❔ Jak se rychle zbavit zápachu v lednici: zkažené ryby, vejce a další?

Když jsme jednou jeli k moři, nechali jsme v mrazáku kus ryby a vepřové kotlety. O pár dní později zhasla světla (bylo léto, hurikánový vítr přetrhal dráty) a 10 dní je nerozsvítili. dokud jsme se nevrátili. Vepřová ryba se šťastně rozmrazila, voněla a smrděla po celém mrazáku. Když jsme dorazili, byl tam pořádný nepořádek. Jak jsem se zbavila zápachu v lednici po zkaženém mase? Tento a mnoho dalších tipů najdete v tomto článku. Přidejte si tento článek do záložek. Pro jistotu!

Všechny příběhy ledniček jsou typické. Tady je další zápletka pro horor.

odjel na 3 týdny na dovolenou. Jak se později ukázalo, manžel před odchodem z domu vypnul elektřinu (samozřejmě proto, aby zabránil zkratu)!). Takže jsme 24 hodin v autě a v horku jedeme domů od moře. Já, vyčerpaná dvěma neposednými dvojčaty, snící o chladivé sprše a teplé dece. Řídím, zabalená do téhle deky ve své mysli. A je to tady, sladký domov!

Ale co to je?? Jediné, co v našem dvoupokojovém bytě nesmrdělo, byl balkon. Kuchyně je komnata hrůzy! Stále nechápu, jak to, že sousedé nezavolali záchrannou službu. Měli jsme 40 kilo potravin. Museli jsme se zásobit. Po cestě jsem unavená! Vyhoďte všechno. každý kousek se zkazil a důkladně shnil. Sýr se proměnil ve smradlavé černé kousky Mražená pizza se proměnila ve čtyři zeleno-černá kolečka Mléko zezelenalo a vyteklo Kuře bylo beztvará kaše (noční můra, z čeho jsou??!)

zbavit, zápachu, mrazáku

Místo toho, abychom se po vyčerpávající cestě dobře vyspali, museli jsme čtyři hodiny uklízet a vypořádávat se s neuvěřitelným zápachem. A ty čtyři hodiny utekly jako pět minut! Bylo to poprvé v životě, co jsem zažil takovou vůni. Bylo to jako být zavřený v místnosti s týden starou mrtvolou a košíkem zkažených vajec. A já jsem měl nepříjemný pocit „Zvládnu to??“ pomyslela jsem si, když jsem uklízela police a zadržovala své nutkání.

Byl to zázrak, že jsem neskončila jako vdova. manželovi se podařilo vyhnout. Byl to on, kdo musel z mrazáku vyčistit páchnoucí mléko a červy.

Internet nám ukázal, že nejradikálnějším způsobem, jak se zbavit mrtvolného zápachu, je vzít ledničku a vyhodit ji spolu s jídlem. Co dál??!. Myslela jsem si Je mu teprve šest měsíců, je to ještě dítě. Je prakticky nejdůležitějším členem naší rodiny. A určitě nejdražší po našem milovaném autě.

Každopádně vyhodit ho nepřipadalo v úvahu. A nenechali jsme ji přijít nazmar!

Tady vám chci říct, že vaším hlavním spojencem v tomto nevděčném úkolu nejsou domácí prostředky, prostředky proti zápachu, ocet, dřevěné uhlí a sůl, ale vaše trpělivost a drahocenný čas.

Jak se Katja dokázala zbavit zápachu v lednici, když je maso a dobroty v lednici zkažené?? Přečtěte si lidové recepty z pozdějšího článku.

READ  Jak se jmenuje to hnědé auto z aut?

Co dělat, když lednice zapáchá hnilobou

Ryby a maso, které nejsou uloženy v mrazáku, rychle mizí Vzniká zápach a škodlivé bakterie, které se přenášejí na všechny zásoby uvnitř i vně chladničky. Pokud k tomu dojde, je třeba si uvědomit a okamžitě přijmout následující opatření:

 • Odpojte přístroj ze zásuvky.
 • Zabalte hnijící potraviny do plastových sáčků a zavažte je.
 • Vyjměte sáčky a vložte je do vhodných nádob.
 • Vyjměte z chladničky odnímatelné části. police, zásuvky, regály.
 • Čištění chladničky pomocí domácích prostředků.
 • Používejte deodorační a dezinfekční roztoky, pasty, gely a mýdla.
 • Postup opakujte, dokud se hnilobný zápach neodstraní.

Stejně postupujte i v mrazničce, ale nechte si čas na rozmrazení předem.

Jak vyčistit lednici od zápachu zkaženého masa

Odstranění zápachu je časově i pracovně náročný proces. Běžné přírodní prostředky pomohou vyplavit zapáchající lednici a odstranit zápach:

Jedlou sodu používejte mírně, protože má abrazivní vlastnosti. Připravte si roztok horké vody (1 litr) a jedlé sody (20-30 gramů) na vytírání. Měkkým hadříkem nebo houbou 2-3krát otřete a vyměňte tekutinu. Mrazničku může být také nutné ošetřit roztokem. Zápach zkaženého jídla proniká i do těžko přístupných míst.

Můžete se umýt roztokem obsahujícím běžné domácí nebo dehtové mýdlo. V případě potřeby postup opakujte podruhé. Opláchněte čistou vodou, otřete celý povrch do sucha.

Po umytí mýdlovým roztokem lze vnitřek stroje omýt vodou a přidat jednu ze složek:

Pro posílení dezinfekčního a dezodoračního účinku můžete smíchat jeden díl citronové šťávy a deset dílů vodky. Čpavkový alkohol se přidává v malém množství. 10-15 kapek na 1500 ml vody. Do vody lze přidat ocet v libovolném poměru.

zbavit, zápachu, mrazáku

Tip: Trubku pro odvod kondenzátu vždy propláchněte. Pokud se to neudělá, zápach zůstane velmi dlouho.

Účinné čisticí prostředky

Na pultech je mnoho výrobků speciálně určených pro chladicí zařízení. Ty se používají jak pro chladicí, tak pro mrazicí část:

 • Topper.
 • Magická síla.
 • Horní dům.
 • Čistič chladniček.
 • Čistá chladnička.
 • Indesit.
 • Čistý domov.
 • Unicum.
 • Bon.
 • Magická síla.

Přípravky jsou k dispozici ve formě sprejů a tekutin. Všechny mají antibakteriální účinky. Některé z nich není třeba po aplikaci vymývat vodou. Například SanoRefrigeratorCleaner, dezinfekční a deodorační prostředek, který čistí spotřebiče bez vody.

Antibakteriální přípravek Topper je účinný proti silným pachům a všem patogenům.

CleanHome je tekutina bez zápachu, která zcela odstraňuje problém se žluklými potravinami.

MagicPower je německý výrobek se silnými antibakteriálními vlastnostmi, účinný proti všem druhům skvrn v chladicích zařízeních.

Jak rychle odstranit zápach zkaženého masa z lednice

Pokud je vaše lednice cítit zkaženým masem, běžné prostředky ne vždy pomáhají zbavit se zápachu. Neexistuje rychlé řešení, ale obyčejné postříkání octem vše urychlí. Nějakou dobu trvá, než se zbavíte zápachu.

Namočte všechny vnitřní spotřebiče na několik dní do vody s octem. Udržujte chladničku otevřenou a větrejte místnost.

Alkohol se používá k ničení bakterií. Poté odstraňte zbytky pomocí chemikálií, jako jsou OdorGone, Greenfield, Smeloff nebo jiné absorbenty.

Následující přírodní látky absorbují „vůně“:

Jak odstranit zápach hniloby z mrazáku

Než se zbavíte zápachu v mrazicím prostoru pomocí specializovaných čisticích prostředků, musíte nejprve učinit následující kroky.

 • Odpojte mrazničku a zkontrolujte její obsah.
 • Zkažené potraviny s datem spotřeby patří do koše. Potraviny, které již absorbovaly hnilobný zápach, je třeba také odstranit.
 • Vyjměte zásuvky, police a všechny odnímatelné části z mrazicího prostoru.
 • Nádoby se myjí pod tekoucí vodou s přípravkem na mytí nádobí.
 • Otřete stěny mrazicího oddílu a dvířka houbou s mýdlovým roztokem.
 • Mrazničku nechte několik hodin vyschnout otevřenou a zásuvky a police na tuto dobu vyneste na balkon.
READ  Jak vložit chapač do šicího stroje

Bude vás zajímat: Odmrazování mrazničky

Chemikálie pro domácnost proti přetrvávajícím pachům

Pokud mraznička i po vyzkoušení těchto lidových prostředků nadále nepříjemně zapáchá, doporučujeme použít komerčně vyráběné produkty. Výrobci nabízejí širokou škálu směsí připravených k použití:

 • Speciální kuličky s osvěžujícím účinkem. Snadno použitelný sušící prostředek vydrží čtyři měsíce. Použité korálky se vyřazují.
 • Absorpční želé. K dostání v nádobách s ochrannou fólií pod víčkem. Při použití odstraňte fólii z látky. Snížení množství prostředku indikuje potřebu jeho výměny.
 • Granulovaný adsorbent. Granule aktivního uhlí jsou umístěny v nádobě ve tvaru vejce. Ty dobře zachycují přebytečný zápach z mrazicího prostoru.
 • Dobíjecí ionizátory. K napájení spotřebiče se používají baterie. Ionty nejenže odstraňují zápach, ale také pomáhají zbavit spotřebič bakterií a dalších patogenů.
 • Speciální spotřebiče vybavené dávkovačem. Elektronické zařízení je zodpovědné za výměnu absorpčního prostředku ve správný čas.
 • Navlhčené ubrousky. jsou napuštěny speciální směsí, která odstraňuje nečistoty a nepříjemné pachy.

Jak rychle odstranit zápach z domácí chladničky a správně ji vyčistit? Nezapomínejte na důležité maličkosti a dodržujte plán:

 • Odpojte chladničku s mrazničkou od elektrické zásuvky.
 • Vyjměte všechny potraviny. Zmrazené potraviny vložte do misek a přikryjte je dekami a novinami, aby se zabránilo jejich rozmrazení. Ledničku odmrazuji v zimě, když venku mrzne. Nebo to udělejte, když je lednice téměř prázdná.
 • Vypláchněte všechny přihrádky vlažným roztokem sody (1 lžička sody na litr vody). Nebo s jiným čisticím prostředkem (viz seznam níže).
 • Ujistěte se, že jste umyli všechna kritická místa (na která se obvykle z nějakého důvodu zapomíná): čerstvou zónu pro maso a ryby; zásuvky na zeleninu; nádoby; pod ráfky, těsnicími gumami, dutinami rukojetí atd.
 • Osušte všechny povrchy čistým bavlněným hadříkem. Ideální je ručník s vaflí.
 • Čistou lednici 2-3 hodiny myjte a sušte. Nechte dveře otevřené.

ZÁPACH Z ÚST = HALITÓZA. AKO SA ZBAVIŤ ZÁPACHU Z ÚST

Čím umýt ledničku

Jak doma vyčistit chladničku od zápachu zevnitř? Preventivní čištění chladničky pomocí jemných roztoků octa, jedlé sody, čpavku (1 čajová lžička na litr vody) nebo těchto receptů:

 • Jedlá soda. Připravte si roztok z 1 čajové lžičky jedlé sody a litru teplé vody.
 • Mýdlo. Protože vonné látky také voní (a v lednici jsou nevhodné, vyzkoušejte nevonné: dětské, hypoalergenní a podobně). Totéž platí pro mýdlo na praní: nevím, jak voní, ale jeho přetrvávající pachuť může být příliš silná. Nedělejte to takhle!
 • Vodka. Budete potřebovat slabý roztok na bázi teplé vody.
 • Vodka gel na nádobí. Zřeďte několik kapek gelu ve vodě a přidejte 5 ml vodky.

Nebo si vyberte recept v sekci lidových léků.

Naše babičky umývaly ledničku hořčicí v prášku Na jednu stranu to dává smysl, ale nechcete, aby to uvízlo ve škvírách? Myslím, že nejlepší je uvařit trochu hořčičného prášku, nechat ho nasáknout a pak ho scedit. Použijte ji k umytí svého bílého přítele.

READ  Co dát do lednice, abyste se zbavili zápachu

Příčiny „zapáchajícího“ mrazáku

Hlavní příčinou jsou hnilobné mikroorganismy v rozmrazované vodě. Pokud vaše chladnička nefunguje správně, nemá plynulý chod nebo jsou problémy s elektrickým napájením. to způsobuje, že led v mrazicím prostoru mírně taje a tvoří se v něm bakterie.

Potravinám uloženým v mrazničce také končí doba trvanlivosti. K tomu může dojít, i když jsou skladovací podmínky správné a potraviny již začínají zapáchat a kazit se.

Každý výrobek by měl být před vložením do mrazicího oddílu zabalen zvlášť. V opačném případě může dojít k absorpci pachů z jiných potravin nebo naopak. To platí zejména pro ryby a maso: i v čerstvém stavu mohou vydávat mírně nepříjemný zápach.

V rozích přihrádky a pod gumovým těsněním se mohou tvořit plísně, které způsobují rychlejší kažení potravin.

Příčiny zápachu v mrazicím prostoru

Hlavní příčiny nepříjemných zápachů v mrazicím prostoru domácích chladniček:

 • Zápach speciálních barev na syntetické bázi, plastů a pryže z nových zařízení. Zápachu v mrazicím prostoru se zbavíte pouze tehdy, když necháte spotřebič běžet 3-7 dní.
 • Zkažený vzduch v prostoru pro vaření v důsledku skladování prošlého zboží. Dalším zdrojem zápachu je mráz nebo led, který pohlcuje cizí částice ze vzduchu.
 • Skladování zboží bez ochranného obalu.
 • Neúmyslné snížení teploty v mrazničce v důsledku výpadku proudu nebo vadného regulátoru.
 • Voda z taveniny se hromadí, stéká do skrytých dutin a hnije. Předpokladem závady je ucpané odvodňovací potrubí, které odvádí kondenzát do zásobníku umístěného na víku kompresoru.

Káva a dřevěné uhlí

Zápachu v mrazáku se můžete zbavit pomocí jemně mleté kávy nebo dřevěného uhlí. Nechte je několik dní v mrazáku. Dřevěné uhlí lze snadno nahradit tabletami s aktivním uhlím. Tyto složky výborně pohlcují nepříjemné pachy.

Zabránění nepříjemným pachům v mrazicím prostoru

Při správném skladování se zkažené potraviny v moderních chladicích zařízeních prakticky nekazí. Zařízení zajišťuje teploty pod bodem mrazu, které jsou dostatečné pro dlouhou skladovatelnost. Výjimkou z tohoto pravidla je odstavení stroje z důvodu dočasného výpadku proudu nebo poruchy jednotky.

Nepříjemným pachům v mrazicím prostoru se vyhnete dodržováním následujících pravidel

 • Potraviny by měly být skladovány v samostatných plastových sáčcích nebo ve speciálních plastových nádobách s těsně přiléhajícím víkem. Tento typ nádoby je určen ke skladování potravin. vzduchotěsný obal zachovává původní chuť zmrazených potravin po dlouhou dobu.
 • Přihrádku je třeba častěji odmrazovat a čistit speciálním čisticím prostředkem. To by se mělo provádět alespoň jednou za dva měsíce.
 • Doporučuje se omezit maximální dobu skladování potravin na tři až čtyři měsíce, i když je delší než datum spotřeby.
 • Speciální dávkovače vůně lze použít jako preventivní opatření po vyprání pračky. Průmyslové nebo domácí pachové pasti snižují možnost zápachu.

Při dodržení výše uvedených podmínek se přirozené aroma čerstvých potravin zachová po dlouhou dobu. Pokud je situace ohrožena a mrazák je plný nepříjemného zápachu, doporučujeme lidové prostředky. Pro složitější situace má průmysl k dispozici speciální produkty, které rychle odstraňují zápach.

zbavit, zápachu, mrazáku
| Denial of responsibility | Contacts |RSS