Hrdina snímku. závodní auto jménem Blesk McQueen NASCAR žil jen na závodní dráze. Ve Velkém pístovém poháru přijíždí do cíle ve stejnou dobu jako ostatní účastníci King a Chico Hicks kvůli prasklým zadním pneumatikám, a tak se pořadatelé rozhodnou uspořádat rozhodující závod v Kalifornii. Cestou tam McQueen ve spánku vypadne z přívěsu a v naději, že ho ve tmě dožene, zabloudí, poruší všechna myslitelná i nemyslitelná pravidla a skončí v zapadlém městečku Radiator Springs na Route 66. Tam je Blesk McQueen zatčen za poškození silnice. Zatímco je Blesk zatčen a opravuje silnici, poznává lépe obyvatele města: traktorista Mater. „nejlepší jezdec vzadu na světě“, soudce Doc (ze kterého se vyklube samotář, dříve slavný závodník. Velký Hudson Hornet), městská hvězda Sally (Porsche 911), policejní šerif, italský prodejce aut Luigi (Fiat 500). prodavač pneumatik a jeho asistent Guido, majitel místní benzinové pumpy Flo, tatér Ramon a další auta. Všichni se později stanou Bleskovými přáteli a pomohou mu vidět smysl života nejen ve věčné honbě za slávou a úspěchem, ale také v prostých radostech z motorismu. Sám McQueen pomáhá svým přátelům oživit městečko, které kdysi vzkvétalo, ale od doby, kdy byla postavena nová dálnice, která ho obchází, chátrá (nebylo ani vyznačeno na mapě dálnic).

Poté, co Blesk McQueen opustil Radiator Springs, dorazil na závod do Kalifornie, kde porazil ostatní závodníky pomocí technik, které ho naučili Doc Hudson a Mather. Hrdina byl blízko vítězství a mohl dojet první, ale krátce před cílem měl King vážnou nehodu kvůli machinacím zrádného Chica Hickse. Když to Blesk viděl, zastavil, aby pomohl Kingovi dojet do cíle. Technicky se Chico Hicks stal šampionem a získal Piston Cup, ale k jeho překvapení mu nikdo nedal poctu, kterou si zasloužil. naopak, byl vypískán a byly po něm házeny pneumatiky. Blesk McQueen byl ale oceněn jako skutečný vítěz, protože udělal dobrý skutek.

V pokračování filmu Auta 2 se uvádí, že Blesk vyhrál čtyři Piston Cupy.

Na rozdíl od většiny snímků (animovaných i hraných), ve kterých se objevují humanoidní auta, jsou ve filmu Auta oči postav umístěny na místě čelního skla (nikoli na místě světlometů). Stejné schéma bylo použito v krátkých animovaných filmech společnosti MGM „One Cab’s Family“ a studia Disney „Susie the Little Blue Coupe“ (květen a červen 1952). Produkční designér Bob Pauley řekl:

Záměrem Johna Lassetera bylo od začátku projektu umístit oči do oblasti čelního skla. Na jedné straně odlišuje naše postavy od běžné verze, ve které mají auta v oblasti světlometů malé kreslené oči. Na druhou stranu se mu zdálo, že díky umístění očí vpředu tak blízko úst vypadá postava jako had. Umístění očí na čelním skle zároveň dodává postavě lidštější vzhled a umožňuje zapojit do animace celé auto. [1]

Blesk McQueen

Hvězdou této kreslené série je postava Blesk McQueen. Myslíte si, že je to dětské auto? čirá fantazie umělců a karikaturistů? Koneckonců, tato postava se zjevně nepodobá žádnému autu v reálném světě. Pokud nepoznáte, že Blesk McQueen je skutečnou předlohou, zde je oficiální odpověď od Boba Paulyho, který byl jedním z designérů kresleného seriálu Auta.

„Pro hlavního hrdinu filmu Cars jsme si vzali nejlepší americká auta všech dob, od Fordu GT40 po Dodge Charger. Smíchali jsme několik stylů a získali krásného hlavního hrdinu jménem „Blesk McQueen“.

Ve stylu vozu Blesk McQueen jsou však nejvíce rozpoznatelné linie Chevroletu Corvette C6.“.

Na rozdíl od Blesku McQueena je mnohem snazší uhodnout, podle kterého auta je postavička Matera z filmu Auta. Zejména pro ty, kteří znají americké vozy. Hádejte, co? Pro ty, kteří to nevědí: Mater byl založen na tahači Harvester (International Harvester Company).

GTA IV MP Policejní honička kradeného vozu [HD]

Hledání postav

Policie. Urychlovač je vždy mezi prvními dobrovolníky, kteří musí doprovázet a zajišťovat dodatečnou bezpečnost při závodech Velkého pístového poháru. Doprovázel Blesk McQueena a Maca část cesty do Kalifornie.

Vzducholoď. Al zaujímá v životě čestné místo. Ve vzduchu drží obrovské plakáty společnosti Lightyear Tire, sponzora závodů Piston Cupu. Je šťastný, že mu jeho práce přináší tolik vzrušení. Na závodech má vždycky nejlepší místo !

Schumacherův nejlepší přítel Ferrari. Tento bohatý Ital vlastní jednu z nejlepších čerpacích stanic v Itálii. Na jeho čerpací stanici jezdí všichni lidé z vyšší společnosti, aby si koupili nejlepší palivo a popovídali si s přáteli.

Artie začal komentováním místních závodů ve Wilmingtonu ve státě Delaware, kde upoutal pozornost šéfů známého sportovního kanálu. Jeho schopnost nejen přesně, rychle a srozumitelně popsat závod, ale také z něj udělat příběh je ohromila. A nyní komentuje závody Velkého pístového poháru.

Profesionální spisovatel ve vzduchu. Jeho práce vyžaduje nejen akrobatické schopnosti, ale také znalost gramatiky.

Novinář. Jednoho dne, až bude Bert uznán za skutečného abstraktního umělce, bude známý po celém světě. Mezitím se musí živit jako paparazzi. Mimochodem, paparazzi znamená v italštině „velký komár“.

Asfaltovací stroj, se kterým byl McQueen odsouzen pracovat. Ve filmu je jediným neživým strojem.

Závodní komentátor, zřejmě reportér. Spolupracuje s Darrellem Cartripem. Model tohoto hrdiny je generován z mnoha automobilových značek.

Pýcha letky Flying Monkey. Přítel ECHO. V armádě jsou prostě vynikající a závody milují. Jsou to Dustyho dobří přátelé a jsou vždy připraveni ho podpořit. McDonnell Douglas F/A-18 Hornet.

Auto, stejně jako ve filmu Auta 2, moderátor zpráv a komentátor závodu.

Jezdec 1. závodí déle než kterýkoli jiný závodník. Je nejstarší a nejmoudřejší ze všech závodníků. Bulldog pamatuje dobu před GPS, kdy se závodníci spoléhali na gyroskopy a navigovali se podle hvězd. Pokud jde o závody, Buldog vždy říká: „Skvělé létání a sportovní chování.“. I když je Buldog rok od roku starší a starší, na závodech dokazuje, že ještě neztratil glanc. Stejně jako ostatní měl i Buldog k Dustymu zpočátku negativní vztah, ale poté, co ho Dusty zachránil, se s ním spřátelil.

Hasičský výsadkář, kolový mininakladač s kotoučovou pilou.

READ  Jak vytvořit kudrliny pomocí fénu na krátké vlasy

Dopravní analytik. Cestou do Portlandu za novou prací se zastavila v městečku Radiator Spring, aby doplnila palivo. V tu chvíli Valerii zaujalo město! Všimla si však některých dopravních problémů a nabídla své služby místní městské radě. Od té doby žije a prosperuje v Radiator Springs a připravuje plán na rozšíření města a zachování jeho historicky jedinečného charakteru.

Majitelka Verniny taxislužby a její jediný zaměstnanec. Provádí turisty po zemi ropy a zemního plynu, pak je vezme na ochutnávku do severní Kalifornie a pak je bezpečně doprovodí domů do hotelu Garage and Breakfast Inn.

Všestranný vrtulník, létající jeřáb, ke kterému je připevněna nádoba s kapalinou. Windertz je bývalý lesník, indián, nositel „přírodní“ moudrosti.

Jeho hlavní chloubou je obrovský spoiler, který vyčnívá vysoko nad vozovku.

Na základní škole Wintzovo pobuřující nevhodné ladění neodpovídalo přísným školním pravidlům, což mu přineslo spoustu problémů. Nyní Wintz zkrášluje život tím, že ve své poctivé dílně navrhuje laky pro slavná auta.

A když mu jeho vášeň pro umění začala přinášet spíše příjmy a slávu než problémy, našel si nový způsob, jak se dostat do potíží s gangem pouličních rváčů.

Mechanik v týmu Chica Hickse už 10 let. S Chicem chodil na stejnou střední školu a do stejné dramatické třídy, než se začal věnovat sportu. Vyhazovač Bukowski je Chicův fanoušek číslo dvě, a to jen proto, že číslo jedna je sám Chico!

Manžel Mini. On a jeho žena rádi cestují, ale problém je, že nevědí, kam jedou. Navzdory své velké lásce k cestování mají velmi špatný orientační smysl. Kvůli tomu se stále toulají po lesích, horách a pouštích. A Van je tak tvrdohlavý, že raději ujede dalších 100 mil, než aby se někoho zeptal na cestu.

Agent Blesku McQueena, který se ve filmu přímo neobjevuje, mluví po telefonu.

auto

Malý italský stěhovák pracuje pro Luigiho. Stejně jako jeho šéf miluje Ferrari a sní o práci na skutečné zastávce PIT. Aby se připravil, pracuje v noci a mění pneumatiky na dřevěném rámu, který si sám vyrobil. Jednoho dne sní o tom, že vytvoří světový rekord ve výměně pneumatik. Nepřekonatelný mistr ve výměně pneumatik (dokáže vyměnit všechny čtyři pneumatiky za 10 sekund). Oblíbená fráze: „Pit stop!“.

Rozbitý rezavý oranžový vůz AMC Gremlin.

Jeho výroba byla před lety ukončena kvůli neatraktivnímu designu a byl označen za vrak.

Graham chová zášť vůči celému světu, která ho zavede do krutého světa mezinárodní špionáže. Graham a jeho pomocník Acer se stanou přisluhovači zákeřného padoucha profesora Zundappa.

Dalším jeho úkolem je sabotovat závod World Grand Prix. Graham a Acer si omylem spletou Mater s americkým agentem na tajné misi.

auto

Gangsteři se dostanou Materovi na stopu, aby mu zabránili odhalit jejich plán.

Ramonův stálý zákazník. Právě opustila jeho studio Bodyart s novými plamennými jazyky. Teď ji čeká rande se starým přítelem, kde bude vypadat co nejlépe!

Dudley byl přítelem Billyho Oylchengera od dětství. A když se Bill stal závodním jezdcem pro sponzora Octane Gain, jeho přítel Dudley se stal jedním z jeho hlavních a věrných mechaniků. Nikdy se nerozloučí.

Průšvihy a nesrovnalosti ve filmu Auta

Kdysi se v ruštině slovem „tachka“ označovaly domácí potřeby a automobily. v hovorovém, mírně hanlivém smyslu. Před 11 lety se však díky lehké ruce domácích lokalizátorů Wheelbarrow pevně spojil se slavným kresleným seriálem o okatých rozumných autech. Kreslené filmy jsou trochu dětinské, ale neuvěřitelně zdařilé a skrývají spoustu tajemství a zajímavostí. jak se od každé práce studia Pixar očekává.

Nedávno se na plátna kin rychlostí blesku dostala vynikající Auta 3 a my se mezitím ohlédneme za předchozími dvěma animáky. podíváme se na bloopers, prozkoumáme chyby a zaspekulujeme si o zvláštnostech života inteligentních motorových vozidel. Jako vždy připomínáme, že ke zdroji přistupujeme s nejvyšší mírou úcty, nepovažujeme tento druh hledání za šprtství a vybíravost a neradíme vám to. je to prostě zvědavější a zábavnější. Pojďme!

Především je třeba poznamenat, že nejen technika ve světě „Cars“ je inteligentní a nezávislá. Ostatní předměty pravidelně ukazují svůj charakter, zejména podlahy a další povrchy, po kterých se postavy kutálejí. Nebudeme si pamatovat ani takové nudné věci, jako je extrémně rychlé mizení stop pneumatik na asfaltu. Ale zmizení odtokové mřížky v propracovaném záchodě ve filmu Auta 2 je docela objevné.

Podobný osud potkal i černý kruh na podlaze, když Holly a Finn probírali své špionážní problémy.

Přechod na čáry nakreslené na chodníku, a tam je naprostý chaos. neustále se pohybují ve vztahu ke stacionární v době, kdy auta, doslova plazí pod koly tam a zpět. Jen se podívejte, jak se cílová čára na sousedních snímcích přiblížila Blesku ve finále prvního animáku. I ona věřila v jeho vítězství.

Takových příkladů je mnoho, zejména v druhé části. Například zde se žlutý pruh během několika vteřin vzdálil od Kardanwalu. Samotná postava ze záběru nezmizela a pouze promluvila.

A tady je ten největší přehmat s Finnem v nepřátelském táboře. Stojí před žlutým kruhem, pak je na něm. Začne narážet zadními koly do žlutého pruhu, pokračuje za ním. Hrdina samozřejmě nikam neodchází. Závěr: žluté pruhy a kruhy zjevně něco skrývají.

Dokončení genderového tématu. přesunutí sedadel s Finnem a Holly ve druhém autě Cars. Ano, víme, že se tato high-tech sedadla mohou pohybovat, ale jak se podlahová plocha rozšiřovala a zužovala, nebylo to tak. A pak je tu bílý hadr, který se na mřížce přesunul ze středu plošiny na její okraj. Protože jsou látky v kresleném světě zastoupeny jen málo, věříme i nadále v sílu tvrdších povrchů.

Něco málo o obyčejných každodenních zmizeních. Zmatenou otázku tradičně vyvolává vzducholoď na samém začátku prvního kresleného filmu. v době, kdy ji nevidíme vznášet se nad stadionem, zmizí. Ale vzducholodě jsou pomalé a do cíle zbývalo jen pár vteřin. prostě by neměl čas se dostat z našich obrazovek, ale on to udělal.

Typickou karikaturu samočištění lze vidět ve scéně s výukovým pokládáním asfaltu. Je příznačné, že skvrny ze staré silnice okamžitě zmizely, ale Blesk se poté stále oháněl blátem poblíž nálepky.

Mimochodem, možná by bylo vhodné se zde zeptat na něco o Bessie. Jediné „neživé“ vozidlo zobrazené ve filmu Cars. Kdo je to?? Co je zač? Proč vidíme na okrajích silnice čerstvý asfalt, ale pak je celá zaplavená??

Otázky, otázky, otázky. Mimochodem, všimli jste si, že zatímco si Blesk a Mater povídají, Bessie stále nalévá dehet? Po něm měl následovat kopec, ale to se samozřejmě nestalo. A ještě jedna hádanka, když už jsme u toho. Opravdu si myslíte, že závodní vůz může úspěšně táhnout dlažební kostku?

READ  Automatická dodávka palivového dřeva pro kotel vlastníma rukama

Ale zpět k těm úžasným zmizením. Starý Freddy v prvních Autech pravidelně rozlévá rez na podlahu a ta se k radosti místních správců také pravidelně vypařuje. Mater si ve druhém díle dal plný kufr pití, pak riskoval ochutnat wasabi a všechny lahve se extrémně rychle vypařily. Odtahový vůz, nyní již zcela prázdný, se řítil k vodě.

Doba náhlých změn a géniů teleportační magie. V srdcervoucí scéně, v níž se ničí památník, se hasičské auto schovalo velmi hluboko, pak se objevilo a pak zase hluboko. Objektivní čas na takové jízdy kolega neměl, i když možná je to profesionální?

Proč se tedy Mater, kterého hodí do náklaďáku, chová stejně?? Nejprve je na okraji, pak na dalším snímku a pak je na zadní straně kontejneru.

Pokračování. Finn ve druhém díle epicky spadl do vody, uplaval určitou vzdálenost (bylo nám ukázáno, že je to!) a pak upustil kola, která se znovu objevila na místě, kde se potopila. Záhada. A tato překážka se tak ráda dostane do záběru! Když Mater jede do Radiator Springs, objeví se billboard a dvakrát zmizí za vyvýšenou silnicí. Snímky obrazovky to neukazují dobře, ale pokud se podíváte na tento okamžik, trochu deja vu oceníte.

Blesk McQueen a další: hlavní postavy animovaného filmu Auta

Postavičky v kresleném seriálu TACHK potěší každé dítě. V dnešní době je těžké najít dítě, které by nemělo rádo auta a nesledovalo příběhy o Blesku McQueenovi. Ne nadarmo tvůrci po úspěchu prvního dílu natočili pokračování.

O čem?

Postavy v kresleném seriálu Auta se pravidelně dostávají do nebezpečných nebo legračních situací. Jsou velmi přátelští a v případě potřeby si navzájem vycházejí vstříc. Příběh je založen na životě různých modelů aut. Jejich zobrazení odpovídá skutečným vozům do posledního detailu. Hlavní postavou je jasně červené závodní auto. Blesk McQueen se jednoho dne ocitne na novém místě a potká staré modely aut.

Zpočátku s nimi nedokáže najít společnou řeč a staví se nad všechny. Postupem času však závodní auto získává nové životní hodnoty a zcela mění způsob, jakým se chová k ostatním.

Když vyšel

Diváci se mohli poprvé setkat s hrdiny kresleného filmu „Auta“ v roce 2006. Americký příběh si získal srdce dětí po celém světě. Je těžké najít dítě, které by nechtělo mít doma kopii Bleska McQueena. Výroba tohoto animovaného filmu stála přibližně 120 milionů dolarů. Hlavní postava je pojmenována po dvou slavných osobnostech. kreslíři a závodníkovi McQueenovi.

Číslo „95“ na voze bylo vybráno z určitého důvodu. V roce 1995 se na plátně poprvé objevil populární Příběh hraček.

Seznam postav z kresleného seriálu Auta

Do tohoto příběhu je zapojeno poměrně hodně postav. Někdy je těžké si je všechny zapamatovat. Rodiče často hledají další autíčko do sbírky svého dítěte a nemohou přijít na to, která postavička jim chybí.

Seznam postav v kresleném filmu „Auta“ pomůže určit správný výběr dárku pro milovníka tohoto příběhu:

Blesk McQueen. červené závodní auto (hlavní postava); Doc Hudson. mechanik; Mater. odtahový vůz; Sally Carera. Porsche, majitelka hotelu a bývalá právnička; Mac. nákladní auto; Chico Hicks. zelené závodní auto; King. modré auto, soupeř hlavní postavy; Šerif. policista; Hose. hasič; Michael Schumacher. prototyp Ferrari.

Ve městě jsou i další auta. Ford Lizzie, která je zamilovaná do hlavního hrdiny, Rusty Fred (starý sedan) a mnoho dalších aut.

Předlohou pro tuto postavu byla dvě auta najednou. Hlavní postava má přední část z Chevroletu Covrette a zadní část z Dodge Viper. Blesk McQueen byl slavný závodník a měl se velmi rád. Vůz neustále pečuje o svůj vzhled a stírá ze svých boků každé smítko prachu.

Závodníkův život však projde velkou změnou, ocitne se v neznámém městě, kde žijí obyčejná stará auta. Osud tomu chtěl, že McQueen skončí za mřížemi v provinčním městečku Radiator Springs.

Setkává se tam s dalšími obyvateli a zpočátku se neustále dostává do vtipných situací. Jeho ctižádostivost a chvástavost způsobují, že se k němu jeho noví přátelé chovají špatně. Postupem času mu však dokazují, že štěstí lze najít i v radostech z obyčejných aut. Zde se odehrávají hlavní události a setkáváme se s mnoha novými postavami. V tuto chvíli diváky zajímá, jak se jmenují kreslené postavičky filmu Cars. Protože je těžké všechny sledovat.

McQueen na oplátku radí svým přátelům, jak vdechnout starému opuštěnému městu nový život. Noví známí ochotně pomáhají červenému vozu vrátit se k závodění. V jednom z nich McQueen až do poslední chvíle vedl, ale najednou viděl, že King má potíže a potřebuje pomoc. Závodník obětoval vítězství a doprovodil ho do cíle.

Postavy z kresleného filmu Cars naučily sobecké červené auto laskavosti a opravdovému přátelství. A tak McQueen změní své životní hodnoty a stane se miláčkem městečka Radiator Springs.

Ten žije v obci celý svůj život. V komunitě ho zná téměř každý. Vrchní umí vytáhnout každé auto z díry. Večer se odtahový vůz baví tím, že převrací spící tahače. Mater býval slavným kaskadérem. Má talent na jízdu se zadním traktem. O víkendech auto jezdí místní závody. Zde se utkávají vozy, které se nebojí bláta a nerovných silnic.

Při závodech si auta často na znamení respektu narážejí do nárazníků. Mater se stal McQueenovým nejlepším přítelem. V mládí se v něm viděl. Byl to vůz, který doprovázel McQueena na jeho důležitých závodech.

Soudce Doc

Vůz je klidný a sebevědomý. Na silnicích nikdy nedostane smyk, protože Doktor jasně dodržuje pravidla silničního provozu. Prototypem hrdiny byl Hudson Hornet z roku 1951. Doc byl kdysi šampionem závodu Big Piston Cup. Prozradil tedy McQueenovi všechna tajemství této události. Rozhodčí s radostí připravil červený vůz na závod.

„Hudson Hornet dohlíží na dodržování zákonů a pořádku ve městě. Ani svým přátelům nedovolí porušovat pravidla silničního provozu. Doc se s radostí zapojil do McQueenových plánů na obnovu města, protože věří, že stará auta by měla žít v čistotě a pohodlí.

Sally Carrera

Okouzlující modré Porsche 911. Žila ve velkém městě. Ale to není v povaze auta marnivost a šílený pohyb. Jednoho dne se rozhodne opustit velkoměsto a přestěhovat se na venkov. Tak se Porsche dostalo do Radiator Springs.

Sally pracuje jako právnička. Ve volném čase pomáhá místní samosprávě řešit problémy města. Vůz se o sebe stará sám a snaží se rozvíjet ve všech směrech. Když byl McQueen ve městě, Sally se přestala ovládat. „Porsche se zamiluje do červeného auta. Po chvíli si uvědomila, že je to vzájemné. Auta k sobě chovají skutečné city. Tak se v Radiator Springs zrodila láska. Hlavní postavy kresleného filmu Auta mají skutečné lidské pocity.

READ  Jak správně vypustit vzduch z chladiče

McQueen, nejpopulárnější sportovec své generace, vynalezl jedinečnou techniku

Stejně jako ve všech svých animácích i zde Pixar ukryl spoustu odkazů a velikonočních vajíček. Příjmení McQueen je odkazem na Glenna McQueena, hlavního animátora prvních celovečerních filmů studia (Toy Story, Flickova dobrodružství, Monsters Corporation), který v roce 2002 zemřel na melanom. Číslo, pod kterým McQueen závodí, je rok, kdy vyšel první animák od Pixaru. Číslo 95 se opakovaně objevuje v kreslených filmech společnosti Pixar.

Blesk je fenomenální jezdec, který se hned ve své první dospělé sezoně probojoval mezi elitu a stal se objevem roku.

Technicky vzato nemá Blesk oproti svým soupeřům žádnou výhodu, ale dělá věci, které by jeho soupeře ani nenapadly. Ve skutečnosti využívá celou trať a najíždí do svodidel.

Jeho pohyby jsou lehké a dokonalé, nad hřištěm se vznáší. McQueen jako by byl z jiného světa. Pokud jste viděli Jordana, Aliho nebo Messiho, víte, co myslím.

McQueenova první sezóna je skvělá. Na úrovni dvacetiletého Ronalda v Barceloně.

Blesk je diváky zbožňován. Při dalším bláznivém předjíždění mrkne na fanoušky nebo vyplázne jazyk. McQueen si hru očividně užívá, stejně jako Roy Jones, Steph Curry nebo Ronaldinho v plné parádě.

McQueenova mimika v těchto záběrech je skvělým důvodem, proč ocenit rozhodnutí animátorů umístit oči aut na čelní sklo, nikoli do světlometů (ačkoli je to v kreslených filmech běžnější přístup). Režisérovi Lasseterovi připomínaly malé oči ve světlometech hady. Chtěl, aby se jeho auta více podobala lidem.

Na tribunách dostihového závodiště je vždycky spousta dětí převlečených za svůj idol a bojí se o něj.

Blesk není uctíván jen v USA. Když McQueen ve 2. díle dorazil na závod do Japonska, uviděl o sobě spoustu billboardů.

Doktor Hudson

Nenápadný, odměřený, životně moudrý Nikam nespěchá. Doc Hudson jako by balancoval mezi svižnými a pomalými vozy zapomenutého města.

Ukázalo se, že toto zdánlivě neohrabané a staré auto má úžasný příběh. A má to něco společného se závoděním. A to nejen v kresleném filmu.

Modely Hudson Hornet se vyráběly v letech 1951 až 1954. Americké modely plné velikosti se v první polovině 50. let několikrát objevily v závodech NASCAR. 1952г 24 vítězství z 37 závodů. 1953г 22 z 37. 1954г 17 z 37. Mezi sériovými vozy té doby jsou tyto výsledky skutečně působivé. Zvláště když si uvědomíte, že v motorovém prostoru vozu nebyl osmiválec, ale řadový šestiválec o výkonu 160 koní.

Není divu, že si autoři vybrali toto auto jako učitele šití pro Blesk

Ruský umělec nakreslil „Auta“ jako lidské bytosti

Kreslené filmy otevírají divákům neuvěřitelné světy, kde je možné cokoli. Například franšíza „Cars“ ukázala, že auta mohou být nejen rozumná a obejít se bez lidí, ale také žít velmi bohatým životem. Ruský umělec přezdívaný Makoyana se rozhodl proměnit čtyřkolové hrdiny v lidské bytosti. Vyšly skvěle, přesvědčte se sami!

Vydání DVD

V březnu 2006 vydala společnost Pixar Home Video propagační verze animovaného filmu na DVD. V Rusku se animace šířila na pirátských DVD s hlasovým komentářem.

Ruské vydání DVD s doplňky DTS Digital Entertainment ve východní Evropě vyšlo 8. června 2006. Vydáno také na Blu-ray a HD DVD.

Včera se můj syn opět díval na jeden ze svých oblíbených animáků mezitím jsem přemýšlel které modely aut byly předlohami postaviček v tomto animáku a tak vám předkládám sérii záznamů o postavičkách a jejich předlohách.

Blesk McQueen

Skutečné závodní auto.Blesk dostojí svému jménu, dokáže létat jako blesk a někdy i rychleji než kdykoli předtím. Před rokem byl jedním z lídrů Velkého pístového poháru a v letošní sezoně se prostě musí stát šampionem!Blesk miluje závodění víc než cokoli na světě: sní o něm, dokáže o něm mluvit celé hodiny a trénuje od rána do večera. Někdy se může zdát, že se o něj zbytek světa vůbec nezajímá, ale není tomu tak. Život v městečku Radiator Springs mu otevřel oči pro mnoho věcí. Nyní Blesk ví, co znamená opravdové přátelství a že pro něj obětuje cokoli. dokonce i vytoužený Velký pístový pohár.Blesk má spoustu nálepek, proto mu Sally přezdívá Nálepka.

Prototyp: hybrid dvou různých vozů (Chevrolet Corvette vpředu, Dodge Viper vzadu)

Rodák z Radiator Springs a místní celebrita. Samozřejmě, že je. je to „nejlepší jezdec na světě“! Meter svou práci miluje. je to tahač a dokáže vytáhnout jakékoliv auto z jakéhokoliv hlubokého příkopu nebo trnitého kaktusu. Co může být krásnějšího než tahání aut! Meter má pořád co dělat, například chodí v noci pro traktory, což znamená převracet ospalé traktory pod nosem Frankova obřího kombajnu. A o víkendech se Meter se svou rozvětvenou rodinou účastní demoličního derby, jehož cílem je dojet přes výmoly a hrboly do cíle a na znamení přátelství a úcty řádně bouchnout kamarády do nárazníku.

mohl být nazýván venkovským lékařem (mechanikem), kdyby nebyl Tem-Sami-Hudson-Hornet. Před téměř půlstoletím byl dlouhá léta celkovým vítězem Velkého pístového poháru a na takové věci se nezapomíná. Doktor Hudson je vždy klidný a přísný a nic ho nevyvede z rovnováhy. Na asfaltu ani na polních cestách nikdy nedostane smyk a to, že zrychluje pomalu, neznamená, že nemůže jet rychle. Pouze Doc Hudson vám může prozradit, jak se závodí v Big Piston Cupu, a připravit McQueena na soutěž.

Prototyp: Hudson Hornet, 1951

okouzlující Porsche 911, původem z New Yorku. Před několika lety se unavená z hektického života ve městě přestěhovala do Radiator Springs, aby začala nový život.Nyní pracuje jako právnička a veškerý volný čas tráví na slávě Radiator Springs. A určitě se jí to podaří! Sally je kamarádka Blesku McQueena. Neznají se tak dlouho, ale zdá se, že je to láska! Skutečný.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS