Vynález pračky se sušičkou byl skutečným průlomem v konstrukci spotřebičů. Stejný přístroj odstraňuje nečistoty, pere prádlo a stolní prádlo a poté je suší. Soustředění takového množství funkcí do jednoho spotřebiče šetří místo, čas, náklady a naši energii. To je spousta pozitiv, že??

Pokud jste se rozhodli pro koupi takové multifunkční pračky, rádi vám pomůžeme s informovaným výběrem. Nejlepší sušičky prádla, technické údaje a seznam výhod a nevýhod jsou uvedeny v článku.

Uvedli jsme princip sušičky a kritéria výběru. Abyste se seznámili s vlastnostmi zařízení a usnadnili si výběr nejlepší varianty, jsou v článku uvedeny specifikace jednotlivých modelů. Uvedli jsme seznam nabízených možností, abychom vám pomohli porovnat a najít spotřebič, který vyhovuje vašim potřebám.

Pračky se sušičkou nemusí být úzké

To bylo před několika lety, ale nyní si můžete koupit model s hloubkou sušení 44-48 cm oproti standardním šedesáti cm. Z výrobců jsou k dispozici modely CANDY, LG Electroncs, Samsung a modely s hloubkou 49-55 cm od těchto výrobců, stejně jako od společností Electrolux, Hotpoint-Ariston, Indesit Whirlpool, Korting, Vestfrost, Smeg, Beko atd.

To je nevysvětlitelný mýtus. Nebo se spíše někdy nevědomky vysvětlují tím, že „je tam horký vzduch“. Existence vestavných trub však poradce neuvádí do rozpaků. Existuje mnoho praček se sušičkou v různých cenových relacích a některé jsou cenově docela dostupné, jako například pračka Beko.

Pračka se sušičkou s vestavěnou pračkou a sušičkou. Existují také tyto modely!

Modely praček a sušiček

Existují následující typy sušiček. bubnové sušičky a sušicí skříně. Princip bubnové sušičky byl popsán v předchozí části. Tyto spotřebiče jsou nejoblíbenější, protože v bytě zabírají málo místa. Lze je instalovat vedle pračky nebo na ni (do sloupku) pomocí speciálních spojovacích prvků. Často jsou obě zařízení zakoupena od stejného výrobce.

Existují i jiné druhy sušiček, které nejsou tak oblíbené. Tyto sušící skříně. Jsou poměrně velké. 175 cm vysoké, 60-65 cm široké a 65 cm hluboké. Tyto sušičky však mohou sušit pouze 3 až 4 kilogramy prádla. Její hlavní výhodou je, že oblečení je zavěšeno na ramínkách jako v běžné skříni a v této poloze na oblečení fouká teplý vzduch. nedochází k jeho deformaci nebo poškození třením o buben. Choulostivé tkaniny, spodní prádlo, klobouky a boty lze bezpečně sušit v sušičce.

Jak správně prát? Máme pár tipů, které určitě neděláte

Podle principu odsávání vlhkosti se sušičky dělí na tři typy. ventilační, kondenzační a s tepelným čerpadlem. Ventilační sušičky jsou levnější, ale je třeba myslet na to, jakým způsobem je vlhkost odváděna. Jde o to, že z nich musí odvádět vlhký vzduch. Hadici jednotky často připojíte k ventilačnímu systému nebo vodu vyvedete oknem. což není příliš pohodlné. Tato omezení znamenají nízkou poptávku po těchto spotřebičích.

Mnohem pohodlnější, ale podstatně dražší stroje s technologií tepelného čerpadla. Vlhký vzduch neodvádějí ven, ale předávají jej tepelnému čerpadlu. Vlhkost se kondenzuje a odstraňuje, vzduch se ohřívá a znovu využívá.

Díky uzavřenému systému výměny tepla jsou tyto sušičky velmi úsporné. Prakticky nedochází k žádným tepelným ztrátám, takže tento spotřebič může ve srovnání s jinými sušičkami ušetřit až 50 % elektrické energie. Nákup je však mnohem dražší.

Nejoblíbenější jsou kondenzační sušičky, proto o nich budeme hovořit samostatně.

Režimy funkce sušení pračky

Výrobci dbají na to, aby se uživatelé nemuseli starat o to, jakou úroveň vlhkosti nastavit pro své prádlo. Tyto možnosti se obvykle označují jako:

 • „Intenzivní sušení“. prádlo se suší, někdy se vysuší;
 • „Pod železem“. zadržování vlhkosti je omezeno na přibližně patnáct procent;
 • „Do skříně“. vlhkost vzduchu nepřesahuje tři procenta;
 • „šetrné sušení“.
READ  Pračka ve skříni v předsíni

Pračky LG, Whirlpool nebo Bosch mají všechny čtyři režimy sušení aktivované samostatně nebo v kombinaci s časovačem.

Existují pračky, u kterých byla funkce sušení výrazně zjednodušena. Například sušička Indesit EWDE 71280 WEU má jen několik nastavení pro sušení syntetiky a bavlny.

Novější verze praček mají funkce sušení za tepla a za studena. První možnost dokonale vysuší hrubé materiály, zatímco druhá možnost se doporučuje pro syntetiku a jemnější oděvy. K dispozici je také možnost „šetrného sušení“, při které se vlhkost odstraní při nastavení nižší teploty. Když je potřeba usušit malé množství prádla, aktivuje se „rychlosušička“, která to zvládne přibližně za čtyřicet minut.

suší, pračce

Rychleschnoucí sušička je lákavou volbou, protože trvá až osmdesát minut, než je spotřebič čistý a suchý. Nezapomeňte, že sušení v bubnové sušičce oslabuje vlákna materiálu, různá místa se zahřívají různým způsobem a oblečení schne rychleji. Zvolte proto režim „žehlení“ nebo „šetrný“, abyste měli jistotu, že vaše oblečení nebude příliš suché.

Praním v těchto pračkách dáváte svému oblečení druhý život. Chmýří znovu získá svou měkkost a neshrnuje se.

Je třeba mít na paměti, že náplň pračky s technologií sušení je pouze poloviční oproti běžné pračce.

Funkce páry

Pára v pračkách se stala standardní funkcí. Zajišťuje dodatečnou dezinfekci, odstraňuje alergeny a nežádoucí pachy a je šetrný k vláknům tkanin. Parní sušička se však netěší velkému nadšení. V první řadě kupující odrazují vysoké ceny těchto modelů. Potřeba prát oblečení v páře po vyprání je také sporná. Parní sušička má mnoho výhod.

Začněme tím nejzřejmějším. Pokud má vaše sušička funkci zapnutí páry, nemusíte oblečení, které jste měli na sobě jen jednou, vůbec prát. Parní sušení účinně odstraňuje nežádoucí pachy a nečistoty z tkanin. Stačí něco málo přes půl hodiny a oblečení je jako nové. Díky tomu, že se vyhnete častým pracím cyklům, nedojde k rychlému opotřebení tkanin, což zajistí delší životnost vašeho oblečení.

Parní sušičky jsou také vhodné pro alergiky na prací prášek nebo rostlinný pyl. Praním se alergeny z vláken vždy úplně neodstraní, ale pára odvede mnohem lepší práci. Parní sterilizace je ideální pro dodatečnou dezinfekci dětského oblečení nebo plenek.

Parní funkce této sušičky je tak účinná, že stojí za to ji zdůraznit. Pára proniká do látky a mačká záhyby, takže můžete zapomenout na žehlení. To platí zejména pro choulostivé tkaniny, které se často obtížně ošetřují. Oblečení zdobené výšivkami, korálky, flitry nebo flitry bude vypadat dokonale i bez nudného žehlení. Vyprané záclony se mohou rychle zmačkat.

Jedinou nevýhodou parní sušičky je poměrně vysoká cena. Po nákupu však nebudete litovat.

Technologie sušení prádla

Ohřátý vzduch, který absorboval vlhkost, prochází kondenzátorem, který používá k sušení prádla studenou vodu. Když vzduch ztratí teplo a vlhkost, je opět veden vzduchovým kanálem a ohřívačem do bubnu na prádlo. Zvýšená spotřeba vody je vlastní této technologii.

KONDENZACE BEZ VODY.

Horký vzduch, který prošel topným tělesem, odvádí vlhkost z oblečení. Poté je odeslána do samostatné nádrže. Tím se ochladí na pokojovou teplotu. Suchý vzduch pak opět prochází topným tělesem a vrací se do bubnu. Nahromaděná vlhkost odtéká do kanalizace. Tato metoda nabízí úspornou spotřebu vody.

PODLE STUPNĚ ZBYTKOVÉ VLHKOSTI.

Přístroj má speciální senzor a chytrý systém, který dokáže zjistit vlhkost v prádle podle toho, jaká je teplota a vlhkost. Sušení se zastaví, jakmile je dosaženo nastavené vlhkosti.

Volba režimu sušení je na uživateli, proto si vyberte a nastavte typ sušené tkaniny. Proces sušení trvá obvykle méně než tři hodiny.

Praní s párou

Parní praní je jednou z nejdůmyslnějších inovací korejské společnosti LG. Pračky s touto funkcí se dělí na dva typy: modely s parním generátorem a bez něj. První z nich poskytuje nejlepší kvalitu páry, ale druhý je levnější. Spotřebitel se sám rozhoduje, který z nich si vybere.

READ  Jak vyjmout klíč z pračky

Obecně lze říci, že praní párou se používá již dlouhou dobu, ale ne pro domácí, nýbrž pro průmyslové praní: v čistírnách, prádelnách a čistírnách oděvů. Tato technologie má výrazné výhody. Zaprvé, umožňuje použití nejjemnějších tkanin. Za druhé, pára je šetrný způsob, jak vyhladit záhyby, a to i na bavlně, která má tendenci se snadno mačkat. Těm, kteří plánují používat parní pračku často, doporučujeme multifunkční modely. Obvykle mají tři typy parního režimu: bavlna (30-35 minut), syntetika (přibližně 20 minut) a „rychlý“ (15 minut), který osvěží věci.

Další klíčovou výhodou je parní technologie: praní bez pracích prostředků je často zbytečné. To je samozřejmá úspora a velký bonus pro rodiny s malými dětmi nebo alergiky.

Pračka se sušičkou: různé režimy sušení

Dříve mohli používat pouze funkci časovače pro nastavení doby sušení odstřeďováním. Zařízení s časovačem, který lze nastavit ručně, jsou velmi vzácná. Mají minimální náklady na údržbu. Většina praček je nyní vybavena pokročilejšími systémy.

Některé modely praček se sušičkou mají také funkci „šetrného sušení“

Cykly sušení moderních praček se liší podle toho, jak často je horký vzduch vyfukován. Nejběžnější jsou dnes modely, u nichž je doba sušení regulována pomocí speciálních senzorů, které snímají úroveň vlhkosti. Tato zařízení mají mnoho pozitivních ohlasů. U tohoto typu pračky se sušičkou se prádlo pere a suší při optimální vlhkosti. V těchto spotřebičích není možné prádlo přesušit, což vysvětluje jejich oblíbenost.

Jedním z nejoblíbenějších programů, který je součástí funkcí moderních praček, je režim „rychlé sušení“. To šetří čas potřebný k sušení prádla v bubnu. Úplné odvlhčení trvá 40 až 60 minut.

Funkce Gentle Dryer naopak vyžaduje více času. Výhodou tohoto režimu je však lepší vzhled prádla po sušení.

Tyto moderní pračky regulují dobu sušení pomocí speciálních senzorů

Pračky s funkcí žehlení jsou dnes velmi žádané. Tyto přístroje ošetřují oděvy v bubnu proudem páry. Kromě toho se pravidelně třese buben, aby se zlepšila kvalita žehlení. Oděvy tak zanechávají úhledný vzhled, který vyžaduje pouze lehké žehlení.

Zvláštní zmínku si zaslouží možnost „suchého praní“. Čistí oděvy bez použití vody. Proces suchého praní odstraňuje nepříjemné pachy a sterilizuje oblečení. Odborníci doporučují tento režim těm, kteří potřebují rychle dezinfikovat oblečení pro novorozence.

Výhody praček Electrolux

Electrolux je značka, kterou není třeba představovat: spotřebiče s jejím charakteristickým logem nasbíraly celou sbírku prestižních cen za důmyslné technické řešení a skvělý design. Kulové sušičky Electrolux jsou k dispozici jako volně stojící nebo vestavné pračky; vestavné pračky však nejsou příliš oblíbené, proto máme v nabídce pouze jeden model.

Mezi výhody modelů praček se sušičkou Electrolux patří:

 • Vynikající energetická účinnost (třída B nebo lepší);
 • vynikající zpracování;
 • Velkokapacitní nádrž v kompaktní jednotce;
 • Náplň až 10 kg při praní a až 7 kg při sušení;
 • Desetiletá záruka na invertorové motory;
 • příjemný design;
 • velký výběr režimů.

Mnoho modelů je vybaveno parním generátorem, který majitelům nabízí další výhody.

Pračky se sušičkou Electrolux mají odlišné ovládání pračky se sušičkou. Nejjednodušší způsob je podle času. Zkušení majitelé mají přibližnou představu o tom, jak dlouho trvá sušení vlny, bavlny nebo syntetiky, a podle toho nastaví interval sušení na ovládacím panelu. Do bubnu se vhání horký vzduch a roztočí se nahoru a dolů. Přesné načasování není vždy možné a oblečení může snadno zůstat příliš suché. Tkanina je tak jemnější, hůře se žehlí a její vlákna se při používání častěji třepí.

Alternativou je sušení zbytkové vlhkosti. Pračka se sušičkou Electrolux řídí proces. Spotřebič umožňuje zvolit, jakou vlhkost má prádlo mít. Abyste se mohli lépe orientovat, je řada praček se sušičkou opatřena užitečnými štítky: Úplně suché, Skladování ve skříni, Žehlení. Každý režim má své specifické procento vlhkosti. Spotřebič je monitorován pomocí speciálních senzorů.

READ  Lze kuklu prát v pračce?

Elektronická ochrana proti úniku

Největším rizikem nákupu nové pračky se sušičkou je vytopení sousedů. Proto mají pračky Electrolux s funkcí sušení buď částečnou, nebo úplnou ochranu proti úniku vody. Spotřebič sleduje hladinu vody pomocí speciálních senzorů a v případě úniku vody zastaví přívod vody a. Technologie Electrolux proti zaplavení se nazývá Anti Flood. Bezpečnost je zajištěna několika způsoby:

 • Plnicí hadice se speciálním ventilem je navržena tak, aby odolala tlaku 10 barů, a pokud dojde k poruše, průtok se díky speciálnímu absorpčnímu prostředku okamžitě uzavře;
 • Plovák plovoucího spínače v odkapávací misce, který se v případě úniku vody vznáší, aktivuje uzávěr průtoku vody a vypouštěcí čerpadlo;
 • Chytrý stroj dokáže upozornit majitele na nouzovou situaci akustickým signálem.

Vícestupňový systém ochrany proti úniku, vyvinutý inženýry společnosti Electrolux, je považován za jeden z nejspolehlivějších. Existuje však i jednodušší řešení, které lze nalézt i u modelů nižší třídy. Nádrž je k jednotce připojena tenkou trubkou. Při změně tlaku membrána vyšle signál a přívod vody se zastaví a zahájí se zrychlené vypouštění.

přepěťová ochrana

Topná tělesa jsou odolná vůči kolísání napětí, ale v pračce je mnoho méně chráněných součástí. Řídicí deska, senzory, obrazovka LCD a další části pračky potřebují ochranu proti přepětí.

Konstruktéři společnosti Electrolux se postarali o to, aby majitelé nemuseli po bouřce nebo poruše na lince kupovat nový spotřebič. Inteligentní automatika se vypne, pokud proud překročí určitou mez.

Manipulace s maximální opatrností

Starší modely měly jednu zásadní nevýhodu: nezřídka se stávalo, že se látky roztrhly a jejich povrch se třením značně poškodil. Moderní spotřebiče Electrolux jsou vybaveny bubnem SoftDrum, který zajišťuje vynikající kvalitu praní a nezávadnost prádla.

Zvláštností bubnu SoftDrum je, že má menší otvor, ale celková plocha je stejně velká jako u předchozích modelů. Efekt vířivky při mytí: otvory stříkají silné proudy vody. A odstřeďování zabraňuje poškození tkanin, protože je nelze protlačit popelníkem.

suší, pračce

Pračky Electrolux s funkcí sušení mají uvnitř extra měkké lopatky. Ty prádlo rovnoměrně rozprostřou a jemně promíchají. Oblečení se neshlukuje a méně se o sebe třepí.

Díky pečlivému praní získala společnost Electrolux certifikát Woolmark. Potvrzuje, že tyto stroje mohou prát a sušit vlněné výrobky určené k ručnímu praní. Svetry, kardigany a další úplety jsou bezpečné: nevytahují se ani nesráží.

Pro milovníky péřových bund a přikrývek má společnost Electrolux skvělou novinku: speciální program na praní a sušení těchto předmětů. Lze ji použít ke snadnému praní a sušení objemných předmětů, které bylo dříve možné poslat pouze do čistírny.

Výjimečná energetická účinnost

Většina značek nižší třídy má hodnocení třídy B nebo C, ale Electrolux má hodnocení třídy A nebo dokonce A. Spotřeba energie je velmi nízká: stroj spotřebuje přibližně 0,9 kWh, takže se rychle vyplatí.

Pračky Electrolux jsou energeticky účinné díky své speciální konstrukci a režimům. Lehce zašpiněné prádlo lze vyprat za pouhých 15 minut a snímač hmotnosti vám přesně řekne, kolik prádla je v bubnu. spotřeba pracího prostředku a vody je tak minimální. EcoInfo vám pomáhá šetřit peníze tím, že vám nabízí výběr nastavení, která jsou optimální z hlediska spotřeby vody a energie.

Funkce MyFavourites

Není žádným tajemstvím, že majitelé praček Electrolux nepoužívají všechny prací programy. Hospodyňka má obvykle tři nebo čtyři oblíbené programy, které lze upravit, například přidat extra máchání nebo snížit otáčky odstřeďování. MyFavouritePlus je součástí systému samoučení: pračka si pamatuje činnosti uživatele a přednastavuje často používaná nastavení, takže je nemusíte nastavovat při každém praní.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS