Tajemství sušení dlouhých rovných vlasů

Delší vlasy mohou bez fénu schnout o něco déle. Pro optimalizaci procesu stylingu vám přinášíme pět tipů.

 • Dlouhé vlasy je třeba po umytí důkladně vyždímat. Nezapomínejte, že styling sice rychleji odstraňuje vodu, ale také může způsobit poškození mokrých vlasů.
 • Po odstranění hlavní vody si zabalte hlavu na několik minut do ručníku z materiálu, který dobře absorbuje vlhkost (bavlna, mikrovlákno). Abyste proces urychlili, měli byste použít teplý ručník a po namočení ho 1-2krát vyměnit za suchý.
 • Nezapomeňte, že je třeba se zaměřit na vysoušení kořínků, protože konce vysychají rychleji. Pro účinnější sušení v dolní části pramenů zajistěte dodatečné větrání jejich nadzvednutím rukama. Taková manipulace také dodá vlasům další objem.
 • Jakmile se vlasy rozpadnou na jednotlivé prameny, ale na dotek jsou stále vlhké, můžete začít s úpravou, pokud chcete. Pro plnější vzhled natočte jednotlivé prameny a nechte je na místě, dokud důkladně neuschnou.
 • Suché lokny uvolněte z kolíčků a prsty je rozčešte do požadovaného tvaru. Vzniklé kadeře můžete sepnout do volného culíku na zátylku nebo volně na ramenou.

Pokud dodržíte těchto několik pravidel, můžete si vlasy vysušit za 10-15 minut bez použití fénu

Je to nejbezpečnější a nejúčinnější způsob. Krátké vlasy uschnou přibližně za 10 minut, ale delší a silnější prameny budou vyžadovat trochu více času a úsilí.

 • Po umytí vlasů použijte kondicionér nebo balzám. Ty vytvářejí na vláknech tenký ochranný film, který zabraňuje vstřebávání přebytečné vody.
 • Vymačkejte vodu z vlasů a vyčešte je rukama, aby voda rychleji odtekla. Nekruťte ji však do uzlíku, jen ji vymačkejte!
 • Pokud hodláte pokračovat ve sprše, zajistěte prameny sponkou a nechte je namočené.
 • Nakloňte se mírně dolů a třepejte vlasy po dobu 3 minut. Můžete si pomáhat rukama. Tento jednoduchý postup dodá vlasům objem a rozčeše je.
 • Přes hlavu si položte dobře savý ručník (například z mikrovlákna nebo bavlněné tkaniny). Pokud jsou opravdu kudrnaté, můžete použít obyčejnou papírovou utěrku. Nechte ji tam několik minut (15-20).
 • Jemně rozetřete každý pramen vlasů. Opakujte, dokud nejsou vlasy zcela suché. Ručník musí být vždy suchý. Nefénujte vlasy příliš silně, protože to může způsobit poškození vlasů.
 • Při sušení se soustřeďte na kořenovou zónu, protože konce usychají mnohem rychleji. Nakloňte hlavu dolů a otřete kořínky pramenů suchým a čistým ručníkem. Několikrát protřepejte, aby se do mokrých vlasů dostalo co nejvíce vzduchu.
 • Používejte hřeben se širokými zuby nebo kartáč z mikrovlákna, aby se vlasy nezamotaly.
 • Nechte vlasy dosušit a ještě jednou je pročešte.
 • Pokud proces trvá příliš dlouho, po 15 minutách vlasy protřepejte a vyčešte je hřebenem.

Alternativní metody sušení suchých vlasů bez fénu

Neobvyklé, rychlé a účinné: kreativní způsoby sušení mokrých vlasů pro ty, kteří dávají přednost avantgardě před klasikou.

READ  Domácí styling krátkých vlasů pomocí fénu

Dlouhé až středně dlouhé vlasy

 • Vymačkejte čisté mokré vlasy ručníkem (buď studeným, nebo nahřátým žehličkou).
 • Jemně uhlaďte prameny prsty nebo hřebenem.
 • Kývejte vlasy ze strany na stranu po dobu 10-15 minut (občas si udělejte přestávku, abyste předešli bolesti krku).
 • Znovu si učesejte vlasy. Dokončeno!

Krátké vlasy

 • Na mokré, ručníkem umyté vlasy nastříkejte pěnu na styling.
 • Sklopte hlavu, prsty srovnejte zámečky a postup několikrát opakujte.
 • Vlasy narovnejte, rozdělte a natočte střídavě nahoru a dolů. Výsledek zajistěte sponkami.
 • Vlasy nechte 10-15 minut schnout, poté je uhlaďte a nalakujte.

Účinné vysoušení vlasů bez fénu

Existuje mnoho způsobů, jak si vysušit vlasy bez fénu. Zde jsou některé z nejběžnějších a nejúčinnějších.

Čas

Nejjednodušší způsob fénování kudrlinek bez fénu. Jednoduše nechte vlasy shromáždit většinu vlhkosti z mokrých vlasů a počkejte, až samy uschnou. Fénování je neškodné a může udržet vlasy zdravé, ale při fénování se vyhněte průvanu nebo přímému slunečnímu záření.

Pokud nemáte čas na sušičku, může být vhodným řešením úsporný spotřebič. Informace o fénování vlasů naleznete v tomto článku.

Jak sušit ručníkem

Pokud chcete vědět, jak vysušit vlasy bez fénu, abyste získali větší objem, zvažte sušení ručníkem. Abyste se vyhnuli náhodnému poškození vlasů, je důležité dodržovat několik pravidel:

 • Ručník z mikrovlákna je vhodnější pro sušení po praní. Její vlákna jsou měkčí a nasáknou více vody, což znamená, že můžete rychleji sušit vlasy.
 • Jak již bylo zmíněno, při fénování vlasy příliš netřete. S ručníkem je třeba zacházet opatrně a přesně. Jednoduše vezměte ručník a začněte jemně natírat prameny vlasů od kořínků ke konečkům. Postup několikrát opakujte, dokud nejsou prameny sotva vlhké.
 • Základní informace o tom, jak si vysušit vlasy bez fénu, je důležité správně rozčesat vlasy. Narovnání vlasů pomocí narovnávacího přípravku. Další způsoby, jak narovnat vlasy, aniž byste je vysušili, najdete zde.

Nejrychlejší a nejjednodušší způsob vysoušení vlasů bez fénu

Tato metoda vám pomůže ukázat, jak vysušit vlasy bez fénu pomocí dvou ručníků. Jedním ručníkem se zbavte přebytečné vlhkosti a druhý předehřejte horkou žehličkou nebo nad vyhřátým radiátorem. Omotejte si ji kolem hlavy a chvíli počkejte. Teplo z vyhřívaného ručníku vysuší prameny mnohem rychleji.

Produkty na vlasy

Dnešní výrobci nabízejí ženám řadu produktů, které urychlují proces odvlhčování. Při vysvětlování, jak vysušit vlasy bez fénování, je důležité poznamenat, že tento účinek je způsoben alkoholem ve vlasech, díky němuž se vlasy necuchají a rychleji schnou. Jak fénovat vlasy pomocí jednoho? Jednoduše si vlasy vysušte ručníkem, poté naneste přípravek a rozetřete ho do vlasů.

Kadeřníci nedoporučují používat kosmetické přípravky příliš často, protože alkohol vlasům neprospívá. Střídejte sušení za tepla se základními technikami uvedenými v našich článcích o stylingu vlasů fénem.

Noční copánky

Copánky jsou skvělým způsobem, jak zjistit, jak vysušit vlasy bez sušičky a jejího negativního tepla. Naneste na vlasy stylingový přípravek, rozdělte je na prameny a zapleťte je do copů. Ráno můžete získat výrazný objem a dramatické lokny, aniž byste potřebovali žehličku nebo kulmu.

Pokud nejste s výsledkem spokojeni, můžete se vždy podívat na náš článek o narovnávání vlasů.

snadné způsoby rychlého sušení vlasů bez fénu

Bez fénu se dnes neobejde téměř žádná dáma. Ten horký vzduch nemá na kudrlinky nejlepší vliv, dámy vědí, ale co dělat, když potřebujete rychle spojit a uspořádat hlavu. Pravdou je, že je to docela jednoduché: zde je několik tajemství pro rychlé fénování vlasů. Poskytují skvělé výsledky stylingu a udržují vaše vlasy zdravější.

READ  Jak se zbavit vodního kamene ve skleněné konvici

Nejoblíbenější způsoby, jak si dívky mohou rychle vysušit vlasy bez fénu

Každá žena má svůj vlastní způsob sušení hlavy bez pomoci pomůcek, zde jsme shromáždili nejoblíbenější. Pokud znáte originální techniky sušení vlasů bez fénu (nejlépe rychle), podělte se o ně v komentářích.

Pro dlouhé vlasy

Praxe ukazuje, že dlouhé vlasy můžete sušit bez fénu po dobu 10-15 minut.

Omotejte si hlavu ručníkem z mikrovlákna nebo bavlny a nechte ji nasáknout vlhkostí.

Vlasy jemně rozčesávejte prsty nebo hřebenem se širokými zuby. Pokud se vlasy zamotávají, použijte kondicionér.

Každé vlákno osušte papírovou utěrkou nebo utěrkou z mikrovlákna.

Ponořte prsty do vlasů u kořínků a pohybujte jimi energickým šleháním, aby se ke kořínkům dostal vzduch.

Třeste hlavou sem a tam jako hudebník ve stavu transu. Nepřehánějte to, jinak se vám může zatočit hlava.

Botanic Therapy Coconut Milk & Macadamia 3-in-1 Vyživující a zvláčňující maska, Garnier

Tuto vyživující kúru používejte jako masku i jako bezoplachovou kúru, aby byly vlasy hladké, jemné a hydratované.

Dercos Kera-Solutions, Vichy, expresní maska na vlasy s prokeratinovým komplexem

Maska vlasy vyhladí a zanechá je pružné.

Nesmývatelná vyživující péče o vlasy s olivovým olejem pro suché vlasy Posilující a hydratační vlasový olej v krému, Kiehl’s

rychle, vysušit, dlouhé, vlasy, fénu

Avokádový a olivový olej v tomto krému mají vyhlazující a vyživující účinky proti poškozeným, lámavým a suchým vlasům.

Pro středně dlouhé vlasy

Umyjte si vlasy šamponem vhodným pro váš typ pokožky hlavy a použijte kondicionér vhodný pro váš typ vlasů.

Každé vlákno utřete papírovými ručníky.

Totéž proveďte ručníkem z mikrovlákna, který absorbuje vlhkost, aniž by dráždil pokožku. Téměř suché vlasy po tomto ošetření.

Pročešte prameny hřebenem nebo rozprostřete prsty doširoka od sebe.

Závěrečným krokem je tanec na houpačce: otáčejte hlavou ze strany na stranu v co největším rozsahu (jak jen to váš vestibulární aparát a krk dovolí).

Pokud nemáte ručník z mikrovlákna, můžete použít obyčejné bavlněné tričko, nejlépe staré, aby byla látka měkká.

Vyhlazující bezoplachový koncentrát s olejovou přísadou, Kiehl’s

Lehký olejový koncentrát zanechává vlasy poddajné a hedvábně hladké.

Pro krátké vlasy

Čím kratší jsou vlasy, tím snadněji je rychle vysušíte bez fénu. Zde je náš recept, jak to udělat opravdu rychle.

Začněte s čerstvě umytými vlasy (nezapomeňte na kondicionér nebo masku), včetně kořínků, na ručníku z mikrovlákna.

Vložte prsty mezi prameny a pohybujte jimi vibrujícím pohybem.

Projděte si celou hlavu takto.

Jak mi rychle narostly vlasy?

Pokud máte čtvercovou sadu, vysušte si třásně zvlášť a osušte je ručníkem, poté je pročešte lehkým olejem (pokud se zacuchají a kudrnatí).

Olejový elixír Proměna, Fructis, Garnier

Aplikujte před úpravou vlasů pro lesklé a hebké vlasy.

Sušení vlasů bez fénu pro muže

Právě muži a ženy s nejkratšími sestřihy mají trochu problém. Mnoho lidí si ani neklade otázku, jak si vysušit vlasy tak rychle bez fénu?“.

Snadný styling

Po osprchování si vlasy osušte ručníkem a rozčesejte je jako obvykle. Krátký sestřih může být suchý během několika minut. Pokud je léto, můžete vyrazit ven a užívat si slunečního žáru.

Nedbalý styling

Po odstranění ručníku naneste na vlasy krém, pomádu a jíl. Dopřejte svým vlasům kreativní úpravu a voilá!

READ  Jak připojit elektrickou varnou desku Electrolux

Jak rychle vysušit vlasy bez použití fénu?

Každá žena se někdy dostala do situace, kdy si potřebovala v krátkém čase upravit vlasy. Rychlé sušení vlasů je bez fénu složité, takže co když fén není k dispozici?? Požadovaného výsledku lze dosáhnout pouze vlastníma rukama, hřebenem a jednoduchými kosmetickými přípravky. Krátké vlasy vysušíte za pět minut a dlouhé vlasy za 25 až 30 minut.

Před použitím některé z níže uvedených metod

 • Vlasy jemně vyždímejte rukama, aniž byste je kroutili.
 • Rozstříhejte je do pramenů a každý pramen otřete froté ručníkem nebo nejlépe ručníkem z mikrovlákna. lépe absorbuje přebytečnou vlhkost a neznehodnocuje vlasy. Tkanina by měla být zcela suchá. Někteří mistři doporučují použít staré bavlněné tričko, které chrání zámky před poškozením.

Mokré vlasy mohou být krepaté, proto s nimi zacházejte opatrně. Neždímejte je hrubě ani je nevyždímejte silou: ždímejte je jemnými, lehkými pohyby. Nadměrné stírání navíc může způsobit kroucení vlasů.

Po umytí je třeba vždy přidat kondicionér nebo balzám: vytváří na vlasech ochranný film, který zabraňuje vstřebávání přebytečné vlhkosti a usnadňuje tak vysychání pramenů.

Vše v jednom

Klíčem k rychlému vysoušení vlasů (5-20 minut) je zajistit, aby prameny vlasů měly dostatek vzduchu. Spusťte hlavu dolů a třeste s ní ze strany na stranu, krouživými pohyby pročešte prameny prsty a lehce je rozčešte u kořínků, uchopte konečky vlasů a třeste jimi sem a tam.

Mám dlouhé vlasy pod lopatky, nebarvené.Obvykle si vlasy vyfoukám rukama a pak ještě zatřepu hlavou!

M@rina

http://www.žena.Než si umyjete vlasy, připravte si dva suché ručníky. jeden na vlasy a druhý na oči

Pro kratší účesy

Čím kratší je délka, tím rychleji vlasy uschnou:

Tato metoda je vhodná i pro muže s krátkými účesy.

Pro dlouhé vlasy

Při použití této metody vlasy uschnou za 15-20 minut:

 • Před mytím vlasů si připravte 2 suché ručníky. Vezměte si jednu do vany a položte ji na radiátor (nebo ji můžete po umytí vlasů nahřát žehličkou).
 • Po odstranění přebytečné vlhkosti z mokrých vlasů nezahřátým ručníkem je zabalte do teplého turbanu, ale nezkroutíte je do klubíčka.
 • 10-20 minut se procházejte, utřete se ručníkem a vyčesejte suché vlasy.

Nenechávejte ručník na hlavě příliš dlouho, protože to může zvýšit riziko vzniku plísní.

Pro udržení rovných vlasů

Pro přípravnou fázi použijte papírové ručníky a namísto froté utěrek nebo ručníků z mikrovlákna otřete každý pramen od kořínků ke konečkům:

 • Nakloňte hlavu dolů.
 • Použijte nesmyvatelný přípravek na rovnání vlasů (sprej, krém, pěna atd.).).
 • Hřebenem s jemnými zuby pročešte prameny od kořínků ke konečkům, abyste zabránili poškození vlasů. Pokračujte, dokud nejsou prameny vizuálně suché.
 • Vlasy pročešte kulatým kartáčem a lehce je zatahejte.

Aby se vlasy necuchaly, nedotýkejte se jich při sušení rukama.

rychle, vysušit, dlouhé, vlasy, fénu

Doporučuje se používat hřeben z plastu nebo pečlivě opracovaného dřeva (bez suků), aby nedošlo k poškození vlasů.

Pro větší objem

Chcete-li dosáhnout plnějšího a kudrnatějšího objemu, musíte:

 • Mějte hlavu skloněnou.
 • Pěnu nebo pěnu naneste pouze ke kořínkům vlasů.
 • Přejeďte prsty co nejblíže ke kořínkům a protřepávejte vlasy, dokud nejsou vizuálně suché.
 • Zvedněte hlavu a pročesejte prameny.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS