radion_gz_china

Konvičky Yixing jsou dnes pojmem. Jsou téměř stejně módní jako puer. Dobrá drahá konvička, nejlépe s razítkem mistra, je vytouženým majetkem každého pijáka čaje. Proč?

Konvice od mistra Chen Chena (nar. 1952)

Hliněná konvice Yixing nabízí několik výhod, které žádná jiná keramika nemá. Proč hlína Ysin? Co je dobrého na konvičce z této hlíny?? Pojďme zjistit!

Co je hlína Yssin

Jíl Yixing se těží v okrese Yixing v provincii Jiangsu. Odtud název. Proto konvice nejsou ani Issi, ani Issi clay.

Logicky je jíl Yixing jakýkoli jíl vytěžený v Yixingu, ale nás zajímá velmi specifický druh jílu vytěženého z určité hloubky, se specifickým složením a zpracovaný specifickou technologií. Přesněji se proto označuje jako tzu sha, „fialová hlína“. Pojďme se nyní podívat na to, co to je.

Stupně hlíny Yixin a typy konvic

„Jíl yixing“ je souhrnný název pro různé druhy jílu bohatého na železo, křemen a kaolin. Mezi ně patří:

Zhu Ni je nejvzácnější a nejdražší jíl. Nejběžnější je tzu sha. Ukládá se ve vrstvách: nejsvrchnější jsou měkké, z nichž se vyrábí každodenní a levné nádobí včetně čajových konvic. Čím je hlína hlubší a pevnější, tím je keramika z ní vyrobená kvalitnější a má vyšší cenu.

Různé poměry těchto jílů se míchají dohromady s různými přísadami (kobalt, oxidy manganu atd.)., písek, vypálené kroupy, slída a pyrit), různé teploty výpalu. to vše vytváří širokou škálu barev (od žluté po černou) a textur, díky nimž jsou hotové konvice tak odlišné. Mohou být hladké nebo zrnité, až po imitaci citrusové kůry, s hrbolky a vroubky. vše záleží na řemeslníkovi a jeho nápadu.

Pravé konvice Yixing se vyznačují naprostou absencí jakékoli dekorativní glazury s barvivy. Bohatá škála barev. přirozená barva hlíny.

Tato hlína byla poprvé použita na výrobu keramiky za dynastie Song (10.-13. století). Největšího rozmachu dosáhla výroba za dynastií Ming a Čching (14. století. počátek 20. století).

Jíl se těží v dolech v různých hloubkách. od mělkých vrstev až po ložiska ve velké hloubce. Dnes jsou zásoby jílu ve svrchních vrstvách vyčerpány a těží se z hloubky asi 200 metrů. Vytěžená hlína se ponechává na povrchu po dobu několika měsíců. Vlivem přírodních faktorů. déšť, slunce, vítr. hlína houstne, jako by se zpevňovala a nasycovala kyslíkem.

Poté se rozdrtí téměř na prach a následně se proseje a promyje. Výsledkem je viskózní pasta, která se nehněte, ale šlehá (ručně nebo ve speciálních zařízeních). V důsledku toho se hlína ještě více zhutní a uvolní se z ní další vlhkost. Otlučené desky se ukládají do hliněných kádí a přikrývají se, aby nevyschly. Hlína zde několik dní vytvrzuje a její povrch se stává lepivým, což zlepšuje plasticitu.

Poté se hlína znovu otluče, dokud nedosáhne požadované tloušťky. tloušťky stěn konvice.Z těchto desek se vyřeže konvička a spojí se dohromady. Získaná konvička se nejprve několik týdnů suší bez vysokých teplot a poté se posílá k výpalu při teplotě 1100-1200 C. Jakákoli jiná hlína by se při takových teplotách roztavila, ale hlína Ysin se díky svému minerálnímu složení neroztaví.

Jak vyrobit konvičku Yixing

Rozbíjení desek. částí budoucí konvice

Co je na hlíně Yixing dobrého?

Hlína Isin obsahuje velké množství kaolinu, který umožňuje vypalovat konvice při velmi vysokých teplotách, a také železo, křemík a malé křemičitanové částice, které dodávají hotovým konvicím lesk a pórovitost, díky níž konvice propouštějí dovnitř kyslík a umožňují čaji „dýchat“.

Díky vysoké teplotě výpalu jsou konvičky navzdory své zdánlivé křehkosti velmi odolné.

Porézní struktura umožňuje rychlé zahřátí konvice a dlouhé udržení tepla. Rukojeť konvice se nikdy nezahřeje.

Pokud v konvici louhujete určitý druh čaje delší dobu, její stěny „nasytí“ čaj svými vůněmi, čímž dojde k nasycení čaje různými vůněmi. Proto je důležité vařit v každé konvičce pouze jeden druh čaje, aby se vůně různých čajů navzájem nemísily.

Ceny konvic Yixing

Pravé konvice Yixing jsou velmi drahé. Při velmi jednoduchém vzhledu bez jakýchkoli ozdob může cena konvice dosáhnout až několika tisíc juanů a v rublech je to ještě horší. Naštěstí můžete najít hliněné konvičky Yixing ve slevě, a to ne za cenu malého letadla, a zde je důvod, proč.

Cena konvice Isin závisí nejen na druhu použité hlíny, ale do značné míry i na řemeslníkovi, který ji vyrobil.

Pravdou je, že každý mistr v Číně má svou vlastní kvalifikaci v závislosti na délce služby a různých zásluhách. Pro získání kvalifikace musel mistr řemeslník splnit řadu požadavků, například účastnit se městských, okresních nebo celostátních veletrhů a získat na nich ceny, publikovat články o technologii a výrobě, neprovinit se plagiátorstvím, podílet se na popularizaci užitého umění všemi způsoby, provádět samostatný výzkum, skládat zkoušky atd.д. a t.п.

Všechny tyto konvičky, ač zdánlivě jednoduché na pohled, stály v přepočtu na naše peníze několik desítek tisíc:

Chen Cheng, mistr užitého umění

Senior Master of Applied Arts Yixing Kuai Liang Rong

Yixing Chen Hong Hua Užité umění Osobnost

Yixing Chen Hong Hua Užité umění Osobnost

Některé kvalifikace mistrů:

  • „Master of Applied Arts“
  • „Osobnost užitého umění“
  • „Asistent mistra řemeslníka“
  • „Mistr umění a řemesel“
  • „Starší mistr uměleckých řemesel“
  • „Velký mistr umění a řemesel“

Čajové konvice Yixing od A do Z

Všude, kde se čaj miluje a cení, se musí najít místo pro konvičku Yixing. Oceňování a sbírání čaje se rovná sbírání výrobků z yixingské hlíny. Hliněné čajové konvice jsou po staletí nepostradatelnou součástí čínského čajového obřadu.

Tam, kde je čaj oblíbený a ceněný, se jistě najde místo pro konvičku Yixing. Oceňování a sbírání čaje se rovná sbírání výrobků z yixingské hlíny. Hliněné čajové konvice jsou již po staletí nedílnou součástí čínského čajového obřadu.

Často oprávněně splňují parametry skutečně vynikajícího uměleckého díla a odrážejí jemnou práci a řemeslnou zručnost v oblasti keramiky. Kromě krásného vnějšího tvaru a klasické hliněné barvy plní konvice také svou funkční úlohu. Sotva by někdo tvrdil, že správná konvička Yixing zlepšuje kvalitu čaje, který se v ní vaří. Proces vaření čaje v dobře upraveném hliněném kalichu také určitým způsobem zvyšuje náš zážitek z chuti a vůně čaje. Díky konvičce se i náš prostor pro čaj stává estetičtějším.

Je to také kouzelné čím častěji čaj Yixing chai používáme, tím je lepší. získává přirozený lesk, třpyt a jemnost svého povrchu. skutečně dokonalou krásu. Asi žádná jiná forma umění by nemohla zaujmout tak důležité místo v našem každodenním životě. Právě z těchto důvodů jsou staré nebo dobře vyrobené konvičky Yixing k nezaplacení Pro člověka, který miluje čaj, je oblíbená konvička jako starý dobrý přítel, takže není třeba říkat, že žádné drahokamy se nemohou rovnat hodnotě takové konvičky.

Občas se lidé diví, proč hliněné konvičky dělají tak dramatický a zřejmý rozdíl v jejich čaji? Jak si vybrat ten správný?

Pro správné posouzení konvičky Yixing existují standardy. umělecké zpracování a funkčnost keramického výrobku. Uměleckost se projevuje v nutnosti vytvořit dobrý a esteticky krásný tvar konvičky: už samotný pohled na takovou konvičku na čajové tabuli zušlechťuje čajový dýchánek. Krásné konvičky harmonicky doplňují čajovou atmosféru a dodávají všednosti nádech sofistikovanosti.

Existují čtyři úrovně keramického řemesla:

Užitkové konvice Pro průmyslovou výrobu konvic, při níž se denně vyrobí stovky nových kusů, nepotřebujete prakticky žádné dovednosti a schopnosti. Málo rozmanitá a průměrná hlína. takové konvice se vyrábějí pro běžného spotřebitele za poměrně přijatelné a přijatelné ceny. Velké továrny zaměstnávají spoustu hrnčířů, kteří jsou připraveni pracovat na směny a každý den světu představovat jeden hrnec za druhým. K tvarování konviček se často používá tvarování hlíny.

Ručně vyráběné výrobky Technika výroby těchto konviček je poněkud rafinovanější. Zpravidla jsou však velmi nekvalitní. Tyto hliněné konvičky se vyrábějí ručně a trvá nějakou dobu, než se otestuje jejich kvalita a poté se omezí výroba každého kusu. Ručně vyráběné konvice se vyznačují také větší rozmanitostí stylů a tvarů, často napodobují styly a tvary čajových konvic z minulosti nebo kulturní trendy, které se v průběhu času vyvíjely.

Zvláštní umělecké výtvory Takové konvičky se rodí v rukou renomovaných hrnčířů. Profesionalita a nenapodobitelné řemeslné zpracování se projevují v ohromující kráse a funkčnosti hotového výrobku. Tuto kategorii konviček ocení zejména sběratelé, čím jsou výjimečnější a speciálnější, tím vyšší je jejich hodnota, která se projeví časem i pravidelným naléváním.

Mistrovské řemeslo Někteří skutečně oddaní umělci překonávají i své současníky. Už dávno překonali myšlenku pouhého vytvoření uměleckého díla a dosáhli úžasné úrovně řemeslného zpracování. Většina konviček tohoto druhu stojí tolik, že i když si je znalci koupí, nepoužívají je k určenému účelu, ale vystavují je doma nebo v muzejním prostoru.

Druhé kritérium pro hodnocení konvice Isin. funkčnost. nemůže existovat bez uměleckých standardů. Kombinace mnoha předností, díky nimž můžeme o té či oné konvičce hovořit jako o vysoce kvalitním funkčním kusu čajového nádobí, má nepochybně co do činění i s její uměleckou hodnotou.

Když stojíte před úkolem vybrat si hliněnou konvičku, stojí za to zjistit si informace o jejím původu. Mnoho sběratelů začíná své znalosti o zboží Yixing studiem speciálních pečetí, aby mohli snadno určit jeho původ. Mnoho sběratelů začíná své znalosti o zboží Xing studiem speciálních pečetí (aby je mohli později snadno identifikovat a ověřit jejich pravost), které jsou obvykle vyraženy na dně konvice. Potisk může hodně napovědět: razítko je buď jméno mistra, nebo název samotné továrny v případě, že se jedná o konvičky průmyslové výroby. Na začátku cesty je však důležité najít dobrého učitele, který vám pomůže s výběrem a pokaždé vás povede správným směrem. Jak ukazuje praxe, každý dokáže rozlišit užitkové konvice od ostatních kategorií konvic, i když je mnohem těžší vidět rozdíl mezi zástupci netriviálních kategorií.

Je velmi důležité, aby spotřebitel věděl, co kupuje. Z tohoto důvodu se vyplatí kupovat konvičky od renomovaného prodejce čaje, který vám poskytne jasné a transparentní informace o svém výrobku. Pokud nemáte po ruce žádného pomocníka, nejlépe uděláte, když vezmete do ruky efektní konvičku, prohlédnete si ji a posoudíte její kvalitu podle své intuice a pocitů ze dvou hledisek, uměleckého a funkčního. Například tvar a konstrukce konvice musí být dokonalé, s dobře proporcionální výlevkou a rukojetí, víko a dno konvice ChaChu musí mít dokonalý tvar. Řemeslná zručnost a umělecké zpracování by měly být viditelné takříkajíc pouhým okem a je lepší je posuzovat odděleně jako parametry vlastní speciálním kategoriím keramiky.

Konvice Yixing od A do Z

Tam, kde si čaj velmi cení a váží, si konvička Yixing jistě najde své místo. Oceňování a sbírání čaje se rovná sbírání výrobků z yixingské hlíny. Hliněné konvičky jsou již několik set let nedílnou součástí čínského čajového obřadu.

Tam, kde je láska k čaji a uznání pro něj, se jistě najde místo i pro konvičku Isin. Obdivování a sbírání čaje se rovná sbírání výrobků z hlíny Yixing. Hliněné konvičky jsou již několik set let nedílnou součástí čínského čajového obřadu.

Ty často oprávněně splňují parametry skutečně vynikajícího uměleckého díla. odrážejí jemné řemeslné zpracování a hrnčířské dovednosti. Kromě krásného vnějšího tvaru a klasické hliněné barvy plní konvice také svou funkční úlohu. Nikdo nepopírá, že dobrá konvice Yixing zlepšuje kvalitu čaje, který se v ní vaří. Proces vaření čaje v dobře upraveném hliněném kalichu také určitým způsobem zvyšuje náš zážitek z chuti a vůně čaje. Díky konvičce je i náš prostor pro čaj estetičtější.

READ  Jak odstranit zbytky vosku po epilaci

A pak je tu to kouzlo čím častěji používáme Yixing chahu, tím je lepší. její povrch se přirozeně leskne, má lesk a je měkký. skutečně nejvyšší stupeň krásy. Asi žádná jiná forma umění by nemohla zaujmout tak důležité místo v našem každodenním životě. Právě z těchto důvodů jsou staré nebo dobře vyrobené konvičky Yixing k nezaplacení Pro člověka, který miluje čaj, je oblíbená konvička jako starý dobrý přítel, takže není třeba říkat, že žádné skvosty se s hodnotou takové konvičky nedají srovnat.

Někdy se lidé diví, proč hliněné konvičky mění čaj tak výrazně a viditelně? A jak si vybrat ten správný?

Pro správné ocenění konvičky Yixing existují normy. umělecké zpracování a funkčnost keramického výrobku. Uměleckost se projevuje v nutnosti vytvořit dobrý a esteticky krásný tvar konvičky: už jen pohled na takovou konvičku na čajové desce zušlechťuje čajový obřad. Krásné konvičky harmonicky doplňují čajovou atmosféru a dodávají všednosti nádech sofistikovanosti.

Řemeslné zpracování keramického výrobku má čtyři úrovně dokonalosti:

Užitkové konvice Pro průmyslovou výrobu konvic, při níž denně vznikají stovky nových výrobků, není zapotřebí téměř žádná kvalifikace. Málo rozmanitá a průměrná hlína. takové konvice se vyrábějí pro běžné spotřebitele za poměrně přijatelné a přijatelné ceny. Velké továrny zaměstnávají spoustu hrnčířů, kteří jsou připraveni pracovat na směny a každý den předvádět světu jednu konvičku za druhou. K tvarování konviček se často používá tvarování hlíny.

Ručně vyráběné výrobky Technika výroby těchto konviček je poněkud rafinovanější. Jejich kvalita je však zpravidla velmi nízká. Tyto hliněné konvičky se vyrábějí ručně a trvá nějaký čas, než se zkontroluje jejich kvalita a poté se omezí výroba každé z nich. Také ručně vyráběné konvice ve větší míře vykazují rozmanitost stylů a forem, které často napodobují styly a formy konvic z minulosti nebo kulturní trendy utvářené v průběhu dějin.

Tyto konvičky jsou dílem renomovaných hrnčířů a již dávno nejsou pouhou památkou. Profesionalita a nenapodobitelné řemeslné zpracování se projevují v ohromující kráse a funkčnosti hotového výrobku. Existuje důvod, proč je tato kategorie konviček sběrateli obzvláště ceněna: čím jsou tyto konvičky výjimečnější a speciálnější, tím vyšší je jejich hodnota, kterou pocítíte jak časem, tak pravidelným louhováním čaje v nich.

Řemeslná zručnost Někteří skutečně oddaní umělci předčí i své současníky. Už dávno překonali myšlenku pouhého vytvoření uměleckého předmětu a dosáhli úžasné úrovně řemeslného zpracování. Většina konviček tohoto druhu je tak drahá, že pokud si je znalci koupí, nepoužívají je k určenému účelu, ale vystavují je doma nebo v muzeu.

Druhé kritérium hodnocení konvičky Isin. funkčnost. nemůže existovat bez uměleckých standardů. Souhrn mnoha předností, které nám umožňují mluvit o té či oné konvičce jako o vysoce kvalitním funkčním předmětu, má nepochybně co do činění i s její uměleckou hodnotou.

Když stojíte před úkolem vybrat si hliněnou konvičku, je rozumné pokusit se zjistit informace o jejím původu. Mnoho sběratelů začíná své znalosti o zboží Yixing studiem speciálních pečetí. (aby bylo možné je později snadno rozpoznat a určit jejich pravost), které se obvykle umísťují na dno konvice. Pečeť může hodně napovědět: je na ní buď jméno řemeslníka, nebo název samotné továrny, pokud se jedná o konvičky průmyslové výroby. Když ale začínáte, je důležité najít dobrého učitele, který vám pomůže se správně rozhodnout a pokaždé vás povede správným směrem. Praxe ukazuje, že každý dokáže rozlišit užitkové konvice od ostatních kategorií konvic, i když bude mnohem těžší vidět rozdíl mezi zástupci netriviálních kategorií.

Je velmi důležité, aby spotřebitel věděl, co kupuje. Z tohoto důvodu není nerozumné kupovat konvice od renomovaného obchodníka, který vám poskytne transparentní a jasné informace o svém produktu. Pokud nemáte ve své blízkosti pomocníka, nejlépe uděláte, když si konvici prostě vezmete, prohlédnete si ji a posoudíte její kvalitu pouze podle své intuice a pocitů, do jaké míry splňuje vaše požadavky ve dvou hlavních aspektech. výtvarném a funkčním. Například tvar a konstrukce konvice by měly být dokonalé, s dobrým proporčním uspořádáním hubice konvice a jejího držadla, víka a dna ChaChu. Zpracování a řemeslná kvalita by měly být viditelné, jak se říká, „pouhým okem“, a je lepší je považovat samostatně za parametry vlastní keramice speciálních kategorií.

Vlastnosti hliněných konvic Yixing

Hliněné konvice Yixing mají jedinečné vlastnosti, díky nimž se nádobí Yixing stalo legendárním a vyhledávaným mezi milovníky a odborníky na čajovou kulturu. Jíl Yixing má neuvěřitelně porézní strukturu, díky níž čaj při vaření dýchá. Po delším používání se porézní struktura konvičky napustí esenciálními oleji a vytvoří jedinečný aromatický nádech, který čajoví estéti na čajovém nádobí Yixing tolik milují. Díky vysoké teplotě výpalu 1200 °C je konvice Yixing velmi odolná.Čajová konvice Yixing je tak silná a celistvá, že nepotřebuje žádnou glazuru. Navíc extrémní výpal způsobuje, že hlína Yixing je neutrální a sterilní jako faor. Konvice Yixing nevnáší do čaje, jeho chuti a vůně hliněné tóny, ale vaří čajový lístek tak, jak je mu vlastní.

Barva a třída hlíny

Podle fyzikálních zákonů tmavé povrchy teplo pohlcují, světlé odpuzují.

Je logické, že světlé čajové nádobí je určeno pro světlý, tj. nízkoteplotní čaj (bílý čaj, zelený čaj, sheng puerh nebo bílý puerh bud), zatímco tmavé čajové nádobí je určeno pro fermentovaný, vysokoteplotní čaj. Na tom se shodují i samotní Číňané.

Ve skutečnosti je však plocha konvice Yixing poměrně malá a vliv barvy stěn na teplotu nápoje je tak zanedbatelný, že by se mu neměla věnovat velká pozornost.

Barvu konvice si tedy můžete vybrat podle svého vkusu.

Typ jílu nebo pórovitost jako vlastnost jílu může mít na teplotu jen malý vliv.

Čím vyšší je pórovitost, tím pomaleji se konvice ochlazuje.

rozlišit, hliněnou, konvici, yixin

Tento parametr je určen pro zcela podrobný přístup k výběru konvice.

Pokud však chcete stanovit hodnotu, hlína Zu Sha má nejvyšší pórovitost, zatímco hlína Zhu Ni nejnižší.

Jak pečovat o konvičku Yixing

V čínské tradici je konvice otcem a vychovatelem čaje. To je mužská, jangová energie. Naproti tomu konvička Ishin je země (hlína), která vychovává čaj k maximální dokonalosti. A to je ženská, jinová energie. A v tom není žádný rozpor. Harmonie je vždy vztah, prolínání, vzájemné doplňování obou.

Péče o konvičku Yixing

Podle čínské tradice je konvice otcem a pěstitelem čaje. Je to mužská, jangová energie. Na druhé straně je konvička Yixing zemí (hlínou), která vychovává čaj k jeho dokonalosti. A to je ženská energie jin. A v tom není žádný rozpor. Harmonie je vždy propojením, vzájemným pronikáním a doplňováním obou principů. O půdu se musíte starat. zalévat ji, hnojit, odstraňovat to, co škodí. Totéž je třeba udělat s konvicí Tu Sa vyrobenou z hlíny Yixing. O konvici je třeba také pečovat. čajem a pozorností.

Existuje několik základních zásad péče o konvici Yixing:

2.Konvice by nikdy neměla být vystavena náhlým změnám teploty.

3.S konvicí je třeba zacházet opatrně a pozorně.

2.Konvice musí být suchá. (V oblastech s velmi vlhkým podnebím by měla být hliněná konvička yixing naplněna čistou převařenou vodou. pak neplesniví).

3.Konvice musí být udržována v suchu a bez silných cizích pachů. Je to opravdu jednoduché? Ano i ne. Teprve když se tyto jednoduché návyky stanou zvykem, je to jednoduše. Pouze pokud to vždy uděláte, pak budou účinné.

Největším nepřítelem vaší konvice je lenost. Způsobuje rozbití konvic, vede ke vzniku plísní v konvicích. Pokud zvítězí lenost. nekupujte si konvičku Yixing a nemusíte číst dál.

Úprava začíná pořízením konvičky z yixingské hlíny. s její přípravou). Poté můžete a měli byste přejít k čaji. Umyjte si ruce? Ujistěte se, že! Stejně tak hosté. Smyje hmotný i duchovní prach. Čaj ani konvice nejsou poškozeny. Mýdlo by mělo být bez vůně a bez hydratačních látek. olejů, které zůstávají na rukou.

Jak moc jsem se trápila, když jsem oplachovala zbytky krému na ruce z konvice poté, co ženské sametové ruce opláchly hliněnou konvici! Žádný krém! Žádné oleje! Koneckonců jíl Yixing je porézní a absorbuje oleje, které ucpávají póry.

Hliněná konvička ysin je pravidelnou součástí vašich čajových dýchánků. Před pitím čaje byste se měli ujistit, že je čistý, a otřít z něj veškerý prach. Pokud jste přišli s konvicí v zimě, nechte ji alespoň půl hodiny zahřát. Pokud nemáte čas čekat, opatrně ji naplňte vlažnou čistou vodou. tento postup několikrát opakujte a postupně zvyšujte teplotu.

Hliněná konvička Yixing je citlivý nástroj. Stejně jako čaj nemá rád tvrdou vodu. Ztrácí svůj lesk, bledne. Když poprvé nalijete vroucí vodu do hliněné konvice Zi Sha Yixing, platí stejný princip. Jednu pětinu konvice zalijte vroucí vodou, přikryjte ji a zatřeste s ní tak, že prsty zakryjete otvor víka. Neprovádějte prudké, rozmáchlé pohyby. buď konvice odletí, nebo se vařící voda vyvaří. Není to hezký pohled. Plynulé, úsporné pohyby. aby bylo vám i ostatním jasné, že děláte něco důležitého a krásného. Po tomto postupu je možné hliněnou konvičku yixing zcela naplnit vroucí vodou. Je lepší ji nalévat pomalu, aby proud šel do konvice v kruhu, opakovat čáru pro trimmer kolem hrdla a část vroucí vody padá do konvice a část. na její povrch. Naplňte ji, počkejte 15 sekund. konvice se zahřeje, vylijte vodu a nasypte čaj.

Druhé zalití vroucí vodou. propláchnutí čaje. nalijte tolik vody, kolik pokryje čaj. Ne více. aby se čaj nestal zatuchlým. Koneckonců, čím více vody, tím déle bude trvat, než ji scedíte, což znamená, že bude trvat déle, než se čaj vyluhuje. Účelem oplachování je smýt prach a začít rozvíjet čajový lístek. Po scezení vody zabalíme hliněnou konvičku yixing do utěrky, abychom si nepopálili ruce a udrželi ji v teple, upevníme víko stisknutím ruky shora a několikrát konvičkou zatřeseme, přičemž uděláme osmičkový pohyb, čímž pomůžeme čajovému lístku, aby se zcela otevřel a rovnoměrně zaplnil prázdný prostor v konvičce yixing.

Třetí zalití znamená uvaření čaje. Vroucí voda by se měla nalévat prudce z vyvýšeného místa, aby se nepotřísnila, zejména na účastníky čajového dýchánku. Existuje klasický způsob nalévání. tři otočky, tři úklony. Nejprve do hrnce nalijete vroucí vodu třemi otáčkami ve směru hodinových ručiček a poté třikrát změníte výšku nalévání. Vroucí voda tak lépe propláchne čajový lístek. I když pomalu, hliněná konvička Yixing vychladne.

Pro udržení vysoké teploty nálevu (je to důležité zejména u červených a černých čajů, některých oolongů) lze konvici s čajem zalít vroucí vodou z vnější strany. Naopak, pokud je nutné snížit teplotu spaření (u zeleného čaje), je možné konvičku z yixingské hlíny větrat.

Nalijte vroucí vodu až po okraj hrdla konvice a ještě trochu víc. Důvodů je několik. Za prvé, je to způsob, jak smýt zbývající prach; za druhé, nasazením víčka se vytvoří vodní zámek a hliněná konvice xing neteče a nerozlévá čaj; za třetí, příliš mnoho vzduchu pod víčkem konvice xing zkresluje chuť a vůni čaje.

Před výměnou víka se ujistěte, že na styčných hranách hrdla a víka nejsou žádné malé konvičky. zakrytím víka zabráníte, aby zaujalo své místo, konvice bude při rozlévání téct.

Konvice má ráda ticho. Viděl jsem lidi, kteří s konvicí Yixin klepali o stůl pokaždé, když ji odložili nebo shodili víko. Nejčastější diagnózou rozbitých konvic je nepozornost. Statisticky se nejčastěji rozbíjejí víka konvic. Horký, kulatý, kluzký, s malou perličkou. jen čeká, až se zřítí na podlahu a spáchá sebevraždu. A důvodem jejího chování je majitel. Vy, kteří to neradi přiznáváte. Tvá nevšímavost k ženským rozmarům. Jeho rozmary jsou jednoduché. víko potřebuje vaši pozornost a vaše místo během čajového dýchánku.

READ  Jak vyčistit sklo krbu od sazí

Uživatelská smlouva

Obecná ustanovení 1.1. Tato uživatelská smlouva (dále jen „smlouva“) je nabídkou fyzické osoby podnikatele Yastrebova Marina Aleksandrovna (Adresa: 111673, Moskva, Novokosinskaya str. 12/2, apt. 264; INN: 772034192509; OGRNIP: 311774607300490; Bankovní spojení: účet 40802810838000087215 v PAO SBERBANK Moskva, BIK 044525225, korespondenční účet 30101810400000000225) (dále jen. the „Seller“) to the persons who meet the following criteria for determining the „Buyer“, conclude an agreement on the purchase of goods on the Internet. the online store „MOYCHAY.COM“ located on the website at the addresses: https://moychay.ru, https://moychay.com, https://moychay.nl, https://shop.moychay.nl (hereinafter. the „Site“), on the terms specified in this Agreement, and is an offer in accordance with Art. 435 of the Civil Code of the Russian Federation. 1.2. This Agreement with other documents and information posted in the relevant sections of the Site at present or in the future, determining the conditions for the sale / purchase of goods, the rights and obligations of Buyers, the conditions of sale and settlement, are in essence a legally binding agreement between the Seller and the Buyer. 1.3. Předpokladem pro Kupující v souladu s touto Smlouvou je seznámení se s ustanoveními jednotlivých bodů této Smlouvy, jakož i s dalšími dokumenty a informacemi zveřejněnými a dostupnými k přečtení v příslušných sekcích Stránky, jakož i úplné a bezpodmínečné přijetí všech podmínek této Smlouvy (každého bodu Smlouvy a celé Smlouvy jako celku), jakož i dalších podmínek stanovených dokumenty a informacemi zveřejněnými na Stránce. 1.4. Full and unconditional acceptance of this Agreement is considered to be the implementation by the Buyer of one of the following conclusive actions: Placement of an Order for the Goods presented on the Site in the manner and on the terms established in this Agreement. Registration on the website. 1.5. The relations between the Buyer and the Seller are governed by the provisions of the Civil Code of the Russian Federation (hereinafter. the „RF“) on retail purchase and sale, the Law of the Russian Federation „On Protection of Consumer Rights“ dated 07.02.1992 No. 2300-1, Resolution of the Government of the Russian Federation dated 27.09.2007 N 612 „On approval of the Rules for the sale of goods by remote means“ and other legal acts adopted in accordance with them. 1.6. Prodávající si vyhrazuje právo provádět změny a/nebo doplnění podmínek této smlouvy zveřejněním těchto změn a/nebo doplňků v příslušné sekci webu. Continuation of the Buyer’s use of the Site services after the Seller makes changes / additions to this Agreement means the unconditional and full acceptance and consent of the Buyer with such changes / additions.

Terms and definitions Buyer. a capable individual who has reached the age of 18, or who has reached the age of 14 and has the consent of parents or other legal representatives, placing Orders on the Site or indicated as the Recipient of the Goods. Seller. Individual entrepreneur Yastrebova Marina Aleksandrovna (Address: 111673, Moscow, Novokosinskaya str. 12/2, apt. 264; INN: 772034192509; OGRNIP: 31177460G7300490; Bank details: Account 40802810838000087215 in PAO SBERBANK Moscow, BIK 044525225, correspondent account 30101810400000000225). Good. any product offered for sale on the Site. Order. vyplněnou žádost Kupujícího o dodání Zboží vybraného a/nebo zaplaceného Kupujícím na uvedenou adresu. Online store. a tea and tableware store „MOYCHAY.COM“, owned by the Seller, located on the Internet on the Site. It presents the Goods offered by the Seller to its Buyers for placing Orders, as well as other conditions for purchasing these Orders to Buyers. Delivery service. a third party that provides services for the delivery of Orders to Buyers under an agreement with the Seller. The personal account. the Buyer’s personal section on the Site, which allows you to place Orders, access to which is provided to the Buyer after registration on the Site. Account. information that the Buyer indicates about himself when entering or registering on the Site. Site user or User. any person who entered the Site. Cookies (cookie files). small data files created by the Site. Jsou odesílány do zařízení uživatelů při používání Stránek a jsou v zařízení uloženy, aby mohly být při příští návštěvě Stránek opětovně odeslány na Stránky pro zjednodušení práce se Stránkami a pro uložení informací o jejich preferencích. Tags or web beacons. code fragments embedded in the Site code that collect information about user behavior on the Site.

Order placement and User Registration on the Site 3.1. To place an Order, the Buyer must register on the Site and / or purchase the Goods without registration, as a guest of the Site. 3.1.1. To register in the Site, the Buyer must: 1) Register an Account using one of the following options: Option 1. Fill in the Site’s registration form with the following data: Buyer’s name; correct valid phone number of the Buyer (optional); correct valid email address (e-mail) of the Buyer; password for subsequent entry into the Buyer’s Personal Account; re-entering the password for subsequent entry into the Buyer’s Personal Account. Option 2. Autorizovat prostřednictvím sociální sítě, a to po předběžné registraci účtu v jedné ze sociálních sítí kliknutím na příslušnou ikonu sociální sítě umístěnou vedle registračního formuláře na Stránkách. Authorization using social networks means clicking (clicking) on the field „Login with “ or „Login with „, or „Login with „. When authorizing through a social network, the Buyer provides the Seller for the purpose of registering on the Site and / or placing an Order, contained in the social network profile, namely the „open profile“, which includes the first and last name (as they are indicated when registering on the social network), the current photo profile, age category to which the Buyer belongs, gender and other public information, as well as the e-mail address, if specified by the Buyer when registering on the social network. 2) After completing the registration process on the Site, the Buyer is assigned the login and password specified during registration for the subsequent entry into the Buyer’s Personal Account. 3.1.2 To place an order on the Site, the Buyer must: 1) In the section of the Site “Catalog” select the desired Good by specifying its name, required weight and / or quantity. After clicking on the „Add to bag“ field, the specified Good will appear in the „Bag“ section of the Site. 2) Go to the “Bag” section of the Site. 3) Choose one of the proposed delivery methods for the Goods (self-pickup is carried out only on the territory of Moscow). 4) Choose one of the proposed methods of payment for the Goods. 5) Fill in the form offered by the Site for the delivery of the Goods with the following data: Name and Surname of the Buyer; correct valid email address (e-mail) of the Buyer to confirm the Order; correct valid phone number for the delivery of the Goods; correct valid delivery address of the Goods (indicating the country, city and zip code) / when picking up one of the stores offered by the Site; If you have any wishes and / or Комментарии и мнения владельцев to the Order, indicate them in the „Комментарии и мнения владельцев“ field. 6) Confirm the Order by clicking on the „Send order“ field. 7) Read the text of this Agreement, provide consent to the processing of personal data provided during registration on the Site and / or placing an Order, by clicking on the appropriate hyperlinks offered by the Site, and in case of agreement with this Agreement and processing of personal data provided during registration on the Site and / or placing an Order, as well as subject to reaching the age of 18 by the time of registration on the Site and / or placing an Order, either at the age of 14 and having the consent of parents or other legal representatives, put a check mark in front of the following inscriptions, which means “I agree”: By registering / placing an Order, I agree with the User Agreement and agree to the processing of my personal data. Refusal to accept this Agreement and to provide consent to the processing of personal data in the manner specified in this paragraph means the Buyer’s refusal to place an Order. Persons under the age of 14 are not allowed to place an Order and register on the Site. 8) After placing and paying for the Order, the Buyer is sent a message to the email address (e-mail) specified by the Buyer, confirming the Order. The Seller may additionally request from the Buyer other information which is necessary to fulfill the Seller’s obligations to the Buyer. When re-placing an Order if the Buyer has a Personal Account entering the data provided for in subparagraph 5) of paragraph 3.1.2. of this Agreement is not required, the form proposed by the Site will automatically display the information specified by the Buyer earlier. 3.2. Placing an Order by the Buyer means sufficient and complete familiarization of the Buyer with the Good, its characteristics and qualities. 3.3. The Seller is not responsible for the correctness of the information provided by the Buyer when registering on the Site and / or placing an Order. Kupující sám nese plnou osobní odpovědnost za obsah a správnost jím poskytnutých informací. 3.4. Kupující má právo upravovat registrační údaje. 3.5. Kupující se zavazuje, že přihlašovací jméno a heslo zadané při registraci na Stránkách nezpřístupní třetím osobám. V případě neoprávněného použití přihlašovacího jména a hesla kupujícího třetími osobami musí kupující neprodleně informovat prodávajícího zasláním e-mailu na e-mailovou adresu: info@moychay.com. 3.6. Prodávající má právo zablokovat osobní účet kupujícího, pokud existuje podezření na jeho neoprávněné použití třetími osobami nebo pokud registrační údaje kupujícího obsahují nesprávné údaje. 3.7. The Seller has the right to fully or partially cancel the Order if the Seller does not have the required quantity of the ordered Goods in the warehouse, in which case the Seller informs the Buyer by e-mail or telephone. 3.8. V případě, že Prodávající zruší zaplacenou Objednávku, vrátí Prodávající Kupujícímu hodnotu zrušené Objednávky způsobem, jakým bylo Zboží původně zaplaceno. 3.9. Podáním Objednávky Kupující souhlasí s tím, že Prodávající může pověřit plněním svých závazků třetí osoby, přičemž zůstává odpovědný za jejich splnění.

Uživatelská smlouva

Obecná ustanovení 1.1. Tato uživatelská smlouva (dále jen „smlouva“) je nabídkou fyzické osoby podnikatele Yastrebova Marina Aleksandrovna (Adresa: 111673, Moskva, Novokosinskaya str. 12/2, apt. 264; INN: 772034192509; OGRNIP: 311774607300490; Bankovní spojení: účet 40802810838000087215 v PAO SBERBANK Moskva, BIK 044525225, korespondenční účet 30101810400000000225) (dále jen „banka“). „prodávající“) s osobami, které splňují následující kritéria pro určení „kupujícího“, uzavírají smlouvu o koupi zboží na internetu. the online store „MOYCHAY.COM“ located on the website at the addresses: https://moychay.ru, https://moychay.com, https://moychay.nl, https://shop.moychay.nl (hereinafter. the „Site“), on the terms specified in this Agreement, and is an offer in accordance with Art. 435 of the Civil Code of the Russian Federation. 1.2. This Agreement with other documents and information posted in the relevant sections of the Site at present or in the future, determining the conditions for the sale / purchase of goods, the rights and obligations of Buyers, the conditions of sale and settlement, are in essence a legally binding agreement between the Seller and the Buyer. 1.3. A prerequisite for Buyers in accordance with this Agreement is familiarization with the provisions of each of the sections of this Agreement, as well as other documents and information posted and available for reading in the relevant sections of the Site, as well as full and unconditional acceptance of all the terms of this Agreement (each clause Agreement and the entire Agreement as a whole), as well as additional conditions, established by documents and information posted on the Site. 1.4. Full and unconditional acceptance of this Agreement is considered to be the implementation by the Buyer of one of the following conclusive actions: Placement of an Order for the Goods presented on the Site in the manner and on the terms established in this Agreement. Registration on the website. 1.5. The relations between the Buyer and the Seller are governed by the provisions of the Civil Code of the Russian Federation (hereinafter. the „RF“) on retail purchase and sale, the Law of the Russian Federation „On Protection of Consumer Rights“ dated 07.02.1992 No. 2300-1, Resolution of the Government of the Russian Federation dated 27.09.2007 N 612 „On approval of the Rules for the sale of goods by remote means“ and other legal acts adopted in accordance with them. 1.6. The Seller reserves the right to make changes and / or additions to the terms of this Agreement by posting such changes and / or additions in the appropriate section of the Site. Continuation of the Buyer’s use of the Site services after the Seller makes changes / additions to this Agreement means the unconditional and full acceptance and consent of the Buyer with such changes / additions.

READ  Jak nastavit robotický vysavač Xiaomi roborock

Terms and definitions Buyer. a capable individual who has reached the age of 18, or who has reached the age of 14 and has the consent of parents or other legal representatives, placing Orders on the Site or indicated as the Recipient of the Goods. Seller. Individual entrepreneur Yastrebova Marina Aleksandrovna (Address: 111673, Moscow, Novokosinskaya str. 12/2, apt. 264; INN: 772034192509; OGRNIP: 31177460G7300490; Bank details: Account 40802810838000087215 in PAO SBERBANK Moscow, BIK 044525225, correspondent account 30101810400000000225). Good. any product offered for sale on the Site. Order. a completed Buyer’s request for the delivery to the specified address of the Goods selected and / or paid by the Buyer. Online store. a tea and tableware store „MOYCHAY.COM“, owned by the Seller, located on the Internet on the Site. It presents the Goods offered by the Seller to its Buyers for placing Orders, as well as other conditions for purchasing these Orders to Buyers. Delivery service. a third party that provides services for the delivery of Orders to Buyers under an agreement with the Seller. The personal account. the Buyer’s personal section on the Site, which allows you to place Orders, access to which is provided to the Buyer after registration on the Site. Account. information that the Buyer indicates about himself when entering or registering on the Site. Site user or User. any person who entered the Site. Cookies (cookie files). small data files created by the Site. Jsou odesílány do zařízení uživatelů při používání Stránek a jsou v zařízení uloženy, aby mohly být při příští návštěvě Stránek opětovně odeslány na Stránky pro zjednodušení práce se Stránkami a pro uložení informací o jejich preferencích. Tags or web beacons. code fragments embedded in the Site code that collect information about user behavior on the Site.

Order placement and User Registration on the Site 3.1. To place an Order, the Buyer must register on the Site and / or purchase the Goods without registration, as a guest of the Site. 3.1.1. To register in the Site, the Buyer must: 1) Register an Account using one of the following options: Option 1. Fill in the Site’s registration form with the following data: Buyer’s name; correct valid phone number of the Buyer (optional); correct valid email address (e-mail) of the Buyer; password for subsequent entry into the Buyer’s Personal Account; re-entering the password for subsequent entry into the Buyer’s Personal Account. Option 2. Autorizovat prostřednictvím sociální sítě, a to po předběžné registraci účtu v jedné ze sociálních sítí kliknutím na příslušnou ikonu sociální sítě umístěnou vedle registračního formuláře na Stránkách. Authorization using social networks means clicking (clicking) on the field „Login with “ or „Login with „, or „Login with „. When authorizing through a social network, the Buyer provides the Seller for the purpose of registering on the Site and / or placing an Order, contained in the social network profile, namely the „open profile“, which includes the first and last name (as they are indicated when registering on the social network), the current photo profile, age category to which the Buyer belongs, gender and other public information, as well as the e-mail address, if specified by the Buyer when registering on the social network. 2) After completing the registration process on the Site, the Buyer is assigned the login and password specified during registration for the subsequent entry into the Buyer’s Personal Account. 3.1.2 Pro zadání objednávky na Stránce musí Kupující: 1) V sekci Stránky „Katalog“ vybrat požadované Zboží uvedením jeho názvu, požadované hmotnosti a/nebo množství. 2) V sekci „Katalog“ vybrat požadované Zboží uvedením jeho názvu, požadované hmotnosti a/nebo množství. 3) V sekci „Katalog“ vybrat požadované Zboží uvedením jeho názvu. After clicking on the „Add to bag“ field, the specified Good will appear in the „Bag“ section of the Site. 2) Go to the “Bag” section of the Site. 3) Choose one of the proposed delivery methods for the Goods (self-pickup is carried out only on the territory of Moscow). 4) Choose one of the proposed methods of payment for the Goods. 5) Fill in the form offered by the Site for the delivery of the Goods with the following data: Name and Surname of the Buyer; correct valid email address (e-mail) of the Buyer to confirm the Order; correct valid phone number for the delivery of the Goods; correct valid delivery address of the Goods (indicating the country, city and zip code) / when picking up one of the stores offered by the Site; If you have any wishes and / or Комментарии и мнения владельцев to the Order, indicate them in the „Комментарии и мнения владельцев“ field. 6) Potvrďte objednávku kliknutím na pole „Odeslat objednávku“. 7) Read the text of this Agreement, provide consent to the processing of personal data provided during registration on the Site and / or placing an Order, by clicking on the appropriate hyperlinks offered by the Site, and in case of agreement with this Agreement and processing of personal data provided during registration on the Site and / or placing an Order, as well as subject to reaching the age of 18 by the time of registration on the Site and / or placing an Order, either at the age of 14 and having the consent of parents or other legal representatives, put a check mark in front of the following inscriptions, which means “I agree”: By registering / placing an Order, I agree with the User Agreement and agree to the processing of my personal data. Odmítnutí akceptovat tuto smlouvu a poskytnout souhlas se zpracováním osobních údajů způsobem uvedeným v tomto odstavci znamená odmítnutí kupujícího učinit objednávku. Persons under the age of 14 are not allowed to place an Order and register on the Site. 8) After placing and paying for the Order, the Buyer is sent a message to the email address (e-mail) specified by the Buyer, confirming the Order. The Seller may additionally request from the Buyer other information which is necessary to fulfill the Seller’s obligations to the Buyer. When re-placing an Order if the Buyer has a Personal Account entering the data provided for in subparagraph 5) of paragraph 3.1.2. of this Agreement is not required, the form proposed by the Site will automatically display the information specified by the Buyer earlier. 3.2. Placing an Order by the Buyer means sufficient and complete familiarization of the Buyer with the Good, its characteristics and qualities. 3.3. Prodávající neodpovídá za správnost údajů, které Kupující uvedl při registraci na Stránkách a/nebo při zadávání Objednávky. The Buyer himself bears full personal responsibility for the content and accuracy of the information provided by him. 3.4. The Buyer has the right to edit the registration information. 3.5. The Buyer undertakes not to disclose to third parties the login and password specified during registration on the Site. In case of unauthorized use of the Buyer’s login and password by third parties, the Buyer must immediately notify the Seller by sending an email to the email address: info@moychay.com. 3.6. The Seller has the right to block the Buyer’s Personal Account if there is a suspicion of its unauthorized use by third parties, or if the Buyer’s registration information contains inaccurate data. 3.7. Prodávající má právo zcela nebo částečně zrušit Objednávku, pokud nemá na skladě požadované množství objednaného Zboží; v takovém případě Prodávající informuje Kupujícího e-mailem nebo telefonicky. 3.8. V případě, že Prodávající zruší zaplacenou Objednávku, vrátí Prodávající hodnotu zrušené Objednávky Kupujícímu způsobem, jakým bylo Zboží původně zaplaceno. 3.9. Podáním Objednávky Kupující souhlasí s tím, že Prodávající může pověřit plněním svých závazků třetí osoby, přičemž zůstává odpovědný za jejich splnění.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS