Shugaring v hluboké zóně bikin: účinnost, kontraindikace, možné následky

Jak se připravit na depilaci bikin?

Jak se postup procedury shugaring hluboké bikiny?

Výhody hloubkové depilace bikin?

Jak na hlubokou depilaci bikin doma?

Touha po hladké a krásné pokožce, trendy moderní módy nebo osobní přání dívek vyřešit problém s odstraněním nežádoucího ochlupení. Výjimkou není ani intimní oblast. Četné kosmetické salony nabízejí mnoho možností odstranění chloupků a někdy je obtížné rozhodnout se pro vhodnou proceduru. V poslední době se objevil nový trend. shugaring. Je považován za nejlepší pro depilaci v intimní oblasti. Podívejme se blíže na téma hloubkové depilace bikin.

Proč chloupky rostou a zda je odstraňovat, či nikoliv

Vlasy pokrývají téměř celé lidské tělo. Podle Darwinovy teorie bylo původně jejich hlavní funkcí chránit tělo před vnějším prostředím, chladem nebo horkem. S rozvojem člověka, příchodem oděvů, pohodlného bydlení se vším komfortem domova se funkce vytratila. Lidé dnes mají jen malou vzpomínku na minulost. Samotný vlas se skládá z cibulky, vzduchu a keratinu a je nekrotickým řetězcem folikulárních šupin. Průměrná rychlost růstu při dělení spodní části folikulu je jeden centimetr za měsíc. Dynamika se mění v závislosti na jednotlivci:

připravit, depilaci, podpaží
 • dědičnost;
 • Pohlaví;
 • celkový stav těla a nervového systému;
 • Strava a výživa;
 • věk.

Mezi příčiny výskytu vlasových folikulů na neočekávaných místech a zvýšené ochlupení patří hormonální porucha, genetická predispozice, endokrinní poruchy, hormonální léky, těhotenství.

Většina žen a mužů se snaží zbavit nežádoucích chloupků. Faktory svědčící ve prospěch stěhování:

 • Estetika. Hladší pokožka v oblasti bikin, podpaží a nohou je považována za atraktivnější.
 • Hygiena. Tělo bude po ošetření delší dobu příjemně vonět.
 • Zdraví. Nadměrné ochlupení v podpaží je živnou půdou pro bakterie.

Vyhněte se depilaci voskem, holení nebo používání holicího strojku, pokud máte nějaké kontraindikace nebo zdravotní důvody.

Příprava na depilaci

Pokud se obáváte bolesti, můžete si hodinu před zákrokem vzít anestetikum. Doporučujeme také den předem použít peeling a v den sezení nepoužívat tělové mléko. Antiperspirant se nedoporučuje ani v oblasti podpaží, aby se nesnížila účinnost procedury.

Pokud jste se nedávno holili, počkejte přibližně pět dní. Doba mezi jednotlivými depilacemi se může lišit v závislosti na rychlosti růstu chloupků a jejich hustotě, optimální interval je však přibližně jeden měsíc. Doporučuje se počkat 3-4 týdny, ale v některých naléhavých případech, například když máte nového přítele nebo se chystáte na dovolenou, můžete někdy intervaly mezi sezeními zkrátit a na nové sezení se dostavit dříve než za tři týdny.

Jak voskovat doma

Nejjednodušší je použít hotový vosk, ale pokud chcete, můžete si vyrobit vlastní. Receptů na domácí depilaci voskem je celá řada. Nejčastěji se přidává parafín a kalafuna. K domácí přípravě budete potřebovat

READ  Jak odstranit zarudnutí po depilaci voskem

Všechny ingredience vložte do vodní lázně a rozpusťte je do hladka. Zchlaďte na 40-50 °C a použijte teplý nebo horký vosk. Recept poskytuje čisticí účinek a umožňuje bezbolestné odstraňování chloupků z citlivých oblastí.

CENY ZA DEPILACI PODPAŽÍ

Existuje mnoho důvodů pro odstranění chloupků na viditelném místě, z nichž hlavní jsou tyto

Před návštěvou salonu nepoužívejte deodoranty a antiperspiranty, protože mohou způsobit alergickou reakci při interakci s voskem.

Den před sezením není dovoleno používat houbu a kartáč a pokožku opláchněte nejlépe běžným dětským mýdlem.

Při použití v letních měsících je lepší vzít si lehkou pláštěnku, aby ošetřená oblast nebyla cestou domů vystavena agresivnímu slunečnímu záření.

Aby zákrok proběhl hladce a s dobrými výsledky, je třeba zvolit správný druh vosku. náš specialista to udělá za vás.

Teplý vosk, známý také jako vosk v kazetách, protože se dodává ve speciálních kazetách nebo kazetách, je vhodný pro depilaci velkých ploch, jako jsou záda, paže a nohy.

Na podpaží, stejně jako na jakoukoli jinou citlivou oblast, používají mistři horký vosk. Vhodné také pro linii břicha, oblast bikin a hrudníku.

Najděte tu nejlepší možnost pro každou individuální situaci a nejlépe se o tom přesvědčte sami. domluvte si schůzku a přijďte do salonu.

 • Mistr zahřeje vosk ve speciální voskovací peci na 60 stupňů.
 • Pokožka je očištěna od potu a nečistot a napudrována mastkem, který pomáhá dobře spojit vlasy a pastu a snižuje nepříjemné pocity.
 • Mistr uchopí pastu rukama a počká, dokud nedosáhne bezpečné teploty, a teprve potom ji nanese na tělo. Na rozdíl od kartáčování se vakcinace provádí proti růstu chlupů, nikoli podél nich.
 • Poté se vosk nanese na speciální papírový nebo látkový proužek a prudce se stáhne i s vlasy.
 • Ošetření se opakuje, dokud se z ošetřované oblasti neodstraní všechny chloupky.
 • Potřete pokožku speciálním olejem, který rychle odstraní zbytky vosku. Pokud se pasta zachytí na jiných místech, která se obtížně čistí, používá se profesionální kosmetika.
 • Traumatizovaná oblast se natírá zklidňujícími spreji proti vráskám nebo pleťovými vodami, které brání růstu chloupků.

Depilace podpaží by se neměla provádět u žen během menses, protože v tomto období je práh bolesti velmi nízký a tělo je extrémně zranitelné. Depilace je zcela kontraindikována u osob s:

Voskování

Při odstraňování chloupků voskem se na požadovanou oblast nejprve nanese teplý vosk. Poté se k vosku přitiskne papírový nebo gázový proužek, který se prudce odtáhne od pokožky, čímž se chloupky přilepené k vosku vytrhnou u kořínků (poznámka redakce: existuje také způsob odstranění chloupků voskem bez použití proužků. metoda horké depilace). Po depilaci zůstávají výsledky viditelné 3 až 6 týdnů (pozn. redakce: ve většině případů asi dva týdny). Chloupky dorostou, ale mohou být jemnější a časem méně viditelné. Jedinou nevýhodou depilace voskem je, že musíte počkat, až nové chloupky dosáhnou určité délky, a teprve poté je můžete co nejsnáze a nejúčinněji odstranit. Mnoho kosmetických firem prodává sady pro domácí depilaci, ale depilace je dostupná i v mnoha salonech (pozn. red. Vzácné.Je to nejbezpečnější a nejefektivnější způsob, jak se zbavit chloupků v salonu u profesionálního voskaře. Více informací najdete v článku Depilace voskem doma nebo v salonu: Jak na to správně).

READ  Rozdíl mezi elektroepilací a laserovou epilací

Při depilaci voskem můžete očekávat výsledky, které vydrží několik týdnů, ale depilace voskem není procedura, která vás zbaví chloupků trvale a najednou. Voskování je mnohem účinnější než holení.к. Odstraňuje chloupky u kořínků, takže trvá mnohem déle, než dorostou a stanou se viditelnými. Pokud si však budete chloupky pravidelně depilovat, můžete nakonec dosáhnout toho, že vám přestanou růst. K tomu může dojít, protože trvalé odstranění chloupků od kořínků oslabuje chloupky, a to může způsobit, že nakonec přestanou růst.

Příprava na první depilaci voskem

Za prvé, dotyčný přípravek nejen přilne k vlasovému stvolu, ale také k povrchové vrstvě epidermis, čímž se odstraní.

Další velkou výzvou je vysoká teplota, pokud salon používá horký vosk.

S ohledem na tuto skutečnost by naše úsilí mělo být zaměřeno na co největší ochranu pokožky.

Podrobně prozkoumejte zamýšlené místo.

Kůže musí být bez akutních zánětů, virových lézí, odřenin a poranění. Vyčnívající znaménka, skvrny je třeba ukázat kosmetičce, aby je během ošetření chránila.

Několik dní před návštěvou začněte cíleně zvlhčovat pracovní oblast.

V ideálním případě by to samozřejmě mělo probíhat nejen před zasedáním, ale i mezi nimi. Tímto způsobem zvýšíme odolnost horní vrstvy proti poranění.

Při jeho pěstování do správné délky je třeba trpělivosti.

Minimální délka vzorku musí být 0,5 až 1 cm pro efektivní uchopení.

Nespěchejte však s rozjezdem, jakmile dosáhnete podobné hodnoty. Důležitá věc: cykličnost růstu vlasů.

Při prvním použití nebo po delší přestávce se naše chloupky objeví v náhodných vzorcích.

To znamená, že některá část bude viditelná a další „kolegové“ budou těsně pod kůží. A po dokonale provedené „operaci“ se štětiny objeví po několika dnech.

Počkejte, až budou „nové“ chloupky co nejvíce nad povrchem (4 týdny růstu), abyste je mohli odstranit jedním tahem.

Při pravidelných návštěvách salonu se cyklus vyrovná, což zlepší konečný výsledek.

Jemný peeling vyčistí folikulární otvory od odumřelé kůže, což usnadní její následné odstranění.

Samozřejmě by to mělo být provedeno 1-2 hodiny před datem X. Nezapomeňte si v den ošetření chránit pokožku.

Požádejte maséra o provedení náplasťového testu 24 hodin předem. V některých případech se může u lidí objevit reakce na některou ze složek.

Retinol a jeho aktivní formy jsou zázračnou složkou, která v těchto dnech působí omlazující kouzla. Zároveň však výrazně zvyšuje citlivost tkáně.

READ  Rozměry vestavné chladničky side-by-side

Z tohoto důvodu je nejlepší přestat tento přípravek používat 2 týdny před návštěvou.

A nyní. Mimořádně důležitý bod: pozorně sledujte svého kosmetičku.

Musí nosit jednorázové rukavice, používat jednorázové materiály a dodržovat antiseptickou (hygienickou) techniku.

Pokud zjistíte nesrovnalosti, neváhejte vyjádřit své požadavky. Koneckonců je to vaše tělo a vy ho máte.

Medicínsky napsala a recenzovala: Julia Nicholson, dermatoložka, fyzioterapeutka Vydala: Olesya Smagina, asistentka ředitele depilačních center Universe Beauty

Pravidelný peeling je jako ranní snídaně

Řekněte mi, snídáte ráno?? Pijte alespoň džus, čaj nebo kávu. Důležitá je také pravidelná exfoliace pokožky, zejména při depilaci voskem.

První rada, co udělat před návštěvou voskového centra. exfoliace.

Je rozšířeným mýtem, že depilace voskem působí jako peeling. Když máte pocit, že se vám vosk lepí na pokožku a vytahuje nečistoty z pórů, je to samospasitelné.

připravit, depilaci, podpaží

Bez pravidelného peelingu zanecháváte na nohou, v bikinách, v podpaží a na všech ostatních místech nečistoty a odumřelé částečky kůže.

Tato hmota se hromadí a blokuje vlasové folikuly, což brání vosku v přilnutí k chloupkům. Proto při odstraňování depilačních pásek mohou některé z nich zůstat zcela nebo částečně zachovány.

To platí zejména v případě, že jsou vlasy před ošetřením nedostatečně zahuštěné, a tudíž příliš krátké. Nedostatečná exfoliace navíc podporuje zarůstání.

Dokončete drhnutí 1-2 dny před návštěvou salonu. Buďte opatrní. Pokud je materiál příliš hrubý, může dojít k poškození pokožky a její přecitlivělosti na vosk.

Je lepší zvolit jemný peeling (můžete si ho vyrobit doma ze zakysané smetany) nebo použít jen hrubý hadřík či flanel.

Nezapomeňte, že pravidelný peeling mezi jednotlivými sezeními pomůže zabránit zarůstání chloupků, pokožka bude hladká a bioepilace účinnější.

Ceník služeb

Níže naleznete ceny za depilaci podpaží. Používejte jednorázové kazety.

Zóna Čas, min. Cena předem, cena v den návštěvy,
Podpaží 20 1350 1500
připravit, depilaci, podpaží

Doporučujeme vám také podívat se do sekce o shugaringu. Cukrová pasta je šetrnější k pokožce, odstraňuje malé plochy a nedrtí chloupky.

Platba předem za službu je splatná nejpozději 12 hodin před začátkem sezení. Lze uhradit jakoukoli částku (včetně online), ne však nižší, než je plná cena poskytnuté služby. Zbytek lze uložit (doplnit) nebo odnést.

Platba za službu je provedena bezprostředně před nebo po jejím provedení.

Minimální doba na ošetření obličeje. 15 minut, tělo a oblast bikin. 30 min. Pokud je zapotřebí kratší doba, platí se minimální počet minut.

Frunzenskaya

Riga

Letiště

| Denial of responsibility | Contacts |RSS