Jak rozebrat fén Braun Satin 5

Fén se skládá z motoru, ventilátoru, topných těles a elektrického obvodu, který zajišťuje jejich součinnost. V závislosti na počtu režimů, výrobci, základně prvků, vzhledu a složení přepínačů se liší. Ale nic tak složitého jako polovodičový tyristor uvnitř. Proto provádět domácí opravy fény vlastníma rukama.

Těleso je na místě upevněno šrouby. Hlavy jsou často nestandardní. Jedná se o znaménko plus, hvězdičku a vidle. Proto je třeba se před opravou fénu nejprve postarat o nástroj, který takový úkol zvládne. Naštěstí dnes stojí sada bitů 600.

Někdy jsou klapky karoserie navíc spojeny speciálními západkami. To je zvláštní problém: zkušení řemeslníci často rozbíjejí plast, zoufale se snaží vyrovnat s civilizovanými metodami. Neexistuje žádné kouzlo, přicházejí se skrytými šrouby skrytými pod samolepkami, plastovými vložkami, odnímatelnými krytkami regulátorů. Fiktivní upevnění. Žádné užitečné funkce.

Motor fénu je napájen 12, 24 nebo 36 V DC. K usměrnění síťového napětí se používá diodový můstek, u levnějších modelů jediná dioda. Filtrace harmonických v napájení se provádí kondenzátorem, který je zařazen paralelně k vinutí motoru nebo je součástí složitějšího filtru. Indukčnosti se ve vysoušečích vlasů používají jen zřídka kvůli jejich nadměrné hmotnosti. Proto znalost principů vyhlazování zvlnění RC-řetězce je dost zvládnout konstrukci schéma zapojení fénu pro opravy. Někdy se jako filtrační prvek používá jediná cívka (indukčnost).

Vypínač na fénu současně uzavře obvod, přes který budou napájeny cívky, spustí motor. Další schéma zásahu se řídí složitostí:

 • Regulovat lze pouze rychlost otáčení nebo jen teplotu;
 • Vytápění a rychlost proudění vzduchu lze zvolit individuálně.

Většina modelů fénů je vybavena paralelní pojistkou, která zabraňuje zapnutí topných těles při vypnutém motoru. Cívka se stáčí dolů.

Volitelně může být vybaven termostatem v podobě speciálního rezistoru nebo jiného snímacího prvku. Popišme si, s jakými poruchami se setkáváme u věrných pomocníků krásné poloviny lidstva.

Zajímavé: Chyba pračky Samsung 5e: příčiny a řešení

Interní zařízení

Než začnete stroj rozebírat, je dobré vědět, co je uvnitř a z čeho se obvykle skládá. V zásadě se jedná o poměrně jednoduchý stroj a základní prvky v něm nejsou tolik důležité. Každý vysoušeč vlasů se skládá z:

Nyní jasně vidíte, že ohřívač je poměrně jednoduše konstruován. Opravy svépomocí jsou možné. Níže se podrobněji věnujeme hlavním důvodům, proč fén nefunguje, a co můžete udělat pro nápravu.

Na tento jednoduchý úkol se musíte předem připravit:

Oprava fénu Braun 3537 (nezapíná se)

Původně nahlášená závada sušičky Braun 3537 spočívá v tom, že se nezapíná.

Fén na vlasy Braun 3537

Na zadní straně je nápis s možnostmi sušičky Braun 3537.

Фен BRAUN BC 1400 Swing. разборка и ремонт.

Funkce vysoušeče vlasů Braun 3537

Chcete-li sušičku rozebrat, musíte vyšroubovat dva šrouby. Jeden ze šroubů se nachází pod drátěným pletivem, které musíte odstranit. Druhý šroub má jinou drážku. Později jej lze vyměnit za běžný fén.

Demontáž sušičky Braun 3537

Odšroubujte dva šrouby, abyste odstranili část krytu a získali přístup ke spínači.

Fén na vlasy Braun 3537 v demontu

Spínač je připojen k tlačítku studeného vzduchu pomocí tří pinů, na které se jednoduše nasadí.

Ovládací spínač sušičky Braun 3537

Počáteční stav kontaktů

Lze je čistit běžnou kancelářskou gumou. Pak pevně přitlačte tlačítko na tyto kolíky na spínači.

Vyčistěte kontakty spínače

Poté fén znovu sestavte v opačném pořadí.

Opětovné sestavení sušičky Braun 3537

Pokud je vše v pořádku, váš Braun 3537 nás bude stále bavit.

Renovovaná sušička Braun 3537

Jak rozebrat fén na vlasy

Krok za krokem vás provedeme demontáží a opravou na příkladu modelu fénu Roventa:

  Začněte kontrolou spotřebiče. Začněte u napájecího kabelu, konkrétně v místě, kde vstupuje do rukojeti a kde se nachází kontaktní lišta. Poté zkontrolujte, zda není izolace přerušena, otřepena nebo natržena.

rozebrat, vysoušeč, vlasů, braun

Kromě výše popsaného poškození může být problém způsoben vadnými obvody. Typické jsou následující závady:

 • Prasklý gethinaxový podklad a roztržená plechová stopa. Poškozená místa podlepte páskou a připájejte je.
 • Nafouklé kondenzátory. Musí se vypájet a nahradit novými.
 • Vyměňte vadné rezistory (najdete je podle ztmavlého povrchu).

Jak vidíte, pro tento druh opravy budete potřebovat dovednosti s páječkou. V opačném případě je lepší nechat poškozený fén v obchodě pro kutily nebo v servisním středisku.

READ  Filtry pro vysavač thomas twin tt aquafilter

Pokud máte drahý model vysoušeče vlasů, doporučuji ho dát k opravě odborníkům. Důvodem je složitější konstrukce těchto modelů, která předpokládá další funkce. Například tlačítko Care, což je plynulý regulátor, nebo ionizátor proudění vzduchu. Tyto vysoušeče vlasů jsou vyrobeny ze speciálních slitin a v případě jejich rozbití je nelze připojit doma.

Demontáž a oprava běžného domácího fénu nevyžaduje žádné speciální znalosti ani zkušenosti. Doufáme, že naše tipy vám v tom pomohou. Hlavní je pamatovat si školní kurz fyziky a mít chuť naučit se něco nového. Hodně štěstí!

Dobré odpoledne! Jmenuji se Světlana. Tyto stránky mi poskytly nejen další zdroj příjmů, ale také příležitost podělit se s vámi o své znalosti o domácím hospodaření.

Rozeberte fén na vlasy

Pouzdra fénů jsou zpravidla vyrobena z plastu a jsou k sobě připevněna samořeznými šrouby. Musíte je odšroubovat pomocí tvarového šroubováku. Poté je třeba od sebe oddělit poloviny karoserie a uvolnit západky

Západky jsou velmi křehké a je důležité postupovat opatrně, aby nedošlo k jejich poškození. Zejména pokud chcete fén Rowenta rozebrat. Jak to udělat správně? Hlavní je odstranit všechny šrouby

V závislosti na konstrukci vysoušeče vlasů se používají samořezné šrouby. Najdete je pod nálepkami nebo logy výrobců. Pokud je neodšroubujete, hrozí, že se západky při další demontáži rozbijí

Jak to udělat správně? Důležité je odstranit šrouby. V závislosti na konstrukci mají fény někdy skryté šrouby. Ty se nacházejí pod nálepkami nebo logy výrobce. Pokud je neodšroubujete, máte při další demontáži šanci západky poškodit.

Pokud nevíte, jak rozebrat kartáč fénu, je tu ještě jedna věc. tyto přístroje se skládají z několika částí a mají otočnou hlavu. Je to skvělý nástroj, který mám po ruce, takže se o něj nemusím starat

Je to velmi důležité a nezbytné pro pozdější správnou montáž fénu

Můj pes ho používá ještě častěji než já

Zkontroloval laura.vartanova

Hodnocení : 5 (z 5)

Fén je skvělý! Za prvé je robustní. používá se již více než 3 roky. Za druhé se snadno používá. je lehký a nevyklouzne, protože na rukojeti je gumová rukojeť. Šňůra je dostatečně dlouhá. A co je nejlepší, jsou k dispozici dvě nastavení teploty: horký vzduch a teplý vzduch. Funkce studeného vzduchu se velmi hodí, protože máme malé dítě a malého psa, které po každé procházce až dvakrát denně myjeme a sušíme fénem. Je velmi vhodná pro oba. nemusíte se bát, že by se dítě nebo pes zahřáli a nemohli to poznat. Používám ho také k úpravě vlasů. perfektně drží tvar.

Braun Swing 1400

Rozhodně se nejedná o nový model. Ale splňuje vše, co bych si od fénu mohla přát, a to ho používám už asi 10 let. A používáme ji každý den! Někdy po dvou najednou. Takto vypadá po 10 letech. Samozřejmě se nedalo vyhnout některým odřeninám, ale myslím, že to zachránilo tvář. Mnohokrát jsme si ji vzali na cesty a nezabírá mnoho místa. Kdybych si teď měla koupit fén, vybrala bych si o něco víc, ale není to tak hrozné, protože mám dlouhé vlasy a chci zkrátit dobu, kdy ho používám. Pravděpodobně nyní stejný archivní model již není k dispozici, ale doporučil bych se podívat na řadu fénů Brown, doufám, že se jim podařilo udržet kvalitu a spolehlivost. Můj nemá moc funkcí. silnější. Slabší foukání, teplý a studený vzduch, to je pravděpodobně vše. Toto tlačítko je třeba držet stisknuté, aby foukal studený vzduch. Je to vypínač: zapnutý napůl. fouká mírně, až doprava. silně fouká. Celkově vzato je to dobré ve všech směrech a nenašel jsem žádné nevýhody. Mohu s jistotou doporučit ke koupi Klady: robustní, dlouhá životnost. Zápory: žádné Zjištěná doba používání: 10 let Rok výroby / nákupu: 2007

Chci napsat recenzi na svůj oblíbený vysoušeč vlasů. Je to příběh o šetřílkovi, který platí třikrát, ano, ano, v mém případě přesně třikrát. Svůj první fén jsem si koupil za hubičku a vydržel mi rok. Ten druhý se rozletěl na jih jako pták. No, pokud je to tak, proč platit za drahý fén, když jsou všechny nespolehlivé, tak jsem si zase koupila levný na jedno použití. Za opravu a převinutí motoru jsem zaplatil více. K narozeninám jsem dostal BRAUN Swing 1400! Věnujte prosím zvláštní pozornost datu nákupu. Už 12 let mi věrně, každý den pomáhá uklízet, ano, ano! Používám ho každý den a není to velké slovo. Nikdy nezklame! Zde je můj osobní favorit a fešák. baby. # Je malý, ale velký a silný #! Pohodlně se drží a neunavuje ruku, u těžkých fénů je problém udržet ruku ve vzduchu. Dobrý na cesty, kompaktní a lehký, nezabírá moc místa v zavazadle. Dodává se se třemi nástavci a návodem, jak s ním vytvořit krásné účesy. Abych byl upřímný, já osobně je nepoužívám, používám jeden a brasher. Ale pro ostatní dámy je to pravděpodobně výhoda. Jedno vím jistě, všechno má své meze. A až můj přítel odejde, určitě si pořídím stejný. Doporučuji!. Klady: Odolnost, výkon, spolehlivost, kvalita, nízká hmotnost a ne příliš velký. Zápory: Žádné Doba používání: 12 let Rok výroby/nákupu: 2005

READ  Jak vyrobit indukční vařič vlastníma rukama

Táta mi dal k 8. březnu tento fén. Koupili jsme ho společně v Eldoradu. Bylo to už dávno, asi před 13 lety. V té době jsem toho o technologiích nevěděl tolik jako dnes. Nikdy jsem si vlasy neupravovala, takže jsem si vybrala fén kvůli jeho ceně a kráse. V té době jsem znal jméno výrobce. Byl to levný fén, jako. o 900. 1000, vypadalo to elegantně a jednoduše. Nebylo těžké ho používat. Přišel v krabici. Stále ji mám. Ukážu vám ho teď. Mám i druhý nástavec, ale ten jsem nenašla 🙁 Má dvě odnímatelné koncovky a dva režimy: sušení za studena a sušení za tepla. Rozšíření jsem používal jen zřídka. Je trochu obtížné je vyměnit, jsou trochu těsné na fénu. Nikdy jsem si vlasy neupravovala. Na noc jsem si natáčela vlasy v kulmě. Takže jsem nehledala luxusní vysoušeč vlasů. Ten fén funguje dodnes. Pak můžete horký vzduch ovládat a zesílit nebo zeslabit. Fén stále funguje, ani jednou se nerozbil a je kvalitní. Režim sušení za studena nefunguje správně. Zapnete ji stisknutím modrého tlačítka a jeho podržením. Pokud vím, fixuje vlasy na místě. Také vím, že režim sušení za studena mi vysušuje nalakované nehty. V poslední době ho používám na sušení nehtů. Šňůra fénu není dlouhá. Takže ho musím používat ne tam, kde chci, ale poblíž určité zásuvky, aby bylo možné fén někam umístit. Má také poutko na zavěšení na háček. Je to velmi praktické. Nevím, jestli je tento model na prodej nebo ne. Ale doporučuji to. Pokud hledáte levný, kompaktní, jednoduchý a spolehlivý vysoušeč vlasů, podívejte se na model Brown Swinn 1400. Děkujeme, že jste se zastavili Klady: kvalitní, kompaktní, praktický, jednoduchý. Zápory: krátká šňůra, časem se snížil výkon Doba používání: 13 let Pořizovací cena: 900 Rok vydání/nákupu: 2004

Rád bych napsal recenzi na něco, co používám už asi 15 let. Jedná se o vysoušeč vlasů Braun. Dostal jsem ho už dávno, když jsem ještě chodil do školy)). Máma mi ho dala k narozeninám a já ho střídavě používala. Mám ho už dlouho. Za všechny roky aktivního používání jsem ho nikdy nemusel opravovat, ani nikdy nefungoval špatně nebo nepřestal fungovat. Tělo, zástrčka, kabel. šňůra.Vše je stále v perfektním stavu, žádné praskliny, třísky ani vrypy. Na těle fénu je tlačítko pro horký/studený vzduch. přepínač proudění vzduchu. 2 rychlosti, smyčka na šňůře. lze zavěsit na háček. V soupravě byla další tryska, ale časem se ztratila kvůli nepoužívání. Je to dobrý, pevný kus výbavy Klady: Za dlouhou dobu mě ani jednou nezklamal. Zápory: Žádné Doba používání: 15 let Rok vydání/nákupu: 2000

Fén má každá rodina. Chci vám říct o svém fénu, který máme už nejméně 12 let. Možná, že tato značka se již dlouho nevyrábí a tato recenze bude více informativní a zaměří se na společnost. výrobce tohoto a mnoha dalších domácích spotřebičů. Krabice už není nijak zvlášť zachovalá, ale to není překvapivé: na přední straně se nachází. Informace o výrobci a značce fénu a jeho výkonu. Po stranách. Informace o fénu, jak jsem pochopil, jsou v několika jazycích, ale není tam ruština. Na zadní straně krabice jsou ilustrace funkce a použitelnosti. Takto vypadá hrdina této recenze. Vypadá naprosto normálně. Je malý, má jeden hlavní nástavec a jeden výměnný nástavec a je určen pro úpravu krátkých vlasů. Kompaktní rukojeť s výstupky proti sklouznutí v ruce. Spotřebič má 2 úrovně výkonu a 2 rychlosti sušení, které lze zvolit přepínačem. Velmi užitečné, pokud jej používáte v teplém ročním období nebo jej na pár sekund zapnete, když vám horký vzduch začíná přehřívat hlavu. Šňůra je poměrně dlouhá, asi dva metry, což je dost na to, abyste mohli fén pohodlně používat. Alespoň za celou dobu, co ho používám, jsem nikdy neměl nejmenší touhu ho mít déle. stačilo to Euro zástrčka. zásuvka. Na těchto místech šňůry je třeba zabránit jejímu přetržení. Nálepka s informací, že fén je německého designu a tradičně vyroben v Číně. Teď, když víte, že fén neleží na poličce, říkám, že je neustále v práci. První čtyři roky jsem byla jeho paní a jedinou majitelkou. Průměrování 1. Dvakrát týdně, nebo spíše třikrát za 10 dní, mi řádně vysušila vlasy. Za posledních 8 let jsem ho používala spolu s dalšími dvěma dívkami v rodině, takže to vychází na 3krát za 10 dní, tj. е. prakticky každý druhý den. Můj normální fén na vlasy. užitečný pomocník. Má jen jednu vlastnost: nevím, jestli je to vada nebo co. pak znovu, ale to bylo s ním okamžitě, ne se objeví po nějakém. v té době. Někdy se mi při sušení vlasů ozve cvaknutí, když je správně nenatočím (jako by se spustilo). pojistky) a fén se prostě vypne. musí si lehnout. O 5 minut později. 10 znovu se ozve stejný zvuk. fén se zapne a můžete jej používat. Neuvěřitelné, ale pravdivé. Nic jsem s tím nedělal, jen jsem si zvykl. Na základě výše uvedeného a dlouholetého používání lze vyvodit následující klady:.Kvalita provedení je nepopiratelná.životnost.plnění jeho funkcí Z nevýhod bych vyzdvihl především.nepochopitelné vypínání a chtěla by přidat více výkonu do fénu, 1400 jako. to nestačí. A obecně Braun jako výrobce domácích spotřebičů jsem plně spokojen. Mohu ji bez obav doporučit svým přátelům. Hodně štěstí při nakupování!. Klady: Jednoduché a funkční. Zápory: Prázdninový ventilátor v recenzi Doba používání: 12 let Rok výroby / nákupu: 2003

READ  Jak rozebrat keramický vysoušeč vlasů Philips salondry control

Oprava sušičky

Pokud je zjištěna vadná šňůra, je třeba ji vyměnit. Celistvost kabelu lze zkontrolovat pomocí multimetru. Zapněte multimetr na měření odporu a střídavě měřte odpor jednotlivých vláken šňůry. Vadné jádro bude ukazovat nulu a spálené jádro bude ukazovat nekonečný odpor.

Pojistka je jednodílná. Je zkratovaný, při dosažení kritické teploty jednoduše vyhoří. To lze zkontrolovat také pomocí multimetru. pokud je tato závada přítomna, je třeba vyměnit pojistku. V tom případě potřebujete páječku a novou pojistku.

Závada může být také v tepelné pojistce. Bimetalová deska. základ tohoto spotřebiče. může vlivem vysoké teploty ztratit své vlastnosti a přestat fungovat. Pak je nutné vyměnit i spínač, protože jej nelze opravit.

Dalším důvodem opravy může být vyhoření topného článku. K tomu nejčastěji dochází u vysoušeče vlasů „Scarlett“ (jak jej rozebrat a opravit, se můžete dozvědět z článku). K vyhoření cívky může dojít ze dvou důvodů: selhání ochrany a dlouhá životnost. V tomto případě je nutné po opravě přepěťové ochrany vyměnit cívku. Nefunkční motor musí být vyměněn.

Stavební závady vysoušeče vlasů

Za hlavní příčinu poruchy stavební sušičky zde lze označit poruchu elektroniky:

Tato závada je nejčastěji způsobena náhlým skokem v externím napájení střídavým proudem. Důvodem poruchy kondenzátoru je například zkrat vinutí kondenzátoru v případě přepětí.

Samozřejmě je možné, že dojde k poruše statorového vinutí motoru.

Drobné závady mohou mít tyto příčiny:

 • Oxidace kontaktů přepínače regulace teploty;
 • Oxidace spínače regulace otáček vzduchu;
 • oxidace kontaktů spínače zapalování;
 • Přerušení vodiče v síťovém kabelu;
 • Porucha síťové zástrčky \ žádný kontakt.

Příčinu poruchy lze diagnostikovat pomocí „multimetru“.

Při výměně kondenzátoru se zohledňuje kapacita a jmenovité napětí.

Při výměně diody se bere v úvahu odpor obou hodnot ve směrech:

Jak víme, hodnota odporu od anody ke katodě bude mnohem nižší než od katody k anodě.

V případě poruchy elektromotoru je situace složitější. Pokud k takové závadě dojde, je jednodušší motor vyměnit než převíjet statorové vinutí, např. Ale je to také proveditelné. ten, kdo se přímo podílí na tomto druhu oprav. V tomto případě se bere v úvahu:

Závady, jako je vyhoření topného tělesa, nejsou vyloučeny. Výměna topného článku se provádí s ohledem na hodnotu jeho odporu.

Diagnostika a oprava stavebního fénu na vlasy

Podívejme se na konstrukci elektromotorů a na to, jak přesně diagnostikovat elektrické stroje, jak je uvedeno v části o elektrotechnice.

Pro ilustraci uvádíme několik fotografií několika typů těchto elektrických strojů. jedná se o sběrací elektromotory. Konstrukce a princip činnosti dvou sběrných motorů:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS