Table of Contents

Fatální chyby, kterých se dopouštíte při depilaci voskem

Tento výsledek však není vždy šťastný. pak se nežádoucí chloupky objevují velmi rychle, pak, což je horší, začnou zarůstat nebo se pokožka podráždí.

Violetta Rodichkina, mistr epilace v salonu WaxGo (Instagram@waxandgo) na bulváru Khodynskiy, řekla čtenářům „Letidor“ o nejčastějších chybách.

Violetta Rodichkina, mistr depilace WaxGo salon na Khodynskiy Boulevard

Chyba č. 1: Chloupky vám nedorostly do požadované délky

Chloupky si nechte narůst do optimální délky, aby se daly snadno uchopit a odstranit voskem nebo cukrem. Pokud se depilaci věnujete pravidelně, optimální délka chloupků pro depilaci je 7-10 mm (přibližně 12-14 dní po použití holicího strojku).

Pokud jste zákrok podstoupili poprvé a používáte žiletku již delší dobu, ideální délka je 4-5 mm. Během tohoto týdne projdou vlasy téměř všemi fázemi růstu a výsledek bude čistší a úhlednější.

Chyba 2: několik dní před depilací jste si neudělali peeling kůže

To znamená, že jste neodstranili zrohovatělé šupinky kůže, které chloupky „skrývají“. Z tohoto důvodu mohou začít zarůstat do kůže.

Pokud jste k této nepříjemnosti náchylní, nezapomínejte si depilační zóny za žádných okolností drhnout.

Po takovém ošetření budete ohromeni kvalitou procedury.

Chyba 3: Kupujete nekvalitní depilační cukr nebo vosk

Různé typy vosků se dělí do různých kategorií podle složení a podle toho, jak pevně chloupky drží na svém místě (existují i hypoalergenní verze).

Mistr volí typ vosku v závislosti na úkolech a zvláštnostech klienta. V renomovaném salonu si můžete být jisti, že odborník odvede svou práci dobře.

Pokud si koupíte nekvalitní materiály pro domácí depilaci, ocitnete se v situaci, kdy nemůžete předvídat výsledek. zvyšuje se riziko poranění, popálení a zarůstání chloupků.

Chyba č. 4: Depilaci si necháváte provádět během menstruace

Zde je důležité vzít v úvahu váš individuální práh bolesti během periody. Neexistují žádné skutečné kontraindikace depilace během menstruace, ale mnozí si stěžují na nízký práh bolesti 1. až 3. den cyklu.

Doporučujeme vám, abyste s tím počkali co nejdéle, abyste měli maximální pohodlí.

Bolest se zvyšuje také během ovulace a před menstruací.

Chyba 5: Po depilaci si drhnete pokožku

Jsou tací, kteří na peelingy úplně zapomínají a před depilací je nepoužívají, a jsou tací, kteří to s drhnutím v zásadě přehánějí. Obvykle se takoví klienti nerozloučí se svým oblíbeným kosmetickým přípravkem ani bezprostředně po zákroku.

Po depilaci se nedoporučuje provádět peeling kůže, protože by mohl způsobit mikrotraumata. A ty zase mohou způsobit zánět.

Žádné zarostlé chloupky: jak správně depilovat

Zda se s tímto problémem setkáte, závisí na mnoha faktorech. Vše závisí na tom, jak dobře umíte depilovat voskem/cukrem, depilací nebo holením a jak dobře pečujete o svou pokožku před a po depilaci.

Olesya Aldanova, estetická kosmetička z Remedy Lab (@remedy_lab), čtenářům Letidoru prozradila, jak zarostlým chloupkům předcházet a jak se s tímto problémem vypořádat, pokud k němu dojde.

Olesya Aldanova, kosmetička a estetička kliniky Remedy Lab

Jak vypadá zarostlý chloupek?

Na začátek si představme, jak vlasy rostou. Vyrůstá z cibule, což znamená, že má kořen. Normální růst chloupků je aktivní a vystupuje na povrch kůže. Pokud situace není normální, chloupky rostou a pronikají hluboko do kůže.

Navenek vypadá jako malá boule na povrchu kůže.

Může být červený (pokud je zanícený) nebo hnědý.

Proč se to stalo?

Záleží na jednotlivci. Například ze struktury vlasů nebo stavu pokožky.

K zarůstání může docházet proto, že místo výstupu chloupků je blokováno překrytím zrohovatělé kůže (to se nazývá keratóza, hyperkeratóza).

Lidé s kudrnatými vlasy jsou často náchylní k zarůstání chloupků.

Častěji jsou však zarůstající chloupky způsobeny špatnou technikou odstraňování. nejsou vytrženy ze svých cibulek, ale zlomí se a jejich růst je narušen. Oslabené vlasy však rostou dál. A to vede k zánětu.

Jak správně depilovat pokožku

Při použití cukru nebo vosku je důležité, aby chloupky rostly do optimální délky asi 7-10 mm (to umožní vosku nebo cukru dobře „uchopit“ chloupek, aby se vytáhl a nezlomil).

Příznivci epilátorů vědí, že nejnovější typy neztrácejí čas vytrháváním chloupků (odstraňují chloupky dlouhé pouhých 0,5 mm) a že některé přístroje jsou vybaveny nástavci pro citlivé oblasti.

Přístroj je třeba držet pevně kolmo k ošetřované oblasti a proti růstu chloupků.

READ  Jak sušit vlasy bez fénu

A je důležité pečlivě sledovat své pocity a zachytit sebemenší šanci na špatné uchopení vlasů (ne tak rychle u renomovaných značek).

Produkty na

Ti, kteří se raději holí (dnes je k dispozici spousta holicích strojků vybavených zklidňujícími lubrikanty aktivovanými vodou), nikdy nezapomínejte, že tento způsob odstraňování nežádoucích chloupků je pro suchou pokožku nepřijatelný.

Jak se vyhnout zarůstajícím chloupkům

Existuje několik pravidel, jak se vyhnout zarůstání chloupků:

Jemné drhnutí pomáhá zabránit poranění kůže (přes miniaturní poranění se může dostat infekce).

Epidermoidní cysta

Nakažlivá moluska

Sexuálně přenosné infekce nemusí vždy vyvolat příznaky, ale pokud se tak stane, je pravděpodobné, že mohou postihnout i linii bikin, nejen zjevnější oblasti, jako je vagina.

Pokud se například potýkáte s nakažlivou moluskou, což je infekce způsobená virem neštovic, můžete vidět malé, vyvýšené a obvykle bílé, růžové nebo masové hrbolky s důlkem nebo jamkou uprostřed. Při pohlavním přenosu této infekce se obvykle objevují hrbolky na genitáliích, v podbřišku a na vnitřní straně stehen. přímo v oblasti bikin.

Zarostlé chloupky po depilaci: Příčiny, náprava a prevence

Veškerý obsah iLive je kontrolován lékařskými odborníky, aby bylo zajištěno, že je co nejpřesnější a nejfaktičtější.

vyhnout, zarůstání, chloupků, epilátoru

Máme přísná pravidla pro získávání zdrojů a odkazujeme pouze na renomované webové stránky, akademické výzkumné ústavy a pokud možno na ověřené lékařské studie. Vezměte prosím na vědomí, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) se vztahují k rychlosti vypadávání vlasů. д.) jsou interaktivní odkazy na tyto studie.

Pokud se vám zdá některý z našich obsahů nepřesný, zastaralý nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl Enter.

Zarostlé chloupky po depilaci jsou jedním z nejčastějších problémů. K tomu dochází, když depilujete voskem nebo depilací, aniž byste chloupky zcela odstranili, část jich zůstane pod kůží a pokračuje v růstu.

[1], [2], [3]

Vše bude hladké: jakou depilaci zvolit, abyste nelitovali

Několik týdnů slunečního svitu před námi. To znamená, že nohy, podpaží a nevoskovanou oblast bikin neschováte bezpečně v džínách a tričku s dlouhým rukávem

V teplých měsících potřebuje vaše pokožka hladkost a hydrataci. Nechť se čtenáři časopisu Letidor dozvědí od odborníků, jak na to.

Sada na holení

Holení žiletkou je rozhodně nejúspornější, nejrychlejší, nejbezpečnější a nejjednodušší způsob, jak se zbavit nežádoucích chloupků. Elvíra Umakhanová, odbornice na tělo ze salonu Manicureff, nás však ujistila, že navzdory zdánlivé snadnosti procesu existuje mnoho jemností.

Elvira Umakhanová, odbornice na tělo v salonu Manicureff

Co je to žiletka

Je třeba rozlišovat mezi pánskou a dámskou břitvou. Ano, ano, ve skutečnosti je jejich design zcela odlišný.

Za prvé, dámská výbava je často vybavena speciálními polštářky, které obsahují lubrikanty se zklidňujícími vlastnostmi (díky těmto polštářkům holicí strojek hladce klouže po pokožce, i když jste na holené místo předtím nenanesli holicí směs).

Za druhé, „dámský holicí strojek“ má povrch fólie větší než jeho mužský protějšek.

Zatřetí, kazety u dámských modelů mají ještě výraznější výkyvný úhel (užitečné, pokud si například holíte oblast kolen).

Za čtvrté, rukojeti dámských holicích strojků mají protiskluzovou rukojeť. A kromě toho dívčí modely váží méně než strojník.

Jak se připravit na léčbu

Jak se postupuje

Odborníci doporučují začít tahy pozpátku a teprve poté jít proti proudu.

Jak se poté starat o pokožku

Podráždění pokožky po holení. Chcete-li minimalizovat nepříjemné pocity nebo jednoduše zvlhčit oblast po depilaci, použijte lehký krém s bohatou texturou a výživným, zklidňujícím obsahem (např. aloe vera, heřmánek).

Holení v den, kdy plánujete trávit hodně času na slunci, není dobrý nápad. Zanícená pokožka je také pádným důvodem, proč se na nějakou dobu vzdát holení.

Produkty na

Voskování

Zdálo by se, že vše je jednoduché: vosk je přírodní produkt (což znamená minimum kontraindikací) a účinek voskování je poměrně dlouhý. Ale Melaniya Kassenova, mistr voskového salonu WaxGo na Rublevské dálnici, vyzývá, aby se naučil pochopit zvláštnosti postupu.

Melania Kassenová, mistr vosku v salonu WaxGo na Rubljovském nábřeží

Existují dvě voskové řady. HOT a STRIP. Vosky řady HOT se obvykle používají na citlivé a choulostivé oblasti (obličej, podpaží, bikiny), zatímco vosky řady STRIP jsou vhodné pro depilaci rukou, nohou, zad a hýždí.

Všechny tyto vosky se dělí do skupin podle složek a síly fixace vlasů. od nejjemnějších po nejsilnější. K dispozici jsou také hypoalergenní vosky: jsou plně syntetické a nezpůsobují žádné nežádoucí reakce na kůži.

Pokud člověk důvěřuje mistrovi voskování, může si být jistý správným výběrem vosku pro konkrétní případ.

Jak se připravit na léčbu

Jak postup probíhá

Depilace nohou (celého těla) trvá 45 minut. Klasická depilace bikin trvá 30 minut, hloubková depilace bikin 45 minut. Ošetření podpaží trvá 15 minut.

Jak se zbavit chlupů (nejen na zádech) na dlouho a doma (zkusil jsem depilátor, vosk i IPL epilátor)

Jak pečovat o pokožku po zákroku

Po depilaci voskem si pokožka udrží svou hladkost v průměru 2-3 týdny. Pro prodloužení účinku můžete používat přípravky, které zpomalují růst chloupků (často obsahují výtažek z papáji, který zpomaluje růst vlasových folikulů, a výtažek z kapary, který vyrovnává mikroreliéf a tón pleti).

Mimochodem, při pravidelné depilaci chloupky vyrostou snadněji a bez povšimnutí.

Pro depilaci voskem neexistuje příliš mnoho omezení. Ale jsou a je lepší je vzít v úvahu. Zdržet se zákroku je nutné u osob s cukrovkou, křečovými žilami.

Také s postupem stojí za to odložit, pokud jste dlouho užívali nějaké léky (např., antikoagulanty, Roaccutane, antibiotika, orální antikoncepce a jiné hormonální léky), ne tak dávno dělal peeling, před méně než týdnem dostal část „kosmetické injekce“.

Depilace voskem během menstruace se nedoporučuje. V kritických dnech je pokožka nejcitlivější.

Stres, nespavost nebo vosková deprese mohou mít také vliv na váš práh bolesti.

Těhotné a kojící dívky mohou být depilovány, pokud se nastávající matka cítí dobře. V případě pochybností (zejména v prvním trimestru) je však vhodné poradit se s lékařem.

READ  Jak pochopit, že je nutné naplnit klimatizaci?

Epilace epilátorem

Pro snadné použití a cenovou dostupnost je domácí epilace na druhém místě za žiletkou. Moderní přístroje vám pomohou zbavit se nežádoucích chloupků poměrně rychle a téměř bezbolestně.

Vše o výběru a používání epilátoru se dozvíte od Lubov Volkové, produktové manažerky společnosti Rowenta, v kategorii „Péče“.

Lyubov Volkova, produktová manažerka společnosti Rowenta v kategorii péče o tělo

Epilátory se dodávají s diskem nebo pinzetou. Rozdíl spočívá v technologii uchopení vlasů. Pinzety jsou účinnější, protože chloupky rozkládají a zpracují až 40 chloupků (což výrazně urychluje epilaci). Diskové epilátory naopak zachytí pouze 32 chloupků.

Při výběru přístroje mějte na paměti, že kotoučový mechanismus může vytrhávat chloupky nebo je odstraňovat neúplně.

Jak se připravit na epilaci

 • Štípání/vytrhávání vlasů. Výsledkem jsou často pigmentace a dokonce jizvy, které lze velmi obtížně odstranit.
 • Aplikace peelingu pro intimní oblasti. Drhnutí oblasti bikin se nedoporučuje. Tato oblast kůže je navíc velmi citlivá a často zde dochází k zarůstání chloupků a zánětům. Drhnutí zanícené kůže ji zhoršuje.
 • Přílišné mydlení pokožky. Pro hygienu intimních partií je třeba používat speciální jemný gel. Pravidelné mýdlo může zarostlé chloupky jen zhoršit.
 • Používání mastných krémů a olejů. Oleje často způsobují komedony a následné záněty. Nevstřebává se dobře. Je lepší používat krémy lehké konzistence, které hydratují, ale nezanechávají mastný film.
 • Časté/nedostatečné používání čisticích prostředků. Mechanický peeling by se neměl provádět častěji než jednou týdně, ale ani jednou za týden a půl. Celé tělo, s výjimkou oblasti bikin, lze drhnout.
 • Fotoepilace. Při fotoepilaci dochází k postupnému kolapsu vlasového stvolu a odumírání buněk. Poté jsou odstraněny na povrch spolu s odumřelými vlasy.
 • Laserová epilace. Při zákroku se obvykle používá diodový laser. Céva, která vyživuje chloupky, je zničena laserovým paprskem. Tím se přeruší přívod krve do folikulu a ten jednoduše odumře.

Laserová epilace jako řešení zarůstajících chloupků

Hlavními příznaky zarůstajících chloupků jsou papuly. červené hrbolky, obvykle s tmavými chloupky uvnitř. Zarůstající chloupky jsou často doprovázeny podrážděním kůže, bolestí, otokem a zánětem. Pokud dojde k infekci, vytvoří se v místě zarůstání chloupků puchýřky nebo vřídky. Pokud nejsou zarostlé chloupky odstraněny, mohou se objevit pigmentové skvrny a jizvy.

Zarostlé chloupky se nejčastěji objevují na nejcitlivějších místech pokožky: v podpaží, v oblasti bikin, na nohou a u mužů na obličeji v oblasti spánků a brady. To je místo, kde to začíná být opravdu dráždivé, a zbavit se nežádoucích chloupků je nutností. Ukázalo se však, že ne každá metoda je k tomu vhodná. I když zarůstající chloupky nezpůsobují bolest nebo nepříjemné pocity, vypadají neupraveně a esteticky nevzhledně.

Co jsou zarostlé chloupky??

Zarůstající chloupek je chloupek, který roste pod kůží, ale nemá možnost dostat se na povrch. Nejprve se objeví malý uzlík nebo bulka. V reakci na poškození struktur dermis chloupky vzniká zánětlivá reakce, která se projevuje zarudnutím, otokem a citlivostí. Sekundární infekce vede k hnisání vlasového stvolu.

Zarůstající chloupek může vést k zánětu a rozpadu chloupku pod kůží, což může vyústit v absces. Nejlepší výsledek je, když chloupek vyplave na povrch nebo když je zarostlý chloupek včas odstraněn.

Proč rostou vlasy a jak je zastavit?

Zeptali jsme se odborníků na příčiny zarůstání chloupků, jak se jich zbavit a co dělat, abychom jim předešli.

Jaké jsou příčiny zarůstání chloupků?

Hlavní příčinou je nevhodné odstraňování chloupků, které způsobí, že se vlasový folikul odlomí nebo zůstane pod kůží.

Nechráněné holení proti růstu chloupků nebo na suché pokožce způsobuje zarůstání chloupků. Méně časté po nesprávně provedené depilaci voskem, cukrem, elektroepilátorem nebo pinzetou.

Dalším důvodem je silnější povrchová vrstva kůže. Zrohovatělé šupinky se vrství jedna na druhou a zabraňují prorůstání chloupků. Ztluštění epidermis je často způsobeno nadměrným vysušováním pokožky agresivními povrchově aktivními látkami a peelingy a také některými onemocněními (např. cukrovkou nebo hypotyreózou).

Těsné spodní prádlo, punčocháče a těsné džíny se mechanicky třou o kůži, což způsobuje její ochranu a zesílení.

Příčinou může být také spálení od slunce. kůže se vysušuje a chloupky se hůře prodírají rohovou vrstvou.

Také genetické faktory mohou ovlivnit. Například: když je folikul umístěn pod kůží v ostrém úhlu. Afroameričané, běloši a Latinoameričané častěji trpí problémy s dorůstáním vlasů. husté, tuhé a kudrnaté vlasy se mohou samovolně stáčet pod kůži.

Může se jednat o hormonální léčbu.

Irina Jurina: Hormonální léky mění celkový stav těla. vlasy mohou změnit strukturu, kůže může být sušší nebo mastnější. Po léčbě se vše vrátí do normálu.

Po laserové epilaci chloupky nezarůstají. laser chloupky zcela zničí i s folikuly.

Dělám si depilaci v salonu a po ní mám často zarostlé chloupky. Mistr dělá něco špatně?

Irina Zhurina: Ne nutně. Může to být některý z výše uvedených důvodů. Někdy se však stává, že technik nedodrží techniku. nebo jdete k jiným mistrům. Mohou být dobří a dělat to správně, ale každý má jiné ruce. nemohou odstranit chloupky úplně stejným způsobem. Ukázalo se, že když se chloupek jednou odstraní pod jedním úhlem, podruhé pod trochu jiným úhlem, potřetí pod třetím úhlem, pak se chloupek odstraní pod třetím úhlem. Je lepší se obrátit na jednoho řemeslníka.

Jak zjistit, zda se jedná o zarostlý chloupek, a ne o bradavici, pupínek nebo opar??

Kristina Schlega: Za prvé, lokalita: ženy mají obvykle zarostlé chloupky v oblasti bikin a na nohou, zatímco muži mají často zarostlé chloupky na obličeji. Dále se podívejte na samotnou lézi: Zarostlé chloupky se obvykle projevují jako načervenalá tvrdá skvrna ve tvaru koule, uvnitř které jsou vidět tmavé chloupky.

Zarostlé chloupky mohou vypadat jako pupínky. Věnujte pozornost okamžiku, kdy dojde k zahuštění. Zarostlé chloupky se objeví do jednoho dne po holení nebo jiném způsobu depilace.

Herpes je doprovázen výrazným nepohodlím: bolestí a pálením. Na zarudlé kůži se objeví puchýře s čirou tekutinou.

Bradavice se objevují jako ploché, na kůži zbarvené elementy. Někdy zmizí samy od sebe.

READ  Co je No Frost v mrazicím prostoru

Proč zarostlé chloupky zanechávají tmavou skvrnu?? A co s tím dělat?

Tmavé skvrny jsou hyperpigmentace jako po akné. K těm dochází, když se zarostlý chloupek zanítí nebo když se kůže vypíchne, aby se odstranil.

Na zbarvení lze lokálně aplikovat zesvětlující séra s obsahem kyselin nebo použít speciální přípravky na ošetření zarůstajících chloupků. Obvykle obsahuje stejnou zesvětlující složku. ovocné kyseliny, vitamin C.

Zarostlé chloupky mají mnoho podob? Jak ji odstranit?

 • Podkožní (nazývané také punčochové) (na obrázku). nejčastěji způsobené těsným oblečením (džíny a punčocháče). Chloupky vrůstají do povrchové vrstvy kůže a rostou podél ní. Často dokonce prosvítá skrz kůži a vůbec nepoznáte, zda je zarostlá.
 • Povrchový zarostlý chloupek (na obrázku) je chloupek, který sice dorostl, ale zaryl se do kůže. Způsobené těsným oblečením nebo poškozením samotných vlasů.

Manipulace s chloupky z punčocháčů je snadná. Lze je ošetřit peelingem, jemným peelingem, peelingem z lufy nebo speciálním přípravkem proti zarůstání. Po tomto ošetření se vyčistí folikulární otvor a chloupky se vyjmou.

Vložené lze snadno odstranit pinzetou. Hlavně to nedělejte, když je kůže kolem něj zanícená: je lepší počkat, až se uklidní, aby nedošlo k infekci.

 • Curled (na obrázku) vypadá jako podkožní, ale chloupky jsou stočené na jednom místě a rostou pod kůží místo mimo ni. Někdy způsobuje zánět.

Odborníci nedoporučují, abyste si zkadeřené chloupky odstraňovali sami, ale pokud ano, zde je návod, jak to udělat.

Přes noc připravte pleť kyselými přípravky, abyste odloupli rohovou vrstvu. Dezinfikujete ji alkoholem nebo antiseptikem, vezmete sterilní injekční jehlu, píchnete do kůže a najdete chloupek. Na pinzetu naneste alkohol a vytáhněte chloupek za kořínek. Znovu naneste alkohol na místo, kde byl odstraněn.

 • Folikulární (rostoucí uvnitř) (na obrázku) jsou nejnebezpečnější a často se zanítí a chloupky mohou zablokovat mazové kanálky, což vyvolá zánět a hromadění bakterií. Vypadá jako velký pupínek nebo vřídek. Obvykle se vyskytuje v silné, husté kůži.

Chloupky, které prorůstají do kůže, by měl odstranit lékař. kosmetolog, dermatolog, chirurg. Ani kvalifikovaný odborník na odstraňování chloupků je neodstraní. jedná se o lékařský zákrok. Samoléčba může zanechat jizvy a skvrny.

vyhnout, zarůstání, chloupků, epilátoru

Pokud počkáte, vlasy samy nevypadnou?

Irina Jurina: Chloupky mohou opravdu vyrůst samy, často se to stává po depilaci. Zpočátku je oslabená, ale časem se objeví.

Cristina Schlega: Často se podkožní a stočené chloupky objevují samy od sebe. Zbytek bude třeba odstranit.

Co dělat, když se ve vlasové bouli objeví zánět nebo hnis??

Irina Jurina: Ošetřete zarostlé chloupky nebo akné. Obsahují kyseliny salicylovou, mléčnou, multifruitovou, enzymy, zklidňující složky, bisabolol, alantoin, panthenol. Počkejte, až zánět ustoupí, a pokud je to možné, odstraňte chloupky. Je však samozřejmě lepší navštívit odborníka.

Kristina Schlega: Pokud vidíte otok, hnisavé ztvrdnutí a bolest, měli byste navštívit dermatologa, kosmetologa nebo chirurga.

Kam se obrátit, abyste si nechali odstranit zarostlé chloupky?

Můžete navštívit salón s lékařskou licencí, kosmetiku nebo chirurga.

Kristina Schlega: Depilace v salonu nebo zdravotnickém centru je bezpečnější než doma. Naše klinika disponuje zařízením pro laserovou epilaci, které dokáže odstranit zarůstající chloupky.

Co dělat, abyste zastavili zarůstání chloupků?

Po depilaci nenosit přiléhavé syntetické oblečení alespoň 3-5 dní. Noste bavlněné prádlo, které nenamáhá, a oblečení, které umožňuje kůži dýchat. menší riziko vzniku patogenního prostředí pro bakterie.

Oholte se žiletkami a speciálními přípravky (pěny a gely zlepšují skluz). Před holením si pokožku nenapařujte ani neležte příliš dlouho ve vaně. jinak byste si mohli stáhnout vrchní vrstvu kůže nebo se poranit o kožní záhyby. Předtím můžete pleť lehce peelingovat nebo drhnout.

Na nohou: Pokud máte dlouhé vlasy, začněte s jejich úpravou ve směru stoupání. Pokud je krátký. proti růstu vlasů.

Zastřihovací čepel na bikiny: nejprve se oholte podélně, poté dozadu.

Podpaží: můžete se holit v libovolném směru, protože chloupky rostou v různých směrech.

 • Používejte exfoliační prostředky. jemné tělové peelingy, enzymatické pudry, jemné exfoliační lufy. Ideální je holit se dvakrát týdně. Pokud je delší, kůže ztvrdne a zhorší se. Méně časté holení nemá žádný vliv.
 • Kartáč na lufu Supracor Stimulite
 • Tělový peeling s granátovým jablkem, Lycon
 • Sprchový gel Tea-Tree, Lycon obsahuje 2 % esenciálního oleje z čajovníku a má baktericidní účinky, chrání folikuly po depilaci voskem před zánětem.
 • Cukrový tělový peeling pro vaše
 • Používejte hydratační krém. na hydratované a pružné pokožce chloupky lépe rostou.
 • Používejte přípravek proti zarůstání chloupků. používejte 2× denně. ráno a večer. dokud chloupek nevyroste na povrch. Pak dvakrát týdně jako prevence.

Kristina Schlega: Hlavním účelem těchto produktů je exfoliace a hydratace pokožky, aby se chloupky mohly snadno prodrat. Obsahuje kyseliny (salicylovou a ovocnou) a rostlinné výtažky (heřmánek, měsíček, aloe).

 • Enzymový prášek Aravia je určen k přípravě pokožky na depilaci
 • Zarostlý krém X.It Solution, Lycon pro bodovou aplikaci a pro citlivé oblasti
 • Zarostlé X sérum ve spreji.Roztok, Lycon s komplexem kyseliny mléčné a salicylové
 • Kerapil krém proti zarůstání chloupků, Noreva
 • Bílá pasta na zarůstající chloupky, Italwax

Nemám po ruce žádný lék na růst. Čím je může nahradit?

Kristina Schlega: Můžete použít kyselé pleťové tonikum, sérum, lehký peeling, enzymatický pudr. produkty s AHA, BHA kyselinami nebo enzymy. Pokud je výrobek určen pro domácí péči (na rozdíl od profesionálního použití), je koncentrace účinných látek optimální.

Co když mám více než jeden zarostlý chloupek a 20 najednou?? Co to může znamenat?

Vážně, existuje taková věc, které se říká pseudofolliculitida. Je to, když vám doroste hodně vlasů. Trpí jím spíše lidé s hustou kůží a hustými, kudrnatými vlasy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS