kryty.

Důležité! Téměř všechny modely Roventa mají stejný vzhled a lze je rozebrat stejným způsobem jako standardní fén. Fén se však díky své speciální konstrukci rozebírá poněkud odlišným způsobem.

Z tohoto důvodu si před demontáží vždy přečtěte návod k použití.

 • Ventilátor. Před tímto prvkem je ochranná mřížka a filtr, který zabraňuje vniknutí vlasů do vnitřního prostoru fénu. Velmi často se tento chránič může ucpat vlasy a je třeba ho vyčistit. Čištění se provádí malým kartáčkem.
 • Elektrický motor. Pokud tento prvek nefunguje správně, dochází k poruše celé jednotky. Může být způsobeno poruchou vinutí nebo vyhořením diodového můstku. Po demontáži je nutné namazat třecí části motoru. Důležité je také zpevnit problémové oblasti, což lze provést ručně.
 • Spirála. Téměř všechny modely mají několik spirál, které pomáhají provádět různé režimy ohřevu vzduchu. Lze je opravit pájením. Závady lze rozpoznat okamžitě a bez problémů. V některých případech můžete cívky nahradit součástkami z nichromového vlákna. Mají také podobné vlastnosti.
 • Mikroobvody. Existují typy poruch. Například základna z gethinaxu může prasknout. V takovém případě se plechová stopa přeruší. Pokud můžete poškozená místa pocínovat, můžete je připájet a poté znovu zatavit pájkou. Dalším problémem jsou nafouklé kondenzátory. Stačí nainstalovat nové kondenzátory. U rezistorů je také pravděpodobné, že budou fungovat špatně. Stávají se tmavými. Je důležité je jednoduše vyměnit.

Varování! Pro opravu horkovzdušné pistole je důležité, abyste věděli, jak pájku používat. Pokud tuto dovednost nemáte, je nejlepší zavolat odborníka, který nebude mít problém fén opravit. Pokud si přesto chcete fén opravit sami, přečtěte si náš článek.

Opravy přístrojů Rowenta, Philips, Ionic, Remington, Dewal a dalších mají své úskalí, zejména pro ty, kteří nejsou osvícení. Protože mají plynulou regulaci, jsou spirály vyrobeny ze speciálně upravených slitin. Pokud je třeba je spojit, je nepravděpodobné, že by to šlo bezpečně.

Před demontáží tohoto spotřebiče je nutné najít schéma zapojení spotřebiče. Pokud nemůžete najít návod k obsluze, měli byste vyhledat odbornou pomoc. Pamatujte si jednoduchou pravdu. není těžké jakékoliv zařízení rozebrat, mnohem těžší je ho znovu složit.

Jak rozebrat fén Philips salondry active ion

Videonávod: Jak sami rozebrat sušičku Philips

V každé domácnosti, kde žije žena, je jistě fén. Jak rozebrat fén Philips salondry active ion? Pokud se tak stane, je nutné vlasy odstranit, aby nedošlo k přepálení topného tělesa. Tento článek je podrobným návodem, jak stroj sami rozebrat a vyčistit, abyste se zbavili nahromaděné špíny a nečistot.

Poznámka: Pokud jste nikdy nerozebírali nový spotřebič, důrazně doporučujeme obrátit se na odborníka v servisním středisku Philips. Pro schopné řemeslníky je to elementární postup, ale to se nedá říci o majiteli zařízení. Pokud se rozhodnete pro demontáž, nezapomeňte, že za škody nesete přímou odpovědnost.

Demontáž vysoušeče vlasů Philips krok za krokem

 • Začněte demontáží zařízení Philips ze zadního krytu. V závislosti na modelu se mohou spojovací prvky lišit, ale demontáž této části by neměla být obtížná. Hlavní je pečlivě zkontrolovat konstrukci a s maximální opatrností ji vyjmout z drážek.
 • Poté na páce fénu vyšroubujte šrouby. Poté musíme tělo rukojeti rozdělit na dvě poloviny. Ostrým předmětem rozřízněte šev a oddělte díly.
 • Poté vyjměte ventilátor, pomocí šroubováku a síly rozeberte pouzdro a vycvakněte z drážek díly. V této fázi můžete zařízení očistit od nečistot, částeček vlasů a dalších prvků, které brání správné funkci zařízení. Zkontrolujeme také kabeláž a cívky, zda nejsou přerušeny nebo jinak poškozeny. Sestavte podobným způsobem a v jiném pořadí.
READ  Jak se zbavit hnilobného zápachu v mrazáku

Můžete se zeptat našich servisních pracovníků telefonicky nebo napsat dotaz do formuláře pro zpětnou vazbu.

Mohlo by vás také zajímat

Oprava DVD Philips za 1 den

Objednejte si opravu v našem servisním středisku a získejte telefon zpět ještě týž den se zárukou až 1 rok

Přesná doba opravy a náklady Děkuji

Přidat komentář

Zanechte svůj dotaz prostřednictvím kontaktního formuláře a odborník vám zavolá zpět s odpovědí, aniž by na cokoli tlačil.

Oprava různých domácích spotřebičů svépomocí je stále populárnější: uživatelé chtějí ušetřit peníze za návštěvu servisního střediska. To platí zejména pro malé spotřebiče. Je pravda, že konstrukce těchto spotřebičů je jednoduchá, ale někdy může být problematická. Jak rozebrat například vysoušeč vlasů Philips, když k němu nejsou žádné pokyny ani rady? Podrobně vás provedeme tímto procesem.

Demontáž skříně

Stejně jako každý spotřebič může i fén jednoho rána přestat fungovat. Příčinou poruchy může být cokoli od mechanického nárazu při náhodném pádu nebo náhlého elektrického přepětí při zapnutí spotřebiče. Chcete-li zjistit, co přesně je špatně, můžete fén Philips částečně nebo úplně rozebrat sami s určitými dovednostmi v oblasti oprav elektrických spotřebičů.

Velmi důležité! Před demontáží spotřebiče jej odpojte od elektrické sítě.

Většina nizozemských sušiček Philips se otevírá na dvě poloviny, ale k tomu je třeba odstranit plastový kroužek, který je drží pohromadě. Má čtyři západky a k jeho přitlačení potřebujete plochý nástroj, plochou tenkou čepel nebo ostrý odolný nůž. S plastem musíte zacházet velmi opatrně, a pokud západku zlomíte, oprava končí a musíte si jít do obchodu pro nový fén.

Fény Philips Salondry Control a Philips HP8656 z řady Pro Care Ion se liší pouze tím, že poslední z nich je fén, a všechny fungují a mají téměř totožný design. Přídavek Ion na konci názvu znamená, že fén má ionizaci vzduchu. Nezbytná složka pro „zkrocení“ nepoddajných vlasů. záporně nabité ionty (ion) zabraňují zmagnetizování vlasů, takže styling je bezproblémový.

Na vnitřní straně kapoty těchto modelů jsou vpředu poměrně malé, ale silné západky. Chcete-li je odklopit, vložte nástroj mezi kryt a těleso, dokud mezi nimi nevznikne mezera, a pevně za kryt zatáhněte. Nyní musíte odšroubovat všechny upevňovací prvky. je jich osm: 2 v rukojeti, 3 jsou pod odnímatelnou částí trysky a 3 drží horní část pouzdra. Šroubovák musí být připraven předem s ohledem na typ drážek na šroubech. Kompletní demontáž vysoušeče vlasů Philips.

Na pomoc uživatelům je zde video o demontáži fénu krok za krokem:

Co může být poškozeno

Po otevření skříně je třeba pečlivě zkontrolovat, zda jsou všechny díly provozuschopné. Napájecí kabel je často příčinou poruchy a může se spálit. vyčistěte ho a obnovte. Pokud je drát uvnitř přerušen, nahradí se novým.

Ventilátor je na adrese

Jedná se o hlavní část výrobku, která je poháněna elektromotorem, ventilátor vhání vzduch do fénu. Často je rozbití spojeno se znečištěním tohoto zařízení prachem, zejména rychle zanesenými kartáči elektromotoru. Pro čištění ventilátoru rozebereme zařízení podle výše popsaného schématu.

Elektrický motor

Pokud při zapnutí vysoušeče vlasů slyšíte praskání a vidíte oblouky uvnitř těla, kartáče se chovají špatně, pokud se opotřebovávají více, než je obvyklé, je třeba je okamžitě vyměnit. Když se motor nezapne, může být jedna z možností poruchy velmi triviální: mezi rotorem a kartáči se vytvořil prach, který je dielektrický, a proto neotáčí kotvou motoru.

Jak rozebrat vysoušeč vlasů Philips?

Chcete-li přidat otázku na své webové stránky, blog nebo fórum, stačí zkopírovat a vložit html kód:

Abyste se dozvěděli, jak přesně můžete fén Philips rozebrat, přinášíme vám několik videopohledů.

A když už jste u toho, rád bych upozornil na několik věcí.

Faktem je, že jsme na to zvyklí už od sovětských dob, že v případě potřeby můžete věci rozebrat a použít obyčejnou domácí pájku.

V dnešní době se situace radikálně změnila. Za prvé, je zde méně dílů. Za druhé, počet těchto součástek se omezuje na jeden nebo dva mikroobvody a několik kondenzátorů, které jsou připájeny k desce plošných spojů.

Pokud se s čipem něco pokazilo, nezbývá vám nic jiného než ho vyhodit do koše.

Kondenzátory lze stále vyměnit, ale musíte je hledat. Je lepší zajít na rádiový trh a vybrat si něco tam.

Varování! Při výběru kondenzátoru je důležité vybrat přesně stejný kondenzátor, jaký byl použit ve vašem spotřebiči.

Pokud deska s plošnými spoji již vyhořela, nezbývá vám nic jiného než koupit novou.

Proto je lepší se v poškozeném spotřebiči nehrabat a koupit si nový.

V dnešní době jsou navíc dráty tak tenké, že je můžete roztavit pájkou. Opět se jedná o dodatečné náklady.

Jak vidíte, oprava spotřebiče je poměrně nákladná záležitost.

Varování! Při demontáži nezapomeňte spotřebič odpojit od elektrické sítě. Pokud musíte díly vyměnit a nejste jen zvědaví, je nejlepší pracovat v gumových rukavicích, abyste si neušpinili kontakty. Jinak to bude ještě horší.

Pozorně si prohlédněte ukázkové video., a v případě potřeby si je stáhněte do počítače a použijte je jako šablonu.

Co může být poškozeno

Po otevření skříně pečlivě zkontrolujte všechny díly a ujistěte se, že jsou funkční. Častou příčinou poruchy je napájecí kabeláž, která se může na kontaktech spálit. zvažte její vyčištění a výměnu. Pokud je drát uvnitř přerušen, nahradí se novým.

READ  Jak nainstalovat kompresor chladničky ve split systému

Ventilátor

Jedná se o srdce výrobku, poháněné elektromotorem a ventilátorem, který nasává vzduch. Prach často způsobuje poruchy této jednotky a zejména kartáče elektromotoru mají tendenci se rychle zanášet. Čištění ventilátoru. rozeberte zařízení podle výše uvedeného schématu.

Elektrický motor

Pokud při zapnutí fénu uslyšíte chrastění a uvidíte oblouky uvnitř těla výrobku. tak se chovají kartáče, když je jejich opotřebení vyšší než normální, je třeba je okamžitě vyměnit. Když se motor nezapne, může být jedna z možných příčin velmi jednoduchá: mezi rotorem a kartáči je prachový koláč, jde o dielektrikum, takže se kotva motoru neotáčí.

Termostat

Vzduch prochází drátěným pletivem, které funguje jako topné těleso. musí být neporušené. Pokud se zjistí přerušení drátu, je třeba jej spojit pájkou. Pouhé zkroucení drátěného pletiva způsobí zvýšení odporu v celém drátěném pletivu, což nepříznivě ovlivní výkon termostatu.

Mnoho domácích řemeslníků si od sovětských dob zvyklo pájet všechno, ale dnes jsou všechny součásti zařízení mnohem jemnější. drátky jsou tak tenké, že je obyčejná páječka jen vypálí. Kondenzátory jsou připájeny k desce plošných spojů a jejich výměna vyžaduje zručnost a speciální nízkopříkonovou páječku s jemným hrotem. další náklady.

Mikroobvody

Tato miniaturní zařízení jsou tak choulostivá, že jakmile se s nimi něco stane, nelze je opravit, musí se zcela vyměnit. Kondenzátory je třeba zakoupit ve specializovaných obchodech nebo na bleších trzích s elektronikou.

Důležité na! Při výběru těchto dílů je třeba, aby přesně odpovídaly poškozeným dílům. k tomu slouží porovnání značek na spálených vzorcích.

Při manipulaci s třískami se doporučují gumové rukavice, abyste nezanechali na kolících stopy po mazivu. Pokud zjistíte, že deska s plošnými spoji je vyhořelá, jděte do obchodu pro nový fén, starý lze demontovat na součástky. nelze jej oživit.

Nezapomeňte, že opravy prováděné svépomocí mohou být poměrně nákladné, pokud dojde k poškození velmi důležitých dílů. Stojí tedy za zvážení, zda se pustit do oprav, pokud je levnější a jednodušší koupit nový fén.

Přečtěte si bezplatný návod k použití vysoušeče Philips SalonDry Active ION HP4935. Přečetli jste si příručku, ale odpověď na svou otázku jste nenašli? Pokud ano, podělte se prosím o svůj dotaz s ostatními uživateli produktu Philips SalonDry Active ION HP4935 na této stránce.

Máte dotaz k produktu Philips SalonDry Active ION HP4935??

Zeptejte se ostatních uživatelů produktu Philips SalonDry Active ION HP4935. Popište svůj problém a svůj dotaz jasně a srozumitelně. Čím podrobnější bude váš problém/otázka, tím snadněji vám ostatní uživatelé sušičky Philips SalonDry Active ION HP4935 poskytnou vyčerpávající odpověď.

Jak sejmout zadní kryt a vyčistit síťku?

Jak sejmout zadní kryt a vyčistit síťku a ventilátor

Jak sejmout zadní kryt a odstranit vlasy z ventilátoru?

Jak sejmout zadní kryt, aby se vyčistil ventilátor vlasů?

Jak ji připravit s twistem?žádný šroubovák se nehodí

Fén je vybaven funkcí vypnutí při přehřátí. Už se nevypíná. Možná kdo ví, jak to opravit? Předem děkujeme.

mám philips salon druvel, poraďte, jak odstranit zadní kryt pro čištění vysoušeče vlasů

Konstrukce vysoušeče vlasů

Každý vysoušeč vlasů má motor s oběžným kolem a topným tělesem. Úkolem oběžného kola je nasávat vzduch ze zadní části spotřebiče. Vzduch prochází ohřívačem a vychází horký z přední strany. Tento fén je také vybaven posuvným přepínačem pro přepínání režimů a prvky, které chrání topné těleso před přehřátím.

oběžné kolo; 2. motor; 3. ohřívač; 4. tepelná ochrana; 5. přepínač režimů; 6. napájecí kabel

Základem ventilátoru je elektromotor, stejnosměrný sběrač. Různé modely mají napětí 12, 18, 24 a 36 V. U některých modelů je k dispozici také motor na střídavý proud 220 V. Motor je poháněn samostatnou cívkou. Stálé napětí je zajištěno diodovým můstkem, který je připojen k vodičům motoru.

Topné těleso fénu, konkrétně jeho rám, se skládá z desek z nehořlavého materiálu, který nevede elektrický proud. Obsahuje nichromovou cívku. Počet sekcí závisí na tom, pro kolik provozních režimů je spotřebič určen.

Cívka je navinuta na žáruvzdorném rámu

Horké topné těleso musí být průběžně ochlazováno vzduchem, který proudí fénem. Pokud se přehřeje, může dojít ke spálení cívky. Termostat, který zajišťuje samočinné vypnutí ventilátoru při dosažení kritické teploty, je řízen termostatem. Jedná se o dvojici vzájemně propojených kontaktů na bimetalové platformě. Termostat je umístěn na topném tělese vedle výstupu, takže je během provozu neustále ovíván vycházejícím horkým vzduchem. Pokud je překročena povolená mezní teplota, kontakty na bimetalové plošině se rozpojí a ohřev se zastaví. Po určité době se termostat ochladí a okruh se opět uzavře.

Termostat je označen červeným kroužkem

Některé modely jsou navíc vybaveny jednorázovou tepelnou pojistkou pro ochranu. Při překročení optimální teploty se vyfoukne a musí se vyměnit.

Pokud se pojistka při překročení optimální teploty přepálí, je třeba ji vyměnit

Téměř všechny vysoušeče vlasů mají zpravidla stejné zapojení:

 • Ohřívač se skládá ze tří cívek: H1, H2 a H3. První cívka dodává motoru energii, další dvě zajišťují teplo.
 • V poloze „nahoře“ SW1 není obvod pod napětím. V této poloze pracuje vysoušeč vlasů s minimálním výkonem: napájení probíhá přes diodu VD5, která odpojí jednu půlvlnu střídavého napětí, zapnuta je pouze jedna topná spirála H2 (ne na plný výkon), motor se otáčí nízkou rychlostí otáček.
 • Fén je ve střední poloze: dioda VD5 je zkratovaná, do obvodu jsou přivedeny obě půlvlny střídavého napětí, cívka H2 pracuje na plný výkon, motor se otáčí jmenovitými otáčkami.
 • V této poloze pracuje vysoušeč vlasů s maximálním možným výkonem, protože je připojena cívka H3. Po stisknutí tlačítka se topné spirály H2, H3 vypnou, ale motor běží dál.
READ  Který kartáč na fén je lepší rotační, nebo ne?

Diody VD1-VD4 jsou půlvlnné usměrňovače. Indukční cívky L1, L2 a kondenzátory C2, C3 snižují rušení vlastní kolektorovému motoru. F1, F2 jsou pojistky a termostat.

Proč to nefunguje

Přesnou příčinu, proč fén přestal fungovat, může určit pouze technik. Je však zcela reálné, že první odhady jsou založeny na charakteristických nepřímých znacích. Hlavní poruchy jsou jen některé, ale existuje mnoho dalších důvodů, proč k nim dochází. Pokusme se je vyřešit.

Fén se nespustí

Pokud jste právě normálně spustili vysoušeč vlasů, ale najednou se vypne a nelze ho znovu zapnout a tělo vysoušeče je horké. pravděpodobně se jedná o tepelnou pojistku. Jedná se o jakousi ochranu proti opotřebení, která zabraňuje přílišnému přehřátí spotřebiče. Chvíli počkejte a po úplném vychladnutí skříně zkuste spotřebič znovu zapnout. Pokud fouká. vše je v pořádku.

Pokud k tomu dochází příliš často nebo po 3 až 5 minutách používání fénu, odneste fén do servisního střediska, kde termostat zkontrolují. Může být poškozený nebo může být na konci své životnosti a musí být vyměněn. Je to levné a lze to provést přímo před vámi. Pokud se to však neprovede, může dojít k poruše termostatu a sušička jednoduše vyhoří.

Druhou častou příčinou je problém s kabelem nebo zástrčkou. Obzvláště časté jsou u modelů, které nemají prvek pro volné otáčení kabelu kolem své osy.

Z neustálého kroucení se drát poškozuje: nejprve se vytvořené trhliny pod izolačním vinylovým pláštěm nezobrazují a poté se rozpadají a do zařízení nepřichází proud. Šňůru lze také rychle a relativně levně vyměnit.

Nemůžete zapnout vysoušeč vlasů a jen proto, že je vypínač rozbitý. Pokud se jedná o mechanické poškození, je obvykle patrné ihned. tlačítko spadne nebo páčkou nelze pohnout prstem. Funkci snímače nelze zkontrolovat pouhým okem. je nutné zavolat odborníka.

Vzduch je studený

Pokud jste náhle přestali foukat horký vzduch, je pravděpodobné, že topné těleso je rozbité, nebo, jak se říká, „spálená cívka. Obvykle k tomu dochází, když je termostat porouchaný, nebo když není, když fén běží příliš dlouho na maximální rychlost.

Existuje však ještě jedna častá příčina. pokud je filtrační sítko v zadní části přístroje ucpané a vzduch necirkuluje normálně, zahřívá se fén zevnitř.

V tomto případě existuje jediná možnost nápravy: vyměnit topné těleso. Problémem však je, že cena může být jiná, protože někdy je vyhoření cívky doprovázeno zkratem, při kterém trpí téměř celá vnitřní „výplň“ zařízení a často i jeho pouzdro. V tomto případě nemusí být oprava oprávněná.

Ventilátor se netočí

Velmi častý problém. Spotřebič se zapne, topí, ale nedochází k pohybu vzduchu. V takovém případě jej ihned vypněte, než se vnitřní prvky přehřejí a roztaví. Ventilátor si můžete snadno zkontrolovat sami doma. Možná ani nepotřebuje opravu, ale je prostě jen špinavý.

Opatrně sejměte zadní kryt kávovaru (někdy je připevněn jedním nebo dvěma šrouby); vyjměte síťový filtr, očistěte jej od prachu a nečistot (nebo ještě lépe, dobře jej umyjte v mýdlovém roztoku); pečlivě zkontrolujte kolečko ventilátoru. případně jsou kolem něj namotány vlasy, které mu brání v otáčení; v případě potřeby pečlivě a opatrně vyčistěte lopatky ventilátoru; vyměňte vysušenou síťku a připevněte zadní kryt.

Nyní se můžete pokusit spotřebič znovu zapnout. Pokud je vše provedeno správně a příčinou byla kontaminace, bude to fungovat dobře. V opačném případě byste jej měli odnést do servisního střediska.

Rozbitý motor

Pokud po všech domácích reanimačních opatřeních fén nefunguje. problém je pravděpodobně v elektromotoru. Jedná se o nejdražší a nejkomplikovanější verzi poruchy. Nepřímo to často naznačuje skutečnost, že fén přestal při sušení náhle fungovat a začal nepříjemně zapáchat. Ještě horší je, když se z něj najednou začne kouřit nebo plivat.

V takovém případě stačí přístroj okamžitě odpojit od sítě, nechat jej zcela vychladnout, zabalit jej a odnést do servisního střediska. Nejprve si vyžádejte diagnózu a odhadněte přibližné náklady na opravu.

Jak rozebrat fén na vlasy

Ukážeme vám, jak rozebrat a opravit model Roventa krok za krokem:

  Začněte kontrolou spotřebiče. Začněte u napájecího kabelu, konkrétně v místě, kde vstupuje do rukojeti a kde se nachází kontaktní lišta. Dále zkontrolujte, zda není izolace přerušená, otřepená nebo natržená.

Kromě výše popsaného poškození může být problém způsoben vadnými obvody. Tyto závady jsou typické:

 • Podklad z gethinaxu je prasklý a plechová stopa je potrhaná. Poškozená místa podlepte páskou a připájejte je.
 • Kondenzátory jsou nafouklé. Je třeba je odpájet a vyměnit.
 • Vyměňte vadné rezistory (poznáte je podle zčernalého povrchu).

Pro tento typ opravy budete potřebovat dovednosti s páječkou. V opačném případě je lepší svěřit poškozený fén technikovi nebo servisnímu středisku.

Pokud máte drahý fén, doporučuji vám, abyste ho okamžitě nechali opravit. Tyto modely mají složitější konstrukci, což znamená přítomnost dalších funkcí. Například tlačítko Care, které je nepřetržitě fungujícím regulátorem, nebo ionizátor proudění vzduchu. Součásti těchto fénů jsou vyrobeny ze speciálních slitin a doma je téměř nemožné je v případě poruchy spolehlivě spojit.

Demontáž a oprava běžného domácího vysoušeče vlasů nevyžaduje žádné zvláštní znalosti ani dovednosti. Doufáme, že vám naše rady v tomto úsilí pomohou. Hlavní je pamatovat si školní kurz fyziky a mít chuť naučit se něco nového. Hodně štěstí!

Dobré odpoledne! Jmenuji se Svetlana. Tyto stránky se pro mě staly nejen dalším zdrojem příjmů, ale také příležitostí podělit se s vámi o své znalosti z oblasti hospodaření.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS