Sušení vlasů bez fénu

Moderní životní styl nedovoluje většině žen sušit vlasy přirozeným způsobem. Dívky a dámy všech věkových kategorií dávají přednost fénu, který vlasy rychle vysuší a pomůže dosáhnout krásného vzhledu. Někdy se však stane, že potřebujete vlasy vysušit opravdu rychle bez fénu. nečekaný výpadek proudu nebo porucha spotřebiče. Jak to děláte??

rychle, vysušit, vlasy, fénu

Sušení vlasů bez fénu

Přirozené vlny fénem bez mačkání | TMT

Jedná se o nejbezpečnější a nejúčinnější způsob. Krátké vlasy mohou být suché přibližně za 10 minut, ale delší a silnější prameny vyžadují trochu více času a úsilí.

 • Po skončení mytí vlasů použijte kondicionér nebo balzám. Zanechávají na pramenech tenkou ochrannou vrstvu, která zabraňuje nasávání další vody.
 • Vymačkejte vodu z vlasů a vyčešte je rukama, abyste dosáhli rychlejšího proudu vody. Nesvíjejte ji však do uzlíku, jen ji vymačkejte!
 • Pokud se hodláte sprchovat i nadále, připněte prameny sponkou a nechte je namočené.
 • Nakloňte se mírně dolů a třeste vlasy po dobu 3 minut. Můžete použít ruce, abyste pomohli. Tento jednoduchý postup dodá každému účesu ten správný objem a vysuší ho.
 • Přes hlavu si položte dobře savý ručník (například z mikrovlákna nebo bavlněné tkaniny). Pokud jsou prameny velmi kudrnaté, můžete použít obyčejnou papírovou utěrku. Nechte ji několik minut působit (15-20 minut).
 • Každý pramen vlasů jemně rozetřete. Opakujte, dokud nejsou vlasy zcela suché. Dbejte na to, aby byl ručník vždy suchý. Neotírejte příliš silně, protože by mohlo dojít k poškození vlasů.
 • Při sušení se zaměřte na oblast kořínků, protože konce se suší mnohem rychleji. Nakloňte hlavu dolů a čistým suchým ručníkem vysušte kořeny pramenů. Několikrát s ním zatřeste, aby se do mokrých vlasů dostalo co nejvíce vzduchu.
 • Používejte hřeben se širokými zuby nebo kartáč z mikrovlákna, aby se vlasy nezamotávaly a necuchaly.
 • Nechte vlasy uschnout a znovu je rozčešte.
 • Pokud proces trvá příliš dlouho, po 15 minutách vlasy protřepejte a vyčešte je hřebenem.

Profesionální tip

Použití vysoušeče je rychlý způsob, jak vysušit vlasy, aniž by došlo k jejich poškození. Někdy je tedy rozumné vzdát se dobrovolně fénu a zvolit alternativní způsoby sušení, aby si vlasy trochu odpočinuly.

Jak fénovat vlasy bez fénu a s fénem: nejlepší tipy

Sušení vlasů není zrovna nejzábavnější? Chcete na něm strávit co nejméně času. Někdy to však může být pomalý proces. Použití nesprávného fénu může také způsobit poškození vlasů. Často jde o velmi jednoduchý postup: vlasy si vyfénujete a poté je vysušíte fénem nebo zabalíte do ručníku. Proto je důležité vlasy vysoušet nejen rychle, ale také zdravě. Přečtěte si, jak rychle a efektivně vysušit vlasy. Dávejte pozor, abyste nepoškodili zámky.

Efektivní vysoušení bez fénu na vlasy

Existuje mnoho způsobů, jak si vysušit vlasy bez fénu. Zvažte nejjednodušší, nejbezpečnější a nejúčinnější způsob sušení vlasů.

Čas

Nejjednodušší způsob, jak si vysušit vlasy bez fénu, ale zabere to jen trochu času. Stačí z mokrých vlasů dostat většinu vlhkosti a počkat, až samy uschnou. Fénování je neškodné a pomáhá udržovat vlasy zdravé, ale při fénování se vyhněte průvanu nebo přímému slunečnímu záření.

READ  Jak spustit dělený systém po instalaci

Pokud nemáte čas na sušení, vyplatí se použít elektrický spotřebič. Rady o fénování vlasů najdete v našem tipu o fénování.

Jak sušit vlasy ručníkem

Pokud chcete vědět, jak vyfoukat vlasy, aby získaly objem, zvažte sušení ručníkem. Abyste se vyhnuli nechtěnému poškození vlasů, je důležité dodržovat několik pravidel:

 • Ručník z mikrovlákna je vhodnější pro sušení po praní. Její vlákna jsou mimořádně měkká a lépe nasáknou vodu, takže můžete rychleji sušit vlasy.
 • Jak již bylo řečeno, při fénování vlasy příliš netřete. Jemně a opatrně pohybujte vlasy. Jednoduše vezměte ručník a začněte jemně procházet od kořínků ke konečkům. Postup několikrát opakujte, dokud nejsou prameny sotva vlhké.
 • Pro kluky, kteří vědí, jak si vysušit vlasy bez fénu, je moudré česat vlasy správným způsobem. Pro udržení rovné linie můžete použít narovnávací přípravky. Další způsoby narovnání vlasů bez fénu najdete zde.

Nejrychlejší a nejdostupnější způsob vysoušení vlasů bez fénu

Jedná se o nejrychlejší, nejsnazší a nejjednodušší způsob, jak si vysušit vlasy bez fénu. Použijte jeden ručník, abyste zachytili vlhkost z vlasů, a předehřejte je žehličkou nebo na horkém radiátoru. Omotejte si ji kolem hlavy a chvíli počkejte. Teplo z vyhřívaného ručníku vysuší vaše prameny mnohem rychleji.

Kosmetické přípravky na vlasy

Dnešní výrobci nabízejí ženám širokou škálu produktů, které urychlují odstraňování vlhkosti. Při vysvětlování, jak sušit kadeře bez fénu, je vhodné zdůraznit, že podobný efekt vytváří alkohol ve vlasech, který pomáhá zabránit krepatění a pomáhá kadeřím rychleji uschnout. Jak je vysušit? Jednoduše si vlasy vysušte ručníkem, poté naneste přípravek a rozetřete ho do vlasů.

Kadeřníci nedoporučují používat kosmetické přípravky příliš často, protože alkohol vlasům neprospívá. Nejlepší je střídat sušení za tepla se základními technikami uvedenými v našich článcích o stylingu vlasů fénem.

Noční copánky

Copánky jsou skvělým způsobem, jak zjistit, jak vysušit vlasy bez použití fénu a jeho negativního poškození teplem. Vmasírujte do vlasů stylingový přípravek, rozdělte je na prameny a zapleťte je do copů. Ráno získáte svěží objem a efektní lokny bez použití žehličky na vlasy nebo kulmy.

Pokud nejste s copánky spokojeni, vždy si můžete přečíst náš návod, jak narovnat vlasy fénem.

Vysušte vlasy stejným způsobem, jako byste je sušili fénem:

 • Nejprve vlasy jemně zmáčkněte, abyste se zbavili přebytečné vlhkosti. Pohybujte se lehce, jemně a klidně.
 • Zbytky vody sbírejte ručníkem. Je důležité, abyste se ke svým vlasům chovali šetrně, protože jsou obzvláště křehké a rozpadají se, když jste mokří.
 • Jemně protřepejte vlasy u kořínků. Tím se zvýší větrání mezi nimi a vlhkost se bude snáze odpařovat.
 • Vlasy protřepávejte, dokud nejsou zcela suché.

Vlasy můžete nechat přirozeně uschnout. Je to však časově náročné, takže pokud se v nejbližší době chystáte do přírody, tuto metodu raději vylučte.

Pro kratší vlasy

Krátké vlasy se lépe suší.

Stačí jen postupovat podle jednoduchých pokynů:

 • Po umytí vlasy vyždímejte a prsty je trochu pročešte.
 • Omotejte si kolem hlavy ručník a 5 minut se procházejte.
 • Přebytečnou vlhkost z kadeří otřete papírovými utěrkami. K tomuto účelu lze použít také bavlněný ručník.

Stačí počkat, až budou vaše zámky zcela suché. Pokud proces trvá příliš dlouho, je dobré je sušit v bubnové sušičce každé 2-3 minuty. Po každém sezení je však třeba vlasy jemně rozčesat, aby se účes udržel.

Pro střední vlasy

Středně dlouhé vlasy sušte v těchto fázích:

rychle, vysušit, vlasy, fénu
 • Umyjte vlasy a namočte je do bavlněného ručníku nebo ručníku z mikrovlákna. Tyto materiály jemně absorbují vlhkost, aniž by poškodily kadeře. Prameny začněte splétat od horního okraje ke konečkům.
 • Vlasy zabalte do normálního ručníku a vyžehlete je nebo položte na radiátor. Turban nesmí být příliš těsný, aby neovlivňoval krevní oběh. Navlhčete si hlavu ručníkem na 3 až 4 minuty.
 • Odstraňte čelenku a otřete vlasy papírovými ručníky. Vlasy můžete také zabalit do kuchyňské utěrky a nechat je tam 2-3 minuty. Papír rychle absorbuje přebytečnou vlhkost. Tento krok lze v případě potřeby opakovat.
 • Vlasy pročešte hřebenem s jemnými zuby. Začněte u konečků a postupně se propracujte ke kořínkům. Tato metoda usnadňuje rozčesávání kadeří a nepoškozuje jejich strukturu.
 • Nastříkejte na vlasy bezoplachový kondicionér a rozetřete ho od konečků. Přípravek neumisťujte příliš blízko ke kořínkům, jinak se kadeře rychle umastí a zašpiní.
 • Rozčesejte vlasy prsty a silně jimi zatřeste. Proces opakujte po dobu 5-10 minut.
READ  Jak fénovat kadeře kartáčem na vlasy

Když kadeře dostatečně vyschnou, je třeba je znovu rozčesat a upravit podle potřeby.

Pro dlouhé vlasy

Pomocí 3 vyhřívaných ručníků si můžete rychle vysušit vlasy bez fénu.

Postupujte podle následujících pokynů:

 • Po umytí a úpravě kudrlinky jemně zmáčkněte rukama. Zabalte si hlavu do prvního teplého ručníku.
 • Když je hadřík dobře navlhčený, je třeba ho vyměnit za jiný a pak za třetí. Zatímco se vlasy zahřívají, je třeba masírovat pokožku hlavy.
 • Hlavou směrem dolů přehoďte vlasy dopředu.
 • Prsty lehce rozcuchejte prameny u kořínků.
 • Nejlépe rozdělte vlasovou hmotu na 3 zóny: temeno, zátylek a čelo. Každou část zabalte na 2-3 minuty do papírové utěrky.
 • Když jsou vlasy téměř suché, stáhněte je dozadu a vyčešte je dřevěným hřebenem s jemnými zuby. Postupujte směrem ke konečkům vlasů a začněte na malé ploše. Vlasy pomalu vyčesávejte až ke kořínkům.

Jak si doma vysušit vlasy bez fénu

Ručník postupně vetřete do pokožky hlavy

O nebezpečí častého stylingu

I při velmi dobré péči a používání kvalitních kosmetických přípravků se častého stylingu nikdo nezbaví. Pokud to přeženete, brzy si všimnete roztřepených konců a poškození, vybledlé barvy a tuhého dojmu. Nejhorší stylingový nástroj, jaký byl kdy vynalezen, je kulma.

To neznamená, že musíte přestat používat všechny horké spotřebiče úplně, stačí, když je budete používat jen zřídka. Existuje spousta způsobů, jak upravit vlasy bez fénu a bez použití fénu, které mají stejný účinek jako styling s vysokým nastavením tepla. Proto je načase chránit zdraví a krásu svých vlasů tím, že vynecháte každodenní horko.

Chcete-li rychle vysušit mokré prameny, krásně je upravit a udržet vlasy zdravé, pamatujte na tato důležitá pravidla.

Pravidlo 1. Nespouštějte fén ihned na maximální teplotu. mohlo by dojít k poškození spotřebiče i vašich vlasů. Jednou z nejčastějších příčin svědění pokožky hlavy a suchých lupů je pravidelné fénování vlasů příliš horkým vzduchem. Prvních 5 minut je nejlepší zvolit střední stupeň a poté, když je většina vlasů vysušená, zvolit střední stupeň. Pro dokončení sušení použijte střední nebo minimální teplotu.

Pravidlo 2. Mezi fénem a hlavou vždy udržujte odstup. Optimální vzdálenost je 15-20 cm. U kratších vzdáleností hrozí vysušení vlasů. Přílišné vysoušení vlasů vede k jejich nižší účinnosti.

Pravidlo 3. Nezapomeňte na pětiminutovou přestávku, během níž by měly být vlasy zakryté ručníkem.

Pravidlo č. 4. Nespěchejte s nanášením pěny nebo laku na teplé vlasy. mohlo by dojít k jejich zkřehnutí.

Pravidlo 5. Pokud po umytí vlasů použijete ošetřující masku (zejména s esenciálními oleji nebo proteiny), nespěchejte s fénováním. Před použitím přístroje počkejte čtvrt hodiny a přebytečnou vlhkost odstraňte ručníkem.

READ  Vodní žebřík na ručníky se spodním připojením

Pravidlo 6. Části vlasů do několika menších zón, což umožňuje lepší ventilaci a efektivnější narovnávání. Začněte u čela a postupně se přesouvejte ke spánkům a do středu. Při sušení jednoho pramene sepněte zbytek vlasů, aby nepřekážely.

Pravidlo 7. Chraňte vlasy před přehřátím. Před fénováním použijte kvalitní přípravek na ochranu před teplem. pleťové mléko, sprej nebo mastné sérum. Mohou být použity různě:

 • Nastříkejte přípravek na vyčesané vlasy od temene ke konečkům;
 • Vmasírujte sérum a pleťovou vodu do dlaní a pohybujte jimi po vlasech nahoru a dolů.

Pravidlo 8. Fénujte vlasy ve směru růstu vlasů. Sušení v opačném směru způsobí rozštěpení šupin a rozštěpení konců.

Pravidlo 9. Zvláštní pozornost věnujte hlavicím fénů. Koncentrátor (prodloužená zakřivená tryska) je nejvhodnější s kruhovou tryskou. Směřuje proud vzduchu přesně tam, kam potřebujete. Chcete-li zvětšit objem vlasů a vytvořit krásné lokny, použijte difuzér. Tento nástroj je skvělý pro suché prameny. Rozvádí vzduch a zabraňuje vysychání vlasů.

Pravidlo 10. Držte spotřebič v dlani.

Pravidlo 11. Chcete-li zvětšit objem vlasů, zvedněte vlasy u kořínků a vytáhněte je až ke konečkům.

Jak vyfoukat vlasy, aby byly plné a objemné?? Je to tak snadné! Pomůže vám náš podrobný návod k použití.

Šamponem umyjte vlasy a dodejte jim objem. Měla by být také přizpůsobena vašemu typu vlasů.

Konce namažte kondicionérem nebo balzámem. Vlasy tak nebudou těžké a přidaný objem vydrží déle.

Vysušte si vlasy ručníkem, dokud nezůstane žádná vlhkost. Jinak vám stylingový přípravek slepí prameny k sobě.

Začněte sušit v zadní části hlavy, s krabem na temeni.

Vezměte pramen vlasů do ruky, nastříkejte ho stylingovou tekutinou a natočte ho na kartáč. Vlasy vysušte nejprve u kořínků a poté u konečků. Otáčejte jím sem a tam, aby horký vzduch nepoškodil vlasy.

Nastříkejte suché kadeře na suché vlasy a naneste středně silný lak, který pomůže udržet styling a zabrání krepatění. Nepoužívejte gel ani pěnu, protože hustá textura výrobku brání udržení objemu.

Odstraňte kraba z vlasů a vyfénujte vlasy na zátylku, na spáncích a u čela.

Pokud máte k dispozici stříkačku se studeným vzduchem, nastříkejte si ji na vlasy. Tím se šupiny uzavřou a vlasy budou hladké a lesklé.

rychle, vysušit, vlasy, fénu

Po dokončení procesu zakloňte hlavu dolů a prudce ji zvedněte nahoru.

Chcete-li dosáhnout dlouhotrvajícího objemu, pročesejte prameny na spáncích, v týlní a čelní oblasti.

Znovu nastříkejte vlasy vzhůru nohama.

Podívejte se na všechna tajemství správného fénování.

Většina žen zná problém krepatění vlasů. Abyste se vyhnuli tomu, že vám po umytí zůstanou vlasy jako pampeliška, máme pro vás tip.

 • Používejte sušičku bez nástavců;
 • Tepelná ochrana;
 • Vyčesejte je hřebenem se širokými zuby;
 • Narovnávací šampon;
 • Spona do vlasů nebo krab;
 • Narovnávací olej;
 • Široký kartáč.
 • Umyjte si vlasy narovnávacím šamponem.
 • Sušení mokrých vlasů ručníkem.
 • Vyčešte je širokým hřebenem.
 • Použití tepelného ochranného prostředku.
 • Vysušte vlasy fénem. Spodní vrstvu vlasů odhrňte tak, že zbytek vlasů připnete sponkou nebo sponkou. Stáhněte prameny širokým kartáčem, dokud nejsou zcela suché.
 • Opakujte se zbývajícími prameny.
 • Na konci vlasy vyfénujte studeným vzduchem, aby se šupiny uzavřely a zafixovaly.
 • Namazat prameny olejem na narovnávání, budou lesklé a hladké.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS