Komplikace laserové a fotoepilace

Nežádoucí ochlupení je problémem pro mnoho lidí, kteří nejsou spokojeni s dlouhodobými metodami odstraňování chloupků (holení, voskování, chemická depilace, elektroepilace), a to buď kvůli krátkodobým výsledkům, extrémní bolesti, nebo častým komplikacím (např. jizvy po elektroepilaci). Vynález selektivní fototermolýzy a vytvoření různých laserových systémů s různými vlnovými délkami umožnily účinné a dlouhodobé odstranění chloupků. V současné době se k odstraňování chloupků používá několik typů laserových a fotografických systémů: rubínový laser (694 nm), alexandritový laser (755 nm), diodový laser (800 nm), systémy IPL (590-1200 nm), Nd:YAG-laser (1064 nm).

K epilaci chloupků dochází zničením vlasového folikulu, kde je hlavním pigmentem chloupku melanin, který funguje jako chromofor. látka, která absorbuje záření o určité vlnové délce. Při optimální vlnové délce, intenzitě záření a délce pulzu se melanin vlasového folikulu zahřeje a vlasový folikul se zničí. Okolní tkáň není poškozena.

chloupky, laserové, epilaci

V porovnání se stávajícími typy depilace a depilace ničí laserová epilace vlasové folikuly rychle, přesně a cíleně, což vysvětluje její vysoký estetický účinek. Epilace pomocí laserů a fotosystémů navíc umožňuje rychlé, prakticky bezbolestné ošetření velkých kožních ploch s minimálním rizikem komplikací. Není náhodou, že se stal jedním z nejoblíbenějších estetických zákroků prováděných pomocí kvantových technologií. Laserové a IPL systémy podle výrobců pomáhají rychle, bezpečně a účinně odstranit nežádoucí chloupky. Četné studie však ukazují, že ani tyto metody odstranění nejsou bez vedlejších účinků a komplikací.

Vzhledem k rostoucí popularitě laserové epilace musí být laseroví terapeuti, dermatologové, kosmetologové a praktičtí lékaři informováni o možných komplikacích a vedlejších účincích těchto zákroků, aby je mohli správně a včas diagnostikovat a léčit.

Chloupky po laserové epilaci: začínáme teorií

Princip laseru je založen na ničení vlasových kmenových buněk zahříváním melaninu v nich. Rychlost procesu a volbu intenzity záření stroje ovlivňuje řada faktorů: typ vlasů (měkké, tvrdé). Barva (světlá, tmavá, červená). Růstová zóna (hormonálně závislá a nezávislá). Fáze růstu vlasů.

Ne všechny chloupky jsou stejně citlivé na laserové ošetření. Abychom pochopili, proč se chloupky po laserové epilaci neodstraní okamžitě, je nutné pochopit principy jejich struktury a vývoje. Každý vlasový folikul má tři fáze životního cyklu: 1. Anagen, období aktivního dělení buněk, vývoj vlasového folikulu. 2. Katagen je fáze, kdy se vlas přestane vyživovat a folikul odumře. 3. Telogen je fáze „spánku“ a postupného vypadávání vlasového stvolu.

READ  Mohu se holit zastřihovačem bez nástavce?

Maximální vliv laserového paprsku na vlasy ve fázi anagenu. aktivního růstu. V této fázi je celá struktura vlasu nasycena melaninem. Při zahřátí laserem se chloupky zničí až ke kořínkům. Kořínek chloupku po laserové epilaci ztrácí výživu a postupně odumírá a poté je stonek chloupku vytlačen kožními buňkami.

Mohu si po laserové epilaci oholit chloupky??

Ano. Chloupky po laserové epilaci je možné oholit. záleží na tom, zda a jak moc vám „porost“ mezi terapeutickými sezeními dorůstá a dráždí vás. Je však třeba mít na paměti jednu důležitou věc. Na ošetření byste měli přijít, když je délka vlasů alespoň 2 mm. A pokud jste si museli oholit oblast, která má být ošetřena lékařem, doporučujeme kontaktovat odborníka. je možné, že budete muset své sezení přeložit.

Proč po laserové epilaci není možné vytrhávat chloupky??

Tím se zbavíte žárovky. Je pravda, že ne navždy, ale na nějakou dobu. V důsledku toho se přeruší životní cyklus vlasů a vy budete muset sezení odložit na pozdější dobu. To povede k nárůstu počtu procedur a tím i k velkým materiálovým nákladům. Proto po laserové epilaci nelze chloupky vytrhávat nebo se jich zbavovat voskem, šugarováním a dalšími metodami, které folikul traumatizují. Je možné pouze holení!

Laserová epilace.

Původně jsem si na internetu rezervovala procedury, o které jsem měla zájem, a to byly. Laserová epilace a odstranění cév, našla jsem celý seznam adres klinik a kosmetických center. Dále jsem vybrala ty stránky, které byly podle mého názoru pro mě nejzajímavější (jsou uvedeny informace o lékařích centra, postupy jsou dobře popsány, je zobrazeno mnoho fotografií), dále pak stránky, kde jsou ceny přijatelnější. Zavolal jsem na poslední adresu, která mi vyhovovala, a domluvil si schůzku.

Útulné a krásné venkovní centrum se mi zalíbilo hned, jak jsem překročila práh. Na podlaze byla dlažba, zrcadlová skříň, pěkné osvětlení, závěsná plochá televize, akvárium s rybičkami, takže to bylo příjemné od první minuty. Připomněla jsem si, že zdání často klame, a tak jsem počkala na lékaře. Ale sotva jsem musel čekat. Za minutu mě recepční odvedla do ordinace.

READ  Jak správně instalovat saunové topidlo

Byla to mladá společenská dáma, Maria. Je třeba poznamenat, že konzultace byla bezplatná, což nemělo žádný vliv na přístup k pacientovi. Lékař mi ochotně zodpověděl všechny mé otázky.

Bolí laserová epilace??

Procedura je samozřejmě citlivá, ale zároveň snesitelně pohodlná. Diodový laser PALOMAR VECTUS kombinuje výhody, jako jsou:

  • patentovaný systém kontaktního chlazení;
  • možnost jemného nastavení parametrů přístroje pomocí speciální sondy individuálně pro každého klienta v závislosti na struktuře vlasů a zvláštnostech pokožky.
  • v případě citlivé pokožky lze použít anestetický krém.

Úspěšně odstraňujeme nežádoucí chloupky z velmi choulostivých a citlivých oblastí, jako je horní ret u žen, linie střihu u mužů, podpaží, oblast bikin a mezilopatková oblast.

chloupky, laserové, epilaci

Jak je léčba účinná

Podle statistik tato metoda odstraňuje až 99 % nepotřebných chloupků po dobu 6 až 10 let. Doba trvání účinku. individuální pro každou osobu, v závislosti na typu vlasů, tloušťce a dalších fyziologických faktorech.

Tato technika je založena na aplikaci světelné energie na vlasové folikuly. Paprsek světla proniká do žárovek, zahřívá je a ničí melanin, který obsahují. V důsledku toho je folikul zcela zničen a vlas sám vypadne po 10-14 dnech.

Je třeba říci, že po prvním sezení je odstraněna pouze část chloupků. v průměru 10 až 30 %. Z tohoto důvodu se laserová epilace provádí jako kurz, protože účinek jednoho sezení netrvá dlouho. Mnoha pacientům stačí k úplnému odstranění chloupků 5-8 sezení. Tento údaj je však individuální a závisí na mnoha parametrech.

Je možné, že léčba nemá žádný účinek?? Pokud je zákrok proveden správně a s použitím kvalitního vybavení, je výsledek jistý. Samozřejmě jsou tu některá „ale“. Tento zákrok například nelze provést na bílých vlasech, protože neobsahují melanin, což znamená, že na ně světelný paprsek nebude mít žádný účinek.

Mnoho pacientů, kteří podstoupili laserovou epilaci na jiných klinikách, si stěžuje, že efekt byl velmi slabý. To je pravděpodobně způsobeno nízkým výkonem použitého laseru a nesprávnou technikou. Pokud je léčba prováděna správnou technikou a se správným nastavením přístroje, je pozitivní výsledek prakticky 100%.

chloupky, laserové, epilaci

Účinek světelného paprsku na vlasové folikuly

Nedostatek okamžitého výsledku po zákroku je způsoben zvláštnostmi laserového zásahu na vlasové folikuly. Světelný paprsek proniká tkání a zasahuje pouze aktivní tmavé pigmentové folikuly, které zcela zničí. V tomto případě zůstávají vlasy neporušené a teprve po nějaké době se začnou objevovat. Zda se nejedná o pokračování růstu, si můžete ověřit zatažením za několik vlasů. Za prvé, nebude bolest, a za druhé. na jejich koncích nejsou žádné vlasové folikuly. Proto se nemusíte obávat, že vám chloupky po laserové epilaci hned nevypadnou.

READ  Jak odstranit zbytky vosku po epilaci

Kromě toho zůstává určité procento vlasových folikulů v neaktivním stavu. Protože nemají tmavý pigment, světelný paprsek je nepoškodí. Po prvním sezení se tyto žárovky zahřejí a vytvoří chloupky. Ta se odstraňuje během následujících depilačních procedur.

Co se děje po prvním ošetření

Po prvním laserovém odstranění chloupků nebudete mít dokonale hladkou pokožku, ale výsledky budou vidět:

  • Všimnete si mírného zarudnutí. To znamená, že se chloupky zahřály a destrukční proces již probíhá.
  • Některé chloupky vypadnou okamžitě, jiné do dvou týdnů po prvním ošetření. To závisí na sytosti barvy vlasů. Čím více pigmentu obsahuje, tím dříve vypadne.
  • Po první laserové epilaci vypadne 15-40 % chloupků.

Je důležité vědět, jak byste měli o pokožku po epilaci pečovat. Doporučení našich odborníků byste měli dodržovat nejen po první návštěvě salonu, ale i po zbytek kurzu.

chloupky, laserové, epilaci

Mohou laserovou epilaci provádět těhotné ženy??

Názory na tuto záležitost nejsou jednotné, ale těhotenství je jednou z indikací proti epilaci. Zákrok totiž může způsobit bolest, hormonální výkyvy a také vyvolat vznik pigmentových skvrn na kůži. První z nich je během těhotenství velmi nežádoucí a výskyt pigmentu na kůži jednoduše způsobí, že je zákrok neúčinný.

Žádné obecné kontraindikace epilace během kojení. Je tu však jedna nuance: pokud budete mít během zákroku bolestivé pocity, vzrušení a rozrušení, je lepší se epilace na nějakou dobu zdržet, protože epilace bude velmi dočasná. к. Zvýšení hladiny adrenalinu v krvi není pro příznivý průběh kojení dobré.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS