Jak se zbavit plísní v pračce

Abychom se plísní zbavili, musíme je zbavit jejich pohodlného prostředí. Pokud se nechcete obracet na servis, ale opravu pračky zvládnete sami, můžete použít následující tipy.

Především potřebujeme vysokou teplotu. Samotná vysoká teplota však nemusí stačit k tomu, aby se pračka se sušičkou zbavila plísní. Docela dobře udržuje spory plísní na uzdě a zabraňuje jejich dalšímu rozvoji. Je třeba zvýšit teplotu na 90 stupňů Celsia a poté spustit praní bez náplně.

Plísně také nesnášejí kyselé prostředí a sucho. Vždy potřebujete vlhkost, abyste mohli plísně vyživovat.

Jak se zbavit plísní v pračce

V pračce je cítit zápach a objevili jste plíseň? Tyto problémy trápí téměř všechny majitele těchto mechanismů. Prádlo dříve nebo později přestane vonět svěže a pračka vydává nepříjemný zápach.

V těchto situacích nemá smysl utrácet peníze za opravu spotřebiče, protože problém můžete vyřešit sami. Zjistěme, odkud mohou v zařízení pocházet nepříjemné pachy a plísně. Nejlepší je vyřešit to předem, abyste se v budoucnu vyhnuli podobným problémům.

Nevyčištění pračky může také vést k nepříjemnému zápachu a růstu plísní. Na plísně můžete použít roztok jedlé sody, octa nebo hotový přípravek. Pokud se plíseň teprve objevuje, můžete ji zkusit odstranit běžnou vodou a mýdlem.

Po odstranění plísně nebo zápachu nezapomeňte dodržovat všechna doporučení týkající se používání stroje a jeho pravidelného čištění.

zbavit, plísní, pračce

Jak se zbavit plísní v pračce

Existuje řada různých metod, které můžete použít k odstranění plísní z pračky. Ve většině situací jsou vhodné lidové metody s využitím dostupných nástrojů.

V obtížných případech použijte bělidlo a ocet

Metodu s použitím roztoku Belitzer a octa lze použít k čištění pračky v zastaralých situacích, kdy se plíseň rozšířila ve velkém množství. Při čištění je nutné provést následující kroky:

 • Do nádoby na prášek nalijte 1 litr přípravku Belitna.
 • Aktivujte program dlouhého praní při vysoké teplotě.
 • V polovině cyklu spotřebič na 1,5 hodiny zastavte; po uplynutí této doby jej znovu spusťte.
 • Do mycího prostoru přidejte 2 šálky octového roztoku o koncentraci 9-11 % a aktivujte funkci máchání.
 • Po použití vyčistěte buben a těsnění.
 • Pro závěrečné vyvětrání nechte dvířka spotřebiče pootevřená.
READ  Pračka Indesit nechce čerpat vodu

S kyselinou citronovou

Kyselina citronová může čistit stroje s malým množstvím plísní. Tento roztok se vyplatí použít v situacích, kdy není viditelná žádná plíseň, ale je silně cítit štiplavý zápach. To se provádí tak, že se do prášku přidá 200 g kyseliny citronové a dlouho se promývá při vysoké teplotě. Po skončení praní otřete manžetu a buben suchým hadříkem.

Směs 2-3 lžic jedlé sody a vody odstraňuje plísně a štiplavý zápach. Směs naneste houbou nebo štětcem na plesnivá místa a nechte ji působit asi půl hodiny. Poté perte v prázdném bubnu a doplňte malé množství pracího prostředku.

Toaletní tekutina

Toaletní tekutina může být použita jako prostředek pro vnitřní čištění. Látka bojuje proti plísním a má dezinfekční účinky. Naneste tekutinu na zjevné skvrny od plísní a po 7-10 minutách ji smyjte. Pak je tu praní bez oblečení.

Jak se zbavit plísní v pračce

Pryč jsou doby, kdy ženy praly oblečení ručně. Téměř každá domácnost již má automatickou pračku. Kdo ji používá několik let, někdy se ptá, jak se zbavit plísní v pračce. Existuje mnoho různých způsobů, jak tento problém vyřešit, a všechny budou uvedeny v tomto materiálu. Nejprve však musíme zjistit, co je příčinou vzniku plísní.

Udržujte vnitřek stroje bez plísní

Pokud plíseň nelze odstranit svépomocí, je třeba zavolat řemeslníka, který stroj prohlédne zevnitř, vyčistí a případně vymění některé díly.

Příčiny zápachu a plaku

Nejčastější příčinou zubního plaku nebo zápachu je živná půda pro plísně. Ano, je to chov, ne výskyt. Dokonce i negativní bakterie a mikroorganismy. v malém množství. žijí všude a ve všech oblastech, včetně našeho těla. Aniž bychom zacházeli do podrobností biologie, můžeme pouze říci, že se jedná o normální jev. Sebemenší změna prostředí však umožňuje růst plísní ve všech oblastech.

Jedním z nejvýznamnějších faktorů růstu plísní je vlhké a teplé prostředí. Majitelé praček velmi často ve spěchu zapomínají nejen vytřít spotřebiče do sucha, ale také pevně zavřít dvířka bubnu. Zde je první odpověď na otázku: Proč stroj zapáchá? K tomu je třeba připočíst možný problém se špatným větráním a vydýchaným vzduchem a také to, že spotřebič je po dlouhém cyklu vlažný. Existuje řada dalších možných příčin:

 • Nevyprané prádlo ponechané v bubnu pračky;
 • časté a zrychlené prací cykly při nízkých teplotách;
 • Prachové částice v zásuvce na prací prostředky;
 • Zbytky použité vody v nádrži stroje;
 • Příliš vlhký vzduch v místnosti;
 • Nedostatečná údržba vašich spotřebičů.
READ  Jak vyměnit gumové těsnění na pračce

Musíte uznat, že tyto problémy lze vyřešit. Je však moudré na ně myslet až po úplném vyčištění stroje od plísní.

Jak zabránit růstu plísní v pračce

Měli byste důsledně dodržovat jednoduchá základní pravidla péče o pračku a prakticky s ní nebudete mít žádné problémy. Většina lidí to dělá a nezapomíná ani na pravidelné čištění vodního kamene, ale černá plíseň se objevuje a lidem se život mění v peklo.

I když jsou obyvatelé bytu ve výborném zdravotním stavu a mají vysokou úroveň imunity, problém se projeví jinými způsoby. Na prádlo se určitě dostanou houby, které budou vydávat nepříjemný zápach.

�� EXTRÉMNÍ ÚKLID. JAK VYČISTIT PRAČKU. uklízím pračku ��

Předejít všem těmto problémům je otázkou preventivních opatření:

 • Na konci práce by v bubnu neměla zůstat žádná voda, což je třeba vždy zkontrolovat.
 • V domácím spotřebiči neuchovávejte špinavé nebo vlhké oblečení.
 • Nenechávejte v nich prádlo.
 • Dvířka a zásuvku na prací prostředky nechte pootevřené, aby se vnitřek pračky větral.
 • Používejte pouze klasický prací prostředek.
 • Nejnovějším trendem je používání gelových pracích prostředků, které se při nadměrné aplikaci zcela nevyperou a usazují se v pračce. Poskytují živnou půdu pro houby.
 • Po vyjmutí prádla otřete těsnicí gumu hadrem do sucha.
 • Černá plíseň v pračce se objeví, pokud je v místnosti vlhko. V malých bytech je pračka obvykle umístěna v koupelně, takže musíte najít způsob, jak ji přesunout do kuchyně, kde bude světlá a suchá.
 • Pokud zůstane v koupelně, je třeba místnost intenzivněji větrat.
 • Je třeba zkontrolovat, zda je pračka správně připojena, je možné, že plíseň v pračce vznikla v důsledku vniknutí odpadní vody do pračky.

Plíseň v pračce: 3 kroky, jak proti ní bojovat a předcházet jí?

Plíseň může pračku napadnout v důsledku vlhkosti v místnosti, nepravidelného čištění a provzdušňování bubnu atd. д. Zde najdete návod, jak se zbavit plísní v pračce. jednoduchá, ale účinná řešení, jako je bělidlo, kyselina citronová a ocet. Dozvíte se také, jak zabránit vzniku plísňových pachů.

READ  Co je to bublinkový systém v pračce?

Plíseň se může vyskytovat ve viditelných i neviditelných částech pračky

PLÍSEŇ V PRAČCE

Plíseň v pračceTak jsem konečně našel způsob, jak se jí zbavitS plísní se bojuje těžko a ještě těžší je dostat ji z gumového ráfku pračky. Zde je praktický tip, který se hodí pro všechny ženy v domácnosti.

zbavit, plísní, pračce

Koupelna je oblíbeným místem výskytu plísní. Zde má nejlepší podmínky. vysokou vlhkost a teplo. Plíseň se však může objevit i v pračce. Černá plíseň je obzvláště problematická, protože její částice se mohou dostat do vzduchu, který dýchá celá rodina. Neškodné černé skvrny mohou nakonec způsobit plicní problémy, alergie a další zdravotní potíže.д.Hlavní příčiny vzniku plísní v pračce:- časté praní při teplotě 30-40 °C;- zbytková voda v nádrži po vypouštění;- nesprávná péče. pračku je třeba po každém praní důkladně vysušit a vytřít;- dvířka jsou po použití zavřená.Boj s plísní není snadný úkol a je obzvláště obtížné ji dostat z gumového ráfku pračky. Zde je účinná metoda, kterou může použít každá hospodyňka.Budete potřebovat:- tekutý chlorový čistič;- houbičku pro domácnost;- pevné gumové rukavice;- 25 g kyseliny citronové.Pokyny:- Vyčistěte vnitřek přístroje obyčejným hadříkem nebo papírovou utěrkou, abyste se zbavili veškeré vlhkosti a nečistot, které se mohly nahromadit.- Chlorový čistič naneste na celou vnitřní stranu gumového ráfku a co nejrovnoměrněji jej rozetřete.- Zavřete dvířka a nechte přípravek působit 2 hodiny.- Poté zapněte režim „máchání“ a spusťte pračku naprázdno.- Poté nalijte kyselinu citronovou do přihrádky na prášek a spusťte praní při nejvyšší možné teplotě pro vaši pračku.Nakonec získáte důkladně vyčištěný stroj. Chcete-li se plísní zbavit a zabránit jejich opětovnému výskytu, opakujte tento postup několikrát měsíčně.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS